gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πληροφορίες για τη στείρωση

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Πληροφορίες για τη στείρωση  Empty Πληροφορίες για τη στείρωση

Δημοσίευση από elena9 Δευ Ιουλ 08, 2013 7:33 pm

Καλησπέρα σε όλους!Επειδή όσο διαβάζω τα ήδη δημοσιευμένα θέματα, το στομάχι μου έχει γίνει ήδη κόμπος..Είναι η πρώτη φορά και σύντομα πρόκειται να στειρώσω και αγοράκι και κοριτσάκι.. Ο Φοίβος είναι μαζί μου από 2-3 εβδομάδων και η Άρτεμις από το Πάσχα. Τι είναι καλό να ρωτάω τους υποψήφιους κτηνιάτρους για την επέμβαση? Τι εξοπλισμό χρειάζεται να έχουν? Και εάν είναι δυνατό, είδα ότι έχει ξανασυμβεί, προτείνετε μου με μήνυμα όποιον καλό γνωρίζετε στη Θεσ/νίκη παρακαλώ!!. Η τιμή δεν είναι θέμα, θέλω να είμαι σίγουρη ότι θα κάνω το καλύτερο για αυτά. Και για την Άρτεμούλα τι εξετάσεις είναι καλό να ζητήσω πριν το χειρουργείο? Ευχαριστώ..

elena9
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πληροφορίες για τη στείρωση  Empty Απ: Πληροφορίες για τη στείρωση

Δημοσίευση από zeledaki Δευ Ιουλ 08, 2013 9:28 pm

Kαλησπερα,εγω ειμαι απο αθηνα δεν μπορω να σου συστησω καποιον αλλα μπορω να σου πω επειδη εχω στειρωσει 10 γατονια ολα ειχαν παει πολυ καλα η κτηνιατρος μου δεν εχει καποιο εξοπλισμο ιδιαιτερο και τελικα νομιζω οτι η στειρωση δηλαδη το χειρουργειο ειναι το ευκολο το δυσκολο ειναι η υπνωση και το να ξυπνησουν μετα καλα αυτο ειναι ισως το πιο κρισιμο οπως και στους ανθρωπους ο αναισθησιολογος κραταει τη ζωη μας στα χερια του να σκεφτεσαι θετικα και απλα να βρεις ενα σωστο κτηνιατρο μακαρι να σου προτεινουν καποιον ολα καλα θα πανε oksmily3 
zeledaki
zeledaki
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη θα έλεγα είναι η καλύτερη εποχή
Motto : Keep Walking!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/08/2011
Mood : Πληροφορίες για τη στείρωση  M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πληροφορίες για τη στείρωση  Empty Απ: Πληροφορίες για τη στείρωση

Δημοσίευση από elena9 Τρι Ιουλ 09, 2013 6:42 pm

Smile Smile Να είσαι καλά!! Σ' ευχαριστώ πολύ για τη θετική σου ενέργεια! Η αλήθεια είναι πως όποιον γνωρίζω με γατούλες και τον ρωτάω για αυτό το θέμα λένε ότι ο καλύτερος είναι ένας στην Καλαμαριά. Μου προτείνανε και κάποιον πιο κοντά μου. Θα μιλήσω και με τους δυο, και εύχομαι όλα να πάνε καλά!!Μακάρι να πάρω συστάσεις και από το Γατόσπιτο, θα νιώθω πιο σίγουρη

elena9
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πληροφορίες για τη στείρωση  Empty Απ: Πληροφορίες για τη στείρωση

Δημοσίευση από Gatoplikti Τετ Ιουλ 10, 2013 2:08 pm

Καλως ήρθες!! Ειδικα για τον θηλυκο που ειναι πιο δύσκολη περίπτωση, θα σου προτεινα να ρωτήσεις τους υποψήφιους γιατρους, τι μέθοδο νάρκωσης χρησιμοποιούν και να προτιμήσεις νάρκωση με αέριο. Επισης θα σου προτεινα να πας σε γιατρο που κάνει πλαστική μετα την στείρωση, ώστε το κλεισιμο της πληγής να ειναι απροβληματιστο και γρήγορο.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Πληροφορίες για τη στείρωση  M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πληροφορίες για τη στείρωση  Empty Απ: Πληροφορίες για τη στείρωση

Δημοσίευση από elena9 Τετ Ιουλ 17, 2013 7:01 pm

Σ' ευχαριστώ!Καλώς σας βρήκα!Είναι σημαντικό να είσαι ενημερωμένος όσο γίνεται..Ξεκινώ με τις ερωτήσεις και βλέπουμε..

elena9
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης