gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

4 μωράκια (δεν αφοδεύουν) ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

4 μωράκια (δεν αφοδεύουν) ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??? Empty 4 μωράκια (δεν αφοδεύουν) ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???

Δημοσίευση από oroumpe Τρι Ιουν 21, 2011 2:56 pm

Από την Κυριακή το μεσημέρι έχω στο σπίτι και φιλοξενώ 4 μωρά γατάκια που βρέθηκαν μέσα σε κούτα (φωτογραφίες προσεχώς, δεν έχω προλάβει να κλ@σω που λένε με αυτό και μ' άλλα που συμβαίνουν γύρω μου αυτές τις μέρες, anyway...). Έχουν ανοίξει ματάκια και προσπαθούσα να τα ταίζω κάθε 4 ώρες, αλλά δε θέλανε, είμαστε κάπου στο 6ωρο, σημαίνει πως είναι μεγαλύτερα??? (επιπλέον ερώτηση). Είναι δύο θηλυκά, δύο αρσενικά! Χρώματα απίστευτα, θα τα δείτε!
Τα γνωστά... μετά από κάθε γεύμα τα "χαϊδεύω" με βαμβακάκι που έχει ζεστό χαμομήλι κι ουρούν χωρίς πρόβλημα, το θέμα είναι (πλην ενός που έκανε κακά) πως τα υπόλοιπα ΔΕΝ αφοδεύουν. Σήμερα τα ζόρισα λίγο παραπάνω όπως μου είχε δείξει γιατρός, αλλά πάλι τζίφος. Το επόμενο που διάβασα είναι να βάλω στο βαμβάκι λαδάκι, σωστά? κι αν πάλι δεν... τι κάνω???

oroumpe
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τρελοζούζουνα: την Φαίδρα, τον Μητσάκο και την Μάγια κι όσα μπορώ και φιλοξενώ
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τα πάντα οοοοοοοοοόλα!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/12/2010
Mood : 4 μωράκια (δεν αφοδεύουν) ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??? Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

4 μωράκια (δεν αφοδεύουν) ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??? Empty Απ: 4 μωράκια (δεν αφοδεύουν) ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???

Δημοσίευση από doremi Τρι Ιουν 21, 2011 3:16 pm

Ίσως το γάλα τους κάνει δυσκοίλια όπως θα μπορούσε να τους κάνει κι ευκοίλια,μια συμβουλή γιατρού είναι στην άκρη του κουταλιού γιαουρτάκι από αυτό το γνήσιο πρόβειο με την πέτσα μέσα στο γάλα τους ή χώρια να το γλύψουν. Ισως χρειαστεί στο μεταξύ όμως κλύσμα στα μωρά μη πάθουν τίποτα.
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : 4 μωράκια (δεν αφοδεύουν) ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??? M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

4 μωράκια (δεν αφοδεύουν) ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??? Empty Απ: 4 μωράκια (δεν αφοδεύουν) ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???

Δημοσίευση από bailey Τρι Ιουν 21, 2011 3:34 pm

εμας η κτηνιατρος μας ειπε για παραφυνελαιο μεσα στο γαλα, δεν θυμαμαι ποσοτητα(ηταν πολυ μικρη) . αν ειναι παρε τηλ το γιατρο σας να τον ρωτησεις.
bailey
bailey
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Τόπος : Πατρα-Λευκωσια
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/09/2009
Mood : 4 μωράκια (δεν αφοδεύουν) ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??? M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

4 μωράκια (δεν αφοδεύουν) ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??? Empty Απ: 4 μωράκια (δεν αφοδεύουν) ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???

Δημοσίευση από barkoulitses Τρι Ιουν 21, 2011 3:39 pm

απο ο,τι μου ειχε πει η γιατρος τα γατακια δεν ειναι απαραιτητο να ενεργουνται καθημερινα
μπορει μερα παρα μερα και ισως και αραιοτερα οταν το γαλα που τρωνε ειναι καλης ποιοτητας και απορροφαται απο τον οργανισμο
εσυ κανε τους μασαζ μετα απο καθε γευμα,
barkoulitses
barkoulitses
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΒΥΡΩΝΑΣ
Αριθμός γατουνίων : 16 ΚΑΙ 1 ΣΚΥΛΟ
Motto : ΚΑΙ ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/11/2008
Mood : 4 μωράκια (δεν αφοδεύουν) ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??? M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

4 μωράκια (δεν αφοδεύουν) ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??? Empty Απ: 4 μωράκια (δεν αφοδεύουν) ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???

Δημοσίευση από oroumpe Τρι Ιουν 21, 2011 4:23 pm

ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια, το "κακό" είναι ότι υπάρχει ποικιλία στις απαντήσεις και δεν ξέρω τι είναι πιο σωστό να δοκιμάσω. Θα ξεκινήσω με το λαδάκι που έγραψα, στο επόμενο γεύμα τους κι αν δεν πάει καλά, προχωράω και με κάτι άλλο από τα παραπάνω...

oroumpe
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τρελοζούζουνα: την Φαίδρα, τον Μητσάκο και την Μάγια κι όσα μπορώ και φιλοξενώ
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τα πάντα οοοοοοοοοόλα!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/12/2010
Mood : 4 μωράκια (δεν αφοδεύουν) ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??? Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

4 μωράκια (δεν αφοδεύουν) ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??? Empty Απ: 4 μωράκια (δεν αφοδεύουν) ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???

Δημοσίευση από Πούπσυ Τρι Ιουν 21, 2011 4:25 pm

προχώρα με το γιαουρτάκι, και αν επιμένει το πρόβλημα, θα πρότεινα το κλύσμα..
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : 4 μωράκια (δεν αφοδεύουν) ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??? M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης