gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τραυματισμένος γατούλης

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Τραυματισμένος γατούλης Empty Τραυματισμένος γατούλης

Δημοσίευση από annines Κυρ Αυγ 11, 2013 3:15 am

Καλημέρα,
Επικοινωνώ μαζί σας διότι χρειάζομαι τη βοήθειά σας. Εδώ και αρκετό καιρό είχε σταματήσει να έρχεται στην αυλή μου ένας αδέσποτος γατούλης που περνούσε καθημερινά σχεδόν για φαι. Τον είχα χάσει για περίπου 3 εβδομάδες και ανησυχούσα τί θα μπορούσε να του έχει συμβεί. Οι φόβοι μου δυστυχώς επιβεβαιώθηκαν την Τρίτη το βράδυ, όπου ανοίγωντας την πόρτα της αυλής με περίμενε από πίσω κλαίγωντας και σκούζωντας τόσο δυνατά που βγήκαν και οι γείτονες στα μπαλκόνια και με το πίσω δεξί πόδι σπασμένο κρεμασμένο και σακατεμένο. Το σέρνει για να περπατήσει και μάλλον φώναζε γιατί πεινούσε πολύ και φοβόταν τα υπόλοιπα γατάκια. Το πρόβλημα είναι ότι ο γατούλης ποτέ δεν ήταν εξοικιωμένος μαζί μου, ποτέ δεν με πλησίαζε πόσο μαλλον τωρα που φοβάται. Του έβαλα φαγητό έφαγε και έφυγε κακήν κακώς σέρνωντας το ποδαράκι του και σπαράζωντας την καρδιά μου που τον παρακολουθούσα σε αυτή την άθλια κατάσταση. Το χειρότερο είναι οτι την επομένη το πρωί εγώ έφυγα για προγραμματισμένες διακοπές και δεν έχω πάψει λεπτό να τον σκέφτομαι και να στεναχωριέμαι. Πιστεύω ότι τόσο καιρό που έλειπε ήταν χτυπημένος και κάπου είχε κρυφτεί μέχρι να του περάσει ο πολύς ο πόνος και πιθανώς να κόλλησε το κόκκαλο στραβά κ πλέον μπόρεσε να έρθει να φάει.Sad 
Εγώ θα επιστρέψω σε μία εβδομάδα περίπου και ελπίζω να τον βρω ώστε να μπορέσω να τον βοηθήσω. Δεν μου έχει ξανατύχει να βρω τραυματισμένο ζωάκι και σε κτηνίατρο έχω παει μόνο για στειρώσεις κάποια αδεσποτούλια. Πως θα μπορέσω να τον πιάσω χωρίς να τον πονέσω ; Θα ήθελα να σας ζητήσω βοήθεια να μου υποδείξετε κτηνίατρο για αδέσποτα που θα μπορούσε να βοηθήσει με χαμηλό κόστος ή δωρεαν;
Πρόκειται για έναν πανέμορφο κόκκινο με πλούσιο φουντωτό τρίχωμα γατούλη και ανοιχτά μπλε μάτια σαν λιονταράκι πιθανώς μικρός σε ηλικία.
Απευθύνομαι σε εσάς και σας παρακαλώ να με βοηθήσετε καθώς με είχατε βοηθήσει και στο παρελθόν με τη στείρωση των γατουνίων μου καθώς και με την υιοθεσία πολλών μωρών γατουνίων.
Πολύ ανησυχώ για το κόστος τέτοιων περιπτώσεων καθώς μια απλή επίσκεψη σε κτηνίατρο κοστίζει το λιγότερο 30?. Παρακαλώ θα εκτιμούσα αν με ενημερώνατε σχετικά με κτηνιάτρους που αναλαμβάνουν αδέσποτα εντός Αττικής.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων,
Άννα
annines
annines
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : ΝΕΑ ΕΡΥΘΡΑΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
Αριθμός γατουνίων : 6
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ
Ημερομηνία Εγγραφής : 05/04/2011
Mood : Τραυματισμένος γατούλης Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τραυματισμένος γατούλης Empty Απ: Τραυματισμένος γατούλης

Δημοσίευση από zeledaki Κυρ Αυγ 11, 2013 12:25 pm

Καλημερα ρωτησε και στην animal action γιατι πιθανων να συνεργαζονται με καποιο κτηνιατρο που κανει καλες τιμες και επισης μηπως καποια φιλοζωικη μπορουσε να δανεισει γατοπαγιδα για να τον πιασεις ευκολα επισης δανειζουν και οι εφταψυχες ninelives greece
Χρειάζομαι γατοπαγίδα:
Μπορούμε να σας δανείσουμε εμείς, στείλτε μας email στην διεύθυνση
ninelivesgreece@gmail.com
και
animal action

Τι πρέπει να κάνω αν βρω ένα αδέσποτο ζώο συντροφιάς το οποίο είναι άρρωστο ή τραυματισμένο;


Ρωτήστε τα άτομα της περιοχής αν υπάρχει ένας κτηνίατρος ή/και μια τοπική φιλοζωική ομάδα με την οποία μπορείτε να επικοινωνήσετε. Η ANIMAL ACTION μπορεί να έχει στοιχεία επικοινωνίας που μπορούμε να σας δώσουμε. Τοποθεσία
Bρείτε μας στον χάρτη
Δ. Φαληρέως 43
ATHENS: D. Falireos 43, N. Faliro 18547
Νέο Φάληρο
Τηλ.: 2103840010
επικοινωνήστε μαζί μας
Oλα καλα να πανε..
zeledaki
zeledaki
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη θα έλεγα είναι η καλύτερη εποχή
Motto : Keep Walking!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/08/2011
Mood : Τραυματισμένος γατούλης M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τραυματισμένος γατούλης Empty Απ: Τραυματισμένος γατούλης

Δημοσίευση από niky Παρ Αυγ 23, 2013 4:50 am

Γειά σας,σας απαντάω καθώς ανατρέχοντας στο θέμα είδα οτι μένουμε στην ίδια περιοχή και θα μπορούσα να έχω δει το γατάκι..τον βρήκατε εντέλει?δυστυχώς με το θέμα των κτηνιάτρων δεν ξέρω αν μπορώ να σας βοηθήσω καθώς και εγώ που(είτε με τον δικό μου γάτο όταν τον περιμάζεψα χτυπημένο είτε με κάποια αδέσποτα)που έχω επισκεφτεί λίγο πολύ τα γνωστά κτηνιατρεία της Ερυθραίας,δεν είδα κάποια διαφορά στην τιμή και πλήρωσα κανονικά ακόμα και για ακτινογραφίες για αδέσποτη γατούλα που νόμισα οτι είχε σπασμένο πόδι.Αν χρειαστείτε κάποια άλλη βοήθεια ακόμα και για να πιάσετε το ζωάκι ή μεταφορά ,ίσως θα μπορούσα να βοηθήσω.Εύχομαι να το εντοπίσατε.

niky
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/08/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης