gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

δερματικα η ανχος??

+5
enoplos
polina4smile
BokSurat
Anatoli
antzella
9 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

δερματικα η ανχος?? Empty δερματικα η ανχος??

Δημοσίευση από antzella Τρι Φεβ 14, 2012 9:30 pm

καλησπερα! νεα εδω αλλα χρειαζομαι την βοηθεια σας,διοτι οτι και να διαβασα δεν βρηκα κατι σχετικα με αυτο που μας απασχολει..δερματικα η ανχος??
το καλοκαιρι πηγαμε στο εξωχικο οπου και γυρισαμε αμεσως την επομενη διοτι ξαφνικα ο αρουκος μου εμεινε χωρις τριχα στην ουρα..πανικος!ετρεξα πισω αθηνα και ξεκινησε ενας γολγοθας με αλοιφες που δεν εκαναν τιποτα,αντιβιωσεις,κολαρα,
χαπια..κτλ.
μετα τοσους μηνες σημερα ξαφνικα παλι το ιδιο.δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο το οτι εδω και 2 μηνες ειναι σε οιστρο το παιδουλινι μου και παρολες τις προσπαθειες δεν βρηκαμε συντροφο.
απο το ανχος λοιπον εβγαλε μεχρι και αφτρα στον ουρανισκο,και κανει σαν να ανακατευεται ..(εξετασεις,ακτινιγραφια)
για να καταληξει η γιατρος στο συμπερασμα οτι η ζευγαρωμα αμμεσα, η στειρωση (κατι που εγω ειμαι εναντια,αλλα θα το συζητησουμε καπου παρακατω)
τωρα ειναι με μια ουρα γυμνη,παλι κολλαρο,και εμενα να κλαιω πανικοβλημενη!
σας παρακαλω αν γνωριζει κανεις οτιδηποτε μπορει να βοηθησει θα ημουν ευγνομων!
ζητω συγνωμη αν κουρασα με το μεγαλο κειμενο
antzella
antzella
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/12/2011
Mood : δερματικα η ανχος?? M_playtrain

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

δερματικα η ανχος?? Empty Απ: δερματικα η ανχος??

Δημοσίευση από Anatoli Τρι Φεβ 14, 2012 9:40 pm

Μεσα σε μια μερα δλδ επεσαν οι τριχες της ουρας του? δεν το εχω ξανακουσει, δεν ξερω που μπορει να οφειλεται. Ισως καποιος αλλος γνωριζει. Ευχομαι περαστικα και να μπορεσεις να βγαλεις ακρη για το τι συμβαινει.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : δερματικα η ανχος?? Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

δερματικα η ανχος?? Empty Απ: δερματικα η ανχος??

Δημοσίευση από BokSurat Τρι Φεβ 14, 2012 9:45 pm

δεν το έχω ξανακούσει...
το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι μήπως λόγω των ορμονών του από τον εθισμό του να θέλει να ζευγαρώσει να τρώει την ουρά του... εύχομαι περαστικά και μάλλον θα σου πρότεινα αφού την άλλη φορά δεν βρήκε ο γιατρός σου που οφείλετε αυτό το "μάδημα" να πρέπει να πάρεις και μια δεύτερη άποψη από γιατρό αν έχεις την δυνατότητα λέγοντάς του όλο του το ιστορικό ειδικά με το συγκεκριμένο θέμα όταν το είχε ξαναπάθει....

η δική μου άποψη είναι ότι από το να υποφέρει έτσι από τις ορμόνες τους 3 κ 4 φορές το χρόνο με κίνδυνο να πάθει προστάτη και να τλαιπωρήται κλαίγοντας ή αν βρείτε σύντροφο κ δεν κάνετε τις απαραίτητες εξετάσεις να σου κολλήσει κάνα aids ή λευχαιμία ή Fiv ή ότιδήποτε άλλο μη χρόνιο... η λύση είναι η στήρωση! και ο γατούλης σου θα ηρεμίσει και εσύ που δε θα πονάει η ψυχή σου να τον ακούς να γκρινιάζει! στα αρσενικά είναι κ πολύ εύκολη η επέμβαση...
BokSurat
BokSurat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 108
Τόπος : Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου
Αριθμός γατουνίων : 1γάταρο, 1 γάτα, 1 σκύλα, + το Στριγγλοαγγελουδάκι μου στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ουτε πολύ κρυο ούτε πολύ ζέστη... φθηνόπωρο θα έλεγα που βρέχει!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Κίρκη
Motto : ωρα μηδεν στα Ζωνιανα, ωρα μηδεν στη Κρητη που ξεπατωσαν τα ΕΚΑΜ ολο το Ψηλορειτη
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/04/2008
Mood : δερματικα η ανχος?? Parta10

http://www.gate21.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

δερματικα η ανχος?? Empty Απ: δερματικα η ανχος??

Δημοσίευση από polina4smile Τετ Φεβ 15, 2012 1:20 pm

BokSurat έγραψε:δεν το έχω ξανακούσει...
το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι μήπως λόγω των ορμονών του από τον εθισμό του να θέλει να ζευγαρώσει να τρώει την ουρά του... εύχομαι περαστικά και μάλλον θα σου πρότεινα αφού την άλλη φορά δεν βρήκε ο γιατρός σου που οφείλετε αυτό το "μάδημα" να πρέπει να πάρεις και μια δεύτερη άποψη από γιατρό αν έχεις την δυνατότητα λέγοντάς του όλο του το ιστορικό ειδικά με το συγκεκριμένο θέμα όταν το είχε ξαναπάθει....

η δική μου άποψη είναι ότι από το να υποφέρει έτσι από τις ορμόνες τους 3 κ 4 φορές το χρόνο με κίνδυνο να πάθει προστάτη και να τλαιπωρήται κλαίγοντας ή αν βρείτε σύντροφο κ δεν κάνετε τις απαραίτητες εξετάσεις να σου κολλήσει κάνα aids ή λευχαιμία ή Fiv ή ότιδήποτε άλλο μη χρόνιο... η λύση είναι η στήρωση! και ο γατούλης σου θα ηρεμίσει και εσύ που δε θα πονάει η ψυχή σου να τον ακούς να γκρινιάζει! στα αρσενικά είναι κ πολύ εύκολη η επέμβαση...

+10000000000000000 oksmily3
polina4smile
polina4smile
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 34
Τόπος : Ροδος
Αριθμός γατουνίων : Ο Αρθουρος μου, η Ζιζελ και ενα σκυλάκι η Μαγιά!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : δερματικα η ανχος?? M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

δερματικα η ανχος?? Empty Απ: δερματικα η ανχος??

Δημοσίευση από enoplos Τετ Φεβ 15, 2012 3:15 pm

polina4smile έγραψε:
BokSurat έγραψε:δεν το έχω ξανακούσει...
το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι μήπως λόγω των ορμονών του από τον εθισμό του να θέλει να ζευγαρώσει να τρώει την ουρά του... εύχομαι περαστικά και μάλλον θα σου πρότεινα αφού την άλλη φορά δεν βρήκε ο γιατρός σου που οφείλετε αυτό το "μάδημα" να πρέπει να πάρεις και μια δεύτερη άποψη από γιατρό αν έχεις την δυνατότητα λέγοντάς του όλο του το ιστορικό ειδικά με το συγκεκριμένο θέμα όταν το είχε ξαναπάθει....

η δική μου άποψη είναι ότι από το να υποφέρει έτσι από τις ορμόνες τους 3 κ 4 φορές το χρόνο με κίνδυνο να πάθει προστάτη και να τλαιπωρήται κλαίγοντας ή αν βρείτε σύντροφο κ δεν κάνετε τις απαραίτητες εξετάσεις να σου κολλήσει κάνα aids ή λευχαιμία ή Fiv ή ότιδήποτε άλλο μη χρόνιο... η λύση είναι η στήρωση! και ο γατούλης σου θα ηρεμίσει και εσύ που δε θα πονάει η ψυχή σου να τον ακούς να γκρινιάζει! στα αρσενικά είναι κ πολύ εύκολη η επέμβαση...

+10000000000000000 oksmily3

oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3
enoplos
enoplos
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 46
Τόπος : ΒΟΙΩΤΙΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 τον JUINOR
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΟΛΟΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΤΟΝ ΤΖΟΥΝΙΟΡ ΜΟΥ.
Ημερομηνία Εγγραφής : 05/09/2011
Mood : δερματικα η ανχος?? M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

δερματικα η ανχος?? Empty Απ: δερματικα η ανχος??

Δημοσίευση από antzella Τετ Φεβ 15, 2012 3:45 pm

καλησπερα!
ευχαριστω για την γνωμη σας και την διαθεση να βοηθησετε.
αρχικα να πω οτι ειμαι πολυ τυχερη γιατι ο αρης μου ουδεποτε πιτσιλισε σε τοιχους που μου ελεγαν ολοι,ποτε δεν εκανε καμια προσπαθεια απολυτως να φυγει,η να βγει στην εισοδο καν του σπιτιου,η να μου δωσει τελος παντων καποιο στοιχειο που να δειχνει οτι χανουμε τον ελενχο οπως ακουω απο αλλους για μπαλκονια..κτλ
και απλα νιαουριζει δυο τρεις φορες την μερα.αυτο δεν ειναι κατι λοιπον που βασανιζει εμενα η τον αρη
για δικους μου προσωπικους λογους,και σοβαρες φοβιες που θα αναφερω καπου παρακατω ισως,το μονο που λεω ειναι σας ικετευω.το τελευταιο που θελω σαν λυση ειναι η στειρωση.οπου εκει πλεον θα καταφυγω οταν δεν υπαρχει αλλη λυση.
αυτο που χρειαζομαι αυτην την στιγμη ειναι η συμπαρασταση σας,και σε καμια περιπτωση να δεχτω κατσαδα για το οτι ειμαι εναντια σε αυτο.το λεω γιατι το εχω ζησει καπου αλλου αυτο..και δεν θελω με τιποτα να φυγω και απο αυτην την παρεουλα.σας χρειαζομαστε.
οσο για την 2η γνωμη γιατρων που προτεινατε,η γιατρος που θα παω το απογευμα ειναι η τεταρτη στην σειρα.κανεις δεν ηξερε να μου πει με σιγουρια γιατι γινετε ολο αυτο..υποθεσεις και πειραματα με αλοιφες και χαπια.
antzella
antzella
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/12/2011
Mood : δερματικα η ανχος?? M_playtrain

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

δερματικα η ανχος?? Empty Απ: δερματικα η ανχος??

Δημοσίευση από Anatoli Τετ Φεβ 15, 2012 4:00 pm

Καποιος απο αυτους τους γιατρους του εκανε εξετασεις αιματολογικες για να δει μηπως φταιει καποια ορμονη ή μηπως εχει κατι παθολογικο?τι διαγνωση εκαναν?
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : δερματικα η ανχος?? Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

δερματικα η ανχος?? Empty Απ: δερματικα η ανχος??

Δημοσίευση από antzella Τετ Φεβ 15, 2012 5:04 pm

καλησπερα!
ο πρωτος γιατρος μου μιλησε για αλωπεκια(δεν θυμαμαι τον ακριβη ιατρικο ορο)
εκεινος ειπε οτι μπορει να τραβηξε κιολας απο ανχος η στρες μονος του μια τουφα,η τζιβα με αποτελεσμα να ερεθιστει εκει,και να δημιουργηθει τελικα μια ολοκληρη πληγη.ταλαιπωρηθηκε 3 μηνες κοντα το ψυχουλι μου,με πειραματα αλοιφες..
η 2η γιατρος μου ειπε αφου τον εξετασε οτι δεν βρηκε τιποτε απολυτως παθολογικο
και οτι μπορει να ειναι στρες,απο αλλαγη περιβαλοντως,αλλαγη αμμου,κτλ...αντε βρες ακρη..
το θεμα ειναι οτι κατι που δειχνει αρχικα απλο,καταληγει επιπονο ψυχικα,διοτι οταν του βαζω κολαρο για να αποφυγουμε τα χειροτερα,κρυβεται σε σκοτεινα σημεια,παυει να τρωει,και εχει συνεχως το κεφαλι κατω με βλεμμα αξιολυπητο.καταλαβαινετε..εγω τωρα ειμαι...αδυνατο να σας πω ποσο χαλια..
δεν ξερω πως να το βοηθησω.ακομα και αν εκανα αυτο που λετε για στειρωση (λεμε τωρα)παλι κανεις δεν βεβαιωνει οτι δεν θα ξαναεχουμε κατι τετοιο.. Sad
antzella
antzella
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/12/2011
Mood : δερματικα η ανχος?? M_playtrain

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

δερματικα η ανχος?? Empty Απ: δερματικα η ανχος??

Δημοσίευση από BokSurat Τετ Φεβ 15, 2012 5:12 pm

δεν νομίζω κανείς να σε "κατσαδιάσει" για τις επιλογές σου, εδώ μέσα είμαστε επειδή έχουμε μια κοινή αγάπη για τις γάτες και καλώς ή κακώς ο καθένας πράττει όπως θεωρεί ο ίδιος σωστό για το ζωάκι του...
εγώ είπα την άποψή μου, και αν και οι γιατροί συμφωνούν όπως είπες σε αυτό, τότε σκέψου το καλά και πάρε ΕΣΥ και μόνο ΕΣΥ την απόφαση αν θα την κάνεις ή όχι, το ζωάκι πρέπει να έχει την δική σου βοήθεια στο βαθμό που θέλεις και μπορείς και για αυτό είσαι εσύ και μόνο, η πλέων κατάλληλη από οποιονδήποτε άλλο εδώ μέσα να ξέρεις καλύτερα το καλό για εκείνον! εμείς απλά λέμε την άποψή μας από την εμπειρία μας από τα ζωάκια μας που ξέρουμε ή άλλων που έχουμε ακούσει, όμως όπως και στους ανθρώπους έτσι και στα ζώα κάθε χαρακτήρας είναι μοναδικός και διαφορετικός. Smile
ίσως να πρέπει να πας και σε 5ο - 6ο - 200ο γιατρό ειλικρινά δεν ξέρω... εύχομαι όμως να του περάσει το συντομότερο δυνατόν και να μην ξαναεμφανιστεί και να το θυμάστε σαν έναν κακό όνειρο και οι 2 σας! Smile
BokSurat
BokSurat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 108
Τόπος : Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου
Αριθμός γατουνίων : 1γάταρο, 1 γάτα, 1 σκύλα, + το Στριγγλοαγγελουδάκι μου στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ουτε πολύ κρυο ούτε πολύ ζέστη... φθηνόπωρο θα έλεγα που βρέχει!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Κίρκη
Motto : ωρα μηδεν στα Ζωνιανα, ωρα μηδεν στη Κρητη που ξεπατωσαν τα ΕΚΑΜ ολο το Ψηλορειτη
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/04/2008
Mood : δερματικα η ανχος?? Parta10

http://www.gate21.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

δερματικα η ανχος?? Empty Απ: δερματικα η ανχος??

Δημοσίευση από Πούπσυ Τετ Φεβ 15, 2012 10:43 pm

συμφωνώ, ότι δεν είμαστε εδώ για να κατσαδιάζουμε ο ένας τον άλλο. απλώς η στείρωση για ένα γατούλη που ζει μέσα στο σπίτι είναι λύτρωση και λύση σε πολλά προβλήματα και νομίζω ότι τα θετικά υπερισχύουν, χωρίς να βλέπω κάτι το αρνητικό. αλλά όπως είπαν και παραπάνω, εσύ είσαι αυτή που θα πάρει την απόφαση. εγώ σκεφτόμουν μήπως ήταν κάποια αλλεργία σε κάτι. ή τε΄λικά στρεσσάρεται με τις αλλαγές.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : δερματικα η ανχος?? M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

δερματικα η ανχος?? Empty Απ: δερματικα η ανχος??

Δημοσίευση από hardtrier Σαβ Απρ 07, 2012 6:01 pm

αχ βρε παιδια,ο τζερουλινης, μας βγηκε φιλασθενος,εχουμε τα προβληματα με το ουροποιητικο του,κανει εμετουλη[ευτυχως εδω και 3 μερες οχι διοτι πρωι βραδυ του δινουμε zantac] και τις 3 τελευταιες μερες σε τρια σημεια βρηκαμε κοκκινα εξανθηματα,το ενα βρισκεται στην ραχη του.κανουν μπαμ λογω οτι εχει ασπρο χρωματακι.η κτηνιατρος μας ειπε οτι ειναι θεμα παρατεταμενης αντιβιωσης[augmentin λογω ουροποιητικουτην οποια θα λαμβανει για ακομη 15 μερες] Sad

Μερυμνα μας ειναι να μην ματωσουν και μεχρι σημερα η συζυγος, μου κρατουσε μυστικο το γεγονος οτι,η κτηνιατρος μιλησε ,ακομα και για ευθανασια,σε περιπτωση που ματωσουν και δεν σταματαει το αιμα.

ειμαι μεσ στην στενοχωρια,πηγα στη δουλεια με μιση καρδια και συνεχως αυτο σκεπτομαι.

εδω και ενα χρονο σχετιζομαι με κατοικιδιο,λογω Τζερουλινη,μου ελεγαν οτι το δεσιμο που αναπτυσεται μεταξυ ανθρωπου και ζωου ειναι αμετρητο και πολυτιμο.το διαπιστωσα και τρεμω στην σκεψη για το μοιραιο.

Απο την αλλη,υποψιαζομαι οτι οπως οι γιατροι,πολλες φορες μας τρομοκρατουν,για τους δικους τους λογους,ετσι να συμβαινει και στην περιπτωση μας.

δεν ξερω φιλες και φιλοι,τα εχουμε χαμενα. Sad
hardtrier
hardtrier
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αριθμός γατουνίων : 2,ενα στο ουρανιο τοξο και στις καρδιες μας και ενα στη ζωη μας
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ολες τις εποχες,ειμαστε χαδιαριδες
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/03/2012
Mood : δερματικα η ανχος?? M_tour10

http://www.pantastaisia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

δερματικα η ανχος?? Empty Απ: δερματικα η ανχος??

Δημοσίευση από Πούπσυ Σαβ Απρ 07, 2012 6:12 pm

κατ΄αρχήν ψυχραιμία.
λοιπόν, εγώ δεν καταλαβαίνω κάποια πράγματα. γιατί αν ματώσουν δεν θα μπορεί να σταματήσει το αίμα; έχει κάποιο πρόβλημα στην πήξη του αίματος ο Τζέρυ; δευτερον, αν η αντιβίωση του προκαλεί τέτοιο πρόβλημα που μπορεί να τον οδηγήσει σε ευθανασία, όπως λέει ο γιατρός (αν και δεν πολυκατάλαβα γιατί), γιατί δεν του αλλάζει την αντιβίωση;
τρίτον, δεν πας να πάρεις και μια δεύτερη γνωμη; δεν μου αρέσει η ευκολία της ευθανασίας.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : δερματικα η ανχος?? M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

δερματικα η ανχος?? Empty Απ: δερματικα η ανχος??

Δημοσίευση από funambolo Σαβ Απρ 07, 2012 6:25 pm

Πούπσυ έγραψε:κατ΄αρχήν ψυχραιμία.
λοιπόν, εγώ δεν καταλαβαίνω κάποια πράγματα. γιατί αν ματώσουν δεν θα μπορεί να σταματήσει το αίμα; έχει κάποιο πρόβλημα στην πήξη του αίματος ο Τζέρυ; δευτερον, αν η αντιβίωση του προκαλεί τέτοιο πρόβλημα που μπορεί να τον οδηγήσει σε ευθανασία, όπως λέει ο γιατρός (αν και δεν πολυκατάλαβα γιατί), γιατί δεν του αλλάζει την αντιβίωση;
τρίτον, δεν πας να πάρεις και μια δεύτερη γνωμη; δεν μου αρέσει η ευκολία της ευθανασίας.

+άπειρο
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : δερματικα η ανχος?? M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

δερματικα η ανχος?? Empty Απ: δερματικα η ανχος??

Δημοσίευση από hardtrier Σαβ Απρ 07, 2012 6:36 pm

Πούπσυ έγραψε:κατ΄αρχήν ψυχραιμία.
λοιπόν, εγώ δεν καταλαβαίνω κάποια πράγματα. γιατί αν ματώσουν δεν θα μπορεί να σταματήσει το αίμα; έχει κάποιο πρόβλημα στην πήξη του αίματος ο Τζέρυ; δευτερον, αν η αντιβίωση του προκαλεί τέτοιο πρόβλημα που μπορεί να τον οδηγήσει σε ευθανασία, όπως λέει ο γιατρός (αν και δεν πολυκατάλαβα γιατί), γιατί δεν του αλλάζει την αντιβίωση;
τρίτον, δεν πας να πάρεις και μια δεύτερη γνωμη; δεν μου αρέσει η ευκολία της ευθανασίας.

ουτε σ εμενα αρεσει συνονοματε,τρεμω μονο με την σκεψη,προβλημα πηκτικοτητας,απ οσο γνωριζω δεν υπαρχει.υποθετω οτι τον πειραξε η παρατεταμενη ληψη αντιβιωσης.

εχεις δικιο,οσο δυσκολο και αν φαινεται πρεπει να παραμεινουμε ψυχραιμοι η συζυγος και εγω.
hardtrier
hardtrier
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αριθμός γατουνίων : 2,ενα στο ουρανιο τοξο και στις καρδιες μας και ενα στη ζωη μας
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ολες τις εποχες,ειμαστε χαδιαριδες
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/03/2012
Mood : δερματικα η ανχος?? M_tour10

http://www.pantastaisia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

δερματικα η ανχος?? Empty Απ: δερματικα η ανχος??

Δημοσίευση από alexandrakicat Σαβ Απρ 07, 2012 7:03 pm

Ναι ομτως δεν καταλαβα ουτε εγω αυτο με την ευθανασια...Και ο δικος μου ο σκατουλης ο Τσενταρ εχει στο δερμα κατι κοκκιναδια αλλα δεν ανυσυχω του βαλα αμπουλα χτες και του δωσα και βιταμινη πιστευω θα ξανανιωσει!hardtrier συμβουλεψου 2ο γιατρο...
alexandrakicat
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 24
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Ενα διαολι,τον Μημ (απτό Μητσος!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood : δερματικα η ανχος?? M_love

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

δερματικα η ανχος?? Empty Απ: δερματικα η ανχος??

Δημοσίευση από hardtrier Κυρ Απρ 08, 2012 4:09 pm

σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας παιδια,παντως τρωει κανονικα,ειναι κεφατος[να μην τον ματιαξω]και ολο χαδια θελει.θα ακολουθησω τις συμβουλες σας,απο Μ.Δευτερα θα ψαξω για αλλον γιατρο.
hardtrier
hardtrier
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αριθμός γατουνίων : 2,ενα στο ουρανιο τοξο και στις καρδιες μας και ενα στη ζωη μας
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ολες τις εποχες,ειμαστε χαδιαριδες
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/03/2012
Mood : δερματικα η ανχος?? M_tour10

http://www.pantastaisia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης