gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ..............

+5
LAROGATA
Osi
tsili
Πούπσυ
AngelNonh
9 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. Empty ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ..............

Δημοσίευση από AngelNonh Τετ Φεβ 27, 2013 12:07 am

Ήρθες στην αυλή μας πριν 3 χρόνια και κάτι, μικροκαμωμένος, άγριος και πεινασμένος. Σε τάισα και θέλησα να σε προσεγγίσω. Τότε δεν είχα κανένα γατούνι και πίστεψα ότι ήρθε το πλήρωμα του χρόνου να αποκτήσω ένα. Σε φώναζα γκριζούλα, βλέπεις νόμιζα πως είσαι κορίτσι. Το έχω αυτό το πρόβλημα, όλα κορίτσια μου φαίνονται όταν είναι μικρά. Προσπαθούσα να σε χαϊδέψω αλλά ήσουν πολύ άγριος, έκανες με όλη σου τη δύναμη χχχχχχ και το έβαζες στα πόδια. Τσατιζόμουν λίγο, δε μπορούσα να χωνέψω ότι ενώ σε τάιζα δε με άφηνες να σε ακουμπήσω. Κατάλαβα ότι ήσουν αρσενικός αλλά δε σε "βάφτισα" αφού δεν ήθελες να γίνεις το δικό μου γατάκι. Πίστεψα ότι θα φύγεις κι εσύ όπως ήξερα ότι κάνουν όλοι οι αδέσποτοι αρσενικοί. Γκριζάκη μου δε ξέρω γιατί έπρεπε να γίνει έτσι αλλά αν ήσουν πιο δεκτικός απ' την αρχή ίσως και να ήταν άλλη η μοίρα σου.......ίσως και όχι, ποιός ξέρει?

ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. 1258a


MIA ΦΩΤΟ ΑΠ' ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ. ΠΛΕΟΝ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΧΑΔΙΑΡΗΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΚΑΧΥΠΟΠΤΟΣ

Μετά από λίγους μήνες εμφανίστηκε στη ζωή μου η Δώρα. Εκείνη αποφάσισε μέσα σε ένα βράδυ να γίνει η γατούλα μου και της παρείχαμε εξαρχής τα πάντα. Πέρασε περίπου ένας χρόνος απ' την εμφάνιση της Δώρας για να δείξεις σημάδια φιλίας απέναντι μας. Πλέον με άφηνες να σε χαϊδέψω όμως κάθε φορά που σε άγγιζα το σωματάκι σου έτρεμε. Θεέ μου τι σου είχε συμβεί. Σίγουρα κάποιος σου είχε φερθεί άσχημα γι' αυτό ήσουν τόσο επιφυλακτικός και φοβισμένος. Ακόμα και τώρα μετά από 3 χρόνια πάντα έτρεμες στο πρώτο άγγιγμα μου και σου έπαιρνε ώρα να αφεθείς. gatoula gatoula gatoula
Πριν 2 χρόνια τέτοια εποχή κυνηγούσες τη Δώρα με μανία αλλά εκείνη διάλεξε άλλο γαμπρό.....
Δε το έβαλες κάτω όμως και τα κατάφερες τη 2η φορά. Μας καταφέρατε δλδ γιατι δεν πρόλαβα να τη στειρώσω........Και κάνατε τη Νόνη και τον Έντι. Η οικογένεια μεγάλωσε και η προσοχή καλώς ή κακώς πάντα στρεφόταν στα νέα μέλη, να μεγαλώσουν, να εμβολιαστούν. Εσύ πότε ήσουν εδώ και πότε έλειπες για μέρες. Έτσι έμεινες το αδεσποτάκι μου. Ενά αδεσποτάκι που μάλλον ένιωσε κάποια αγάπη και πάντα γύριζε. Κι από Γκριζάκης έγινες Άκης και λαμόγιο γιατί οι άλλοι έλεγαν ότι είσαι συμφεροντολόγος, εγώ όμως ήξερα ότι σου έλειπε η αγάπη και σου περίσσευε ο φόβος. Έτσι τα μπέρδευες και δεν έδειχνες την εμπιστοσύνη και το νάζι που ίσως θέλαμε. Όμως είμαι σίγουρη πως βαθιά μέσα σου ήξερες ότι σε αγαπάμε, εδώ γύρισες στα δύσκολα. Παρασκευή 15/02 κάθεσαι μαραζωμένος και δείχνεις κακόκεφος. Ελπίζω να συνέλθεις. Σάββατο πρωί σε πάω στο κτηνιατρείο, δεν πιστεύω ότι έχεις κάτι σοβαρό αλλά λέω ας έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Μένω άφωνη όταν μου λένε ότι έχεις ουρολιθίαση. No Ότι φοβόμουν για τους γάτους που θα στείρωνα και έψαχνα με μανία, το έπαθες εσύ. Που να το καταλάβω, πως θα μπορούσα να ελέγξω τα τσίσα σου αφού δεν έμπαινες μέσα? Sad Παιδεύονται μία ώρα και πάνω και καταφέρνουν να σε ξεφράξουν και να σου βάλουν καθετήρα. Μένεις στο κτηνιατρείο για καλύτερη παρακολούθηση και τη σωστή θεραπεία. Όλοι θυμούνται πόσο άγριος ήσουν. Με το ζόρι σε πλησίαζαν για να σου κάνουν ενέσεις. Έβγαζες νύχια και δεν καταλάβαινες τπτ. Βλέπεις για εσένα ήταν πρωτόγνωρα πράγματα αυτά.

ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. 1122no



Μετά από 5 μέρες γύρισες σπίτι. Δε ξέρω γιατί αλλά αδυνάτισες πολύ, ήταν λες και είχες άλλο κορμί όμως έδειχνες πάλι κεφάτος. Πρόσεξα την τροφή σου και φοβούμενη την επανεμφάνιση μετά από κανένα χρόνο σκέφτηκα να σε δώσω για υιοθεσία σε κάποιον που δε θα έχει πολλά γατούνια και θα έχει την άνεση να σου προσφέρει τα καλυτερότερα!!!! Όμως απ' την άλλη θα ένιωθα σα να σε εγκατέλειπα. Ας έπαιρνες για λίγο καιρό τα πάνω σου και θα βλέπαμε.....
Χθες το μεσημέρι που γύρισα, η μαμά μου είπε ότι καθόσουν να πιεις νερό και από πίσω έβγαλες κάτι σαν αίμα. Μου έδειξε το σημείο στο τσιμέντο. Δεν ήσουν εκεί όμως. Ξαναήρθες αργά. Ήλπιζα ότι για να βολτάρεις θα είναι απομεινάρια της ταλαιπωρίας σου. Σήμερα το πρωί καθόσουν στην πολυθρονίτσα στην αποθήκη κακόκεφος. Σε χάιδεψα και σου είπα ότι θα γυρίσω το μεσημέρι και θα δούμε τι θα γίνει. Δε αντέδρασες στο χάδι μου, παρέμεινες ήρεμος. Μακάρι να μην πόναγες ψυχή μου.

ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. 1123ox



Έπρεπε να πάω να ανοίξω το γραφείο, η άλλη κοπέλα είχε άδεια. Στη δουλειά με 'ζώναν τα φίδια. Πήρα τηλ στο κτηνιατρείο να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση να είναι πάλι το ίδιο. Θα τον πήγαινα το απόγευμα να δούμε τι θα γίνει. Γυρίζω σπίτι, η μαμά μου λέει ότι δεν τον έχει δει. Κοιτάω στην πολυθρόνα και όντως δεν ήταν εκεί και πήγα πιο μέσα. Τον είδα ανάμεσα σε 2 κουβάδες, μόνο το κεφάλι του φαινόταν. Ήταν νεκρό το ψυχάκι μου. Χριστέ μου αν τον είχα βρει στην πολυθρόνα θα πίστευα ότι έφυγε ήρεμα. Τώρα δυστυχώς πιστεύω ότι υπέφερε. Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Δε μπορώ να συνέλθω. Σε 17 μέρες κλείνει ένας χρόνος από τη μέρα που τόσο ξαφνικά έφυγε η κορούλα σου, η Νονούλα μας. http://www.gatospito.com/t8200-topic Τώρα πήγες να τη βρεις να κάνετε παρέα στο γατοπαράδεισο. 3 σε βρήκα, 3:30 σε έθαψα σε μια γωνίτσα που καθόσουν συχνά και μετά μέχρι της 5 προσπαθούσα να κάνω τον τάφο σου όμορφο βάζοντας πετρούλες και φυτεύοντας μερικά λουλουδάκια. Τι σημασία έχουν για εσένα τώρα αυτά? Καμία. Αλλά δεν ήξερα τι άλλο να κάνω πλέον για ΄σενα. Έχω ψιλομετανιώσει που δε σε έθαψα δίπλα στη Νόνη να έχεις παρέα....... Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Εκεί που σε έβαλα βλέπει το παράθυρο της κουζινούλας μου. Πριν λίγο ο γιος σου καθόταν εκεί και αγνάντευε έξω. Δεν έχω κλείσει το πατζούρι ακόμα...... Αν μας βλέπεις από εκεί ψηλά, θέλω να ξέρεις ότι σε σκεφτόμαστε και δε θα σε ξεχάσουμε. Γκριζάκη μου συγγνώμη αν δε σε πρόσεξα όσο θα έπρεπε, αν μπορούσα να κάνω κάτι ακόμα και δε το έκανα. Ελπίζω αγάπη μου να μην υπέφερες και εκεί ψηλά να βρεις τη Νονούλα και να μου τη φιλήσεις. Και να κάνεις παρέα με άλλα γατάκια και να είσαι ευτυχισμένος. Ίσως εκεί βρεις την αγάπη που σου έλειψε εδώ κάτω. Το μόνο που με παρηγορεί είναι η πιθανότητα να είναι καλύτερα έτσι παρά να πηγαίναμε από απόφραξη σε απόφραξη και να ταλαιπωρούσουν συχνά. Κοιμήσου τώρα αγάπη μου, αυτό σου είπα μόλις σε σήκωσα στα χέρια μου. Κοιμήσου τώρα να ηρεμήσεις ψυχή μου. Έφυγες νωρίς γλυκούλι μου, δεν ήσουν πάνω από 4 είπε ο κτηνίατρος στην 1η σας επαφή. Είχες και άλλα να ζήσεις αλλά η μοίρα δε σε άφησε. Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Καλό ταξίδι ψυχή μου, ελπίζω κάποια μέρα να σας ξαναδώ και να σας πάρω μια μεγάλη αγκαλιά. Μέχρι τότε θα σας έχω μέσα μου για πάντα. Ήσουν κι εσύ οικογένεια μας, ήσουν κομμάτι μου..... Μπορεί να μην έμπαινες μέσα και να ψιλοζήλευες τώρα τελευταία (είχες αρχίσει να διεκδικείς περισσότερη προσοχή) αλλά πιστεύω ότι το καταλάβαινες ότι σε νοιαζόμουν και σ' αγαπούσα. rainbow heart rainbow heart rainbow
AngelNonh
AngelNonh
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΛΑΡΙΣΑ
Αριθμός γατουνίων : 5 σπιτογατουλίνια, 6 που κάνουν διακοπές στο κτήμα, 1 αδεσποτoύλα, τη Νονούλα, τη Χαρούλα, το Γκριζάκη και άλλα αγγελούδια στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΑΝΟΙΞΗ!!!!!!!!!
Motto : Οι άνθρωποι που δεν αγαπάνε τις γάτες, σε προηγούμενη ζωή τους ήταν ποντίκια!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/03/2012
Mood : ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. M_icecream

https://www.facebook.com/kosmhmanatasa

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. Empty Απ: ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ..............

Δημοσίευση από Πούπσυ Τετ Φεβ 27, 2013 12:15 am

αχ, μωρέεεε Sad Sad Sad
αντίο Γριζάκη rainbow
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. Empty Απ: ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ..............

Δημοσίευση από AngelNonh Τετ Φεβ 27, 2013 12:34 am

Πούπσυ έγραψε:αχ, μωρέεεε Sad Sad Sad
αντίο Γριζάκη rainbow

Sad Sad Sad Τουλάχιστον από το γατόσπιτό μας θα πάρει τη συμπαράσταση και την αγάπη που κάποιος του στέρησε στους πρώτους μήνες της ζωής του.. Ελπίζω να μας βλέπει απ΄το ουράνιο τόξο και να ' ναι χαρούμενος. Και γιατί όχι να γουργουρίσει κιόλας, κάτι που δυστυχώς δεν έκανε στην επίγεια ζωή του...... Sad
AngelNonh
AngelNonh
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΛΑΡΙΣΑ
Αριθμός γατουνίων : 5 σπιτογατουλίνια, 6 που κάνουν διακοπές στο κτήμα, 1 αδεσποτoύλα, τη Νονούλα, τη Χαρούλα, το Γκριζάκη και άλλα αγγελούδια στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΑΝΟΙΞΗ!!!!!!!!!
Motto : Οι άνθρωποι που δεν αγαπάνε τις γάτες, σε προηγούμενη ζωή τους ήταν ποντίκια!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/03/2012
Mood : ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. M_icecream

https://www.facebook.com/kosmhmanatasa

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. Empty Απ: ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ..............

Δημοσίευση από Πούπσυ Τετ Φεβ 27, 2013 1:25 am

σίγουρα μας βλέπει και παίζει και με τα αλλα γατιά του γατόσπιτου και όχι μόνο, που βρίσκονται εκεί ψηλά!!
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. Empty Απ: ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ..............

Δημοσίευση από AngelNonh Τετ Φεβ 27, 2013 8:52 am

Πούπσυ έγραψε:σίγουρα μας βλέπει και παίζει και με τα αλλα γατιά του γατόσπιτου και όχι μόνο, που βρίσκονται εκεί ψηλά!!

Sad Sad Sad Sad Sad Sad
AngelNonh
AngelNonh
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΛΑΡΙΣΑ
Αριθμός γατουνίων : 5 σπιτογατουλίνια, 6 που κάνουν διακοπές στο κτήμα, 1 αδεσποτoύλα, τη Νονούλα, τη Χαρούλα, το Γκριζάκη και άλλα αγγελούδια στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΑΝΟΙΞΗ!!!!!!!!!
Motto : Οι άνθρωποι που δεν αγαπάνε τις γάτες, σε προηγούμενη ζωή τους ήταν ποντίκια!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/03/2012
Mood : ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. M_icecream

https://www.facebook.com/kosmhmanatasa

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. Empty Απ: ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ..............

Δημοσίευση από tsili Τετ Φεβ 27, 2013 8:55 am

Πολύ πολύ λυπάμαι....
tsili
tsili
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Γατογλυφάδα
Αριθμός γατουνίων : 3 σπίτι, 2 αγαπημένα στον ουρανό και πολλά αδεσποτάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ZENTA, ZENTA, ZENTA
Motto : keep walking
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/03/2009
Mood : ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. Empty Απ: ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ..............

Δημοσίευση από AngelNonh Τετ Φεβ 27, 2013 9:03 am

tsili έγραψε:Πολύ πολύ λυπάμαι....

Sad Sad Sad Σ' ευχαριστούμε όμορφο γατουλάκι, να 'σαι καλά. Μια ώρα πριν φύγω καθόμουν και χάζευα τον τάφο του........σαν ζόμπι..........χθες την ίδια ώρα τον χάιδευα......... έφυγε τόσο γρήγορα......... Και μόλις συνειδητοποίησα ότι έχουμε Φεβρουάριο..........Άρα σε 14 μέρες κλείνει ένας χρόνος από τότε που έφυγε η Νόνη....... Sad Sad Sad Τη μεθεπόμενη Τρίτη........
Σε πήρε κοντά της η κορούλα σου για να μη βασανίζεσαι γλυκέ μου. Εκείνη βασανίστηκε πολύ και δε της άξιζε......... Τώρα θα είστε μαζί ήρεμοι και αγαπημένοι....... heart rainbow
AngelNonh
AngelNonh
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΛΑΡΙΣΑ
Αριθμός γατουνίων : 5 σπιτογατουλίνια, 6 που κάνουν διακοπές στο κτήμα, 1 αδεσποτoύλα, τη Νονούλα, τη Χαρούλα, το Γκριζάκη και άλλα αγγελούδια στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΑΝΟΙΞΗ!!!!!!!!!
Motto : Οι άνθρωποι που δεν αγαπάνε τις γάτες, σε προηγούμενη ζωή τους ήταν ποντίκια!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/03/2012
Mood : ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. M_icecream

https://www.facebook.com/kosmhmanatasa

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. Empty Απ: ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ..............

Δημοσίευση από Osi Τετ Φεβ 27, 2013 9:43 am

Shocked

Αυτος που μου ειχες πει???
Συλληπητηρια κοριτσακι μου! Καλο γατοπαραδεισο να εχει! rainbow rainbow
Osi
Osi
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 4 ζωη να 'χουν...!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ηλιο και παλι ήλιο!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Goldene, Συλβεστρος και Ματίλντα!!!!
Motto : Soft kitty, warm kitty, little ball of fur... Happy kitty, sleepy kitty, pur pur pur....
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2012
Mood : ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. Empty Απ: ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ..............

Δημοσίευση από AngelNonh Τετ Φεβ 27, 2013 4:17 pm

Osi έγραψε: Shocked

Αυτος που μου ειχες πει???
Συλληπητηρια κοριτσακι μου! Καλο γατοπαραδεισο να εχει! rainbow rainbow

thanks Sad Ναι κοπέλα μου, αυτός δυστυχώς. Μέσα σε 10 μέρες απ' την πρώτη μέρα που μπήκε ο καθετήρας. Πρέπει να ήταν ήδη πολύ προχωρημένο, να είχε πειράξει και νεφρά, δεν εξηγείται αλλιώς. Εκτός κι αν είχε και τπτ άλλο και απ' τις αντιβιώσεις και την ταλαιπωρία εξαντλήθηκε....... Τι να πω..........? No Sad
AngelNonh
AngelNonh
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΛΑΡΙΣΑ
Αριθμός γατουνίων : 5 σπιτογατουλίνια, 6 που κάνουν διακοπές στο κτήμα, 1 αδεσποτoύλα, τη Νονούλα, τη Χαρούλα, το Γκριζάκη και άλλα αγγελούδια στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΑΝΟΙΞΗ!!!!!!!!!
Motto : Οι άνθρωποι που δεν αγαπάνε τις γάτες, σε προηγούμενη ζωή τους ήταν ποντίκια!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/03/2012
Mood : ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. M_icecream

https://www.facebook.com/kosmhmanatasa

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. Empty Απ: ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ..............

Δημοσίευση από LAROGATA Τετ Φεβ 27, 2013 5:09 pm

καλο ταξιδι Γκριζακι ,ενα ακομα γκριζακι "εφυγε "και σ'εμας εχθες.Αδεσποτουλι ηταν ,2-3 μηνων το ταιζε μια καλη μας γειτονισσα μαζι με τ'αλλα τρια αδελφακια και τη μανουλα τους,εχθες βγαζοντας τον σκυλο του αδελφου μου βολτα ,το βρηκα στην γωνια του δρομου πεθαμενο,φωναξα την κυρια να το μαζεψουμε και μου ειπε οτι 2μερες πριν σκοτωθηκε μπροστα της και το μαυρο αδελφακι του.Δυστυχως αυτη ειναι η μοιρα των αδεσποτων .Καλο ταξιδι σε ολες τις αθωες ψυχουλες rainbow rainbow rainbow Sad
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. Empty Απ: ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ..............

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Τετ Φεβ 27, 2013 7:22 pm

Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
rainbow
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. Empty Απ: ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ..............

Δημοσίευση από loulou Τετ Φεβ 27, 2013 10:41 pm

Πόσο λυπάμαι. Sad Τουλάχιστον είχε κάποιον να τον νοιάζεται και να τον φροντίζει.

Μακάρι να πηγαίνουν κάπου που να είναι οι συνθήκες καλύτερες, χωρίς πείνα, κρύο και ασθένειες ή κακή μεταχείριση.


Αντίο Γκριζάκη
loulou
loulou
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Αριθμός γατουνίων : 2++
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιράκι-μπανάκι-
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Δεν ξέρω ποιά να διαλέξω... όλες ίσως;
Motto : Το μέλλον ανήκει σε κείνους που ξέρουν να περιμένουν...
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/04/2008
Mood : ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. Empty Απ: ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ..............

Δημοσίευση από AngelNonh Σαβ Μαρ 02, 2013 12:05 am

LAROGATA έγραψε:καλο ταξιδι Γκριζακι ,ενα ακομα γκριζακι "εφυγε "και σ'εμας εχθες.Αδεσποτουλι ηταν ,2-3 μηνων το ταιζε μια καλη μας γειτονισσα μαζι με τ'αλλα τρια αδελφακια και τη μανουλα τους,εχθες βγαζοντας τον σκυλο του αδελφου μου βολτα ,το βρηκα στην γωνια του δρομου πεθαμενο,φωναξα την κυρια να το μαζεψουμε και μου ειπε οτι 2μερες πριν σκοτωθηκε μπροστα της και το μαυρο αδελφακι του. Δυστυχως αυτη ειναι η μοιρα των αδεσποτων .Καλο ταξιδι σε ολες τις αθωες ψυχουλες rainbow rainbow rainbow Sad

Καλό τους ταξίδι.......... rainbow Άδική μοίρα δυστυχώς...... Sad

Τζούλι το Κατσούλι έγραψε: Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
rainbow

loulou έγραψε:Πόσο λυπάμαι. Sad Τουλάχιστον είχε κάποιον να τον νοιάζεται και να τον φροντίζει.

Μακάρι να πηγαίνουν κάπου που να είναι οι συνθήκες καλύτερες, χωρίς πείνα, κρύο και ασθένειες ή κακή μεταχείριση.


Αντίο Γκριζάκη


Μακάρι τους το χρωστάει η ζωή, αξίζουν κι εκείνα να είναι ευτυχισμένα. Να βρουν όσα τους έλειψαν στη σύντομη ζωούλα τους Sad Sad Sad
Τελικά μάλλον είχα δεθεί και μαζί του πιο πολύ απ' ότι φανταζόμουν. Μοιάζει πολύ με το γιο του και κάθε φορά που τον βλέπω νομίζω πως βλέπω εκείνον. Κυριολεκτικά! Ξέρω ότι είναι τρελό, το μυαλό μου ξέρει ότι δεν είναι πια κοντά μας όμως για κάποια κλάσματα του δευτερολέπτου έστω σβήνονται όλα και "πιστεύω" πως είναι αυτός...... No
AngelNonh
AngelNonh
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΛΑΡΙΣΑ
Αριθμός γατουνίων : 5 σπιτογατουλίνια, 6 που κάνουν διακοπές στο κτήμα, 1 αδεσποτoύλα, τη Νονούλα, τη Χαρούλα, το Γκριζάκη και άλλα αγγελούδια στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΑΝΟΙΞΗ!!!!!!!!!
Motto : Οι άνθρωποι που δεν αγαπάνε τις γάτες, σε προηγούμενη ζωή τους ήταν ποντίκια!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/03/2012
Mood : ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. M_icecream

https://www.facebook.com/kosmhmanatasa

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. Empty Απ: ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ..............

Δημοσίευση από Chouzouris Κυρ Μαρ 10, 2013 11:36 am

Λυπάμαι πολύ... Sad

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. Empty Απ: ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ..............

Δημοσίευση από AngelNonh Τετ Μαρ 13, 2013 10:23 am

Chouzouris έγραψε:Λυπάμαι πολύ... Sad

Να 'σαι καλά κοπέλα μου.....
AngelNonh
AngelNonh
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΛΑΡΙΣΑ
Αριθμός γατουνίων : 5 σπιτογατουλίνια, 6 που κάνουν διακοπές στο κτήμα, 1 αδεσποτoύλα, τη Νονούλα, τη Χαρούλα, το Γκριζάκη και άλλα αγγελούδια στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΑΝΟΙΞΗ!!!!!!!!!
Motto : Οι άνθρωποι που δεν αγαπάνε τις γάτες, σε προηγούμενη ζωή τους ήταν ποντίκια!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/03/2012
Mood : ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. M_icecream

https://www.facebook.com/kosmhmanatasa

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. Empty Απ: ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ..............

Δημοσίευση από FROGK Τετ Μαρ 13, 2013 10:55 am

Λυπαμαι πολυ για τον Γκριζακι...
Καλο ταξιδι... rainbow
FROGK
FROGK
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Ladenburg
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova
Motto : Μοιρασμένη λύπη είναι μισή λύπη, αλλά η ευτυχία, όταν μοιράζεται, διπλασιάζεται.
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/10/2011
Mood : ΑΝΤΙΟ ΓΚΡΙΖΑΚΗ.............. M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης