gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

+73
grosper
nontask
selefa
Nontas
βερικοκακι 17
psipsa
Mauros Gatos
Stella M.
Nelly@Virginia
purple penguin
gatoulis2009
gatisios
IrenePeace2
ECLAIR
Spiros82
Ταμαρα
purfect
Aigypti-cat
PiperMaru
Merinta
Bookie
LIZA_T
ExPer
Dreamer
YNL
Messy
Φυλλίτσα
florans
ChocolateCat
ΜαύροςΓάτος
Miss_Ψιψίνη
Serenata
μελινάκι
ZIZIKOS
Smokys
neomat
evol
nen
vaso
zoelev
joyinthesky
tia
πατουσακια
Zaxy
Coney-
marina289
Antilkmene
xorxe
Cat Daddy
spyroid
Belatrix Orionis
alex..niaou
Constant1ne
Mary-Fish
purina
kat-cats
tania g
nikos_x
Gatoplikti
astralel
Karamela
maktoumpis
kouix
LAROGATA
f.m123
cyberkill
Ηρακλένια
Τζούλι το Κατσούλι
manolis_oik
rouli726
Μαυρογατος
houlieta
koneko
77 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 30 Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 30  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Mary-Fish Παρ Αυγ 22, 2014 5:14 pm

Gatoplikti έγραψε:Nαι γιατι την πήρες;  Laughing Laughing 
Nα υποθέσω την νέα ακανα σας έδωσε η ντεξτερομάνα...
Mάλλον όχι.
Τη νέα ακάνα πότε τη βγάλανε και τι διαφορά έχει? Ευτυχώς έχω άλλη μια κλειστή 7κιλη
Δε μ αρέσουν οι αλλαγές! angry2 
Mary-Fish
Mary-Fish
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/05/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kouix Παρ Αυγ 22, 2014 5:26 pm


Καταρχην, τωρα που το λες γατοπληκτουλα.... η ντεξτερομανα μας εδωσε και δοκιμασαμε απο την παλια ακανα.....
κι εμενα μου ηρθε σπιτι η καινουρια (που δεν την εχω ανοιξει ακόμη να δω αν την τρωει και αυτη... )
Βεβαια η Φίφα δεν εχει δειξει μεχρι σημερα σημαδια οτι "ΔΕΝ" τρωει κατι.... τρωει τα ΠΑΝΤΑ...... μεχρι και την μυτη μου τρωει τα βραδυα...!!!!!

Σπόιλερ:


Ντεξτερομανα, η νεα ακανα ΔΕΝ εχει οουτε πατατα... λεει ποτεϊτο ΦΡΙ.  Smile 


Μαυρογατε.....
ή το φιφί έκανε ΠΑΤΣΕΣ......  Madd 
ή απλα τις ειχε απο παλια και δεν το ειχα προσεξει.....
(αφου δεν με αφηνε να την χαϊδεψω στην κοιλιτσα της....... τωρα τελευταια αρχισε να μ' αφηνει, κι επιασα ξυγκακια.... λαχταριστα στο χουφτωμα μεν, απαραδεκτα για γατα 1 ετους δε. )


Πηρα λοιπον την νεα ακανα 6 κιλων (χωρις να ξερω οτι ειναι η ΝΕΑ ακανα...)
και πηρα και 6 σακουλακια των 800 γραμαριων την "διαιτική" τροφή της ροϋαλ κανιν για στειρωμενα ανω των 7 χρονων....

Με σκοπο να τρωμε κυριως την ακανα (θα ξεκινησουμε μεσα στο Σ'Κ ) αλλα κατα διαστηματα των 3 μηνων περιπου, θα τρωει και 2 σακουλια "διαιτα" για να ερχεται στα ισα της.....

Μπορω να πω οτι (επειδη ξεκινησα εδω και 2 εβδομαδες με τα "σακουλια διαιτας") οτι ήδη σαν να "μαζεψε" η ΠΑΤΣΑ στην κοιλιτσα της λιγακι.....  Smile 


___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Αυγ 22, 2014 5:47 pm

Ντεξτερομάνα και φιφομάνα...
Η νέα ακανα δεν έχει καθολου πατάτα πλέον αλλα και μερικές επιμέρους αλλαγές τα γράφω λιγο παραπάνω εδώ.

http://www.gatospito.com/t10059p1025-topic#778177 Η μεγάλη 6,8kgr.

Βγάλανε λέει την πατάτα, για να κατέβει και άλλο ο γλυκαιμικος δεικτης. Μίλησα εγώ με την εταιρεια. Γενικα δεν ήμουν αντιθετη στην πατάτα και με προβληματιζει  λιγο το οτι την βγάλανε, γιατι πρέπει να το συνηθισει το εντεράκι. Αρα mix με την παλιά.

Εμένα με ενοχλησε πολύ, το οτι απο την wild praire το κοτόπουλο έβγαλαν 2 ειδη ψαριών και προσθεσαν την αντιπαθητική σε εμάς γαλοπούλα.
Εγω λοιπον πήρα την νέα grassland για αυτο τον λογο και αν και θέλω το κοτοπουλο, δεν βλεπω να την ξαναπαιρνω. Την pacifica πολυ θα την ήθελα, αλλα δεν φέρνουν μεγάλη και πρέπεις να δώσεις 27 ευρώ για 2,27krg.
Δεν νομιζω εν τέλει να μην την φάνε, δεν την άνοιξα και γω ακομα βέβαια. Συνήθως στις κονσέρβες μας κάνουν νουμερα. Αρτεμη η φιφα έχει πάρει πλέον λιγο   παραπάνω βάρος και νομιζω οτι η ακανα που πήρες ειναι μια παρα πολυ καλή επιλογη. Αστην να φαει λιγο διάστημα μονο αυτή να δεις πως θα παει, γνώμη μου.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kouix Παρ Αυγ 22, 2014 6:03 pm

Την  Ακανα  την θεωρεις  τροφη για καλη "σιλουετα"...?

 Shocked  Shocked  Shocked 

Για  ρωτα  την  ντεξτερομανα....... που ελειψε 10 μερες με  ακανα  στην ταϊστρα ..........  tafos 

Κοιτα,  αν πηγαίνει κανεις βάση  της  Σ.Η.Π  και  βαζει απο  20 σπυρια ακανα  πρωι-μεσημερι-βραδι  τοτε  ΝΑΙ  ολα ειναι οκ.

Αλλα  αν  βαζει κανεις  (εγω δηλαδη  ετσι  κανω)  μια κι εξω  οσο πρεπει να  φαει την μερα , απο το πρωι......  τοτε  το απογευμα  θα  μου φαει  ΚΑΙ την μυτη ΚΑΙ το  αφτι  το  φιφί......

(δεν συζητω για το βραδυ που τρωει παντα ή  μαγειρευτό  ή  κονσερβα...! αυτα,  τα 'χουμε πει...! αν  το  βραδινό  δεν ειναι στο πιατο ΜΕΧΡΙ  τις  9.30  το αργοτερο.....  αρχιζει  τον πολεμο! χθες,  βγηκα για καφε  και γυρισα  στις  10.45 ΑΡΟΝ ΑΡΟΝ,  γιατι στις  10.15  με πηρε  τηλ ο  χασμπαντ πως ΑΝ  δεν γυρισω  εντος μισης  ωρας, -για να  ταϊσω την Φίφα, να  ξερω οτι με  αγαπαει, και θα  μου εχει αφησει  την διαθηκη  του  στο  συρτάρι.....  happy2

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Μαυρογατος Παρ Αυγ 22, 2014 6:15 pm

Χερακια δεν εχει ο χασπαντ να βαλει φαι στο Φιφι? Cool 
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kouix Παρ Αυγ 22, 2014 6:23 pm

Εχει ρε...  happy2 

Αλλα επρεπε να κανει το "statement" οτι η φιφα πειναει κι εγω λειπω.
 happy2 happy2 happy2 


Βλεπεις, εχουμε μοιρασει τις υποχρεωσεις που αφορουν τα ζωακια μας, και το βραδινό φαγητο, ειναι δική μου....  whistle 

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Mary-Fish Παρ Αυγ 22, 2014 6:47 pm

kouix έγραψε:Την  Ακανα  την θεωρεις  τροφη για καλη "σιλουετα"...?

 Shocked  Shocked  Shocked 

Για  ρωτα  την  ντεξτερομανα....... που ελειψε 10 μερες με  ακανα  στην ταϊστρα ..........  tafos 

Κοιτα,  αν πηγαίνει κανεις βάση  της  Σ.Η.Π  και  βαζει απο  20 σπυρια ακανα  πρωι-μεσημερι-βραδι  τοτε  ΝΑΙ  ολα ειναι οκ.

Αλλα  αν  βαζει κανεις  (εγω δηλαδη  ετσι  κανω)  μια κι εξω  οσο πρεπει να  φαει την μερα , απο το πρωι......  τοτε  το απογευμα  θα  μου φαει  ΚΑΙ την μυτη ΚΑΙ το  αφτι  το  φιφί......

(δεν συζητω για το βραδυ που τρωει παντα ή  μαγειρευτό  ή  κονσερβα...! αυτα,  τα 'χουμε πει...! αν  το  βραδινό  δεν ειναι στο πιατο ΜΕΧΡΙ  τις  9.30  το αργοτερο.....  αρχιζει  τον πολεμο! χθες,  βγηκα για καφε  και γυρισα  στις  10.45 ΑΡΟΝ ΑΡΟΝ,  γιατι στις  10.15  με πηρε  τηλ ο  χασμπαντ πως ΑΝ  δεν γυρισω  εντος μισης  ωρας, -για να  ταϊσω την Φίφα, να  ξερω οτι με  αγαπαει, και θα  μου εχει αφησει  την διαθηκη  του  στο  συρτάρι.....  happy2
 happy2 happy2 happy2 happy2  Εγώ του βάζω μια χούφτα ξηρά (ή μισή κονσέρβα) το πρωί, πολύ λίγες κροκέτες το απόγευμα και μια χούφτα το βράδυ πριν κοιμηθώ. Μέχρι το πρωί μπορεί και να μην το χει φάει όλο
Mωρέ όταν λείπω φαντάζομαι δεν κινείται καθόλου, κοιμάται και τρώει όλη μέρα γιατί βαριέται. Μόλις γυρνάω "ξεφουσκώνει" το πολύ σε μια βδομάδα. Εγώ αγαπώ ακάνα γιατί μας κάνει πολύ καλό τρίχωμα και τα πιο καλά κουραδάκια από όσες έχω δοκιμάσει happy2 


Αθανασία έχω δοκιμάσει και την grassland και είναι εξίσου καλή oksmily3 
Mary-Fish
Mary-Fish
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/05/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από astralel Παρ Αυγ 22, 2014 8:09 pm

την μποζίτα - καραβίδα κορίτσια έτσι όπως μύριζε παραλίγο να την δοκιμάσω και εγώ.  Smile 

θα έχω υπόψη μου αυτές που λέτε, θέλω όμως να δω και τις υπόλοιπες μποζίτες πχ αυτές με το ψάρι.

ο γατόσαυρος - ρούρης έφαγε τόση πολλή μποζίτα που μετά την έβγαλε - αμάσητη την είχε πάει κάτω ο άτιμος. κατόρθωσε και χλαπάκιασε και την υπόλοιπη της Μπενούς και είχε ανέβει και κατασπάραξε και αυτήν που ετοίμαζα για τα αδεσποτάκια.

ανοίγω μία μποζίτα την ημέρα και ότι δεν φάνε τα δικά μου πάνε στα φιλαράκια απέξω, προς μεγάλη τους ευχαρίστηση.

έχουν πλάκα τα άτιμα.....
astralel
astralel
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/08/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από astralel Παρ Αυγ 22, 2014 8:13 pm

kouix έγραψε:τις  μποζίτα  ολες  μηδενικης  εξαιρουμένης γεύσης,  χλαπακιαζει  και  Φιφούλα....
(δινω παντα ΚΑΙ  στα σκυλακια απο μια  κουταλίτσα -βαρβάτη....  Smile )

και  μας  βγαζει  2 μερες η  καθε  κονσερβα.

Αν  τα σκυλακια  έχουν δικό τους  φαγητο,  η  φιφα μονη  της  την τρωει σε 3 μερες.

ΑΛΛΑ  της δινω  και μπαλάκια......
Της πήρα  ακανα ξηρα το μεγαλο  σακουλι (μας  εδωσε  η  ντεξτερομανα  και δοκιμασαμε και  μας  αρεσε-δηλαδη την φαγαμε-)
ΚΑΙ .......  μια προσφορα  που ειχε  το  πετ4γιου στις  ρουαλ κανιν  που ειναι για  στειρωμενα πανω απο  7 ετων  -για  διαιτα........  tafos 
Βεβαια η Φίφα  δεν ειναι  πανω  απο  7 ετων,  αλλα μη  με ρωτήσετε  γιατί την πήρα ........  tafos tafos 


ναι αλλά πρόσεχε με την ρόγιαλ γιατί κάτι αλλάξανε στην φόρμουλα και τρέχουν και δεν φτάνουν οι γατοσκυλογονείς στην αμερική. έως που φτάσαν να κοιμήσουν τα ζωντανά τους. βέβαια οι αμερικάνοι σε κάτι τέτοια έχουν δυνατά νομικά συστήματα και μπορεί να ταρακουνήσουν την εταιρεία. ο σκοπός όμως είναι, τα μωρά μας να είναι γερά και ευτυχισμένα.....  roll eyes 
astralel
astralel
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/08/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Αυγ 22, 2014 8:19 pm

Nαι αυτο σκεφτομουν και γώ Μαρία αφου ο Ντέξτερ τρώει ακανα γενικώς, τι άλλαξε λοιπον τις μέρες που έλειπες και παχυνε; Απλα μασούλαγε ολη την ώρα γιατι βαριοταν.

Αρτεμη ναι το πιστεύω, τα χουμε ξαναπει αυτά. Δυνατή τροφή που κρατάει τα γατια χωρις σιτηρα και τώρα με λιγοτερους υδατάνθρακες. Βέβαια εάν τρώει και απο αυτή πολύ παραπανω τοτε σιγουρα θα παχύνει εννοειται 20% λίπος έχει. Τώρα η τροφή λεει αν θυμάμαι καλα, σε περιπου 4 κιλα γάτα, γύρω στα 70γρμ Αυτή η ποαοτητα ειναι πάρα πολλές κροκετες. Εμένα τρώει 30γρμ τι να σου πώ και παλι αρκετες κροκέτες, εμένα ειναι και ζυγαρια βέβαια. Μηπως η φιφούλα έχει κοψει αρκετά να κινειται;

Οσο για τον χασμπαντ και την φιφα... αλλα και το statement  happy2 happy2 happy2 
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από astralel Παρ Αυγ 22, 2014 8:31 pm

εντάξει έχει ζέστη που να πάνε τα γατόνια όταν λείπουμε? κοιμούνται όλη μέρα. το βράδυ γίνεται το έλα να δεις. έχει όμως και την χάρη της η ζέστη. τεντωμένες γατοκοιλίτσες έτοιμες για χαρχάλεμα....
astralel
astralel
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/08/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Παρ Αυγ 29, 2014 2:10 pm

Πολλες αλλαγες στην συσταση ακουω και δεν μου αρεσουν..... Madd
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από koneko Παρ Αυγ 29, 2014 3:07 pm

Gatoplikti έγραψε:Nαι αυτο σκεφτομουν και γώ Μαρία αφου ο Ντέξτερ τρώει ακανα γενικώς, τι άλλαξε λοιπον τις μέρες που έλειπες και παχυνε; Απλα μασούλαγε ολη την ώρα γιατι βαριοταν.

Αρτεμη ναι το πιστεύω, τα χουμε ξαναπει αυτά. Δυνατή τροφή που κρατάει τα γατια χωρις σιτηρα και τώρα με λιγοτερους υδατάνθρακες. Βέβαια εάν τρώει και απο αυτή πολύ παραπανω τοτε σιγουρα θα παχύνει εννοειται 20% λίπος έχει.  Τώρα η τροφή λεει αν θυμάμαι καλα, σε περιπου 4 κιλα γάτα, γύρω στα 70γρμ Αυτή η ποαοτητα ειναι πάρα πολλές κροκετες.  Εμένα τρώει 30γρμ τι να σου πώ και παλι αρκετες κροκέτες, εμένα ειναι και ζυγαρια βέβαια.  Μηπως η φιφούλα έχει κοψει αρκετά να κινειται;

Οσο για τον χασμπαντ και την φιφα... αλλα και το statement  happy2 happy2 happy2 

μη σε απασχολει το λιπος εφοσον οι υδατανθρακες ειναι χαμηλοι. Καποιες τροφες που περιεχουν 10% λιπος μπορει να περιεχουν 40% υδατανθρακες οι οποιοι ειναι χειροτεροι απο το λιπος (ουτως ή αλλως και οι υδατανθρακες που δεν χρησιμοποιουνται απο τον οργανισμο αποθηκευονται ως λιπος). Οτι τροφη και να δωσεις, ακομα και ωμη, θα παχαινει το γατι αν δεν κινειται αρκετα και τρωει περισσοτερο απο οτι πρεπει. Το ιδανικο για υπερβαρες γατες ειναι να τρεφονται με τροφες χαμηλες σε υδατανθρακες. Οι περισσοτερες ξηρες τροφες ειναι πλουσιες σε υδατανθρακες, οποτε η αμεσως επομενη λυση ειναι να τρεφονται με υγρη τροφη, ακομα και με κονσερβες απο σουπερμαρκετ, αλλα προσοχη, οχι με κομματακια σε ζελε. Το πατε περιεχει λιγοτερους υδατανθρακες οποτε ειναι καλυτερη επιλογη.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Παρ Αυγ 29, 2014 4:50 pm

Αυτό με την royal canin στο Αμερικα με προβληματισε.
Από το 2007 ειχε να ακουστει αλλαγη φόρμουλας κτλ με προβλήματα σε κατοικιδια. Βγηκε καποια επισημη ανακοινωση? Εγω μονο για την pedigree βρηκα με τα κομματια μεταλλου μεσα. :/
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από astralel Παρ Αυγ 29, 2014 6:19 pm

δεν ξέρω για την ρόγιαλ τι συμβαίνει. πάντως τα νέα είναι ανησυχητικά..... No
astralel
astralel
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/08/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Παρ Αυγ 29, 2014 6:29 pm

Δεν αφορα την ελληνικη αγορα παντως ότι διαβασα.
Είναι γνωστο ότι αλλα εργοστασια εχουν στην Αμερική και αλλα για την Ευρωπη. Και το 2007 ετσι ειχε γινει.
Ελπιζω να μεινει μονο στην pedigree το θεμα. Sad
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Παρ Αυγ 29, 2014 7:36 pm

Στην mewoing heads τι δεν μας αρεσε ρε παιδια? Δεν θυμαμαι... scratch
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από cyberkill Σαβ Αυγ 30, 2014 11:02 am

ένα mini review για την Now fresh μιας και έχει περάσει ένα 2μηνο που την τρώνε
όπως είχα γράψει,πολύ μικρές κροκέτες (το 1/3 μιας κροκέτας acana),grain free,πολύ λίγα κακά
αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι τρώνε λιγότερη ποσότητα από την acana
μια σακούλα 3,6 kgr (32 ευρώ) για 3 γάτες κρατάει ένα μήνα.
not bad
cyberkill
cyberkill
Prime Cat
Prime Cat

Άντρας
Ηλικία : 123
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Σαν το Ελληνικό καλοκαίρι δεν έχει...
Motto : be fuckin polite,is a good start...
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Μαυρογατος Σαβ Αυγ 30, 2014 12:00 pm

nikos_x έγραψε:Στην mewoing heads τι δεν μας αρεσε ρε παιδια? Δεν θυμαμαι... scratch
Υπερβολικα υψηλα ποσοστα μαγνησιου και φωσφορου.
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Σαβ Αυγ 30, 2014 1:55 pm

Πανω από 0,12?
Μακρυα μας αν ναι.... Sad
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από houlieta Δευ Σεπ 01, 2014 5:04 pm

Μαυρογατος έγραψε:
nikos_x έγραψε:Στην mewoing heads τι δεν μας αρεσε ρε παιδια? Δεν θυμαμαι... scratch
Υπερβολικα υψηλα ποσοστα μαγνησιου και φωσφορου.
Το αυτό... Smile
nikos_x έγραψε:Πανω από 0,12?
Μακρυα μας αν ναι.... Sad
0,15 αν θυμαμαι καλά...

Τι έγινε με την RC ρε παιδιά, με τρομάζετε... Cool
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Δευ Σεπ 01, 2014 9:01 pm

Oυσιαστικα τπτ δεν εγινε.
Δεν εχουν καμια συμμετοχη σε ανακληση κτλ. Μιλησα μαζι τους.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kouix Τετ Σεπ 03, 2014 8:52 pm

Ηταν θεμα χρόνου να ερθει και η δική μου σειρά, να ταϊσω τα γατακια της γειτονιας...
Τόσα χρόνια, αντιστεκόμουν σθεναρά, αλλα φέτος, στον κήπο έχω μια μαυρη γατομανούλα (εγκυουλα) με 2 παιδάκια περιπου 5 μηνων ...
Αυτη η γατομανουλα γεννησε τα δυο παιδάκια της στο γκαραζ μας την ανοιξη... και τωρα ειναι παλι εγκυος. No

Σπόιλερ:


Θα ηθελα λοιπον την γνωμη σας γιατι ΔΕΝ ΞΕΡΩ τι τροφη να τους παρω να τα ταϊζω...
προς το παρον αγοραζω την opticat junior, σακουλακια των 750 γραμμαριων απο το λιντλ που εχει αναφερθει και εδω ως καλη σχετικα τροφη, ομως, επειδη δεν βγαινει σε μεγαλη συσκευασια, εξακολουθει και ειναι μαλλον 'σχετικα ακριβη'....
(το σχετικα το ειπα, γιατι εχω δει τροφες με 1.24 ανα κιλο, σε συσκευασιες των 20 κιλων, αλλα δεν ξερω αν ειναι καλες.. και δεν το επιχειρω)


koboloi koboloi koboloi koboloi koboloi

fapa


Εν ολιγοις.....

Τι να παρω για τα αδεσποτακια...?


___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από houlieta Τετ Σεπ 03, 2014 9:44 pm

Αν ταϊζεις χωρίς να στειρώσεις θα πολλαπλασιαστούν με απίθανους ρυθμούς!..
Του χρόνου τετοιο καιρό θα έχεις τουλάχιστον 20 γατοαδεσποτάκια..
Τροφή θα βρεις, υπάρχουν από 20 έως όσα θες ευρω..
Αλλά να ξέρεις ότι αν βρίσκουν τροφη και μαζευονται περισσότερα και επιβιώνουν και περισσότερα μωρα..
Smile
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kouix Τετ Σεπ 03, 2014 11:17 pm

Χουλιετουλα, "καποιος" στην γειτονια, τα ΞΕΚΑΝΕΙ με "απιθανους" ρυθμους επισης.....

Δεν υπαρχει γατι στην γειτονια που να εχει στεριωσει πανω απο 2 χρονια.....

Αληθεια, δεν ξερω ΤΙ πρεπει να κανω.....
Ειπα να ταϊζω αυτα τα τρια (την μαμα και τα 2 παιδάκια της)
Τους κατεβαζω "μπαλακια" καθε απογευμα, ισα-ισα να φανε αυτα μονο, δεν περισσευει για αλλα.....

(παρ'ολα αυτα εχεις δικιο, γιατι εχει αρχισει κι αλλη μια "μαμα" κι ερχεται με το παιδι της και κανει επισκεψεις....)

πφφφφφ
Αδιεξοδο..... No

Μπορεις να μου προτεινεις μια φτηνη ξηρα τροφη που να "σεβεται" τον εαυτο της και να μην ειναι αχυρο...?
(σε μεγααααλη συσκευασια ακόμη καλυτερα για να βγαινει και πιο φτηνα...)

Οσο για τις στειρωσεις, δεν ξερω απο που να αρχισω, ουτε πως φυσικα....
(και δεν υπαρχει και μία....) No


___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Μαυρογατος Σαβ Σεπ 06, 2014 6:49 pm

Δες την Farmina Team Breeder.Δεν εχει ομως σοβαρη διαφορα τιμης απο την Opticat.
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Δευ Σεπ 08, 2014 12:40 pm

Minkas, josicat....Αν κ δεν ξερω σε τι τιμες παιζουν πλεον.

Αν και στα αδεσποτα δεν θα εσκαγα ιδιαιτερα για την ποιοτητα αλλα για την ποσοτητα.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Δευ Σεπ 08, 2014 1:01 pm

http://www.petshop4u.gr/index.php/vm/cat-food/cat-dry-food/petnature-adult-2c-1-years-10kg.-detail.html#.VA2Z-CM1jIU

http://www.petshop4u.gr/index.php/vm/cat-food/cat-dry-food/petnature-adult-2c-sterillised-1-years-10kg.-detail.html#.VA2aKiM1jIU
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Constant1ne Δευ Σεπ 08, 2014 2:23 pm

Καλησπερα! Ειμαι καινουριος στην παρεα! Μολις απεκτησα ενα κατασπρο γατουλη περσιας τον Κουραμπιε! Του εχω παρει την Pronature 340γρ για αρχη και εχω και μια κλειστη Orijen 340γρ. Αφου διαβασα πολλα για τις τροφες αποφασισα πως οταν τελειωσουν αυτες οι δυο να αρχισω με Acana γι αυτο παρηγγειλα μια συσκευασια 2,27kg. Αυτα που θελω να ρωτησω ειναι τη γνωμη σας γι αυτες τις τροφες καταρχην, και αν θα πρεπει στο τελειωμα της Pronature να βαζω λιγο Orijen η μπορω να κανω απευθειας την αλλαγη; Επισης σκεφτομαι να παρω καμια κονσερβουλα applaws 156γρ που συμφερει αλλα ξερετε ποσο κραταει ανοιχτη στο ψυγειο; Γιατι θα του δινω λιγο λιγο. Συγγνωμη αν σας κουρασα αλλα εχω πολλες ερωτησεις γιατι θελω το καλυτερο για τον μικρουλη!
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Τρι Σεπ 09, 2014 1:19 am

Γεια σου!
Επειδη το γατακι ειναι πολυ μικρο μην το μπερδευεις με τοσες αλλαγες και διαφορες μαρκες κροκετας.Ειδη θα κανεις 3 αλλαγες που δεν το βοηθανε καθολου στο πεπτικο του. Για εμενα πηγαινε κατευθειαν στην acana αφου την εχεις επιλεξει ως μονιμη διατροφη του και παρελειψε τις αλλες δυο.Δοκιμασε και αυτη αρκει να του ταιριαζει(δηλαδη να μην κανει μαλακα κοπρανα,εμετους,να εχει ομορφο τριχωμα κτλ).

Και την κονσερβα επισης με μετρο γιατι μπορει να σου κανει μαλακα κοπρανα σε συνδιασμο με τοσο πλουσια και θρεπτικη κροκετα.

Ολες οι τροφες που αναφερεις ειναι πολυ καλης ποιοτητας.
Να σου ζησει! Smile

Υ.Γ.Μιλα με ανθρωπους που εχουν περσικα ,ειναι γνωστες της φυλης, γιατι κατι συμβαινει με τις τροφες που ειναι υψηλες σε πρωτεινες. Η ευαισθησια νομιζω που ακουγεται οτι εχουν στα νεφρα τους συσχετιζεται.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Τρι Σεπ 09, 2014 1:19 am

Γεια σου!
Επειδη το γατακι ειναι πολυ μικρο μην το μπερδευεις με τοσες αλλαγες και διαφορες μαρκες κροκετας.Ειδη θα κανεις 3 αλλαγες που δεν το βοηθανε καθολου στο πεπτικο του. Για εμενα πηγαινε κατευθειαν στην acana αφου την εχεις επιλεξει ως μονιμη διατροφη του και παρελειψε τις αλλες δυο.Δοκιμασε και αυτη αρκει να του ταιριαζει(δηλαδη να μην κανει μαλακα κοπρανα,εμετους,να εχει ομορφο τριχωμα κτλ).

Και την κονσερβα επισης με μετρο γιατι μπορει να σου κανει μαλακα κοπρανα σε συνδιασμο με τοσο πλουσια και θρεπτικη κροκετα.

Ολες οι τροφες που αναφερεις ειναι πολυ καλης ποιοτητας.
Να σου ζησει! Smile

Υ.Γ.Μιλα με ανθρωπους που εχουν περσικα ,ειναι γνωστες της φυλης, γιατι κατι συμβαινει με τις τροφες που ειναι υψηλες σε πρωτεινες. Η ευαισθησια νομιζω που ακουγεται οτι εχουν στα νεφρα τους συσχετιζεται.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από astralel Τρι Σεπ 09, 2014 9:22 am

να σου ζήσει ο κουραμπιεδάκος σου. είναι γλύκας gatoula gatoula gatoula
astralel
astralel
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/08/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Constant1ne Τρι Σεπ 09, 2014 6:03 pm

Σας ευχαριστω πολυ! Ναι ειναι πανεμορφος! Μαλλον θα παραλειψω τις κονσερβες. Την Orijen θα κοιταξω μπας και την παω πισω και μου την αλλαξουν. Τη Δευτερα θα κανει και το πρωτο του εμβολιο και ελπιζω να πανε ολα καλα! Smile
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από astralel Τετ Σεπ 10, 2014 11:35 am

παραγγείλαμε aplaws και μας ήρθαν χθες. στρίμωξα την Μαρί Σαντάλ και της έδωσα στα κρυφά ένα. σήμερα που μου ρθε για φαγητό, της το δειξα απλά και με ακολούθησε χοροπηδώντας. τι έχω να πάθω έτσι και με πάρει χαμπάρι ο Ρούρης, δεν ξέρω. Αλλά αυτός τρώει και ψάρια και κρέας είναι μέγας μεζεκλής συν το φαί της Μπενούς. πάντως της αρέσουν πολύ. άντε να καρδαμώσει μπας και της περάσει και η ρυνοτραχείτιδα......
astralel
astralel
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/08/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Πεμ Σεπ 18, 2014 8:04 pm

Josera εχει ταισει κανεις?
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 3 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 30 Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 30  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης