gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

+17
Fotoula
Souggy
Chouzouris
flokatoula
~Zouzou~
niou
manto
vaso
Πούπσυ
brea
nosyparker
Anatoli
marmanga
jovanita
SuperCatz
markello
Silmaril
21 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από Silmaril Τρι Μάης 18, 2010 12:57 am

Μετά απο πολύ καιρό καταφέραμε να πάμε μια επίσκεψη απόψε όλοι μαζί ως οικογένεια κι ήρθε η ώρα να γυρίσουμε σπίτι μας, αργούτσικα θα έλεγα για τα δεδομένα μας λόγω καθημερινής και παιδιών...
Περπατούσαμε στο δρόμο, μπρος ο Χρήστος απολάμβανε ανέμελος τον περίπατο για λίγο (γιατί μετά απο λίγο θα μαζεύαμε και τον Έκτορα απο τη μάνα μου, οποτε καταλαβαίνετε οτι η ανεμελιά κι η χαλάρωση τέλος Smile ) πίσω εγω να σπρώχνω το καροτσοποδήλατο με τον Στέλιο μεταξύ φθοράς κι αφθαρσίας απο την προηγηθείσα λύσσα, και παραπίσω ο Ραφαήλ που - δεν είμαι σίγουρη- μπορεί να είχε ψιλοκοιμηθεί βαδίζοντας...
Και περνάμε απο το τέρμα των λεωφορείων στην Αγ. Μαύρα...κι ακούμε διαπεραστικό νιαούρισμα...Σταματάω το καροτσοποδήλατο, ο Ραφαήλ ξυπνάει και στήνει αυτί, κι ο Χρήστος ασπρίζει.
Δίπλα στα λεωφορεία, υπάρχει ενας χώρος που χρησιμοποιείται ως πάρκιν απο τους περίοικους κι απο άλλους που έχουν φορτηγά και δεν ξέρουν πού αλλού να τ' αφήσουν. Δεν πρόλαβα να κινηθώ δυο βήματα μέσα σ' αυτόν τον χώρο και βλέπω απο την άκρη του να έρχεται φουλαριστό ενα γκρί τιγρέ σιφουνάκι! ΦΟΥΛΑΡΙΣΤΟ!!! Δεν εχω ξαναδεί γατάκι σε τέτοια ηλικία να τρέχει τόσο γρήγορα προς ενα άγνωστο!!! Το παίρνω αγκαλιά και με το που το ακουμπώ βάζει μπρός τη μηχανή...Ερχεται κι ενα άλλο απο πίσω, πιο διστακτικό αυτό όμως. Το πιάνω κι αυτό. Και γυρίζω στο καροτσοποδήλατο γιατί μέσα σε δευτερόλεπτα αντιλήφθηκα το (πικρό, κοινό και πιθανό) σενάριο: Τα γατάκια τα εγκατέλειψαν εκεί, μόνα χωρίς τη μαμά τους, και μάλιστα ήταν σπιτόγατα γιατί αλλιώς δεν εξηγείται η εμπιστοσύνη που έδειχναν στους ανθρώπους (περισσότερη απ' οση εχω δει κι απο σπιτόγατα βέβαια για να είμαι ειλικρινής).
Ο Χρήστος έτοιμος να λιποθυμήσει, ο Ραφαήλ περιχαρής, ο Στέλιος μέσα στην τρελλή χαρά κι εγω να σκέφτομαι επιχειρήματα για να πω στους γονείς μου, για να τα αφήσω τουλάχιστον γι' αποψε εκεί γιατί λόγω καροτσοποδήλατου δεν μπορούσα να τα φέρω στα χέρια...

Για να σταματήσω τις πολυλογίες...

Τα γατάκια, δυο γκρι τιγρέ κουκλιά με άσπρο περίγραμμα γύρω απο τα χαρακτηριστικά της μουρίτσας τους, οχι παραπάνω απο δυο μηνών, απόψε παρέμειναν στην βεράντα της μάνας μου. Φαίνονται πεινασμένα αλλά δεν έδειξαν μεγάλη προθυμία να φάνε ξηρά τροφή ίσως απο το σοκ, ίσως επειδή δεν εχουν ξαναφάει. Δοντάκια έχουν πάντως. Δεν είναι σε φάση λιμοκτονίας, πράγμα που σημαίνει οτι απόψε εγκαταληφθηκαν. Οι γάτες στην βεράντα της μάνας μου έχουν πάθει σοκ και μια γατομανούλα απο παρακείμενη αυλή που σιτίζεται κι αυτή στη βεράντα εκεί, τα φώναξε νομίζοντας προφανώς οτι είναι παιδιά της κι αυτά. Ωστόσο με ενα μωρό να ξεπαγιάζει πάνω στο καροτσοποδήλατο και μια τόσο προχωρημένη ώρα δεν είχα την ευκαιρία να καθίσω να δω τι θα γίνει, ούτε τι θα μπορούσα να προσφέρω στα γατάκια παραπάνω για να φάνε κάτι τουλάχιστον. Τώρα σας γράφω αλλα το μυαλό μου είναι εκεί...Άλλωστε υπάρχει κίνδυνος να κατέβουν κάτω όπου υπάρχουν αυτοκίνητα και μια τεράστια τρύπα σε μια σιδεριά που παλιά ήταν ρέμα κάτω απο το σπίτι και τώρα είναι ενα επικίνδυνο απομεινάρι.

Λαμβάνοντας υπ' οψη το γεγονός οτι ο πατέρας μου μόνο που δεν έμεινε όταν με αντίκρυσε στην πόρτα με δυο γατιά στην αγκαλιά και το οτι ο Φοίβος πλέον έρχεται όποτε πεινάσει μόνο κι όλες τις υπόλοιπες ώρες ή ραχατεύει στις βεράντες ή λείπει σε βόλτες, κι αφού ο Χρήστος με όρκισε οτι θα ψάξω να βρω σπιτάκια για τα ψιψίνια, συμφωνήσαμε να τα φέρουμε απο αύριο εδω για να τα φιλοξενήσουμε.
Αν εξαιρέσουμε το οτι εγω θα είμαι για τρελοκομείο με δυο μωρά γατιά εδω και ενα ανθρωπάκι που τσιρίζει ολημερίς είτε χαίρεται είτε λυπάται, δυο είναι τα βασικά προβλήματα: 1ον να μας ανακαλύψουν απο την πολυκατοικία και να μην μας ξεπλένουν όλα τα ποτάμια της Ελλάδας και των Βαλκανίων γενικότερα και 2ον να φρικάρει ο Έκτορας με τα γατάκια ή τα γατάκια με τον Έκτορα οπότε και δεν θέλω να σκεφτώ τι μπορεί να γίνει...

Θα μου πείτε τι σας τα λεω ολα αυτά τώρα...Κι εγω θα σας ρωτήσω...
Πού να τα πω και να μην με φασκελώσουν; Αλλά τι να έκανα ρε παιδιά; Αν τα άφηνα εκεί δεν θα ζουσαν μέχρι το πρωί...
Αν βρουν γρήγορα σπιτάκια και γλιτώσω το διαζύγιο, κι αν μέχρι τότε πάνε ολα καλά με τα τετράποδα εδω μέσα, θα έχουν σωθεί δυο πολύ τρυφερές ψυχούλες...Τι να έκανα...


Silmaril
Silmaril
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1 + 2 μονίμως φιλοξενούμενα και ένας σκυλάκος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : κρύο, με τόσες φυσικές γούνες τι εχω να φοβηθώ?
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Το Εκτορί της Niar...και την Στρίγγλα της Boksurat (αν δεν είχε προλάβει να την βουτήξει ο Γατοπαράδεισος...)!!!
Motto : Όταν γίνεται κάτι απο πραγματική αγάπη, είναι πέραν του καλού και του κακού- Φ. Νίτσε
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/07/2008
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! M_toohot

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από markello Τρι Μάης 18, 2010 5:57 am

Καλά κουράγια!... Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337
ωραιος τιτλος, παρεπιπτόντως, με πολλαπλες χρησεις. Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 517937
markello
markello
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/06/2009
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από SuperCatz Τρι Μάης 18, 2010 9:17 am

Βρε τα κακομοίρικα.. Τουλάχιστον ήταν τυχερά που βρέθηκατε στο δρόμο τους.
Μπράβο βρε Δέσποινα, ελπίζω να βρουν γρήγορα σπιτάκι τα μωράκια!
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από jovanita Τρι Μάης 18, 2010 9:48 am

ουαου! μπραβο βρε κοπελια! βαλε και καμια φωτο να τα δουμε και ελπιζω να βρουνε σπιτακι
jovanita
jovanita
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Ηρακλειο
Αριθμός γατουνίων : 4
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Breena
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/05/2009
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! M_icecream

http://www.mousouda.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από marmanga Τρι Μάης 18, 2010 9:50 am

Ωχ.... Καλή τύχη! luck kissss
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από Silmaril Τρι Μάης 18, 2010 9:57 am

Καλημέρα!

Θετική ενέργεια παιδιά, παω σε λίγο στον τόπο που τα βρήκαμε, πέρασε απο 'κει ο Χρήστος και άκουσε κι άλλο (παρόλο που έψαξα καλά - οσο γινόταν- χθες βράδυ). Μακάρι να το βρω και να το πιάσω.
Τα δυο που έχουμε βρει ήδη δεν ήταν στην βεράντα της μάνας μου το πρωί...
Το αισιόδοξο σενάριο είναι οτι τα υιοθέτησε η μαμά γατούλα της παρακείμενης αυλής, και λεω αισιόδοξο γιατί τουλάχιστον θα αισθάνονται ασφάλεια τα ίδια έστω κι αν τα υπόλοιπα μωρά βρίσκονται δίπλα στο δρόμο (με ο,τι κίνδυνο συνεπάγεται αυτό, γιατί δεν πιάνονται κιόλας τα δικά της).
Το απαισιόδοξο δεν θέλω να το σκέφτομαι...
Πάντως μόλις τα συνάξω, εννοείται θα μπει φωτογραφία! Άλλωστε είναι προϋπόθεση για να μπει αγγελία...

Τις ευχούλες σας παρακαλώ...Smile
Silmaril
Silmaril
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1 + 2 μονίμως φιλοξενούμενα και ένας σκυλάκος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : κρύο, με τόσες φυσικές γούνες τι εχω να φοβηθώ?
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Το Εκτορί της Niar...και την Στρίγγλα της Boksurat (αν δεν είχε προλάβει να την βουτήξει ο Γατοπαράδεισος...)!!!
Motto : Όταν γίνεται κάτι απο πραγματική αγάπη, είναι πέραν του καλού και του κακού- Φ. Νίτσε
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/07/2008
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! M_toohot

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από SuperCatz Τρι Μάης 18, 2010 10:23 am

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337
Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 322479 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 322479 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 322479 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 322479 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 322479 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 322479 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 322479 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 322479 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 322479
Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 854171 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 854171 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 854171 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 854171 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 854171 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 854171 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 854171 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 854171 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 854171 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 854171 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 854171 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 854171 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 854171 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 854171 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 854171 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 854171 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 854171
Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 322479 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 322479 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 322479 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 322479 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 322479 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 322479 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 322479 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 322479 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 322479
Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από Anatoli Τρι Μάης 18, 2010 3:08 pm

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 71431 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337
Αντε να δουμε καο φωτο!
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από nosyparker Τρι Μάης 18, 2010 3:30 pm

luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από brea Τρι Μάης 18, 2010 5:12 pm

Χαχαχα, μ'αρέσει που από τη μία πήγε να λιποθυμήσει και φοβάσαι μην πάρετε διαζύγιο και από την άλλη σου είπε να πας να βρεις και το άλλο! Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 690518 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 323663

Και καλή τύχη! Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337
brea
brea
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Τρίκαλα/Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2=20
Motto : Σας έχω πει ότι το λατρεύω το παιδί μου το μαύρο???
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/04/2008
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από Πούπσυ Τρι Μάης 18, 2010 5:23 pm

Δεσποινα, εισαι μεγάλη ψυχή!!! Μακάρι να ξαναεμφανιστουν!!
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από Silmaril Τετ Μάης 19, 2010 12:19 am

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! PhotoΈβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 30636_123746534312020_100000300212749_225562_4208921_n



Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Photo

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Photo
Silmaril
Silmaril
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1 + 2 μονίμως φιλοξενούμενα και ένας σκυλάκος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : κρύο, με τόσες φυσικές γούνες τι εχω να φοβηθώ?
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Το Εκτορί της Niar...και την Στρίγγλα της Boksurat (αν δεν είχε προλάβει να την βουτήξει ο Γατοπαράδεισος...)!!!
Motto : Όταν γίνεται κάτι απο πραγματική αγάπη, είναι πέραν του καλού και του κακού- Φ. Νίτσε
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/07/2008
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! M_toohot

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από vaso Τετ Μάης 19, 2010 12:22 am

kalotuxa na einai luck

Panemorfa eros eros eros

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 2feaa010
vaso
vaso
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1 και ο Joey γαταγγελουδάκι πια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Barilla, Μόιρα,Πατούσα,Φοίβος......
Motto : Real is just a matter of perception
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/10/2008
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από Silmaril Τετ Μάης 19, 2010 12:24 am

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 30636_123746524312021_100000300212749_225561_7225587_n

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 30636_123746517645355_100000300212749_225560_1134147_n

Ναι! Τα βρήκα όλα και είναι οπως βλέπετε τέσσερα ζωή να 'χουν!!!

Για την ωρα παρέμειναν στην βεράντα της μάνας μου γιατί μόλις τα βάζω στη γατοφόρο αρχίζουν να σκούζουν και δεν ξέρω πώς να τα περάσω μέσα στο σπίτι μου χωρίς να μας ακούσει οχι η πολυκατοικία αλλα ολη η Ηλιούπολη...
Παιδιά, εχω δει τρυφερά γατιά στη ζωή μου...Αυτά είναι το κάτι άλλο οι αγαπούλες μου!
Μαρία αυτό ακριβώς σκέφτηκα κι εγω το πρωί που με πήρε ο Χρ. και μου είπε για τα νιαουρίσματα που άκουγε...Είναι θησαυρός αυτός ο άνθρωπος!!!

Αντε να βρούμε σπιτάκια!!!

Υ.Γ. Εχω εναν φόβο για τον Εκτορα...Σήμερα κάθε φορά που νιαούριζαν τα μικρά εκείνος γάβγιζε...Ελπίζω να μην κανει το ίδιο όταν έρθουν εδω... Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 236755
Silmaril
Silmaril
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1 + 2 μονίμως φιλοξενούμενα και ένας σκυλάκος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : κρύο, με τόσες φυσικές γούνες τι εχω να φοβηθώ?
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Το Εκτορί της Niar...και την Στρίγγλα της Boksurat (αν δεν είχε προλάβει να την βουτήξει ο Γατοπαράδεισος...)!!!
Motto : Όταν γίνεται κάτι απο πραγματική αγάπη, είναι πέραν του καλού και του κακού- Φ. Νίτσε
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/07/2008
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! M_toohot

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από manto Τετ Μάης 19, 2010 12:30 am

love Κουκλάκια είναι!!!! mati
Εύχομαι να βρουν σπιτάκια σύντομα! luck luck luck luck
manto
manto
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Κερατσίνι - Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Καρβουνάκη που μου είναι κι εύκολο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/01/2009
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από marmanga Τετ Μάης 19, 2010 9:49 am

Εξαιρετικό μπουκέτο!!!!
Αλλά και η φωτό με τον πιτσιρικά είναι ΤΕΛΕΙΑ!!! mati mati mati
Καλή τύχη να 'χουν. luck luck luck luck
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από niou Τετ Μάης 19, 2010 10:59 am

κουκλια!!!το βλεμμα της μικρης πισω πισω ειναι ολα τα λεφτα!!!


καλη τους τυχη!!!

luck luck luck
niou
niou
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Salonika Gatospito Department!
Αριθμός γατουνίων : την Kιμπα!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : το Λουκουμακι και την Barilla!!!Αχα!A!Kαι τον Γκιζμακο!
Motto : CATS RULE, DOGS DROOL!
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/10/2009
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! M_icecream

http://littlethingsblogged.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από ~Zouzou~ Τετ Μάης 19, 2010 1:28 pm

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 505265 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 505265 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 505265
Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337
~Zouzou~
~Zouzou~
Banned

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 30
Τόπος : Γατοπι!
Αριθμός γατουνίων : αδεσποτακια(8)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ολααααα:D
Motto : Πλακα κανεις?!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/09/2009
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 19749211

http://www.unitedcats.com/en/cat/zouzou541

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από Anatoli Τετ Μάης 19, 2010 1:31 pm

Τι ομορφα γκριζακια! Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 505265 Καλη τυχη να εχουν Δεσποινα! Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 838337 Ο μικρος σου εχει καταχαρει Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 986261
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από flokatoula Πεμ Μάης 20, 2010 11:57 am

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 71431 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 71431 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 71431 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 71431 Είναι πανέμορφα!! Θεικά!!! Τα θέλω όλα!!

Τι να πω, ήταν γραφτό ολονών σας, είναι περίπτωση μιλάμε. Νομίζω θα δωθούν εύκολα είναι πολύ όμορφα!
flokatoula
flokatoula
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Γαλλήνη
Αριθμός γατουνίων : 2 που πεινάνε για 1000
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κατακαλόκαιροοοοοοοοοοο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την pupa, τον Snow και τον Shaggy...!!
Motto : ποτέ μην εμπιστεύεσαι κάποιον που μπορεί να γλύψει τον κ@λο του
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/08/2009
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Collec11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από Silmaril Πεμ Μάης 20, 2010 5:41 pm

Τα γατάκια απο χθες τα φέραμε στο σπίτι! Εκμεταλλευτήκαμε το γεγονός οτι έπαιζε η ΑΕΚ για να τα περάσουμε απο το κλιμακοστάσιο χωρίς να τα πάρει κάποιος χαμπάρι!
Σήμερα αρχίσαμε εκπαίδευση αμμολεκάνης Smile Μέχρι στιγμής είναι ενθαρρυντικά τα αποτελέσματα!
Εντωμεταξύ ο Φοίβος ήταν μέσα στο σπίτι χθες που τα φέραμε (σπάνιο φαινόμενο πια, αφού έχει μετακομίσει οικειοθελώς στο μπαλκόνι) και τα παρατηρουσε να εξερευνούν και να του ρημάζουν το φαγητό. Στο τέλος μοίρασε σφαλιάρες και ο Ραφαήλ τον έβγαλε άρον άρον απο το δωμάτιο, τον καλόπιασα εγω απ' έξω, κάθισε λίγη ώρα μαζί μου και μετά κατα τη συνήθειά του ζήτησε να φύγει.
Ο Έκτορας είναι αποκλεισμένος απο τα μωρά γιατί δεν ξέρουμε τις συνέπειες της συνάντησης...
Το καλό είναι οτι κάθισαν ήσυχα χθες και ....ούτε γάτα ούτε ζημιά!
Μακάρι να βρουν γρήγορα καλά σπιτάκια γιατί μας βλέπω όλους στο δρόμο στο τέλος...Και θα βγουν κι απο πάνω! Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 602370

Η μια απο τις θηλυκές είναι πολύ τσαούσω, δεν μπορώ να εντοπίσω ποιά...Smile
Silmaril
Silmaril
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1 + 2 μονίμως φιλοξενούμενα και ένας σκυλάκος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : κρύο, με τόσες φυσικές γούνες τι εχω να φοβηθώ?
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Το Εκτορί της Niar...και την Στρίγγλα της Boksurat (αν δεν είχε προλάβει να την βουτήξει ο Γατοπαράδεισος...)!!!
Motto : Όταν γίνεται κάτι απο πραγματική αγάπη, είναι πέραν του καλού και του κακού- Φ. Νίτσε
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/07/2008
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! M_toohot

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από Chouzouris Πεμ Μάης 20, 2010 9:42 pm

Είναι κουκλιά! Μήπως να φτιαχτεί άμεσα αγγελία?

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από Souggy Πεμ Μάης 20, 2010 10:47 pm

Πραγματικό μπουκέτο ομορφιές. Φωτογραφίες άπαικτες. Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 505265
Souggy
Souggy
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 49
Τόπος : θΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Αριθμός γατουνίων : 1 μικρό κουραμπιεδάκι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Πολλές μακαρι να'χα κήπο
Motto : Οση αγάπη δώσεις θα την πάρεις πίσω
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/02/2010
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Mallia10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από Silmaril Πεμ Μάης 20, 2010 11:30 pm

Chouzouris έγραψε:Είναι κουκλιά! Μήπως να φτιαχτεί άμεσα αγγελία?

Αγγελία έβαλα κι εδω και στο FB και θα βάλω κι όπου αλλού γίνεται γιατί - αν και ήσυχα τα καημενάκια- εδω μέσα εχουμε χωριστεί σε ζώνες και γίνεται το ελα να δεις και πάρε να 'χεις!!!

Το ενα μικρό πάντως πήγε κανονικά στην άμμο απόψε!!! Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 501866

Αύριο έχει αποπαρασίτωση...
Silmaril
Silmaril
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1 + 2 μονίμως φιλοξενούμενα και ένας σκυλάκος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : κρύο, με τόσες φυσικές γούνες τι εχω να φοβηθώ?
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Το Εκτορί της Niar...και την Στρίγγλα της Boksurat (αν δεν είχε προλάβει να την βουτήξει ο Γατοπαράδεισος...)!!!
Motto : Όταν γίνεται κάτι απο πραγματική αγάπη, είναι πέραν του καλού και του κακού- Φ. Νίτσε
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/07/2008
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! M_toohot

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από SuperCatz Παρ Μάης 21, 2010 11:45 am

Ωχ, σε καταλαβαίνω για τις ζώνες που λες, το έχουμε περάσει κι εμείς..

Εύχομαι να βρουν γρήγορα σπιτάκι τα κουτσουνάκια!
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από Fotoula Παρ Μάης 21, 2010 12:04 pm

Γατιά πανέμορφα στοπ ! Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 702886
Πιτσιρικάς η ευτυχία προσωποποιημένη στοπ ! Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 702886 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 702886 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 702886 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 702886 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 702886 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 702886 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 702886 Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 702886
Τι τις θες τις βόλτες αφού σε χαλάνε δεν μπορώ να καταλάβω, στοπ! Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 388464
Βάλε πάραυρα τσιπάκι στο Χρήστο, στοπ ! Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 741121

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
έχω και εγώ αποκλίνουσα συμπεριφορά .....
Και lipothymia
και Proud Member των απανταχού Α.Δ. arrogant
και Proud Member των απανταχού Embarassed
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Στα όρια της κατάθλιψης...

Δημοσίευση από Silmaril Σαβ Μάης 29, 2010 1:58 am

Το ποστ τιτλοφορείται ετσι γιατί πραγματικά νοιώθω πλέον οτι φτάνω στα όρια της αντοχής μου...

Κι οχι, δεν είναι μόνο τα τέσσερα γατάκια που βρήκαμε η αιτία της ψυχολογικής μου κατάρρευσης, κι ας κλαίνε σπαρακτικά για ώρες, κι ας μας χτυπάνε πανω κάτω με σκουπόξυλα για ησυχία, κι ας υπάρχει η πιθανότητα το επόμενο χτύπημα στην πόρτα να είναι απο την αστυνομία, κι ας μην υπάρχει κανένα ενδιαφέρον μέχρι τώρα για αυτά, κι ας σκάω για την τύχη τους αφού δεν μπορώ να φανταστώ τι θ' απογίνουν...

Είναι οτι για άλλη μια φορά διαπιστώνω πόσο ανεύθυνοι μπορεί να είναι οι άνθρωποι, και δη αυτοί που θέλουν να λέγονται φιλόζωοι, και πόσο εύκολα πασάρουν αλλού το μπαλάκι για να κοιμούνται ήσυχοι χωρίς να υπολογίζουν οτι κάποιος άλλος θα θυσιάσει τον ανύπαρκτο λόγω υποχρεώσεων χρόνο του, τις εξανεμισμένες απο την κούραση δυνάμεις του και τις τελευταίες ρανίδες της ψυχικής του απαντοχής, χάριν της ευαισθησίας (ή χαζομάρας) που -ευτυχώς για εκείνους- οι ίδιοι δεν έχουν...

Λίγο μετά το Πάσχα εμφανίστηκε στη γειτονιά μια μπεζ μικρόσωμη ψιψίνα, οχι απο τις πιο όμορφες που μπορει να συναντήσει κανείς. Απο το πουθενά μια μέρα την είδα να διασχίζει απρόσεκτα τον δρόμο για να έρθει να μου τριφτεί στα πόδια...εμένα που δεν με είχε ξαναδεί ποτέ της και που -λογικά- δεν ήξερε αν τα πόδια μου θα ήταν φιλικά ή φονικά...
Λίγες μέρες μετά που πρωτοεμφανίστηκε μπόρεσα να υποθέσω και την αιτία της ξαφνικής της εμφανίσεως: Η γατούλα ήταν πολύ έγκυος.
Κι εμπιστεύεται τόσο πολύ τους ανθρώπους, μα τόσο πολύ, που όταν ήρθε η ώρα της να γεννήσει πήγε στο πιο ακατάλληλο σημείο της γειτονιάς: Στο εργαστήρι ενός γείτονα ο οποίος ούτε έχει σχέση με ζώα, ούτε θέλει να έχει και μάλιστα όποτε αυτά θέλησαν να έχουν σχέσεις μαζί του τα αποτελέσματα δεν ήταν τα καλύτερα. Κι αν ο Πέπε- Μουτζουράκος βρέθηκε στον δρόμο εν μια νυκτί, μαζί με τα αδερφάκια του που δεν βρέθηκαν ποτέ, ήταν γιατί η μάνα του διάλεξε την αυλή του συγκεκριμένου γείτονα για να γεννήσει...
Η περίεργη όμως νεοφερμένη κατάφερε και κέρδισε τη συμπάθειά του. Κι ένα πιάτο φαγητό. Και μια γωνίτσα στην αυλή, οχι προστατευμένη απο τις καιρικές συνθήκες, αλλά πάντως ήσυχη.
Με παρεκάλεσε λοιπόν ο γείτονας να βάλουμε αγγελία για τα μωρά της Τιτίκας (όπως την ονόμασε) και με άφησε να παω μια κουτίτσα για τα μωρά για να μην φάνε και 2η νεροποντή κατακέφαλα, όπως πριν μιάμιση βδομάδα. Κι όλα καλά μέχρι εκεί...
Χθες με βλέπει και μου λεει, δεν είναι καλά η γάτα. Βιαζόμουν να παω τον Ραφαήλ για μια εξέταση και του είπα θα παω αργότερα. Το απόγευμα ρωτάω τι έχει η γάτα, δεν ξέρω μου λεει δείχνει να τα έχει χαμένα και δεν έρχεται στα παιδιά της...Παω και τι να δω; Το κεφάλι της γατούλας άλλο τόσο, τόσο πρησμένο που ήταν παραμορφωμένο σε σημείο που δεν έκλεινε το στόμα της!!!
Τη βουτάω και την παω στον γιατρό. Απόστημα...Πήρε τις πρώτες βοήθειες, αλλά λόγω των μωρών που μόλις έχουν αρχίσει να αρκουδίζουν δεν την κράτησε και μου ζήτησε να του την παω σήμερα για να της ανοίξει το απόστημα. Μου είπε βέβαια οτι ίσως να ανοίξει μόνο του και οτι θα υποχωρούσε με την αντιβίωση, όπως επίσης οτι δεν κινδυνεύει η ζωή της άμεσα. Γύρισα τη γάτα το βραδάκι στα μωρά της, ενημέρωσα και τον γείτονα.
Σήμερα απο το πρωί ήμουν στο νοσοκομείο με το παιδί. Το απόγευμα είδα την Τιτίκα ακόμα με το πρήξιμο, λίγο καλύτερα βέβαια σε σχέση με χθες, και την κούτα με τα μωρά της στο πεζοδρόμιο δίπλα απο το σπίτι μας...Τα μωράκια τώρα έχουν πιάσει να περπατάνε...και είναι δίπλα στον δρόμο...Κι εγω πεθαίνω απο αγωνία και θλίψη...Γιατί δεν έχω τη δυνατότητα να τα προστατέψω έστω και προσωρινά.
Αυτά απο τους μη φιλόζωους...γιατί έχει κι άλλο...
Οι δυο κυρίες που ταίζουν τις αδέσποτες γατούλες της γειτονιάς μου ανακοίνωσαν οτι περιμένουν δυο γέννες...και θέλουν κι εκείνες να βάλουμε αγγελία. Είναι κάτι δύσκολο να μου πείτε; Οχι εκ πρώτης όψεως...Δεν είναι δύσκολο. Όμως το να βρουν σπίτι όλα αυτά τα γατάκια είναι πολύ δύσκολο. Και πάντα, ειδικά οταν θα βρίσκουμε κάποιο απο τα εναπομείναντα στην πυλωτή σκοτωμένο ή φολιασμένο, θα πονάει πολύ αυτό - το οτι δεν μπόρεσε αυτό να δοθεί. Αν δοθούν γενικώς κάποια δλδ τέτοια εποχή...
Κι αυτό γιατί η φιλοζωία για κάποιους είναι μια χουφτίτσα ξηρά τροφή στην πυλωτή, για να μην λερώσουν και τα μπαλκόνια...Θα μου πείτε, απ' το τίποτα ή απ' τα φονικά καλό είναι και αυτό...Καλό και πεντάκαλο, αλλά πονάω...

Πάντα είχα ως αρχή να απλώνω το χέρι μου ως εκεί που μπορώ. Όταν όμως παίζονται ζωές, κάνεις το σταυρό σου και προχωράς. Κι ως έναν βαθμό προσπαθείς ν' αλλάξεις τη μοίρα των καταδικασμένων, οχι πάντα με επιτυχία. Κι αυτό πονάει επίσης...Αλλά Θεός δεν μπόρεσα κι ούτε θέλησα να το παίξω ποτε...

Κι απ' την άλλη βλέπω πως έλειψα μια ολόκληρη μέρα και κανείς μα κανείς δεν προώθησε την αγγελία στο fb, κανείς δεν μου απάντησε στην απορία τι λάθος κάνω στο τρωκτικό και δεν μπαίνει η ανάρτηση, και γενικώς κανείς δεν θέλησε να κάνει το ελάχιστο για να πάρω μια ανάσα και να νοιώσω λιγότερη μοναξιά. Κι αυτό πονάει περισσότερο απ' όλα.

Αυτά...
Καληνύχτα σας και συγγνώμη.
Silmaril
Silmaril
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1 + 2 μονίμως φιλοξενούμενα και ένας σκυλάκος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : κρύο, με τόσες φυσικές γούνες τι εχω να φοβηθώ?
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Το Εκτορί της Niar...και την Στρίγγλα της Boksurat (αν δεν είχε προλάβει να την βουτήξει ο Γατοπαράδεισος...)!!!
Motto : Όταν γίνεται κάτι απο πραγματική αγάπη, είναι πέραν του καλού και του κακού- Φ. Νίτσε
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/07/2008
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! M_toohot

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από flokatoula Σαβ Μάης 29, 2010 10:38 am

....Δε ξέρω τι να απαντήσω. Σκέφτομαι και αναστενάζω...
flokatoula
flokatoula
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Γαλλήνη
Αριθμός γατουνίων : 2 που πεινάνε για 1000
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κατακαλόκαιροοοοοοοοοοο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την pupa, τον Snow και τον Shaggy...!!
Motto : ποτέ μην εμπιστεύεσαι κάποιον που μπορεί να γλύψει τον κ@λο του
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/08/2009
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Collec11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από markello Σαβ Μάης 29, 2010 4:57 pm

Silmaril έγραψε:
Το ποστ τιτλοφορείται ετσι γιατί πραγματικά νοιώθω πλέον οτι φτάνω στα όρια της αντοχής μου...




Πάντα είχα ως αρχή να απλώνω το χέρι μου ως εκεί που μπορώ. Όταν όμως παίζονται ζωές, κάνεις το σταυρό σου και προχωράς. Κι ως έναν βαθμό προσπαθείς ν' αλλάξεις τη μοίρα των καταδικασμένων, οχι πάντα με επιτυχία. Κι αυτό πονάει επίσης...Αλλά Θεός δεν μπόρεσα κι ούτε θέλησα να το παίξω ποτε...

Κι απ' την άλλη βλέπω πως έλειψα μια ολόκληρη μέρα και κανείς μα κανείς δεν προώθησε την αγγελία στο fb, κανείς δεν μου απάντησε στην απορία τι λάθος κάνω στο τρωκτικό και δεν μπαίνει η ανάρτηση, και γενικώς κανείς δεν θέλησε να κάνει το ελάχιστο για να πάρω μια ανάσα και να νοιώσω λιγότερη μοναξιά. Κι αυτό πονάει περισσότερο απ' όλα.

Αυτά...
Καληνύχτα σας και συγγνώμη.

Αγαπητη Σιλμαρίλ, το πρώι που ξυπνησα διαβασα το ποστ σου και ομολογω μαυρισε η ηδη μαυρισμενη και κουρασμένη ψυχη μου.
Σε αυτα που γραφεις στο τέλος, τα οποια οπως λες τα θεωρεις τα πιο σημαντικα εχω να πω τα εξης: Και πού ξερεις τί ζορι περναει ο καθένας? Και πού ξερεις την ψυχολογικη του κατασταση? Ξερεις αν εχει δικα του γατακια να προωθησει και τονιζει τη δική του αγγελία? Δεν το ξερεις. Ξέρεις αν καποιος για ενα 24ωρο δεν εχει μπει στον υπολογιστη ή και να εχει μπει δεν εχει το κουραγιο να απαντησει?
Ακομα κι αν δεν βοηθηθηκες στην αναρτηση του Τρωκτικου, γιατι δεν το επανελαβες ωστε καποιος πουγνωριζει να το δει και να σε βοηθησει? Για να μην μακρυγορώ...δεχομαι την δυσκολη κατασταση που εχεις βρεθει και αντιλαμβανομαι την κουραση και την οριακη αντοχή σου. Δεν δέχομαι ομως, να απολογηθω επειδη δεν απαντησα ή δεν προωθησα την αγγελία σου (και δεν απανταω επι προσωπικου, δεν σε γνωριζω, τα λογια μου να τα εκλαβεις ως συμβουλη για την δικη σου αποφορτιση).
Εν κατακλειδι , η φαση που περνας ειναι βαριά και το κατανοώ, ομως, αυτο δεν σημαινει πως ολοι σε εχουν εγκαταλειψει ή "γραψει" (για ενα 24ωρο, μιλαμε....τωρα) οταν υπαρχει και η δικη τους καθημερινοτητα που τρέχει.
Πολυ φιλικα
Μ.

Συζητηση κανουμε...
markello
markello
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/06/2009
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από Chouzouris Σαβ Μάης 29, 2010 5:17 pm

ΔΕΣΠΟΙΝΑ...... άσε την κλάψα! Ειλικρινά, αυτό είναι κάτι που με ενοχλεί σε ανθρώπους. Να κλαίγονται διότι οι άλλοι δεν κάνουν αυτό που εκείνοι θα περίμεναν. Και αυτό στο λέω με πολύ καλή πρόθεση! Και ελπίζω να μην με παρεξηγήσεις!

Κάνε λίγο υπομονή.... οι υιοθεσίες δεν μπορούν να γίνουν από τη μια στιγμή στην άλλη!

Δεν νομίζω ότι υπάρχει "επιλεκτική" προώθηση υιοθεσιών! Αυτό για το troktiko δεν το κατάλαβα! Αρκετές φορές τους έχω στείλει κι εγώ και δεν έχουν βάλει, άλλες τα βάζουν αμέσως! Σου είπα όμως να τα βάλεις στην ΧΕ. Το έκανες???
Σε αυτές τις περιπτώσεις πρωτίστως εσύ πρέπει να κινηθείς και να κινείς την αγγελία! Βάζε φωτογραφίες κλπ. Όταν είχα τα Μπαχαρικογατάκια κάθε 3-4 μέρες έβγαζα νέο αφισάκι. Και προώθησε κι εσύ σε ΟΛΑ τα ζωοφιλικά sites!

Θα δεις ότι αν τα κάνεις αυτά, θα αρχίσουν και τα τηλέφωνα! blinking

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από Silmaril Σαβ Μάης 29, 2010 6:18 pm

Θα αρχίσω ανάποδα, απο το ποστ της Βικ, γιατί εσυ Βικτωρία σε αντίθεση με την Μαρκέλλο, με ξέρεις...
Κι ήλπιζα οτι απ' ολα οσα ξέρεις, γιατί πριν λίγους μήνες ακόμα είχα τη δυνατότητα να μπαίνω πολλές φορές την ημέρα και να γράφω κι οχι ως επισκέπτης όπως τώρα πια, θα ήξερες και οτι δεν κλαίγομαι. Ξέρεις την κατάσταση εδω λίγο καλύτερα απο τον καθένα εδω στο φόρουμ, και φανταζόμουν πως ήξερες πως δεν είμαι και απο τους ανθρώπους που κλαίγονται. Η καλή σου πρόθεση στην επισήμανσή σου δεκτή, απλά μάλλον δεν ταιριάζει σε μένα. Και λυπάμαι που ακούγεται έτσι αυτό που είπα.

Στη χρυσή ευκαιρία έβαζα παλιότερα - προ ιντερνετ- αγγελίες και όταν βρισκόταν κάποιος να ενδιαφερθεί για ζωάκι, σπάνια κιόλας, δεν ήταν άξιος εμπιστοσύνης και η υιοθεσία ναυαγούσε. Οπότε, εξ' αρχής πήρα τη λίστα του Γατόσπιτου περί προώθησης αγγελιών, κι άρχισα να στέλνω την αγγελία ΠΑΝΤΟΥ! Παρακάλεσα να προωθηθεί απο κάποιον στην Κλειάννα, δεν μπόρεσε να το κάνει κάποιος για τον α ή β λόγο σεβαστό, και θα το κάνω εγω έτσι ώστε να την βάλω εγώ προσωπικά ΠΑΝΤΟΥ. Γιατί όμως λες οτι εγώ πρέπει πρωτίστως να κινηθώ; Σου έχω δώσει την εντύπωση - τώρα ή παλαιότερα- οτι προσπαθώ να χώσω άλλους κι εγω να κάθομαι;

Τώρα, κατα τα άλλα, σχετικά με το τρωκτικό είχα ρωτήσει πριν τρείς μέρες -τέταρτη σήμερα- τι βλακεία μπορεί να κάνω και να μην δημοσιεύεται, όπως επίσης είχα ρωτήσει πριν απο αυτό (όταν είχα κάνει την πρώτη ανάρτηση στο τρωκτικό που επίσης δεν δημοσιεύτηκε) αν υπήρχε πρόβλημα να βάλω λινκ στην αγγελία για το Γατόσπιτο, για να μην είναι εκτεθειμένο το τηλέφωνό μου σ' ενα τέτοιο ιστοτόπο.
Δεν ζήτησα ούτε να τη δημοσιεύσει κάποιος για μένα, ούτε να σκιστούν όλοι να μου απαντήσουν. Όμως μια απάντηση "ΔΕΝ ΞΕΡΩ" μπορεί να μην είναι βοηθητική αλλά τουλάχιστον δείχνει οτι κάποιος μπορεί να το διάβασε, να "ανέβασε" το θέμα και να το δει κάποιος άλλος πιο εύκολα που μπορεί να ξέρει να απαντήσει.

Μαρκελλομαμά δεν ζήτησα απο κανέναν να απολογηθεί. Δεν ισχυρίστηκα καν αυτό που λεει η Βικ, οτι υπάρχει επιλεκτική προώθηση αγγελιών. Αλλά αυτό που λες, να προωθώ εγώ π.χ. τη δική μου αγγελία περισσότερο απο άλλες, μην το λες σαν τόσο απλό και φυσιολογικό γιατί δεν είναι ηθικό. Γιατί όλα τα γατάκια (και τα σκυλάκια εννοείται) έχουν ανάγκη απο εναν άνθρωπο να τα φροντίζει, κι εμείς πρέπει να κάνουμε ο,τι μπορούμε καλύτερο γι' αυτά έστω κι αν στο τέλος παίξει και η τύχη τον ρόλο της. Με αυτό το σκεπτικό λοιπόν ακόμη και τώρα που "τρέχει" η αγγελία η δική μου, προωθώ παράλληλα και τις αγγελίες των άλλων. Όποιο και να βρει σπίτι εγω θα χαρώ.
Όσο για την καθημερινότητα, δεν είπα να κάτσει κάποιος επι τούτου να ασχοληθεί βρε κοπέλα μου. Αλλά εκεί που κάνει τριακόσια κλικ στο fb ας κάνει κι άλλο ενα, δεν θα του κάνει διαφορά - όπως δεν κάνει και σε μένα- και απ' την άλλη θα δώσει μια ευκαιρία παραπάνω και σ' αυτά τα ψιψίνια. Και στο κάτω κάτω τίποτα δεν με στεναχωρεί περισσότερο απο το γεγονός οτι λόγω συνθηκών αυτά τα ζωάκια είναι κλεισμένα μόνα τους σ' ενα δωμάτιο και στεναχωριούνται.
Το αν κατανοώ το οτι ο καθένας έχει μια ζωή να διαχειριστεί έξω απο τον υπολογιστή δεν είναι νομίζω κάτι να απαντήσω γιατί όπως λένε τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται. Απ' ότι φαίνεται όμως προσπαθώντας εγω να διαχειριστώ τη δική μου καθημερινότητα που απο κάποια φάση και μετά άρχισε να γίνεται πολύ πιεστική, έθεσα εαυτόν άθελά μου εκτός Γατόσπιτου. Πολύ καιρό τώρα το έχω καταλάβει αυτό, τώρα μου δόθηκε η ευκαιρία να το επιβεβαιώσω. Δεν θα επεκταθώ φυσικά γιατί φαντάζομαι οτι όπως εγω άθελά μου -επαναλαμβάνω- έθεσα εαυτόν εκτός, έτσι κι οι υπόλοιποι χωρίς πρόθεση επιβεβαίωσαν σταδιακά οτι όντως αυτό είχε συμβεί.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας πάντως, μου δόθηκε η ευκαιρία να διευκρινήσω κάποια πράγματα για να μην μένουν σκιές.
Και δεν τίθεται πλέον ζήτημα.
Άλλωστε δεν πικράθηκα Βικ επειδή δεν συμπεριφέρθηκαν κάποιοι όπως ήθελα, αλλά επειδή δεν συμπεριφέρθηκαν όπως είχα συνηθίσει να συμπεριφέρονται και κυρίως επειδή δεν μπορώ να κατανοήσω επαρκώς τι άλλαξε...

Το θέμα- αν υπήρξε- θεωρείται λήξαν απο την πλευρά μου. Απλά δεν μ' αρέσει να κρατάω μέσα μου κάτι που μπορεί να με δυσαρέστησε. Ετσι συμπεριφέρομαι στους ανθρώπους που θεωρώ φίλους. Για τους άλλους δεν με νοιάζει.
Silmaril
Silmaril
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1 + 2 μονίμως φιλοξενούμενα και ένας σκυλάκος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : κρύο, με τόσες φυσικές γούνες τι εχω να φοβηθώ?
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Το Εκτορί της Niar...και την Στρίγγλα της Boksurat (αν δεν είχε προλάβει να την βουτήξει ο Γατοπαράδεισος...)!!!
Motto : Όταν γίνεται κάτι απο πραγματική αγάπη, είναι πέραν του καλού και του κακού- Φ. Νίτσε
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/07/2008
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! M_toohot

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από Anatoli Σαβ Μάης 29, 2010 7:36 pm

Οσον αφορα το Τρωκτικο Δεσποινα, δεν κανεις κατι λαθος.Απλα δεν δημοσιευουνε τα παντα.Και εγω εχω στειλει πολλες δημοσιευσεις και δεν τις εχει δημοσιευσει.Αλλες τις δημοσιευει αμεσως και αλλες μετα απο μερες, οταν προφανως δεν εχει κατι σημαντικο η επικαιροτητα.
Ελπιζω με τον ενα η τον αλλο τροπο να βρεθει μια λυση.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από Chouzouris Σαβ Μάης 29, 2010 9:12 pm

Δέσποινα με παρεξήγησες και λυπάμαι.
Θα σου πω μόνο αυτό: Σαφώς και ΤΙΠΟΤΑ δεν έχει αλλάξει.



Υ.Γ.Την ΧΕ μην την υποτιμάς. Από εκεί έδωσα εγώ τα περισσότερα Μπαχαρικογατάκια.
Άνιτε τώρα να βοηθήσουμε όλοι να δοθούν τα δικά σου κουκλιά.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από melitta Σαβ Μάης 29, 2010 9:52 pm

Παιδιά υπάρχει αγγελία στο fb να κοινοποιήσουμε?
melitta
melitta
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι, θερμοκρασία πάνω από 35
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Κίμπα φυσικά..
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2009
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! Empty Απ: Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!!

Δημοσίευση από Maro Σαβ Μάης 29, 2010 10:20 pm

Μαρία την κοινοποίησα στον τοίχο σου
Maro
Maro
Γατοδιαβιβάστρια
Γατοδιαβιβάστρια

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Κορυδαλλός
Αριθμός γατουνίων : Ένα
Motto : Don't breed or buy while stray animals die!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/06/2008
Mood : Έβρεξε γατάκια απόψε...και δεν κρατούσαμε ομπρέλα!!! M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης