gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

υιοθεσία

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

υιοθεσία Empty υιοθεσία

Δημοσίευση από anna.9 Σαβ Ιαν 31, 2015 1:33 am

Γειά σας ονομάζομαι Άννα και είμαι νέα στο γατογκρουπ σας!!! Έχω ένα εξαιρετικό χοντρουλη πορτοκαλενιο γάτο αλλά επειδή μετακόμισα στην Αθήνα ( είμαι από Μυτιλήνη) τον άφησα με τους γονείς μου γιατί έχει μάθει από μικρούλης στην φύση και τον λειπομουν να τον κλείσω στα εφτά του χρόνια σε ένα διαμέρισμα , μιας και είχε μάθει διαφορετικά. Αναζητώ λοιπόν να υιοθετήσω ένα μικρό και όμορφο γατινινι γκρι χρώματος μιας και μου έχει μείνει απωθημένο από το πρώτο γατακι της οικογένειας μου . Δεν γνωρίζω ακόμα πολύ καλά πως λειτουργεί το μπλοκ οπότε γάτο φίλοι μου συγχωρέστε με αν κάνω κάποιο λάθος. Με ευγνωμοσύνη και ανυπομονησία Άννα !!
anna.9
anna.9
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 31
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 31/01/2015
Mood : υιοθεσία M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

υιοθεσία Empty Απ: υιοθεσία

Δημοσίευση από koneko Σαβ Ιαν 31, 2015 6:32 am

Καλωσηρθες Αννα και να χαιρεσαι τον γατουλη σου!

Θα βγω λιγο εκτος θεματος και θα σου προτεινα να προσεξεις το βαρος του πορτοκαλογατου σου γιατι αρχιζει και μπαινει σε μια ηλικια οπου το αυξημενο βαρος του θα καταπονει τις αρθρωσεις του και θα του αυξανει το ρισκο για ενα σωρο ασθενειες και παθησεις. Μη τον λυπαστε οταν ζητιανευει να φαει.

Θελεις solid γκρι γατακι ή ραβδωτο; Δες αυτον τον υπεροχο γατουλη: http://www.gatospito.com/t10729p25-topic
Ειναι περιπου 1 ετους, ακομα γατακι δηλαδη και πραγματικα πανεμορφος!
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : υιοθεσία M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

υιοθεσία Empty Απ: υιοθεσία

Δημοσίευση από kouix Σαβ Ιαν 31, 2015 8:16 am

Καλημέρα  και καλως  ήρθες  στο   gatospito

Σε   γκριζάκι,  υπαρχει  και αυτο  εδω  το πλάσμα:

υιοθεσία 9faa3c3c-5d54-4dc5-b4f2-eed6bd11c0e1

Ειναι αδεσποτος γατούλης, που ομως θεωρώ οτι ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να εχει ζησει ΜΟΝΟ ως αδεσποτος και εξηγω το γιατι:

α) ειναι απολυτα εξοικιωμένος με τους ανθρωπους.
β) ειναι χουρχουρομηχανη και γουργουρομηχανή ΟΛΚΗΣ........
γ) προτιμαει γα χαδια απο το φαγητό.
δ) οχι λαθος, δεν τα προτιμαει, τα ΑΠΑΙΤΕΙ...!!!!!
ε) ειναι το μονο αδεσποτο της γειτονιας που προσπαθει ΕΠΙΜΟΝΑ να μπει μεσα στο σπιτι.
στ) πιανεται χωρις καμια προσπαθεια. (συγκεκριμένα, τον πιανω και με το ενα χερι μου και τον παω οπου θελω χωρις καμια απολυτως δική του αντιρρηση. Φυσικα δεν εχει βγαλει ποτέ νυχια και ποτέ δεν εχει επιδείξει επιθετική διαθεση.

Ειναι φουντοτούλης με πρασινα ματια, αγνωστου ηλικιας αν και δεν πρεπει να ειναι πανω απο ενος ετους (ή εκει γυρο)
Μπορω αν σε ενδιαφερει να τον παω μια βολτα στην κτηνιατρο μου για να κανει μια εκτιμηση της ηλικιας του αλλα και της καταστασης του (που δεν φαινεται να εχει τιποτα ομως...)

Προσφατα εγινε περιφανος μπαμπάς, τα γατακια που γεννησε η "συζυγός του' δωθηκαν όλα για υιοθεσια. Αν θελεις να διαβασεις για την οικογενεια του, θα βρεις το θεμα της εδω στο γατοσπιτο, στο "αναζητουνται γονεις" με τιτλο: "χαριζεται αγαπουλης made in μπαούλο".

Laughing

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

υιοθεσία Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : υιοθεσία M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

υιοθεσία Empty Απ: υιοθεσία

Δημοσίευση από blmortimer Σαβ Ιαν 31, 2015 9:39 am

Καλημέρα Άννα!

Επειδή εμείς είμασταν εκείνοι που υιοθέτησαν δύο απο τα παιδιά του και τον είδαμε οταν πήγαμε να τα πάρουμε τα μικρά έχω να σου προτείνω οτι με κλειστά μάτια να τον πάρεις είναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΟΣ . ήσυχος, γουργουρίζει συνεχώς και με μια τρίχα που δεν περιγράφεται ειδικα για αδέσποτη, φαντάσου να την περιποιηθείς και όλας. Λοιπόν για μένα το συντομότερο κανόνισε να τον δείς και δεν υπάρχει περίπτωση θα σου κλέψει την καρδιά. Σου στέλνουμε τα γατοχαιρετισματα μας oksmily3

blmortimer
Kitten
Kitten

Άντρας
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/12/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

υιοθεσία Empty Απ: υιοθεσία

Δημοσίευση από anna.9 Σαβ Ιαν 31, 2015 4:38 pm

Σας ευχαριστώ άπειρα για τις συμβουλές σας και τις παραπομπές σας. Και τα δύο τα γατακια είναι κουκλιά ιδίως ο γκρι ο γάταρος. Αναζητώ solid απλώς θα ήθελα να είναι μικρούλι δηλαδqή μεχρι δυόμιση μηνών ξέρω ότι ζητάω πολλά αλλά θα ελπίζω :-)
anna.9
anna.9
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 31
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 31/01/2015
Mood : υιοθεσία M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

υιοθεσία Empty Απ: υιοθεσία

Δημοσίευση από koneko Σαβ Ιαν 31, 2015 7:28 pm

επειδη σπουδαζεις και μαλλον θα λειπεις αρκετες ωρες απο το σπιτι θα σου συνιστουσα να παρεις γατακι ανω των 9 μηνων γιατι τα μικρα θελουν επιβλεψη, κυριως με τα καλωδια επειδη μεχρι αυτη την ηλικια αλλαζουν δοντια και δαγκωνουν πολυ. Ασε που καταστρεφουν πραγματα οταν μενουν μονα. Στο λεω εκ πειρας γιατι το 1 γατι μου το πηρα 2 μηνων και το αλλο το βρηκα με κλειστα ματια στα σκουπιδια. Ειδικα το 2ο εχει ισοπεδωσει το σπιτι (ειχα βρει μια φορα το δωματιο της γεματο χαρτακια. Ειχε βρει κατι χαρτια και λογαριασμους και τα ειχε κανει κομματια). Αν παλι επιμενεις στο μικρο, σου συνιστω να το παρεις πανω απο 2-3 μηνων γιατι τα πιο μικρα δεν ειναι κοινωνικοποιημενα καταλληλα και θα συναντησεις αρκετα προβληματα συμπεριφορας. Τα μικρα ειναι χαριτωμενα αλλα δυστυχως αυτη η ηλικια δεν διαρκει πολυ, μεσα σε 2-3 μηνες φαινονται ηδη ενηλικα.

Να σε ρωτησω και το πιο σημαντικο, εισαι σε θεση να παρεις γατα; Ειναι μια υποχρεωση 15+ ετων και εκτος απο τα εξοδα τροφης και αμμου θα πρεπει να εισαι σε θεση να παρεχεις ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη καθε φορα που θα την χρειαστει (τα μικρα εχουν περισσοτερα εξοδα... εμβολια, στειρωση, αποπαρασιτωσεις, ατυχηματα, κτλ).

Δεν σου τα λεω αυτα για να μη παρεις μικρο, αλλα για να σκεφτεις τι ταιριαζει στον τροπο ζωης σου. Πανω κατω την ηλικια σου ειχα οταν πηρα τον γατο μου και εψαχνα και εγω μικρο γατακι και απερριπτα τα ενηλικα. Ημουν ομως λιγο πιο τυχερη γιατι τον πηρα καλοκαιρι και δεν ειχα μαθηματα οποτε ειχα πολυ χρονο να τον προσεχω και να τον εκπαιδευω. Παντως αν εχεις υπομονη θα βρεις σιγουρα μικρο σε μερικους μηνες που θα γεμισει ο τοπος γατακια. Τα μακρυτριχα γκρι ειναι λιγο πιο σπανια, αλλα κοντοτριχο θα βρεις σιγουρα.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : υιοθεσία M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

υιοθεσία Empty Απ: υιοθεσία

Δημοσίευση από blmortimer Σαβ Ιαν 31, 2015 11:27 pm

Ρε συ Άρτεμη τώρα όντως είμαι περίεργος ποσο χρονών μπορεί να είναι ο μπαμπάς τους

blmortimer
Kitten
Kitten

Άντρας
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/12/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

υιοθεσία Empty Απ: υιοθεσία

Δημοσίευση από kouix Κυρ Φεβ 01, 2015 2:39 am

Δεν ξερω.. No
Στην γειτονια κυκλοφορει απο τοτε που sex την Τσουραπω.
Πιθανολογω οτι δεν ειναι με τίποτα πανω απο 1.5 χρονων.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

υιοθεσία Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : υιοθεσία M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

υιοθεσία Empty Απ: υιοθεσία

Δημοσίευση από koneko Κυρ Φεβ 01, 2015 4:22 am

Αρτεμη θα ηταν ολοιδιος με τον δικο μου αν δεν επαιρνε αυτη την κανελι αποχρωση στο τριχωμα του happy2 happy2 happy2

Τωρα που το σκεφτομαι Αννα, ενας λογος παραπανω να παρεις ενηλικο ειναι αυτος happy2 . Ο δικος μου ηταν ενα ομορφο γκρι γατακι αλλα μετα την ηλικια των 4 μηνων αρχισε να αλλαζει χρωμα και να γινεται καφε-κοκκινος! Αν δεν αλλαζε χρωμα θα ηταν σαν τον παραπανω γατουλη, αλλα τωρα ειναι καφετι. Βεβαια ο δικος μου παιζει να ειναι περιπτωση που συμβαινει πιο σπανια και απο 1 στο 1,000,000 αλλα ποτε δεν ξερεις happy2
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : υιοθεσία M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης