gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση

+2
doremi
kaith
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση Empty Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση

Δημοσίευση από kaith Παρ Ιαν 28, 2011 8:26 pm

Καλησπέρα σας!Χρειάζομαι επειγόντως τα φώτα σας!
Έχω 1 γατούλα την οποία στείρωσα πέρσι παραμονές Χριστουγέννων!Το πρόβλημα παρουσιάστηκε για πρώτη φορά το καλοκαίρι,όπου η γατούλα παρουσίαζε σημάδια οίστρου.Η κτηνίατρος μου είπε πως έπρεπε να της κάνουμε μια ένεση καταπραυντική.Φοβόμουνα,γιατί έχω ακούσει ότι τέτοιου είδους ενέσεις προκαλούν κακό,αλλά μου είπε πως αυτό δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα και την εμπιστεύτηκα.Εδώ και 3 μέρες όμως 1 χρόνο και 1 μήνα μετά τη στείρωση η γατούλα μου ξαναπαρουσίασε οίστρο,πολύ έντονο αυτή τη φορά.Ούρησε εκτός αμμολεκάνης στην κουβέρτα της,πράγμα που δεν έχει ξανακάνει,έκανε τα κακά της στην αμμολεκάνη και δεν τα σκέπασε και εδώ και 3 μέρες φωνάζει δυνατά.Στο σπίτι υπάρχει και ένας γάτος στειρωμένος και αυτός,που τραβάει τα πάνδεινα.
Προσπάθησε βέβαια να την "εξυπηρετήσει",μάταια όμως.Η κτηνίατρος μου είπε πως γίνονται εκκρίσεις από τα επινεφρίδια,κάτι που είναι φυσιολογικό.Επειδή δεν πείστηκα πήρα και 2 άλλους κτηνιάτρους οι οποίοι μου είπαν πως μπορεί κατά τη διάρκεια της στείρωσης να ξέμεινε κάποιος ιστός ή να είναι από τότε που γεννήθηκε έτσι και με τη στείρωση δε αφαιρέθηκε.Έκτοπο μου το είπαν κάτι τέτοιο.
Για να μη μακρηγορώ η κτηνίατρος μου,συνιστά να ξαναγίνει ένεση.Και τι θα γίνει 2 φορές το χρόνο θα της κάνω ένεση και η στείρωση,που βοήθησε;Γιατί αν έβγαινε έξω σίγουρα θα είχε ζευγαρώσει,οπότε θα κινδύνευε από αρρώστειες.Δηλαδή μόνο από πιθανή εγκυμοσύνη την προφύλαξα;
Οι άλλοι 2 κτηνίατροι μου είπαν πως πρέπει να γίνει υπέρηχος,που στοιχίζει 110 ευρώ και δεν είναι και σίγουρο ότι θα ανιχνεύσει τι συμβαίνει.Μετά το επόμενο βήμα είναι να την ξανανοίξουν.Μου είπαν βέβαια ότι δεν κινδυνεύει η υγεία της,αν δεν κάνω κάτι.Εγώ όμως τη βλέπω και υποφέρει.

Τι να κάνω;Ποια συμβουλή να ακολουθήσω;

Υ.Γ η κτηνίατρος μου,επιμένει πως μέσα δεν έμεινε κανένα υπόλειμμα μήτρας ή ωοθηκών
Oλική στείρωση έγινε.Όταν τη ρώτησα σήμερα,μήπως και έμεινε κάποιος ιστός μέσα,μου είπε πως δεν υπάρχει περίπτωση και ξέρει πολύ καλά τι κάνει.
Το θέμα είναι πως ο υπέρηχος ό,τι και να δείξει στο χειρουργείο οδηγεί.Δεν μπορώ να διανοηθώ ότι θα την υποβάλλω ξανά στην ίδια διαδικασία.Η 2 γιατρός μου είπε πως δεν κινδυνεύει να πάθει κάτι αν την αφήσω έτσι.Από τη μια το χειρουργείο και από την άλλη δεν μπορώ να την αφήσω και στο φλου.
Έκλεισα ήδη ραντεβού στον ************* για τις 5 Φεβρουαρίου(δεν είχαν πιο νωρίς)να τη δει ο γιατρός και να μου πει.Από το τηλ.που μίλησα μαζί του(ήταν ευγενέστατος και εξυπηρετικότατος,αν και δεν ήμουν πελάτισσά του)μου εξήγησε,πως δεν είναι σίγουρο τίποτα,ακόμα και αν την ανοίξει,γιατί μπορεί να μην είναι εμφανές το υπόλειμμα και να ανοιχτεί χωρίς αποτέλεσμα.Αν όμως δε γίνει θα είναι λες και δεν έχει στειρωθεί ποτέ,με όλες τις συνέπειες...

Τι να κάνω;Έχω πελαγώσει!Ξεκίνησα με τις καλύτερες προθέσεις για τη γατούλα μου,εμπιστεύτηκα την κτηνίατρο και τώρα το μόνο που ταλαιπωρείται είναι το ζωάκι μου,που δε φταίει.Και να ήταν σίγουρο και το αποτέλεσμα...

Χώρια ότι διάβασα σε ένα άλλο site ότι κατά τη διάρκεια μιας στείρωσης η γατούλα πέθανε και έχω τρελαθεί.

Με έχει εκνευρίσει πολύ και η κτηνίατρος.Το καλοκαίρι,που παρουσιάστηκαν τα πρώτα σημάδια οίστρου,ισχυριζόταν ότι η ένεση ήταν τελείως ακίνδυνη και πως δεν είχε καμία σχέση με καταστολή οίστρου,κάτι που τελικά δεν ίσχυε.Και τώρα ένεση ήθελε να της κάνει.

Βοηθήστε με,σας παρακαλώ με την επιλογή κτηνιάτρου.

Το ονομα του γιατρου σβηστηκε λογω κανονων του φορουμ.

kaith
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 55
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 05/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση Empty Απ: Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση

Δημοσίευση από doremi Παρ Ιαν 28, 2011 8:40 pm

Κουράγιο και εσύ κι η γατούλα σου αλλά νομίζω πως έχεις εναλλακτική , δεν γίνεται να μήν εμπιστεύεσαι το γιατρό σου ,οπότε όπως και μόνη σου tafos
Τα ευκολως εννοούμενα εννοούνται τα δυσκόλως αγνοούνται
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση Empty Απ: Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Ιαν 28, 2011 8:44 pm

Το μονο που ξερω ειναι ΜΑΚΡΙΑ απο ενεσεις. Αφου εχεις κλεισει ρανρεβου με τον γιατρο που λες κανε λιγη υπομονη.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση Empty Απ: Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση

Δημοσίευση από SuperCatz Παρ Ιαν 28, 2011 9:21 pm

Anatoli έγραψε:Το μονο που ξερω ειναι ΜΑΚΡΙΑ απο ενεσεις. Αφου εχεις κλεισει ρανρεβου με τον γιατρο που λες κανε λιγη υπομονη.

+1000 σε όλα..

Εύχομαι να πάνε όλα καλά με την γατουλίτσα σου!
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση Empty Απ: Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση

Δημοσίευση από kaith Παρ Ιαν 28, 2011 10:21 pm

doremi έγραψε:Κουράγιο και εσύ κι η γατούλα σου αλλά νομίζω πως έχεις εναλλακτική , δεν γίνεται να μήν εμπιστεύεσαι το γιατρό σου ,οπότε όπως και μόνη σου tafos
Τα ευκολως εννοούμενα εννοούνται τα δυσκόλως αγνοούνται

Πραγματικά,αδυνατώ να καταλάβω και την απάντησή σου και το ύφος της.Προτείνεις να εμπιστευτώ κάποιον γιατρό,που διαπιστώθηκε από τα γεγονότα ότι έσφαλε,δεν το παραδέχεται και που εξακολουθεί να ακολουθεί την τακτική ενέσεων,χορήγηση δηλαδή οιστρογόνων,βλαβερών για την υγεία του ζώου και μου λες να κλείσω το στόμα μου;Μήπως δεν έγινα κατανοητή στα όσα έγραψα παραπάνω;

kaith
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 55
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 05/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση Empty Απ: Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση

Δημοσίευση από Chouzouris Παρ Ιαν 28, 2011 10:23 pm

Δες τί θα σου πει ο γιατρός στις 5/2!

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση Empty Απ: Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση

Δημοσίευση από Πούπσυ Παρ Ιαν 28, 2011 10:27 pm

kaith έγραψε:
doremi έγραψε:Κουράγιο και εσύ κι η γατούλα σου αλλά νομίζω πως έχεις εναλλακτική , δεν γίνεται να μήν εμπιστεύεσαι το γιατρό σου ,οπότε όπως και μόνη σου Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση 56971
Τα ευκολως εννοούμενα εννοούνται τα δυσκόλως αγνοούνται

Πραγματικά,αδυνατώ να καταλάβω και την απάντησή σου και το ύφος της.Προτείνεις να εμπιστευτώ κάποιον γιατρό,που διαπιστώθηκε από τα γεγονότα ότι έσφαλε,δεν το παραδέχεται και που εξακολουθεί να ακολουθεί την τακτική ενέσεων,χορήγηση δηλαδή οιστρογόνων,βλαβερών για την υγεία του ζώου και μου λες να κλείσω το στόμα μου;Μήπως δεν έγινα κατανοητή στα όσα έγραψα παραπάνω;
Νομίζω ότι αυτό που θελει να σου πει είναι ότι ΠΡΕΠΕΙ καποιος να εμπιστεύεται το γιατρό του γενικά. άρα αφού εσύ δεν την εμπιστεύεσαι, δεν ειναι η κατάλληλη γιατρός για σενα.
Και ναι, ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΝΕΣΕΙς.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση Empty Απ: Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση

Δημοσίευση από kaith Παρ Ιαν 28, 2011 10:33 pm

Απ΄ό,τι διαπιστώσατε την εμπιστεύτηκα απόλυτα.Απόδειξη η καλοκαιρινή ένεση,που δεν ήθελα να γίνει.Στηρίχτηκα όμως στα λόγια της ότι αυτά,που λένε για τις ενέσεις και τις επιπτώσεις τους είναι αηδίες και να τώρα το αποτέλεσμα της εμπιστοσύνης μου.Δε φταίει σε τίποτα η γατούλα μου να πληρώνει τη δική μου αφέλεια.
Εκτός αυτού ζητάω βοήθεια και συμβουλή και λαμβάνω μήνυμα tafos ;

kaith
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 55
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 05/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση Empty Απ: Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση

Δημοσίευση από Chouzouris Παρ Ιαν 28, 2011 10:52 pm

Νομίζω ότι παρεξήγησες χωρίς λόγο. Δεν είχε κακή πρόθεση το μήνυμα! Smile

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση Empty Απ: Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση

Δημοσίευση από Πούπσυ Παρ Ιαν 28, 2011 11:12 pm

κι εγώ ετσι νομίζω, δεν είχε κακή προθεση το μήνυμα. μάλλον τα ίδια λετε. Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση 134150
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση Empty Απ: Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση

Δημοσίευση από kaith Παρ Ιαν 28, 2011 11:27 pm

Δεν έχω λόγο ούτε για παρεξηγήσεις,ούτε για διαπληκτισμούς.Το μόνο που με νοιάζει είναι να κάνω το καλύτερο για τη γατούλα μου,γι΄αυτό και ζήτησα τη βοήθειά σας.
Απλά το tafos δε μου φάνηκε και τόσο φιλικό.Όπως και να΄χει ζητώ ταπεινά συγγνώμη,αν παρεξήγησα τις προθέσεις.
Το όνομα του γιατρού,γιατί το σβήσατε,αφού πολλοί τον προτείνετε;Δε σας κρύβω πως ένας από τους λόγους,που απευθύνθηκα στον συγκεκριμένο άνθρωπο,είναι τα καλά σας λόγια.

kaith
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 55
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 05/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση Empty Απ: Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση

Δημοσίευση από doremi Παρ Ιαν 28, 2011 11:40 pm

kaith έγραψε:
doremi έγραψε:Κουράγιο και εσύ κι η γατούλα σου αλλά νομίζω πως έχεις εναλλακτική , δεν γίνεται να μήν εμπιστεύεσαι το γιατρό σου ,οπότε όπως και μόνη σου tafos
Τα ευκολως εννοούμενα εννοούνται τα δυσκόλως αγνοούνται

Πραγματικά,αδυνατώ να καταλάβω και την απάντησή σου και το ύφος της.Προτείνεις να εμπιστευτώ κάποιον γιατρό,που διαπιστώθηκε από τα γεγονότα ότι έσφαλε,δεν το παραδέχεται και που εξακολουθεί να ακολουθεί την τακτική ενέσεων,χορήγηση δηλαδή οιστρογόνων,βλαβερών για την υγεία του ζώου και μου λες να κλείσω το στόμα μου;Μήπως δεν έγινα κατανοητή στα όσα έγραψα παραπάνω;
Μόλις τ είδα γιατί δεν ήμουν στον υπολογιστή .Το όνομα του κτηνιάτρου δεν επιτρεπεται να εμφανίζεται λόγω δεοντολογίας ,δεν είναι διαφημηστικό το site ,αλλά και εγώ το έχω κάνει 2-3- φορές παρασυρόμενη.Δεν εννούσα τίποτα ΄άλλο από αυτό. Επίσης ,αφού δεν έγινα σαφής το διασαφηνίζω .Δεν μπορούμε να έχουμε γιατρό γενικά και για τα ζώα μας και για μας που δεν εμπιστευόμαστε. Αλλά έχεις εναλλακτική,επικοινώνησες με κάποιο άλλο γιατρό και έκλεισες κάποιο ραντεβού.Όπότε κάντε λιγο υπομονή η γατούλα σου και εσύ να γίνει η εκτίμηση από τον νέο κτηνίατρο.
Συγνώμη που παρεξηγήθηκαν τα γραφόμενά μου λογω λακωνικου γραψίματος.
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση Empty Απ: Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση

Δημοσίευση από Πούπσυ Παρ Ιαν 28, 2011 11:49 pm

το Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση 56971 το χρησιμοποιουμε συχνα και για να πούμε : εγώ σωπαίνω, ή εγω δεν εχω να πω τιποτε άλλο. δεν είχε τη διάθεση να σου πει εσενα να κλείσεις το στομα σου.
Ευχομαι να γίνει το καλύτερο για τη γατούλα σου και πιστεύω οτι η αλλαγή γιατρού επιβάλλεται.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση Empty Απ: Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση

Δημοσίευση από SuperCatz Παρ Ιαν 28, 2011 11:54 pm

kaith έγραψε:Δεν έχω λόγο ούτε για παρεξηγήσεις,ούτε για διαπληκτισμούς.Το μόνο που με νοιάζει είναι να κάνω το καλύτερο για τη γατούλα μου,γι΄αυτό και ζήτησα τη βοήθειά σας.
Απλά το Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση 56971 δε μου φάνηκε και τόσο φιλικό.Όπως και να΄χει ζητώ ταπεινά συγγνώμη,αν παρεξήγησα τις προθέσεις.
Το όνομα του γιατρού,γιατί το σβήσατε,αφού πολλοί τον προτείνετε;Δε σας κρύβω πως ένας από τους λόγους,που απευθύνθηκα στον συγκεκριμένο άνθρωπο,είναι τα καλά σας λόγια.

Kaith, συμφωνώ με την Πούπσυ, το Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση 56971 έχει πάνω κάτω τη χρήση αυτή..

Όσο για το όνομα του γιατρού, αυτό σβήστηκε βάσει όρων χρήσης που ισχύουν από το φθινόπωρο, περίπου.

Απλά, δεν θα μπορούσαμε να κάτσουμε να ψάξουμε όλα τα παλιότερα ποστς που αναφερόταν το όνομα του γιατρού, προκειμένου να σβήσουμε το όνομά του.


Η ουσία είναι να πάνε όλα καλά με τη μικρή σου, και πιστεύω ότι η αλλαγή γιατρού θα βοηθήσει σημαντικά προς αυτή την κατεύθυνση! Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση 270712





Σου παραθέτω το συγκεκριμένο απόσπασμα των όρων χρήσης :

Chouzouris έγραψε:
• Να μην συμμετέχουν στο forum με σκοπό τη διαφήμιση προϊόντων ή υπηρεσιών. Απαγορεύεται ρητά η ονομαστική αναφορά ή άμεση ή έμμεση υπονόηση κτηνιάτρων και λοιπών επαγγελματιών κατά τρόπο που δύναται, κατά την απόλυτη κρίση των συντονιστών της Δημόσιας Συζήτησης του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ, να βλάψει την τιμή και την υπόληψή τους και να προκαλέσει οποιαδήποτε νομική εμπλοκή για το ΓΑΤΟΣΠΙΤΟ. Όλα τα σχετικά μηνύματα θα μεταφέρονται χωρίς προειδοποίηση σε μη εμφανή χώρο του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ και θα τίθενται στη διάθεση των αρμοδίων αρχών, σε περίπτωση που ζητηθεί. Η σύσταση κτηνιάτρων και λοιπών επαγγελματιών απαγορεύεται και εφεξής μπορεί να διενεργείται μόνο μέσω προσωπικού μηνύματος.
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση Empty Απ: Οίστρος μετά από 1 χρόνο στείρωση

Δημοσίευση από kaith Σαβ Ιαν 29, 2011 8:25 am

Σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκρισή σας.Όσον αφορά το όνομα του γιατρού,ζητώ συγγνώμη δεν το ήξερα και βλέποντας άλλα post θεώρησα ότι δεν υπάρχει πρόβλημα.
Για το θέμα του εικονιδίου,καταλαβαίνω πως οι προθέσεις ήταν αγνές,όμως ας μην ξεχνάμε πως ο γραπτός λόγος δεν μπορεί να προσφέρει την αμεσότητα του προφορικού,οπότε είναι λογικό να γίνονται και παρανοήσεις.
Όπως και νά΄χει ,όλα καλά!

kaith
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 55
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 05/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης