gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS

+3
YNL
Πούπσυ
zoro_Vs_mpixla
7 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS Empty ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS

Δημοσίευση από zoro_Vs_mpixla Δευ Απρ 29, 2013 3:29 am

Καλησπέρα και από εμένα!
Είμαι πολύ τρομαγμένη και σκέφτηκα να ρωτήσω εδώ κάποιον από τους υπόλοιπους γατογονείς, αν ξέρουν τι μπορεί να είναι αυτό το σημάδι πάνω στο γάτο μας( ο οποίος είναι 6 χρονών), το οποίο το έχει βγάλει εδώ και δύο εβδομάδες.
Θα σας βάλω φωτογραφία για να το δείτε. Έχει ένα μικρό στο σαγονάκι του και ένα αρκετά μεγάλο στο ποδαράκι, κοντά στο πατουσάκι του. Δεν έχει κανένα άλλο σύμπτωμα! Ούτε φαγούρα, ούτε ξύνεται, ούτε κακοδιαθεσία!
Επίσης αυτό που με έχει ανησυχήσει ακόμα περισσότερο είναι ότι πρόσεξα πως έχω βγάλει και εγώ σε όλο μου το σώμα, μικρά κόκκινα στίγματα (σαν το κεφάλι της καρφίτσας, τόσο μικρά) και στην πλάτη μου ακόμα μεγαλύτερα στο μέγεθος σπυριού, αλλά δεν είναι σπυρί!
Τέλος ο άντρας μου έχει βγάλει στο πόδι(στον αστράγαλο) ένα σημάδι (σαν κάψιμο τσιγάρου) και ένα σχεδόν ίδιο ξεκίνησε να φαίνεται σήμερα στο χέρι.
Παιδιά έχω κατατρομάξει!! Εγώ αύριο έχω προγραμματισμένο αιματολογικό τσεκ απ (έτυχε και συνέπεσε) αλλά βλέπω να τρέχω και για δερματολόγο! Αν κάποιος είχε παρόμοιο περιστατικό ή έχει κάποια ιδέα, θα το εκτιμούσα αφάνταστα να μου έγραφε, γιατί είναι η πρώτη φορά που αντιμετωπίζω τέτοιο περιστατικό (και σκεφτείτε οτι είχα πάντα γάτα στο σπίτι μου απο μικρή) και έχω κατατρομάξει.
ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS 24042013729
ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS 24042013725


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Δ² στις Τρι Απρ 30, 2013 11:23 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : διόρθωση φωτογραφιών)
zoro_Vs_mpixla
zoro_Vs_mpixla
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη - Καλοκαίρι!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/10/2012
Mood : ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS Empty Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS

Δημοσίευση από Πούπσυ Δευ Απρ 29, 2013 10:53 am

σαν αυτό που έβγαλε ο άντρας σου στον αστράγαλο είχα βγάλει κι εγώ πάλι στον αστράγαλο απο γάτα που είχε μύκητες και πήγα στο δερματολόγο και με μια αλοιφούλα πέρασε. για τα δικά σου σπυράκια δεν ξέρω, αλλά και πάλι πιστεύω ότι ενας δερματολόγος θα σου δώσει μια αγωγή και θα περάσουν. δεν μπορούμε να κολλήσουμε κάτι τρομερό απο τη γάτα μας. μην πανικοβάλεσαι!!! τώρα για τα σημαδάκια πάνω στο γάτο θα σου πει ο γιατρός. εγώ δεν ξέρω..
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS Empty Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS

Δημοσίευση από YNL Δευ Απρ 29, 2013 12:17 pm

Νομίζω πως το ίδιο πρόβλημα είχε και η Μαρίνα που το ξεπέρασε πολύ εύκολα απ΄οτι ξέρω και μαλιστα δεν εφταιγαν τα τέσσερα γατάκια που έχει. Της έστειλα πμ να σου απαντήσει αλλά δυστυχώς εκείνη σχολάει από την δουλειά της μετά τις 1800 για να σου απαντήσει.
Κάνε υπομονή και θα σου απαντήσει το βράδυ
YNL
YNL
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 73
Τόπος : Αμφιάλη Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 1. Την Χιονάτη Κερατσινίου
Motto : ΦΟΠΛΟΧΟ ΟΝΑΡ LORD ΧΟΥΛΙΟ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/09/2011
Mood : ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS M-help

https://www.youtube.com/user/YNLAMP/videos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS Empty Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS

Δημοσίευση από marina289 Δευ Απρ 29, 2013 12:59 pm

Nα'μαι! Smile
Φίλη μου θα σου πρότεινα να πας πρώτα στον δερματολόγο, και αν δεν σε διαφωτίσει, τότε να πας για αιματολογικές...
Κάποια στιγμή είχα αρχίσει να βγάζω εξανθήματα, με αργούς ρυθμούς, αλλά σταδιακά γέμισα, κυρίως στα πόδια και στα χέρια....
Τελικά ήταν σκνιπάκια που υπήρχαν στο σπίτι, τα οποία όπως μου είπε η δερματολόγος δεν φαίνονται με γυμνό μάτι.
Πρέπει να σου πω ότι είχα δει και τα γατιά να ξύνονται, ενώ ο άντρας μου δεν είχε κάποιο σύμπτωμα.

Ξεπεράστηκε με αντικουνουπικά μηχανήματα (όόλη την ημέρα για καμιά 20αριά μέρες) και με ψέκασμα με σπρέυ αντικουνουπικό.
Και με κάτι αλοιφούλες.

Περαστικά!

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS Empty Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS

Δημοσίευση από zoro_Vs_mpixla Τρι Απρ 30, 2013 1:31 am

Γεια σας και πάλι! Μόλις τώρα άνοιξα το pc και είδα τα μηνύματά σας. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον! Smile
Έκανα όλες τις αιματολογικές μου σήμερα και αύριο έχω ραντεβού και με τη δερματολόγο. Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό, με καθ ησυχάσατε και σεις, ευτυχώς!
Να ρωτήσω και κάτι ακόμα? Γίνεται να είναι μύκητες και να μην ξύνεται το γατούνι μου?? Δεν έχει καθόλου φαγούρα και ούτε ασχολείτε καθόλου με εκείνο το σημείο.
zoro_Vs_mpixla
zoro_Vs_mpixla
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη - Καλοκαίρι!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/10/2012
Mood : ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS Empty Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS

Δημοσίευση από enoplos Τρι Απρ 30, 2013 1:33 am

δερματολογο για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο....αν και πιστευω οτι καποιος μυκητας θα ειναι και με μια αλοιφουλα ολα θα περασουν Smile
enoplos
enoplos
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 46
Τόπος : ΒΟΙΩΤΙΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 τον JUINOR
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΟΛΟΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΤΟΝ ΤΖΟΥΝΙΟΡ ΜΟΥ.
Ημερομηνία Εγγραφής : 05/09/2011
Mood : ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS Empty Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS

Δημοσίευση από enoplos Τρι Απρ 30, 2013 1:35 am

zoro_Vs_mpixla έγραψε:
Να ρωτήσω και κάτι ακόμα? Γίνεται να είναι μύκητες και να μην ξύνεται το γατούνι μου?? Δεν έχει καθόλου φαγούρα και ούτε ασχολείτε καθόλου με εκείνο το σημείο.

και εγω ειχα βγαλει καποτε στο ποδι μυκητα απο ενα γατακι που ειχα και δεν με ετρωγε καθολου ουτε το γατακι....υπαρχουν πολλα ειδη απο οτι γνωριζω.... Smile
enoplos
enoplos
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 46
Τόπος : ΒΟΙΩΤΙΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 τον JUINOR
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΟΛΟΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΤΟΝ ΤΖΟΥΝΙΟΡ ΜΟΥ.
Ημερομηνία Εγγραφής : 05/09/2011
Mood : ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS Empty Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS

Δημοσίευση από zoro_Vs_mpixla Τρι Απρ 30, 2013 1:57 am

Μάλιστα!! Άντε να δούμε τι θα μου πει αύριο η δερματολόγος! Για το μόνο που εύχομαι είναι να μην ακούσω την κλασσική ατάκα : "Γάτες στο σπίτι?? απαπαααα, αυτές φταίνε, τι τις θές καλέ? διώχτες! Δεν βλέπεις τι παθαίνεις?"
ΕΕεεεεε! Αν ακούσω τέτοιο πράγμα, θα ακούσει μαζεμένα κόσμου και κοσμάκι! skatovroxi
Καλά φορτώνω μόνο που το σκέφτομαι! box Όχι για τα μυαλά καιτη συμπεριφορά που έχουν οι γιατροί απέναντι στην συμβίωση μας με τα ζώα...αλλά γιατί θα με βάλουν εμένα και πάλι να μπω στη διαδικασία να ψάχνω άλλο δερματολόγο! Anyway...τα νεότερα αύριο! Αν ακούσετε στις ειδήσεις..."Ασθενής έβαλε τις γάτες τις να δαγκώσουν γιατρό...(χαχαχαχα) εγώ θα είμαι! Φιλάκια, θα τα πούμε αύριο και σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις άμεσες απαντήσεις σας! Καλό βράδυ! kissss
zoro_Vs_mpixla
zoro_Vs_mpixla
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη - Καλοκαίρι!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/10/2012
Mood : ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS Empty Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS

Δημοσίευση από Πούπσυ Τρι Απρ 30, 2013 2:00 am

καλέ μη φορτώνεις απο τωρα σαν το ανέκδοτο με το γρύλο!! happy2 Δεν θα σου πει τιποτα η δερματολόγος!! δεν την αφορά!!!
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS Empty Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS

Δημοσίευση από marina289 Τρι Απρ 30, 2013 5:33 am

happy2
Και εγώ έτσι το είχα πάθει Πούπσυ,σαν το ανέκδοτο με τον γρίλο.
Φοβόμουν ότι θα οφείλεται στις γάτες,ότι μου βγήκε κάποια αλλεργία,
και για ν'αποφύγω να το ακούσω, γέμισα πρώτα ολόκληρη και μετά αποφάσισα να πάω....
Άσε που έβλεπα τα γατούνια μου και ...έβαζα τα κλάματα κάνοντας δεύτερες και τρίτες σκέψεις... Sad happy2

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS Empty Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS

Δημοσίευση από YNL Τρι Απρ 30, 2013 10:25 am

marina289 έγραψε: happy2
Άσε που έβλεπα τα γατούνια μου και ...έβαζα τα κλάματα κάνοντας δεύτερες και τρίτες σκέψεις... Sad happy2
No comment
YNL
YNL
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 73
Τόπος : Αμφιάλη Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 1. Την Χιονάτη Κερατσινίου
Motto : ΦΟΠΛΟΧΟ ΟΝΑΡ LORD ΧΟΥΛΙΟ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/09/2011
Mood : ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS M-help

https://www.youtube.com/user/YNLAMP/videos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS Empty Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS

Δημοσίευση από zoro_Vs_mpixla Τρι Απρ 30, 2013 7:12 pm

Τέλος καλό, όλα καλά!!
Δεν είχε καμία σχέση με το γατούνι μας! Είναι μικρές κόκκινες ελίτσες στο μέγεθος καρφίτσας, που λέγονται αιμαγγειώματα, λόγο επιδερμίδας και ήλιου!
Χάρηκα μεν που δεν είχε καμία σχέση με το γατόνι μας, στενοχωρήθηκα δε που έβγαλα τετοιες ελίτσες! (σνιφ) Sad
Μας μένει η επίσκεψη στον κτηνίατρο τώρα. Αυτά απο εμένα. Σας φιλώ και σας ευχαριστώ για την παρεούλα σας!!
zoro_Vs_mpixla
zoro_Vs_mpixla
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη - Καλοκαίρι!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/10/2012
Mood : ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS Empty Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS

Δημοσίευση από YNL Τρι Απρ 30, 2013 8:23 pm

Τέλος καλό όλα καλά. Περαστικά σας.

Shocked Shocked
Αν έτσι που έκανες την περιγραφή του προβλήματος στο προηγούμενο ποστ την έκανες από το πρώτο ποστ (περιγράφοντάς τες σαν μικρές ελίτσες) θα σου έλεγα πως τα έχω εδώ και τρία χρόνια αλλά δεν τα συνδύασα με την Χιονάτη μου , ούτε πέρασε από το μυαλό μου πως ήταν πιθανό να προερχόταν από αυτήν.
Έτσι ούτε που τους έδωσα σημασία αφού δεν πονούσαν και δεν μεγάλωναν καθόλου αλλά με τον καιρό έφευγαν. Να μας φιλήσεις το ζουζουνάκι σου.
YNL
YNL
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 73
Τόπος : Αμφιάλη Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 1. Την Χιονάτη Κερατσινίου
Motto : ΦΟΠΛΟΧΟ ΟΝΑΡ LORD ΧΟΥΛΙΟ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/09/2011
Mood : ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS M-help

https://www.youtube.com/user/YNLAMP/videos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS Empty Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS

Δημοσίευση από Πούπσυ Τρι Απρ 30, 2013 8:31 pm

α, εγώ είμαι γεμάτη τέτοια!!
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS Empty Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS

Δημοσίευση από koneko Τετ Μάης 01, 2013 12:00 am

zoro_Vs_mpixla έγραψε:Τέλος καλό, όλα καλά!!
Δεν είχε καμία σχέση με το γατούνι μας! Είναι μικρές κόκκινες ελίτσες στο μέγεθος καρφίτσας, που λέγονται αιμαγγειώματα, λόγο επιδερμίδας και ήλιου!
Χάρηκα μεν που δεν είχε καμία σχέση με το γατόνι μας, στενοχωρήθηκα δε που έβγαλα τετοιες ελίτσες! (σνιφ) Sad
Μας μένει η επίσκεψη στον κτηνίατρο τώρα. Αυτά απο εμένα. Σας φιλώ και σας ευχαριστώ για την παρεούλα σας!!

αν εβγαζες φωτο το δερμα σου, θα σε ειχαμε καθησυχασει νωριτερα happy2 Ειμαι και εγω γεματη τετοια! Ενιωσα ομως μια ανακουφιση γιατι τελικα δεν ειμαι η μονη που εχει τετοια happy2 Τα ειχα δειξει στον γιατρο μου και του εκανε εντυπωση που ειχα τοσα πολλα και οσο να 'ναι ανησυχησα λιγο. Μαλλον ειναι πιο κοινα στους μεσογειακους λαους;
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS Empty Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS

Δημοσίευση από Mary-Fish Τετ Μάης 01, 2013 12:13 am


Κ εγώ έχω. Και όσο περνάνε τα χρόνια εμφανίζονται κ άλλα. Μπορεί να είναι και λίγο θέμα γονιδίων γιατί και ο μπαμπάς μου γεμάτος είναι.
Mary-Fish
Mary-Fish
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/05/2012
Mood : ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS Empty Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS

Δημοσίευση από zoro_Vs_mpixla Τετ Μάης 01, 2013 3:10 am

happy2 happy2 Τι λέτε βρε κορίτσια? Όλες έχετε? Δεν είμαι η μόνη??!!! Αχ τι συμπαράσταση είναι αυτή στον πόνο μου!! Και γω η τρελλή το έχω πάρει κατάκαρδα!! Κατάθλιψη με έχει πιάσει όλη μέρα ότι γέρασα και το δέρμα μου άλλαξε...και πάνε οι παλιοι καλοί καιροί που καθόμουν στον ήλιο, σαν τη σταφίδα και δεν πάθαινα τιποτα...και...και..και...!! Κλάψα όλη μέρα! Ναι η γιατρός μου είπε είναι κληρονομικό και επίσης το παθαίνουν αυτές που έχουν σταρένιες επιδερμίδες!Εγώ γκρίνιαζα για το κληρονομικό σήμερα...ο άντρας μου λέει: "Αν κληρονομούσες όμως κανένα χωραφάκι δεν θα γκρίνιαζες, για τις ελίτσες όμως γκρινιάζεις!!!" χαχαχα! Με λίγα λόγια η δερματολόγος μου είπε αντιηλιακό φούλ γιατί τα δέρματα μας είναι επιρρεπή σε πανάδες και ελίτσες! Ευλόγησον κορίτσια! Βοήθειά μας! Sad Sad
zoro_Vs_mpixla
zoro_Vs_mpixla
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη - Καλοκαίρι!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/10/2012
Mood : ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS Empty Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS

Δημοσίευση από YNL Τετ Μάης 01, 2013 10:42 am

Λοιπόν για την πλάκα της υπόθεσης Veryhappy
- 8 γατόφιλες (οι) έγραψαν στο τοπικ αυτό
- 6 γατόφιλες (οι) έχουν το ίδιο πρόβλημα με τις ελίτσες .
Άντε τώρα να πείσεις την Σκορδά και τον Λιάγκα πως δεν φταίνε τα γατάκια. Cool Cool xazo pareaki toixo
fancat dog rollers elephantrun devil3
YNL
YNL
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 73
Τόπος : Αμφιάλη Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 1. Την Χιονάτη Κερατσινίου
Motto : ΦΟΠΛΟΧΟ ΟΝΑΡ LORD ΧΟΥΛΙΟ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/09/2011
Mood : ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS M-help

https://www.youtube.com/user/YNLAMP/videos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS Empty Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS

Δημοσίευση από zoro_Vs_mpixla Τετ Μάης 01, 2013 11:48 am

happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
Καλημέρεεεες!!
zoro_Vs_mpixla
zoro_Vs_mpixla
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη - Καλοκαίρι!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/10/2012
Mood : ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS Empty Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS

Δημοσίευση από Mary-Fish Τετ Μάης 01, 2013 12:09 pm

zoro_Vs_mpixla έγραψε: happy2 happy2 Τι λέτε βρε κορίτσια? Όλες έχετε? Δεν είμαι η μόνη??!!! Αχ τι συμπαράσταση είναι αυτή στον πόνο μου!! Και γω η τρελλή το έχω πάρει κατάκαρδα!! Κατάθλιψη με έχει πιάσει όλη μέρα ότι γέρασα και το δέρμα μου άλλαξε...και πάνε οι παλιοι καλοί καιροί που καθόμουν στον ήλιο, σαν τη σταφίδα και δεν πάθαινα τιποτα...και...και..και...!! Κλάψα όλη μέρα! Ναι η γιατρός μου είπε είναι κληρονομικό και επίσης το παθαίνουν αυτές που έχουν σταρένιες επιδερμίδες!Εγώ γκρίνιαζα για το κληρονομικό σήμερα...ο άντρας μου λέει: "Αν κληρονομούσες όμως κανένα χωραφάκι δεν θα γκρίνιαζες, για τις ελίτσες όμως γκρινιάζεις!!!" χαχαχα! Με λίγα λόγια η δερματολόγος μου είπε αντιηλιακό φούλ γιατί τα δέρματα μας είναι επιρρεπή σε πανάδες και ελίτσες! Ευλόγησον κορίτσια! Βοήθειά μας! Sad Sad
happy2 happy2 happy2 Σωστός ο άντρας σου!
Το λαδάκι για γρήγορο μαύρισμα λες ε? escape

YNL έγραψε:Λοιπόν για την πλάκα της υπόθεσης Veryhappy
- 8 γατόφιλες (οι) έγραψαν στο τοπικ αυτό
- 6 γατόφιλες (οι) έχουν το ίδιο πρόβλημα με τις ελίτσες .
Άντε τώρα να πείσεις την Σκορδά και τον Λιάγκα πως δεν φταίνε τα γατάκια. Cool Cool xazo pareaki toixo
fancat dog rollers elephantrun devil3
happy2 happy2 happy2 Τα στατιστικά μιλάνε από μόνα τους!
Mary-Fish
Mary-Fish
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/05/2012
Mood : ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!! SOS M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης