gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Empty Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε

Δημοσίευση από Γατολάτρης Σαβ Αυγ 13, 2016 3:25 am

Τι κάνω τώρα; Και ειδικά τετοια ώρα;; Νιώθω μεγαλη ευθύνη απέναντι σε αυτές τις δυο ψυχούλες και δεν θα άντεχα να γυρίσω το κεφάλι μου και να κανω πως δεν τα άκουσα και δεν τα είδα. Νιώθω παντελώς ανίκανη και άσχετη. Δεν μου έχει ξανασυμβεί. Σας παρακαλώ ζητώ την βοήθειά σας.

Γατολάτρης
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : τα αδεσποτάκια που αγαπώ!
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/08/2015
Mood : Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Empty Απ: Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε

Δημοσίευση από πατουσακια Σαβ Αυγ 13, 2016 3:02 pm

Λοιπων ειμαι στην ιδια θεση με εσενα οποτε ξανακοιταξα το τι γυνεται....
Ποσων ημερων ειναι τα μικρα; Τα αυτακια ξεδιπλωνουν (αρχιζουν τουλαχιστων ) 4-6 ημερων, το ομφαλιο λορο πεφτει καπου εκει επησης, ανοιγουν ματακια 10-12 ημερων, βγαινουν τα πρωτα δοντακια 3 εβδομαδων. Με βαση αυτο μπορεις να προσδιορηζεις καπως την ηλικια τους. Κατω απο 3 εβδομαδων πινουν αποκλειστικα γαλα γατας (υπαρχουν και συνταγες για γαλα) απο μπιμπερο για γατες, δεν μπορουν να αφοδευουν μονα τους και για αυτο μετα απο καθε γευμα τους γαργαλαμε το ποπουδακι με μπαμπακι βουτηγμενο σε χλιαρο νερο (πρεπει να τους στεγνωνουμε μετα).
Η ποσοτητα φαγητου ειναι 30γρ γαλα ανα 100 γρ σωματικου βαρους (παρε ενα ζυγαρια κουζινας) ανα 24ωρο χωρισμενο στα 10-12 γευματα. Αν ειναι στην πρωτη εβδομαδα ταισε αν μπορεις ανα 2ωρο.
Επησης στη κουτα που τα εχεις βαλε ενα θερμοφορο τυληγμενο σε πετσετουλα / κουβερτουλα για μην καουν, το θερμοφορο να μην καληπτει ολο το κουτι για να μπορουν να απομακρηνωνται αν ζεστενονται.
Επησης οταν ειναι κρυα τα μικρα δεν κανει να τα ταισουμε, πρεπει να τα ζεστανεις πρωτα....
Αν θελεις κατι αλλο πες μας...
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Empty Απ: Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε

Δημοσίευση από Γατολάτρης Κυρ Αυγ 14, 2016 12:04 am

Δεν ξέρω πώς να σε ευχαριστήσω για την ανταπόκριση και την εκτενέστατη απάντησή σου. Τα αυτάκια δεν έχουν ξεδιπλωθεί και τα βρήκα ενωμένα μεταξύ τους με τον ομφάλιο λώρο. Πήγα το πρωί σε πετ σοπ και μου έδωσαν κάποιες συμβουλές. Ο ομφαλιος λωρος ήταν ξερός, τον έκοψα με ψαλιδάκι ένα εκατοστό από την κοιλίτσα τους και τους έβαλα και betadine. Τα τάισα λίγο, αλλά μου είπαν με σύριγγα για αρχή. Το ένα δεν φαινόταν πολύ καλά και δυστυχώς δεν τα κατάφερε. Το άλλο είναι φωνακλού, είναι και τριχρωμούλι. Γιατί κλαίει όμως; Sad το ζεστανα, αλλά τώρα δεν τρώει. Το μεσημέρι έκανε κακάκια και τσίσα. Το ταΐζω ανά τρεις ώρες όπως μου είπαν. Του έβαλα και ένα ρολόι κοντά του εκτός της θερμοφορας. Αχ ευχαριστώ για την συμπαράσταση!
Τα δικά σου πώς είναι;

Γατολάτρης
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : τα αδεσποτάκια που αγαπώ!
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/08/2015
Mood : Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Empty Απ: Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε

Δημοσίευση από belezza Κυρ Αυγ 14, 2016 9:44 am

καλημερα και απο μενα.οπως διαβασα ,μαλλον εχεις κανει τα σωστα.τη δοσολογια ,φανταζομαι σου την εδωσαν σωστη(εχω διαβασει οτι θελει πολυ μικρη δοση γαλακτος ανα 2 περιπου ωρες).πως πηγε η νυχτα?
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Empty Απ: Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε

Δημοσίευση από Γατολάτρης Κυρ Αυγ 14, 2016 12:15 pm

Καλημέρα! Smile Προσπαθώ να του δίνω γύρω στα 4ml, αλλά τρώει με το ζόρι. Παραπονιέται συνέχεια, κλαίει ασταμάτητα. Δεν ξέρω τι να κανω. Και όλη τη νύχτα έκλαιγε.

Γατολάτρης
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : τα αδεσποτάκια που αγαπώ!
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/08/2015
Mood : Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Empty Απ: Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε

Δημοσίευση από πατουσακια Κυρ Αυγ 14, 2016 12:57 pm

Γατολάτρης έγραψε:Δεν ξέρω πώς να σε ευχαριστήσω για την ανταπόκριση και την εκτενέστατη απάντησή σου. Τα αυτάκια δεν έχουν ξεδιπλωθεί και τα βρήκα ενωμένα μεταξύ τους με τον ομφάλιο λώρο. Πήγα το πρωί σε πετ σοπ και μου έδωσαν κάποιες συμβουλές. Ο ομφαλιος λωρος ήταν ξερός, τον έκοψα με ψαλιδάκι ένα εκατοστό από την κοιλίτσα τους και τους έβαλα και betadine. Τα τάισα λίγο, αλλά μου είπαν με σύριγγα για αρχή. Το ένα δεν φαινόταν πολύ καλά και δυστυχώς δεν τα κατάφερε. Το άλλο είναι φωνακλού, είναι και τριχρωμούλι. Γιατί κλαίει όμως; Sad το ζεστανα, αλλά τώρα δεν τρώει. Το μεσημέρι έκανε κακάκια και τσίσα. Το ταΐζω ανά τρεις ώρες όπως μου είπαν. Του έβαλα και ένα ρολόι κοντά του εκτός της θερμοφορας. Αχ ευχαριστώ για την συμπαράσταση!
Τα δικά σου πώς είναι;
Οποτε θα ειναι καπου 2-3ων ημερων... Αν συνεχηζεις να το ταιζεις με την συρηγα θελει πολυ προσοχη (χρησιμοποισαι ινσουληνης), αλλα πιστευω θα σε βολευε το μπιμπερο καλητερα (στη θηλη κανει σταυρωτα 2 μικρες σκηζμουλες). Καλητερα αν μπορεις να το ταιζεις ανα 2ωρο την ημερα και ανα 3ωρο τη νυχτα (για να κοιμασαι και λιγο). Ποσα γρ ειναι η μικρη; Ταιζεις την σωστη ποσοτητα;
Συνηθως κλαινε οταν πεινανε ακομα η οταν κρυωνουν, αλλα μπορει να εχει και αλλη αιτια.... Σε καθε ταισμα περασε τα ματακια με νωπο μπαμπακι βουτηγμενο σε λιγο χλιαρο νερο... Παρακολουθησε τα ματακια για τσιπλες, την μυτουλα για μυξες....

Τα δικια μου ειναι 6-8ημερων περιπου. Το αγορακι ειναι πολυ αδυναμο παιρνει αντιβιωσεις πλεον, οροους, βιταμηνες και γενηκα εχει τα χαλια του, το παλευει ακομα και ας εχει λιγες ελπιδες να το καταφερνει.
Το κοριτσακι ειναι σαν μηνιατουρα αλλα τρωει καλα και μεχρη στειγμης δεν εχει κατι σοβαρο, αλλα την παρακολουθω στενα επειδη μαλλον την κολλησε ο αδελφουλης....
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Empty Απ: Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε

Δημοσίευση από Γατολάτρης Κυρ Αυγ 14, 2016 5:21 pm

Στο πετ σοπ μου είπε ότι είναι καλύτερα με σύριγγα για αρχή και έτσι δεν πήρα μπιμπερο. Άντε τωρα τέτοιες μέρες να βρω μπιμπερό. Και η σύριγγα που έχω δεν ξέρω αν είναι ινσουλίνης. Πάντως το γατί δυσανασχετεί.
Το κρατάω ζεστό όσο μπορω. Δεν βλέπω κάτι στα ματάκια ή στην μυτούλα του. Θα το καθαρισω λίγο. Επίσης τι άλλο μπορώ να χρησιμοποιήσω για να το καθαρισω εκτός από νερό; Δεν έχω ζυγαριά μωρε : ( Πώς αλλιως να υπολογισω το βάρος.
Πως κατάλαβες ότι είναι αγοράκι; Εγώ γι αυτό που επέζησε κατάλαβα ότι είναι κοριτσακι επειδή είναι τριχρωμο. Λες το άλλο να ήταν αγοράκι; Μάλλον τελικά τα αρσενικά είναι πιο αδύναμα.
Έτσι όπως κλαψουρίζει δεν μπορω να καταλαβω τι θέλει το μικρούλι. Sad
Καλή δύναμη να έχεις! Και με το καλό το αγοράκι να ξεπεράσει το πρόβλημα! Smile

Γατολάτρης
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : τα αδεσποτάκια που αγαπώ!
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/08/2015
Mood : Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Empty Απ: Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε

Δημοσίευση από πατουσακια Κυρ Αυγ 14, 2016 10:04 pm

Γατολάτρης έγραψε:Στο πετ σοπ μου είπε ότι είναι καλύτερα με σύριγγα για αρχή και έτσι δεν πήρα μπιμπερο. Άντε τωρα τέτοιες μέρες να βρω μπιμπερό. Και η σύριγγα που έχω δεν ξέρω αν είναι ινσουλίνης. Πάντως το γατί δυσανασχετεί.
Το κρατάω ζεστό όσο μπορω. Δεν βλέπω κάτι στα ματάκια ή στην μυτούλα του. Θα το καθαρισω λίγο. Επίσης τι άλλο μπορώ να χρησιμοποιήσω για να το καθαρισω εκτός από νερό; Δεν έχω ζυγαριά μωρε : ( Πώς αλλιως να υπολογισω το βάρος.
Πως κατάλαβες ότι είναι αγοράκι; Εγώ γι αυτό που επέζησε κατάλαβα ότι είναι κοριτσακι επειδή είναι τριχρωμο. Λες το άλλο να ήταν αγοράκι; Μάλλον τελικά τα αρσενικά είναι πιο αδύναμα.
Έτσι όπως κλαψουρίζει δεν μπορω να καταλαβω τι θέλει το μικρούλι. Sad
Καλή δύναμη να έχεις! Και με το καλό το αγοράκι να ξεπεράσει το πρόβλημα! Smile
Το προβλημα με την συρηγα οτι μπορεις πολυ ευκολα να το πνιξεις, η συρηγα ινσουληνης ειναι μακρουλο πολυ λεπτο και χωραει 1 μλ μεσα...
Μονο με νερο το καθαρησουμε τα μωρακια, η αν ειναι πολυ βρομηκουλη με μωρομαντηλο...
Οσο για το οτι δεν τρωει σου εχω μια συνταγη για γαλα και εγω αυτο χρησιμοποιω το τρωνε πιο καλα απο το γαλα του εμποριου...
Θελεις 200μλ του ζεστο γαλα χωρις λακτοζη, 2 κ.σ. κρεμα γαλακτος (λιπαρο), 1 κροκο αυγο (ωμο), 2 σταγωνες λεμονι. Το ανακατευεις στο μλεντερ και ειναι ετοιμο.
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Empty Απ: Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε

Δημοσίευση από πατουσακια Δευ Αυγ 15, 2016 2:07 pm

Τι εγυνε τελικα, πως περασατε την νυχτα; Δοκημασες να φτιαξεις το σπιτικο γαλα;
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Empty Απ: Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε

Δημοσίευση από Γατολάτρης Δευ Αυγ 15, 2016 11:16 pm

Μου είπαν από το πλάι να του βάζω την σύριγγα για να μην πνιγει. Αλλά νομίζω πως δεν την θέλει. Μου την σπρώχνει και τραβάει το κεφαλάκι του πίσω. Άντε να πάω αύριο να πάρω το μπιμπερό επιτέλους! Μέρες που βρήκα και εγώ να περιθαλψω νεογέννητα! Δεν έχω ούτε γάλα χωρίς λακτόζη, ούτε κρέμα γάλακτος. Και σε αυτό το θέμα οι μέρες δεν βοηθούν. Θα το δοκιμασω αύριο που θα είναι ανοιχτά όλα τα καταστήματα και θα πάω το πρωί.
Η νύχτα παραδόξως πέρασε ησυχα. Δεν γκρινιαζε ιδιαίτερα, αλλά και το ότι δεν μιλούσε με ανησυχούσε. Ποια είναι η συμπεριφορά των μωρων συνήθως; Τώρα που πήγα να το ταΐσω μου φαίνεται αδύναμο. Το κλάμα του είναι ασθενές. Πώς είναι τα μικρά σου;

Γατολάτρης
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : τα αδεσποτάκια που αγαπώ!
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/08/2015
Mood : Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Empty Απ: Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε

Δημοσίευση από Γατολάτρης Τρι Αυγ 16, 2016 1:50 am

Το μωρούλι εφυγε... Δεν ξέρω τι έκανα λάθος. Έχω στενοχωρηθεί πάρα πολύ. Πρόλαβα μέσα σε δυο μέρες και δεθηκα μαζί του. Ειχα τόση χαρά... Φανταζόμουν πώς θα ήταν όταν θα μεγάλωνε. Ήμουν σιγουρη ότι θα ζούσε. Ακόμη και τώρα, μέχρι το τέλος προσπαθούσε να σταθεί στα ποδαράκια του και να κάνει ένα βηματακι... Μήπως το ότι έκλαιγε συνέχεια σήμαινε κάτι; Έπρεπε να το πάω σε γιατρό μάλλον, και δεν το έκανα...

Γατολάτρης
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : τα αδεσποτάκια που αγαπώ!
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/08/2015
Mood : Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Empty Απ: Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε

Δημοσίευση από πατουσακια Τρι Αυγ 16, 2016 9:58 am

Δηστηχως οταν ενα μικρουλη σταματαει να τρωει, ειναι πολυ ασχημα τα πραγματα. Εκει θελει εντακτικη νοσηλευτηκη φροντηδα και ισως (ενα πολυ αδυναμο ισως) το καταφερνει. Τετοια φροντηδα εκανα στο μικρο το αγορακι το σαββατοκυριακο. Μιλαμε για ορους, γλυκοζη (σε μορφη συροπιου προσφερει ενεργεια ακομα και οταν δεν εχει δυναμες να καταπινει επειδη αποροφαται και απο τα ουλα), βιταμηνες (συροπι), και πολυ αργο ταιζμα με σταγονομετρο (οταν δεν εχει δυναμες για να θυλαζει). Αν ομως δεν εχει το αντανακλαστικο της καταποσης εκει ειναι πολυ επικυνδινο να ταιστει, εκει μονο λιγο λιγο μπορεις να δωσεις το γαλα (σταγονα σταγονα κυριολεκτικα). Επησης οταν εχει μυξες (μπορει να φαινεται μονο οτι ειναι υγρη η μυτουλα), πρεπει να το καθαρηζεις πριν απο καθε ταισμα με ορο η με θαλασσινο νερο, για να μπορει να αναπνευει πιο καλα.
Ειναι παντως δυσκολα τα πραγματα σε αυτες τις περιπτωσεις....
Τα δικια μου πιστευω οτι θα το καταφερνουν, εκτος και αν χειρωτερευουν για καποιο λογο.... Ιδιετερα ο μικρος πριν 2 μερες ηταν ετοιμοθανατο και σημερα το πρωι ηπιε σχεδον ολλη τη μεριδα του μονο του απο το μπιμπερο. Ειχα καποιες ανησηχιες και το κοριτσακι τη νυχτα αλλα σημερα και αυτη ειναι πολυ καλητερα....
Τελως παντων νομηζω οτι υπο τις παρουσες συνθηκες εκανες οτι μπορουσες.... Απλα την επομενη φορα θα ξερεις και τα μικρα κολπα που μπορει να βοηθανε....
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Empty Απ: Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε

Δημοσίευση από belezza Τρι Αυγ 16, 2016 3:16 pm

αχ μωρε κριμα.μολις γυρισα και διαβασα την εξελιξη.λυπαμαι πολυ.αν το θελεις ομως μπορεις να παρεις ενα αλλο μωρο.ολα εχουν αναγκη Sad Sad Sad
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Empty Απ: Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε

Δημοσίευση από Γατολάτρης Τετ Αυγ 17, 2016 1:31 am

Κορίτσια σας ευχαριστώ θερμά για την συμπαράστασή σας. Πατουσακια, σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σου και τις συμβουλές σου. Ήταν πολύτιμες και τις είχα πραγματικά ανάγκη. Ήταν δύσκολο για εμένα όλο αυτό, καθώς δεν είχα την ανάλογη εμπειρία, όμως ήθελα με όλες μου τις δυνάμεις να βοηθήσω αυτά τα αξιαγάπητα ανυπεράσπιστα πλασματάκια. Δεν με βοήθησε και η εποχή, αφού όλα ήταν κλειστά, γιατροί, πετ σοπ. Η αλήθεια είναι πως δεν είχα πότε ξανά τόσο στενή επαφή με ζώο και μπορώ να πω πως η εξέλιξη αυτή με τραυμάτισε. Παρόλο που ήξερα από την αρχή ότι είναι δύσκολο, πως υπάρχουν όλα τα ενδεχόμενα, τα γεγονότα διέψευσαν την δύναμη που νόμιζα πως είχα. Πολύ χαίρομαι με τα νέα σου! Να 'ναι καλά τα μωρά! ❤
belezza, πού μπορώ να βρω μωρα; Αυτά τα βρήκα τυχαία γιατί τα άκουσα που έκλαιγαν.

Γατολάτρης
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : τα αδεσποτάκια που αγαπώ!
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/08/2015
Mood : Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Empty Απ: Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε

Δημοσίευση από psipsa Τετ Αυγ 17, 2016 1:48 am

μακαρι αυτη η εμπειρια να ανοιξε και για σας την πορτα στο μαγικο κοσμο των γατων... οσο για μωρογατια, και στο γατοσπιτο αλλα και σε αγγελιες φιλοζωικων οργανωσεων η γκρουπ στο φεισμπουκ θα βρειτε...στα σιγουρα!!! καλη αναζητηση!!
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Empty Απ: Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε

Δημοσίευση από psipsa Τετ Αυγ 17, 2016 1:51 am

μολις ειδα μελος του γατοσπιτου ονοματι πατουσακια εχει δυο μωρα που μεγαλωνει!!!
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Empty Απ: Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε

Δημοσίευση από belezza Τετ Αυγ 17, 2016 9:46 am

ηρθα κι'εγω να καλημερισω με τη σειρα μου.και επειδη καθε μερα ειναι αλλη μερα,μην δεις αρνητικα αυτη την εμπειρια.αντιθετα να αποτελεσει κινητρο για μια νεα αφιξη στη ζωη σου.θα μαγευτεις.εγω ετσι το βιωνω.
τωρα σχετικα με την αγγελια,οπως σου εγραψε και η ψιψα,εδω    στο γατοσπιτο υπαρχουν μελη που τωρα δινουν γατακια που τα εχουν καπως μεγαλωσει,τα εχουν φροντισει και θα σε βοηθησουν και σε οποια απορια σου παρουσιαστει.ευχομαι να μπεις στο μαγικο κοσμο των γατων
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Empty Απ: Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε

Δημοσίευση από belezza Τετ Αυγ 17, 2016 12:57 pm

συμπληρωματικα στην περιπτωση που δεν το ειδες  ,τωρα ειδα τις αγγελιες της romina  και της shironeko,που χαριζουν γατομωρα και ειναι ολα  ζουζουνια απιστευτα.αυτα αν βεβαια εισαι αθηνα.
αν  λοιπον σκεφτεσαι την υιοθεσια ,δε χανεις κατι να ριξεις μια ματια
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Empty Απ: Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε

Δημοσίευση από nosyparker Τετ Αυγ 17, 2016 1:22 pm

Λυπάμαι για τα γατάκια, αλλά δεν ήταν στο χέρι σου, έκανες ό,τι μπορούσες. Πολλές φορές έχουμε βρει γατάκια παρατημένα, που δυστυχώς δεν τα κατάφεραν.

Σχετικά με το να πάρεις άλλο γατάκι... δεν είναι ανάγκη να πάρεις μωρό, μπορείς να πάρεις και μεγαλύτερο γατάκι. Εξάλλου και τα μωρά ξεπετιούνται πολύ γρήγορα, μέσα σε 4-5 μήνες έχουν μεγαλώσει. Με την ενήλικη γάτα έχεις πολύ λιγότερη φροντίδα και ξέρεις ήδη τι χαρακτήρα έχει, ενώ με τα μωρά είναι λίγο ρίσκο.
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  Empty Απ: Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε

Δημοσίευση από πατουσακια Τετ Αυγ 17, 2016 3:20 pm

Συμφωνω και εγω αν ενδιαφερεσια να παρεις καποιο γατινο κοιταξε στην ενοτητα των γατογονιων.... Εγω εχω 1 που αναζητα σπιτακι και ειναι ετοιμο για υοθεσια, τα 2 μωρα θα ειναι ετοιμα σε 1,5 μηνα περιπου. Βρισκομαι στο Βολο ομως και δεν μπορω να τα κατεβαζω αθηνα (ανεισαι απο κει βεβαια).
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Βρήκα δύο μωρά γατάκια να κλαίνε  M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης