gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

+6
Stella M.
koneko
Gatoplikti
psipsa
belezza
Mau
10 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από Mau Τρι Μάης 22, 2018 11:54 pm

Ευχαριστούμε πολυ ! Είναι ήρεμος τώρα κ έφαγε πάλι μόνος του , έδειξε σταθερά βελτιωση. Αύριο απόγευμα θα πάω γιατρο κ θα σας γράψω. Μου είπε δεν χρειάζεται να τον πάω ευτυχώς για να μη ταλαιπωρηθεί.

Υγ. Έγραψα στην κοπέλα που τον είχε τι κ πως και τι μου απανταει.?"μάλιστα κορίτσι μου .. Χαρα στο κουράγιο σου !! "
Mau
Mau
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Περαμα - Πειραιας
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιρακι
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/11/2012
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από Gatoplikti Τετ Μάης 23, 2018 1:09 pm

Ααα ωραια απαντηση μπράβο!! tafos tafos
Τι τιτλο εβγαλε στην περιτονιτιδα?
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από Mau Τετ Μάης 23, 2018 2:10 pm

ναι πολυ ωραια απαντηση . Το μονο ελαφρυντικο ειναι οτι ειναι ξενη και ελπιζω να μην ξερει τι σημαινει ακριβως. Οπως και να εχει χεσ@@@καμε .

Ακομα δν πηγα γιατρο , 5μιση ανοιγει και θα παω πετωντας. Εχω μεγαλη αγωνια. Και σημερα εφυγα αξημερωτα και δεν εχω νεα του απο τη νταντα του :Ρ

Edit : Για εσας που γνωριζετε , τον πηγα στον ιδιο γιατρο που εκανε τον ακρωτηριασμο στο γκριζακι της Λινας και εμεινα και εγω παρα πολυ ευχαριστημενη .
Mau
Mau
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Περαμα - Πειραιας
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιρακι
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/11/2012
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από belezza Τετ Μάης 23, 2018 5:51 pm

Mau έγραψε:Ευχαριστούμε πολυ ! Είναι ήρεμος τώρα κ έφαγε πάλι μόνος του , έδειξε σταθερά βελτιωση. Αύριο απόγευμα θα πάω γιατρο κ θα σας γράψω. Μου είπε δεν χρειάζεται να τον πάω ευτυχώς για να μη ταλαιπωρηθεί.

Υγ. Έγραψα στην κοπέλα που τον είχε τι κ πως και τι μου απανταει.?"μάλιστα κορίτσι μου .. Χαρα στο κουράγιο σου !! "
Αχαρακτηριστη απαντηση αχαρακτηριστου ανθρωπου. Προσωπικα θεωρω αυτη την απαντηση ατομου που του επεβαλαν την υιοθεσια και οχι ανθρωπου που τα αγαπαει και το πηρε με τη θεληση του. Αυτο το καταλαβα απο τη στιγμη που περασε τοσο διαστημα μεχρι να αποφασισει να το παει στο γιατρο.Δεν αξιζε την ενημερωση .
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από Mau Τετ Μάης 23, 2018 7:46 pm

Επεστρεψα μολις απ το γιατρο. Θα σας πω τι μου είπε κ βγαλτεψσυμπερασματα γιατί ώρες ώρες μου φαίνεται ότι δεν το χω.

Λοιπόν βγήκε θετικός για τοξοπλασμωση 1/800.
βιοχημικά ελαφρως ανεβασμενα αλλα δεν τον ανησυχει αυτό
Τον ρωτησα ευθςως αν εχει fip και ειπε δεν ξέρουμε. Είναι φυσικά θετικός ως προς την ύπαρξη του ιού ( όπως κ τα 99% των αδέσποτων ) γι αυτό κ το τεστ αντισωμάτων είναι θετικό.

Και εκεί εγώ νιώθω ηλιθια . Δεν μπορούν να βρουν αν έχει fip ή όχι?

Τεσπα, ξεκινήσαμε την θεραπεία εκλογής για τοξοπλασμωση που είναι το σιρόπι zodon.

Αν όλα πάνε καλά θα γίνει καλα με μια επιφύλαξη πάντα

Μεγάλη ανακουφιση βεβαια γιατί δε μου είπε ότι είναι του θανατά και να τον κοιμησουμε.

Σήμερα μάλλον επειδή πέρασε η επίδραση των ενώσεων ήταν πάλι αδύναμος κ αδιάθετος.εκανε κ διάρροια. Το θεώρησε λογικό ο γιατρός γιατί η τοξοπλασμωση κάνει κ εντατικά.

Κ λέω εγώ τώρα να βαρέσω κάτι μηνύσεις κατά άγνωστο αν έχει απλά τοξόπλασμα κ ένα μήνα κάνεις τους δεν έκανε μια εξέταση!!!!!

Αυτά. Θα ψάξω κ στο ίντερνετ πάλι πληροφορίες.


Mau
Mau
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Περαμα - Πειραιας
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιρακι
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/11/2012
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από Mau Τετ Μάης 23, 2018 7:54 pm

Απο βικιπεδια βρηκα αυτο : δεν υπάρχει ακόμη κανένας οριστικός διαγνωστικός έλεγχος για την FIP. Η διάγνωση συνήθως προκύπτει απο τον συνδυασμό ισχυρής υποψίας λόγω κλινικής εικόνας, φυσικής εξέτασης, παρουσίας του κοιλιακού υγρού και εξέτασης των προσβεβλημένων ιστών για τον ιό της FIP (μέσω βιοψίας ιστού). Η εξέταση δειγμάτων ιστού είναι συνήθως το φθηνότερο διαθέσιμο διαγνωστικό τεστ, αλλά η αποτελεσματικότητά της για την διάγνωση της FIP είναι αμφισβητήσιμη.

Συνηθέστερα, μια συμπερασματική διάγνωση γίνεται με βάση τα κλινικά συμπτώματα και την αξιολόγηση του κοιλιακού ή θωρακικού υγρού, αν αυτό υπάρχει (στην υγρή μορφή). Το υγρό που προκαλείται από την FIP τείνει να είναι κίτρινου χρώματος και να έχει αυξημένα επίπεδα πρωτεΐνης. Οι εξετάσεις αίματος, μπορούν επίσης να ενισχύσουν τις υποψίες για μια πιθανή διάγνωση, με τον έλεγχο για αντισώματα του κορωναϊού και ύπαρξη αυξημένων επιπέδων πρωτεΐνης. Ο τίτλος συγκέντρωσης του κορωναϊού ΔΕΝ θεωρείται διαγνωστικό μέσό από μόνος του λόγω της πανταχού παρουσίας του FCoV, αλλά μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε συνδυασμό με κλινικά συμπτώματα έτσι ώστε να γίνει μια διάγνωση για την FIP. Είναι σημαντικό να σημειωθεί ότι οι γάτες με υψηλότερες τίτλους FCoV δεν έχουν περισσότερες πιθανότητες να αναπτύξουν FIP από εκείνες με χαμηλότερους τίτλους.
Mau
Mau
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Περαμα - Πειραιας
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιρακι
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/11/2012
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από belezza Τετ Μάης 23, 2018 10:03 pm

Αρα δεν ειναι σιγουρο οτι εχει FIP? Kαι ποιο ειναι το επομενο βημα ? Εν τω μεταξυ ,εκτος της αναμενομενης καταπτωσης λογω της ληξης της επιδρασης των ενωσεων , η εικονα του πως δειχνει ?
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από LAROGATA Τετ Μάης 23, 2018 10:42 pm

μακαρι να το πιασει το γατουλη το φαρμακο για τη τοξοπλασμωση και να πανε ολα καλα luck luck luck luck πραγματι ο ιος της fip δεν αναγνωριζεται ευκολα No
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από Mau Τετ Μάης 23, 2018 10:43 pm

Όχι δεν είναι σίγουρο ότι εχει fip. Έχει αντισώματα αλλά δε σημαίνει ότι νοσεί από αυτό.
Σίγουρα έχει τοξόπλασμωση.

Χτες έδειχνε καλύτερα έφαγε μόνος του κ κακα σφιχτά .

Σήμερα πιο αδύναμος και μαλακά κακα , όχι τελείως νερό αλλά τύπου μους( τι λέω θεε μου)

Το είπα στο γιατρό αλλά δεν μου είπε να κάνω κάτι, είπε ότι η τοξοπλασμωση φέρνει και τέτοια.

Του έδωσα το σιρόπι μόλις ήρθα κ τώρα έγλειψε λίγο φαγάκι κ λιγη calopet( ο γιατρός δε μου είπε να μην τη δώσω -ούτε να τη δωσω- εγώ τη δίνω για υποστήριξη γιατί δεν τρώει πολύ φαΐ. )

Του δίνω κ νεράκι με τη σύριγγα κ πίνει ευτυχώς για να μην αφυδατωθει.

Έκανε κ τσισα . Δε θέλει με τίποτα να τα κάνει πάνω του παιδιά. Όλο στην άμμο ξάπλα τον βρίσκω . Με ανησυχεί που δεν κάνει μόνο του , εννοώ που δεν τα κάνει πάνω του να ξαλαφρωνει. Νομίζω είναι ψυχολογικο επειδή θέλει ντε κ καλά να πάει στην άμμο.

Το επόμενο βήμα να δούμε πως θα πάει με την αντιβίωση. Μου είπε θα πρέπει να δω άμεσα βελτιωση αύριο μεθαύριο.

Προσπαθεί όμως να σηκωθεί , βλέπω ότι το παλεύει γενικά !

Mau
Mau
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Περαμα - Πειραιας
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιρακι
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/11/2012
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από belezza Τετ Μάης 23, 2018 10:47 pm

Καλο και ηρεμο βραδυ να εχετε. Αντε καθε μερα ελπιζω να πηγαινετε καλυτερα.
Αν ειναι μονο φορεας ειναι ελπιδοφορο .
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από Mau Τετ Μάης 23, 2018 10:52 pm

Ευχαριστούμε πολυ! Επίσης! Ναι ευτυχώς ίσως το γλιτώσαμε  το κακό. Η θεραπεία είναι 28 μέρες οπότε έχει μέλλον πρώτα ο Θεός!
Mau
Mau
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Περαμα - Πειραιας
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιρακι
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/11/2012
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από ZIZIKOS Πεμ Μάης 24, 2018 12:19 am

'Εχω διαβάσει τα νέα σου απ την αρχή και ματώνει η καρδιά μου..
κυριολεκτικά Sad Sad

για τις οδηγίες και την ανευθυνότητα των γιατρών..
για την αντίδραση της γατομαμάς του ....... που τον παράτησε σε σένα κυριολεκτικά και αδιαφόρησε.

και για πολλά άλλα.

Δε θυμάμαι αν έγραψες πουθενά τη τιμή του τοξοπλάσματος αλλά νομίζω ότι απο ένα σημείο και μετά η τιμή δεν πέφτει.
Κάπου είχα διαβάσει ότι την έχουν τα περισσότερα ....

Δε θέλω να σε αγχώσω αλλά ο πρώτος μου γατούλης ταλαιπωρήθηκε με τον ίδιο τρόπο και για τον ίδιο ακριβώς λόγο απο έναν ανεύθυνο και κομπογιαννίτη γιατρό.Προφανώς η αιτία που τον χάσαμε ΔΕΝ ήταν το τοξόπλασμα αλλά κάτι άλλο που δυστυχώς δε μάθαμε ποτέ.

Εύχομαι μέσα απ τη ψυχή μου να πάνε όλα καλά με το γατουλάκι, αν έχει ποιότητα ζωής και σωστή περίθαλψη μπορεί να ζήσει πολλά χρόνια.

Θέλω πραγματικά ν' ακούσω καλά νέα σου.

Μπράβο σου που τον φροντίζεις, στέλνω όλη τη θετική μας σκέψη να πάνε όλα καλά mati

luck luck luck luck
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από Mau Πεμ Μάης 24, 2018 5:38 am

Καλημέρα σας! Έχει 1/800
Πολύ απογοήτευση με τους γιατρούς. Εδώ για μας κ κάνουν ο τι να Ναι , τα ζώα θα σκεφτούν?

Ή κοπέλα πρακτικά ,επειδή κάνει 2 δουλειές ,δε θα μπορούσε να τον φροντίσει σε αυτη τη φαση.. Δε θέλω να την αδικήσω σε αυτό , η συμπεριφορά της όμως σχετικά με αυτό δεν ήταν σωστή.

Σίγουρα ένα πλάσμα δεν το παίρνουμε μόνο για όταν είμαστε καλά , αλλά είχε εμένα να στραφεί εάν δεν είχε χρόνο να το πάει γιατρο κ δεν το έκανε. Προτίμησε να περάσουν οι μέρες. Δεν ήταν πάρα πολλές αν είχε κάτι άλλο, στην προκειμένη ήταν πολύ σημαντικό να αντιμετωπιστεί νωρίτερα γιατί έφτασε εκεί που είναι τώρα , όπου ίσως να μην έφτανε αν έπαιρνε την αγωγή νωρίτερα.
Mau
Mau
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Περαμα - Πειραιας
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιρακι
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/11/2012
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από Gatoplikti Πεμ Μάης 24, 2018 11:02 am

Αυτο που έχω καταλάβει εγω ειναι το εξής.
Ο τιτλος για τον κορωνοιο σημαινει οτι έχει εκτεθει σε αυτον έχει έρθει σε επάφή. Ειναι πολυ σύνηθισμενο αυτο. Οσο πιο μεγάλος ειναι ο παρανομαστης τοσο πιο πολλά αντισώματα εχει ο εργανισμος και ειναι ένα δεικτης αυτος που βοηθάει την διάγνωση. Το θέμα ειναι οτι δεν ξέρουμε ποιο στέλεχος του κορωνοιου έχει το απλο ή εκεινο που έχει μεταλλαχθει σε fip. Αυτο δεν μπορει να εντοπιστει και η διάγνωση βγαινει απο συνδυασμο συμπτωμάτων. Απο κει και πέρα οσο πιο ταλαιπωρημένος ειναι ενας οργανισμος συνηθως αυξάνει και ο τιτλος οποτε τρεχα γύρευε. Εφοσον συνηπάρχει και η αλλη περιπτωση πιο πιθανή μου κάνει.

Το θέμα με την κοπελιά ειναι απλό δεν το πονάει το ζώο και άρα ήταν τελειως ακατάλληλη για να το έχει . Ποιος θα αφηνε ενα αρρωστο μελος της οικογένειας του χωρις γιατρο τοσο καιρο tafos
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από Mau Πεμ Μάης 24, 2018 11:44 am

ΑΚριβως αυτά καταλαβα και εγω όταν το εψαξα λιγο.

Ας ελπισουμε να ανακαμψει με τη θεραπεια αυτή . Σημερα δεν εκανε διαρροια ( και να μην κανει) , εφαγε λιγακι κονσερβουλα νερουλη στο στοματακι , πινει νερο , παιρνει το καλοπετ κ προχωράμε. Τα τσισα του με ανησυχουν πολύ που δεν κανει μονος του . θα παρω το γιατρο αποψε . Ειπα της νταντας να μην πιεσει κοιλιτσα μηπως και " σκασει" και κατουρησει αλλα απ την άλλη φοβάμαι.

Η κοπελα πολύ απογοητευση . Μας παρακαλαγε να τον παρει στην αρχη και εγω δεν τον εδινα γιατι καναμε αγωγη τοτε για το οίδημα στη γναθο ( άλλο κεφαλαιο αυτό που αν γινει καλα πρεπει να ερευνηθεί) Φυσικα δεν ειχε προτεινει να τον παρει οσο εκανε την αγωγη blinking
Αλλα εστω αν δεις κατι και δεν μπορεις πες μου εμενα νατο τρεξω! Αυτό με αποητευσε , που αδιαφορησε. Μονο να μου πει δεν είναι καλα ηξερε. Και όταν με φωτισε ο θεος και πηγα σχεδόν με το ζορι να τον παρω βλεπω ένα άλλο γατι , πετσι κ κοκκαλο . Και λεω συγνωμη τον ειχε ετσι  σαν να ηταν κατι νορμαλ μες το σπιτι τοσες μερες  ? Να κανει τσισα οπου να ναι γιατι στην αμμο δε μπορουσε να παει , με ένα μικρο παιδι 8 ετων σπιτι το οποιο είναι παιδι και ουδεμια ευθυνη εχει , και μια κυρια που προσεχει το παιδι , σιγα μην προσεχει και το γατι.

Επαθα σοκ φυσικα , και όταν μου ειπε ό τι μου ειπε ο γιατρος εστω και κομπογιαννητης λεω δεν υπαρχει περιπτωση να το παω πισω.

Φυσικα δεν τη ρωτησα αλλα τον πηρα σπιτι μου. Σκεπτομενη ότι θα πατουσα στο ότι λειπει πολλες ωρες ενώ αυτό χρειαζεται πολύ  φροντιδα ταν θα αντιστεκοταν στην αποφαση μου

Ε δε χρειαστηκε φιλοι μου , γιατι πριν πω κατι μου ειπε ότι εκανα πολύ καλα γιατι εμας ολο καποιος είναι σπιτι ενώ αυτή λειπει ολη μερα .

Τουλάχιστον μμε γλιτωσε από την ψυχικη οδυνη ννα τσακωθω
Mau
Mau
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Περαμα - Πειραιας
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιρακι
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/11/2012
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από Gatoplikti Πεμ Μάης 24, 2018 12:52 pm

Τι να λεμε ..... το αλλο το ζώο λυπάμαι... tafos tafos tafos
Ειναι εγληματικο αυτο το πράγμα που έκανε και κανει. Οχι απλα δεν ενδιαφερθηκε αλλα να μην το παει και κανενας αλλος στον γιατρο που προσφέρθηκε να αφεθει στην τύχη του το ζωο. parta

Για το θέμα του κατουρήματος τι ειπε ο γιατρος ?
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από Mau Πεμ Μάης 24, 2018 1:46 pm

Το πηγε ο φιλος της στο γιατρο 2 μαιου .. εμενα με ειχε ενημερωσει λιγο μετα το πασχα ότι ειχε ασταθεια .. από περιπου 10 απριλιου με 2 μαιου ειχει μια διαφορα...

Το σκυλακι που είναι ένα γλυκιτατο πλασμα , το βρηκε ο φιλος της πληγωμενο ( καπου ειχε τρυπωσει και προσπαθώντας να βγει ειχε ανοιξει και εκανε ραμματα κλπ ) και το μαζεψε . Και της το αφησε στο σπιτι  εν τελει . Ειχε αυλη όμως και το σκυλακι το εχει εξω , το μωρο το ειχε μεσα.

Το σκυλακι βεβαια δεν είναι αρρωστο τωρα. Αν αρρωσταινε δεν ξερω

Εγω απ το ότι ειχαν παρει αδεσποτο το ειχαν φροντισει  κλπ ειχα θεωρησει ότι τα αγαπανε

Για τα τσισα θα παρω μολις ανοιξει να ρωτησω . Παντως το ειχα αναφερει και δεν ειχε πει κατι pale
Mau
Mau
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Περαμα - Πειραιας
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιρακι
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/11/2012
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από Gatoplikti Πεμ Μάης 24, 2018 2:44 pm

Nα επιμένεις αν δεν εχεις απαντήσεις μπορει να εχει καποιον προβληματισμο στο μυαλο του και να μην απαντά γιατι δεν ειναι σιγουρος. Ρωτα να μαθεις εστω τον προβληματισμο καθως ειπσης και το πως μπορει να το βοηθήσεις με φαγητο και τι φαγητο.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από Mau Πεμ Μάης 24, 2018 2:45 pm

Το θεμα δεν είναι ότι δεν εχει τσισα, θελψ να πω τσισα παραγει . Απλα εχω την εντυπωση ότι δεν κανει μονο του τσισα. Ισως να φταιω εγω που παω κ τον πιεζω να κανει ενώ ας πουμε δεν είναι η ωρα του .

Ναι ναι θα ρωτησω
Mau
Mau
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Περαμα - Πειραιας
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιρακι
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/11/2012
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από belezza Πεμ Μάης 24, 2018 5:17 pm

Καταλαβαινω   πως   ειναι πολυ  οδυνηρο ,βλεποντας  την  επιδεινωση  της  ασθενειας,  να ξερεις  πως    αν  ισως  ειχαν παει στο γιατρο νωριτερα   θα   ειχαν  ενδεχομενως    προλαβει   την οποια   επιβαρυνση  .Προφανως  η  συγκεκριμενη  κυρια   ,δεν εχει κανενα  συναισθημα   για  ενα  ζωντανο πλασμα  που το ειχε  μεσα  στο  σπιτι της   αφηνοντας  τοσο διαστημα  χωρις  επικοινωνια  με γιατρο ,ενω  υπηρχες  εσυ  να τη βοηθησεις   Οπως   ομως   αντιλαμβανομαι   απο  τα  γραφομενα ,δεν εχει  συναισθημα  ουτε για το παιδι της  που  χωρις  να  γνωριζει  την  ασθενεια  του   γατου ,το αφηνε   χωρις μετρα   στην κατασταση που   περιγραφεις  .Ισως    δεν ηταν επιλογη της  η υιοθεσια  αλλα του  συντροφου   ,υποθεση που κανω  συσχετιζοντας την  με την υιοθεσια   του  σκυλιου  ,γιατι βρισκω εντελως   αναλγητη τη σταση αυτη. Ομως  τιποτα απο αυτα  δεν εχει  σημασια και οι υποθεσεις δεν βοηθουν σε κατι,  οσο η πορεια  της   υγειας   του  μικρουλη
Για   τα  τσισα   σκεφτομαι μηπως   εχουν  αδρανησει οι μυς  ,λογω  παρεσης   και για  αυτο   θελει  βοηθεια?    Ερωτηση  οπωσδηποτε στο  γιατρο Με  βαση   τα  οσα  διαβασα  στα  site   που   σε παρεπεμψα   θυμαμαι πως  σε ενα    απο   τα  πολλα   εγραφε   πως   στις   9   ημερες απο τη διαγνωση    αν  ειναι  να  νοσησει   νοσει   .Αν   ξεπεραστει το χρονικο περιθωριο   αυτο  τα  πραγματα  ειναι  ελπιδοφορα. Αρα    ,αφου   οπως  καταλαβα  δεν   ειναι   με  διεγνωσμενη   περιτονιτιδα   καθε προσπαθεια   ωφελει  !
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από Mau Πεμ Μάης 24, 2018 8:04 pm

Λοιπόν μου είπε ότι μάλλον είναι νευρολογικό γιατί κάνει σταγονιτσες σαν να του φεύγουν κ μετά αν τον βάλω και τον πιεσω λιγο κάνει κ πιο κανονικά. Αλλά έχει πάρει λίγο τα πάνω του κ τσιναει πλεον δεν καθεται οπως πριν . Νιαουρίζει και γυρνάει ολόκληρος όπως τον κρατάω.

Μου είπε να συνεχιζω να τον βοηθάω οσό γίνεται να κανει για να μην τα κρατάει και κάνει καμία ουρολοιμωξη. Μόνο αυτό μας έλειπε .

Έφαγε μόνος του , διάρροια δεν έκανε , ήπιε κ νεράκι κ κοιμάται πάλι. Κάναμε κ λίγα τσισα
Mau
Mau
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Περαμα - Πειραιας
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιρακι
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/11/2012
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από Lina Πεμ Μάης 24, 2018 8:22 pm

Μακάρι με τη θεραπεία μέρα με τη μέρα όλα να γίνονται καλύτερα.Δύσκολες καταστάσεις, πόσο τυχερός ήταν που βρέθηκες κοντά του. Τι θα είχε απογίνει το έρημο με τους ανεύθυνους που δεν ξέρουν γιατί θέλουν ένα ζώο angry2
Lina
Lina
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαίρι για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2009
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από Mau Πεμ Μάης 24, 2018 9:07 pm

Ευτυχώς που με φώτισε ο Θεος δε λες? Που Μου ήρθε εκείνο το πρωί να επιμείνω κ να πάω να τον πάρω . Καλά όταν σου λέει ο άλλος ημέρα Δευτέρα ότι όλη τη βδομάδα δεν έχει χρόνο να τον πάει,( και όταν σκέφτομαι ότι θα τον κρατούσε έτσι απραγη άλλη μια βδομαδα) δεν είχα κ πολλές επιλογες .

Όχι τον μικρο δεν τον ήθελε ο φίλος της , είχαν χωρισει( αλλά όλο εκεί σπιτι ηταν) της άφησε κ το σκύλο υποτίθεται μέχρι να βρει που θα μείνει κλπ. Εκει εμεινε κ ο σκυλος.

Το γατί το ήθελε γιατί τα αγαπάει λέει κ το προηγούμενο τον είχε μέσα έξω , κ τον πάτησε αμάξι. Είπα κ εγώ να μην είμαι προκατειλημμένη .... κ το πήρα το μάθημα μου οτι καλά κάνω να είμαι προκατειλημμένη !
Mau
Mau
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Περαμα - Πειραιας
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιρακι
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/11/2012
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από Lina Πεμ Μάης 24, 2018 9:11 pm

Mau έγραψε:Ευτυχώς που με φώτισε ο Θεος δε λες? Που Μου ήρθε εκείνο το πρωί να επιμείνω κ να πάω να τον  πάρω . Καλά όταν σου λέει ο άλλος ημέρα Δευτέρα ότι όλη τη βδομάδα δεν έχει χρόνο να τον πάει,( και όταν σκέφτομαι ότι θα τον κρατούσε έτσι απραγη άλλη μια βδομαδα)  δεν είχα κ πολλές επιλογες .

Όχι τον μικρο δεν τον ήθελε ο φίλος της , είχαν χωρισει( αλλά όλο εκεί σπιτι ηταν)  της άφησε κ το σκύλο υποτίθεται μέχρι να βρει που θα μείνει κλπ. Εκει εμεινε κ ο σκυλος.

Το γατί το ήθελε γιατί τα αγαπάει λέει κ το προηγούμενο τον είχε μέσα έξω , κ τον πάτησε αμάξι. Είπα κ εγώ να μην είμαι προκατειλημμένη .... κ το πήρα το μάθημα μου οτι καλά κάνω να είμαι προκατειλημμένη !
No
Δεν υπάρχουν λόγια πραγματικά!
Lina
Lina
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαίρι για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2009
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από Mau Πεμ Μάης 24, 2018 9:17 pm

Είπα εντάξει σε όλους μπορεί να τύχει μια κακιά στιγμή και γι αυτό κιολας τον Σιμπα τον ήθελε μόνο για μέσα . Πριν τον δώσω πήγα κ επίσκεψη να δω το σπίτι , να δω αυτήν .. κοιτούσα αν είναι ασφαλές αν μπορούσε να το σκασει κλπ. Νόμιζα είχα κάνει καλή δουλειά.. τι να κάνεις..
Mau
Mau
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Περαμα - Πειραιας
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιρακι
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/11/2012
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από belezza Πεμ Μάης 24, 2018 9:28 pm

oταν αρχιζουν  και τρωνε  μονα τους,σημαινει  οτι ο  οργανισμος  αντεδρασε  και  αρχισαν  πλεον  να  ενεργοποιουνται  οι  λειτουργιες  .  
Με  το  καλο   ,καθε βραδυ  αυτο  σας  ευχομαι και  στους   δυο.  Να  εχετε  ηρεμη τη  νυχτα   και το πρωι   να  σας  βρει   καλυτερα  απο την  προηγουμενη.  Ηταν   το  αστρο  του   να  βρεθεις   και  να  τον  σωσεις. Οι ασχημες στιγμες θα ξεχαστουν ,οταν τον δεις γερο και ζωηρο να τρεχει και να χουρχουριζει. Μην σκεφτεσαι την προηγουμενη περιπτωση ,σε ολους οσοι απο μας δωσαμε για υιοθεσια γατακια ,το εχουμε δει αυτο το εργο
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από Mau Πεμ Μάης 24, 2018 10:05 pm

Χουρχουρησε λίγο σήμερα νομιζω Smile δεν ξέρω αν από στρες ή χαρα. Τώρα κάναμε πολλά τσισα , κουράστηκε πολύ Κ ξεράθηκε στον υπνο.

Σας ευχαριστούμε όλους για τις σκέψεις κ το κουράγιο και τις συμβουλές!
Mau
Mau
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Περαμα - Πειραιας
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιρακι
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/11/2012
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από LAROGATA Πεμ Μάης 24, 2018 11:29 pm

να εχετε ενα ησυχο βραδι και καθε μερα να ειναι ολο και καλυτερα prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από ZIZIKOS Πεμ Μάης 24, 2018 11:38 pm

Με τόση φροντίδα και τόση αγάπη κι ευχές και θετική ενέργεια απόλους μας  .. δε μπορεί όλα θα πάνε καλύτερα και σιγά σιγά ακόμα πιο καλά mati

Εύχομαι τα καλύτερα για το γατούλη

Αύριο είναι μια καινούργια μέρα κι όσο τρώει και δυναμώνει δείχνει ότι σιγά σιγά επανέρχεται.
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από Mau Πεμ Μάης 24, 2018 11:56 pm

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Μακαρι κάθε μέρα να Ναι καλύτερα να αξίζει η ταλαιπωρία που τραβαει ! Κ εγω να μη νιώθω άσχημα που τον ταλαιπωρω Sad παντως η κοιλιτσα εχει στρουμπουλεψει
Mau
Mau
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Περαμα - Πειραιας
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιρακι
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/11/2012
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Μάης 25, 2018 9:53 am

luck luck luck luck luck

gatoula gatoula gatoula
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από Meow Παρ Μάης 25, 2018 6:33 pm

Πως ειναι το γατακι;;
Meow
Meow
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Ελληνικό
Αριθμός γατουνίων : 2 + 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γατοφθινόπωρο
Motto : meow meow meoooow
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/05/2011
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από Mau Παρ Μάης 25, 2018 9:16 pm

Καλησπέρα σε όλους! Ο μικρός προσπαθεί να περπατάει όσο μπορεί, βάζει δύναμη στα ποδαράκια δηλαδή κ έστω εχοντας τα πολύ χαμηλά τα πηγαίνει λιγο καλυτερα στο βηματισμο.

Το πρωί δεν ήθελε να φάει κ τον τα όσα λίγο με το ζόρι, αλλά απόψε έφαγε με πολύ ορεξη πατε αρκετό για τα δεδομένα μας.

Smile
Mau
Mau
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Περαμα - Πειραιας
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιρακι
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/11/2012
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Μάης 25, 2018 9:21 pm

oksmily3

mati mati mati mati mati
luck luck luck
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας

Δημοσίευση από belezza Παρ Μάης 25, 2018 9:23 pm

Μπραβο καθε μερα και λιγο καλυτερα.Καθε φορα διαβαζω τα νεα σας με αγωνια ,δεν το κρυβω.
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Εγκεφαλιτιδα? την βοηθεια σας - Σελίδα 3 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης