gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

οξεία γαστρίτιδα

+5
ZIZIKOS
koneko
psipsa
kouix
dagger
9 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

οξεία γαστρίτιδα  Empty οξεία γαστρίτιδα

Δημοσίευση από dagger Τετ Απρ 29, 2015 12:12 am

Καλησπερα και καλως σας βρηκα

Εχω 4 γατες και ο μικρός μου που ειναι 18 μηνών έχει γαστρίτιδα.

Ξεκινησε κανοντας εμετό απο την Κυριακή , και το απεδωσα σε τριχομπαλα που εβγαλε , (ειναι ασπρος , τεραστιος και μαλιαρός ).

Χθες το πρωί , όπως κοιμόταν στο κρεβάτι μου , παρατήρησα ότι κουναγε ανεξελεγκτα το κεφάλι του και μετά έτρεμε , και σε χρόνο μηδεν τρωει μια σαβουρα και σωριαζεται κατω απο το κρεβατι.
Τρεχω να τον σηκωσω , τον παιρνω αγκαλιά , το γατί μου ηταν σε αθλια κατασταση.

Τον παιρνει ο γιος μου τον παει στον κτηνίατρο , του λεω ολα τα συμπτωματα που ειχε , και ειπε οτι ειναι οξεια γαστριτιδα , του εκανε και 2 ενέσεις και μας εδωσε ενα σιροπακι να πιει.

το σιρόπι είναι το vibramycin και του δινουμε 1,5ml καθε 8 ωρες.
Ζοριζομαι πολυ με το σιροπακι , μαλλον δεν του το δινω σωστα γιατι το απογευμα σημερα τον επνιξα και γουρλωσε τα ματια ....

Δεν μου εχει αρρωστησει ποτε πριν γατα απο γαστριτιδα , και ειλικρινα τα εχω παιξει , φοβαμαι.

Ο Μαρκος μου ειναι ενα γατί που εχει πολύ όρεξη , τρώει τα πάντα , είναι παιχνιδιάρης , και φοβαμαι παρα πολύ μην την χασω . Από 5 κιλα πηγε στα 4μιση σχεδόν μεσα σε 2 μερες

Πινει πολύ νερό , εχει φαει ελάχιστα απο χθες ... κοτόπουλο στηθος του εβρασα ... και ρυζονερο εκανα , και ρυζι με κοτοπουλο του εβαλα ... δεν τρωει , μονο νερό πινει .

Αυτή την στιγμή είναι δίπλα μου και κοιμάται .

Ποσες μερες κραταει ολο αυτο ? Υπαρχει περιπτωση να πεθανει απο γαστριτιδα ? Μπορει να ειναι λιγο χαζο αυτό που ρωταω αλλα δεν εχω ξαναδει τετοιο πραγμα και ανησυχω .

Αυτά ... συγνωμη αν δειχνω λίγο υστερικιά ... αλλά πιστευω ότι όλο και καποιος θα με καταλαβει





dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : οξεία γαστρίτιδα  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οξεία γαστρίτιδα  Empty Απ: οξεία γαστρίτιδα

Δημοσίευση από kouix Τετ Απρ 29, 2015 12:32 am

Εχεις  δει καμία βελτίωση  μεσα  σε  αυτες τις δύο μέρες, απο τότε που τον  είδε  ο  κτηνίατρος...?

Αν  οχι, θα  σε συμβούλευα να παρεις  και δεύτερη γνώμη γιατρού.

Δεν  θέλω  να  σε  ανησυχίσω περισσότερο,  αλλά μήπως  εφαγε  καμια  κλωστή,  ή κανενα  λαστιχάκι  και  του  εχουν κατσει  στο  εντερο...?
(ειναι ΠΟΛΥ  επικύνδινο  αυτο το  σεναριο,  και  καλό θα ήταν  να  το  αποκλείσετε  με  τον  κτηνιατρο  σας  - ή  με  την γνώμη καποιου  δεύτερου  κτηνιατρου!!!!)

Ενεργείται  κανονικά....?

ΕΝΤΙΤ: Διαβασε κι αυτο το ποστ.... http://www.gatospito.com/t11080-topic
Μια κοπέλα του φόρουμ, είχε σοβαρο θεμα με την γατούλα της (και περασαν και οι δύο ΠΟΛΛΑ) απο μία ... κλωστή!)
Βασικα, τσεκαρε και τα συμπτώματα, αν ειναι τα ίδια...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την kouix στις Τετ Απρ 29, 2015 12:45 am, 1 φορά

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

οξεία γαστρίτιδα  Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : οξεία γαστρίτιδα  M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οξεία γαστρίτιδα  Empty Απ: οξεία γαστρίτιδα

Δημοσίευση από psipsa Τετ Απρ 29, 2015 12:44 am

εγω θα τον πηγαινα στον κτηνιατρο να τον κρατησει εκει αν δεν τρωει τιποτα στο σπιτι, να παρει ενεσιμη ισως αντιβιωση και να παρει τα πανω του. περαστικα !!!
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : οξεία γαστρίτιδα  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οξεία γαστρίτιδα  Empty Απ: οξεία γαστρίτιδα

Δημοσίευση από dagger Τετ Απρ 29, 2015 1:31 am

Τι βελτιωση ? Τιποτα .... Εδειχνε καλα ολη μερα αλλα τωρα το βραδυ μαλλον χειροτερεψε , δεν ξερω αλλα αυτο δεν μου φαινεται για γαστριτιδα.

Θελω να πω πως κοιμοταν διπλα μου , παει να σηκωθει ,  δεν τον προλαβα , σαβουριαστηκε , επεσε απο το κρεβατι με τα ποδια σκορπια , δεξια κι αριστερα ,,,, ανοιξε το στομα διαπλατα , εβγαλε την γλωσσα , μετα εκλεινε το στομα και φαινοντουσαν τα δοντια.

Ξαφνικα δειχνει να μην εχει καθολου δυναμεις , ουτε νερό ήπιε και κανει ενα τρεμουλα , σαν σπασμο ενα πραγμα.

Δεν ξερω , αλλα πολύ φοβαμαι ότι δεν θα βγαλει την νυχτα .

Εχει μια μανια με τα πουπουλα απο το παπλωμα , δεν τα τρωει αλλα παιζει με αυτα όταν τα πετυχει  ....  την κυριακη ηταν μια χαρα , ξαφνικα τον επιασε ολο αυτο το πραγμα .

Και ειμαι στεναχωρημενη , και θυμωμενη  και9 δνε ξερω τι αλλο ειμαι αποψε  , εχουμε 3 ιατρεια στην περιοχη ... το ενα δουλευει μονο με ραντεβου .. ο αλλος που τον πηγα ειναι επι24ωρου βασης ανοιχτος , αλλα που να βρω τα λεφτα μεσα στην νυχτα να τον παω ?  

Διαβασα και αυτο με την κλωστη και μου εγινε η καρδια περιβολι νυχτιατικο .

Φολα αποκλειεται να ειναι , εχω βαλει συρματα στα μπαλκονια να μην μπορουν να πεταξουν τιποτα οι διπλανοι . Περιστερι δεν εφαγε ,,,, δεν ξερω ,... μακαρι να την βγαλει μεχρι το πρωι .... θα τον ξαναπαω ....

edit

οχι δεν ειναι τα ιδια συμπτωματα , εμενα εβγαλε τριχομπαλα την Κυριακη οταν αρχισαν οι εμετοι και σημερα που ενεργηθηκε ... εκανε διαροια και ήταν σαν να ειχε χυθει καφες κατω .... και μποχα , οχι αστεια  ... δεν ξαναεκανε τιποτα , ουτε τσισα του κι ας εχει πιει νερο



οξεία γαστρίτιδα  10690115_10202697886274455_8395946107589841372_n_zps07w3zioy
dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : οξεία γαστρίτιδα  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οξεία γαστρίτιδα  Empty Απ: οξεία γαστρίτιδα

Δημοσίευση από kouix Τετ Απρ 29, 2015 1:43 am

Παρε τηλεφωνο αυτον που ειναι ανοιχτος (και τον ξαναπήγες)
Πες του οτι ο γατος ειναι χειροτερα.
Δεν ειναι λογικο να "χειροτερεύει" ενω παιρνει αντιβίωση.


Εξήγησέ του οτι δεν θα τον επαιρνες τηλεφωνο μεσα στην νύχτα, αν δεν εβλεπες μια κατασταση ΠΟΛΥ επικυνδινη για την ζωου του γατου σου!

Επισης:
Το οτι δεν τρωει τιποτα, ειναι ΠΟΛΥ κακο για το γατο.....
Ομως δεν μπορω να σε παροτρύνω να τον ταϊσεις με το ζόρι, γιατι μπορει να ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ να φαει.
Ισως αν τον πηγαινες να του βαλει ορο....

Δεν ξερω τι άλλο να σου πω... No No No
Πραγματικα, ευχομαι να ειναι περαστικά.


___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

οξεία γαστρίτιδα  Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : οξεία γαστρίτιδα  M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οξεία γαστρίτιδα  Empty Απ: οξεία γαστρίτιδα

Δημοσίευση από dagger Τετ Απρ 29, 2015 1:58 am

Τον πηρα τηλέφωνο και του ειπα οτι το γατί χειροτερευει , μου ειπε οτι η διαγνωση χθες που τον ειδε ειναι πως εχει γαστριτιδα.

Θα τον παω το πρωι , αν ολα πανε καλα βεβαια.

Μου ειπε επισης οτι αν εχει και κατι αλλο θα πρεπει να κανουμε αιματολογικες και αλλες εξετασεις .

Τωρα τον εβαλα στο κουτι μεταφορας , γιατι εμ σαβουριαζεται , εμ παει και κρυβεται κατβ απο τα κρεβατια και για να τον βγαλουμε απο εκει μας βγαζει την πιστη αναποδα.

Ευχαριστω για τον χρονο που μου διαθεσατε , ελπιζω να εχω καλα νεα το πρωι.

dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : οξεία γαστρίτιδα  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οξεία γαστρίτιδα  Empty Απ: οξεία γαστρίτιδα

Δημοσίευση από dagger Τετ Απρ 29, 2015 4:11 am

Δυστυχως ο Μάρκος ξεψυχησε πριν μιση ωρα στην αγκαλια μου

dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : οξεία γαστρίτιδα  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οξεία γαστρίτιδα  Empty Απ: οξεία γαστρίτιδα

Δημοσίευση από psipsa Τετ Απρ 29, 2015 9:00 am

ποσο λυπαμαι!!! κουραγιο σε σας ευχομαι, οσο για το Μαρκο τωρα ειναι στο γατοπαραδεισο...
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : οξεία γαστρίτιδα  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οξεία γαστρίτιδα  Empty Απ: οξεία γαστρίτιδα

Δημοσίευση από kouix Τετ Απρ 29, 2015 9:13 am


Sad Sad Sad Sad
Τι να πω....?
κρίμα....No
μόνο αυτο.

Σπόιλερ:


___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

οξεία γαστρίτιδα  Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : οξεία γαστρίτιδα  M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οξεία γαστρίτιδα  Empty Απ: οξεία γαστρίτιδα

Δημοσίευση από koneko Τετ Απρ 29, 2015 9:13 am

Κριμα, πολυ κριμα. Στεναχωρεθηκα παρα πολυ με την ιστορια σας Sad Sad Sad Καλο σου ταξιδι μικρε... No

Σπόιλερ:
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : οξεία γαστρίτιδα  M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οξεία γαστρίτιδα  Empty Απ: οξεία γαστρίτιδα

Δημοσίευση από ZIZIKOS Τετ Απρ 29, 2015 9:27 am

Σοκαρίστηκα και μούδιασα διαβάζοντας το μήνυμά σου
Λυπάμαι πάρα πολύ για το γατούλη σου Sad Sad

Καλό του ταξίδι

Θέλω όμως να πω ότι η αντιμετώπιση απ τον κτηνίατρο και η διάγνωση ότι έχει γαστρίτιδα (εντελώς ξαφνικά) και χωρίς να κάνει ίσως ? καμμία εξέταση μου φαίνεται αδιανόητη.

Με κάλυψαν οι πιο πάνω σε όλα όσα είπαν.
Προσωπικά πιστεύω ότι δεν φεύγει έτσι ένα ζωάκι (που παίρνει αντιβίωση Shocked ) αν δεν συνέτρεχε κάτι πιο σοβαρό που ο γιατρός θα έπρεπε να είχε διαγνώσει.

ΝΑΙ ! εγω στη θέση σου θα έκανα νεκροψία. Για να μάθω από τι έφυγε το γατάκι μου και για να αποδοθούν και ευθύνες αν πρέπει εκεί που πρέπει.

Είναι σκληρό να χάνεις το ζωάκι σου χωρίς να ξέρεις από τι  Sad  Sad
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : οξεία γαστρίτιδα  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οξεία γαστρίτιδα  Empty Απ: οξεία γαστρίτιδα

Δημοσίευση από dagger Τετ Απρ 29, 2015 10:47 am

Καλημερα , όσο καλή μπορεί να είναι για εμενα σημερα .

Σας ευχαριστω πολύ για την συμπαράσταση .

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι μια γαστρίτιδα εξελείχτηκε τόσο γρήγορα σε μια τοσο οδυνηρη απωλεια.
Κατι δεν μου κολλάει εδώ , και ίσως αν σας τα πω να μου πειτε την αποψη σας , και ξεθυμάνω κι εγώ γιατί είμαι σε άθλια κατάσταση.

Χθές κατά τις 1 το βράδυ που του έδωσα αντιβίωση είχε όλα τα συμπτώματα του ότι κάτι δεν πήγαινε καλά με την αναπνοή του.
Ξαφνικα μεσα σε χρόνο μηδέν ο γατουλης μου κατέρρευσε.
Πηρα τον γιατρό τηλέφωνο , και μου ειπε πως την Δευτερα που τον πήγαμε είχε γαστρίτιδα.
Τον ρώτησα ... στην γαστρίτιδα κουνάει το κεφάλι του πέρα δώθε σαν να έχει παρκινσον ? Τρέμει όλο το ΄σωμα του ανεξέλεγκτα ?
Η απαντηση του ήταν πως η γάτα δεν είχε εμβολιαστεί και να τον πηγαινα σήμερα να του κανουμε εξετασεις να δουμε τι εχει. αλλά δεν πρόλαβα , δυστυχως δεν πρόλαβα.

Μου λέει σήμερα η κόρη μου, ότι και άλλη γατα που του είχαμε πάει , πέθανε με τον ίδιο τρόπο.
Βεβαια εκείνη ήταν 10 χρονών , είχε βγαλει και ένα όγκο κάτω από την κοιλιά , είπε ο γιατρός να της κανει ευθανασία αλλά η μικρή δεν ήθελε , και στις 2 μέρες πεθανε η γατα , αφού είχαμε δωσει κι ένα σκασμό λεφτά για "θεραπεία".

Βεβαια η περίπτωση του Μαρκου είναι διαφορετική , μέχρι την Δευτέρα το πρωί (Κυριακή ξεκίνησαν οι εμετοι ) ήταν ένα γατάκι ζωηρό , τίποτα δεν έδειχνε ότι θα γινόταν αυτό που έγινε.

Η άλλη η γάτα , και πνευμονία είχε πάθει όταν ήταν μικρή , και όγκο είχε βγάλει και γενικά ήταν ασθενική . Εκείνος όμως ήταν τερας υγείας .

Και τον αλλο γατο που έχουμε πάει 2 φορές στον ίδιο γιατρό δεν μπορώ να πω ότι δεν εμεινα ευχαριστημενη . Μια χαρά είναι ο γεράκος μου .

Να είναι αμελεια του γιατρού ? Πιθανόν .

Χρηματα για νεκροψια δεν έχω. Μακάρι να είχα , και μακάρι να μπορουσα να τον παω ευθυς εξ αρχης σε μια κλινικη ζωων να τον αφησω να τον περιποιηθουν γιατι ισως να μην τον εχανα ετσι αδικα.
Δουλευει μόνο ο συζυγος στην οικογένεις (τα παιδια είναι ανεργα  ) και συντηρει μια πολύτεκνη  οικογένεια ,4 παιδιά , 4 γατιά , ενα σκυλο και ενα καναρίνι. Το να του πω να κανουμε νεκροψια , οχι οτι δεν θα το ηθελα αλλα υπαρχουν θέματα , οπως οτι ο μικρός παει φανταρος σε λιγες μέρες , πρεπει να πληρωθουν οτε κλπ κλπ .... δυσκολο εως ακατορθωτο να γινει κάτι τετοιο.

αυτά προς το πα΄ρον ...

Θα επανελθω γιατι εχω ακόμα 3 πανεμορφες γατες που θελουν κι αυτες να ασχοληθω μαζί τους. Και φυσικά θα σας τις παρουσιάσω μόλις ηρεμήσω λίγο ...  Και έχω και γατο-ιστορίες να πω .... ουυυυυ ..

υγ.
τον Μαρκο τον εθαψα κιόλας , απέναντι απο τα περιστέρια που του αρεσε να χαλβαδιαζει και που ονειρευοταν πως πιανει ....  

οξεία γαστρίτιδα  Markos_zpslgrpyvz7
dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : οξεία γαστρίτιδα  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οξεία γαστρίτιδα  Empty Απ: οξεία γαστρίτιδα

Δημοσίευση από ZIZIKOS Τετ Απρ 29, 2015 11:46 am

Πραγματικά αδυνατώ να πιστέψω ότι ένα υγιέστατο κατά τ' άλλα γατάκι που .... μπορεί να έφαγε κάτι ή να κατάπιε κάτι ή οτιδήποτε, πήρε αντιβίωση χωρίς να του γίνουν εξετάσεις και έφυγε "από γαστρίτιδα" μέσα σε δύο μέρες.

Καταλαβαίνω τη δυσκολία σου για το θέμα της νεκροψίας (από κάθε άποψη και συναισθηματική αλλά και κυρίως οικονομική)
\Ο μόνος λόγος που το ανέφερα είναι γιατί η τόσο ξαφνικη απώλεια "και με το γιατρό να επιμένει"  μου φαίνεται εξωπραγματικη.

Όσο για την άλλη γατούλα "την ασθενική" που γράφεις, παρότι είχε όλ' αυτά που περιέγραψες πως γίνεται να έφυγε με τον ίδιο τρόπο ?

Είμαι καμμένη από ανάλογη ιστορία γι αυτό γράφω έτσι (γιατί πραγματικά δεν μπορώ να συγκρατήσω το θυμό μου και τα δάκρυα) διαβάζοντας την ιστορία σου.

Το θέμα δεν είναι να είσαι ευχαριστημένη με το γιατρό "γενικά" αλλά να περιμένεις να αντιμετωπίσει "τέτοια " περιστατικά με περισσότερη υπευθυνότητα και πιο εξονυχιστικά κατά τη γνώμη μου.
Κανένας γιατρός δεν είναι ΘΕΟΣ ούτε εμείς κτηνίατροι για να ξέρουμε τι έχει ή τι μπορεί να έπαθε το ζωάκι μας αλλά κάνουμε ή προσπαθούμε να κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε γι αυτά (και το γεγονός ότι είναι ζώο ) δεν αλλάζει τα πράγματα

Αν είχα άλλα 3 γατάκια θα τα πήγαινα ΜΕΤΑ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑΣ σε άλλο γιατρό

Λυπάμαι πραγματικά που κι εσύ όπως κι εγω δεν θα μάθουμε τελικά ΠΟΤΕ από τι έφυγαν τα ζωάκια μας.

Καλό γατοπαράδεισο μικρούλη μου Sad Sad
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : οξεία γαστρίτιδα  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οξεία γαστρίτιδα  Empty Απ: οξεία γαστρίτιδα

Δημοσίευση από kouix Τετ Απρ 29, 2015 1:33 pm

ZIZIKOS έγραψε: .... μπορεί να έφαγε κάτι ή να κατάπιε κάτι ή οτιδήποτε, πήρε αντιβίωση χωρίς να του γίνουν εξετάσεις και έφυγε "από γαστρίτιδα" μέσα σε δύο μέρες.

Αν ειχε κανει εξαιτάσεις αίματος, κατι θα εδειχναν...... "πέρα" απο γαστρίτιδα.....
Κατα την γνώμη μου, ΕΠΡΕΠΕ να ειχαν γινει εξαιτάσεις αίματος απο το πρωτο ραντεβου.


ZIZIKOS έγραψε:
Όσο για την άλλη γατούλα "την ασθενική" που γράφεις, παρότι είχε όλ' αυτά που περιέγραψες πως γίνεται να έφυγε με τον ίδιο τρόπο ?

Δεν ειναι το ίδιο "περιστατικό". Η άλλη γατούλα είχε και ογκο (απο οτι διαβασα....)


ZIZIKOS έγραψε:
Αν είχα άλλα 3 γατάκια θα τα πήγαινα ΜΕΤΑ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑΣ σε άλλο γιατρό

Εννοείται!!!!
Το λιγοτερο που θα εκανα θα ητα,ν να μην ξαναπατήσω το ποδι μου σ' αυτον......!!!!!!


___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

οξεία γαστρίτιδα  Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : οξεία γαστρίτιδα  M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οξεία γαστρίτιδα  Empty Απ: οξεία γαστρίτιδα

Δημοσίευση από ZIZIKOS Τετ Απρ 29, 2015 1:49 pm

kouix έγραψε:
ZIZIKOS έγραψε: .... μπορεί να έφαγε κάτι ή να κατάπιε κάτι ή οτιδήποτε, πήρε αντιβίωση χωρίς να του γίνουν εξετάσεις και έφυγε "από γαστρίτιδα" μέσα σε δύο μέρες.

Αν  ειχε  κανει  εξαιτάσεις  αίματος,  κατι  θα  εδειχναν...... "πέρα"  απο  γαστρίτιδα.....
Κατα  την  γνώμη μου, ΕΠΡΕΠΕ  να ειχαν  γινει  εξαιτάσεις  αίματος  απο  το πρωτο  ραντεβου.

ΑΝ ΕΙΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΑΠ ΤΗΝ ΑΡΧΗ, ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΑΛΛΗ ΑΓΩΓΗ ΚΙ Ο ΓΑΤΟΥΛΗΣ ΝΑ ΖΟΥΣΕ ΑΚΟΜΗ

ZIZIKOS έγραψε:
Όσο για την άλλη γατούλα "την ασθενική" που γράφεις, παρότι είχε όλ' αυτά που περιέγραψες πως γίνεται να έφυγε με τον ίδιο τρόπο ?

Δεν  ειναι το  ίδιο  "περιστατικό".  Η  άλλη  γατούλα  είχε  και  ογκο  (απο  οτι  διαβασα....)

Μου λέει σήμερα η κόρη μου, ότι και άλλη γατα που του είχαμε πάει , πέθανε με τον ίδιο τρόπο.  

Εμένα πολύ υποπτο μου κάνει όλο αυτό ασχέτως του όγκου

ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : οξεία γαστρίτιδα  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οξεία γαστρίτιδα  Empty Απ: οξεία γαστρίτιδα

Δημοσίευση από koneko Τετ Απρ 29, 2015 6:15 pm

Ειμαι πολυ νευριασμενη με τον τροπο που ο κτηνιατρος χειριστηκε το περιστατικο. Θα του ειχα κανει το ιατρειο θερινο αν συνεβαινε στον δικο μου γατο. Ακου εκει να βγαλει διαγνωση γαστριδας ριχνωντας μονο μια ματια στο γατι. Απο οποια πλευρα και αν το δω, ο συγκεκριμενος κτηνιατρος δεν ειναι απλα ασχετος, αλλα και επικινδυνος. Θα πω αυτο που μου ειχε πει ενας κτηνιατρος οταν πηγα τον γατο μου με συμπτωματα εμετων και ανορεξιας: "αυτα τα συμπτωματα ειναι τοσο γενικα που μπορει να σημαινουν το οτιδηποτε, απο παγκρεατιτιδα μεχρι εμφραξη εντερου και δηλητηριαση και δεν μπορεις να κανεις διαγνωση αν δεν γινουν περαιτερω εξετασεις".

To ουροποιητικο του συστημα το ελεγξε ο συγκεκριμενος κτηνιατρος; Ψηλαφησε την κυστη του; Σε ρωτησε τουλαχιστον αν κατουραει κανονικα ή αν γλειφει την ουρηθρα του;
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : οξεία γαστρίτιδα  M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οξεία γαστρίτιδα  Empty Απ: οξεία γαστρίτιδα

Δημοσίευση από ZIZIKOS Τετ Απρ 29, 2015 9:13 pm

koneko έγραψε:Ειμαι πολυ νευριασμενη με τον τροπο που ο κτηνιατρος χειριστηκε το περιστατικο. Θα του ειχα κανει το ιατρειο θερινο αν συνεβαινε στον δικο μου γατο. Ακου εκει να βγαλει διαγνωση γαστριδας ριχνωντας μονο μια ματια στο γατι. Απο οποια πλευρα και αν το δω, ο συγκεκριμενος κτηνιατρος δεν ειναι απλα ασχετος, αλλα και επικινδυνος.


Θα πω αυτο που μου ειχε πει ενας κτηνιατρος οταν πηγα τον γατο μου με συμπτωματα εμετων και ανορεξιας: "αυτα τα συμπτωματα ειναι τοσο γενικα που μπορει να σημαινουν το οτιδηποτε, απο παγκρεατιτιδα μεχρι εμφραξη εντερου και δηλητηριαση και δεν μπορεις να κανεις διαγνωση αν δεν γινουν περαιτερω εξετασεις".



Είναι ΑΘΛΙΟΣ !!!!
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : οξεία γαστρίτιδα  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οξεία γαστρίτιδα  Empty Απ: οξεία γαστρίτιδα

Δημοσίευση από astralel Τετ Απρ 29, 2015 10:33 pm

λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου.
μου πέρασε μια σκέψη από το μυαλό: αν δεν είναι φόλα, μήπως ήταν κάτι στην τροφή του?
κανα κομμάτι γυαλί ή κόκκαλο και τον έκοψε?
εδώ σε ανθρώπινα τρόφιμα και βρίσκεις ότι να ναι.... πόσο μάλλον σε αυτά των ζώων...
astralel
astralel
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/08/2010
Mood : οξεία γαστρίτιδα  Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οξεία γαστρίτιδα  Empty Απ: οξεία γαστρίτιδα

Δημοσίευση από dagger Τετ Απρ 29, 2015 11:10 pm

Καλησπερα

Δεν πιστευω με τιποτα ότι ήταν γαστριτιδα αυτό που είχε ο γάτος μου .
Τωρα εγκεφαλικο επαθε , επιληψία έπαθε ? Δεν ξέρω και δεν θα μαθω ποτέ. Και δεν έχει σημασία κιόλας μιας και ο αντρούλης μου δεν ειναι πια εδώ.
Το θεμα ειναι οτι οταν μιλησα με τον γιατρό την Δευτερα του τονισα 2-3 φορές πως το γατί εκανε σπασμωδικες κινησεις , εδειχνε να μην εχει τον ελεγχο των κινησεων του , κατι που αρχικα απεδωσα στους εμετους που εκανε και σε εξαντληση ... αλλα που αφου αρχισαμε την αντιβιωση τα συμπτωματα εγιναν πιο εντονα , μεχρι που ξεψυχησε .

Του το ανεφερα και χθες το βραδυ , και μου επεμενε οτι τον εξετασε και ειχε γαστριτιδα.

Ε τον πηρα τηλεφωνο σημερα και τον ενημερωσα για το ότι το γατακι μου πεθανε και επισης τον ευχαρίστησα - με πολύ ειρωνικό τρόπο - για την ευσυνειδησία του , και για τις εξετάσεις (αιματολογικες ή ότι άλλο ) που ΔΕΝ εκανε ,,,, για την περίθαλψη που ΔΕΝ παρειχε στο γατάκι μου .

Θεωρω ότι επρεπε να εχει κανει αιματολογικές , πιθανον η αντιβιωση να του προκαλεσε καποιο αλλεργικο σοκ και να τον χασαμε αδικα .

αυτά και τέλος με δαυτον γιατί μου ανεβαινει η πίεση και ήδη από εχθές είμαι σε αθλια κατασταση .

Τωρα στα υπόλοιπα ... οχι δεν με ρωτησε τιποτα για το ουροποιητικο του συστημα ....

Σχετικα με την τροφή τους ... κροκέτες που τρωνε , έχω μια τάση να τις ελέγχω πριν τις μοιρασω στα πιατα τους . Γυαλιά δεν υπάρχουν πουθενά για να καταπιε κανενα , κόκαλο ,, μπα οχι , δεν ειχα μαγειρεψει κάτι με κόκαλο .... την Δευτέρα εβαλα και εβρασα κοτοπουλο για να τον ταίσω αλλα του εδωσα ψαχνο στηθος μόνο .
Γενικα επειδή ζω σε οροφοδιαμέρισμα οι γατες μου ειναι 100% περιορισμενες στο σπιτι μεσα , δεν βγαινουν εξω και ο Μαρκος ηταν ενα γατακι που και στην ταρατσα μια φορά που τον πηγαμε για βολτα ,,, τρομοκρατηθηκε.
Και παντα οταν εβγαινε στην βεράντα ήμουν κι εγώ μαζί , γιατί φοβόμουν μην ανεβει στο κεγκελο και πεσει στο δρόμο .

Αυτα ....

Παντως οφειλω να ομολογησω κατι ...

Ολη μου την ζωή εχω γατες .... δεν μπορω να φανταστω την ζωή μου χωρίς γατες. Με εχουν κοροιδεψει , με εχουν χλευασει , εχω ακουσει τα χιλια μυρια οσα λόγω της αγαπης που τρεφω για τις γατες και για το ότι όσες και να εχω ... ειναι φυσιολογικο για εμενα .

Μεχρι και χθες που βρηκα το φορουμ .... πιστευα οτι δεν υπαρχουν αλλοι σαν κι εμενα , που να αγαπανε τις γατες τοσο πολύ.
Δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσο καλο μου κανατε .... Ποσο ανακουφιστηκα που μπορω να πω επιτελους ... ναι που να παρει , πεθανε η γατα μου , ειμαι χαλια , κλαιω απο χθες , θρηνω , ποναω ....
αλλά τον κραταγα αγκαλια μέχρι την ωρα που εφυγε ... κι αυτός με κοιταζε και ειχε γατζωσει τα χερακια του στο χερι μου ...
και χαιρομαι που το τελευταιο που ακουσε ήταν το ποσο τον αγαπαω και μετα ενοιωσα τα νυχια του να χαλαρωνουν απο το χερι μου και η καρδουλα του απλα σταματησε ....

Πραγματικα σας ευχαριστω παρα πολύ













dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : οξεία γαστρίτιδα  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οξεία γαστρίτιδα  Empty Απ: οξεία γαστρίτιδα

Δημοσίευση από koneko Τετ Απρ 29, 2015 11:52 pm

για να φυγει τοσο γρηγορα ο γατουλης, αποκλειοντας παραλληλα την φολα, υποψιαζομαι εμφραξη ουρηθρας ή καποια καρδιακη παθηση. Ακομα δεν μπορω να πιστεψω οτι εφυγε τοσο αδικα ο μικρουλης pale pale pale Πολυ ανευθυνος ο κτηνιατρος και αυτο που με εκνευριζει ακομα περισσοτερο ειναι οτι επεμενε στην αρχικη του διαγνωση. Το γατι μου εχει αρρωστησει 2 φορες με εμετους και διαρροια και ποτε δεν τον εχω δει να ειναι τοσο χαλια οσο ο γατουλης στην 1η φωτο. Κανει απο χιλιομετρα μακρια μπαμ οτι ο γατος ειναι σοβαρα. Αν εγω, που δεν ειμαι κτηνιατρος μπορω να διακρινω κατι τετοιο, αυτος που ειναι ειδικος τι σκατα εκανε; Το χειροτερο ειναι οτι σε αγνοησε οταν του ειπες οτι γερνει το κεφαλακι του. Δηλαδη τι περιμενε; Να πεσει σε κωμα για να του τον πας να τον ξαναδει και να του κανει εξετασεις;

Τι να πω καλη μου, κουραγιο και υπομονη, ο χρονος θα απαλυνει τον πονο. Ειλικρινα και με ολη μου την καρδια λυπηθηκα πολυ για την απωλεια σας. Δεν μπορω να διαννοηθω ποσο χαλια νιωθετε αυτη την στιγμη.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : οξεία γαστρίτιδα  M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οξεία γαστρίτιδα  Empty Απ: οξεία γαστρίτιδα

Δημοσίευση από Gatoplikti Πεμ Απρ 30, 2015 2:03 am

Εγω δεν μπορώ να καταλάβω αυτο που λέει η Ηρώ, γιατι δεν του παρασχέθηκαν οι πρώτες βοήθειες. Ενας ρημαδοορος κατι. Παιρνει η κοπέλα τηλέφωνο οχι τον εξέτασα θα το δω αύριο.
Οταν έχει σπασμούς και ειδικα μετα την θεραπεια, φως φανάρι οτι δεν βελτιώθηκε η κατάσταση του , σημαινει οτι κατι σοβατο συμβαινει.
Μπορει το ζώο να ειχε και καρδια οκ, αλλα γιατι να φύγει τοσο άδικα απο αμέλεια.

Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου. Να σκέφτεσαι οτι το τελευταιο πράγμα που ένιωσε πριν φύγει απο αυτο τον κοσμο ήταν η αγάπη σου. Ολοι σε αυτο το φορουμ σε συναισθάνονται απολυτα!!

Καλο γατοπαράδεισο ασπρε κούκλε rainbow rainbow rainbow
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : οξεία γαστρίτιδα  M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οξεία γαστρίτιδα  Empty Απ: οξεία γαστρίτιδα

Δημοσίευση από nen Πεμ Απρ 30, 2015 2:51 am

Πολύ κρίμα για τον γατούλη σου.  No No No
Απαράδεχτη η αντιμετώπιση από τον γιατρό, καθώς και η αντίδρασή του, όταν τον ξανά πήρες. Το καταλαβαίνω ότι μπορεί να γίνονται αναίσθητοι με τα τόσα πολλά περιστατικά που βλέπουν καθημερινά και να μην "πονάνε" και ανησυχούν με τα ζώα όπως εμείς που τα έχουμε, αλλά τουλάχιστον να κάνουν σωστά την δουλειά τους και να μην είναι ανεύθυνοι.
Εγώ αν ήμουν στην θέση σου όχι μόνο τηλέφωνο θα τον είχα πάρει να τον κράξω, αλλά θα είχα σκοτωθεί μαζί του και θα του έκανα όσο περισσότερη δυσφήμιση μπορούσα για να μην υποφέρουν άλλα ζωάκια στα χέρια του.
Τι να πω. Πραγματικά λυπάμαι. Καλά να είναι όπου και αν έχει πάει ο ασπρούλης σου και καλό κουράγιο σε εσένα. pale
nen
nen
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο.
Motto : Θα πεθάνουμε όλοι
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/11/2014
Mood : οξεία γαστρίτιδα  M_skat10

https://www.facebook.com/judopatras

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οξεία γαστρίτιδα  Empty Απ: οξεία γαστρίτιδα

Δημοσίευση από astralel Πεμ Απρ 30, 2015 3:41 pm

λυπάμαι πολύ....
astralel
astralel
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/08/2010
Mood : οξεία γαστρίτιδα  Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οξεία γαστρίτιδα  Empty Απ: οξεία γαστρίτιδα

Δημοσίευση από effie Πεμ Απρ 30, 2015 6:50 pm

Sad Sad Sad Sad λυπάμαι πάρα πολύ, κουράγιο και ο χρόνος θα τα απαλύνει όλα! για τον γιατρό δεν έχω λόγια, με κάλυψαν οι υπόλοιποι και θα νευριάσω αν το σκεφτώ παραπάνω, δεν αξίζει αυτός να λέγεται γιατρός, αν ήταν δικός του ο γατούλης έτσι θα συμπεριφερόταν? είμαι σίγουρη οτι ο μικρούλης σου ήξερε πόσο πολύ τον αγαπάς και πάντα θα είναι μαζί σου, μέσα στην καρδιά σου! κάποια μέρα όλοι θα συναντηθούμε ξανά rainbow
καλό παράδεισο μικρούλι και να χουρχουρίσεις με αγάπη σε όλους εκεί πάνω!
effie
effie
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Τόπος : Σέρρες
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γατακαλόκαιρο (40ο C και πάνω )
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον Asher (τον έχω ήδη βουτήξει)
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/02/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης