gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ

+2
YNL
Σιαμέζακι
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ Empty ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ

Δημοσίευση από Σιαμέζακι Τρι Δεκ 17, 2013 10:50 pm

Καλησπέρα, παρακολουθώ το φόρουμ, αλλά δεν είχα ξαναγράψει, θα ήθελα να ζητήσω τη βοήθεια σας σε ένα θέμα που με ταλανίζει. Έχω 2 γατιά, μια ημίαιμη μακρύτριχη κι ένα Σιαμεζούλη, ο οποίος ήταν ανέκαθεν λαίμαργος, αλλά από τότε που στειρώθηκε η κατάσταση έχει ξεφύγει, δε με αφήνει να φάω χωρίς να προσπαθεί να βουτήξει τις πατούσες του στο φαγητό, ρίχνει κάτω το ψωμί (!), σκαρφαλώνει σε κάθε ντουλάπι ψάχνοντας για φαγώσιμα, και το κορυφαίο, αν τύχει να αφήσω άπλυτα στο νεροχύτη, βουτάει και γλείφει υπολείμματα αν δεν τον δω εγκαίρως. Είμαι κυριολεκτικά συνέχεια από πίσω του, αλλά δε μπορώ να είμαι σπίτι όλες τις ώρες φυσικά. Υπάρχει κάποια διασύνδεση μεταξύ στείρωσης και λαιμαργίας; Τους δίνω δυο φορές τη μέρα Applaws ξηρά τροφή και ενίοτε για λιχουδιά κονσερβούλα, Gourmet ή Sheba ή φρέσκο ψαράκι. Μήπως φταίει ότι δεν του δίνω ειδική τροφή για μετά τη στείρωση; Είναι γενικά πολύ δραστήριος και δεν έχω προσέξει ιδιαίτερες διακυμάνσεις στο βάρος του μετά την επέμβαση. Να σημειώσω ότι έχει και την τάση (αυτό πριν τη στείρωση) να του αρέσουν περίεργα πράγματα που δεν κάνουν βέβαια για γάτες (κρεμμύδια, ξυδάτα κρέατα, ζάχαρη κλπ) οπότε είμαι συνέχεια σε επιφυλακή.

Σιαμέζακι
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/12/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ Empty Απ: ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ

Δημοσίευση από YNL Τρι Δεκ 17, 2013 11:08 pm

Μάλλον έπεσες στην ακραία περίπτωση λαιμαργίας ενός γατιού
Μετά την στείρωση όλοι δίνουμε στα γατάκια μας τις ειδικές τροφές για στειρωμένα.

Εγώ της δικιάς μου έχω πάντα το πιατάκι της γεμάτο όλη την μέρα.
Μη το φοβάσαι δίνε τους φαί για στειρωμένα που έχουν ουσίες που βοηθούν στην διατήρηση του βάρους τους και χορταίνουν με λιγότερο φαί.

Για τα κρεμμύδια , ξιδάτα κτλ που τρελαίνεται θα είναι η εξαίρεση του κανόνα το δικό σου γιατί συνήθως τα γατάκια κυρίως για το κρεμμύδι όταν το μυρίζουν παίρνουν δρόμο.
Όταν λείπω από το σπίτι πάντα φροντίζω ο νεροχύτης να είναι άδειος δίχως τουλάχιστον υπολείμματα φαγητών.
YNL
YNL
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 73
Τόπος : Αμφιάλη Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 1. Την Χιονάτη Κερατσινίου
Motto : ΦΟΠΛΟΧΟ ΟΝΑΡ LORD ΧΟΥΛΙΟ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/09/2011
Mood : ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ M-help

https://www.youtube.com/user/YNLAMP/videos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ Empty Απ: ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ

Δημοσίευση από Σιαμέζακι Τρι Δεκ 17, 2013 11:26 pm

Με την άλλη γατούλα (επίσης στειρωμένη), δεν έχω θέματα, αν και καμιά φορά αν την τραβήξει η μυρωδιά του φαγητού μου πλησιάζει, αλλά καμία σχέση με τον άλλο. Αυτό με τα κρεμμύδια ειδικά είναι πραγματικά μαρτύριο γιατί πρέπει να έχω πάντα το νου μου την ώρα που τα καθαρίζω μην πέσει τίποτε κάτω. Πραγματικά δεν το έχω ξανακούσει ποτέ κι όπως βλέπω με επιβεβαιώνεις. Θα δω τι γίνεται και με την τροφή για στειρωμένες, μήπως του κοπεί η διάθεση για εξερευνήσεις.

Σιαμέζακι
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/12/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ Empty Απ: ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ

Δημοσίευση από YNL Τετ Δεκ 18, 2013 12:52 am

Πάντως να σου ξεκαθαρίσω πως η δικιά μου πρέπει να μου δώσει την άδεια να φάω ή να ετοιμάσω το φαί. Ανεβαίνει πάνω στα ντουλάπια της κουζίνας και με παρακολουθεί από ψηλά κι όλο νιαου και νιαου είναι. Έτσι ότι βγάλω από το ψυγείο για να ησυχάσω από την μουρμούρα της της το απλώνω προς το μέρος της για να το μυρίσει. Κι αν ετοιμάσω το φαί θα της βάλω το πιάτο μπροστά της να το μυρίσει. ΠΑΝΤΑ τα μυρίζει εξονυχιστικά αλλά ποτέ δεν τα δαγκώνει. Μόνο άν έχω γαλοπούλα για τοστ θα φάει αν της το κόψω σε μικρά κομματάκια
YNL
YNL
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 73
Τόπος : Αμφιάλη Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 1. Την Χιονάτη Κερατσινίου
Motto : ΦΟΠΛΟΧΟ ΟΝΑΡ LORD ΧΟΥΛΙΟ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/09/2011
Mood : ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ M-help

https://www.youtube.com/user/YNLAMP/videos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ Empty Απ: ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ

Δημοσίευση από houlieta Τετ Δεκ 18, 2013 1:21 am

Χμ...
Γιάννη μου, μάλλον εσύ έχεις πέσει στην περίπτωση γάτας που δεν είναι λαίμαργη!..
Smile 
Η βασικότερη "παρενέργεια" της στείρωσης είναι η παχυσαρκία και για αυτό προειδοποιούν όλοι οι γιατροί..
Να ταϊζουμε προσεκτικά τις γάτες μας για να μην παχύνουν...
Ειναι φυσιολογικό να πεινάει ο γατούλης σου και επίσης, καθόλου περίεργο δεν είναι που τσιμπολογάει διάφορα...
Smile
Υπάρχουν τροφές ειδικές για στειρωμένες γάτες αλλά και οι grain free τροφές και οι ολιστικές θεωρητικά είναι κατάλληλες για στειρωμένες γατούλες..
Το μυστικό είναι είτε δίνεις ειδική τροφή για στειρωμένα είτε όχι, να μένεις πιστή στην δοσολογία που προτείνει ο κατασκευαστής..
Εχοντας και εγω λαίμαργα γατάκια, έχω καταλήξει να τα ταϊζω 3 φορές την ημέρα, δλδ μοιράζω στα 3 την τροφή που τους αναλογεί ανά ημέρα..
Ετσι τρωνε πιο συχνά για να μην νιώθουν έντονη πείνα..
Φυσικά και ζητιανεύουν και προσπαθούν να κλέψουν και καμιά φορά τα βρισκω στον νεροχύτη αλλά δεν αφηνω γενικά πράγματα να βρουν οπότε...
Smile
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ Empty Απ: ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ

Δημοσίευση από Μαυρογατος Τετ Δεκ 18, 2013 1:37 am

Καλησπερα Σιαμεζακι. By the way,μηπως σε λενε Κατερινα? Smile Ο μονος τροπος να μην εχεις προβλημα με τα αποφαγια ειναι ενας,να μην αφηνεις πουθενα εκτεθημενα αποφαγια! Εμενα κλεβει ακομα και τις φλουδες απο τις πατατες την ωρα που τις καθαριζω! Η τροφη που δινεις χορταινει τα γατια πολυ περισσοτερο απο αυτες για στειρωμενα και σε καμια περιπτωση μην δινεις μεγαλυτερη ποσοτητα απο αυτη που γραφει στην συσκευασια. Την ωρα που τρως αν δεν μπορεις να αποφυγεις τα καμωματα καλο ειναι να τον κλεινεις στην τουαλετα. Εγω παντως ταιζω συγκεκριμενες ωρες,δεν αφηνω συνεχεια τροφη διαθεσιμη. Πρωτα τρωει ο μικρος και μετα τον παω στην τουαλετα για να φαει η μεγαλη.
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ Empty Απ: ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ

Δημοσίευση από Σιαμέζακι Τετ Δεκ 18, 2013 12:21 pm

Μαυρογατος έγραψε:Καλησπερα Σιαμεζακι. By the way,μηπως σε λενε Κατερινα? Smile Ο μονος τροπος να μην εχεις προβλημα με τα αποφαγια ειναι ενας,να μην αφηνεις πουθενα εκτεθημενα αποφαγια! Εμενα κλεβει ακομα και τις φλουδες απο τις πατατες την ωρα που τις καθαριζω! Η τροφη που δινεις χορταινει τα γατια πολυ περισσοτερο απο αυτες για στειρωμενα και σε καμια περιπτωση μην δινεις μεγαλυτερη ποσοτητα απο αυτη που γραφει στην συσκευασια. Την ωρα που τρως αν δεν μπορεις να αποφυγεις τα καμωματα καλο ειναι να τον κλεινεις στην τουαλετα. Εγω παντως ταιζω συγκεκριμενες ωρες,δεν αφηνω συνεχεια τροφη διαθεσιμη. Πρωτα τρωει ο μικρος και μετα τον παω στην τουαλετα για να φαει η μεγαλη.

Λογικά θα τα έχεις μάθει κι από αλλού, αλλά ούτε κι εγώ αφήνω πάντα τροφή διαθέσιμη, έχω ωράριο. Τρώνε μαζί, δεν υπάρχει θέμα, αρκεί να βάζω πρώτα στη μεγάλη γιατί αλλιώς προσπαθεί να αρπάξει του μικρού. Τον κλείνω όταν φτάνω στο μη παρέκει, αλλά ουρλιάζει και στενοχωριέμαι. Δεν αφήνω γενικά εκτεθειμένα αποφάγια, αλλά όταν καθαρίζω πχ. ή όταν έχει γεμίσει το πλυντήριο πιάτων αναγκαστικά κάτι μένει, έστω και για λίγη ώρα, κι εκείνος παραμονεύει. Να σημειώσω επίσης ότι βγάζει τροφές μέσα από σακούλες.

Σιαμέζακι
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/12/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ Empty Απ: ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ

Δημοσίευση από Μαυρογατος Τετ Δεκ 18, 2013 1:02 pm

Βρε αστον να σκουζει,που θα παει,θα συνηθισει! Ετσι εκανε και ο Μερλιν στην αρχη και τωρα οταν πλησιαζει η ωρα της κονσερβας παει μονος του στο μπανιο και περιμενει! Βαλε μεσα στο νεροχυτη ενα πιατο με κατι που να ειναι στανταρ οτι θα το φαει και ριξε απο πανω λιγο ξυδι η λεμονι,οτι απο τα δυο ξερεις οτι δεν γουσταρει. Αμα δοκιμασει και ξενερωσει μπορει να το κοψει. Το περιεργο ειναι οτι ο Λεο ειναι ο πειναλας αλλα η αλλη του τρωει το φαι! Μην ξεχασεις να ανοιξεις και θεμα για τα γατουνια. Αλωστε ο Λεο ειναι παιδι του φορουμ! hithere 
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ Empty Απ: ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ

Δημοσίευση από abyssinia Τετ Δεκ 18, 2013 1:56 pm

Πιστευω οτι ο γατουλης σου ειναι λαιμαργος εκ φυσεως hungry hungry . Η Αγαπη απο την πρωτη μερα που την πειραμε ειχε επι εικοσιτετραωρου βασεως ξηρα τροφη και οταν στειρωθηκε παλι την ιδια ειχε χωρις να τις την παρουμε καθολου. Απο μονη της κανονιζε ποσο θα φαει και δεν τις δινουμε για στειρωμενα και ας ειναι στειρωμενη. Μηπως να του αφησεις την τροφη του (ξηρα) για μια μερα να δεις τι θα κανει? Βεβαια ζυγισμενη για να ξειρεις ποσο θα φαει. Οσο για το οτι παει παντου και τρωει, καλο θα ειναι να τον μαλωσεις και λιγακι. Παρατηρω οτι οταν τρωω εγω η Αγαπη ερχεται να της δωσω κατι, αλλα επειδη ξερει οτι δεν θα της δωσω ουτε ενα μιαου δεν κανει. Ενω οταν τρωει η gatoplikti σκαρφαλωνει πανω της γιατι της δινει ολο και κατι επιπλεον. Αλλαζει δηλαδη συμπεριφορα αναλογα με το ποιος τρωει. Θελει υπομονη και συνεπεια. Οχι τη μια να τις δινεις και την αλλη οχι. Μια χαρα καταλαβαινουν τα γατουλακια μας. Οσο για το κρεμμυδι, θελει πολυ προσοχη, γιατι μπορει να κανει αμεσα ζημια στα νεφρα.
abyssinia
abyssinia
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 49
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ολα τα γατακια του κοσμου
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2013
Mood : ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ Empty Απ: ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ

Δημοσίευση από koneko Τετ Δεκ 18, 2013 3:06 pm

προτεινω να διαβασεις το παρακατω αρθρο το οποιο στις 2 τελευταιες παραγραφους εχει εκπληκτικη ομοιοτητα με την περιπτωση σου!
http://www.petmd.com/blogs/nutritionnuggets/cat/jcoates/march/2013/cats-obsessed-with-food#.UrGckScufwI
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ Empty Απ: ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ

Δημοσίευση από Σιαμέζακι Τετ Δεκ 18, 2013 9:43 pm

Ευχαριστώ για το λινκ, έχω πέσει στην περίπτωση φαίνεται! Να σημειώσω επειδή αναφέρεται και στο άρθρο, ότι του έχω κάνει κι εγώ εξετάσεις και δεν υπάρχει κάτι ανησυχητικό. Επίσης παρότι προσιδιάζει η συμπεριφορά του με τις δυο τελευταίες γάτες, δεν είναι επιθετικός (απέναντι μας εννοώ, με το φαγητό πολύ!)

Abyssinia δεν τους κάνω ποτέ διακρίσεις στο φαγητό, ό,τι τρώει ο ένας τρώει κι ο άλλος.

Μαυρόγατε, θα ανεβάσω και για τα δύο υπέροχα ζουζούνια μου, μες στις γιορτές το έχω κατά νου.

Σιαμέζακι
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/12/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ Empty Απ: ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ

Δημοσίευση από koneko Τετ Δεκ 18, 2013 11:11 pm

Πολλες γατες να ξερεις ειναι απλα περιεργες. Το μεσημερι πχ οταν βαζεις φαγητο να φατε και γκρινιαζει, δινε του μικρες μπουκιες για να οτυ φευγει η περιεργεια. Μπορεις επισης να τον ταιζεις λιγο πριν φας. Εγω παντα ετσι κανω, αλλα ο δικος μου ειναι στο αντιθετο ακριβως ακρο απο τον δικο σου  happy2 Αν θελεις ανταλλαζουμε γατια, παντα ηθελα ενα ατιθασσο γατι να κλεβει μπριζολες απο τα πιατα!  
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης