gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το γατακι μου τραυματιστηκε..

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Το γατακι μου τραυματιστηκε.. Empty Το γατακι μου τραυματιστηκε..

Δημοσίευση από Didi Damski Σαβ Ιουλ 11, 2015 2:59 pm

Το 3 μηνων γατακι που φιλοξενω στην αυλη μου μαζι με την μητερα του τραυματιστηκε εχτες το βραδυ απο αλλο ζωο.. Ακουσα μονο της φωνες του,ανοιξα το παραθυρο κ εκανα θορυβο να φυγει σκεφτηκα ο αλλος γατος.. Και οντως κατι εφυγε ( μενω στην εξοχη) δεν μπορουσα να δω μεσα στο σκοταδι.. Λεω ωχ το εφαγε το πρωτο του ξυλο.. Το ακουγα εκλαιγε ακομα για λιγη ωρα μετα σωπασε.
Το πρωι ομως που βγηκα απλα επαθα σοκ.. Οτι κ αν ηταν αυτο , γατος υποθετω γιατι ενα τσακαλι θα το ειχε σκοτωσει, του εβγαλε το δερμα απο ολο το αριστερο πισω ποδι.. Φαινονταν ολα απο μεσα.. το λεω κ με πιανουν τα κλαμματα.. Το χειροτερο; αυτο το μικρο γατακι απο την αρχη δεν αφηνει ανθρωπο κοντα του δηλαδη ουτε μια αλοιφη η κατι αλλο δεν μπορω να του δωσω.. Η μανα του πηγε κοντα το μυρισε απο αποσταση ασφαλειας ομως.. Δεν μπορει να κανει τιποτα κ αυτη.. Θα επιζησει με τετοια ζημια; Τι θα μπορουσα να κανω εγω αφου ουτε πλησιαζεται;
Didi Damski
Didi Damski
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/07/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το γατακι μου τραυματιστηκε.. Empty Απ: Το γατακι μου τραυματιστηκε..

Δημοσίευση από Zaxy Σαβ Ιουλ 11, 2015 3:08 pm

Δυστυχώς δεν υπάρχει άλλη λύση εκτός από το να το πιάσετε. Δοκιμάστε με κάποια κονσέρβα και σε συνεργασία με ενα ακομη άτομο -αν δεν έχετε γάτοπαγίδα κ δεν μπορεις να δανειστείς μία- κουκουλώστε το με μια πετσέτα και πηγαίνετε άμεσα στον κτηνίατρο.

Τέτοια πληγή σε μη ελεγχόμενο περιβάλλον θα μολυνθεί σίγουρα και όσο περνάει ο χρόνος τα πράγματα θα χειροτερεύουν.

Λυπάμαι, εύχομαι ό,τι καλύτερο.
Zaxy
Zaxy
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Κοντά στο νεράκι...
Αριθμός γατουνίων : 2 νιάου + 1 γαβ
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/06/2014
Mood : Το γατακι μου τραυματιστηκε.. Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το γατακι μου τραυματιστηκε.. Empty Απ: Το γατακι μου τραυματιστηκε..

Δημοσίευση από Didi Damski Σαβ Ιουλ 11, 2015 4:13 pm

Ευχαριστω για τη συμβουλη σου zaxy.. Το κακο ειναι οτι οι κτηνιατροι δουλευουν απο δευτερα.. Θα δωσω αντιβιωση μεσω φαγητου κ ελπιζω μονο να μην υποφερει κ να επιζησει..
Didi Damski
Didi Damski
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/07/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης