gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

5 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από WannaBeFree Σαβ Νοε 09, 2013 1:32 am

Γατοπαρέα καλησπέρα.. ή μάλλον καλημέρα!
Έχω ημι-υιοθετήσει ένα γατάκι απ' το δρόμο εδώ και 2 μήνες περίπου. Τώρα κοντεύει τεσσάρων μηνών σύμφωνα με τον γιατρό και όταν λέω "ημι-υιοθετήσει" εννοώ ότι μέχρι πριν 2 μέρες ζούσε στο μπαλκόνι μου (ισόγειο) το οποίο είναι πάνω στην εσωτερική αυλίτσα της πολυκατοικίας και έμενε και πολλές ώρες μέσα στο σπίτι αλλά όχι τα βράδια. Αυτό σημαίνει ότι του έβαζα κανονικά τροφούλα για μικρά γατάκια (στην αρχή frieskies junior αλλά ύστερα πέρασα ώρες διαβάζοντας εδώ τις διάφορες συζητήσεις και άρθρα για την ποιότητα τέτοιων τροφών και την αλλάξαμε σιγά σιγά με την Proplan της Purina). Πήγαμε στον κτηνίατρο την πρώτη φορά, μας έδωσε μια πάστα για τα ενδοπαράσιτα και ένα σπρει για τα εξώ... και ύστερα κάναμε και τα 2 πρώτα μας εμβόλια. Της τελευταίες μέρες, ειδικά μετά την τρομερή κατεγίδα ένα βράδυ εδώ στην Αθήνα, τον έφερα μέσα στο σπίτι και χρησιμοποίησα ένα πρόχειρο κουτί για αμμοδοχείο για να μην χρειάζεται να βγαίνει έξω. Ξέχασα να αναφέρω πως μόλις εξοικειώθηκε με τον χώρο στις αρχές, άρχισε να πηδάει τον τοίχο της αυλής και να φεύγει για 1-2 ώρες αλλά πάντα επέστρεφε το καλό μου. Μ αυτόν τον τρόπο δεν είχα ιδέα που έκανε την ανάγκη του αλλά ούτε τον είχα δει και ποτέ.. Τώρα λοιπόν που είναι μέσα στο σπίτι και η άμμος του, πρόσεξα ότι τα κακά του είναι αρκετά ανοιχτόχρωμα και ποτέ στερεά. Ύστερα θυμήθηκα ότι και τις πρώτες μέρες που δεν έφευγε απ' την αυλή ήταν πάλι έτσι αλλά δεν ήξερα ότι ήταν ανυσηχιτικό καθώς ποτέ μου δεν είχα δει κακάκια από γάτες πιο πριν.. Χτές μάλιστα βρήκα και 2 σκουλήκια, ένα στην άμμο του και ένα παραέξω (κάπου διάβασα ότι μπορούν τα σκουλήκια να προκαλέσουν διάρροιες) οπότε μίλησα με τον κτηνίατρο και μου είπε να πάω σε πετ σοπ και να του πάρω χαπάκι για τα σκουλήκια όπως και έκανα. Του έδωσα το μισό βέβαια γιατί ήταν για γάτες τεσσάρων κιλών και ο μικρούλης μου είναι ακόμα 2.100 και μου είπε ότι είναι πιο αποτελεσματικό από την πάστα. Μετά από 10-15 λεπτά πήγε στην τουαλέτα και διαφορά δεν είδα αλλά δεν ξέρω μήπως ήταν ακόμα πολύ νωρίς.. Σκουλήκια δεν είδα (δεν ξέρω αν βγαίνουν κάθε φορά) αλλά και πάλι ήταν αρκετά νερουλά και ανοιχτόχρωμα.. Είναι ανησυχητικό αυτό;;...
Συγνώμη που γράφω τόπο πολύ και σας κουράζω αλλά είμαι αρκετά newbie στην γατοφροντίδα και ήθελα να είμαι λεπτομερής.. Σε ένα θέμα του φόρουμ διάβασα ότι υπάρχουν γάτες που έχουν κάποιο πρόβλημα με το κοτόπουλο και μπορεί και αυτό να προκαλέσει διάρροιες και μέχρι στιγμής και οι 2 τροφές που αλλάξαμε αλλά και η υγρή τροφή που ενίοτε του δίνω έχουν γεύση κοτόπουλο (τρελαίνεται για κοτόπουλο - κάθε φορά που τρώμε γίνεται πανικός!) Πιστεύετε ότι πρέπει να δοκιμάσω και τροφές με άλλες γεύσεις; Και αν ναι, δεν έχω βρει κάποια που να είναι για μικρά γατάκια χωρίς να έχει κοτόπουλο... Και η Proplan και η Royal Canin και η Tonus που έχω βρει περιέχουν όλες κοτόπουλο. Θα μπορούσε να φάει τροφή για ενήλικες γάτες, που εκεί φαντάζομαι θα έχει περισσότερες γεύσεις;
Παρακαλώ δώστε μου τα φώτα σας... sardela  thanks 
WannaBeFree
WannaBeFree
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1 Charlie
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κρυάκι αλλά όχι υπερβολές
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/09/2013
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από gatoula46 Σαβ Νοε 09, 2013 1:53 am

WannaBeFree έγραψε:Γατοπαρέα καλησπέρα.. ή μάλλον καλημέρα!
Έχω ημι-υιοθετήσει ένα γατάκι απ' το δρόμο εδώ και 2 μήνες περίπου. Τώρα κοντεύει τεσσάρων μηνών σύμφωνα με τον γιατρό και όταν λέω "ημι-υιοθετήσει" εννοώ ότι μέχρι πριν 2 μέρες ζούσε στο μπαλκόνι μου (ισόγειο) το οποίο είναι πάνω στην εσωτερική αυλίτσα της πολυκατοικίας και έμενε και πολλές ώρες μέσα στο σπίτι αλλά όχι τα βράδια. Αυτό σημαίνει ότι του έβαζα κανονικά τροφούλα για μικρά γατάκια (στην αρχή frieskies junior αλλά ύστερα πέρασα ώρες διαβάζοντας εδώ τις διάφορες συζητήσεις και άρθρα για την ποιότητα τέτοιων τροφών και την αλλάξαμε σιγά σιγά με την Proplan της Purina). Πήγαμε στον κτηνίατρο την πρώτη φορά, μας έδωσε μια πάστα για τα ενδοπαράσιτα και ένα σπρει για τα εξώ... και ύστερα κάναμε και τα 2 πρώτα μας εμβόλια. Της τελευταίες μέρες, ειδικά μετά την τρομερή κατεγίδα ένα βράδυ εδώ στην Αθήνα, τον έφερα μέσα στο σπίτι και χρησιμοποίησα ένα πρόχειρο κουτί για αμμοδοχείο για να μην χρειάζεται να βγαίνει έξω. Ξέχασα να αναφέρω πως μόλις εξοικειώθηκε με τον χώρο στις αρχές, άρχισε να πηδάει τον τοίχο της αυλής και να φεύγει για 1-2 ώρες αλλά πάντα επέστρεφε το καλό μου. Μ αυτόν τον τρόπο δεν είχα ιδέα που έκανε την ανάγκη του αλλά ούτε τον είχα δει και ποτέ.. Τώρα λοιπόν που είναι μέσα στο σπίτι και η άμμος του, πρόσεξα ότι τα κακά του είναι αρκετά ανοιχτόχρωμα και ποτέ στερεά. Ύστερα θυμήθηκα ότι και τις πρώτες μέρες που δεν έφευγε απ' την αυλή ήταν πάλι έτσι αλλά δεν ήξερα ότι ήταν ανυσηχιτικό καθώς ποτέ μου δεν είχα δει κακάκια από γάτες πιο πριν.. Χτές μάλιστα βρήκα και 2 σκουλήκια, ένα στην άμμο του και ένα παραέξω (κάπου διάβασα ότι μπορούν τα σκουλήκια να προκαλέσουν διάρροιες) οπότε μίλησα με τον κτηνίατρο και μου είπε να πάω σε πετ σοπ και να του πάρω χαπάκι για τα σκουλήκια όπως και έκανα. Του έδωσα το μισό βέβαια γιατί ήταν για γάτες τεσσάρων κιλών και ο μικρούλης μου είναι ακόμα 2.100 και μου είπε ότι είναι πιο αποτελεσματικό από την πάστα. Μετά από 10-15 λεπτά πήγε στην τουαλέτα και διαφορά δεν είδα αλλά δεν ξέρω μήπως ήταν ακόμα πολύ νωρίς.. Σκουλήκια δεν είδα (δεν ξέρω αν βγαίνουν κάθε φορά) αλλά και πάλι ήταν αρκετά νερουλά και ανοιχτόχρωμα.. Είναι ανησυχητικό αυτό;;...
Συγνώμη που γράφω τόπο πολύ και σας κουράζω αλλά είμαι αρκετά newbie στην γατοφροντίδα και ήθελα να είμαι λεπτομερής.. Σε ένα θέμα του φόρουμ διάβασα ότι υπάρχουν γάτες που έχουν κάποιο πρόβλημα με το κοτόπουλο και μπορεί και αυτό να προκαλέσει διάρροιες και μέχρι στιγμής και οι 2 τροφές που αλλάξαμε αλλά και η υγρή τροφή που ενίοτε του δίνω έχουν γεύση κοτόπουλο (τρελαίνεται για κοτόπουλο - κάθε φορά που τρώμε γίνεται πανικός!) Πιστεύετε ότι πρέπει να δοκιμάσω και τροφές με άλλες γεύσεις; Και αν ναι, δεν έχω βρει κάποια που να είναι για μικρά γατάκια χωρίς να έχει κοτόπουλο... Και η Proplan και η Royal Canin και η Tonus που έχω βρει περιέχουν όλες κοτόπουλο. Θα μπορούσε να φάει τροφή για ενήλικες γάτες, που εκεί φαντάζομαι θα έχει περισσότερες γεύσεις;
Παρακαλώ δώστε μου τα φώτα σας... sardela  thanks 
Καλησπερα καιμ καλως ηρθες στο gatospito καταρχην ηρεμησε και μην σε πιανει πανικος!!!κατα δευτερον θα σου σινηστουσα να παρεις μια αμπουλα stronghold για τους ψυλλους...ενα γατακι που ζει εξω ξερεις οτι συνεχεια εχει ψυλλους...και εμενα μου τη συστησαν τα κοριτσια του φορουμ και ειναι καταπληκτικη!!!Smile να παρεις και μια αμπουλα profender η ενα χαπακι drontal ακομα καλυτερα....μου φανηκε περιεργο που ο κτηνιατρος σε εστειλε σε πετσοπ να παρεις χαπακι....συνηθως οι γιατροι εχουν...θα σου συνιστουσα η να αλλαξεις κτηνιατρο η να παρεις τη γνωμη δευτερου...το γεγονος οτι κανει μαλακα κακακια μπορει να σημαινει πολλα...ισως οτι εχει καποια ιωση,ισως και πιο πιθανο να εχει προβλημα με τη χλωριδα του εντερου....θελει χαπακι γι'αυτο!μπορει ομως να οφειλετει και σε κατι αλλο...μην το αμελησεις πηγαινε τον σε ενα δευτερο γιατρο....Smile Smile αλλεργια δεν εχουν ολες οι γατες ενας γιατρος ομως θα σε βοηθησει αυτος που πηγες απο τα λεγομενα σου απο αυτα που σου ειπε δεν μου γεμισε το ματι...Suspect Suspect Suspect Suspect 
gatoula46
gatoula46
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα πλάσματα το Σιμπα και τη Μυρτώ!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοχειμωνας!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Γιοντα,Ιζετ και βολφακο!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/11/2012
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από kouix Σαβ Νοε 09, 2013 2:07 am

Κατ' αρχην, ελπιζω και ευχομαι το γατακι να γινει συντομα περδίκι...mati 
1)Για  την διαρροια  "εν γενει"  ο  κτηνιατρος μου,  μου  ειχε  συστησει  κοτοπουλο με  ρυζι.
2)Το χαπακι  θα κανει  την δουλιτσα  του,  αλλα  θελει κι αυτο  τον  χρονο  του,  δεν αδειαζει απο τα  σκουληκακια  σε χρονο dt.... ισως παρει και  2μερες+ για να  συνελθει...
3) Προσοχη  στην αμμο του τωρα που εχει τα  σκουληκακια....  να μην μενουν πολλες ωρες τα κακα  μεσα....  Ακομη καλυτερα να τα  αφαιρεις ΑΜΕΣΑ (και να  σιγουρευεσαι οτι  πετας  ΟΛΟ τον "συρφετο" των  κακακίων... μην  μενουν υπολυματα μεσα  στην λεκανη ....)
4)Διαρροια  παρατηρείται και μερικες φορες, κατα την περιοδο προσαρμογής απο την μια  τροφη  σε  μια άλλη, γι' αυτο θα προτεινα μην  του αλλαζεις  ασυστολα  την τροφη (εγω  θα  του εδινα  κοτοπουλο με ρυζι παντως,ειδικα τωρα που εχει διαρροια.)
5)Αν δεις  την διαρροια να  συνεχιζεται  για πανω απο  2 μερες  μετα την ληψη  του μισού χαπακίου, κι αν  δεις  οτι  το γατακι  εχει χασει  το κεφι  του, ...θα  ελεγα βουρ  στον γιατρο....  γιατι  δεν ειναι καλο να εχουν  για παρατεταμενο χρονικό διαστημα διαρροιες τα γατακια....
6) δεν  ανεφερες τιποτα  για "γαλα", παντως -οπως και να 'χει- εγω το λεω: ΟΧΙ  ΓΑΛΑ  οσο εχει διαρροιες.

Δεν ειμαι και η πιο  εμπειρη  γατομαμα  του κοσμου,  αλλά  αυτά  είχα να  σου πω  σαν "αμεση" δραση/επεμβαση/απαντηση στο θεμα σου.
Ελπιζω να  με  συμπληρωσουν  καταλληλως  (ή/και να με  διορθωσουν)  οι υπολοιποι  γατογονεις  του φορουμ συντομα.
Smile

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από WannaBeFree Σαβ Νοε 09, 2013 2:11 am

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!
Η αλήθεια είναι ότι τρομάζω περισσότερο με την ιδέα ότι αυτό μπορεί να συμβαίνει όλο αυτό τον καιρό και να μην το χα καταλάβει...
Ο κτηνίατρος που κοιτάει τον Τσάρλι είναι αυτός της φιλοζωικής στη Ν. Χαλκιδόνα, εγώ τηλέφωνο πήρα, δεν πήγα από κει, και μίλησα με την κοπέλα στην είσοδο η οποία μου είπε για το χαπάκι (μάλλον δεν το εξήγησα καλά - σόρρυ!) Αυτός μου φαίνεται πολύ καλός και όλες τις φορές που πήγαμε έδειξε πολύ ενδιαφέρον και φαίνεται πραγματικά φιλόζωος και αυτός και η βοηθός του. Από χαπάκι το Drontal πήραμε στο πετ σοπ, απ' όσο κατάλαβα για να μου το προτείνεις πρέπει να ναι καλό Smile
Ο γιατρός πως μπορεί να καταλάβει αν έχει πρόβλημα με κάποια τροφή ή αν έχει πρόβλημα με την χλωρίδα του εντέρου, όπως είπες...; Όπως και να χει, αν δεν δω καμία διαφορά μέσα στο Σ/Κ σίγουρα θα πρέπει να τον επισκεφτούμε από Δευτέρα...
WannaBeFree
WannaBeFree
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1 Charlie
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κρυάκι αλλά όχι υπερβολές
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/09/2013
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από gatoula46 Σαβ Νοε 09, 2013 2:17 am

WannaBeFree έγραψε:Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!
Η αλήθεια είναι ότι τρομάζω περισσότερο με την ιδέα ότι αυτό μπορεί να συμβαίνει όλο αυτό τον καιρό και να μην το χα καταλάβει...
Ο κτηνίατρος που κοιτάει τον Τσάρλι είναι αυτός της φιλοζωικής στη Ν. Χαλκιδόνα, εγώ τηλέφωνο πήρα, δεν πήγα από κει, και μίλησα με την κοπέλα στην είσοδο η οποία μου είπε για το χαπάκι (μάλλον δεν το εξήγησα καλά - σόρρυ!) Αυτός μου φαίνεται πολύ καλός και όλες τις φορές που πήγαμε έδειξε πολύ ενδιαφέρον και φαίνεται πραγματικά φιλόζωος και αυτός και η βοηθός του. Από χαπάκι το Drontal πήραμε στο πετ σοπ, απ' όσο κατάλαβα για να μου το προτείνεις πρέπει να ναι καλό Smile
Ο γιατρός πως μπορεί να καταλάβει αν έχει πρόβλημα με κάποια τροφή ή αν έχει πρόβλημα με την χλωρίδα του εντέρου, όπως είπες...; Όπως και να χει, αν δεν δω καμία διαφορά μέσα στο Σ/Κ σίγουρα θα πρέπει να τον επισκεφτούμε από Δευτέρα...
ααααα τωρα μαλιστα!!!!τοτε ναι μια χαρα ειναι ο γιατρος!!!!ο γιατρος θα το καταλαβει γιατι θα του κανει καποιες εξετασεις... θα τον εξετασει πιστευω αλλα και με καλλιεργεια φαινεται ακριβως το προβλημα....οπως ειπε και πιο πανω η kouix δωστου κοτοπουλο με ρυζακι....βοηθαει πολυ αυτο....αν επιμενει το προβλημα πηγαινε τον στο γιατρο....εμας παντως που ειχαμε διαρροια μας εδωσε χαπακι!Smile Smile Smile Smile Smile 
gatoula46
gatoula46
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα πλάσματα το Σιμπα και τη Μυρτώ!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοχειμωνας!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Γιοντα,Ιζετ και βολφακο!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/11/2012
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από WannaBeFree Σαβ Νοε 09, 2013 2:18 am

kouix έγραψε:Κατ' αρχην, ελπιζω και ευχομαι το γατακι να γινει συντομα περδίκι...mati 
1)Για  την διαρροια  "εν γενει"  ο  κτηνιατρος μου,  μου  ειχε  συστησει  κοτοπουλο με  ρυζι.
2)Το χαπακι  θα κανει  την δουλιτσα  του,  αλλα  θελει κι αυτο  τον  χρονο  του,  δεν αδειαζει απο τα  σκουληκακια  σε χρονο dt.... ισως παρει και  2μερες+ για να  συνελθει...
3) Προσοχη  στην αμμο του τωρα που εχει τα  σκουληκακια....  να μην μενουν πολλες ωρες τα κακα  μεσα....  Ακομη καλυτερα να τα  αφαιρεις ΑΜΕΣΑ (και να  σιγουρευεσαι οτι  πετας  ΟΛΟ τον "συρφετο" των  κακακίων... μην  μενουν υπολυματα μεσα  στην λεκανη ....)
4)Διαρροια  παρατηρείται και μερικες φορες, κατα την περιοδο προσαρμογής απο την μια  τροφη  σε  μια άλλη, γι' αυτο θα προτεινα μην  του αλλαζεις  ασυστολα  την τροφη (εγω  θα  του εδινα  κοτοπουλο με ρυζι παντως,ειδικα  τωρα που εχει διαρροια.)
5)Αν δεις  την διαρροια να  συνεχιζεται  για πανω απο  2 μερες  μετα την ληψη  του μισού χαπακίου, κι αν  δεις  οτι  το γατακι  εχει χασει  το κεφι  του, ...θα  ελεγα βουρ  στον γιατρο....  γιατι  δεν ειναι καλο να εχουν  για παρατεταμενο χρονικό διαστημα διαρροιες τα γατακια....
6) δεν  ανεφερες τιποτα  για "γαλα", παντως -οπως και να 'χει- εγω το λεω: ΟΧΙ  ΓΑΛΑ  οσο εχει διαρροιες.

Δεν ειμαι και η πιο  εμπειρη  γατομαμα  του κοσμου,  αλλά  αυτά  είχα να  σου πω  σαν "αμεση" δραση/επεμβαση/απαντηση στο θεμα σου.
Ελπιζω να  με  συμπληρωσουν  καταλληλως  (ή/και να με  διορθωσουν)  οι υπολοιποι  γατογονεις  του φορουμ συντομα.
Smile
Όντως μακάρι να συνέλθει το κακόμοιρο.. Το κοτόπουλο πως θα πρέπει να το φτιάξω; Χωρίς αλάτι κλπ και μαζί του και το ρύζι (μπλουμ);
Ναι προσπαθώ να τα αφαιρώ όσο πιο γρήγορα μπορώ και αν δεν είμαι σπίτι, είναι η πρώτη μου δουλειά επιστρέφοντας.
Γάλα του έδινα στις αρχές ένα ειδικό για μικρούλια, αλλά το έκοψα αρκετό καιρό πριν γιατί πάλι κάπου στο φόρουμ διάβασα ότι δεν είναι καλό να πίνουν άπαξ και έχουν απογαλακτιστεί.
Σίγουρα είσαι πιο έμπειρη από μένα και κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη!
Σ ευχαριστώ thanks 
WannaBeFree
WannaBeFree
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1 Charlie
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κρυάκι αλλά όχι υπερβολές
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/09/2013
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από WannaBeFree Σαβ Νοε 09, 2013 2:24 am

gatoula46 έγραψε:
WannaBeFree έγραψε:Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!
Η αλήθεια είναι ότι τρομάζω περισσότερο με την ιδέα ότι αυτό μπορεί να συμβαίνει όλο αυτό τον καιρό και να μην το χα καταλάβει...
Ο κτηνίατρος που κοιτάει τον Τσάρλι είναι αυτός της φιλοζωικής στη Ν. Χαλκιδόνα, εγώ τηλέφωνο πήρα, δεν πήγα από κει, και μίλησα με την κοπέλα στην είσοδο η οποία μου είπε για το χαπάκι (μάλλον δεν το εξήγησα καλά - σόρρυ!) Αυτός μου φαίνεται πολύ καλός και όλες τις φορές που πήγαμε έδειξε πολύ ενδιαφέρον και φαίνεται πραγματικά φιλόζωος και αυτός και η βοηθός του. Από χαπάκι το Drontal πήραμε στο πετ σοπ, απ' όσο κατάλαβα για να μου το προτείνεις πρέπει να ναι καλό Smile
Ο γιατρός πως μπορεί να καταλάβει αν έχει πρόβλημα με κάποια τροφή ή αν έχει πρόβλημα με την χλωρίδα του εντέρου, όπως είπες...; Όπως και να χει, αν δεν δω καμία διαφορά μέσα στο Σ/Κ σίγουρα θα πρέπει να τον επισκεφτούμε από Δευτέρα...
ααααα τωρα μαλιστα!!!!τοτε ναι μια χαρα ειναι ο γιατρος!!!!ο γιατρος θα το καταλαβει γιατι θα του κανει καποιες εξετασεις... θα τον εξετασει πιστευω αλλα και με καλλιεργεια φαινεται ακριβως το προβλημα....οπως ειπε και πιο πανω η kouix δωστου κοτοπουλο με ρυζακι....βοηθαει πολυ αυτο....αν επιμενει το προβλημα πηγαινε τον στο γιατρο....εμας παντως που ειχαμε διαρροια μας εδωσε χαπακι!Smile Smile Smile Smile Smile 
Ωραία! Άρα θα ξεκινήσω με κοτοπουλάκι (μόλις μάθω ακριβώς πως να το φτιάξω γιατί και από μαγειρική σκίζουμε.. roll eyes )
Σ ευχαριστώ πολύ ξανά! Smile 
WannaBeFree
WannaBeFree
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1 Charlie
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κρυάκι αλλά όχι υπερβολές
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/09/2013
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από gatoula46 Σαβ Νοε 09, 2013 2:28 am

WannaBeFree έγραψε:
gatoula46 έγραψε:
WannaBeFree έγραψε:Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!
Η αλήθεια είναι ότι τρομάζω περισσότερο με την ιδέα ότι αυτό μπορεί να συμβαίνει όλο αυτό τον καιρό και να μην το χα καταλάβει...
Ο κτηνίατρος που κοιτάει τον Τσάρλι είναι αυτός της φιλοζωικής στη Ν. Χαλκιδόνα, εγώ τηλέφωνο πήρα, δεν πήγα από κει, και μίλησα με την κοπέλα στην είσοδο η οποία μου είπε για το χαπάκι (μάλλον δεν το εξήγησα καλά - σόρρυ!) Αυτός μου φαίνεται πολύ καλός και όλες τις φορές που πήγαμε έδειξε πολύ ενδιαφέρον και φαίνεται πραγματικά φιλόζωος και αυτός και η βοηθός του. Από χαπάκι το Drontal πήραμε στο πετ σοπ, απ' όσο κατάλαβα για να μου το προτείνεις πρέπει να ναι καλό Smile
Ο γιατρός πως μπορεί να καταλάβει αν έχει πρόβλημα με κάποια τροφή ή αν έχει πρόβλημα με την χλωρίδα του εντέρου, όπως είπες...; Όπως και να χει, αν δεν δω καμία διαφορά μέσα στο Σ/Κ σίγουρα θα πρέπει να τον επισκεφτούμε από Δευτέρα...
ααααα τωρα μαλιστα!!!!τοτε ναι μια χαρα ειναι ο γιατρος!!!!ο γιατρος θα το καταλαβει γιατι θα του κανει καποιες εξετασεις... θα τον εξετασει πιστευω αλλα και με καλλιεργεια φαινεται ακριβως το προβλημα....οπως ειπε και πιο πανω η kouix δωστου κοτοπουλο με ρυζακι....βοηθαει πολυ αυτο....αν επιμενει το προβλημα πηγαινε τον στο γιατρο....εμας παντως που ειχαμε διαρροια μας εδωσε χαπακι!Smile Smile Smile Smile Smile 
Ωραία! Άρα θα ξεκινήσω με κοτοπουλάκι (μόλις μάθω ακριβώς πως να το φτιάξω γιατί και από μαγειρική σκίζουμε.. roll eyes )
Σ ευχαριστώ πολύ ξανά! Smile 
σιγα βρε τι ευχαριστεις οτι χρειαστεις στειλε μας!!!!Veryhappy Veryhappy ευχομαι ολα να πανε καλα και να το ξεπερασετε λιαν συντομως!!Smile Smile Smile οσο για το κοτοπουλακι....παιρνεις ενα κομματακι στηθος το βραζεις με λιγο λαδακι και μολις τελειωσεις με το βρασιμο κρατας λιγο ζουμακι και βραζεις λιγο ρυζακι...απλα πραγματα χωρις αλατια!!!!θα το καταφερεις μια χαρα!!!!κανενας δεν γεννηθηκε μαθημενος..Smile Smile Smile Smile 
gatoula46
gatoula46
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα πλάσματα το Σιμπα και τη Μυρτώ!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοχειμωνας!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Γιοντα,Ιζετ και βολφακο!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/11/2012
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από WannaBeFree Σαβ Νοε 09, 2013 2:30 am

Αααα ξέχασα να αναφέρω επίσης ότι ο μικρούλης μου έχει και μια κήλη την οποία ο γιατρός την εντόπισε από την πρώτη μας επίσκεψη αλλά πρέπει να περιμένουμε να γίνει 6 μηνών και ύστερα να κάνει χειρουργείο (μαζι με την στείρωση. 2 σε 1!) Δεν ξέρω αν μπορεί να έχει καμία σχέση με όλα τα υπόλοιπα.. Απλά το προσθέτω..
WannaBeFree
WannaBeFree
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1 Charlie
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κρυάκι αλλά όχι υπερβολές
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/09/2013
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από WannaBeFree Σαβ Νοε 09, 2013 2:31 am

Τέλεια! Εύκολο ακούγεται! worship 
WannaBeFree
WannaBeFree
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1 Charlie
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κρυάκι αλλά όχι υπερβολές
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/09/2013
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από gatoula46 Σαβ Νοε 09, 2013 2:34 am

WannaBeFree έγραψε:Αααα ξέχασα να αναφέρω επίσης ότι ο μικρούλης μου έχει και μια κήλη την οποία ο γιατρός την εντόπισε από την πρώτη μας επίσκεψη αλλά πρέπει να περιμένουμε να γίνει 6 μηνών και ύστερα να κάνει χειρουργείο (μαζι με την στείρωση. 2 σε 1!) Δεν ξέρω αν μπορεί να έχει καμία σχέση με όλα τα υπόλοιπα.. Απλά το προσθέτω..
οχι δεν πιστευω να παιζει ρολο αυτο...μην σε ανησυχει καθολου...ναι συνηθως ετσι γινεται χειρουργειο και στειρωση μαζι!Smile 
gatoula46
gatoula46
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα πλάσματα το Σιμπα και τη Μυρτώ!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοχειμωνας!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Γιοντα,Ιζετ και βολφακο!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/11/2012
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από kouix Σαβ Νοε 09, 2013 2:34 am

βραζεις κοτοπουλακι, σε καμποσο νερακι (οχι παρα πολυ) και οταν βρασει για κανενα 15λεπτο (αν ειναι φιλετακι, βραζει ευκολα) αφαιρεις το κοτοπουλακι και στο νερο ΑΠΟ το κοτοπουλακι βραζεις το ρυζακι.

ΧΩΡΙΣ αλατι, αν θες, βαλε και "λιγο" λαδακι.

Σερβίρεται σχεδόν κρύο, (η δικιά μου δεν τρωει τιποτα απολύτως αν ειναι "ζεστό". Το κοτοπουλακι σε "γκουρμεδιάρικα" κυβάκια, και το ρυζακι με το ζουμακι -αν εχει μεινει καθολου- ολα μαζι ανακατεμενα.


Laughing 


___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από gatoula46 Σαβ Νοε 09, 2013 2:35 am

kouix έγραψε:βραζεις κοτοπουλακι, σε  καμποσο  νερακι (οχι παρα πολυ) και  οταν βρασει για κανενα  15λεπτο (αν ειναι φιλετακι, βραζει ευκολα) αφαιρεις το κοτοπουλακι και στο νερο ΑΠΟ το κοτοπουλακι βραζεις  το ρυζακι.

ΧΩΡΙΣ  αλατι,  αν θες, βαλε και  "λιγο"  λαδακι.

Σερβίρεται  σχεδόν κρύο, (η δικιά μου δεν τρωει  τιποτα απολύτως αν ειναι "ζεστό". Το κοτοπουλακι σε  "γκουρμεδιάρικα" κυβάκια, και  το  ρυζακι με το  ζουμακι -αν εχει μεινει καθολου- ολα μαζι  ανακατεμενα.


Laughing 

+10000:) Smile Smile Smile Smile 
gatoula46
gatoula46
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα πλάσματα το Σιμπα και τη Μυρτώ!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοχειμωνας!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Γιοντα,Ιζετ και βολφακο!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/11/2012
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από kouix Σαβ Νοε 09, 2013 2:38 am


Κατι μου λεει οτι αυτη η "γατουλα46" δακτυλογραφει παρα πολυ πιο γρηγορα απο μενα....
Razz 

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από WannaBeFree Σαβ Νοε 09, 2013 2:41 am

gatoula46 έγραψε:
kouix έγραψε:βραζεις κοτοπουλακι, σε  καμποσο  νερακι (οχι παρα πολυ) και  οταν βρασει για κανενα  15λεπτο (αν ειναι φιλετακι, βραζει ευκολα) αφαιρεις το κοτοπουλακι και στο νερο ΑΠΟ το κοτοπουλακι βραζεις  το ρυζακι.

ΧΩΡΙΣ  αλατι,  αν θες, βαλε και  "λιγο"  λαδακι.

Σερβίρεται  σχεδόν κρύο, (η δικιά μου δεν τρωει  τιποτα απολύτως αν ειναι "ζεστό". Το κοτοπουλακι σε  "γκουρμεδιάρικα" κυβάκια, και  το  ρυζακι με το  ζουμακι -αν εχει μεινει καθολου- ολα μαζι  ανακατεμενα.


Laughing 

+10000:) Smile Smile Smile Smile 
Σας ευχαριστώ και τις 2! Μιας και αύριο είναι έτσι κι αλλιώς η μέρα σούπερ-μάρκετ θα προμηθευτώ στήθος και θα πέσω με τα μούτρα στη μαγειρική happy2 
Να είστε καλά κι εσείς και τα γατουνο-σκυλάκια σας!!
WannaBeFree
WannaBeFree
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1 Charlie
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κρυάκι αλλά όχι υπερβολές
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/09/2013
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από kouix Σαβ Νοε 09, 2013 2:43 am


καλυτερα να παρεις φιλεταρισμενο μπουτακι κι οχι στηθος.
(το μπουτακι εχει περισσοτερη ταυρινη, που αν και κατα τον βρασμο η ταυρίνη χανεται κατα το πλειστον, θα μεινει καμποση μεσα στο νερο που θα βρασεις το ρυζακι)
Smile 

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από gatoula46 Σαβ Νοε 09, 2013 2:43 am

kouix έγραψε:
Κατι  μου λεει  οτι  αυτη  η "γατουλα46"  δακτυλογραφει  παρα πολυ πιο γρηγορα απο μενα....
Razz 
happy2 happy2 happy2  μπα...μην νομιζεις δεν εχω καταφερει ακομα το τυφλο συστημα!!!!Veryhappy Veryhappy Veryhappy 
Σπόιλερ:
gatoula46
gatoula46
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα πλάσματα το Σιμπα και τη Μυρτώ!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοχειμωνας!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Γιοντα,Ιζετ και βολφακο!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/11/2012
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από WannaBeFree Σαβ Νοε 09, 2013 2:46 am

Μπουτάκι it is λοιπόν! Smile 
Έβαλα και φωτό του κούκλου μου heart 
WannaBeFree
WannaBeFree
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1 Charlie
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κρυάκι αλλά όχι υπερβολές
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/09/2013
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από kouix Σαβ Νοε 09, 2013 2:47 am

Σπόιλερ:

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από kouix Σαβ Νοε 09, 2013 2:49 am

WannaBeFree έγραψε:Μπουτάκι it is λοιπόν! Smile 
Έβαλα και φωτό του κούκλου μου heart 
αααααααααχ! ειναι πορτοκαλάκης!!!!!!!!

heart heart heart heart heart  heart heart heart 

*εχω αδυναμια μεγαλη στους πορτοκαλάκηδες.....flower 

kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από gatoula46 Σαβ Νοε 09, 2013 2:50 am

WannaBeFree έγραψε:Μπουτάκι it is λοιπόν! Smile 
Έβαλα και φωτό του κούκλου μου heart 
με οτι κομματι θες μορεις να φτιαξεις τη σουπα στου μικρου!αυτο με το μπουτακι θα το εφαρμοσω και εγω παραυτα δεν ηξερα οτι περιεχειν ταυρινη....οσο ζουμε μαθαινουμε!!!!ο μικρος ειναι κουκλος να τον χαιρεσαι...περιμενουμε να ευχηθουμε και επισημα οταν μας τον συστησεις με το καλο στο γατοσυστηθειτε!!!!Smile Smile Smile ολα τα πλασματα αξιζουν μια καλη συσταση και ενα δικο τους θεμα!!!!Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy 
gatoula46
gatoula46
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα πλάσματα το Σιμπα και τη Μυρτώ!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοχειμωνας!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Γιοντα,Ιζετ και βολφακο!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/11/2012
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από gatoula46 Σαβ Νοε 09, 2013 2:53 am

kouix έγραψε:
Σπόιλερ:
Σπόιλερ:
gatoula46
gatoula46
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα πλάσματα το Σιμπα και τη Μυρτώ!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοχειμωνας!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Γιοντα,Ιζετ και βολφακο!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/11/2012
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από WannaBeFree Σαβ Νοε 09, 2013 2:57 am

Εντάξει λοιπόν!
Δεν έχω ακόμα αναλύψει όλα μυστικά του site αλλά που θα πάει, σιγά σιγά..
Είχα γράψει όμως σε ένα θέμα για το πως διαλέξαμε το όνομα της γάτας μας Smile 

http://www.gatospito.com/t9692p25-topic
WannaBeFree
WannaBeFree
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1 Charlie
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κρυάκι αλλά όχι υπερβολές
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/09/2013
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από gatoula46 Σαβ Νοε 09, 2013 3:08 am

WannaBeFree έγραψε:Εντάξει λοιπόν!
Δεν έχω ακόμα αναλύψει όλα μυστικά του site αλλά που θα πάει, σιγά σιγά..
Είχα γράψει όμως σε ένα θέμα για το πως διαλέξαμε το όνομα της γάτας μας Smile 

http://www.gatospito.com/t9692p25-topic
το γατοσυστηθειτε ειναι εδω: http://www.gatospito.com/f3-forum   πατας new topic και συστηνεσαι!!!!Smile Smile Smile  μην ανησυχεις θα περασεις πολυ καιρο μεχρι να τα μαθεις ολα!ουτε εγω τα ξερω ολα!!!!!Smile


Έχει επεξεργασθεί από τον/την gatoula46 στις Σαβ Νοε 09, 2013 3:16 am, 2 φορές συνολικά
gatoula46
gatoula46
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα πλάσματα το Σιμπα και τη Μυρτώ!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοχειμωνας!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Γιοντα,Ιζετ και βολφακο!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/11/2012
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από WannaBeFree Σαβ Νοε 09, 2013 3:10 am

happy2  Κατάλαβα!
Θα το κοιτάξω μόλις βρω τον χρόνο και τα μάτια μου δεν είναι μισάνοιχτα!
Thanks again και μόλις έχουμε νεότερα θα ξαναγράψω.
Καλό βράδυ Sleep 
WannaBeFree
WannaBeFree
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1 Charlie
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κρυάκι αλλά όχι υπερβολές
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/09/2013
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από WannaBeFree Σαβ Νοε 09, 2013 11:55 pm

Σήμερα κάναμε το πείραμα με το κοτόπουλο και το ρύζι αλλά τζίφος προς το παρόν. Μέχρι στιγμής έφαγε μια μεριδούλα και την επόμενη φορά που επισκέφτηκε την τουαλέτα δεν υπήρχε αλλαγή.. Προσπαθώ να μείνω αισιόδοξη βέβαια γιατί θα φάει μερικές φορές ακόμα και βλέπουμε... Scared
WannaBeFree
WannaBeFree
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1 Charlie
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κρυάκι αλλά όχι υπερβολές
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/09/2013
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από gatoula46 Κυρ Νοε 10, 2013 12:17 am

WannaBeFree έγραψε:Σήμερα κάναμε το πείραμα με το κοτόπουλο και το ρύζι αλλά τζίφος προς το παρόν. Μέχρι στιγμής έφαγε μια μεριδούλα και την επόμενη φορά που επισκέφτηκε την τουαλέτα δεν υπήρχε αλλαγή.. Προσπαθώ να μείνω αισιόδοξη βέβαια γιατί θα φάει μερικές φορές ακόμα και βλέπουμε... Scared
μην περιμενεις αμεσα αποτελεσματα απο τη μια μερα στην αλλη ουτε απο τη μια ωρα στην αλλη...tafos tafos και σουπερ ντουπερ εξπρες χαπι να ηταν παλι τοσο αμεσα αποτελεσματα δεν θα ειχε...η αναρρωση ειναι κατι που θελει υπομονη...Smile προσπαθησε να το αντιμετωπισεις ψυχραιμα....
gatoula46
gatoula46
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα πλάσματα το Σιμπα και τη Μυρτώ!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοχειμωνας!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Γιοντα,Ιζετ και βολφακο!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/11/2012
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από WannaBeFree Κυρ Νοε 10, 2013 12:26 am

Λογικό το βρίσκω αλλά επειδή δεν ξέρω ακριβώς πόσο καιρό συμβαίνει αυτό, λέω να τον συνεχίσω 1-2 μέρες ακόμα με αυτή τη διατροφή και αν δεν δω αλλαγή, την Τρίτη να πάμε στο γιατρό..
Ίδωμεν...!
WannaBeFree
WannaBeFree
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1 Charlie
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κρυάκι αλλά όχι υπερβολές
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/09/2013
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από WannaBeFree Κυρ Νοε 10, 2013 12:27 am

gatoula46 έγραψε:
WannaBeFree έγραψε:Σήμερα κάναμε το πείραμα με το κοτόπουλο και το ρύζι αλλά τζίφος προς το παρόν. Μέχρι στιγμής έφαγε μια μεριδούλα και την επόμενη φορά που επισκέφτηκε την τουαλέτα δεν υπήρχε αλλαγή.. Προσπαθώ να μείνω αισιόδοξη βέβαια γιατί θα φάει μερικές φορές ακόμα και βλέπουμε... Scared
μην περιμενεις αμεσα αποτελεσματα απο τη μια μερα στην αλλη ουτε απο τη μια ωρα στην αλλη...tafos tafos και σουπερ ντουπερ εξπρες χαπι να ηταν παλι τοσο αμεσα αποτελεσματα δεν θα ειχε...η αναρρωση ειναι κατι που θελει υπομονη...Smile προσπαθησε να το αντιμετωπισεις ψυχραιμα....
Λογικό το βρίσκω αλλά επειδή δεν ξέρω ακριβώς πόσο καιρό συμβαίνει αυτό, λέω να τον συνεχίσω 1-2 μέρες ακόμα με αυτή τη διατροφή και αν δεν δω αλλαγή, την Τρίτη να πάμε στο γιατρό..
Ίδωμεν...!
WannaBeFree
WannaBeFree
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1 Charlie
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κρυάκι αλλά όχι υπερβολές
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/09/2013
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από gatoula46 Κυρ Νοε 10, 2013 1:25 am

WannaBeFree έγραψε:
gatoula46 έγραψε:
WannaBeFree έγραψε:Σήμερα κάναμε το πείραμα με το κοτόπουλο και το ρύζι αλλά τζίφος προς το παρόν. Μέχρι στιγμής έφαγε μια μεριδούλα και την επόμενη φορά που επισκέφτηκε την τουαλέτα δεν υπήρχε αλλαγή.. Προσπαθώ να μείνω αισιόδοξη βέβαια γιατί θα φάει μερικές φορές ακόμα και βλέπουμε... Scared
μην περιμενεις αμεσα αποτελεσματα απο τη μια μερα στην αλλη ουτε απο τη μια ωρα στην αλλη...tafos tafos και σουπερ ντουπερ εξπρες χαπι να ηταν παλι τοσο αμεσα αποτελεσματα δεν θα ειχε...η αναρρωση ειναι κατι που θελει υπομονη...Smile προσπαθησε να το αντιμετωπισεις ψυχραιμα....
Λογικό το βρίσκω αλλά επειδή δεν ξέρω ακριβώς πόσο καιρό συμβαίνει αυτό, λέω να τον συνεχίσω 1-2 μέρες ακόμα με αυτή τη διατροφή και αν δεν δω αλλαγή, την Τρίτη να πάμε στο γιατρό..
Ίδωμεν...!
κι εγω το βρισκω λογικο να πας στο γιατρο αν δε δεις αλλαγη....Smile Smile Smile 
gatoula46
gatoula46
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα πλάσματα το Σιμπα και τη Μυρτώ!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοχειμωνας!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Γιοντα,Ιζετ και βολφακο!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/11/2012
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από WannaBeFree Τρι Νοε 12, 2013 1:36 am

Λοιπόν, πήγαμε σήμερα τελικά στο γιατρό και είπε ότι πρέπει να μαζέψω ένα δείγμα απ' τα κακάκια του και να του τα πάω για να τα στείλει σε εργαστήριο για ανάλυση. Υποθέτει ότι μπορεί να είναι κάποιο μικρόβιο ή βακτήριο που θα το ανακαλύψουν εκεί. Επίσης, μου έγραψε να αγοράσω και μια σκόνη (Fortiflora - Purina) και να του βάζω ένα φακελάκι μέσα στο φαγητό κάθε μέρα για μια εβδομάδα. Του πίεσε την κύστη του για να κάνει τσισάκια ώστε να μπορέσει να ψηλαφίσει κάποια άλλα όργανα και τέτοια πονεμένα νιαουρίσματα δεν τον είχα ξανακούσει να κάνει.. (και ούτε θέλω ξανά..) Sad Τουλάχιστον μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα θα πρέπει να συνεχίσουμε με το κοτόπουλο και το ρυζάκι και ίσως χρειαστεί να πάρουμε και αντιβίωση... Αναλόγως.. Άντε να δούμε... πφφφφ No 
WannaBeFree
WannaBeFree
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1 Charlie
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κρυάκι αλλά όχι υπερβολές
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/09/2013
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από Osi Τρι Νοε 12, 2013 10:55 am

Καλως ηρθες στο γατοσπιτο και απο εμας! Τωρα ειδα το θεμα σας!

Επειδη περασα ακριβως τα ιδια με εσενα και αλλαξα 2 κτηνιατρους για κατι που τελικα ηταν πολυ απλο αλλα κατεληξε περιπλοκο θα σου πω πως τα περισσοτερα γατακια- αδεσποτακια εχουν θεμα με τα σκουληκακια. Και εγω στην αρχη εδωσα παστα και δεν το επιασε και κατεληξε απο τη διαρροια να παθει κολιτιδα! Προσωπικα δεν εκανα αναλυση κοπρανων ουτε χρειαστηκε.. για αρχη δινεις χαπακι για τα σκουληκια drontal ή Milbemax (αυτο πιανει περισσοτερα ειδη), το Dontal καλα εκανες και το εδωσες μισο διοτι παει αναλογα με τα κιλα. Το χαπι θα το δωσεις 3 φορες ανα 15 ημερες (στην ουσια 1,5 drontal) μετα ανα 3 μηνες που ειναι και το κανονικο. Σε αυτες τις 3 φορες θα βαζεις και αμπουλα.
Εγω κοτοπουλο δεν εδωσα διοτι ειχε αρκετο καιρο με διαρροια οποτε πηρα με εντολη κτηνιατρου κατ' ευθειαν την gastroenteric  της Purina. Ειναι κλινικη τροφη και την πουλανε και στα e shop. Υπαρχει και κονσερβα. Μεσα σε 2 περιπου εβδομαδες απο τοτε που αρχισε την τροφη ηταν αλλο γατακι! Στερεα κακα, τα σκουληκια με το πρωτο χαπι εξαφανιστηκαν και εντελως αλλη διαθεση!
Το Fortiflora δεν το εχω χρησιμοποιησει ακομα αλλα εχω ακουσει τα καλυτερα, να το παρεις!
Osi
Osi
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 4 ζωη να 'χουν...!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ηλιο και παλι ήλιο!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Goldene, Συλβεστρος και Ματίλντα!!!!
Motto : Soft kitty, warm kitty, little ball of fur... Happy kitty, sleepy kitty, pur pur pur....
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2012
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από WannaBeFree Τρι Νοε 12, 2013 1:16 pm

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση Smile
Σήμερα ή αύριο που θα καταφέρω να μαζέψω το δείγμα και θα πάω απ' το ιατρείο θα ρωτήσω σχετικά με το χάπι γιατί και μένα μου φάνηκε μεγάλο το διάστημα των τριών μηνών που μου είπαν στο pet shop να του δώσω το άλλο μισό. Τουλάχιστον όμως τα σκουληκάκια εξαφανίστηκαν μετά την πρώτη δόση. Ίσως θέλει να είναι αρκετά προσεκτικός και μου είπε να κάνουμε την ανάλυση, δεν ξέρω. Εσύ συνεχίζεις και μέχρι σήμερα με την gastroenteric τροφή; Έχεις δοκιμάσει ποτέ να την αλλάξεις; Και αν ναι, ποια ήταν τα αποτελέσματα; Υποθέτω ότι είναι κτηνιατρική τροφή οπότε αναρωτιέμαι αν πρέπει να συνεχίσει με αυτή εφ όρου ζωής..
thanks 
WannaBeFree
WannaBeFree
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1 Charlie
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κρυάκι αλλά όχι υπερβολές
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/09/2013
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από Osi Τρι Νοε 12, 2013 2:05 pm

Κοιτα εμενα λογω κολιτιδας μου ειχε πει αν θυμαμαι καλα να την τρωει αποκλειστικα για 2 ή 3 μηνες. Μετα του εκανα σταδιακη αλλαγη σε sterilized της Proplan και απο το καλοκαιρι μεχρι και τωρα επειδη ειναι ολη μερα εξω και δεν μπορω να ελεγχω τα ουρα του, του δινω την s/o Royal Canin που ειναι κλινικη τροφη για στειρωμενα. Τωρα που θα πιασουν τα κρυα και θα ειναι ολη μερα μεσα (ευχομαι...) θα του αλλαξω παλι. Να κοιτας παντα οι αλλαγες να ειναι σταδιακες. ειναι πολυ βασικο.
Να ξερεις παντως οτι οι περισσοτεροι κτηνιατροι δεν το λενε αυτο απο μονοι τους οτι δηλαδη για να γινει σωστη αντιμετωπιση των σκουληκιων πρεπει να παρει 3 φορες χαπι και αμπουλα. Οπως και οτι αν η γατα ζει εξω το Drontal καλο θα ηταν να δινεται στους 2 μηνες και οχι στους 3.. εγω λογω του οτι την ειχα πατησει, στην δευτερη αδεσποτουλα που κρατησα, τους ρωτησα (αλλο κτηνιατρειο)  και μου ειπαν οτι ναι ετσι να κανεις. Αυτοι μου ειπαν και αυτο για το drontal.
Osi
Osi
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 4 ζωη να 'χουν...!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ηλιο και παλι ήλιο!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Goldene, Συλβεστρος και Ματίλντα!!!!
Motto : Soft kitty, warm kitty, little ball of fur... Happy kitty, sleepy kitty, pur pur pur....
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2012
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από WannaBeFree Τετ Νοε 13, 2013 1:10 am

Osi έγραψε:Κοιτα εμενα λογω κολιτιδας μου ειχε πει αν θυμαμαι καλα να την τρωει αποκλειστικα για 2 ή 3 μηνες. Μετα του εκανα σταδιακη αλλαγη σε sterilized της Proplan και απο το καλοκαιρι μεχρι και τωρα επειδη ειναι ολη μερα εξω και δεν μπορω να ελεγχω τα ουρα του, του δινω την s/o Royal Canin που ειναι κλινικη τροφη για στειρωμενα. Τωρα που θα πιασουν τα κρυα και θα ειναι ολη μερα μεσα (ευχομαι...) θα του αλλαξω παλι. Να κοιτας παντα οι αλλαγες να ειναι σταδιακες. ειναι πολυ βασικο.
Να ξερεις παντως οτι οι περισσοτεροι κτηνιατροι δεν το λενε αυτο απο μονοι τους οτι δηλαδη για να γινει σωστη αντιμετωπιση των σκουληκιων πρεπει να παρει 3 φορες χαπι και αμπουλα. Οπως και οτι αν η γατα ζει εξω το Drontal καλο θα ηταν να δινεται στους 2 μηνες και οχι στους 3.. εγω λογω του οτι την ειχα πατησει, στην δευτερη αδεσποτουλα που κρατησα, τους ρωτησα (αλλο κτηνιατρειο)  και μου ειπαν οτι ναι ετσι να κανεις. Αυτοι μου ειπαν και αυτο για το drontal.
Αααα είναι αλανιάρης και ο δικός σου βλέπω Laughing 
Γενικά είναι λιγάκι τσουχτερές αυτές οι τροφές και μακάρι να μην χρειαστεί... Αλλά αν είναι απαραίτητο τι να κάνουμε..! Για ένα γατί γίνονται όλα! Μέχρι πριν γίνουν όλα αυτά έτρωγε την Proplan Junior αλλά σκεφτόμουν να την δίνω μαζί με την Tonus για μεγαλύτερη οικονομία.
Δυστυχώς η χαζή το ξέχασα να ρωτήσω για το χάπι σήμερα που πήγα το δείγμα, καθώς πήγα τελευταία στιγμή πριν κλείσει και ήμουνα φουριόζα.. Θα ρωτήσω όμως την Πέμπτη ή την Παρασκευή που θα βγουν τα αποτελέσματα. Σήμερα ήταν και η πρώτη μας απόπειρα με την fortiflora και μπορώ να πω ότι δεν είχαμε κανένα πρόβλημα, έφαγε κανονικότατα Smile
WannaBeFree
WannaBeFree
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1 Charlie
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κρυάκι αλλά όχι υπερβολές
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/09/2013
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης