gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πανέμορφη ...λίαν προσεχώς, γατούλα ψάχνει αγάπη.

+8
nosyparker
vaso
tsili
gigi&nala
funambolo
houlieta
kat-cats
doremi
12 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Πανέμορφη ...λίαν προσεχώς, γατούλα ψάχνει αγάπη. - Σελίδα 2 Empty Απ: Πανέμορφη ...λίαν προσεχώς, γατούλα ψάχνει αγάπη.

Δημοσίευση από gigi&nala Σαβ Ιουλ 13, 2013 6:45 pm

Εύχομαι να αναρρώσει γρήγορα η μικρή σας!mati 
Φαντάζομαι καλύτερα να μείνει ακόμη λόγο καιρό μοναχούλα της να συνηθίσει το χώρο και να σε εμπιστευτεί καλύτερα..Ποιος ξέρει τι τράβηξε το ζωάκι και φοβάται τόσο..
Καλή υπομονή!
luck 
gigi&nala
gigi&nala
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Αριθμός γατουνίων : 1 το Ναλακι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμωνας!
Motto : τα μυαλά και τα αερόστατα δουλέυουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/06/2012
Mood : Πανέμορφη ...λίαν προσεχώς, γατούλα ψάχνει αγάπη. - Σελίδα 2 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πανέμορφη ...λίαν προσεχώς, γατούλα ψάχνει αγάπη. - Σελίδα 2 Empty Απ: Πανέμορφη ...λίαν προσεχώς, γατούλα ψάχνει αγάπη.

Δημοσίευση από doremi Τετ Ιουλ 17, 2013 7:15 pm

Η Νιόβη μας διάγει βίο μοναχικό και μελαγχολικό. Δεν πιάνεται φίλη η άτιμη. Μόνο όση ώρα είνα για να τσιμπίσει λίγο φαγητό και μετά εξαφανίζεται τρέχοντας. Το ποδαράκι της που με είχε ανησυχίσει πάει καλύτερα, την πήγα Δευτέρα πρωί στον γιατρό, της το ξανακαθάρισε και μου είπε ότι δένει. Επίσης έχει πάρει βάρος και δείχνει πιο καθαρή με μαλακή γούνα. Έρχεται νιαουρίζοντας με το που μπαίνω και μου τρίβετα αλλά δεν θέλει πολλά πολλά. Θα μπορέσει να μείνει κάτω μέχρι να γίνει καλά και να μπορέσει να στειρωθεί; Μετά δεν ξέρω πραγματικά τι να κάνω. Αν δεν βελτιωθει ο χαρακτήρας της θα αναγκαστώ να την αφήσω κάπου έξωSad Ισως κάποιος που έχει κήπο ή αυλή να την θέλει για να την ταίζει και να την φροντίζει. Έχω κάνει πολύ προσπάθεια κι είναι κρίμα να τα χαλάσω στο τέλος.
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Πανέμορφη ...λίαν προσεχώς, γατούλα ψάχνει αγάπη. - Σελίδα 2 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πανέμορφη ...λίαν προσεχώς, γατούλα ψάχνει αγάπη. - Σελίδα 2 Empty Απ: Πανέμορφη ...λίαν προσεχώς, γατούλα ψάχνει αγάπη.

Δημοσίευση από kat-cats Πεμ Ιουλ 18, 2013 11:00 am

Εχεις δίκιο....αλλά αν την αφήσεις τώρα κάτω νομίζω ότι πραγματικά θα επιβαρυνθεί κι άλλο η Νιόβη...θέλει μάλλον πολύ περισσότερο χρόνο...και εγώ που ταίζω την Ψιψή μια γατούλα εδώ και 2 χρόνια και ενώ μου τρίβεται...παρόλα αυτά όμως δεν με αφήνει να την χαιδέψω, μόνο εκείνη θέλει να με ακουμπάει από μόνη της και όταν της βάζω φαγητό μερικές φορές με σκίζει με τα νύχια της....δυστυχώς όταν ζουν έξω δεν μπορούν να εμπιστευτούν εύκολα....αν την αφήσεις νομίζω πως θα εξαφανισθεί μετά από τόσο φόβο που έχει....δεν έχει υπάρξει ενδιαφέρον τίποτα....;;
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πανέμορφη ...λίαν προσεχώς, γατούλα ψάχνει αγάπη. - Σελίδα 2 Empty Απ: Πανέμορφη ...λίαν προσεχώς, γατούλα ψάχνει αγάπη.

Δημοσίευση από gigi&nala Πεμ Ιουλ 18, 2013 5:16 pm

Φαντάζομαι είναι δύσκολο να φροντίζεις μία γατούλα που δεν σε εμπιστεύεται, αλλά εάν την αφήσεις στο δρόμο δεν νομίζω να τ καταφέρει.. Sad 
Εφόσον βρήκες την Νιόβη σε τόσο άθλια κατάσταση, δείχνει ότι δεν μπορεί να επιβιώσει στο δρόμο...
Μακάρι μα βρεθεί ένα σπιτάκι γι αυτήν! Με το χρόνο θα νιώσει ασφάλεια και θα εμπιστευτεί ξανά τους ανθρώπους.
luck luck 
gigi&nala
gigi&nala
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Αριθμός γατουνίων : 1 το Ναλακι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμωνας!
Motto : τα μυαλά και τα αερόστατα δουλέυουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/06/2012
Mood : Πανέμορφη ...λίαν προσεχώς, γατούλα ψάχνει αγάπη. - Σελίδα 2 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πανέμορφη ...λίαν προσεχώς, γατούλα ψάχνει αγάπη. - Σελίδα 2 Empty Απ: Πανέμορφη ...λίαν προσεχώς, γατούλα ψάχνει αγάπη.

Δημοσίευση από LAROGATA Πεμ Οκτ 31, 2013 7:26 pm

Μπήκα στο θέμα της μικρής Νιόβης γιατί απ΄το καλοκαίρι η μικρή βρίσκεται στο κτήμα της μαμάς μου.Δεν ζεί στο σπίτι αλλά κοιμάται και τρώει μέσα σε ένα αποθηκάκι και γενικα είναι προστατευμένη.Δεν έρχεται σε επαφή με τα άλλα γατιά του κήπου,γενικά είναι δύσκολο πλάσμα και συνεχίζει να μην θέλει πολλά,πολλά.Στη μαμά μου όμως πηγαίνει και της κάνει τουμπίτσες ,τη πιάσαμε κιόλας και την εμβολιάσαμε,με αφησε κιόλας και τη χάιδεψα βιαστικα,βιαστικά.Μαράκι καμάρωσε το κοριτσάκι σου[img]Πανέμορφη ...λίαν προσεχώς, γατούλα ψάχνει αγάπη. - Σελίδα 2 PA281131_zps2f29f8bd[/img][img]Πανέμορφη ...λίαν προσεχώς, γατούλα ψάχνει αγάπη. - Σελίδα 2 PA281136_zpsf793d5cd[/img][img]Πανέμορφη ...λίαν προσεχώς, γατούλα ψάχνει αγάπη. - Σελίδα 2 PA281137_zps80f56ffd[/img]Laughing 
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Πανέμορφη ...λίαν προσεχώς, γατούλα ψάχνει αγάπη. - Σελίδα 2 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πανέμορφη ...λίαν προσεχώς, γατούλα ψάχνει αγάπη. - Σελίδα 2 Empty Απ: Πανέμορφη ...λίαν προσεχώς, γατούλα ψάχνει αγάπη.

Δημοσίευση από kat-cats Πεμ Οκτ 31, 2013 8:53 pm

μπράβο μωρέ που είναι καλά....κουκλίτσα έχει γίνει!!! τι όμορφο συναίσθημα να βλέπεις ένα πλασματάκι να είναι ΚΑΛΑ!!!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πανέμορφη ...λίαν προσεχώς, γατούλα ψάχνει αγάπη. - Σελίδα 2 Empty Απ: Πανέμορφη ...λίαν προσεχώς, γατούλα ψάχνει αγάπη.

Δημοσίευση από thanoschris Πεμ Οκτ 31, 2013 11:41 pm

Tι κάνει  αγάπη???? Διάβαζα όλο το θέμα κορίτσια , τι να πώ? Μπράβο σας και πάλι μπράβο σας.grinning4 grinning4 grinning4 grinning4
Και τι όμορφο το συναίσθημα που νοιώθεις όταν βλέπεις τα αποτελέσματα!!!!
thanoschris
thanoschris
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 63
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/08/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πανέμορφη ...λίαν προσεχώς, γατούλα ψάχνει αγάπη. - Σελίδα 2 Empty Απ: Πανέμορφη ...λίαν προσεχώς, γατούλα ψάχνει αγάπη.

Δημοσίευση από doremi Παρ Νοε 01, 2013 3:47 pm

kissss κοριτσάκι μου!
Μαράκι μου χίλια ευχαριστώfilaki filaki filaki filaki filaki 
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Πανέμορφη ...λίαν προσεχώς, γατούλα ψάχνει αγάπη. - Σελίδα 2 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πανέμορφη ...λίαν προσεχώς, γατούλα ψάχνει αγάπη. - Σελίδα 2 Empty Απ: Πανέμορφη ...λίαν προσεχώς, γατούλα ψάχνει αγάπη.

Δημοσίευση από psipsa Σαβ Νοε 02, 2013 9:57 am

τελεια τα νεα για τη Νιοβη!!! ποσο με ξετρελαινουν οταν τα βλεπω απο σκελετωμενα παχουλα παχουλα δεν λεγεται... ετσι καμαρωνω κι εγω τη Μπουμπουκελα που ηταν μονο τα οστα της και τωρα ειναι τσουπωτη..(κατα καποιους αλλους πανχοντρη αλλα δεν θα το κανουμε θεμα...)
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Πανέμορφη ...λίαν προσεχώς, γατούλα ψάχνει αγάπη. - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης