gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Δηλητηρίαση!

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Δηλητηρίαση! Empty Δηλητηρίαση!

Δημοσίευση από Takaros Σαβ Απρ 19, 2014 11:51 am

Καλημερα απο ενα νεο μελος, ενω εχω γραφτει καιρο δεν εχω γραψει αλλα παρακολουθω συχνα το site και συγχαριτιρια για την πολυ καλη δουλεια!
Ειχα γραφτει στις αρχες του φθηνοπωρου οπου και χαριζοταν ενας ολολευκος γατουλης τον οποιο δεν αντεξα να μην τον εχω!
ειχα πολλα προβληματα μιας και ειναι φοιτητης στην ορεστιαδα στα πηγενε ελα με το λεωφορειο και ενω ολοι ξερουμε τον νομο που ισχυει αλλα αυτο ερχετε δευτερο στο προβλημα που αντιμετοπιζω τωρα..
την περασμενη εβδομαδα δηλιτιριασαν με φολα αδεσποτη γατα της οποιας τα μικρα τα μεγαλωσα με μπιμπερο και πλεον ειναι υγιεστατα, την προηγουμενη φορα (περυσι) ειχε βρεθει νεκρη απο φολα γατα και τα μικρα της ακομα θυλαζαν, και παλι δεν ειναι αυτο το προβλημα, χτες αφου ο γατουλης μας εκανε την πρωινη του βολτα ηρθε για το πρωινο του, εφαγε λοιπον κονσερβα μιας και πηρα πολλες λογο και των μικρων την οποια μετα απο μια ωρα εκανε εμετο ατοφια και μετα αλλου 2 εμετους λιγη ξηρα τροφη που τσιμπησε μετα και σκετα υγρα.. πηγαμε στον κτηνιατρο μας ειπε οτι πιθανοτατα δεν ειναι απο φολα αλλα ισως η κονσερβα να ειχε καποιο προβλημα που τον πειραξε, του καναμε αντιεμετικη ενεσουλα μια παυσιπονη και μια αντιβιοση και περιμεναμε μεχρι το απογευμα για να πιουμε νερακι και να φαμε λιγη κονσερβα της πουρινα για κτηνιατρικη διατροφη η κατι τετοιο τελος παντων..κατι που δεν εγινε τελικα, ουτε φαγαμε ουτε ηπιαμε τιποτα...
Σημερα η κατασταση χειροτερεψε, μαλθακοτιτα και σπαρακτικο νιαουρισμα που καλουσε σε βοηθεια, πηγαμε λοιπον στη κτηνιατρο καναμε αντιβιοτικη και μια καθαρκτηκη γιατι το στομαχι μας φενοταν γεματο ακομη και αν δεν ειχαμε φαει τιποτα για ενα 24ωρο..
κοιταξα σημερα την αμμο του και ειχε πραγματικα πολλα ουρα και κοπρανα απο ατοφυια κοματια φυτων (κλαδακια,φυλα)
ισως φαγαμε καποιο τοξικο φυτο ισως και φυτοφαρμακο αν και 3-4 μερες βρεχει στην πατρα ακαταπαυστα και τα εχει ξεπλυνει ολα.. ακομα δεν ξερουμε τι εχουμε, ειμαι πραγματικα στεναχωριμενος και εχω συνεχεια το μυαλο μου στο νιαουρισμα που ζηταει βοηθεια.. τωρα ειμαστε ακομη στην κτηνιατρο με ορο καλοδιομενοι χωρις καν να ξερουμε το προβλημα..
Ειναι φολα?ειναι τοξικο φυτο?ειναι ολα μαζι? τι σκατα ειναι..
ηθελα απλα να μυραστω καπου την ιστορια μου για να μπορεσω ισως να αισθανθω λιγο καλυτερα.. ελπιζω να ειστε καλα εσεις και τα γατακια σας.. καθε συμβουλη εννοειτε πως ειναι ευπροσδεκτη..

Takaros
Kitten
Kitten

Άντρας
Χοίρος
Ηλικία : 28
Αριθμός γατουνίων : 0
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/10/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δηλητηρίαση! Empty Απ: Δηλητηρίαση!

Δημοσίευση από zeledaki Σαβ Απρ 19, 2014 12:08 pm

Καλημερα αφου ειναι στη κτηνιατρο εχεις κανει το καλυτερο.. ελπιζω να γινει γρηγορα καλα ο γατουλης σου και να τον εχεις συντομα κοντα σου  flower flower 
zeledaki
zeledaki
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη θα έλεγα είναι η καλύτερη εποχή
Motto : Keep Walking!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/08/2011
Mood : Δηλητηρίαση! M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δηλητηρίαση! Empty Απ: Δηλητηρίαση!

Δημοσίευση από Takaros Σαβ Απρ 19, 2014 12:16 pm

ηρθαμε απο την γιατρο.. καναμε υπερηχο ξυριστικαμε τριπιθικαμε ακαταπαυστα και περιμενουμε... ο λουκουμης ειναι πιο χαλια απο ποτε.. ο υπερηχος εδειξε γεματο στομαχι αλλα και παλι δεν ξερουμε τι, ξενο σωμα?(κορδονι,παιχνιδι,πλαστικο,κλπ) φυτοφάρμακο ή κατι τοξικο? για τα 2 τελευταια αν ισχυουν και εχουν περασει σε ζωτικα οργανα τα εχει καψει ολα και η κατασταση ειναι μη αναστρεψημη.. βαριανασενει και νιωθω πως καταρρεει...
νιωθω οπως νιωθει, αβοήθητος..

Takaros
Kitten
Kitten

Άντρας
Χοίρος
Ηλικία : 28
Αριθμός γατουνίων : 0
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/10/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δηλητηρίαση! Empty Απ: Δηλητηρίαση!

Δημοσίευση από kouix Σαβ Απρ 19, 2014 3:06 pm

ευχομαι να το ξεπερασει ο καημενουλης....  Sad 

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Δηλητηρίαση! Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Δηλητηρίαση! M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δηλητηρίαση! Empty Απ: Δηλητηρίαση!

Δημοσίευση από Takaros Σαβ Απρ 19, 2014 3:33 pm

ειμαι κλειδομενος μαζι του στο δωματιο μου..τον ειχα στην αγκαλια μου και εκανα τα ουρα του ολο πανω στο παντελονι μου..
τωρα τον εχω στην αμμο του μπας και δραση το καθαρκτικο αλλα τιποτα.. ειπε 2 ωρες κανει ο κτηνιατρος και εχουν περασει 4-5 και ακομη τιποτα ειναι στην αμμο διπλα μου μεσα στην κουβερτουλα του και απλα με κοιταει και βαριανασενει..η καρδια του χτυπαει τοσο δυνατα..

Takaros
Kitten
Kitten

Άντρας
Χοίρος
Ηλικία : 28
Αριθμός γατουνίων : 0
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/10/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δηλητηρίαση! Empty Απ: Δηλητηρίαση!

Δημοσίευση από kouix Σαβ Απρ 19, 2014 3:43 pm

Μωρέ μηπως να ξαναπαιρνες ενα τηλεφωνο στον γιατρο...? να του πεις οτι δεν εχει δρασει το καθαρτικό...? μηπως εχει κατι άλλο να προτείνει...?

Πόσο λυπάμαι, δεν λέγεται.....  Sad 

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Δηλητηρίαση! Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Δηλητηρίαση! M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δηλητηρίαση! Empty Απ: Δηλητηρίαση!

Δημοσίευση από Takaros Σαβ Απρ 19, 2014 3:51 pm

ο γιατρος πλεον δεν μπορει να κανει τιποτα... κανεμε οτι επρεπε να κανουμε και απο την στιγμη που δεν ξερουμε τι εχει δρουμε παλα υποστιρικτηκα με αντιβιωσεις, καθαρκτικα, τονοτικα και λοιπα με μια μικρη ελπιδα απλα να ανταπεξελθει μικρος... δεν γινεται κατι αλλο, ναρκωση ισως αποβει ποιραια, μιας και πληση στομαχου την απαιτει, απ την αλλη αν εχει φαει καποιο φυτοφαρμακο η πληση στομαχου θα αποβει μοιραια μιας και ηδη τα οργανα του θα ειναι ταλαιποριμενα οσο δεν παει, ο ισοφαγος του, το στομαχι του, το εντερο, τα παντα... αν ειναι καποιο τοξικο φυτο απλα δεν υπαρχει αντιδωτο περα απο την υποστιριξη που εχουμε κανει αυτη την στιγμη...δεν ξερω καν τη εχει ο μικρος μου και εγω ανιμπορος να κανω το οτιδηποτε...αυτο ειναι το χειροτερο... αν ηξερα οτι πασχει απο καποι αρρωστια να το καταλαβαινα, αλλα τωρα μπορει να ειναι καποιος αρρωστον που ριχνει φολες οπως στην μαμα των μωρων που φιλοξενω η πλα να εχω ενα φυτο στο κηπο μου που δεν ξερω οτι κανει κακο και εμεσα να του εκανα κακο εγω..δεν ξερω δεν ξερω δεν ξερω..ειμαι λυπημενος οσο ποτε..

Takaros
Kitten
Kitten

Άντρας
Χοίρος
Ηλικία : 28
Αριθμός γατουνίων : 0
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/10/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δηλητηρίαση! Empty Απ: Δηλητηρίαση!

Δημοσίευση από kouix Σαβ Απρ 19, 2014 4:17 pm

o ιβισκος ειναι  τοξικο για τις γατουλες...
και σχεδον ολα τα ειδη  "κρίνων" ή αλλιως  lilly.

Αν  ειναι  απο  τοξικο  φυτο,  ισως  η πληση  στομαχου να  τον σωσει...
Αν ειναι απο  φολα,  τοτε οπως λες  δεν  σωζεται ΟΥΤΕ με πληση  ούτε χωρις πληση.

ΑΡΑ  μηπως θα επρεπε να την κανετε την πληση  στομαχου  μηπως και ειναι απο φυτο και σωθει...?

επισης ΑΝ υποθεσουμε οτι καταπιει σπαγγο ή καποιο παιχνίδι,, και το λαδι θα μπορουσε να το κανει καλο...

( .... θα μου πεις, εδω δεν του εχει κανει τιποτα το καθαρτικό..... αλλα λεμε τωρα...... )  No 

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Δηλητηρίαση! Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Δηλητηρίαση! M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δηλητηρίαση! Empty Απ: Δηλητηρίαση!

Δημοσίευση από Takaros Σαβ Απρ 19, 2014 4:22 pm

και αν δεν ειναι απο φυτο?? η πλυση δεν ειναι απλη διαδικασια και η ημερα ειναι πολυ δυσκολη.. πηρα και αλλους κτηνιατρους και ειχαν απενεργοποιημενα τα κινητα εκτατης αναγκης... τεσπα.. ο μικρος παλευει ακομα και του το αναγνωριζω, ειναι μαχητης σαν τον φιλο του-'αφεντικο' του... θα σωθουμε..εχουμε πιστη και ευτυχια στις καρδεις μας.. αν ηταν κατι το πολυ βαρυ νομιζω θα τον ειχει ηδη σκωτωσει.. απλα ειναι ολα δυσκολα.. παλευουμε για τα παντα..δεν τον εχω αφησει ουτε στιγμη και ουτε θα το κανω.. μεχρι το τελος... πλεον ειμαι ανυμπορος αλλα εχω χαρα και ευτυχια στην καρδια..θα το παλεψει ο μικρος, πιστευω σεαυτον.. απο την πρωτη μερα που ηρθε στα χερια μου ηταν ολιγον τι σκληρος, ετσι ειναι ακι τωρα.θα το νικησουμε ο,τι και αν ειναι!

Takaros
Kitten
Kitten

Άντρας
Χοίρος
Ηλικία : 28
Αριθμός γατουνίων : 0
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/10/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δηλητηρίαση! Empty Απ: Δηλητηρίαση!

Δημοσίευση από kouix Σαβ Απρ 19, 2014 4:27 pm

το σκεπτικό μου ηταν, πως αν ηταν απο φολα, η πληση στομαχου μπορει να αποβει μοιραία... αλλα εσυ ειπες νωριτερα, οτι αν ειναι απο φόλα, δεν γλιτωνει ετσι κι αλλιως και πως θα εχει ήδη προβληματα στα ζωτικα του οργανα....

αρα με την πληση το μονο που θα κανατε, ειναι να σωθει ΑΝ δεν ειναι απο φολα.....


Δεν ξερω φίλε μου, ειμαι εξω απο το "χορό" αυτο, και ισως να τα λεω και λάθος.....  No 

Ας ελπισουμε πραγματικα να ειναι οσο "μαχητης" χρειαζεται να ειναι στην περισταση.

 prosefxi 


___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Δηλητηρίαση! Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Δηλητηρίαση! M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δηλητηρίαση! Empty Απ: Δηλητηρίαση!

Δημοσίευση από Takaros Σαβ Απρ 19, 2014 10:05 pm

ο μικρος μου μολις μας αφησε.. να ναι καλα εκει που ειναι... σε λιγο θα παω στον κηπο να τον θαψω.. δεν θελω ουτε νεκροψιες ουτε τιποτα τετοια.. https://www.youtube.com/watch?v=BSnIY9toQ7o ακριβως ετσι, την τεταρτη πεζαμε και σημερα νεκρος.. καλη συνεχεια σε ολους σας..

Takaros
Kitten
Kitten

Άντρας
Χοίρος
Ηλικία : 28
Αριθμός γατουνίων : 0
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/10/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δηλητηρίαση! Empty Απ: Δηλητηρίαση!

Δημοσίευση από kouix Σαβ Απρ 19, 2014 10:35 pm

Sad Sad 

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Δηλητηρίαση! Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Δηλητηρίαση! M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δηλητηρίαση! Empty Απ: Δηλητηρίαση!

Δημοσίευση από zeledaki Σαβ Απρ 19, 2014 10:47 pm

No No καλο του ταξιδι...
zeledaki
zeledaki
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη θα έλεγα είναι η καλύτερη εποχή
Motto : Keep Walking!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/08/2011
Mood : Δηλητηρίαση! M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δηλητηρίαση! Empty Απ: Δηλητηρίαση!

Δημοσίευση από psipsa Σαβ Απρ 19, 2014 10:53 pm

καλο του ταξιδι,.... εκανες οτι ηταν ανθρωπινως δυνατο..
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Δηλητηρίαση! Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης