gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μείωση τροφής

+4
Gatoplikti
Ηρακλένια
kouix
gmarg43
8 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από gmarg43 Τετ Ιουν 29, 2016 2:32 pm

Στο στέλνω σε μήνμα
gmarg43
gmarg43
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μόλις βούτηξα τον Αλέκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/02/2016
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 M_moonwalk-1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από Constant1ne Τετ Ιουν 29, 2016 2:48 pm

gmarg43 έγραψε:
Constant1ne έγραψε:
gmarg43 έγραψε:
Gatoplikti έγραψε:Παντως 55 λεπτά η μια ειναι παααρα πολυ καλη τιμη !!
2

Ναι γιατι εκτός που ήταν προσφορά εκαναν κι επιπλέον εκπτωση 3,50 ευρώ δεν ξερω γιατι οπότε βγαίνει τόσο... μόνο που κάνουν γύρω στις 5 μέρες να έρθουν γιατί ερχονται όπως είδα από γερμανία, αν και το site ήταν ελληνικό!
Πάντως η Ρέα το αποφασισε ότι πρέπει να τρωει μόνη της πάει 4-5 φορές τη μέρα και τρωει από λίγο! Και η κλασσική κονσέρβα το βράδυ που περιμένει εναγωνιώς!!!!

Τις carny τις εχουν διαφορα πετ σοπ στη θεσσ και οι τιμη ειναι 1,.30-1.60 η μια. Ριξε μια ματια και στο αντιστοιχο γερμανικο σαιτ οπου ολα εχουν πολυ καλυτερες τιμες σε σχεση με το ελληνικο και πολλες φορες σου βγαινει πιο οικονομικα ακομη κ αν πληρωνεις τα 10? μεταφορικα που εχει.

η λύση είναι το petshop που βρήκα στο ιντερνετ με 55-60 λεπτά η μία... απλά πρέπει να κάνω παραγγελιες 60 ευρώ για να μην πληρώνω μεταφορικά!!!

Ναι απλα σου λεω οτι το αντιστοιχο γερμανικο ειναι ακομα πιο φθηνο και ισως σε συμφερει περισσοτερο. Το ιδιο online καταστημα ειναι απλα σε καθε χωρα εχει διαφορετικες τιμες. Μπορεις να παραγγειλεις και απ το γερμανικο και απ το βουλγαρικο. Γενικα το ελληνικο ειναι το πιο ακριβο απ ολα.
Αθανασια το zooplus ειναι.
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από kouix Τετ Ιουν 29, 2016 3:18 pm

Constant1ne έγραψε:

Ναι απλα σου λεω οτι το αντιστοιχο γερμανικο ειναι ακομα πιο φθηνο και ισως σε συμφερει περισσοτερο. Το ιδιο online καταστημα ειναι απλα σε καθε χωρα εχει διαφορετικες τιμες. Μπορεις να παραγγειλεις και απ το γερμανικο και απ το βουλγαρικο. Γενικα το ελληνικο ειναι το πιο ακριβο απ ολα.
Αθανασια το zooplus ειναι.

και κανουν και 2 μηνες να σου στειλουν την παραγγελια! handjob angry Madd

(εμενα δυο μηνες εκαναν για να μου στειλουν ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ την παραγγελια ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ, και ΔΕΝ ηταν σε ελειψη αυτα που ειχα παραγγειλει, και ΧΑΛΙΑ ΜΑΥΡΑ η εξυπηρετηση, οπου, ΔΕΝ μιλας με καποιο ΑΤΟΜΟ στα μεϊλς, δεν εχουν "ΟΝΟΜΑ" υπογραφουν "η ομαδα εξυπηρετησης". handjob )

ΔΕΝ εχω μεινει πιο δυσαρεστημενη στη ζωη μου απο ιντερνετικη παραγγελια. ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΚΙ ΑΥΤΑ. parta



___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από Constant1ne Τετ Ιουν 29, 2016 3:25 pm

kouix έγραψε:
Constant1ne έγραψε:

Ναι απλα σου λεω οτι το αντιστοιχο γερμανικο ειναι ακομα πιο φθηνο και ισως σε συμφερει περισσοτερο. Το ιδιο online καταστημα ειναι απλα σε καθε χωρα εχει διαφορετικες τιμες. Μπορεις να παραγγειλεις και απ το γερμανικο και απ το βουλγαρικο. Γενικα το ελληνικο ειναι το πιο ακριβο απ ολα.
Αθανασια το zooplus ειναι.

και κανουν και  2  μηνες  να  σου  στειλουν  την παραγγελια!   handjob  angry  Madd

(εμενα  δυο μηνες  εκαναν για να μου  στειλουν  ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ την παραγγελια ΑΠΟ  ΕΛΛΑΔΑ,  και  ΔΕΝ  ηταν  σε  ελειψη  αυτα που ειχα παραγγειλει, και  ΧΑΛΙΑ  ΜΑΥΡΑ  η  εξυπηρετηση,  οπου,  ΔΕΝ  μιλας  με  καποιο  ΑΤΟΜΟ  στα μεϊλς,  δεν  εχουν "ΟΝΟΜΑ"  υπογραφουν  "η  ομαδα  εξυπηρετησης".  handjob  )

ΔΕΝ εχω  μεινει πιο  δυσαρεστημενη  στη ζωη μου απο  ιντερνετικη παραγγελια.  ΝΑ  ΤΑ ΛΕΜΕ ΚΙ ΑΥΤΑ.   parta  



Εχω παραγγειλει πανω απο 10 φορες απ το γερμανικο κ το βουλγαρικο. Απ το ελληνικο οχι. Οσες φορες μιλησα με αγγλικο, γερμανικο και βουλγαρικο customer service ηταν ολοι αψογοι. Κανα 2-3 φορες που μιλησα και με το ελληνικο, ελαβα κατι απαραδεκτες απαντησεις, γεματες ορθογραφικα λαθη και τρελαθηκα.
Εμενα παντα κανει 12 το πολυ 15 μερες να ερθει. Μπορεις να ελεγχεις καθε στιγμη που βρισκεται η παραγγελια σου απ το site της dhl. Περισσοτερο αργουν να ερθουν απ το αεροδρομιο της Αθηνας σπιτι σου, παρα απο Γερμανια Ελλαδα.
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από kouix Τετ Ιουν 29, 2016 3:31 pm

τωρα θες να στο αναλυσω εδω...? angry2

ασε θα στα πω με πιμι αργοτερα..........

με τους handjob

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από Gatoplikti Τετ Ιουν 29, 2016 3:34 pm

Και συ έκανες παραγγελια το μισο μαγαζι και τα παιξανε !! happy2

Laughing

gatoula  

Σπόιλερ:
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από Constant1ne Τετ Ιουν 29, 2016 3:40 pm

Αμα ειναι μεγαλη παραγγελια ισως αργει παραπανω ξερω γω. Παντως τελευταια φορα εγω παρηγγειλα γυρω στα 500? πραγματα για 7 ατομα!
Εκει να δεις κουτες! Ηρθαν ολα με 1 μερα διαφορα αλλα στην ωρα τους. Υποψιν αν πληρωσεις με εμβασμα ειναι +3 μερες να πανε τα λεφτα. Εγω paypal χρησιμοποιω για το γερμανικο. Θελει να κανεις μια πατεντα αν θες να το χρησιμοποιησεις. Οποιος θελει πμ.
Αλλα 2 μηνες ειναι παρα πολυ! Στειλε μου πμ να μου πεις
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από gmarg43 Τετ Ιουν 29, 2016 6:54 pm

Θα σας ενημερώσω για την εμπειρια μου μόλις τα λάβω... πάντως ακόμα ειμαστε μεσα στις προθασμίες και το μύνημα που μου ρθε λει ότι εχουν σταλεί τα πραγματα κι ότι είναι καθ οδόν γοα Ελλάδα... τώρα αν θα έρθουν στις 4-6 μέρες που λένε θα δείξει!!!
gmarg43
gmarg43
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μόλις βούτηξα τον Αλέκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/02/2016
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 M_moonwalk-1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από Constant1ne Τετ Ιουν 29, 2016 7:03 pm

gmarg43 έγραψε:Θα σας ενημερώσω για την εμπειρια μου μόλις τα λάβω... πάντως ακόμα ειμαστε μεσα στις προθασμίες και το μύνημα που μου ρθε λει ότι εχουν σταλεί τα πραγματα κι ότι είναι καθ οδόν γοα Ελλάδα... τώρα αν θα έρθουν στις 4-6 μέρες που λένε θα δείξει!!!

Ειναι αδυνατον να ερθει σε 4-6 μερες. Τοσο κανει να φυγει απο Γερμανια και αλλο τοσο κανει για να ερθει απ το αεροδρομιο της Αθηνας στο σπιτι σου. Το ελαχιστο διαστημα ειναι 12 μερες. Σου ειπαν οι ιδιοι οτι θα τα λαβεις σε 4-6 μερες στο σπιτι σου;;
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από Ηρακλένια Τετ Ιουν 29, 2016 7:12 pm

Δεν ξέρω τι είδους αποστολές στέλνει το συγκεκριμένο κατάστημα γιατί δεν έχω παραγγείλει ποτέ από αυτό, αλλά τα κανονικά πακέτα φεύγουν για Ελλάδα σε 2 το πολύ 3 μέρες αν πεφτει σ/κ στη μέση. Το πρόβλημα δημιουργείται στην Ελλάδα όπου θα μείνουν το λιγότερο 7 ημέρες. Την τελευταία φορά που είχα στείλει ένα πακέτο στη μαμά μου είχε μείνει στη Θεσσαλονικη 2 εβδομάδες (ολόκληρη τη μεγάλη εβδομάδα και την επόμενη του Πάσχα) και έφτασε τη μεθεπόμενη εβδομάδα του Πάσχα στην Αθήνα και παραδόθηκε 2-3 μέρες μετά, συνολικά δηλαδή έκανε 20 μέρες. Άλλες φορές κάνουν περίπου 10 μέρες.

Επίσης συνηθίζεται στη Γερμανια κάποια πιο μικρά καταστήματα να βάζουν 2-3 μέρες ως χρόνο επεξεργασίας της παραγγελίας. Από τη στιγμή που θα παραδοθούν όμως σε ταχυδρομική υπηρεσία (dhl συνήθως) μέσα σε 2-3 μέρες είναι ήδη στην Ελλάδα.
Ηρακλένια
Ηρακλένια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : δώθε, κείθε, πέρα...
Αριθμός γατουνίων : 3: τον Ηρακλή τον άρχοντα το μοσχοαναθρεμένο, τη Μελίτα τη χαδιάρα την πρώην αλανιάρα και τη Ρίτα, το Ριτάκι - κανέναν δε φοβάσαι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : είμαστε γατός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιοδήποτε τετράποδο, γουνιστό, που κάνει μάου
Motto : Cats do care! For example they know instinctively what time we have to be at work in the morning and they wake us up twenty minutes before the alarm goes off...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από gmarg43 Τετ Ιουν 29, 2016 7:18 pm

Εγώ βλέπω ότι έκανα παραγγελία 26/06 στις 27/06 είχε παραδοθεί στη μεταφορική και 28/06 λέει ότι έφυγε για Ελλαδα... άρα έχουν προθασμία μέχρι τη Δευτέρα τυπικά! Τώρα τους έστειλα μέιλ για να μάθω αν υπάρχουν καθυστερήσεις στην παράδοση!
gmarg43
gmarg43
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μόλις βούτηξα τον Αλέκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/02/2016
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 M_moonwalk-1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από Ηρακλένια Τετ Ιουν 29, 2016 7:32 pm

Πώς παρακολουθείς την παραγγελία; Απευθείας από το σάιτ που το παρήγγειλες ή σου έχουν δώσει και αριθμό αποστολής; Αν έχεις αριθμό αποστολής μπορείς να τον βάλεις στο σάιτ της dhl
Σπόιλερ:

και εκεί κάποια στιγμή θα πρέπει να εμφανιστει ένας άλλο κωδικός που μπορείς να βάλεις στο σάιτ των ελτά για να συνεχίσεις να ακολουθείς την αποστολή.
Ηρακλένια
Ηρακλένια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : δώθε, κείθε, πέρα...
Αριθμός γατουνίων : 3: τον Ηρακλή τον άρχοντα το μοσχοαναθρεμένο, τη Μελίτα τη χαδιάρα την πρώην αλανιάρα και τη Ρίτα, το Ριτάκι - κανέναν δε φοβάσαι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : είμαστε γατός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιοδήποτε τετράποδο, γουνιστό, που κάνει μάου
Motto : Cats do care! For example they know instinctively what time we have to be at work in the morning and they wake us up twenty minutes before the alarm goes off...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από Constant1ne Τετ Ιουν 29, 2016 7:50 pm

Δες εδω για να παρεις μια ιδεα. Στη σελιδα του ελτα κουριερ θα βλεπεις που βρισκεται.

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 70g743  

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 2hme9o6

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 If6hz6
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από gmarg43 Πεμ Ιουν 30, 2016 12:46 pm

Όπως σας είπα χθες έστειλα μέιλ στο κατάστημα για να δω τι γίνεται αν και εμένα είναι ακόμα μέσα στην προθεσμία των 4-6 εργάσιμων ημερών για την παράδοση, είχα κάνει την παραγγελία 26/06 και εδώ η απ΄ντησή τους σήμερα το πρωί:
"Αγαπητέ κύριε .................,

Σας ευχαριστούμε για το μήνυμά σας.

Σας ζητάμε ένα μεγάλο συγγνώμη για την κατάσταση αυτή.

Εμείς στείλαμε την Παραγγελία σας στις 27.06.2016.

Λυπούμαστε για το γεγονός ότι η παράδοση της παραγγελίας δεν σας ικανοποίησε φυσικά, μεταφέραμε τη σχετική καταγγελία στην μεταφορική DHL.

Επικοινωνήσαμε με την μεταφορική εταιρία η οποία ισχυρίζετε πως η καθυστέρηση οφείλετε στο αυξημένο ελέγχο που περνάνε τα φορτία στα σύνορα το τελευταίο καιρό.

Ζητάμε την κατανόηση και την υπομονή σας για λίγες ημέρες.

Σας ενημερώνουμε πως έχετε κουπόνι έκπτωσης για την επόμενη σας παραγγελία αξίας 10 % με κωδικό:...................... και ημερομηνία λήξης 30.12.2016.

Ελπίζουμε να απολαύσετε τα αντικείμενα σας. Είμαστε διαθέσιμοι για οποιαδήποτε περαιτέρω πληροφορία:



Με εκτίμηση,
Η Ομάδα Εξυπηρέτησης της ........."

οπότε αναμένω την curier να δούμε πότε θα τα φέρουν...

gmarg43
gmarg43
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μόλις βούτηξα τον Αλέκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/02/2016
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 M_moonwalk-1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από gmarg43 Σαβ Ιουλ 02, 2016 1:29 pm

Λοιπόν εγώ κατέληξα!!! Και ένα μήνα να κανουν να ερθουν και πάλι συμφέρουν... σήμερα βρήκα τις carny animonda σε κεντρικό petshop στη Θεσσαλονίκη, το φακελάκι exotic των 85γρ. 1,25 και το ocean 80γρ. 2 ευρώ!!! Οπότε όσο και να περιμένεις για τις κονσέρβες των 200γρ στα 55λεπτά αξίζει! Απλά τώρα που ξέρω ότι καθυστερουν θα κάνω νωρίτερα τις παραγγελίες μου... (σε επικοινωνία με τη μεταφορική μου είπαν ότι από Γερμανία κάνουν 10 περίπου μέρες να έρθουν)
gmarg43
gmarg43
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μόλις βούτηξα τον Αλέκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/02/2016
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 M_moonwalk-1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από gmarg43 Πεμ Ιουλ 07, 2016 1:33 pm

Καλημέρα σήμερα έφτασαν τα πράγματα! 11μέρες συνολικά!! Πολύ δίκιο είχατε για τις animonda η μίζερη γάτα μου ενθουσιάστηκε και φάνηκε ότι χόρτασε με κάτι λιγότερο από 50γρ.
gmarg43
gmarg43
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μόλις βούτηξα τον Αλέκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/02/2016
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 M_moonwalk-1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από gmarg43 Τετ Δεκ 07, 2016 8:21 pm

Κι εκεί που έλεγα ότι ησυχασαμε με το φαγητό της Ρέας, αρχίσαμε πάλι τα ίδια!!! Είχα πάρει τις Carny animonda και της έδινα 100 γρ τη μέρα σε δύο δόσεις και κατά τη διάρκεια της μέρας έτρωγε κι ελάχιστη ξηρά τροφή! Πριν λίγο καιρό άρχισε να μην τρώει ούτε όλη την κονσέρβα... κι έτσι σιγά σιγά τη μείωση στα 50 γρ., μην την πετάω και συνέχεια!!! της πηρα και τις applaws  Για να τις εναλλασω!!! (Πριν καμία βδομαδα) Παρ ολα αυτά πλέον αφήνει και από τα 50 γρ. Και η ξηρά τροφή ακόμα πιο λίγη ( εχω της applaws )!!! Ως συνήθως μόλις της πάρω καινούρια μάρκα τρώει τον αμπακο  Μια δύο φορές και μετά με το ζόρι ελάχιστο!!! Κι όλα αυτά βέβαια μόνο αν την ταΐσω εγώ απ το χέρι μου!!!! Έχω βέβαια το συγκάτοικο που με το παραμικρό της δίνει λιχουδιές, όσο κι αν φωνάζω εγώ , γιατί τη λυπάται που τον κοιτάζει στα μάτια!!!! Από σήμερα απογορεψα ρητά τις λιχουδιές αλλά ως συνήθως παρεξηγειται!!! Δεν ξέρω τι άλλο να κανω!!! Τρέξιμο κάνουμε 2-3 φορές τη μέρα!!! Παιχνίδι συνέχεια!!
Όσο για την υπόλοιπη συμπεριφορά σαν να μην υπάρχουμε μες στο σπίτι!!! Ούτε να την ακουμπήσουμε κι έκοψε πλέον και τον βραδινό ύπνο στο κρεββάτι!!! Θέλει το δικό της δωμάτιο!!!
Μείωση τροφής - Σελίδα 2 2nj8pkz

Το καινούριο σημείο που πάει μόλις δεν της κάνουμε τα χατίρια!!! Πιο ψηλά δεν έχει!!!
gmarg43
gmarg43
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μόλις βούτηξα τον Αλέκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/02/2016
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 M_moonwalk-1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από Gatoplikti Τετ Δεκ 07, 2016 8:53 pm

Η δικη μου το χειμώνα δεν τρώει κονσέρβα ιδιατερη και θέλει ξηρά ενω το καλοκαιρι δεν αγγιζει σχεδον την ξηρά, μηπως και η Ρέα κανει κατι αναλογο? Αγνοήστε την και λιγο να δούμε τι θα κανει ? Μην δειχνετε οτι στεναχωριέστε
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από gmarg43 Τετ Δεκ 07, 2016 8:59 pm

Gatoplikti έγραψε:Η δικη μου το χειμώνα δεν τρώει κονσέρβα ιδιατερη και θέλει ξηρά ενω το καλοκαιρι δεν αγγιζει σχεδον την ξηρά, μηπως και η Ρέα κανει κατι αναλογο? Αγνοήστε την και λιγο να8 δούμε τι θα κανει ? Μην δειχνετε οτι στεναχωριέστε

Τι να πω δεν ξέρω!!! Πρώτη φορά βλέπω γατα να την παρακαλάς να φάει και να σε φτύνει!!! Κι αν την αγνοήσω μάλλον θα ναι το καλύτερο της!!!
gmarg43
gmarg43
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μόλις βούτηξα τον Αλέκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/02/2016
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 M_moonwalk-1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από Gatoplikti Πεμ Δεκ 08, 2016 11:47 am

Αααα εγω την παρακαλούσα πααατα πολυ καιρο να φάει κονσέρβα παλια και μάλιστα την ταϊζα στο στομα. Να μην πω οτι ειχα αλλαξει ποσα ειδη κονσέρβας μεχρι να βρώ τι θέλει. Το οποιο φυσικα μπορει να το φάει ένα διάστημα και μετα να μην το θέλει. Τελικα καταλήξαμε στα 100αρια ταψάκια για να ειναι και φρεσκοανοιγμένο και κρυο παρακαλώ, διοτι αλλιώς το τρωγαν τα αδεσποτα. Γάτες παιδι μου! Με την ξηρά οποια grain free δοκιμασα επεφτε με τα μουτρα απλά δεν την θέλει οταν κανει ζέστη. Λογικο το βρισκω αυτο. Αγνοήστε την στο θέμα της αγκαλιας, που θα παει θα έρθει απο μονη της. Στο θέμα της κονσέρβας επισης η δικια μου κανει το εξής πολλες φορες. Δεν τρώει μπας και της βάλουμε καμια καλύτερη, αν την αγνοησουμε 2-3 φορες παει και το τρώει μετα.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από gmarg43 Πεμ Δεκ 08, 2016 8:31 pm

Το τάισμα στο στόμα δεν το συζητώ είναι καθημερινό... ακόμα και την ξηρά μόνο απ το χέρι μου τη θέλει!!!
gmarg43
gmarg43
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μόλις βούτηξα τον Αλέκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/02/2016
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 M_moonwalk-1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Πεμ Δεκ 08, 2016 9:40 pm

gmarg43 έγραψε:Το τάισμα στο στόμα δεν το συζητώ είναι καθημερινό... ακόμα και την ξηρά μόνο απ το χέρι μου τη θέλει!!!

Είναι βλαμμένα τελικά τα μαυρόγατα!!!!  happy2

Πολύ σπάνια μου το κάνει ο μεγάλος. Παλιά το έκανε πιο συχνά. Τώρα καταπίνει τις κροκέτες αμάσητες κυρίως.
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από gmarg43 Πεμ Δεκ 08, 2016 10:10 pm

Δυστυχώς μόνη της σπάνια θα παει να φάει... χωριά που θέλει ποικιλία στην τροφή! Έχω ταΐσει με πανάκριβες τροφές όλες τις γάτες της γειτονιάς!!! Τρώμε καμία βδομάδα ξηρά τροφή και μετά θέλει άλλη μάρκα!!! Απόγνωση!!!
gmarg43
gmarg43
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μόλις βούτηξα τον Αλέκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/02/2016
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 M_moonwalk-1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Πεμ Δεκ 08, 2016 10:57 pm

gmarg43 έγραψε:Δυστυχώς μόνη της σπάνια θα παει να φάει... χωριά που θέλει ποικιλία στην τροφή! Έχω ταΐσει με πανάκριβες τροφές όλες τις γάτες της γειτονιάς!!! Τρώμε καμία βδομάδα ξηρά τροφή και μετά θέλει άλλη μάρκα!!! Απόγνωση!!!

Εγώ είμαι αυστηρή!
Άμα θέλει θα φάει αλλιώς ας κατσει να πεθάνει από την πείνα! Απλά πράγματα!
Σιγά μην κάθομαι να κυνηγάω το κακομαθημένο για να φάει!!!! Laughing
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Δεκ 09, 2016 10:47 am

Noμιζω πως στην περιπτωση σου αναγκαστικα πρέπει να την αγνοήσετε σε κάποια πράγματα. Ειναι πολυ καλομαθημένη. Τι βάρος έχει?
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από Constant1ne Παρ Δεκ 09, 2016 12:50 pm

Γιωργο εγω στη θεση σου θα εκοβα μαχαιρι τις λιχουδιες, το ταισμα στο στομα και τις αλλαγες στην τροφη. Βαλε ενα μπωλ με ξηρα και αγνοησε την. Ή θα φαει, ή θα πεθανει απ την πεινα. Να δεις που θα διαλεξει το πρωτο.
Δε νομιζω να βαριεται στη μια βδομαδα και να θελει αλλη μαρκα μετα. Μαλλον τρωει τις λιχουδιες και γι αυτο αγνοει την ξηρα, γιατι περιμενει ποτε θα ξαναφαει λιχουδιες.
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από gmarg43 Παρ Δεκ 09, 2016 2:41 pm

Εδώ και 2 μέρες έχουν κοπεί μαχαίρι οι λιχουδιές και τουλάχιστον τα 50 γρ. Κονσέρβα τα τρώει (από το χέρι μου βεβαια) ξηρά τροφή οπότε το θυμηθεί ελάχιστο!!! Όσο για το βάρος, τα χουμε περάσει ελαφρώς τα 5 κιλά (14 μηνών ειναι)!!!
gmarg43
gmarg43
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μόλις βούτηξα τον Αλέκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/02/2016
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 M_moonwalk-1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Δεκ 09, 2016 3:29 pm

Ε οκ μια χαρά ειναι το βάρος της και δεν ειναι και λιγο , δεν ειναι μεγαλοσωμη γατα φαντάζομαι! Ποσο τρώει δηλαδη οταν τρώει μονη της ας πουμε για να καταλαβουμε Suspect
Κινειται ?
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από gmarg43 Παρ Δεκ 09, 2016 6:21 pm

Ειναι ψηλή γατα! Αν την αφήσω μόνη της το πολύ να φάει 20 γρ. ξηρά τροφή! Την κονσέρβα δεν την τρώει μόνη της, θέλει απ το χέρι! Αν φάει, θα φάει καμία 10αρια γρ. Και μετά περιμένει! Τρέχουμε 2-3 φορές τη μέρα από κανένα 20λεπτο! Πως παχαίνει δεν ξέρω!
gmarg43
gmarg43
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μόλις βούτηξα τον Αλέκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/02/2016
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 M_moonwalk-1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από Gatoplikti Δευ Δεκ 12, 2016 9:53 am

Αφου ειναι μια χαρά αλλα παιρνει κιολας θα σου έλεγα να μην πολυσκας. Το ρυθμιζει μονη της και οπως σου εχω ξαναπει στο παρελθον, ειναι πιο σπάνιο φαινομενο αυτο. Και η δικια μου έτρωγε αρκετά λιγη ξηρα στην αρχη μεχρι που πάχυνε, οταν ειχαμε το θέμα με τα δοντια βέβαια.

Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από gmarg43 Δευ Δεκ 19, 2016 12:47 pm

Καλημέρα, εγώ αγχωνομουν ότι δεν τρώει κι αυτή η γομαρα έχει γίνει 5,5 κιλά!!! Μόλις έκοψα τις πολλές λιχουδιές η ξηρά τροφή εξαφανίζεται!!! Τη θέλουμε βέβαια φρέσκια, μη κόψουμε κι όλες μας τις καλές συνήθειες!!!
gmarg43
gmarg43
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μόλις βούτηξα τον Αλέκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/02/2016
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 M_moonwalk-1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από Gatoplikti Δευ Δεκ 19, 2016 1:14 pm

Εμ βλέπεις??? Κακομαθημένη παιδι μου αστην εκει πέρα και αμα πεινάσει μια χαρά θα φάει!
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από gmarg43 Δευ Δεκ 19, 2016 1:15 pm

Gatoplikti έγραψε:Εμ βλέπεις??? Κακομαθημένη παιδι μου αστην εκει πέρα και αμα πεινάσει μια χαρά θα φάει!
7

oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3
gmarg43
gmarg43
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μόλις βούτηξα τον Αλέκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/02/2016
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 M_moonwalk-1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από gmarg43 Παρ Δεκ 30, 2016 2:47 pm

καλησπέρα, τελικά βρήκα ξηρά τροφή να της αρεσει!!!!

Royal Canin Exigent 33 - Aromatic Attraction

την χρησιμοποιει κανένας? την ανακατεύω και μ αυτές που ήδη εχω και τρώει μια χαρα, συν την κονσέρβα...
περιμένω τη γνώμη σας για την ξηρά τροφή, λεεί ότι κάνει και για στειρωμένες!!!
gmarg43
gmarg43
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μόλις βούτηξα τον Αλέκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/02/2016
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 M_moonwalk-1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Μείωση τροφής

Δημοσίευση από psipsa Παρ Δεκ 30, 2016 3:33 pm

Gatoplikti έγραψε:Εμ βλέπεις??? Κακομαθημένη παιδι μου αστην εκει πέρα και αμα πεινάσει μια χαρά θα φάει!

μοναχοπαιδι βλεπεις... τι να σου κανει;;;
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Μείωση τροφής - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης