gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε

+4
YNL
Karamela
Fotoula
axf
8 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε Empty Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε

Δημοσίευση από axf Παρ Νοε 01, 2013 7:09 pm

Δεν περίμενα ποτέ ότι θα έγραφα εδώ.
Χάσαμε τη γατούλα μας. Δεν ξέρω τί απέγινε. Δεν ξέρω καν αν ζει.
Είχε βγει στη βεράντα να πάει στην τουαλέτα της και δεν ξαναγύρισε.
Η μόνη πρόσβαση που θα μπορούσε να έχει ήταν η διπλανή πολυκατοικία αλλά δεν είναι εκεί.
Άρα λοιπόν έπεσε από τη βεράντα, όπως το είχε ξανακάνει. Και μένουμε και στον 5ο όροφο....
Αλλά τότε έβρεχε και είχε γλυστρήσει. Έκατσε μετά κάτω από τα θυροτηλέφωνα και περίμενε να την βρούμε.
Τώρα όμως άφαντη.
Την ψάχνουμε παντού. Έβαλα αφίσες, ανακοίνωση σε όποιο γκρουπ φιλοζωικής βρήκα στο φβ, άφησα φαγητό δεξιά και αριστερά.
Τίποτα......
Θέλω να πιστεύω ότι την πήρανε γιατί αν σκεφτώ ότι όπως έπεσε (αν έπεσε) χτύπησε, κρύφτηκε και ψώφησε αβοήθητη θα τρελαθώ.
Τα παιδιά τη ζητάνε..... ο μεγάλος μου γιος που είναι 6 ετώ κοιμότανε μαζί της και το παιδί μου μαράζωσε.
Τί άλλο μπορώ να κάνω; Βοηθήστε με.
Να προσθέσω ότι η γατούλα είναι στειρωμένη και δεν ζητούσε συντροφιά.
axf
axf
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 49
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε Empty Απ: Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε

Δημοσίευση από Fotoula Παρ Νοε 01, 2013 7:46 pm

μη χάνεις τις ελπίδες σου Συνεχίστε να ψάχνετε γύρω. Και ελέγξτε τυχόν κλειστούς χώρους μήπως είναι κάπου εγκλωβισμένη . Ξαναψάξτε το σπίτι καλά. Εύχομαι όλα να πάνε καλά.prosefxi 

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
έχω και εγώ αποκλίνουσα συμπεριφορά .....
Και lipothymia
και Proud Member των απανταχού Α.Δ. arrogant
και Proud Member των απανταχού Embarassed
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε Empty Απ: Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε

Δημοσίευση από Karamela Παρ Νοε 01, 2013 8:23 pm

Ειμαι σιγουρη οτι ειναι καπου πολυ κοντα σας κρυμμενη!
Το ιδιο εγινε και οταν επεσε ο δικος μου γατος απο τον 5ο, το ιδιο εγινε και πριν 2 εβδομαδες με τον γατο του πατερα μου. Και η θεια μου ηταν σιγουρη οτι τον πηραν, 2 μερες δεν μιλαγε καθολου και μετα απο 2 μερες τον ακουσαμε στο διπλα ακριβως σπιτι(ηταν εγκαταλελειμενο), ευτυχως βρηκε η θεια μου αυτον που το προσεχει, μας εδωσε τα κλειδια και μετα απο αλλες 2 μερες καταφεραμε να τον κανουμε να μη φοβαται και να βγει. Να ψαχνετε κυριως βραδυ και οταν εχει ησυχια. Ο γατος του πατερα μου μεσημερια και πρωι που ακουγε φασαρια δεν μιλαγε καθολου, μετα τις 11-12 που ηρεμουσε η γειτονια νιαουριζε.

Ευχομαι ολα να πανε καλα!
Karamela
Karamela
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/06/2012
Mood : Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε Empty Απ: Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε

Δημοσίευση από YNL Παρ Νοε 01, 2013 8:31 pm

Κοιτάξτε πρώτα μήπως μπήκε πάλι στο σπίτι από την βεράντα και δεν το πήρατε χαμπάρι. Ανοίξτε όλα τα ντουλάπια σας και συρτάρια. Επιμένετε να την ψάχνετε αργά το βράδυ στον δρόμο με ήρεμη φωνή να την καλείτε
Με φακό να σαρώνετε την περιοχή γιατί η αντανάκλαση του φωτός στα μάτια μιας γάτας προδίδει την παρουσία της. Κουράγιο. Εύχομαι να την βρείτε Η σκέψη μας είναι μαζί σας.
YNL
YNL
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 73
Τόπος : Αμφιάλη Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 1. Την Χιονάτη Κερατσινίου
Motto : ΦΟΠΛΟΧΟ ΟΝΑΡ LORD ΧΟΥΛΙΟ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/09/2011
Mood : Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε M-help

https://www.youtube.com/user/YNLAMP/videos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε Empty Απ: Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε

Δημοσίευση από houlieta Παρ Νοε 01, 2013 11:04 pm

Ευχομαι να βρεθεί η γατούλα....
Και ελπίζω να είναι καλά....
Αλλά βρε παιδιά, σας έχει πέσει μια φορά από τον 5ο και εξακολουθείτε να την αφήνετε να βγαίνει μόνη στο μπαλκόνι;
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε Empty Απ: Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε

Δημοσίευση από Karamela Παρ Νοε 01, 2013 11:29 pm

Αν ρωτας κι εμενα houlieta ναι, τα αφηνω, αλλα πλεον το μπαλκονι ειναι φρουριο. Ειμαστε ενα σπιτι χωρις σιτες, χωρις κλιματιστικο(εκτος απο τα υπνοδωματια), οποτε δεν γινεται να εχουμε τα παντα κλειστα το καλοκαιρι. Μονο οταν φευγουμε εντελως τα μαζευουμε ολα μεσα και κλεινουμε τα παντα.
Karamela
Karamela
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/06/2012
Mood : Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε Empty Απ: Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε

Δημοσίευση από axf Σαβ Νοε 02, 2013 8:40 am

houlieta το μπαλκόνι είναι σαν φρούριο! Μην ξεχνάς ότι έχω 3 μικρά παιδιά.
Πήγε όμως και σήκωσε σε ένα σημείο τη σίτα όπου αυτό που κλείνει (δεν ξέρω πώς το λένε) πρέπει να έσπασε από τον ήλιο, να έλιωσε δηλ. και επειδή μπροστά έχω όλο γλάστρες δεν το εντόπισα πιο πριν και μάλλον από κει πέρασε.
Εξάλλου οι γάτες είναι αιλουροειδή και πάντα βρίσκουν τον τρόπο να περνάνε. Η δικιά μας είχε και απίστευτο άλμα. Δεν ξέρω αν είναι ο σωματότυπος της.
Τλς ελπίζω να τη βρω αν και έχασα τις ελπίδες μου πλέον.....
axf
axf
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 49
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε Empty Απ: Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε

Δημοσίευση από marina289 Σαβ Νοε 02, 2013 8:44 am

Μην απογοητεύεσαι!
Τώρα που είναι νωπό ακόμα το γεγονός εντατικοποίησε τις έρευνες...Ειδικά νυχτερινές ώρες που έχει ησυχία.
Κάπου εκεί τριγύρω τρυπωμένη θα είναι η σκατούλα!


mati mati mati mati mati mati 

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε Empty Απ: Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε

Δημοσίευση από otz Σαβ Νοε 02, 2013 8:57 am

Συνήθως, μετά από ένα τόσο μεγάλο σοκ κρύβονται. Τον δικό μου τον φώναζα και δεν απαντούσε όταν χάθηκε. Και ήταν στο διπλανό περιβόλι, είχε τρυπώσει σε μία παλιά αποθήκη. Συνήθως τρυπώνουν κάπου από το φόβο τους. Ακόμα κι όταν τον βρήκα, δεν καθόταν εύκολα να τον πιάσω, είχε αγριέψει λίγο. Μπορεί να εγκλωβίστηκε σε κάποιο πάρκινγκ, αποθήκη, λεβητοστάσιο κλπ. Μην σταματήσετε να την ψάχνετε καθόλου, τις πρώτες μέρες δεν απομακρύνονται πολύ.
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε Empty Απ: Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε

Δημοσίευση από otz Σαβ Νοε 02, 2013 8:58 am

Επίσης κάνε ήχους που αναγνωρίζει. Εγώ τσαλάκωνα αλουμινόχαρτο, που του θυμίζει κονσέρβα.
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε Empty Απ: Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε

Δημοσίευση από Kikiriki Σαβ Νοε 02, 2013 9:52 am

Τσέκαρε το βράδυ τα σημεία που μαζευονται τα αδεσποτάκια για φαγητό ( αν έχετε τέτοιο στη γειτονιά σας) Μπορεί να είναι και εκεί.
Ο αδερφός μου έτσι είχε βρει  τη γάτα που είχε χάσει.
Βάλε και ένα δυο αφισάκια. Μπορεί κάποιος να την  είδε. Ευχομαι να τη βρείτε!
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε Empty Απ: Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε

Δημοσίευση από Karamela Σαβ Νοε 02, 2013 11:12 am

Παντως μη περιμενεις να ερθει μπροστα απο τη πορτα και να περιμενει, πρεπει να βγειτε να ψαξετε No 
Karamela
Karamela
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/06/2012
Mood : Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε Empty Απ: Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε

Δημοσίευση από houlieta Σαβ Νοε 02, 2013 11:18 am

axf έγραψε:houlieta το μπαλκόνι είναι σαν φρούριο! Μην ξεχνάς ότι έχω 3 μικρά παιδιά.
Πήγε όμως και σήκωσε σε ένα σημείο τη σίτα όπου αυτό που κλείνει (δεν ξέρω πώς το λένε) πρέπει να έσπασε από τον ήλιο, να έλιωσε δηλ. και επειδή μπροστά έχω όλο γλάστρες δεν το εντόπισα πιο πριν και μάλλον από κει πέρασε.
Εξάλλου οι γάτες είναι αιλουροειδή και πάντα βρίσκουν τον τρόπο να περνάνε. Η δικιά μας είχε και απίστευτο άλμα. Δεν ξέρω αν είναι ο σωματότυπος της.
Τλς ελπίζω να τη βρω αν και έχασα τις ελπίδες μου πλέον.....
Μάλιστα...
Δικό μου το λάθος, υπέθεσα ότι το μπαλκόνι είναι ελέυθερο και αφύλαχτο, όλο τετοια διαβαζω και παρασύρθηκα...

Γενικά, οι γατες οταν τρομάξουν μπορει να περάσουν και ενα διήμερο φρίκης, οπου ουσιαστικά ακόμη και αν σε ακουσουν μπορει να μην ερθουν..
Εμας μας ειχε συμβεί δλδ με μια γατούλα, δεν μπορεσα να της βρω σπιτι για υιοθεσία και αταν βγήκε στην αυλή χάθηκε...
Δυο μέρες μετά όμως ανταποκρίθηκε στις φωνες μου και ήρθε, ποτε δεν έμαθα που μπορει να ειχε κρυφτεί.
Οπότε μην απελπίζεσαι, συνεχισε να ψάχνεις, ρωτα, βαλε αφίσες...
Ευχομαι να πάνε ολα καλα...
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Χάσαμε τη Ζοζεφίνα μας...... βοηθήστε μας να τη βρούμε M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης