gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επείγει φιλοξενία για γατάκι.

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Επείγει φιλοξενία για γατάκι. Empty Επείγει φιλοξενία για γατάκι.

Δημοσίευση από psika Παρ Αυγ 19, 2011 7:48 pm

Δυστυχώς έχει γίνει σύστημα και πετάξανε και άλλο γατάκι στην κοινόχρηστη αυλή, το οποίο είναι τρομαγμένο και το κυνηγάνε οι γάτοι. Χτες παρολίγο να το πνίξει ο γάτος μιας κυρίας εδώ δίπλα που τριγυρίζει στην αυλή και για να το σώσω αναγκάστικα να ανοίξω το λάστιχο να βρέξω τον γάτο και να το αφήσει. Αυτήν την στιγμή φιλοξενώ και την Σαρδελίτσα που της έχω βγάλει αγγελία στο χαρίζονται και οι γονείς μου δεν θέλουν να φέρω αυτήν την στιγμή και 5ο γατάκι. Για αυτό ζητώ μήπως μπορεί κάποιος να το φιλοξενήσει μέχρι να του βρούμε σπιτάκι οπότε αν καταφέρω να το πιάσω να υπάρχει λύση γιατί δεν έχει νόημα να το πιάσω αφού δεν μπορώ να το φιλοξενήσω και αυτό. Αν βέβαια υπάρχει κάποιος που θέλει να το υιοθετήσει ακόμη καλύτερα. Είναι σχετικά μακρύτριχο με πολλή φουντωτή ουρά και είναι τρίχρωμο κατά συνέπεια θηλυκό με το χρώματα: άσπρο, κανελλί ανοιχτό προς το ροζ και γκρι χρώμα που έχουν τα ρωσικά σε πιο απαλό όμως. Αν κάποιος έχει την δυνατότητα να το φιλοξενήσει γιατί πραγματικά θα βρει γρήγορα κάποιον είναι πολύ όμορφο αντικειμενικά. Οποιος μπορεί ας τηλεφωνήσει στο 6973623338.
psika
psika
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επείγει φιλοξενία για γατάκι. Empty Απ: Επείγει φιλοξενία για γατάκι.

Δημοσίευση από SuperCatz Παρ Αυγ 19, 2011 11:35 pm

Ακριβή, βάλε φωτό, θα βοηθήσει πολύ! Επείγει φιλοξενία για γατάκι. 742497
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Επείγει φιλοξενία για γατάκι. M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επείγει φιλοξενία για γατάκι. Empty Απ: Επείγει φιλοξενία για γατάκι.

Δημοσίευση από psika Σαβ Αυγ 20, 2011 12:27 am

Μόνο αν το πιάσω με γατοπαγίδα θα μπορέσω γιατί είναι πολύ φοβισμένο. Με το που με βλέπει τρέχει να σωθεί!Και αν το πιάσω με γατοπαγίδα μετά τι θα το κάνω αφού δεν μπορώ να το φέρω και αυτό σπίτι θα με γδάρουν!Έχω στενοχωρηθεί πολύ και με αυτό το λυπάμαι πολύ αλλά πολύ φοβάμαι ότι το έχουν βρει σύστημα και τα πετάνε και από ότι έχω καταλάβει τα θηλυκά!Αν βρεθεί κάποιος να το φιλοξενήσει τότε θα είναι πιο απλά τα πράγματα. Μακάρι!Η αν κατάφερνα να βρω κάποιον καλό για την σαρδελίτσα γιατί μέχρι στιγμής οι περισσότεροι την θέλουν για τα ποντίκια!Εγώ τους είπα ότι πιο πιθανό είναι τα ποντίκια να κυνηγήσουν την Σαρδέλα παρά το αντίθετο. Καλέ είναι μια μπουκιά!Αυτό είναι για μάσες, ξάπλες και τούφες
psika
psika
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επείγει φιλοξενία για γατάκι. Empty Απ: Επείγει φιλοξενία για γατάκι.

Δημοσίευση από SuperCatz Σαβ Αυγ 20, 2011 2:08 am

Δύσκολα τα πράγματα, ειδικά με δεδομένο ότι δεν πιάνεται..

Κάνε υπομονή να κερδίσεις την εμπιστοσύνη του και προώθησε στο μεταξύ την αγγελία, γιατί και με γατοπαγίδα να το πιάσεις, αν είναι άγριο, δύσκολα θα βρεθεί φιλοξενία..
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Επείγει φιλοξενία για γατάκι. M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επείγει φιλοξενία για γατάκι. Empty Απ: Επείγει φιλοξενία για γατάκι.

Δημοσίευση από psika Σαβ Αυγ 20, 2011 10:30 am

SuperCatz έγραψε:Δύσκολα τα πράγματα, ειδικά με δεδομένο ότι δεν πιάνεται..

Κάνε υπομονή να κερδίσεις την εμπιστοσύνη του και προώθησε στο μεταξύ την αγγελία, γιατί και με γατοπαγίδα να το πιάσεις, αν είναι άγριο, δύσκολα θα βρεθεί φιλοξενία..

Άγριο δεν νομίζω να είναι απλά φοβισμένο γιατί είναι μικρό. Καλά αν είναι άγριο ούτε φιλοξενία ούτε για υιοθεσία θα βρω. Sad
Αν έχει κάποιος facebook και μπορεί να το προωθήσει. Ευχαριστώ kissss kissss kissss
psika
psika
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επείγει φιλοξενία για γατάκι. Empty Απ: Επείγει φιλοξενία για γατάκι.

Δημοσίευση από psika Τρι Σεπ 06, 2011 8:06 pm

Ενώ το είχα χάσει για καιρό το πέτυχα σήμερα σε ένα σπίτι πιο κάτω. Αυτό έρχεται και τρώει εκεί που βάζω φαγάκι αλλά δυστυχώς οι γάτοι το βαράνε και το διώχνουν και μεταφέρεται συνεχώς τριγύρω. Κατάφερα και να το βγάλω μια φώτο αλλα είναι λίγο θολή αλλά φαίνεται ότι είναι όμορφο πολύ έχει γκρι μυτούλα και είναι χαρακτηριστική η εμφάνισή του.[img]Επείγει φιλοξενία για γατάκι. Mpoulitsa [/img]
psika
psika
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επείγει φιλοξενία για γατάκι. Empty Απ: Επείγει φιλοξενία για γατάκι.

Δημοσίευση από Πούπσυ Τρι Σεπ 06, 2011 11:17 pm

είναι γλύκας!! έχει ηρεμήσει καθόλου;
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Επείγει φιλοξενία για γατάκι. M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επείγει φιλοξενία για γατάκι. Empty Απ: Επείγει φιλοξενία για γατάκι.

Δημοσίευση από psika Τρι Σεπ 06, 2011 11:23 pm

Πούπσυ έγραψε:είναι γλύκας!! έχει ηρεμήσει καθόλου;

Tο περίεργο είναι ότι σήμερα που καθόταν εκεί λίγο πιο πέρα καθόντουσαν άνθρωποι αλλά μόλις το πλησίασα έκανε πιο πέρα. Από αυτό κατάλαβα ότι δεν είναι άγριο απλά φοβάται γιατί δεν ξέρει τις προθέσεις. Μακάρι να έβρισκα κάποιον να το υιοθετήσει ώστε να το πιάσω και να ηρεμήσει φοβάμαι μήπως το διώξουν πάλι οι γάτοι από εκεί όπως έγινε όταν ερχόταν στην κοινόχρηστη αυλή του σπιτιού μου. Το άρπαξε ο γάτος και το χτύπησε πολύ αφού κούτσαινε κιόλας αλλά τώρα είναι καλά.
psika
psika
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επείγει φιλοξενία για γατάκι. Empty Απ: Επείγει φιλοξενία για γατάκι.

Δημοσίευση από Πούπσυ Τρι Σεπ 06, 2011 11:43 pm

πάρε φακελάκι με φαγητό που μυρίζει πιο έντονα απο την ξηρά τροφή και προσπάθησε να τον κάνεις να έρθει να φάει κοντά σου. λίγο λίγο θα τον ακουμπήσεις. εγώ έτσι εξημέρωσα το Νίνη. ήταν όλο χχχχχχ αλλά πολύ πεινασμένος. του πήρα φακελάκι whiskas και ήρθε να φάει. τον άγγιξα στο κεφαλάκι και στην αρχή έφευγε. μετά απο λίγες μέρες όχι μόνο κάθησε αλλά έχωσε το κεφάλι του μέσα στη χούφτα μου, λες και ήθελε σαν τρελλο τα χάδια!
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Επείγει φιλοξενία για γατάκι. M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επείγει φιλοξενία για γατάκι. Empty Απ: Επείγει φιλοξενία για γατάκι.

Δημοσίευση από psika Τετ Σεπ 07, 2011 12:21 am

Πούπσυ έγραψε:πάρε φακελάκι με φαγητό που μυρίζει πιο έντονα απο την ξηρά τροφή και προσπάθησε να τον κάνεις να έρθει να φάει κοντά σου. λίγο λίγο θα τον ακουμπήσεις. εγώ έτσι εξημέρωσα το Νίνη. ήταν όλο χχχχχχ αλλά πολύ πεινασμένος. του πήρα φακελάκι whiskas και ήρθε να φάει. τον άγγιξα στο κεφαλάκι και στην αρχή έφευγε. μετά απο λίγες μέρες όχι μόνο κάθησε αλλά έχωσε το κεφάλι του μέσα στη χούφτα μου, λες και ήθελε σαν τρελλο τα χάδια!

θα προσπαθήσω, δυστυχώς όμως αλλάζει διαρκώς τοποθεσίες και δεν ξέρω αν αύριο θα είναι εκεί, για αυτό και αύριο θα προσπαθήσω να το βρω να του βγάλω καλή φώτο γιατί είναι πραγματικά κουκλί μήπως βρω κάποιον να το υιοθετήσει ή έστω να το φιλοξενήσει. Αυτήν την στιγμή έχω 4 σπίτι και δεν μπορώ να το μαζέψω και αυτό.
psika
psika
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης