gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ...

+7
life
rotonda
marestros
NiaR
Gloriana
Anatoli
Αντζυ
11 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... Empty Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ...

Δημοσίευση από Αντζυ Δευ Ιαν 11, 2010 4:08 pm

Σήμερα κάναμε την πρώτη μας επίσημη επίσκεψη στον κτηνίατρο - λεω επίσημη γιατί εχουμε κάνει και μια ανεπίσημη, μιας και είχαμε δηλητηριαστεί απο σπρέυ για ψύλλους πριν 1 μηνα που τον πήραμε. Τώρα λοιπόν που ξεπεράσαμε το πρόβλημα της δηλητηρίασης πήγαμε στο γιατρό για να κάνουμε τα εμβόλιά μας και ότι αλλο χρειάζεται, μιας και εχουμε σοβαρή δυσοσμία του στόματος.
Πέρα λοιπόν του οτι μάθαμε οτι ο Τόλης είναι 4 μηνών και οχι 2,5 όπως νομίζαμε ως τώρα (αυτο μόνο ως πληροφορία το αναφέρω), μάθαμε επιπλέον οτι έχει περιοδοντίτιδα και ουλίτιδα σοβαρής μορφής!!!
Οταν είπα στην κτηνίατρο οτι τρέφεται με ξηρά τροφή έδειξε έκπληκτη, αφου όπως είπε με τη σοβαρότητα της κατάστασής του λογικά θα έπρεπε να έχει πόνους και να μην πλησιάζει την ξηρά τροφή (για την οποία στην πραγματικότητα κάνει σαν τρελός!)
Χρειάζεται μακροχρόνια αγωγή με αντιβίωση, την οποία ακόμα δεν μπορούμε να ακολουθήσουμε μιας και δεν έχει ολοκληρωθεί ο κύκλος των εμβολίων. Προς το παρόν θα αρκεστούμε σε ισχυρές βιταμίνες & αντισηπτικά στόματος και απο τον Φεβρουάριο που θα τελειώσουμε με τα εμβόλια ξεκινάμε αντιβίωση.
Το κακό στην όλη ιστορία είναι το οτι, όπως είπε η κτηνίατρος, υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να μην θεραπευτεί ποτέ ο καημενούλης μου και επιπλέον να κολλήσει και το σκύλο!

Απο εκείνη την ώρα κοντεύω να σκάσω απο τη στεναχώρια μου... Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... 72784

Εχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?
Αντζυ
Αντζυ
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/01/2010
Mood : Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... Spasti10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... Empty Απ: Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ...

Δημοσίευση από Anatoli Δευ Ιαν 11, 2010 4:39 pm

Εμεις!Ο Μικυ εχει προβλημα ουλιτιδας και πετρας στα δοντια.Δεν ειναι τοσο σοβαρο ομως απο οτι μας ειπε ο κτηνιατρος μας.Δεν ακολουθουμε καποια αγωγη ουτε πηραμε ποτε φαρμακα ή αντιβιωση.Τον τελευταιοκαιρο βαζουμε μια οδοντοκρεμα 2-3 φορες την εβδομαδα και ο κτηνιατρος μας ειδε σε καλυτερη κατασταση απο περυσι τετοια εποχη.Εμας δημιουργηθηκε απο καλυκοιο, τον οποιο κουβαλαει και μπορει καποια στιγμη να εχει εξαρση οπου και θα αρχισει να ποναει στο στομα και μπορει να σταματησει να τρωει.Και εγω αγχωθηκα πολυ οταν το εμαθα αλλα με καθησυχασε καθως ειναι κατι πολυ κοινο στις γατες.Εχεις εμπιστοσυνη στην κτηνιατρο σου?Αν ναι ολα οκ, αν δεν εισαι σιγουρη παρε και μια δευτερη γνωμη πριν να αρχισει ολα αυτα τα φαρμακαι και κυριως don't panic ολα θα πανε καλα.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... Empty Απ: Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ...

Δημοσίευση από Gloriana Δευ Ιαν 11, 2010 7:39 pm

Άντζυ θα πάνε όλα καλά.
Μερικές φορές οι κτηνίατροι είναι και ολίγον υπερβολικοί. Να έχεις το νου σου.
Πάρε μια δεύτερη γνώμη και μην αγχώνεσαι συμβαίνουν αυτά στα γατούμπια.
Gloriana
Gloriana
Γατοσπιτόγατα με Γατ-Alzheimer
Γατοσπιτόγατα με Γατ-Alzheimer

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 52
Τόπος : Σαλόνικα
Αριθμός γατουνίων : πέρασαν πολλά δεν έμεινε κανένα! :)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μπεζ κουκίτσα
Motto : Δεν μπορείτε να αλλάξετε τους άλλους, μπορείτε μόνο να τους αγαπάτε.
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/11/2007
Mood : Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... M_malakia-sto-tetragono-1

http://apartiosi.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... Empty Απ: Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ...

Δημοσίευση από NiaR Δευ Ιαν 11, 2010 7:42 pm

και εγώ πιστεύω οτι πρέπει να παρεις μία δεύτερη γνώμη, δέν ειναι κακό!!!
NiaR
NiaR
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Τόπος : where the wild roses grow....
Αριθμός γατουνίων : Έκτορας + Παρις
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη - Φθινόπωρο
Motto : Μην φοβάσαι να χαλασεις τα παπούτσια σου κυνηγώντας τα πιο τρελα όνειρα σου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/01/2008
Mood : Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... Empty Απ: Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ...

Δημοσίευση από marestros Δευ Ιαν 11, 2010 8:44 pm

ευχομαι να πανε ολα καλα για τον τολακο!
marestros
marestros
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : κοσμαρα ομως!
Αριθμός γατουνίων : το κατσουλι κατσουλινι!!!!!!!!!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : την ελπιδουλα....
Motto : off with his head!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/12/2007
Mood : Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... Empty Απ: Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ...

Δημοσίευση από Αντζυ Τρι Ιαν 12, 2010 12:26 am

Anatoli έγραψε:Εχεις εμπιστοσυνη στην κτηνιατρο σου?Αν ναι ολα οκ, αν δεν εισαι σιγουρη παρε και μια δευτερη γνωμη πριν να αρχισει ολα αυτα τα φαρμακαι και κυριως don't panic ολα θα πανε καλα.


Η αλήθεια είναι οτι στην συγκεκριμένη κτηνίατρο πήγαμε πρώτη φορά. Μου την πρότεινε μια γνωστή που έχει γατάκια και μου μίλησε με τα καλύτερα λόγια. Με την ευκαιρία λοιπόν πήγα και τον Τόλη και το Freddy (τον σκυλάκο), μιας και δεν ήμουν ευχαριστημένη απο τον κτηνίατρο που είχαμε για τον Freddy ως τώρα, γιατί μου φαινόταν αδιάφορος.

'Εχετε δίκιο, πιστεύω κι εγω οτι πρέπει να πάρω και μια 2η γνώμη. Θα τον παω να κάνει και τα υπόλοιπα εμβόλια αρχές Φεβρουαρίου και πρίν του ξεκινήσω φάρμακα θα τον πάω κι αλλού και βλέπουμε...

Σας ευχαριστώ πολύ!!!! Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... 702886
Αντζυ
Αντζυ
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/01/2010
Mood : Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... Spasti10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... Empty Απ: Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ...

Δημοσίευση από rotonda Τετ Ιαν 13, 2010 10:14 am

Περαστικά στον Τόλη (από το "Αποστόλη" βγαίνει; Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... 240196 ). Και ο δικός μου ο γάτος από 2,5 μηνών που τον βρήκα είχε τρομερή κακοσμία στόματος, όμως χωρίς κανένα σημάδι ουλίτιδας ή περιοδοντίτιδας. Οχτώ μηνών που τον στείρωσα, με την ευκαιρία της νάρκωσης ο γιατρός εξέτασε πολύ προσεκτικά το στόμα του: είχε δοντάκια λευκά και αστραφτερά και ούλα υγιέστατα, αλλά η μπόχα μπόχα! Δεν έκανα ποτέ τίποτα γι' αυτό ομολογώ... Ο γάτος έχει φτάσει πια σχεδόν 12 χρόνων και δεν έχει αντιμετωπίσει κανένα σχετικό πρόβλημα (εκτόθ από 1-2 πλαϊνά δόντια που του έχουν πέθει, αλλά στην ηλικία του δεν είναι σπάνιο). Ο δικός σου κανονικά δεν πρέπει να έχει αλλάξει καν δοντάκια ακόμα - γύρω στους 5 μήνες τα αλλάζουν. Οπότε, αφού έτσι κι αλλιώς δεν θα του δώσεις αντιβίωση αμέσως, θα δεις πώς πάνε τα πράγματα... Αυτό που μου φάνηκε παράξενο (ίσως είμαι άσχετη, βέβαια) είναι ότι σου είπαν πως "μπορεί να κολλήσει και ο σκύλος". Τι ακριβώς να κολλήσει, σου το διευκρίνισαν; Γιατί δεν ρωτάς να ξέρεις συγκεκριμένα;
rotonda
rotonda
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 104
Αριθμός γατουνίων : Χμμ...
Motto : Kalo kouragio
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/11/2007
Mood : Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... Hellos11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... Empty Απ: Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ...

Δημοσίευση από Αντζυ Πεμ Ιαν 14, 2010 10:33 pm

rotonda έγραψε: Αυτό που μου φάνηκε παράξενο (ίσως είμαι άσχετη, βέβαια) είναι ότι σου είπαν πως "μπορεί να κολλήσει και ο σκύλος". Τι ακριβώς να κολλήσει, σου το διευκρίνισαν; Γιατί δεν ρωτάς να ξέρεις συγκεκριμένα;


Μου είπε οτι η ουλίτιδα είναι μικρόβιο και αν ο σκύλος φάει απο το μπολάκι του γάτου θα κολλήσει κι αυτος.
Ελπίζω ο γιατρός που θα παω για 2η γνώμη να μη τα δει τόσο τραγικά τα πράγματα και να ησυχάσουμε λίγο, γιατί προς το παρόν είμαστε σε κατάσταση πανικού κάθε φορά που ο σκύλος πλησιάζει τα μπολάκια του γάτου... Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... 71431
Θα το δούμε σύντομα. Θέλω να πιστεύω οτι τα παραλέει. Αν οχι οκ θα προσαρμοστούμε και θα φροντίσουμε να είμαστε πολύ προσεκτικοί. Δεν έχουμε άλλη επιλογή.

Το Τόλης βγαίνει απο το Αποστόλης. Πάλι καλά που τελικά δεν συμβιβάστηκα με το Θόδωρος που ήθελε ο άντρας μου! Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... 986261
Αντζυ
Αντζυ
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/01/2010
Mood : Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... Spasti10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... Empty Απ: Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ...

Δημοσίευση από NiaR Πεμ Ιαν 14, 2010 10:50 pm

Αντζυ έγραψε:
rotonda έγραψε: Αυτό που μου φάνηκε παράξενο (ίσως είμαι άσχετη, βέβαια) είναι ότι σου είπαν πως "μπορεί να κολλήσει και ο σκύλος". Τι ακριβώς να κολλήσει, σου το διευκρίνισαν; Γιατί δεν ρωτάς να ξέρεις συγκεκριμένα;


Μου είπε οτι η ουλίτιδα είναι μικρόβιο και αν ο σκύλος φάει απο το μπολάκι του γάτου θα κολλήσει κι αυτος.
Ελπίζω ο γιατρός που θα παω για 2η γνώμη να μη τα δει τόσο τραγικά τα πράγματα και να ησυχάσουμε λίγο, γιατί προς το παρόν είμαστε σε κατάσταση πανικού κάθε φορά που ο σκύλος πλησιάζει τα μπολάκια του γάτου... Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... 71431
Θα το δούμε σύντομα. Θέλω να πιστεύω οτι τα παραλέει. Αν οχι οκ θα προσαρμοστούμε και θα φροντίσουμε να είμαστε πολύ προσεκτικοί. Δεν έχουμε άλλη επιλογή.

Το Τόλης βγαίνει απο το Αποστόλης. Πάλι καλά που τελικά δεν συμβιβάστηκα με το Θόδωρος που ήθελε ο άντρας μου! Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... 986261
Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... 986261 Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... 986261 Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... 986261 Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... 986261

αχ μωρέ ελπίζω ο άλλος γιατρός να σας διαγνώσει κάτι που θα χρίζει αγωγής και θα γίνει καλά ο ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ!
NiaR
NiaR
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Τόπος : where the wild roses grow....
Αριθμός γατουνίων : Έκτορας + Παρις
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη - Φθινόπωρο
Motto : Μην φοβάσαι να χαλασεις τα παπούτσια σου κυνηγώντας τα πιο τρελα όνειρα σου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/01/2008
Mood : Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... Empty Απ: Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ...

Δημοσίευση από life Παρ Ιαν 15, 2010 2:10 am

Αντζυ έγραψε:
rotonda έγραψε: Αυτό που μου φάνηκε παράξενο (ίσως είμαι άσχετη, βέβαια) είναι ότι σου είπαν πως "μπορεί να κολλήσει και ο σκύλος". Τι ακριβώς να κολλήσει, σου το διευκρίνισαν; Γιατί δεν ρωτάς να ξέρεις συγκεκριμένα;


Μου είπε οτι η ουλίτιδα είναι μικρόβιο και αν ο σκύλος φάει απο το μπολάκι του γάτου θα κολλήσει κι αυτος.
Ελπίζω ο γιατρός που θα παω για 2η γνώμη να μη τα δει τόσο τραγικά τα πράγματα και να ησυχάσουμε λίγο, γιατί προς το παρόν είμαστε σε κατάσταση πανικού κάθε φορά που ο σκύλος πλησιάζει τα μπολάκια του γάτου... Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... 71431
Θα το δούμε σύντομα. Θέλω να πιστεύω οτι τα παραλέει. Αν οχι οκ θα προσαρμοστούμε και θα φροντίσουμε να είμαστε πολύ προσεκτικοί. Δεν έχουμε άλλη επιλογή.

Το Τόλης βγαίνει απο το Αποστόλης. Πάλι καλά που τελικά δεν συμβιβάστηκα με το Θόδωρος που ήθελε ο άντρας μου! Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... 986261


EGW NA MILHSW ATZOULINI MOU ???
Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... 442890
life
life
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αριθμός γατουνίων : 1 και 4 σκυλους
Ημερομηνία Εγγραφής : 05/12/2007
Mood : Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... Empty Απ: Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ...

Δημοσίευση από marmanga Παρ Ιαν 15, 2010 9:19 am

Γιατί να μη μιλήσεις, Κική; Μήπως να μας γατοσυστηθείς κιόλας;;;; Laughing whistle kissss

Περαστικά στον Τόλη, Άντζυ, αλλά κι εγώ νομίζω ότι στην περίπτωση ότι μια δεύτερη γνώμη είναι καλό να την πάρεις.
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... Empty Απ: Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ...

Δημοσίευση από Gatadministrator Παρ Ιαν 15, 2010 10:53 am

Κική δεν δουλεύει η εικόνα στην υπογραφή σου... η δεξιά...

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
If a person with multiple personalities threatens suicide, is that considered a hostage situation? Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... 662310

Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... Gatota10

Gatadministrator
Gatadministrator
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάτω Χώρες
Αριθμός γατουνίων : 8 εσωτερικές...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον Αλήτη της Μ81
Motto : Ι used to be schizophrenic but WE are OK now!
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... Anger2

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... Empty Απ: Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ...

Δημοσίευση από flokatoula Παρ Ιαν 15, 2010 11:45 am

Εμένα κάθε φορά που χασμουριόταν κοντά μας κάποιος λιποθυμούσε... Ο γιατρός που τον είδε διέκρινε ότι η στοματική του υγεία είναι μια χαρά αλλά σε κάποια σημεία υπήρχε λίγο υπόλειμμα τροφής το οποίο έζεχνε... Οπότε και μας έδωσε μια οδοντόκρεμα να του βάζουμε πάνω στη γλωσσίτσα, η οποία μυρίζει βανίλια και κολλάει σαν ελαφριά κόλλα. Αυτός την νιώθει και αρχίζει να γλύφεται οπότε και περνάει μόνος του τα δόντια του καμιά 10 αριά φορές. Έτσι κάπως καλυτερέψαμε.


Μήπως να μαζέυεις τα μπολάκια μόλις φάει?
flokatoula
flokatoula
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Γαλλήνη
Αριθμός γατουνίων : 2 που πεινάνε για 1000
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κατακαλόκαιροοοοοοοοοοο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την pupa, τον Snow και τον Shaggy...!!
Motto : ποτέ μην εμπιστεύεσαι κάποιον που μπορεί να γλύψει τον κ@λο του
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/08/2009
Mood : Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... Collec11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... Empty Απ: Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ...

Δημοσίευση από life Παρ Ιαν 15, 2010 11:56 am

Gatadministrator έγραψε:Κική δεν δουλεύει η εικόνα στην υπογραφή σου... η δεξιά...


ok tha thn bgalw!!!
Marinaki mou oxi kserei h Angie ti lew...einai polu fili...
life
life
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αριθμός γατουνίων : 1 και 4 σκυλους
Ημερομηνία Εγγραφής : 05/12/2007
Mood : Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... Empty Απ: Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ...

Δημοσίευση από thundercats Παρ Ιαν 15, 2010 12:42 pm

Γενικα η ουλιτιδα ειναι μια περιπτωση που μπορει να ειναι απο ασημαντη μεχρι πολυ σημαντικη. Η ουλιτιδα δε που προερχεται απο καλυκοιο ειναι κατι που πρεπει να προσεξεις πολυ. Παρε σιγουρα και μια δευτερη γνωμη και πες στο γιατρο σου να σου διευκρινησει αν η περιοδοντιτιδα ειναι οντως περιοδοντιτιδα ή αν ειναι στοματιτιδα. Στη περιπτωση της ουλιτιδας-στοματιτιδας απο καλυκοιο εξαρταται απο τη γατα πως θα εξελιχθει. Δεν μου φαινεται καθολου περιεργο που η γιατρος σου απορησε με το γεγονος οτι τρωει ξηρα τροφη γιατι οντως θα πρεπει να ποναει πολυ. Παρατηρησε αν οταν τρωει μασαει την τροφη ή απλως την καταπινει.

Επισης απ'όσο γνωριζω στην περιπτωση του καλυκοιου καλο θα ηταν να συζητησεις με το κτηνιατρο για τα εμβολια ωστε να μην επιβαρυνεις τον οργανισμο με περισσοτερο φορτιο ιου.

Οσον αφορα στην τροφη, υπαρχουν κονσερβες που ενδεικνυνται για αυτες τις περιπτωσεις, κυριως κονσερβες χωρις συντηρητικα ή με φυσικα συντηρητικα.

Να πλενεις το μπωλακι της τροφης μετα απο καθε γευμα και προσπαθησε να ειναι ανοξειδωτο ωστε να καθαριζει πολυ καλα και τελικα να κρατας το φορτιο του ιου πολυ χαμηλο, ή και βακτηριων που αναπτυσσονται στην τροφη.
thundercats
thundercats
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Γνωστο τοις πασι...
Αριθμός γατουνίων : 3 + μελι και καρυδια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τωρα πια τι αλλο να ζητησω...
Motto : "Don't fight the walls they're here for all"
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/04/2009
Mood : Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... Empty Απ: Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ...

Δημοσίευση από marestros Παρ Ιαν 15, 2010 1:01 pm

αυτο το θεμα το φανγκουλινι το εχει δει να διαπρεψει? happy2
marestros
marestros
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : κοσμαρα ομως!
Αριθμός γατουνίων : το κατσουλι κατσουλινι!!!!!!!!!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : την ελπιδουλα....
Motto : off with his head!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/12/2007
Mood : Ο ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ Η ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΓΕΙΑ... M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης