gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

αντίο σε όλα

+6
moukelis
LAROGATA
alex..niaou
houlieta
kouix
johnny_m
10 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

αντίο σε όλα Empty αντίο σε όλα

Δημοσίευση από johnny_m Παρ Μαρ 28, 2014 2:09 pm

Ηταν 16 Μαρτίου, απόγευμα που καθώς περπατούσα στον δρόμο βρήκα δίπλα σε κάδους σκουπιδιών 4 νεογγένητα και άτυχα γατάκια. Τα μάζεψα αρχικά σε μια κόυτα. Εκεί άρχισε ο αγώνας να κρατηθούν στη ζωή και πόσο ακόμα πιο δύσκολο το έργο μιας που δεν είχα γνώση περι περίθαλψης σε νεογγένητα.
Απο εδώ και απο εκέι έμαθα. Φρόντισα πρώτα απ' όλα να είναι ζεστά. Πρώτες μέρες όλα καλά. Ευκίνητα, ζωηρά και με όρεξη. Αρχισα να πιστεύω οτι θα τα καταφέρουν παρ΄ολο όπως πολλοί μου ανέφεραν πόσο επικίνδυνη έιναι η κατάσταση τους λόγω ελάχιστου θηλασμού. Και όμως εγώ ήλπιζα οτι θα πάνε καλά...
Δυστυχώς μετα απο 2 βδομαδες φροντίδας, στοργής και αγάπης, έφυγαν όλα. Δυο βδομάδες που τα φρόντιζα ένιωσα οτι τα είχα χρόνια μαζί μου. Το έβλεπα ως καλό σημάδι και ένιωθα υπέροχα οταν μετα το φαγάκι τους όλα χουρχουριζαν. Ραγίζει η καρδία σου απο την μια να το κρατάς ζεστο και απο την άλλη να το σκεπάζεις για πάντα.
Το τελευταίο γατάκι, ο "αγαπησιαρης" όπως το αποκαλούσα, χτες πριν κοιμήθω το είχα στα χέρια μου ήταν ήσυχο αλλά ηταν η πρώτη φορα που με κοίταξε στα μάτια. Παρακάλεσα έστω  αυτό να μείνει. Δυστυχώς και αυτό το βρήκα πεθαμένο το πρωί. Τα φανταζόμουν όλα να ήταν μεγάλα και παιχνιδιάρικα....
Μπορεί να γνώρισαν έστω λίγο την φροντίδα αλλα τίποτα δεν συγκρίνεται το χτύπημα της εγκατάλειψης. Τουλάχιστον κράτησαν κάτι απο εμένα.


Έυχομαι ποτέ να υπάρξουν τέτοιες κακές κινήσεις που να κατευθύνουν τα ζώα σε θάνατο. Μια κοπέλα μου είπε μπράβο που έκανες τέτοια κίνηση να τα μαζέψεις διότι τα γλύτωσες απο το θάνατο. Και της απαντησα απ΄ευθειας. Ενα ζώο είναι νεκρό από την στιγμή που το εγκαταλείπουν.


Απο τα βάθη της καρδιάς μου, σας ευχαριστώ όλους εσας μέσα στο φορουμ που βοηθήσατε και με στηρίξατε. Να είστε όλοι καλά και θα είμαι κοντάς σας.

johnny_m
Kitten
Kitten

Άντρας
Χοίρος
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : κανενα
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/03/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αντίο σε όλα Empty Απ: αντίο σε όλα

Δημοσίευση από kouix Παρ Μαρ 28, 2014 4:36 pm

Κριμα....

Ειναι απο τις φορές, που η προσπάθεια, αξίζει περισσότερο απο το αποτελεσμα.....

Να σαι καλά βρε Τζόνυ, για την προσπάθεια, κι εύχομαι το κακό που βρήκε αυτές τις αθώες ψυχούλες, να το πληρώσουν πολύ ακριβά αυτοί που τα "σκότωσαν" όταν τα πέταξαν στα σκουπίδια.


___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

αντίο σε όλα Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : αντίο σε όλα M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αντίο σε όλα Empty Απ: αντίο σε όλα

Δημοσίευση από houlieta Παρ Μαρ 28, 2014 4:38 pm

Λυπάμαι πάρα πολύ...  Sad 
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : αντίο σε όλα M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αντίο σε όλα Empty Απ: αντίο σε όλα

Δημοσίευση από alex..niaou Παρ Μαρ 28, 2014 5:12 pm

λυπαμαι πολυ πολυ... μονο ο χρονος θα σε βοηθησει...
και ισως η συντροφια ενος γατιου.. τωρα που ειδες τί ομορφα συναισθηματα σου ξυπναει ενα τετοιο πλασμα-παρολο που η ιστορια σου ειχε κακο τελος- πιστευω οτι αν αποκτησεις στο μελλον ενα γερο,μεγαλωμενο απο τη μαμα του γατακι, θα το φροντισεις και θα σε φροντισει υπεροχα..  rainbow 
alex..niaou
alex..niaou
Γατοπαγίτης
Γατοπαγίτης

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 31
Τόπος : Θεσσαλονικη feat.Ηρακλειο Κρητης!
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα διδυμακια,την Sushi και Barilla!μισό νορβηγάκι,την Eλίκη και άλλο μισό τον Ράμσον!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη-Καλοκαιρακι!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Phyllia, Ηλένια, Λιλου, Ninja
Motto : i've been putting out the fire with gasoline..!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2009
Mood : αντίο σε όλα M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αντίο σε όλα Empty Απ: αντίο σε όλα

Δημοσίευση από LAROGATA Παρ Μαρ 28, 2014 5:27 pm

Είχες έναν πολύ άνισο πόλεμο με το χρόνο,τα γατάκια δεν είχαν θηλάσει καθολου και ήταν σχεδόν απίθανο να τα καταφέρουν . rainbow  gatoula Έκανες οτι καλύτερο μπορούσες και δεν πρέπει να νοιώθεις ενοχές,ενοχές πρέπει να νοιώθουν εκεινοι που τα καταδίκασαν .Εύχομαι και εγω ν'αποφασίσεις να γίνεις γατογονιός και είμαι σίγουρη ότι θα είσαι καταπληκτικός όπως ήσουν και με τα μωρα. gatoula 
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : αντίο σε όλα M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αντίο σε όλα Empty Απ: αντίο σε όλα

Δημοσίευση από moukelis Παρ Μαρ 28, 2014 5:28 pm

Λυπαμαι πολυ...τουλαχιστον ειχαν την ευκαιρια να νιωσουν τη ζεστασια και τη φροντιδα,και δεν εχασαν τη μαζη σε μια κρυα κουτα.
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : αντίο σε όλα M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αντίο σε όλα Empty Απ: αντίο σε όλα

Δημοσίευση από thanoschris1 Παρ Μαρ 28, 2014 8:46 pm

Λυπάμαι πολύ johnny για τα γατάκια και μπράβο σου χίλιες φορές για ότι έκανες για τα μωράκια.
Θα σου πω μια μικρή ιστορία. Τον πρώτο καιρό που ήμουν παντρεμένη, ένα πρωί βρήκα σ' ένα χωράφι δίπλα από το σπίτι μας -επαρχία μέναμε τότε- 4 μωρογατάκια με ματάκια κλειστά.Η μαμά τους άφαντη.Τα πήραμε σπίτι και τα φροντίσαμε όπως κι εσύ. Δυστυχώς κανένα δεν έζησε. Την μέρα που χάσαμε και το τελευταίο,το μεσημέρι που γύρισα από τη δουλειά βρίσκω μέσα στο σπίτι ένα γατούλι 2-2,5 μηνών να μπλέκεται μέσα στα πόδια μου. Ο καλός μου δεν άντεξε χωρίς γατάκι κι ας μην είχε ποτέ δικό του- εγώ πάλι σ΄όλη μου τη ζωή είχα γάτα και ήταν το μόνο διάστημα που έμεινα χωρίς... αλλά ήταν για πολύ λίγο και καταλαβαίνεις τη χαρά μου μόλις το είδα.
Γιατί στα λέω τώρα αυτά... μα αφού τα νοιάζεσαι και τα αγαπάς τί ωραιότερο από το να αποκτήσεις ένα δικό σου.Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου.
Και να μην στενοχωριέσαι,έκανες τα πάντα για να σώσεις αυτές τις ψυχούλες,αλλά δυστυχώς δεν είναι πάντα στο χέρι μας.
thanoschris1
thanoschris1
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 63
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΟΥΖΟΥΡΟΚΑΙΡΟΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : μμμμμ...όλες
Motto : ΘΕΛΩ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ ΚΙ ΑΓΑΠΑΚΙΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/12/2013
Mood : αντίο σε όλα M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αντίο σε όλα Empty Απ: αντίο σε όλα

Δημοσίευση από Φανούλα Παρ Μαρ 28, 2014 9:22 pm

Τζονυ, μπορει μετα από λίγο καιρο να υιοθετήσεις γατάκι και να δωσεις επι τέσσερα την αγάπη σου( φιλε διαθέτεις πολύ από αυτην!
Φανούλα
Φανούλα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 4 την Σισσυ, την Μιννι, τον ακταιο και την αμαντα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρία πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/08/2013
Mood : αντίο σε όλα Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αντίο σε όλα Empty Απ: αντίο σε όλα

Δημοσίευση από Alcione Παρ Μαρ 28, 2014 10:38 pm

Sad Sad Sad 
λυπάμαι τόσο πολύ!!!!!! με συγκίνησες πάρα πολύ με την προσπάθειά σου και με τον τρόπο που τώρα τα αποχαιρετάς... δυστυχώς ξέρω πώς είναι να χάνεις ένα αγαπημένο πλάσμα. όποιος έχει κάποτε αγαπήσει ένα ζωάκι κάποια στιγμή έρχεται αντιμέτωπος και με την απώλειά του δυστυχώς..
εσύ δεν τα είχες πολύ καιρό, αλλά τα έζησες και τα πόνεσες πάρα πολύ σε αυτό το διάστημα, αγχώθηκες, προσπάθησες, έκανες τα πάντα γι' αυτά και λυπάμαι πολύ που τώρα αποχαιρετάς και το τελευταίο.. ήθελα τόσο πολύ να σου πάνε όλα καλά...

Alcione
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/11/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αντίο σε όλα Empty Απ: αντίο σε όλα

Δημοσίευση από KOTOYLA Πεμ Απρ 10, 2014 12:54 pm

κριμα για τα γατακια!!ομως αξιζεις ενα μεγαλο μπραβο για την προσπαθεια που εκανες για να τα κρατησεις στη ζωη!!
KOTOYLA
KOTOYLA
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστερι
Αριθμός γατουνίων : μια στο σπιτι και δυο αδεσποτουλες στον κηπο
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : το γλυκο καλοκαιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ολα!!!!!!!
Motto : μια γυνακα ολα τα μπορει!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/02/2012
Mood : αντίο σε όλα M_refr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης