gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Σκοτωμενο γατακι σε γειτονια που ειχα απειλες - Ζηταω πρακτικη η κ οικονομικη βοηθεια για στερωσεις

Πήγαινε κάτω

Σκοτωμενο γατακι σε γειτονια που ειχα απειλες - Ζηταω πρακτικη η κ οικονομικη βοηθεια για στερωσεις Empty Σκοτωμενο γατακι σε γειτονια που ειχα απειλες - Ζηταω πρακτικη η κ οικονομικη βοηθεια για στερωσεις

Δημοσίευση από scroogy Τρι Ιουν 30, 2015 7:19 pm

Ειμαι η Αναστασια που ειχα γραψει πριν κανα μηνα για την υιοθεσια της πριγκιπισουλας (που δυστυχως δεν ειχα ουτε μια προταση απο πουθενα, ενω την εχω δημοσιευσει οπου μπορειτε να φανταστειτε), μιας υπεροχης ασπρης με μαυρο φουντωτης αδεσποτης, απιστευτου χαρακτηρα γατουλας 1,5 ετους - καποιοι απο εσας ειχατε συμμετεχει ενεργα στη συζητηση και ισως το θυμαστε.

Εδω και μηνες αντιμετωπιζω σοβαροτατα προβληματα με την πολυκατοικια τη δικια μου, αλλα και τους γειτονες για το ταισμα των αδεσποτων γατιων. Δυστυχως εδω και 2,5 χρονια δε δουλευω και δεν εχω τη δυνατοτητα στειρωσης των θυληκων, με αποτελεσμα αυτη την ανοιξη να εχουμε αυξηση των αδεσποτων της "πολυκατοικιας" και αυτο φυσικα επιδεινωνει το προβλημα κατα πολυ.

Πριν κατι λιγοτερο απο 1 μηνα, η μια απο τις τρεις θυληκες γατουλες, εμφανισε τα 4 παιδακια της...Κανεις δε μου επετρεπε να τα ταισω στο χωρο της πολυκατοικιας, αυτα δεν εβγαιναν παραεξω με αποτελεσμα να ειναι για 3 βδομαδες περιπου νηστικα, εφοσον και η μαμα τους εδειχνε να τα εχει παρατησει. Εδω και 2-3 μερες ξεκινησαν να ερχονται λιγο παραπερα και να τα ταιζω οσο μπορω.

Λιγες βδομαδες πριν ειχε ηδη "εξαφανιστει" το ενα απο τα τεσσερα, δεν ειδα ποτε το πεθαμενο σωματακι του και μολις σημερα, ειδα 5 μετρα μακρια απο την πολυκατοικια μου το δευτερο απο τα τεσσερα γατακια πεθαμενο....Το εχω τραβηξει και φωτο και το εχω ποσταρει στο φβ (δεν ξερω αν ειναι επιτρεπτο εδω μεσα να ανεβασω τοσο σκληρες εικονες) ωστε να ρωτησω γνωμες αν το γατακι ειναι πατημενο απο αυτοκινητο ή φολιασμενο....Αν επιτρεπεται, παρακαλω πειτε μου να ανεβασω φωτο.

Βεβαια βλεποντας τη συμπεριφορα των γειτονων ειμαι πεποισμενη οτι ακομα και απο αυτοκινητο να πηγε το γατακι, οτι το τρομαξε καποιος επιτηδες κ το ωθησε να τρεξει γρηγορα στο δρομο...Μονο του ηταν αρκετα προσεκτικο. Τρεμω οτι την ιδια τυχη θα εχουν και τα υπολοιπα 2. Το να υιοθετηθει εστω και 1 απο τα 2 το θεωρω ουσιαστικα αδυνατο, καθως ειναι προς το παρον πολυ αγρια και δεν καθονται ουτε καν για φωτο και ειναι 2 "ασχημουτσικα" και συνηθισμενα αδεσποτακια. Καταλαβαινετε πως το εννοω αυτο φυσικα....

Το κακο ειναι οτι εχουν ηδη γεννησει και οι αλλες 2 θυληκες, τις μιας μαλιστα τα παιδακια κοντευουν 3 μηνων, αρα θα τα εμφανισει οπου να ναι και πραγματικα παρακαλαω το Θεο να ειναι 1, εστω 2 και η τελευταια θυληκουλα γεννησε πριν 10 μερες περιπου.

Θελω πραγματικα, αν και νιωθω πολυ ασχημα γι αυτο να ζητησω τη βοηθεια σας, οσο και αν αισθανομαι ασχημα γι αυτο, απο ατομα που μενουν κοντα στην περιοχη Νεας Σμυρνης κ Γλυφαδας, να με βοηθησουν να πιασουμε τις 2 γατουλες και να τις παμε για στειρωση, εγω ειμαι ολομοναχη, χωρις αυτοκινητο και εχω αρκετα σοβαρο και πολυμηνο προβλημα στη μεση, ωστε να προλαβω τα χειροτερα στο μελλον. Ουσιαστικα θελω μεταφορα απο Νεα Σμυρνη προς Γλυφαδα και γατοπαγιδα γιατι δεν εχω. Εγω μενω Νεα Σμυρνη και το προφιλ μου στο φβ ειναι
https://www.facebook.com/Anastasia222 τηλ 6988225299

Ευχαριστω εκ των προτερων
scroogy
scroogy
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 2 μονιμα+ φιλοξενουμενα guest stars + 6 αδεσποτουλια + 5 στον ουρανο (αντιο Σκρουτζυ μου, Έκτορα, Μάγια, Τζιμπρίλ, Τανούκα....)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : φθινοπωρο για μεσημεριανο ηλιολουστο γατοαραγμα και βραδινο χουχουλιασμα!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/11/2010
Mood : Σκοτωμενο γατακι σε γειτονια που ειχα απειλες - Ζηταω πρακτικη η κ οικονομικη βοηθεια για στερωσεις M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης