gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Miss you ????

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Miss you ????  Empty Miss you ????

Δημοσίευση από Zoopi Πεμ Δεκ 01, 2022 2:46 am

Καλησπέρα σας..

Η αλήθεια είναι πως έχω διαβάσει πολλές φορές διάφορα θέματα σας αλλά δεν είχα γίνει μέλος μέχρι στιγμής αλλά νιώθω σαν να έχω χάσει την γη κάτω απτα πόδια μου αυτές τις μέρες..

Στον κήπο της πολυκατοικίας που μένω ζουν πολλές γάτες και γάτοι - σχεδόν όλα στειρωμένα - με την ταίστρα τους και την ποτίστρα τους 🙃 η μόνη θηλυκιά που δεν έχω καταφέρει να στειρώσω γέννησε το καλοκαίρι 4 μωράκια.. τα 2 που πιανόντουσαν από ένα σημείο και μετά σταμάτησαν να αναπτύσσονται - τα άλλα 2 ήταν τριπλάσια σχεδόν σε μέγεθος. Μη τα πολυλογώ το ένα απο τα μικρούλια δυστυχώς το χτύπησε αμάξι και δεν τα κατάφερε οπότε μετά από λίγο καιρό αποφάσισα να πάρω το άλλο σπίτι μου αφού το πήγα στον γιατρό γιατί δεν φαινόταν καλά.. ο γιατρός μου είπε πως είναι χάλια με αφυδάτωση, διάρροιες και αναπνευστικά και το κράτησε εκεί 1 εβδομάδα σίγουρα. Μετά το πήρα πίσω και ήταν μια χαρά για 3 μέρες όπου άρχισε να φτερνίζεται που και που και σαν να είχε λίγες μυξούλες αλλά παρόλαυτα έτρωγε με μεγάλη όρεξη, έπαιζε και γενικά φαινόταν μια χαρά..αποφάσισα όμως να το ξαναπάω στον κτηνίατρο μην χειροτερέψει και του έδωσε αντιβίωση την οποία θα συνέχιζα και για 7-10 μέρες στο σπίτι και χαπάκι για τα ενδοπαράσιτα.. γυρίσαμε στο σπίτι του έβαλα να φάει - έφαγε έκανε εμετό και απο εκεί και έπειτα μόνο κοιμόταν και όταν του έβαζα να φάει γύρναγε το κεφάλι απτην άλλη.. αφού πέρασε 1,5 μέρα νηστικό το πήγα πάλι στον κτηνίατρο ο οποίος το κράτησε εκεί αλλά μετά απο 2 μέρες με ενημέρωσε πως το μωράκι δεν τα κατάφερε λόγω των αναπνευστικών του προβλημάτων σε συνδυασμό με το χαμηλό ανοσοποιητικό του 😔 τον συγκεκριμένο κτηνίατρο τον εμπιστεύομαι πάρα πολύ είναι η αλήθεια και πάω πολλά χρόνια τώρα όλα μου τα ζωάκια αλλά και τα αδέσποτα που φροντίζω αλλά αυτο τώρα ήταν κάτι που δε ξέρω δε το περίμενα καθόλου και μου ήρθε πολύ ξαφνικό.. η αλήθεια είναι πως νιώθω χαμένη, νιώθω τύψεις, ενοχές, λίγο απόλα.. ότι φταίω εγώ .. πρώτα σκοτώθηκε το ένα και μετά το άλλο ενώ πίστευα πως θα τα καταφέρει γιατί ήταν μια χαρά ξαφνικά έφυγε.. σκέφτομαι αν δεν το είχα ξαναπάει στον γιατρό μήπως τα κατάφερνε ή αν το είχα πάει νωρίτερα μήπως επίσης άλλαζε κάτι.. έχει κανείς απο εσάς κάποια παρόμοια εμπειρία; Δεν μπορώ να το συνειδητοποιήσω ακόμα πως απο εκεί που ήταν χαρούμενο και έπαιζε ξαφνικά έφυγε 😞 μπορεί όντως να χειροτέρεψε τόσο πολύ μέσα σε λίγες ώρες;

Zoopi
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 30
Αριθμός γατουνίων : 4
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/12/2022

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Miss you ????  Empty Απ: Miss you ????

Δημοσίευση από YNL Παρ Δεκ 02, 2022 10:46 pm

Κατ αρχήν καλώς ήλθατε στην παρέα μας που τους τελευταίους μήνες έχει κυριολεκτικά λιγοστέψει τραγικά.

Είχα κι εγώ την ίδια εμπειρία με ένα γατάκι στο εξοχικό μου στην Σαλαμίνα Σχεδόν ίδια ιστορία Όλη την μέρα έπαιζε στο κήπο με τα αδελφάκια του και το επόμενο πρωί το βρήκα στην καρέκλα της βεράντας μαζεμένο ανίκανο να περπατήσει. Ο κτηνίατρος που το εξέτασε ισχυρίστηκε πως είχε πρόβλημα καρδιάς κι αναπνευστικό.
Κι εγώ με την ίδια απορία είχα μείνει Το βράδυ να τρέχει σαν τρελό κυνηγώντας τα αδελφάκια του και το πρωί ετοιμοθάνατο.

Καλό παράδεισο να έχουν όλα τα γατάκια
rainbow rainbow rainbow
YNL
YNL
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 73
Τόπος : Αμφιάλη Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 1. Την Χιονάτη Κερατσινίου
Motto : ΦΟΠΛΟΧΟ ΟΝΑΡ LORD ΧΟΥΛΙΟ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/09/2011
Mood : Miss you ????  M-help

https://www.youtube.com/user/YNLAMP/videos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Miss you ????  Empty Απ: Miss you ????

Δημοσίευση από belezza Κυρ Δεκ 04, 2022 9:26 pm

YNL έγραψε:Κατ αρχήν καλώς ήλθατε στην παρέα μας που τους τελευταίους μήνες έχει κυριολεκτικά λιγοστέψει τραγικά.

Είχα κι εγώ την ίδια εμπειρία με ένα γατάκι στο εξοχικό μου στην Σαλαμίνα Σχεδόν ίδια ιστορία Όλη την μέρα έπαιζε στο κήπο με τα αδελφάκια του και το επόμενο πρωί το βρήκα στην καρέκλα της βεράντας μαζεμένο ανίκανο να περπατήσει. Ο κτηνίατρος που το εξέτασε ισχυρίστηκε πως είχε πρόβλημα καρδιάς κι αναπνευστικό.
Κι εγώ με την ίδια απορία είχα μείνει Το βράδυ να τρέχει σαν τρελό κυνηγώντας τα αδελφάκια του και το πρωί ετοιμοθάνατο.

Καλό παράδεισο να έχουν όλα τα  γατάκια
rainbow rainbow rainbow

Καλωσωρισατε και απο μενα και δυστυχως θα συμφωνησω με τον κ.Γιαννη για το λιγοστεμα της παρεας No
Δυστυχως τα μικρα γατακια ,κι εγω στην πορεια το εμαθα, εχουν πολυ μεγαλη θνησιμοτητα . Πολλοι παραγοντες συντελουν σ'αυτο .Δεν ξερω αν μπορουσατε να κανετε κατι παραπανω . Κι εγω εχασα μωρο γατακι ,το αδελφακι της μικρης μου .Προσπαθησα πολυ με τον κτηνιατρο απο πανω αλλα δεν τα καταφεραμε .Καταλαβαινω απολυτα τη λυπη σας
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Miss you ????  Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Miss you ????  Empty Απ: Miss you ????

Δημοσίευση από Zoopi Τρι Δεκ 06, 2022 12:20 pm

Καλώς σας βρήκα!!
Ναι το έχω ξανακούσει αυτό για τα μικρά γατάκια αλλά μέχρι στιγμής σχεδόν όλα τα καταφέρνανε..και τώρα μου έπεσε πολύ βαρύ που ήταν και 2 και το ένα έφυγε τόσο ξαφνικά..
πολύ κρίμα για όλα τα γατάκια ..
Ελπίζω πως είναι όλα μαζί και είναι καλύτερα πλέον ❤

Zoopi
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 30
Αριθμός γατουνίων : 4
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/12/2022

Αρέσει στους χρήστες YNL και belezza

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης