gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

βρέθηκαν 5 νεογέννητες πανέμορφες ψυχουλες

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

βρέθηκαν 5 νεογέννητες πανέμορφες ψυχουλες Empty βρέθηκαν 5 νεογέννητες πανέμορφες ψυχουλες

Δημοσίευση από taradula Τρι Απρ 02, 2013 8:56 pm

καλησπέρα! βρήκα σήμερα στο γραφείο 5 νεογέννητα γατάκια. τα έχω πάρει σπίτι και τα φροντίζω σύμφωνα με τις οδηγίες που βρήκα στο φόρουμ σας! το πρόβλημα είναι ότι δε θα μπορέσω να τα κρατήσω πολύ και δε θέλω να σκέφτομαι ότι θα αναγκαστώ να τα αφήσω στο δρόμο! θα μπορέσουμε να βρούμε σπιτάκια που να τα αγαπήσουν; Επίσης, να ρωτήσω κάτι. λειπουμε 10 ώρες, άρα αναγκαστικά θα μένουν ατάιστα αυτές τις ώρες Sad υπάρχει πρόβλημα; απότι κατάλαβα από αυτά που διάβασα, υπάρχει, αλλά δεν έχω λύση στο πρόβλημα! Επίσης έχω και δύο σκυλιά και έχω θέμα γιατί φοβάμαι μην τα φάνε! έχω αγχωθεί απίστευτα, οποιαδήποτε πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη! εδώ είναι και η φωτό
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/41/20130402203138.jpg/
Smile
taradula
taradula
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Π. Φάληρο
Αριθμός γατουνίων : 4
Motto : may all animals be happy and free
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2013
Mood : βρέθηκαν 5 νεογέννητες πανέμορφες ψυχουλες Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

βρέθηκαν 5 νεογέννητες πανέμορφες ψυχουλες Empty Απ: βρέθηκαν 5 νεογέννητες πανέμορφες ψυχουλες

Δημοσίευση από tia Τρι Απρ 02, 2013 9:17 pm

καλέ τι κουκλάκια είναι αυτα !
φαίνονται ανεπτυγμένα στην φώτο..!!
φτου φτου
καταρχην να τα απομονώσεις απο τα σκυλιά.. στο μπανιο σε ένα δωμάτιο οπουδήποτε..
η αληθεια είναι οτι 10 ωρες ατάιστα είναι πολλές..δεν υπάρχει κάποια λύση?
να πηγαίνει κάποιος να τα ταίσει στο ενδιάμεσο??
τα δίνεις ειδικό γάλα για μωρά γατάκια ?
τα μικρά γατάκια βρίσκουν σπιτάκια πιο εύκολα οποτε με αγγελίες εδω στο φβ κτλ κτλ όλο και κάτι θα γίνει!
ευχομαι να πάνε όλα καλα!
tia
tia
Gatus Xenitemenus
Gatus Xenitemenus

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Ιταλία
Αριθμός γατουνίων : 4 ζουζούνια σπίτι: τον Othello την Luna τον καρπό του έρωτα τους τον Liu και την Brighitta + 2 τσουτσουκάκια τον Luther και την Goldene που ζούνε με τους γονείς μου!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμώνας κρύοο παγωνιαααά
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Freddochino amore mio ti voglio solo mio!!
Motto : La felicita' puo' essere misurata in gatti...piu' gatti hai,piu' felice sei!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : βρέθηκαν 5 νεογέννητες πανέμορφες ψυχουλες M_tour10

http://www.walkurepersians.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

βρέθηκαν 5 νεογέννητες πανέμορφες ψυχουλες Empty Απ: βρέθηκαν 5 νεογέννητες πανέμορφες ψυχουλες

Δημοσίευση από taradula Τρι Απρ 02, 2013 10:03 pm

ευχαριστώ για την απάντηση.
το καλύτερο που μπορώ να κάνω είναι να μείνουν 7 ώρες ατάιστα, δυστυχώς δεν υπάρχει άλλη λύση Sad τους πήρα ειδικό γάλα για νεογέννητα, τα χτυπάμε μετά να ρευτούν και μετά τους κάνουμε την τουαλέττα Smile κακά δεν έχω δει ακόμα. επίσης τρώνε με τα χίλια ζόρια και λίγο ανυσυχώ, δλδ 2-3 ml κάθε δύο ώρες.. πόσο μηνών πρέπει να είναι για να ψάξουμε σπιτάκια;
taradula
taradula
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Π. Φάληρο
Αριθμός γατουνίων : 4
Motto : may all animals be happy and free
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2013
Mood : βρέθηκαν 5 νεογέννητες πανέμορφες ψυχουλες Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

βρέθηκαν 5 νεογέννητες πανέμορφες ψυχουλες Empty Απ: βρέθηκαν 5 νεογέννητες πανέμορφες ψυχουλες

Δημοσίευση από tia Τρι Απρ 02, 2013 10:11 pm

καλό είναι να αλέσεις τελείως κροκέτες καλής ποιότητας κίτεν και να ρίχνεις μέσα στο γαλα που τα ταίζεις..
να τα ταίζεις πιο πολύ και πιο συχνά.ειδικά εαν τρώνε λίγο θα τα ταίζεις πιο συχνά απο 2ωρο...για να δεις κακάκια θα πρέπει να τρώνε αρκετά ..!
απο 2 -2.5 μηνών και πάνω τα δίνουμε για υιοθεσία τα γατάκια!
tia
tia
Gatus Xenitemenus
Gatus Xenitemenus

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Ιταλία
Αριθμός γατουνίων : 4 ζουζούνια σπίτι: τον Othello την Luna τον καρπό του έρωτα τους τον Liu και την Brighitta + 2 τσουτσουκάκια τον Luther και την Goldene που ζούνε με τους γονείς μου!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμώνας κρύοο παγωνιαααά
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Freddochino amore mio ti voglio solo mio!!
Motto : La felicita' puo' essere misurata in gatti...piu' gatti hai,piu' felice sei!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : βρέθηκαν 5 νεογέννητες πανέμορφες ψυχουλες M_tour10

http://www.walkurepersians.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

βρέθηκαν 5 νεογέννητες πανέμορφες ψυχουλες Empty Απ: βρέθηκαν 5 νεογέννητες πανέμορφες ψυχουλες

Δημοσίευση από loulou Τρι Απρ 02, 2013 10:50 pm

Καλέ τι όμορφες ψυχούλες που είναι. Όμως πως θα μείνουν τόσες ώρες ατάιστα; Μου φαίνονται πολύ μικρά για να μην πεινάσουν νωρίτερα και για να φάνε μόνα τους.
Μακάρι να βρεθεί κάποιος τρόπος, μήπως θα μπορούσε κάποιος να βοηθήσει έστω για λίγες ημέρες όπως είπε και η Τία; Έστω μια φορά μέσα στις τόσες ώρες που θα λείπετε κάτι είναι.
Καλή τύχη να έχουν τα τιγράκια σας.Να μεγαλώσουν και σύντομα να βρεθούν σε οικογένειες που θα τα λατρέψουν. luck heart
loulou
loulou
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Αριθμός γατουνίων : 2++
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιράκι-μπανάκι-
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Δεν ξέρω ποιά να διαλέξω... όλες ίσως;
Motto : Το μέλλον ανήκει σε κείνους που ξέρουν να περιμένουν...
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/04/2008
Mood : βρέθηκαν 5 νεογέννητες πανέμορφες ψυχουλες M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

βρέθηκαν 5 νεογέννητες πανέμορφες ψυχουλες Empty Απ: βρέθηκαν 5 νεογέννητες πανέμορφες ψυχουλες

Δημοσίευση από taradula Τρι Απρ 02, 2013 11:16 pm

δυστυχώς δεν έχω κάποιον να πεταχτεί στο ενδιάμεσο Sad αν μένει κάποιος καλλιθέα και μπορεί να βοηθήσει, ευχαρίστως.. αλλά δυστυχώς έχω πρόβλημα, τώρα τα ξενατάισα όπως μου είπατε μετά από 1 ώρα αλλά σταγονίτσες, δε θέλουν με τίποτα. τί τροφή να πάρω; δεν ξέρω τίποτα από γάτες... επίσης έχω καταλάβει πως να τους κάνω να κάνουν πιπί, αυτό που δεν κατάλαβα είναι πως να τους κάνω να κάνουν κακά.
taradula
taradula
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Π. Φάληρο
Αριθμός γατουνίων : 4
Motto : may all animals be happy and free
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2013
Mood : βρέθηκαν 5 νεογέννητες πανέμορφες ψυχουλες Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

βρέθηκαν 5 νεογέννητες πανέμορφες ψυχουλες Empty Απ: βρέθηκαν 5 νεογέννητες πανέμορφες ψυχουλες

Δημοσίευση από taradula Τρι Απρ 02, 2013 11:30 pm

θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο, θα πρέπει να κάνω κάποια εξέταση ή να πάρω κάποια μέτρα; υπάρχει περίπτωση να έχουν κάτι μεταδιδόμενο τόσο μικρά; ρωτάω γιατί κάνουν πιπί στο χέρι μου αναγκαστικά και γενικά πιάνω συχνά τα ούρα, είναι αναπόφευκτο.. πλένομαι εννοείται μετά
taradula
taradula
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Π. Φάληρο
Αριθμός γατουνίων : 4
Motto : may all animals be happy and free
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2013
Mood : βρέθηκαν 5 νεογέννητες πανέμορφες ψυχουλες Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

βρέθηκαν 5 νεογέννητες πανέμορφες ψυχουλες Empty Απ: βρέθηκαν 5 νεογέννητες πανέμορφες ψυχουλες

Δημοσίευση από Дanae Τετ Απρ 03, 2013 6:24 pm

Μην ανησυχείς, δεν κολλάς τίποτα. Αυτά πρέπει να προστατεύεις από τα μικρόβια Smile
Η μοναδική ίσως λύση για τόσες ώρες απουσίας είναι να τους δώσεις ρυζάλευρο για μωρά...
Дanae
Дanae
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Ν.Ηράκλειο
Αριθμός γατουνίων : 2 μέσα + τα κηπογατάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΟΛΑ τα γατομωράκια
Motto : Time spent with cats is never wasted, S.F.
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/06/2012
Mood : βρέθηκαν 5 νεογέννητες πανέμορφες ψυχουλες M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης