gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

{off topic} "Ακόμα και γι' αυτό"

+2
Chouzouris
aretha
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

{off topic} "Ακόμα και γι' αυτό" Empty {off topic} "Ακόμα και γι' αυτό"

Δημοσίευση από aretha Τρι Αυγ 26, 2008 9:45 am

Πληροφορήθηκα από τη Φωτεινή ότι εδώ συζητείται, χωρίς φυσικά την παρουσία μου, ένα θέμα απόλυτα προσωπικό και ιδιωτικό μου. Έστειλα σχετικό email στη Βικτωρία, η οποία όμως αρνήθηκε να σεβαστεί την επιθυμία μου, ακόμα και σ' αυτή την πραγματικά δύσκολη για μένα στιγμή.
Το μεταφέρω λοιπόν εδώ, ελπίζοντας ότι η στάση των υπόλοιπων μελών αυτού του φόρουμ θα είναι αξιοπρεπέστερη.
Ευχαριστώ όλους όσοι έκαναν τον κόπο να γράψουν κάτι εκεί που θα το διαβάσω.
-------------------------------------------------------------------------

Μόλις έμαθα από μέλος του mycat που διαβάζει και το gatospito, ότι γράφτηκε κάτι εκεί για την Αρήθα μου. Υποθέτω πως δεν έχω δικαίωμα να απαγορεύσω κάτι τέτοιο, ελπίζω όμως να σεβαστείς την επιθυμία μου και να διαγράψεις οτιδήποτε γράφτηκε σχετικά.
Το θεωρώ τουλάχιστον άθλιο να συζητείται εν τη ΑΠΟΥΣΙΑ μου ένα θέμα τόσο προσωπικό όσο είναι η απώλεια ενός μέλους της οικογένειάς μου. Με εξοργίζει και αυτό είναι κάτι που δεν το χρειάζομαι αυτή τη στιγμή.
Ντροπή πια.

aretha
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : XX
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

{off topic} "Ακόμα και γι' αυτό" Empty Απ: {off topic} "Ακόμα και γι' αυτό"

Δημοσίευση από Chouzouris Τρι Αυγ 26, 2008 10:26 am

Λυπάμαι που τίθεται θέμα "αξιοπρέπειας" και δεν θα το σχολιάσω. Και λυπάμαι που ένα πολύ λυπηρό ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ γεγονός, όπως ο χαμός της Aretha, αποτελεί αφορμή για τέτοιες συζητήσεις.

Παραθέτω απλώς το μήνυμά μου στην Αλίκη, το οποίο έστειλα σε απάντηση του δικού της, για λόγους αρχής και πληρότητας:

"Λυπάμαι που το βλέπεις έτσι. Όπως γνωρίζεις, οι "διαγραφές" μηνυμάτων ποτέ δεν ήταν του στυλ μου... Καλώς ή κακώς δεν έχεις μόνο εσύ το "δικαίωμα" να λυπάσαι για την Aretha... Στενοχωρήθηκα ειλικρινά και εκφράστηκα όπως μου υπαγόρευσε εκείνη τη στιγμή η συνείδησή μου και η λύπη μου... Και δεν το μετανιώνω!

Ειλικρινή λύπη εξέφρασαν και όλοι όσοι έγραψαν στο σχετικό μήνυμα. Όλοι μας γνωρίσαμε την Aretha... Και την αγαπήσαμε είτε γνωρίζοντάς την προσωπικά, είτε μέσα από εσένα και τα γραφόμενά σου. Και όλοι χάσαμε μια ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ γάτα. Λυπάμαι αν σου μεταφέρθηκε κάτι άλλο.

Εύχομαι με όλη μου την καρδιά να απαλύνει γρήγορα ο πόνος, όσο γίνεται. Ξέρω πόσο πολύ πονάει και ήταν άδικο... Να είσαι καλά πάντα!

Βικτωρία
"

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
{off topic} "Ακόμα και γι' αυτό" 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

{off topic} "Ακόμα και γι' αυτό" Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : {off topic} "Ακόμα και γι' αυτό" Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

{off topic} "Ακόμα και γι' αυτό" Empty Απ: {off topic} "Ακόμα και γι' αυτό"

Δημοσίευση από Chouzouris Τρι Αυγ 26, 2008 10:37 am

Μετέφερα εδώ τα δύο αυτά μηνύματα που δεν συνάδουν με το ύφος της "Παρεϊτσας του ουράνιου τόξου".

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
{off topic} "Ακόμα και γι' αυτό" 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

{off topic} "Ακόμα και γι' αυτό" Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : {off topic} "Ακόμα και γι' αυτό" Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

{off topic} "Ακόμα και γι' αυτό" Empty Απ: {off topic} "Ακόμα και γι' αυτό"

Δημοσίευση από Φωτεινή Τρι Αυγ 26, 2008 10:55 am

Αλίκη, γιατί; Shocked Δεν υπάρχει λόγος να θίγεσαι. Ό,τι ειπώθηκε για την Αρήθα ήταν αληθινό και ειλικρινές από όλους. Άσχετα με το τι συμβαίνει στον κόσμο των ανθρώπων, τα γατούλια είναι οι αγάπες όλων μας. Κρίμα που το είδες έτσι...
Φωτεινή
Φωτεινή
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 101
Τόπος : Αγγλία
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : ο κόσμος είναι σαν αυτό που είμαστε μέσα μας
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/11/2007
Mood : {off topic} "Ακόμα και γι' αυτό" M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

{off topic} "Ακόμα και γι' αυτό" Empty Απ: {off topic} "Ακόμα και γι' αυτό"

Δημοσίευση από XIONIS Τρι Αυγ 26, 2008 11:12 am

Λυπάμαι που υπάρχουν άνθρωποι που τις όποιες αντιπαραθέσεις τους με ανθρώπους τις μεταφέρουν και στα ζωάκια τους! Κρίμα... Την Αρήθα την είχα γνωρίσει κι αγαπήσει όπως όλα τα γατάκια των παιδιών που συμμετέχουν εδώ στο forum. Και θεωρώ πως ειχα κάθε δικαίωμα -και καλή πρόθεση- να λυπηθώ για το θάνατό της.... Λυπάμαι όμως και για τον τρόπο που σκέφτονται και αντιδρούν κάποιοι... No No No
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : {off topic} "Ακόμα και γι' αυτό" M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

{off topic} "Ακόμα και γι' αυτό" Empty Απ: {off topic} "Ακόμα και γι' αυτό"

Δημοσίευση από ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ Τρι Αυγ 26, 2008 1:17 pm

Σχολιασμοί τέτοιου χαρακτήρα και μάλιστα απευθυνόμενοι σε ανθρώπους που εξέφρασαν την λύπη ή την συμπάθεια τους για κάποιο γεγονός θεωρώ ότι δεν πρέπει να γίνονται.
Και φυσικά δεν θα ντραπώ να εκφάσω τα συναισθήματα που έχω αλίμονο.

Σεβόμενη και γω με την σειρά μου το πόνο της κοπέλας εύχομαι να ξεπεράσει τον άδικο χαμό της αγαπημένης της και να ζεί πάντα στην ψυχή της .

Κατερίνα
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Μυτιλήνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : ένα λατρεμένο αγόρι , το μπεμπέ μου , το αγγελούδι,ο Μέρλυν,η Άνθια και η Αγγελίδα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχή και μόνο βροχή
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : την Μάγια τον Ντακίρι και τον Χιόνη
Motto : Δεν ύπάρχει κανείς που να γεννήθηκε με άσχημο αστέρι.Είναι που δεν ξέρει να διαβάσει τον ουρανό!
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/04/2008
Mood : {off topic} "Ακόμα και γι' αυτό" M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

{off topic} "Ακόμα και γι' αυτό" Empty Απ: {off topic} "Ακόμα και γι' αυτό"

Δημοσίευση από ladycat Τρι Αυγ 26, 2008 1:22 pm

ΘΕλω να πιστευω οτι δεν τα εννοει αυτα που λεει η αλικη κ οτι τα ειπε πανω στην πικρα της για το χαμο της Αρηθας δεν καταλαβε καλα οτι ολοι την αγαπουσαμε κ λυπηθηκαμε πολυ που εφυγε δεν εχω να πω τιποτα αλλο
ladycat
ladycat
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : πειραιας εδω εκει περα παραπερα σαν αλανιαρα γατα απο την Χιο
Αριθμός γατουνίων : ΕΥΑ ,ΖΥΛΙΤΟ ,ΠΙΣΣΑΣ ,ΛΑΜΠΗΣ,ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ, ΦΕΛΙΞ,ΤΙΓΡΑΚΗΣ ,ΠΟΚΥ ΟΛΟΔΙΚΑ ΜΟΥ!!!! ΦΟΙΒΟΣ, ORLANDO ΤΙΑ , ΜΠΕΜΠΑ ΤΑ ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΑ .ΚΑΡΑΜΟΥΖΑΣ ΠΑΤΟΥΝΟΣ ΦΕΛΙΤΣΙΑ ΧΑΙΤΑΚΙΑΣ, ΑΝΩΝΥΜΟΣ, ΚΛΠ...............ΤΑ ΕΞΩ
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ανοιξη,φθινοπωρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΤΟΝ ΧΟΥΖΟΥΡΙ ΤΗΣ ΑΝΤΜΙΝ
Motto : Να είχα 2 χειροβομβίδες να τα κάνω όλα βίδες σπίτια αυτοκίνητα κινητά κ ακίνητα να είχα άλλη μια για μένα να κάνω χάρη κ σε εσένα Νότης σφακιανάκης
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : {off topic} "Ακόμα και γι' αυτό" M_tears

https://darkstoriesbyef.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης