gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

βρήκα γατουνι

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

βρήκα γατουνι Empty βρήκα γατουνι

Δημοσίευση από marinaki.gataki Πεμ Ιουλ 25, 2013 12:32 am

Καθώς γύριζα σπιτι από την βόλτα είδα λίγο πιο έξω από το σπίτι μου ένα γατάκι το οποίο μόλις με είδε άρχισε να νιαουριζει και να με ακολουθεί. Φυσικά εγώ δεν μπόρεσα να αντισταθώ στη γλυκιά φατσούλα του. Πραγματικάδεν ξέρω πως βρέθηκε εδώ και είναι αρκετά μικρό για να ήρθε μόνο του. Επειδή όλο νιαουριζε του έδωσα λίγο κασέρι. Το ψυγείο ήταν άδειο και αφού δεν έχω πια γατάκι δεν είχα κάτι προχειρο. Μπορείτε να μου δώσετε καμία συμβουλή. Νιαουριζει συνέχεια γιατί μάλλον του λείπει η μαμα του. Μου ραγίζει την καρδιά το νιαουρισμα ενός μικρού γατιού...
marinaki.gataki
marinaki.gataki
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 26
Τόπος : Γατοπαρανυθενια πολιτεια
Αριθμός γατουνίων : αυτη την στιγμη κανενα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιρακι για να κανουμε την γατοβολτα μας
Motto : ασέ το αύριο ξέχνα το χθες κοίτα το σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/03/2011
Mood : βρήκα γατουνι M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

βρήκα γατουνι Empty Απ: βρήκα γατουνι

Δημοσίευση από Дanae Πεμ Ιουλ 25, 2013 1:39 am

Γεια σου! Καλό είναι να το πάτε το πρωί σε έναν κτηνίατρο να σας πει την ηλικία του & πώς μπορείτε να το φροντίσετε κατάλληλα. Το μικράκι θα πεινάει, γι΄αυτό κλαίει...
Дanae
Дanae
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Ν.Ηράκλειο
Αριθμός γατουνίων : 2 μέσα + τα κηπογατάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΟΛΑ τα γατομωράκια
Motto : Time spent with cats is never wasted, S.F.
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/06/2012
Mood : βρήκα γατουνι M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

βρήκα γατουνι Empty Απ: βρήκα γατουνι

Δημοσίευση από marinaki.gataki Πεμ Ιουλ 25, 2013 12:15 pm

Ειμαι πολυ στεναχωρημενη... Ενω χθες ηταν ολα μια χαρα κι εδωσα στο γατακι λιγο γιαουρτι ( δεν ειμαι σιγουρη αν εκνα καλα αλλα δεν ειχα εκεινη την στιγμη κατι για γατες και ειχα αποφασισει να παω σημερα να του παρω κατι) και του γατουνι το εφαγε με πολλη ορεξη θα πεινουσε το γλυκουλι μου. Μετα επαιξε λιγο στην αυλη και κουρνιασε σε μια γωνιτσα στην πιλοτη μας. Μολις ξυπνησα τι πρωι μου ειπε η μαμα μου οτι το βραδυ κατι γατες μαλωναν εξω και οτι σημερα το γατακι δεν το εβρισκε πουθενα. Προφανως θα το τρομαξαν και θα εφυγε. Εγω κοιμομουν βαρια και δεν καταλαβα τιποτα! Φοβαμαι ομως για το γατουνι γιατι δεν ξερω αν θα καταφερει να επιβιωσει μονο του! Ελπιζω να το βρει τουλαχιστον καποιος φιλοζωος και να μην παθει κακο. Δεν ειχα ιδεα οτι οι γατες της γειτονιας μας ηταν τοσδο αγριες! pale pale pale pale pale pale pale 
marinaki.gataki
marinaki.gataki
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 26
Τόπος : Γατοπαρανυθενια πολιτεια
Αριθμός γατουνίων : αυτη την στιγμη κανενα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιρακι για να κανουμε την γατοβολτα μας
Motto : ασέ το αύριο ξέχνα το χθες κοίτα το σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/03/2011
Mood : βρήκα γατουνι M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης