gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επείγον μετα απο στείρωση...

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Επείγον μετα απο στείρωση... Empty Επείγον μετα απο στείρωση...

Δημοσίευση από Theont Παρ Δεκ 30, 2022 3:28 pm

Καλησπέρα, είμαι νέα στην ομάδα και γενικά πρώτη φορά που φροντίζω γατάκια.. Σήμερα πήγαμε την θηλυκή γάτα μας για στείρωση η οποία είναι 6 μηνών και πριν 3 μέρες ήρθε σε οίστρο πρώτη φορά.. Επειδή απλά την φροντίζω και δεν την έχω στο σπίτι μέσα, λόγω γονιών, αυτή κάθεται στο κήπο και που και που την βάζω για λιγο μέσα. Η στείρωση έγινε στον δήμο δωρεάν και την παρέλαβα πριν από λίγες ώρες. Μου ανέφερε ότι είχε γίνε με επιτυχία η στείρωση και ότι θα σηκωθεί από την στείρωση το βραδυ. Όμως μόλις την γυρίσαμε στο σπιτι αρχισε να κάνει σπαστικές κινήσεις και γενικά δεν μπορεί να ησυχάσει, από τον πόνο φαντάζομαι.. δεν της έχει βάλει ούτε κολάρο (αν και δεν ξύνει τις πληγές της ακομα) αλλα δεν μου είπε κάτι ούτε για αντιβίωση... τι να κανω πραγματικά το βλέπω υποφέρει.. Να αναφέρω επίσης ότι στον δήμο γίνεται και ο εμβολιασμός τους ταυτόχρονα και ότι τώρα φαίνεται εντελώς ξύπνια.. Βοηθήστε με παρακαλώ 🥺

Theont
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 26
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/12/2022

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επείγον μετα απο στείρωση... Empty Απ: Επείγον μετα απο στείρωση...

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Δεκ 30, 2022 3:37 pm

Nα επικοινωνησεις με τους γιατρους εκει που εγινε η στειρωση ιδανικα και συντομα. τι εννοεις σπαστικες κινησεις ? φωνάζει παραπατάει ? μηπως ζαλιζεται?
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Επείγον μετα απο στείρωση... M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επείγον μετα απο στείρωση... Empty Απ: Επείγον μετα απο στείρωση...

Δημοσίευση από gatisios Τετ Ιαν 04, 2023 9:52 pm

Τελικά τι έγινε με την γάτα;

gatisios
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Αριθμός γατουνίων : 8
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/06/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επείγον μετα απο στείρωση... Empty Απ: Επείγον μετα απο στείρωση...

Δημοσίευση από Theont Τετ Ιαν 04, 2023 11:25 pm

gatisios έγραψε:Τελικά τι έγινε με την γάτα;
αρχικά ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.. εν τελει πήρα τηλέφωνο σε ένα κτηνιατρικό κέντρο και μου είπαν ότι αυτή η περίεργη συμπεριφορά οφείλεται στην νάρκωση. Αν πονούσε μου είπαν θα νιαουριζε ή θα πείραζε συνέχεια την πληγή της. Μετά από 6 μέρες είναι μια χαρά και έχει ανακτήσει αρκετά τις δυνάμεις της οπότε ηρέμησα κι εγω γιατι πραγματικά το θέαμα ήταν θλιβερό, αλλά όπως μας ενημέρωσαν κάποια γατάκια μετά από νάρκωση είναι σαν κοιμισμένα και άλλα έχουν πολύ ζωηρή διάθεση και κάνουν αυτές τις "σπαστικές" κινήσεις..

Theont
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 26
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/12/2022

Αρέσει στους χρήστες YNL και belezza

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης