gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Διλήμματα, διλήμματα...

+16
Kikiriki
Λιαννα
niou
melitta
moukelis
Anatoli
LAROGATA
SuperCatz
Πούπσυ
ladycat
alex..niaou
XIONIS
Chouzouris
NiaR
flokatoula
rotonda
20 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Διλήμματα, διλήμματα...

Δημοσίευση από Chouzouris Δευ Φεβ 07, 2011 10:24 am

Καλώς την δέχτηκες Λίλλυ μου!

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Διλήμματα, διλήμματα...

Δημοσίευση από ismini Δευ Φεβ 07, 2011 10:48 am

Λίλυ κι εγώ έξω θα την άφηνα. Εξάλου πέρα από το "καλό" της γάτας και του οποιοδήποτε πρέπει να σκεφτόμαστε και τι αρέσει σε μας. Ειναι και δικό μας σπίτι (νομίζω και μια γάτα έτσι θα σκεφτόταν). Κι οταν δεν ειμαστε εμείς καλά και καταπιεζόμαστε δεν ειναι και οι συγκάτοικοι μας (σε οποιοδήποτε ειδος κι ανήκουν) καλά.
Ωστόσο μου φαίνεται πως θα μπορούσε να βρει σπίτι. Ειναι πολύ όμορφη και στειρωμένη. Δε δοκιμάζεις να βάλεις αγγελία? Smile
ismini
ismini
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 53
Αριθμός γατουνίων : Δύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Πεπίτο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Διλήμματα, διλήμματα...

Δημοσίευση από Anatoli Δευ Φεβ 07, 2011 1:14 pm

Μπραβο!Για να δουμε oksmily3
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Διλήμματα, διλήμματα...

Δημοσίευση από alex..niaou Δευ Φεβ 07, 2011 1:17 pm

rotonda έγραψε:Καλημέρα! Λοιπόν, το τόλμησα. Την περασμένη Πέμπτη που έβρεχε καρεκλοπόδαρα (ή "cats & dogs" που λένε οι άγγλοι - και απ' ό,τι φαίνεται κάτι ξέρουν...) την ξαναπήρα σπίτι μου. Αν δεν βγει κανένα πολύ χοντρό πρόβλημα συμπεριφοράς στην πορεία και αν η γάτα εξακολουθήσει να θέλει να μένει μέσα, ε, τότε θα μείνει. Για να δούμε...



oksmily3 oksmily3 Veryhappy Veryhappy Veryhappy oksmily3 oksmily3
alex..niaou
alex..niaou
Γατοπαγίτης
Γατοπαγίτης

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσσαλονικη feat.Ηρακλειο Κρητης!
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα διδυμακια,την Sushi και Barilla!μισό νορβηγάκι,την Eλίκη και άλλο μισό τον Ράμσον!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη-Καλοκαιρακι!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Phyllia, Ηλένια, Λιλου, Ninja
Motto : i've been putting out the fire with gasoline..!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2009
Mood : Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Διλήμματα, διλήμματα...

Δημοσίευση από Kikiriki Δευ Φεβ 07, 2011 1:29 pm

Κάθε φορά που βρέχει , ειδικά όπως την προηγούμενη Πέμπτη, σκέφτομαι τι να κάνουν άραγε τ' αδεσποτάκια για να προφυλαχθούν.
Νομίζω πως έκανες καλά που τη σπίτωσες! Πραγματικά γιατί δεν της βάζεις μια αγγελία ; "Φοριέται" πολύ το γκρί & μπορεί κάτι να βρεθεί !
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Διλήμματα, διλήμματα...

Δημοσίευση από rotonda Δευ Φεβ 07, 2011 5:00 pm

ismini έγραψε:πέρα από το "καλό" της γάτας και του οποιοδήποτε πρέπει να σκεφτόμαστε και τι αρέσει σε μας. Ειναι και δικό μας σπίτι (νομίζω και μια γάτα έτσι θα σκεφτόταν). Κι οταν δεν ειμαστε εμείς καλά και καταπιεζόμαστε δεν ειναι και οι συγκάτοικοι μας (σε οποιοδήποτε ειδος κι ανήκουν) καλά.
Σ' αυτό συμφωνώ 1000%. Περιμένω να περάσει λίγος καιρός να δω αν/πόσο καταπιεζόμαστε όλοι μας... Ο Μπαλζάκ πάντως δεν την πειράζει. Αυτή του κάνει χχχχχ όταν την πλησιάσει. Με τη Ροτόντα δεν είχαν τη χαρά να συναντηθούν - και ούτε πρόκειται.

ismini έγραψε:Ωστόσο μου φαίνεται πως θα μπορούσε να βρει σπίτι. Ειναι πολύ όμορφη και στειρωμένη. Δε δοκιμάζεις να βάλεις αγγελία? Smile

Kikiriki έγραψε:Πραγματικά γιατί δεν της βάζεις μια αγγελία ; "Φοριέται" πολύ το γκρί & μπορεί κάτι να βρεθεί !

Δεν ξέρω, βρε παιδιά, αλλά στο παρελθόν έχω ταλαιπωρηθεί πολύ από αγγελίες (και για σκύλους και για γάτες). Δώσ' του να τρέχω από τη μια άκρη του λεκανοπεδίου στην άλλη (ΠΑΝΤΑ τα πήγαινα εγώ για να τσεκάρω), να αφήνω το ζώο και σε 2-3 μέρες να μου τηλεφωνούν να το πάρω πίσω γιατί το μετάνιωσαν. Είναι δύσκολο να "ξεσκαρτάρεις" αυτόν που ενδιαφέρεται πραγματικά από κάποιον που επιπόλαια ανταποκρίνεται στην παρόρμηση της στιγμής - ειδικά αν το ζώο είναι "όμορφο".
rotonda
rotonda
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 104
Αριθμός γατουνίων : Χμμ...
Motto : Kalo kouragio
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/11/2007
Mood : Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Hellos11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Διλήμματα, διλήμματα...

Δημοσίευση από ismini Πεμ Φεβ 10, 2011 10:32 am

rotonda έγραψε:Δεν ξέρω, βρε παιδιά, αλλά στο παρελθόν έχω ταλαιπωρηθεί πολύ από αγγελίες (και για σκύλους και για γάτες). Δώσ' του να τρέχω από τη μια άκρη του λεκανοπεδίου στην άλλη (ΠΑΝΤΑ τα πήγαινα εγώ για να τσεκάρω), να αφήνω το ζώο και σε 2-3 μέρες να μου τηλεφωνούν να το πάρω πίσω γιατί το μετάνιωσαν. Είναι δύσκολο να "ξεσκαρτάρεις" αυτόν που ενδιαφέρεται πραγματικά από κάποιον που επιπόλαια ανταποκρίνεται στην παρόρμηση της στιγμής - ειδικά αν το ζώο είναι "όμορφο".
Πράγματι ειναι πολύ ψυχοφθόρο και κουραστικό και απογοητευτικό και και..... tafos Οπως και να εχει καλή σας τύχη. Το οτι δεν αντέδρασε ο Μπαλζακ ειναι πολύ θετικό! oksmily3
ismini
ismini
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 53
Αριθμός γατουνίων : Δύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Πεπίτο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Διλήμματα, διλήμματα...

Δημοσίευση από rotonda Τρι Φεβ 15, 2011 7:44 am

ismini έγραψε:Το οτι δεν αντέδρασε ο Μπαλζακ ειναι πολύ θετικό! oksmily3

Ε, τώρα αντέδρασε! Ενώ μια βδομάδα ήταν όλα υπό έλεγχο, ξαφνικά... το μάτι του γάτου γυάλισε και της έκανε χοντρή επίθεση! Την είχε βάλει κάτω και την τσουρομαδούσε! Αυτή η έρμη ήταν πεσμένη ανάσκελα και προσπαθούσε να αμυνθεί. Το περίεργο είναι ότι μετά τη σύρραξη και ενώ πλέον τα γατιά ήταν σε διαφορετικούς χώρους, ο γάτος άργησε πολύ να ηρεμήσει (κι εγώ επίσης), ενώ η Κατέλω από το επόμενο κιόλας λεπτό συμπεριφερόταν λες και δεν είχε συμβεί τίποτα!

Αυτά... Σε δουλειά να βρισκόμαστε...
rotonda
rotonda
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 104
Αριθμός γατουνίων : Χμμ...
Motto : Kalo kouragio
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/11/2007
Mood : Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Hellos11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Διλήμματα, διλήμματα...

Δημοσίευση από marmanga Σαβ Φεβ 19, 2011 9:14 am

Φαίνεται πως για την Κατέλω το τσουρομάδημα ήταν απλώς άλλη μία επίθεση (συνηθισμένη από τον συγχρωτισμό με τα γατιά έξω, προφανώς).
Καλή τύχη σε όλους σας!!!

(Κατά τα άλλα, σχετικά με τη βροχή που λέγατε παραπάνω: Ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί η Μιρό ήταν μέσα ΟΛΟ το τελευταίο διήμερο (εκτός από κάτι μισάωρα για την ανάγκη της) και βγήκε ΜΟΛΙΣ άρχισε το καρεκλοπόδαρο χτες. Μετά γύρισε όταν σταμάτησε και ξαναβγήκε όταν άρχισε να φυσάει έτσι που ταξιδεύαμε... Άβυσσος η ψυχή των γατιών "εξωτερικού χώρου". Αλλά όπως και τα αντίστοιχα φυτά είναι υπέροχα.
Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 270712
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Διλήμματα, διλήμματα...

Δημοσίευση από NiaR Σαβ Φεβ 19, 2011 9:33 am

marmanga έγραψε:Φαίνεται πως για την Κατέλω το τσουρομάδημα ήταν απλώς άλλη μία επίθεση (συνηθισμένη από τον συγχρωτισμό με τα γατιά έξω, προφανώς).
Καλή τύχη σε όλους σας!!!

(Κατά τα άλλα, σχετικά με τη βροχή που λέγατε παραπάνω: Ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί η Μιρό ήταν μέσα ΟΛΟ το τελευταίο διήμερο (εκτός από κάτι μισάωρα για την ανάγκη της) και βγήκε ΜΟΛΙΣ άρχισε το καρεκλοπόδαρο χτες. Μετά γύρισε όταν σταμάτησε και ξαναβγήκε όταν άρχισε να φυσάει έτσι που ταξιδεύαμε... Άβυσσος η ψυχή των γατιών "εξωτερικού χώρου". Αλλά όπως και τα αντίστοιχα φυτά είναι υπέροχα.
Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 270712

καλημέρα Μαρίνα!
μηπως είχε ραντεβού το κορίτσι? Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Funny-pictures-cats-umbrella-rain-flood Laughing Laughing
της αρεσει η βροχουλα μωρεεεεε...
NiaR
NiaR
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Τόπος : where the wild roses grow....
Αριθμός γατουνίων : Έκτορας + Παρις
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη - Φθινόπωρο
Motto : Μην φοβάσαι να χαλασεις τα παπούτσια σου κυνηγώντας τα πιο τρελα όνειρα σου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/01/2008
Mood : Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Διλήμματα, διλήμματα...

Δημοσίευση από rotonda Τετ Φεβ 23, 2011 7:54 am

Καλημέρα!
Συνεχίζουμε τις προσπάθειες για ειρηνική συμβίωση... Ο Μπαλζάκ δείχνει κάπως θλιμμένος και λιγότερο δραστήριος. Τους αφήνω να συναντηθούν λίγη ώρα κάθε βράδυ, αλλά η Κατέλω κάθεται μονίμως στο δωμάτιό "της", στον καναπέ. Εκείνος την πλησιάζει, και άλλοτε κάνει τον αδιάφορο και τριγυρίζει στο δωμάτιο και άλλοτε στέκεται μπροστά της και την κοιτάει επίμονα. Όταν δω την ένταση να αυξάνεται πολύ, απλώς τρίβω στο χέρι μου ένα σακουλάκι με catnip - είναι ο μαγικός ήχος που αλλάζει στη στιγμή τη διάθεση ενός... "εξαρτημένου από ουσίες" γάτου! (στην Κατέλω περιέργως δεν έχει καμία επίδραση).
Ο λόγος που τελικά κράτησα την Κατέλω είναι ότι δεν δείχνει καθόλου να στενοχωριέται που είναι μέσα. Δεν έχω ακούσει ούτε ένα παραπονεμένο μιαου, ούτε ένα γρατζούνισμα στην πόρτα. Αντίθετα, παίζει συνέχεια, τρίβεται, γουργουρίζει και γενικά δείχνει ΟΚ. Κάποιες ώρες, περιορίζω τους άλλους δύο -ξεχωριστά, φυσικά!- και την αφήνω να εξερευνήσει το σπίτι με την άνεσή της.
Νομίζω ότι αυτό που πυροδότησε τη μία και μοναδική επίθεση του Μπαλζάκ ήταν το γεγονός ότι την προηγουμένη είχαν έρθει φίλοι στο σπίτι, και οι "ξένες" μυρωδιές ήταν πολλές.

marmanga έγραψε:Ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί η Μιρό ήταν μέσα ΟΛΟ το τελευταίο διήμερο (εκτός από κάτι μισάωρα για την ανάγκη της) και βγήκε ΜΟΛΙΣ άρχισε το καρεκλοπόδαρο χτες. Μετά γύρισε όταν σταμάτησε και ξαναβγήκε όταν άρχισε να φυσάει έτσι που ταξιδεύαμε... Άβυσσος η ψυχή των γατιών "εξωτερικού χώρου". Αλλά όπως και τα αντίστοιχα φυτά είναι υπέροχα.
Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 270712
Άβυσσος, άβυσσος!!! Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι έχει τις καβάντζες της "εκεί έξω", σημεία που τα ξέρει καλά και όπου νιώθει ασφαλής. Φυσικά, παίζει και το σενάριο του ραντεβού, που είπε η Νιαρ...
Smile
rotonda
rotonda
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 104
Αριθμός γατουνίων : Χμμ...
Motto : Kalo kouragio
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/11/2007
Mood : Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Hellos11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Διλήμματα, διλήμματα...

Δημοσίευση από marmanga Τετ Φεβ 23, 2011 9:04 am

Ααα... πολύ πιθανό να φταίει το εξωτερικό ερέθισμα (οι επισκέψεις).
Μια χαρά πάντως βλέπω να προχωρά η ιστορία!Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 838337

Κατά τα άλλα...τα ραντεβού, κυρίες μου, μάλλον τα έχει μέσα στο σπίτι... Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 56971
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Empty Απολύτως εσωτερικού χώρου...

Δημοσίευση από rotonda Δευ Απρ 04, 2011 12:40 pm

Έχω καιρό να γράψω νέα της Κατέλως... Τραβιόμουνα και με προβλήματα υγείας διπόδων και δεν είχα χρόνο. Λοιπόν, κατέληξα ότι η πηγή των εχθροπραξιών στο σπίτι είναι ο γάτος μου. Άδικα κατηγορούσα την έρμη τη Ροτόντα για τη στριμμάρα της... Παρ' όλες τις δυσκολίες όμως, η Κατέλω έχει γίνει επίσημα το 3ο αιλουροειδές του σπιτιού. Δείχνει πολύ ευτυχισμένη στο δωμάτιό "της". Παίζει πάρα πολύ (ειδικά τη νύχτα!) και δεν γκρινιάζει καθόλου για να βγει. Ακόμα και όταν κλείνω τους άλλους δυο, για να την αφήσω να τριγυρίσει στο σπίτι, να βγει και στο μπαλκόνι, πολύ σύντομα επιστρέφει στον δικό της χώρο. Εκτός αν με δει καθισμένη π.χ. στο σαλόνι, οπότε έρχεται κατ' ευθείαν αγκαλιά. Το νιαούρισμά της δεν το έχω ακούσει ακόμα... εκτός από κάτι λιγούρικους, ξεψυχισμένους ήχους που βγάζει όταν δει την αγαπημένη της κονσέρβα. Γενικά, δείχνει πολύ ευτυχισμένη που ζει μέσα. Δεν μου έχει ξανατύχει γάτα που να μη θέλει να βγει ούτε στο μπαλκόνι!
rotonda
rotonda
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 104
Αριθμός γατουνίων : Χμμ...
Motto : Kalo kouragio
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/11/2007
Mood : Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Hellos11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Διλήμματα, διλήμματα...

Δημοσίευση από Anatoli Δευ Απρ 04, 2011 12:50 pm

Λιλλη. εαν τα αφησεις ελευθερα ολα μεσα το σπιτι τι θα γινει? Εννοω χωρις κλειστες πορτες. Ολοι μας ξερουμε οτι στην αρχη γινεται ο κακος χαμος αλλα εντελλει τα βρισκουν.αλλα και οταν τα βρουν ενιοτε φαπες πεφτουν.
Μημε παρεξηγες, φιλικα το λεω για να ηρεμησεις εσυ και να μην ανοιγοκλεινεις πορτες.
Υπαρχουν βεβαια και γατια που δεν τα βρισκουν με την εννοια να κοιμουντε αγκαλια και να αλληλοπλενονται αλλα απλα συνυπαρχουν.
Εγω θα προσπαθουσα να κανω μια τετοια αρχη καποια περιοδο που θα ημουν αρκετες μερες σπιτι οπως πχ το 4ημερο του Πασχα ή στις καλοκαιρινες διακοπες.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Anatoli στις Δευ Απρ 04, 2011 12:51 pm, 1 φορά
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Διλήμματα, διλήμματα...

Δημοσίευση από Chouzouris Δευ Απρ 04, 2011 12:50 pm

Τελικά η γάτα αποφάσισε για σένα.... Classic. Smile

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Διλήμματα, διλήμματα...

Δημοσίευση από rotonda Δευ Απρ 04, 2011 1:03 pm

Anatoli έγραψε:εαν τα αφησεις ελευθερα ολα μεσα το σπιτι τι θα γινει? Εννοω χωρις κλειστες πορτες. Ολοι μας ξερουμε οτι στην αρχη γινεται ο κακος χαμος αλλα εντελλει τα βρισκουν.

Σ'εμένα έγινε το αντίστροφο. Ο Μπαλζάκι με τη Ροτόντα ζούσαν αγαπημένοι για 7 χρόνια, και από τη μια μέρα στην άλλη έγινε ο κακός χαμός. Προσπάθησα για καινούριες αρχές κτλ., αλλά το αποτέλεσμα ήταν τρομερό στρες και ακαθαρσίες/ούρα παντού (στο στερεοφωνικό, στην τηλεόραση, οπουδήποτε). Τώρα πια η Ροτόντα κοντεύει τα 16 και δεν έχει νόημα να την στρεσάρω.
Για τους άλλους δυο, θα μπορούσα να επιμείνω, και ίσως το κάνω στο μέλλον. Όμως, μέχρι στιγμής, όταν αφήνω ανοιχτή την πόρτα της Κατέλως, αυτή αρνείται να βγει αν δει τον Μπαλζάκ απέξω. Αυτός όταν τη βλέπει ακίνητη στον καναπέ δεν την πειράζει. Μόλις κάνει να κουνηθεί όμως την πλακώνει στο ξύλο ο γερο-φαφούτης! Laughing
rotonda
rotonda
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 104
Αριθμός γατουνίων : Χμμ...
Motto : Kalo kouragio
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/11/2007
Mood : Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Hellos11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Διλήμματα, διλήμματα...

Δημοσίευση από rotonda Δευ Απρ 04, 2011 1:09 pm

Chouzouris έγραψε:Τελικά η γάτα αποφάσισε για σένα.... Classic. Smile
Σίγουρα, ο χαρακτήρας της έπαιξε μεγάλο ρόλο, μαζί με κάποιες συγκυρίες όμως...
rotonda
rotonda
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 104
Αριθμός γατουνίων : Χμμ...
Motto : Kalo kouragio
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/11/2007
Mood : Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Hellos11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Διλήμματα, διλήμματα...

Δημοσίευση από Smokys Δευ Απρ 04, 2011 6:04 pm

Λίλη grouphug

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Διλήμματα, διλήμματα...

Δημοσίευση από LAROGATA Δευ Απρ 04, 2011 11:57 pm

Anatoli έγραψε:Λιλλη. εαν τα αφησεις ελευθερα ολα μεσα το σπιτι τι θα γινει? Εννοω χωρις κλειστες πορτες. Ολοι μας ξερουμε οτι στην αρχη γινεται ο κακος χαμος αλλα εντελλει τα βρισκουν.αλλα και οταν τα βρουν ενιοτε φαπες πεφτουν.
Μημε παρεξηγες, φιλικα το λεω για να ηρεμησεις εσυ και να μην ανοιγοκλεινεις πορτες.
Υπαρχουν βεβαια και γατια που δεν τα βρισκουν με την εννοια να κοιμουντε αγκαλια και να αλληλοπλενονται αλλα απλα συνυπαρχουν.
Εγω θα προσπαθουσα να κανω μια τετοια αρχη καποια περιοδο που θα ημουν αρκετες μερες σπιτι οπως πχ το 4ημερο του Πασχα ή στις καλοκαιρινες διακοπες.

+100000.Και εγώ νομιζω ότι θα πρέπει να το επιχειρήσεις και εγώ που έχω τη Λούνα σπίτι εδώ και 2 μήνες δεν μπορώ να πω ότι τα έχουν βρεί αλλά συμβιώνουν.Φάπες πέφτουν σχεδόν κάθε μέρα αλλά σε ανεκτο σημείο ,άλλωστε η μικρή αν και είναι μισή απ΄τα άλλα δύο μια χαρά διεκδηκεί τον χώρο της ,μάλιστα τα έχω αφήσει και δύο σκ μόνα τους ,με φόβο ψυχής βέβαια,αλλά μια χαρά τα βρήκα στην επιστροφή.Χωριστά τα είχα περιπου 2 βδομάδες και μετά το αποτόλμησα με επιτήρηση βέβαια στην αρχή Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 742497
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Διλήμματα, διλήμματα...

Δημοσίευση από rotonda Τρι Απρ 05, 2011 7:49 am

dgriman έγραψε:Λίλη grouphug

Εεεπ! Τι κάνεις, βρε γατοπατέρα; Έχω πολύ καιρό να σ' ακούσω!
grouphug

Εγώ όπως βλέπεις, πάντα καταφέρνω και "γατομπλέκω" (για να μη μιλήσω για τα μπλεξίματα με κάτι άλλα αδέσποτα που έχω αυτό τον καιρό). Αλλά δεν μπορώ να αντισταθώ...
Laughing
rotonda
rotonda
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 104
Αριθμός γατουνίων : Χμμ...
Motto : Kalo kouragio
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/11/2007
Mood : Διλήμματα, διλήμματα... - Σελίδα 2 Hellos11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης