gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μικρή πληγούλα κάτω από το στόμα

+5
ΜαύροςΓάτος
f.m123
SophiCat
purina
Τζούλι το Κατσούλι
9 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Μικρή πληγούλα κάτω από το στόμα - Σελίδα 2 Empty Απ: Μικρή πληγούλα κάτω από το στόμα

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Πεμ Αυγ 01, 2013 7:05 pm

houlieta έγραψε:Περαστικά σας μπαντζανάκι μου... kissss 
Και για να μην νιώθεις μοναξια, να σου πω ότι έχουμε και εμείς μια πληγούλα στον λαιμό (η Σιελίτσα μου δλδ) σε μέγεθος ρεβυθιού, προφανώς από δάγκωμα ενός βλαμένου μαυρου γάτου!....

Ευχαριστούμε πολύ, μπατζανάκι μ'!!! filaki filaki filaki Ποιο μικρό μαύρο τέρας πείραξε το Σιελάκι το πανέμορφο;;;; nio nio nio nio Πολύ θάρρος πήρε το ζιζάνιο!bigboss 

Μαύρος Γάτος έγραψε:Καλημερα Τζουλι! Και εμεις τωρα γυρισαμε και περιμενουμε να συνελθουμε απο την ναρκωση.

Περαστικά σας και πάλι, θα τα πούμε και στο θέμα σας.grouphug 
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Μικρή πληγούλα κάτω από το στόμα - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μικρή πληγούλα κάτω από το στόμα - Σελίδα 2 Empty Απ: Μικρή πληγούλα κάτω από το στόμα

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Αυγ 02, 2013 2:59 pm

Δεν είμαι ακριβώς σίγουρη αν πρέπει να φρικάρω σήμερα ή μπορώ να κάνω υπομονή και να φρικάρω απευθείας αύριο. Από χθες βράδυ αυτό το πράγμα είχε κοκκινήσει πολύ και σήμερα παρατήρησα ότι είχε κάνει μια σκληρή μαύρη κρούστα, σαν κακάδι από εννιαίο τραύμα με μικρά μαύρα στίγματα στο βάθος, τα οποία ωστόσο περιορίστηκαν πολύ. ΟΜΩΣ σήμερα που του έκανα τη διαδικασία με το χιμπιτάν δεν έβγαλε σχεδόν καθόλου μαυράκια και μόλις τελείωσα, άρχισε να ξύνεται σαν τρελός.Sad Με το ξύσιμο κατάφερε κι έβγαλε τη μισή από τη μαύρη κρούστα/κακάδι και σταμάτησε να ξύνεται. Εκεί κόντεψα να πάθω αποπληξία, γιατί είδα το δέρμα από κάτω πολύ κόκκινο κι εντελώς άτριχο και τρόμαξα ότι το μάτωσε και τότε αλίμονό μας.Sad Sad Sad Sad Κατόπιν παρατήρησα ότι εντέλει το γυμνό σημείο δεν είναι πληγή, μα νέο δέρμα καθαρό, ωστόσο αρκετά κόκκινο και μάλλον πολύ ευαίσθητο.Sad  Κι έχει ξετριχιαστεί εντελώς σε αυτό το σημείο.Sad  Το υπόλοιπο παραμένει με το σιχαμένο κακάδι και δεν το πειράζει γενικώς. Τώρα αυτό είναι καλό ή κακό;;; Βελτιώνεται, επειδή μάλλον φανερώθηκε νέο καθαρό δέρμα, ή μήπως χειροτερεύει;;pale Εντωμεταξύ στεναχωριέμαι πολύ που τον ταλαιπωρώ, με τα χίλια ζόρια κάθεται και του κάνω τον καθαρισμό, τον κρατάω από το σβέρκο. Έχει φάει τρελό στρεσάρισμα ο καημένος, μια που πήγε στο γιατρό μια που τον ζουλάω μια που τον πιάνει φαγούρα.Sad Χθες έκανε και τα μισά κακάκια μαλακά, είτε από στρες είτε μπορεί να έγλυψε λίγο από το φάρμακο, είναι ακριβώς πάνω στο στόμα η βρωμοακμή!Sad Και το χειρότερο;;; Αύριο θα φύγουμε για το εξοχικό στη Βάρκιζα για λίγες μέρες (αδύνατο να το αποφύγω, το έχω υποσχεθεί στα γονικά εδώ και πάρα πολύ καιρό και μόνο τώρα έχει ο πατέρας μου άδεια), στο οποίο εξοχικό δεν έχει ξαναπάει ποτέ. Δηλαδή ΚΑΙ νέα μετακίνηση με τη γατοφόρο ΚΑΙ αλλαγή περιβάλλοντος για το γάτο στο καπάκι.Sad Βέβαια έχω διαμορφώσει το χώρο όσο πιο ιδανικά γίνεται, με παιχνίδια του παλιά και καινούρια, νέο και παλιό καλαθάκι του, αμμολεκάνη και άμμο καθαρή ολόιδια με αυτή που χρησιμοποιούμε εδώ, τα πιατάκια του ίδια, μια φωλιά δραστηριοτήτων γάτας από τα τζάμπο, θα πάρουμε λέμε και το γατόδεντρό του που το λατρεύει, πήρα και κάτνιπ σπρέι.Αγόρασα κι αυτό το φελιγουέη μπας και βοηθήσει να περιορίσουμε το στρες... pale Καμιά άλλη ιδέα;
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Μικρή πληγούλα κάτω από το στόμα - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης