gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Οι κηπόγατες λατρείες μου!

+12
kat-cats
tania g
Gatoplikti
Πούπσυ
Osi
Dreamer
evanevi
loulou
tia
SophiCat
houlieta
Τζούλι το Κατσούλι
16 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Οι κηπόγατες λατρείες μου! Empty Οι κηπόγατες λατρείες μου!

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Τρι Απρ 02, 2013 6:49 pm

Λοιπόν που λέτε, αγαπημένοι μου συν-γάτοικοι, πριν λίγο που είχε τόσο όμορφο ήλιο κι είχα βγει να ταΐσω και να... επιθεωρήσω τις κηπογατούλες μας, είχα τη φαεινή ιδέα να πάρω μαζί μου τη φωτογραφική μηχανή ώστε να βγάλω φρέσκιες φωτογραφίες τους. Και, επί τη ευκαιρία, να κάνω κάτι που εδώ και «αιώνες» ήθελα να κάνω: Να φτιάξω θέματα για τα ημι-αδέσποτα γατοπαιδάκια μου, για τα οποία τόσον καιρό μιλάω, αλλά δεν τα έχω παρουσιάσει επίσημα.

Ας πάρουμε λοιπόν την ιστορία από την αρχή: Μια φορά κι έναν καιρό, πριν λίγα χρόνια, εμφανίστηκε στον κήπο μας μια όμορφη και καλή γατούλα η Ρεγγίνα (γεννημένη το 2008, φωτό 2011):
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC00107

την οποία μάλιστα κάποιες μέρες με χιόνι είχαμε φιλοξενήσει (και ονειρευόμουν να σπιτώσω αλλά δε μου έκατσε...
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC01374

Η οποία Ρεγγίνα λίγο καιρό μετά, στις 6/4/2011 έφερε στον κόσμο τους αγαπημένους μου Ίσιδα και Όσιρη (φωτό καλοκαίρι 2011):
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC02226

Οι οποίοι σήμερα μου έκαναν την τιμή να φωτογραφηθούν για σας:

Ίσιδα (η μανούλα του Βολφ μου, μια λατρεία σκέτη, η πρώτη κηπογατούλα που στείρωσα):
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05597_zps57eab074

Όσιρης (ο Άντρας της γατοομάδας μας, μέγας αλητάκος και κηπογυρισμένος, έρχεται δυστυχώς μόνο για φαγητό κι όποτε μας θυμάται, έχει δυστυχώς αδυνατίσει -και λερωθεί-πάρα πολύ γιατί είναι μέγας λάτρης του γατοποδόγυρου. Δυστυχώς δεν πιάνεται για να μπορέσω να τον φροντίσω παραπάνω):
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05617_zps9685b041

Λίγους μήνες πιο μετά, στις 17/7/2011 η Ρεγγίνα μας γέννησε τα 4 αυτά γιουβαρλάκια. Από αριστερά προς τα δεξιά: Ματίλντα (η γάτα-λατρεία, το καμάρι του κήπου μας...), Θορ, Φιντίας (ή Ασπροουρής) και Δάμων (ή Γκρινιάρης):
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC00300_zps945287f5

Δυστυχώς ο υπέροχος Γκρινιάρης δεν είναι πια μαζί μας εδώ και καιρό. Μια μέρα πριν ένα χρόνο εξαφανίστηκε δίχως ίχνη, όσο κι αν τον έψαξα. Πάντα θα ονειρεύομαι ότι κάποιος τον υιοθέτησε γιατί ήταν εξαιρετικά φιλικός με όλους και η γειτονιά φιλόζωη. Τα άλλα δύο αγόρια μας, εξαιρετικοί χαρακτήρες, δεν ήταν σήμερα στη φωτογράφιση, γιατί μασούλησαν κι έφυγαν (ε, παίζουν και τους άντρες στα κορίτσια...), θα σας βάλω πιο φρέσκιες τους φωτό μόλις τους πετύχω. Η Ματίλντα μας όμως...
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05613_zpsf061d5a6

ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Τζούλι το Κατσούλι στις Τρι Απρ 02, 2013 6:56 pm, 1 φορά
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Οι κηπόγατες λατρείες μου! M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι κηπόγατες λατρείες μου! Empty Απ: Οι κηπόγατες λατρείες μου!

Δημοσίευση από houlieta Τρι Απρ 02, 2013 6:52 pm

Αργησες πολύ!..
Επρεπε καιρό τωρα να το έχεις κάνει!


Υπέροχη Ματίλντα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Οι κηπόγατες λατρείες μου! M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι κηπόγατες λατρείες μου! Empty Απ: Οι κηπόγατες λατρείες μου!

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Τρι Απρ 02, 2013 6:52 pm

Την επόμενη χρονιά (άνοιξη-καλοκαίρι 2012), κι ενώ δεν είχα αρχίσει ακόμα να στειρώνω, τα γεννητούρια ήρθαν φυσικά όλα μαζί μαζεμένα...


Η Ίσιδα έκανε την πρώτη της γέννα κι εγώ που είχα βγει να ταΐσω-ποτίσω στις 9-5-2011 λίγο πριν το ηλιοβασίλεμα, άκουσα μωρουδιακό γατοκλάμα σε ένα κρυμμένο σημείο στα σύνορα του δικού μας κήπου και των γειτόνων. Δυστυχώς αυτά τα μωράκια σε πολύ μικρή ηλικία αρρώστησαν, όπως φαίνεται από τις φωτό, αλλά μετά από πολλή προσπάθεια καταφέραμε τα 2 να επιβιώσουν!
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC04171_zps6aee0cc1
(παρακαλώ δώστε έμφαση στον στρογγυλοκαθισμένο μες στη μέση –τον 2ο από αριστερά- που φαίνεται το ’ξερε από πριν πως θα γίνει άρχοντας και πήγε και διάλεξε το πιο μαλακό σημείο!)


Έτσι, μαζί μας βρίσκονται πλέον υγιή, δυνατά (και στειρωμένα):

Η Νύχτα (φωτό από φιλοξενία ανάρρωσης από κρύωμα και χτύπημα)
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05452_zps3144eeb4
που σήμερα φωτογραφήθηκε μαζί με τον θείο Μούτρο (γιος της Ρεγγίνας, ο μόνος που είναι μόνιμος στο κήπο μας από τη γέννα που έκανε εκείνη τη χρονιά, τα υπόλοιπα τρώνε στους απέναντι και έρχονται σπάνια):
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05623_zps8084c5e8


Και ΦΥΣΙΚΑ ο πρώην Μέρας.... νυν έρωτας. Σας λέει κάτι; Ο γάτος που βρέθηκε από τα χώματα στα παπλώματα καθαρά από τύχη!
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05245_zps89fa9398



Λίγο καιρό αργότερα ήρθε και η σειρά της Ματίλντας να γίνει μανούλα. Έφερε στο κόσμο και στον γατόφιλο κήπο μας 4 υπέροχα μωράκια, τα οποία όμως παρουσίασαν από τις πρώτες μέρες σοβαρότατο πρόβλημα με τα μάτια τους. Παρά τις άπειρες θεραπείες που πήραν για μήνες, τα δυο από αυτά έχασαν από ένα ματάκι. Ωστόσο είναι πλήρως λειτουργικά γατάκια και περνούν ζωή και κότα στον κήπο (δυστυχώς δεν κατάφεραν να υιοθετηθούν...). Λόγω του προβλήματος στα μάτια τους τα ονομάσαμε συνεκδοχικά «τα Πειρατάκια». Τα πειρατάκια μας είναι από αριστερά προς τα δεξιά στη δεύτερη φωτό: ο Κάπτεν Χουκ, η (Τζάκι) Σπάροου, η Μπαρμπόσσα, η (Ελίζαμπεθ) Σουάν
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC04525-3
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05335_zpse6efcb7b


που σήμερα μας έκαναν την τιμή και φωτογραφήθηκαν:


Σπάροου (την ΑΓΑΠΩ!):
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05618_zpsefe808e3

Κάπτεν Χουκ:
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05622_zpsc618acfc

Η Μπαρμπόσα (στα αριστερά), και η Σουάν (στα δεξιά) βρίσκονται ακόμα υπό φιλοξενία λόγω πρόσφατης στείρωσης, αλλά τις προσεχείς μέρες με το καλό θα βγουν.
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05569_zpse205d436

ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ με ακόμα καλύτερες φωτό...
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Οι κηπόγατες λατρείες μου! M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι κηπόγατες λατρείες μου! Empty Απ: Οι κηπόγατες λατρείες μου!

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Τρι Απρ 02, 2013 6:54 pm

houlieta έγραψε:Αργησες πολύ!..
Επρεπε καιρό τωρα να το έχεις κάνει!


Υπέροχη Ματίλντα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπατζανάκι μου!!!! grouphug grouphug grouphug Έχεις απόλυτο δίκιο, είχα θέμα για τη Ρεγγίνα και το είχα αφήσει πολύ καιρό και... μπαγιάτεψε, κι έτσι τώρα που έχουμε απαρτία, έφτιαξα για όλους. Laughing Δες και την επόμενη γενιά. Και μετά θα έχω πολλές φωτό Ματίλντας! Smile
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Οι κηπόγατες λατρείες μου! M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι κηπόγατες λατρείες μου! Empty Απ: Οι κηπόγατες λατρείες μου!

Δημοσίευση από houlieta Τρι Απρ 02, 2013 6:54 pm

Αααα... Επίσης, εκει που ειναι και τα 4 μαζί τα ονοματα ειναι από αριστερά προς δεξιά - από ότι καταλαβαίνω!...
Μη μπερδεύεις τον κόσμο!

Μπατζανάκι μου γλυκό! kissss
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Οι κηπόγατες λατρείες μου! M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι κηπόγατες λατρείες μου! Empty Απ: Οι κηπόγατες λατρείες μου!

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Τρι Απρ 02, 2013 6:58 pm

Διορθώθηκε για να μην μπερδεύω τον κόσμο! prosoxi happy2 Η φωτό με τα 4 Ρεγγινόπαιδα (2η γέννα) ξεκινά από τα αριστερά με τη Ματίλντα...
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Οι κηπόγατες λατρείες μου! M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι κηπόγατες λατρείες μου! Empty Απ: Οι κηπόγατες λατρείες μου!

Δημοσίευση από SophiCat Τρι Απρ 02, 2013 8:28 pm

τέλεια είναι,πολύ όμορφα γατάκια να τα χαίρεσαι!!!Ματίλντα,θεα,αλλά και τα άλλα δεν πάνε πίσω..... heart
SophiCat
SophiCat
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 113
Αριθμός γατουνίων : 04
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : PHILIA,LIU,
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/11/2012
Mood : Οι κηπόγατες λατρείες μου! 544072g5obtyyvgi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι κηπόγατες λατρείες μου! Empty Απ: Οι κηπόγατες λατρείες μου!

Δημοσίευση από tia Τρι Απρ 02, 2013 9:24 pm

θεε μου τι ΟΜΟΡΦΙΕΣ είναι αυτές????????????????!!!!!!!!!!!!
τι υπέροχα πλάσματα!!!
όλα ένα κι ένα πραγματικά!!!
η ματίλντα και γενικά εκεινη η σειρά είναι ουαουυ!!
να τα χαίρεσαι πραγματικα τζουλίνο είναι ΟΛΑ τους μαγικά!!!
και όντως άργησες πολυ να μας τα συστήσεις!!
αγάπες μου!!
πολλα φιλιααα σε όλα τους!
heart heart heart heart heart
tia
tia
Gatus Xenitemenus
Gatus Xenitemenus

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Ιταλία
Αριθμός γατουνίων : 4 ζουζούνια σπίτι: τον Othello την Luna τον καρπό του έρωτα τους τον Liu και την Brighitta + 2 τσουτσουκάκια τον Luther και την Goldene που ζούνε με τους γονείς μου!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμώνας κρύοο παγωνιαααά
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Freddochino amore mio ti voglio solo mio!!
Motto : La felicita' puo' essere misurata in gatti...piu' gatti hai,piu' felice sei!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : Οι κηπόγατες λατρείες μου! M_tour10

http://www.walkurepersians.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι κηπόγατες λατρείες μου! Empty Απ: Οι κηπόγατες λατρείες μου!

Δημοσίευση από loulou Τρι Απρ 02, 2013 9:47 pm

Τι ωραία παρουσίαση, και τι φατσόνια που είναι όλα τους. Ματίλντα και Σπάροου θεές, αλλά και η Σουάν με τον Χούκ ολόιδιοι είναι, αν είχαν και τα ίδια ματάκια κλεισμένα δεν θα τα ξεχώριζα!

Και καλοθρεμμένα τα μωρά σου, να τα χαίρεσαι, είναι πολύ τυχερά που έχεις κήπο!!!

kissss
loulou
loulou
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Αριθμός γατουνίων : 2++
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιράκι-μπανάκι-
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Δεν ξέρω ποιά να διαλέξω... όλες ίσως;
Motto : Το μέλλον ανήκει σε κείνους που ξέρουν να περιμένουν...
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/04/2008
Mood : Οι κηπόγατες λατρείες μου! M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι κηπόγατες λατρείες μου! Empty Απ: Οι κηπόγατες λατρείες μου!

Δημοσίευση από evanevi Τετ Απρ 03, 2013 1:06 am

Είναι όλες ΥΠΕΡΟΧΕΣ!!!

evanevi
Kitten
Kitten

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι κηπόγατες λατρείες μου! Empty Απ: Οι κηπόγατες λατρείες μου!

Δημοσίευση από houlieta Τετ Απρ 03, 2013 1:11 am

Ασχετο, αλλά το όνομα "Μερας" είναι πολλά επίπεδα ανώτερο από το "Βολφ" (που ειναι και γερμανικό, σημειωτέον..)..
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Οι κηπόγατες λατρείες μου! M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι κηπόγατες λατρείες μου! Empty Απ: Οι κηπόγατες λατρείες μου!

Δημοσίευση από Dreamer Τετ Απρ 03, 2013 1:28 am

Αχ μωρέ! τι όμορφα μωράκια!

Μου άρεσε η Ρεγγίνα, η Ίσιδα, η ΜΑΤΙΛΝΤΑ, ο Φιντίας, η Νύχτα και η Σουάν!

Τι όμορφο να έχεις τόσο μεγάλη ποικιλία από γατομουράκια.... Να τα χαίρεσαι!

heart
Dreamer
Dreamer
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 5 (Μπέντζαμιν, Ρίκυ, Μελένια, Χάρυ, Νεφέλη)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη, βέβαια! (ήλιος, πουλάκια, μυγάκια, λουλουδάκια...)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Αγάπη, Χιονάτη, Χουρχουρίτσα, Shaggy, Ελίζα
Motto : Οι γυναίκες και οι γάτες θα κάνουν ό,τι τους αρέσει, και οι άντρες και οι σκύλοι θα πρέπει να χαλαρώσουν και να συνηθίσουν σʼ αυτήν την ιδέα.
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/03/2012
Mood : Οι κηπόγατες λατρείες μου! M_fire

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι κηπόγατες λατρείες μου! Empty Απ: Οι κηπόγατες λατρείες μου!

Δημοσίευση από Osi Τετ Απρ 03, 2013 2:05 am

Επιτελους!!!!!

Ειναι ολα τους πανεμορφα!!!
Καλα η αγαπη μου για την Ματιλντα ειναι γνωστη...οποτε δεν θα πω τιποτα αλλο!
salia salia salia

Osi
Osi
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 4 ζωη να 'χουν...!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ηλιο και παλι ήλιο!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Goldene, Συλβεστρος και Ματίλντα!!!!
Motto : Soft kitty, warm kitty, little ball of fur... Happy kitty, sleepy kitty, pur pur pur....
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2012
Mood : Οι κηπόγατες λατρείες μου! M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι κηπόγατες λατρείες μου! Empty Απ: Οι κηπόγατες λατρείες μου!

Δημοσίευση από Πούπσυ Τετ Απρ 03, 2013 2:13 am

είναι όλα τους υπέροχα! εκτός απο τη Ματίλντα ξεχωρίζω τον Γκρινιάρη που έφυγε νωρίς, εύχομαι να υιοθετήθηκε, και τη Νύχτα που μου θυμίζει την αγαπημένη μου Λούσυ!
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Οι κηπόγατες λατρείες μου! M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι κηπόγατες λατρείες μου! Empty Απ: Οι κηπόγατες λατρείες μου!

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Τετ Απρ 03, 2013 4:12 pm

Shocked Καλέ, γιατί δε μου είχε έρθει ειδοποίηση ότι είχα απαντήσεις, και μάλιστα τόσες; happy2 Α, καλά, το σύστημα χάζεψε... Και απαντώ! Laughing

SophiCat έγραψε:τέλεια είναι,πολύ όμορφα γατάκια να τα χαίρεσαι!!!Ματίλντα,θεα,αλλά και τα άλλα δεν πάνε πίσω..... heart

Ευχαριστούμε πάρα πολύ SophiCat μου!! kissss kissss kissss Να χαίρεσαι κι εσύ τα μικράκια σου, και αυτά που κάνουν νιάου και αυτά που κάνουν γουφ!

tia έγραψε:θεε μου τι ΟΜΟΡΦΙΕΣ είναι αυτές????????????????!!!!!!!!!!!!
τι υπέροχα πλάσματα!!!
όλα ένα κι ένα πραγματικά!!!
η ματίλντα και γενικά εκεινη η σειρά είναι ουαουυ!!
να τα χαίρεσαι πραγματικα τζουλίνο είναι ΟΛΑ τους μαγικά!!!
και όντως άργησες πολυ να μας τα συστήσεις!!
αγάπες μου!!
πολλα φιλιααα σε όλα τους!
heart heart heart heart heart

Τία μου... filaki filaki filaki Σ' ευχαριστώ πολύ πολύ. Όντως εκείνη η γέννα νομίζω ήταν η αγαπημένη μου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν τα αγαπώ όλα πολύ!

loulou έγραψε:Τι ωραία παρουσίαση, και τι φατσόνια που είναι όλα τους. Ματίλντα και Σπάροου θεές, αλλά και η Σουάν με τον Χούκ ολόιδιοι είναι, αν είχαν και τα ίδια ματάκια κλεισμένα δεν θα τα ξεχώριζα!

Και καλοθρεμμένα τα μωρά σου, να τα χαίρεσαι, είναι πολύ τυχερά που έχεις κήπο!!!

kissss

Ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ!! filaki filaki filaki filaki Όντως τα δυο "πειρατάκια" μοιάζουν, όταν ήταν, δε, μωρά μόνο εγώ τα ξεχώριζα, κανείς άλλος. Μου αρέσει αυτό το γλυκό καφέ που έχουν , δεν κυκλοφορεί γενικά το χρώμα στην περιοχή. Το πιο θετικό είναι που πίσω απ' τον κήπο υπάρχει αλσάκι και μπροστά πεζόδρομος γι' αυτό είναι σχετικά προστατευμένα όταν βολτάρουν.

evanevi έγραψε:Είναι όλες ΥΠΕΡΟΧΕΣ!!!

thanks kissss kissss kissss kissss

houlieta έγραψε:Ασχετο, αλλά το όνομα "Μερας" είναι πολλά επίπεδα ανώτερο από το "Βολφ" (που ειναι και γερμανικό, σημειωτέον..)..

Ναι, το Μέρας έχει πολλή περισσότερο πλάκα, ειδικά σε συνδυασμό με τη Νύχτα. Αλλά το Βολφ ήταν μέρος της διαδιακασίας της υιοθεσίας, αν θυμάσαι... happy2

Dreamer έγραψε:Αχ μωρέ! τι όμορφα μωράκια!

Μου άρεσε η Ρεγγίνα, η Ίσιδα, η ΜΑΤΙΛΝΤΑ, ο Φιντίας, η Νύχτα και η Σουάν!

Τι όμορφο να έχεις τόσο μεγάλη ποικιλία από γατομουράκια.... Να τα χαίρεσαι!

heart

Ευχαριστούμεεεεεε!!! grouphug grouphug grouphug Ναι, από ποικιλία έχουμε μπόλικη, και στην εμφάνιση και στο χαρακτήρα. Κοκκινούλι μόνο δεν έχουμε, ούτε κυκλοφορεί στη γειτονιά. tongueout

Osi έγραψε:Επιτελους!!!!!

Ειναι ολα τους πανεμορφα!!!
Καλα η αγαπη μου για την Ματιλντα ειναι γνωστη...οποτε δεν θα πω τιποτα αλλο!
salia salia salia


Οσάκι μου!!!! grouphug grouphug grouphug grouphug grouphug Περίμενε, περίμενε, έρχονται φωτό της Ματίλντα που θα κολάσουν κόσμο! Razz Razz Razz

Πούπσυ έγραψε:είναι όλα τους υπέροχα! εκτός απο τη Ματίλντα ξεχωρίζω τον Γκρινιάρη που έφυγε νωρίς, εύχομαι να υιοθετήθηκε, και τη Νύχτα που μου θυμίζει την αγαπημένη μου Λούσυ!

Είχα ρίξει ΠΟΛΥ κλάμα με τον Γκρινιάρη, είχε χρόνια να χαθεί γατί. Sad Μακάρι να ήταν για καλό... Η Νύχτα είναι τόόόσο καλή (όπως το Λουσάκι heart ), και λίγο συνεσταλμένη, ένα πλάσμα που θες μόνιμα να προστατεύεις. Μέχρι η γιατρός που τις στείρωσε μου έλεγε πόσο καλή γατούλα ήταν η συγκεκριμένη!! Σ' ευχαριστούμε πολύ, Ελίζα μου filaki filaki filaki

Ανεβάσω στα προσεχώς και την υπόλοιπη σειρά από τις χθεσινές μας φωτό!
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Οι κηπόγατες λατρείες μου! M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι κηπόγατες λατρείες μου! Empty Απ: Οι κηπόγατες λατρείες μου!

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Τετ Απρ 03, 2013 5:27 pm

Στιγμές μεσημεριανής ανοιξιάτικης ραστώνης...

Ίσιδα και Μπάρκο. Όλο τον κόσμο τον αγαπάει αυτή η γάτα! (για τον Μπάρκο θα σας γράψω αναλυτικά στην επίσημη φωτοπαρουσίαση των λοιπών κηπόπαιδων: Μούτρο, Μπάρκο, Θορ, Φιντίας και η «αιωνόβια» Νίτσα)
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05598_zpsbc134f51

Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05599_zps5a13891a

Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05600_zps9acaa75e


Ίσιδα και Ματίλντα σε μια στιγμή τρυφερότητας:
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05615_zpsf7abf672


Πειρατική συμμορία:

Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05619_zps4a08cef7
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05621_zps3a8280d4


Ματίλντα = λατρεία
Όλος ο κόσμος μου μιλάει γι’ αυτή τη γάτα. Τυχαίο; Δε νομίζω!!

Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05624_zps8a74fb94

Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05625_zps65e41aec

Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05627_zpse0b37ccf


Κορίτσια στον ήλιο...

Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05626_zps6f914c59

Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05628_zpsef8f991e

Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05629_zpsf5a1efa8

Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05631_zps9449fe5e

Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05630_zps2788eb5e


Κι ενώ οι κόρες απολαμβάνουν τα ανέμελα τεντώματά τους, δίχως τις ευθύνες πια της μητρότητας, η Μάνα Όλων η Ρεγγίνα μας (η μόνη που μου ξέφυγε και δε στειρώθηκε, αλλά θα το δρομολογήσουμε...) εκτρέφει την επόμενη γενιά ονείρων... 6 ημερών πια!

Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05633_zps56eb7985


Στα προσεχώς ΠΟΛΛΕΣ φωτό των νεογέννητων αν όλα πάνε καλά...
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Οι κηπόγατες λατρείες μου! M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι κηπόγατες λατρείες μου! Empty Απ: Οι κηπόγατες λατρείες μου!

Δημοσίευση από Gatoplikti Πεμ Απρ 04, 2013 4:09 pm

Τζούλι το Κατσούλι έγραψε:
Ρεγγίνα (γεννημένη το 2008, φωτό 2011):
την οποία μάλιστα κάποιες μέρες με χιόνι είχαμε φιλοξενήσει (και ονειρευόμουν να σπιτώσω αλλά δε μου έκατσε...
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC01374


heart heart heart Ομορφή !!!!!

Η οποία Ρεγγίνα λίγο καιρό μετά, στις 6/4/2011 έφερε στον κόσμο τους αγαπημένους μου Ίσιδα και Όσιρη (φωτό καλοκαίρι 2011):
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC02226

Που εκανε τα ομορφα γλυκακια !!!! lipothymia lipothymia


Λίγους μήνες πιο μετά, στις 17/7/2011 η Ρεγγίνα μας γέννησε τα 4 αυτά γιουβαρλάκια. Από αριστερά προς τα δεξιά: Ματίλντα (η γάτα-λατρεία, το καμάρι του κήπου μας...), Θορ, Φιντίας (ή Ασπροουρής) και Δάμων (ή Γκρινιάρης):
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC00300_zps945287f5

ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!! Τι γλυκάκια κανει αυτη η ομορφια !!
lipothymia lipothymia lipothymia lipothymia


Η ματιλντα φαινεται απο μικρη γλυκουλα κοπελιτσα!! Φιντιας !! heart heart

Η Ίσιδα έκανε την πρώτη της γέννα κι εγώ που είχα βγει να ταΐσω-ποτίσω στις 9-5-2011 λίγο πριν το ηλιοβασίλεμα, άκουσα μωρουδιακό γατοκλάμα σε ένα κρυμμένο σημείο στα σύνορα του δικού μας κήπου και των γειτόνων. Δυστυχώς αυτά τα μωράκια σε πολύ μικρή ηλικία αρρώστησαν, όπως φαίνεται από τις φωτό, αλλά μετά από πολλή προσπάθεια καταφέραμε τα 2 να επιβιώσουν!
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC04171_zps6aee0cc1
(παρακαλώ δώστε έμφαση στον στρογγυλοκαθισμένο μες στη μέση –τον 2ο από αριστερά- που φαίνεται το ʼξερε από πριν πως θα γίνει άρχοντας και πήγε και διάλεξε το πιο μαλακό σημείο!)

Kαι αλλα γλυκά πλασματάκια !!! Ο Βολφ μπουλινινικο απο μικρουλι ! Laughing Αυτο εκει δεξια το ποντικακι αρρώστησε ε;

Eiναι ολα τα γατούνια σου ένα και ένα, γλυκοφατσουλινες και πολύ τυχερά που σε έχουν και τα φροντιζεις!
Να τα χαιρεσαι !!!!



Κι ενώ οι κόρες απολαμβάνουν τα ανέμελα τεντώματά τους, δίχως τις ευθύνες πια της μητρότητας, η Μάνα Όλων η Ρεγγίνα μας (η μόνη που μου ξέφυγε και δε στειρώθηκε, αλλά θα το δρομολογήσουμε...) εκτρέφει την επόμενη γενιά ονείρων... 6 ημερών πια!

Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05633_zps56eb7985

Αυτή η ομορφόγατα δεν ειναι για στείρωση μου φαινεται, Τι γλυκακια έχει κάνει πάλι ποιος ξέρει; Απο το πλαϊ για φαγωμα ειναι !! salia salia heart heart
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Οι κηπόγατες λατρείες μου! M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι κηπόγατες λατρείες μου! Empty Απ: Οι κηπόγατες λατρείες μου!

Δημοσίευση από tania g Παρ Απρ 05, 2013 11:17 pm

Τι πολλα μουσουδια...τι γλυκα μουσουδια...ποιο να πρωτοθαυμασω.. ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩΩΩΩ...Θελω κι αλλο γατι..πολλα γατια..Οποιο μου κατσει στο δρομο θα το βουτηξω.. Μακαρι να ειχα αυλη κλαψ!!! Sad
Συγγνωμη... παρασυρθηκα..
tania g
tania g
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Δραμα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακαδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/02/2013
Mood : Οι κηπόγατες λατρείες μου! M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι κηπόγατες λατρείες μου! Empty Απ: Οι κηπόγατες λατρείες μου!

Δημοσίευση από Πούπσυ Σαβ Απρ 06, 2013 12:29 am

γατολιασίματα και γατοτεντώματα! πόσο απολαμβάνουν τον ήλιο!!
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Οι κηπόγατες λατρείες μου! M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι κηπόγατες λατρείες μου! Empty Απ: Οι κηπόγατες λατρείες μου!

Δημοσίευση από kat-cats Σαβ Απρ 06, 2013 9:26 am

Τζούλι μου πόσο όμορφα τα παρουσίασες όλα....και πόσο καλοαναθρεμένατα έχεις!!!! τι να πρωτοπώ....όλα τους όμορφα, καλοταισμένα, ξέγνοιστα....και η μανούλα που σου ξέφυγε...αχ κι αυτή πολύ όμορφη!!! να σαι καλά βρε κορίτσι μου που τα φροντίζεις τόσο όμορφα!!! Καλή ζωή για όλα ειλικρινά!! Οι κηπόγατες λατρείες μου! 134150
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι κηπόγατες λατρείες μου! Empty Απ: Οι κηπόγατες λατρείες μου!

Δημοσίευση από Kikiriki Τετ Απρ 10, 2013 2:34 pm

Είναι όλα τόσο τροφαντά και κουκλιά!!! Αλλά τα πειρατάκια και η Ματίλντα και η Ρεγγίνα είναι ..... για φάγωμα!!!!
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Οι κηπόγατες λατρείες μου! M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι κηπόγατες λατρείες μου! Empty Απ: Οι κηπόγατες λατρείες μου!

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Πεμ Απρ 18, 2013 6:26 pm

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!! Το πόση χαρά μου δίνει να φαίνονται καλοζωισμένα και υγιή και τα έξω γατουλίνια μου δε λέγεται! Veryhappy Τουλάχιστον νιώθω ότι όλο ο κόπος, όλη η αγωνία, όλος ο χρόνος και τα έξοδα, αλλά κυρίως η αγάπη δεν έχουν πάει χαμένα. Τα αγαπώ και τα κηπομωρά μου, κι ας είναι πλάσματα που ζουν σε πιο άγριες συνθήκες, κυλιούνται όλη μέρα στα χώματα, είναι λερωμένα, πιο αδυνατούλια, λίγο πιο επιφυλακτικά και, σύμφωνα με τις στατιστικές, θα φύγουν πιο γρήγορα από τα μέσα γατουλάκια μας... Sad heart Προσεχώς θα ανεβάσω νέες φωτό και θα συστίσω κι αυτούς που μου ξέφυγαν (κι έχουμε και τα 4 νέα μέλη, ααααχ... lipothymia )
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Οι κηπόγατες λατρείες μου! M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι κηπόγατες λατρείες μου! Empty Απ: Οι κηπόγατες λατρείες μου!

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Απρ 26, 2013 8:42 pm

Καιρός να σας συστήσω και τους υπόλοιπους θαμώνες του κήπου μας καθώς και ν' ανεβάσω και μερικές ακόμα φωτό των ήδη παρουσιασμένων κηπόπαιδών μου. Ιδού λοιπόν:

Χελωνίτσα (Νίτσα)
Η πιο «υπεραιωνόβια» γατούλα του κήπου. Είναι περίπου 11, 12 χρονών, σχεδόν σαν τον Γιόντα μας. Τη στείρωσε κάποια γειτόνισσα (να ναι καλά η γυναίκα, έχει φύγει χρόνια από τη γειτονιά) και αυτό συνέβαλε στην καλύτερη ποιότητα ζωή της και προφανώς στη μακροημέρευση. Την έχω αναλάβει εγώ αποκλειστικά τα τελευταία χρόνια, δεν το κουνάει από τον κήπο στο ελάχιστο. Φοβερή γάτα από κάθε άποψη, πραγματικός survivor! Εύχομαι και τ’ άλλα κηπόγατα να πάρουν τα χρόνια και τις αντοχές της... (Α, είναι μακρινή αδελφή της Ρεγγίνας από την ίδια μάνα!!)

Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC00182_zps9f4a69c0
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC00185_zpsc3965832


Μπάρκο
Ο Μπάρκο είναι το μόνο γατάκι που δε συγγενεύει με κανένα από τα άλλα. Εμφανίστηκε στον κήπο από το πουθενά πέρσι το καλοκαίρι, ολομόναχο, μικρούτσικο και κατατρομαγμένο. Ασυνήθιστο εντελώς στην ανθρώπινη παρουσία, ούτε το ψιψιψι δεν ήξερε. Σιγά σιγά τον εξημερώσαμε, με φαγάκι και φροντίδα κι επειδή ήταν συνομήλικο με το Βολφ και τη Νύχτα, τον «υιοθέτησαν» και μεγάλωσε μαζί τους. Δυστυχώς είναι λίγο μιζεράκος με το φαγητό, τρώει επιλεκτικά και λίγο. Έχει αυτό το μονίμως μελαγχολικό βλέμμα, δε νιαουρίζει ποτέ και είναι αφάνταστα ήρεμος και καλός.
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05639_zps0b238fc4


Μούτρο
Ο Μούτρο(ς), ο άλλος μίζερος στο φαγητό ψιψίνος αλλά μονίμως κολλημένος στην αυλή μας, είναι ένα από τα περσινά μωρά της Ρεγγίνας που γεννήθηκαν απέναντι. Μας υιοθέτησε κατά κάποιο τρόπο γιατί είναι ο μόνος από εκείνη τη γέννα που όχι μόνο τρώει μόνο εδώ αλλά είναι και αυτοκόλλητος με όλα τα άλλα ψιψίνια του κήπου. Η μεγάλη λατρεία της Ματίλντα, τρίβονται συνεχώς μεταξύ τους, τρελή αγάπη....
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05652_zps9f1318ed


Θορ
Ο αδελφός της Ματίλντας, το μωρό μου το λευκό το γαλανομάτικο το λίγο ταλαιπωρημένο... Τον αγαπώ, τον αγαπάμε οικογενειακώς. Ελπίζω να πάρει πάλι τα πάνω του σύντομα κι ελπίζω να καταφέρω κάποια στιγμή να τον στειρώσω, αρκετά ταλαιπωρήθηκε φέτος. Θα βάλω και φωτό παλαιότερη να δείτε τα υπέροχα ματάκια.
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05640_zpsc3a721c5


Φιντίας (Ασπροουρής)
Ο άλλος αδελφός της Ματίλντας, ο έρωτας ο πονηρός ο βελουδένιος. Ισχύουν τα ίδια περί αγάπης και περί στείρωσης και περί ματιών με τον παραπάνω αδελφό του...
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05641_zps52430a0e


Και μερικές ακόμα:

Θορ και ΦιντίαςΟι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05637_zps1be492e5


Μούτρο, Όσιρης, Θορ (από πάνω προς τα κάτω)
(Τον Όσιρη θα τον δείρω, κυνηγάει ό,τι κινείται για να... αναπαραχθεί και δεν μου τρώει τίποτα τις τελευταίες μέρες!!)
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05651_zpse7c75f1c


Νύχτα μου
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05644_zps327af7ea
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05645_zpsaf8ca6d4


Ισιδάκι μου
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05657_zps3204aca5


Τα ταρταρουγίνια μου παρέα (Νίτσα αριστερά, Νύχτα δεξιά )
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05350_zps1cfb5b95

heart heart heart

Στα προσεχώς τα νέα μέλη... heart Έχω γίνει λιώμα, πεθαίνω, μόνο αυτό σας λέω... tafos
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Οι κηπόγατες λατρείες μου! M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι κηπόγατες λατρείες μου! Empty Απ: Οι κηπόγατες λατρείες μου!

Δημοσίευση από tania g Παρ Απρ 26, 2013 10:49 pm

Τι υπεροχα που ειναι ολα...Και η ΄΄γιαγια'' γατουλα κουκλα... Τι ωραια που τα φροντιζεις ολα....Φιλακια filaki
tania g
tania g
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Δραμα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακαδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/02/2013
Mood : Οι κηπόγατες λατρείες μου! M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι κηπόγατες λατρείες μου! Empty Απ: Οι κηπόγατες λατρείες μου!

Δημοσίευση από calliope g. Σαβ Απρ 27, 2013 10:20 am

Τι υπέροχες φωτογραφίες!
Τι τυχερά γατάκια που έχουν εσένα να τα φροντίζεις!
Τι τυχερή και συ που μπορείς να ζεις ανάμεσα σε τόση ομορφιά!
Ζηλεύω αυτό τον τόσο ξεχωριστό κήπο. Να είσαι καλά κορίτσι μου κι εσύ
και όλα τα ζουζουνάκια σου.
calliope g.
calliope g.
Γατ-εθελόντρια
Γατ-εθελόντρια

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Νίκαια Αττική
Αριθμός γατουνίων : 5 + 1 αγγελούδι και 1 σκυλάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : 'Ανοιξη-Φθινόπωρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : 'Ολα όσα έχουν γούνα!
Motto : Αύριο όλα θα είναι καλύτερα...
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/10/2012
Mood : Οι κηπόγατες λατρείες μου! M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι κηπόγατες λατρείες μου! Empty Απ: Οι κηπόγατες λατρείες μου!

Δημοσίευση από Osi Σαβ Απρ 27, 2013 11:56 am

Θα συμφωνησω με τα κοριτσια Τζουλι μου..! Μπραβο σου..!

Τον καημενο τον Μπαρκο τον εβγαλες ετσι απο το ξεμπαρκο..???!!! happy2
Ειναι τοσο γλυκος...!!! και εχει ενα τοσο καημενο βλεμα.. που σου ερχεται να τον ζουληξεις!!!

Τον Οσιρη να τον στειρωσεις! ειναι και τιγρογατο! δεν καταλαβαινουν τιποτα αυτα!
Osi
Osi
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 4 ζωη να 'χουν...!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ηλιο και παλι ήλιο!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Goldene, Συλβεστρος και Ματίλντα!!!!
Motto : Soft kitty, warm kitty, little ball of fur... Happy kitty, sleepy kitty, pur pur pur....
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2012
Mood : Οι κηπόγατες λατρείες μου! M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι κηπόγατες λατρείες μου! Empty Απ: Οι κηπόγατες λατρείες μου!

Δημοσίευση από Λιαννα Σαβ Απρ 27, 2013 8:18 pm

Καρδουλες μου!!Τι ομορφιες ειναι αυτες!!Το ονειρο μου ειναι να βρω καποτε ενα σπιτι στου Παπαγου που θα εχει κηπο και πολλεεεες γατες!! Laughing
Λιαννα
Λιαννα
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 8)Η Μελενια ,ο Σωκρατης,η Gilda ,η Σισσυ,η Μινετ,το Κολοκυθακι ,η Σκαρλετ και ο Λεοναρντο!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας+
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον πανεμορφο Snow ,το Μικυ και το Λουκουμα ....Α και τη Μαγια!!!!!!!!!!!!
Motto : υπαρχουν και χειροτερα,αλλα υπαρχουν και καλυτερα...
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/06/2009
Mood : Οι κηπόγατες λατρείες μου! M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι κηπόγατες λατρείες μου! Empty Απ: Οι κηπόγατες λατρείες μου!

Δημοσίευση από marina289 Σαβ Απρ 27, 2013 9:53 pm

Τώρα το είδα αυτό το θέμα!!
Συμπεθέρα μου worship
Καλά , αντικειμενικά και αδιαμφισβήτητα η Ματίλντα είναι το λαμπρότερο αστέρι του κήπου....
Αλλά εμένα μου έκανε κλικ αυτό εδώ το αγόρι! heart heart heart
Τζούλι το Κατσούλι έγραψε:
Όσιρης (ο Άντρας της γατοομάδας μας, μέγας αλητάκος και κηπογυρισμένος, έρχεται δυστυχώς μόνο για φαγητό κι όποτε μας θυμάται, έχει δυστυχώς αδυνατίσει -και λερωθεί-πάρα πολύ γιατί είναι μέγας λάτρης του γατοποδόγυρου. Δυστυχώς δεν πιάνεται για να μπορέσω να τον φροντίσω παραπάνω):
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05617_zps9685b041

Σπόιλερ:

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Οι κηπόγατες λατρείες μου! M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι κηπόγατες λατρείες μου! Empty Απ: Οι κηπόγατες λατρείες μου!

Δημοσίευση από Gatoplikti Δευ Απρ 29, 2013 1:32 pm

Shocked Shocked καλε ποσα έχεις ;;;; Eίσαι σούπερ πολύτεκνη εσυ !! Πες αριθμο
Ξεχωριζω μούτρο ονομα και πράγμα Laughing
Περιμένω φωτο θορ και φιντια με αυτα τα υπέροχα ανοιχτα χρώματα που έχουν και τα ανοιχτοχρωμα ματάκια θα ειναι ..... lipothymia lipothymia
Να τα χαιρεσαι τζουλινο μου kissss
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Οι κηπόγατες λατρείες μου! M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι κηπόγατες λατρείες μου! Empty Απ: Οι κηπόγατες λατρείες μου!

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Κυρ Μάης 05, 2013 4:43 pm

Ωχ, αυτό το θέμα μου ξέμεινε αναπάντητη... happy2 Ε, καιρός του είναι ν' απαντηθεί... happy2
Απαντάω στα πρώτα:

tania g έγραψε:Τι υπεροχα που ειναι ολα...Και η ΄΄γιαγια'' γατουλα κουκλα... Τι ωραια που τα φροντιζεις ολα....Φιλακια filaki

Embarassed Embarassed thanks kissss

calliope g. έγραψε:Τι υπέροχες φωτογραφίες!
Τι τυχερά γατάκια που έχουν εσένα να τα φροντίζεις!
Τι τυχερή και συ που μπορείς να ζεις ανάμεσα σε τόση ομορφιά!
Ζηλεύω αυτό τον τόσο ξεχωριστό κήπο. Να είσαι καλά κορίτσι μου κι εσύ
και όλα τα ζουζουνάκια σου.

Ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ!! filaki (αν και ντρεπόμαστε λίγο... Embarassed ) Είναι τυχερά που είναι ήσυχα εδώ, αλλά το έξω έχει πάντα κινδύνους, δυστυχώς. Τουλάχιστον αυτά έχουν την τύχη να ζουν στη φύση, με παρέα, πάντα τροφή και όσο περνάει από το χέρι μου να τα φροντίζω αν τους συμβεί κάτι...

Osi έγραψε:Θα συμφωνησω με τα κοριτσια Τζουλι μου..! Μπραβο σου..!

Τον καημενο τον Μπαρκο τον εβγαλες ετσι απο το ξεμπαρκο..???!!! happy2
Ειναι τοσο γλυκος...!!! και εχει ενα τοσο καημενο βλεμα.. που σου ερχεται να τον ζουληξεις!!!

Τον Οσιρη να τον στειρωσεις! ειναι και τιγρογατο! δεν καταλαβαινουν τιποτα αυτα!

Οσάκι μου filaki filaki Καλά, είσαι απίστευτη, από το "Ξέμπαρκο" βγήκε ο Μπάρκο (κι επειδή "μπάρκαρε" στον κήπο μας από το πουθενά Laughing ), φοβερό που το κατάλαβες! grinning4 Είναι πάαααααρα πολύ καλός, η προσωποποίηση της καλοσύνης σε γάτα. heart Πιστεύω θα ευδοκιμούσε σε σπίτι αυτό το γατί, είναι πολύ καλόβολος. Δυστυχώς ο Όσιρης είναι ο μόνος που είναι αδύνατο να στειρωθεί, είναι ο μόνος του κήπου που δεν έχω αγγίξει ποτέ. Αν και τον έχω από μικρό, δεν ανέχεται το άγγιγμα και τρέχει να φύγει όταν τον παραπλησιάζει κάποιο χέρι. 'Ασε που έρχεται και όποτε του καπνίσει. happy2

Λιαννα έγραψε:Καρδουλες μου!!Τι ομορφιες ειναι αυτες!!Το ονειρο μου ειναι να βρω καποτε ενα σπιτι στου Παπαγου που θα εχει κηπο και πολλεεεες γατες!! Laughing

Ευχαριστούμε!! kissss Ναι, η αλήθεια είναι ότι εδώ στου Παπάγου έχει και πολλούς κήπους και ακόμα πιο πολλές γάτες. happy2 Και κυκλοφορούν σε όλα τα σχέδια και τα χρώματα ανάλογα σε ποιο δρόμο πας. happy2 Μέχρι και σιάμ και περσικές έχω δει στο δρόμο/ κήπους να τριγυρνάνε. tafos
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Οι κηπόγατες λατρείες μου! M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι κηπόγατες λατρείες μου! Empty Απ: Οι κηπόγατες λατρείες μου!

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Τετ Μάης 08, 2013 9:49 pm

Συγνώμη για την αργοπορία, κορίτσια μου. Embarassed kissss Απαντώ τώρα και στα 2 επόμενα. Laughing

marina289 έγραψε:Τώρα το είδα αυτό το θέμα!!
Συμπεθέρα μου worship
Καλά , αντικειμενικά και αδιαμφισβήτητα η Ματίλντα είναι το λαμπρότερο αστέρι του κήπου....
Αλλά εμένα μου έκανε κλικ αυτό εδώ το αγόρι! heart heart heart
Τζούλι το Κατσούλι έγραψε:
Όσιρης (ο Άντρας της γατοομάδας μας, μέγας αλητάκος και κηπογυρισμένος, έρχεται δυστυχώς μόνο για φαγητό κι όποτε μας θυμάται, έχει δυστυχώς αδυνατίσει -και λερωθεί-πάρα πολύ γιατί είναι μέγας λάτρης του γατοποδόγυρου. Δυστυχώς δεν πιάνεται για να μπορέσω να τον φροντίσω παραπάνω):
Οι κηπόγατες λατρείες μου! DSC05617_zps9685b041

Σπόιλερ:

Αχ, συμπεθερούλα μου, πάντα στον άντρα τον πολλά βαρύ πέφτει το μάτι σου. Είσαι τρανή αγορομάνα εσύ, μεγάλη τσου...λάγνα , τι να λέμε τώρα. Ο πιο Γάτος από τους γάτούς είναι στον κήπο αυτός ο μαγκάκος μας. happy2

Σπόιλερ:

Gatoplikti έγραψε: Shocked Shocked καλε ποσα έχεις ;;;; Eίσαι σούπερ πολύτεκνη εσυ !! Πες αριθμο
Ξεχωριζω μούτρο ονομα και πράγμα Laughing
Περιμένω φωτο θορ και φιντια με αυτα τα υπέροχα ανοιχτα χρώματα που έχουν και τα ανοιχτοχρωμα ματάκια θα ειναι ..... lipothymia lipothymia
Να τα χαιρεσαι τζουλινο μου kissss

Γατοπληκτούλα μου, ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ! kissss kissss kissss Τώρα καταλαβαίνεις γιατί στείρωνα σαν τρελή όλη τη χρονιά. happy2 Ουσιαστικά τώρα είναι (κάτσε να μετρήσω: Ίσις, Όσιρης, Ματίλντα, Θορ, Φιντίας, Μπάρκο, Μούτρο, Νίτσα, Νύχτα, Σπάροου, Σουάν, Χουκ, Μπαρμπόσα, Ρεγγίνα) 14 + 4 νέα μωρά (ααααχ, θα τα φάω!!!) + οι δύο μέσα άρχοντες... χα, χα, την έπιασα την εικοσάδα, φωτιά στα μπατζάκια μου. happy2 Καλά να είναι, μωρέ, κι εμείς το ίδιο και κάπως θα το παλέψουμε. Νέος κύκλος στειρώσεων αρχίζει από Σεπτέβρη. happy2 Φωτό με τα όμορφα ματάκια θα έχετε σύντομα, όπως και φωτό από τα νέα μέλη. Laughing


kissss kissss kissss
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Οι κηπόγατες λατρείες μου! M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης