gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τσιμπλα σε γατακια

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Τσιμπλα σε γατακια Empty Τσιμπλα σε γατακια

Δημοσίευση από Αναστασια Γαβαλα Τετ Σεπ 25, 2013 7:34 pm

Γεια σας! Ειμαι καινουρια στο γατοσπιτο θα χαιρομαι πολυ που θα μπω στην παρεα σας! Veryhappy 

Λοιπον,ας μπω στο ψητο!Εχω μια γατουλα 3 χρονων περιπου,η οποια πριν 28 μερες γεννησε 5 μωρακια !Αυτη ηταν η 3 της γεννα.Το προβλημα μου ειναι οτι πριν 3 μερες περιπου,ξεκινησε να εμφανιζεται τσιμπλα σε ολα τα γατακια,με αποτελεσμα να τους κλεινουν τα ματια απο αυτην!τους τα ετριβα με χαμομηλι,στην αρτχη με ζεστο και μετα με κανονικο (θερμοκρασια δωματιου).Τους ανοιγουν,αλλα μετα ξανακλεινουν!Μηπως φταιει οτι τα ετριβα με κρυο χαμομηλι ενω βοηθαει μονο με ζεστο? Θα αγοραζα σταγονες για γατια αλλα βλεπεται δεν ειμαι και στην οικονομικη καταστασηSad  Ξερεις κανενας καποια αποτελεσματικη λυση?

Σας ευχαριστω παρα πολυ !!!Veryhappy 
Αναστασια Γαβαλα
Αναστασια Γαβαλα
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 30
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/09/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τσιμπλα σε γατακια Empty Απ: Τσιμπλα σε γατακια

Δημοσίευση από Osi Πεμ Σεπ 26, 2013 12:53 pm

Καλως ηρθες Αναστασια και καλη διαμονη!welcome 
Μαλλον τα γατακια σου πρεπει να τα δει κτηνιατρος. Διοτι αν εχουν τοσο πολυ τσιμπλα ισως εχουν ρινοτραχιτιδα η οποια θα μπορουσε να τα αφησει τυφλα. Δυχτυχως δεν φευγει με απλο χαμομιλι αλλα θελει αντιβιωση. και λογικα εχει και η γατουλα σου. Δεν ξερω που μενεις αλλα υπαρχουν πολλοι κτηνιατροι που συνεργαζονται με φιλοζωικα σωματεια και κανουν καλυτερες τιμες. Επισης μπορεις να μπεις και στο site της Animal Action. Παρε τηλεφωνο και θα σε βοηθησουν.
Osi
Osi
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 4 ζωη να 'χουν...!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ηλιο και παλι ήλιο!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Goldene, Συλβεστρος και Ματίλντα!!!!
Motto : Soft kitty, warm kitty, little ball of fur... Happy kitty, sleepy kitty, pur pur pur....
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2012
Mood : Τσιμπλα σε γατακια M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τσιμπλα σε γατακια Empty Απ: Τσιμπλα σε γατακια

Δημοσίευση από Αναστασια Γαβαλα Πεμ Σεπ 26, 2013 3:43 pm

ευχαριστω,αλλα τωρα τους εβαλα μερικες φορες σταγονες και καλυτερευσαν παρα πολυ!οχι,η γατα μου δεν εχει και δεν ειχε και ποτε...ας ελπιζω πως οι σταγονες θα βοηθησουν!
Αναστασια Γαβαλα
Αναστασια Γαβαλα
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 30
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/09/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης