gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε

+6
kat-cats
Πούπσυ
Ηρακλένια
Karamela
vaso
mairou
10 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Empty μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε

Δημοσίευση από mairou Σαβ Δεκ 29, 2012 8:24 am

Βρέθηκε να νιαουρίζει στο κρύο. Πρέπει να το πέταξαν Shocked γιατί είναι ήμερο και χουρχουρίζει συνέχεια. Χουρχούριζε και μόνο που το βάλαμε σ΄ένα καλαθάκι με κουβερτούλα το καημενούλι. Είναι υγιέστατο, πολύ παιχνιδιάρικο και τρυφερό. Το είδε ο κτηνίατρος, θηλυκό 2 μηνών περίπου και έκανε την πρώτη του αποπαρασίτωση.
Η φωτογραφία το αδικεί πραγματικά, έχει άσπρες καλτσούλες στα ποδαράκια και άσπρα μουστάκια.
και ψάχνει να βρει ένα σπίτι που να το αγαπούν και να το φροντίζουν.
τηλ. επικοινωνίας 6937222987
μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Ewejo

mairou
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 61
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : όλες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/07/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Empty Απ: μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε

Δημοσίευση από mairou Κυρ Δεκ 30, 2012 9:53 pm

Βλέπω πως δεν υπάρχει ενδιαφέρον για το γατάκι και ξέρω πως είναι πολύ δύσκολο να υιοθετηθεί από κάποια οικογένεια.Είναι υπέροχο το μικράκι, πανέμορφο, χαριτωμένο και υγιέστατο. Εχω πρόβλημα και δε ξέρω πως να το αντιμετωπίσω. Εχω ήδη μια γατούλα 8 μηνών που μάζεψα από πολύ μωράκι, τη Ζοζεφίνα. Δεν έχουμε ακόμα συστηθεί, αλλά θα το κάνω. Το πρόβλημά μου δεν είναι ότι η Ζοζεφίνα δε δέχεται το μίκράκι και ζηλεύει πολύ. Αυτό ίσως μελλοντικά να ξεπεραστεί. Το πρόβλημά μου είναι πως δεν μπορώ να το κρατήσω και αυτό από σοβαρή αντίρηση από άλλο μέλος της οικογένειας. Αισθάνομαι υπεύθυνη από τη στιγμή που το περιμάζεψα, αλλά τώρα δεν μπορώ τώρα να το ξαναφήσω στους δρόμους και δε ξέρω τι κατάληξη θα έχει το θέμα.Και απλά αναρωτιέμαι, αν θα ήταν καλύτερα όταν το είδα στο δρόμο .......να κάνω πως δεν το είδα???

mairou
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 61
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : όλες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/07/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Empty Απ: μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε

Δημοσίευση από vaso Κυρ Δεκ 30, 2012 10:12 pm

Δυστυχώς είναι δύσκολοι καιροί....
Θα πρέπει να κάνεις υπομονή....
Μπορείς να του κάνεις και κοινοποίηση στο Facebook και όποιο άλλο μέλος από εδώ θέλει φυσικά....

Καλή τύχη.... luck

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε 2feaa010
vaso
vaso
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1 και ο Joey γαταγγελουδάκι πια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Barilla, Μόιρα,Πατούσα,Φοίβος......
Motto : Real is just a matter of perception
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/10/2008
Mood : μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Empty Απ: μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε

Δημοσίευση από Karamela Κυρ Δεκ 30, 2012 10:41 pm

mairou έγραψε:Βλέπω πως δεν υπάρχει ενδιαφέρον για το γατάκι και ξέρω πως είναι πολύ δύσκολο να υιοθετηθεί από κάποια οικογένεια.Είναι υπέροχο το μικράκι, πανέμορφο, χαριτωμένο και υγιέστατο. Εχω πρόβλημα και δε ξέρω πως να το αντιμετωπίσω. Εχω ήδη μια γατούλα 8 μηνών που μάζεψα από πολύ μωράκι, τη Ζοζεφίνα. Δεν έχουμε ακόμα συστηθεί, αλλά θα το κάνω. Το πρόβλημά μου δεν είναι ότι η Ζοζεφίνα δε δέχεται το μίκράκι και ζηλεύει πολύ. Αυτό ίσως μελλοντικά να ξεπεραστεί. Το πρόβλημά μου είναι πως δεν μπορώ να το κρατήσω και αυτό από σοβαρή αντίρηση από άλλο μέλος της οικογένειας. Αισθάνομαι υπεύθυνη από τη στιγμή που το περιμάζεψα, αλλά τώρα δεν μπορώ τώρα να το ξαναφήσω στους δρόμους και δε ξέρω τι κατάληξη θα έχει το θέμα.Και απλά αναρωτιέμαι, αν θα ήταν καλύτερα όταν το είδα στο δρόμο .......να κάνω πως δεν το είδα???

θα πρεπει να κανεις υπομονη γιατι οι υιοθεσιες ειναι αρκετη δυσκολη υποθεση! μπορει να κανει αρκετο καιρο να δωθει αν κανεις ομως κοινοποιησεις στο facebook και ανανεωνεις τις φωτος κατι θα βρεθει Smile

καλη τυχη στο μικρακι
Karamela
Karamela
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/06/2012
Mood : μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Empty Απ: μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε

Δημοσίευση από mairou Κυρ Δεκ 30, 2012 11:05 pm

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Είναι πολύ γλυκό πραγματικά. Και ποιο δεν είναι αλλωστε!!!Μακάρι να μπορούσα να το κρατήσω κι αυτό. Θα προσπαθήσω όμως να το δώσω -κάπου βέβαια που θα το αγαπούν και θα το φροντίζουν-. γιατί θα έχω πρόβλημα. Νά'στε καλά!

mairou
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 61
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : όλες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/07/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Empty Απ: μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε

Δημοσίευση από Ηρακλένια Δευ Δεκ 31, 2012 1:05 am

Υπομονή κι εύχομαι μια καλή τύχη και γι'αυτή την κουκλίστικη μαυρογατούλα!!
Ηρακλένια
Ηρακλένια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : δώθε, κείθε, πέρα...
Αριθμός γατουνίων : 3: τον Ηρακλή τον άρχοντα το μοσχοαναθρεμένο, τη Μελίτα τη χαδιάρα την πρώην αλανιάρα και τη Ρίτα, το Ριτάκι - κανέναν δε φοβάσαι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : είμαστε γατός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιοδήποτε τετράποδο, γουνιστό, που κάνει μάου
Motto : Cats do care! For example they know instinctively what time we have to be at work in the morning and they wake us up twenty minutes before the alarm goes off...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012
Mood : μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Empty Απ: μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε

Δημοσίευση από Πούπσυ Δευ Δεκ 31, 2012 2:00 am

το κοινοποιώ κι εγώ στο facebook. καλή του τύχη.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Empty Απ: μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε

Δημοσίευση από kat-cats Δευ Δεκ 31, 2012 10:01 am

Είναι τόσο όμορφο....μακάρι να βρεθεί ένα σπιτάκι, είναι πολύ πολύ ιδιαίτερο!!! εύχομαι γρήγορα να γίνει το θαύμα....
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Empty Απ: μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε

Δημοσίευση από mairou Δευ Δεκ 31, 2012 4:28 pm

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ για το ενδιαφέρον σας. Η αλήθεια είναι ότι δε με ...χαλάει καθόλου να το έχω κοντά μου. Είναι γλύκα, έχει ήδη αρχίσει να παίζει με τη Ζοζεφίνα μου, τσακώνονται, παλεύουν , τα ψιλοβρίσκουν σιγά σιγά κι εμείς πολύ χαιρόμαστε. Επειδή θα έχω προβλήματα όμως για να το κρατήσω μόνιμα, γι αυτό θέλω να το δώσω από νωρίς σ΄ένα σπίτι που να το αγαπούν και να μην αναστατώνεται από δω κι από εκεί. Ας ελπίζουμε να βρεθεί σύντομα!!

mairou
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 61
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : όλες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/07/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Empty Απ: μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Ιαν 22, 2013 2:55 pm

Tι έγινε με αυτή την πανέμορφη γατούλα; υπάρχει κάποιο νέο;; όσο την βλέπω όμως...είναι πανέμορφη!!!!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Empty Απ: μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε

Δημοσίευση από mairou Τετ Ιαν 30, 2013 10:35 am

Δε ξέρω αν είναι όμορφο αλλά πάντως είναι πολύ πολύ γλυκό και όταν είπα πως το αδικεί η φωτογραφία, το εννοώ!! Στις φωτογραφίες βγαίνει πάντα σαν εγκληματίας νομίζω και σαν να είναι αγριεμένο. Δεν είναι έτσι όμως!!! και είναι πολύ χαριτωμένο και παιχνιδιάρικο. Δεν υπήρχε καμία ανταπόκριση και το έχω ακόμα εγώ.
Τα πάει καλά με τη Ζοζεφίνα μου , τα έχουν βρει για τα καλά -γλύφει η μία την άλλη, κοιμούνται μαζί, παίζουν-.
Veryhappy Το ΣΚ που θα μπορέσω θα βγάλω κι άλλες φωτογραφίες, να δείτε.
Έπίσης δε ξέρω ακόμα πότε ακριβώς θα μου ζητήσει διαζύγιο ο άντρας μου Laughing

mairou
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 61
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : όλες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/07/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Empty Απ: μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Ιαν 30, 2013 11:47 am

A μα δεν το συζητώ.....ΕΙΝΑΙ πανέμορφο!!!! τόσο ωραία μωρέ αχ τα ζουζούνια περνάνε τόσο καλά!!! πολύ χαίρομαι!!! άρα θα το κρατήσεις;;; όσο για το άλλο....ξέρω ξέρω αλλά εντάξει πιστεύω με τον καιρό θα συνηθίσει την ιδέα των 2 και θα τα λατρέψει το ίδιο!!! Να μας βάλεις φωτογραφίες!!!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Empty Απ: μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε

Δημοσίευση από mairou Τετ Ιαν 30, 2013 12:56 pm

Αν δεν του βρω ένα σπίτι που να μπορούν να το αγαπήσουν και να το φροντίσουν, αναγκαστικά θα το κρατήσω.
Το σίγουρο είναι πως δεν το εγκαταλείπω και δε θα το ξαναβγάζω στο δρόμο. Εφ'όσον το πήρα και δεν έκανα πως δεν το είδα, εδώ θα μείνει. Δεν περίμενα να είναι τελικά τόσο δύσκολο να βρείς ένα σπίτι που να το θέλει!!!
Μπόρεσα να βγάλω λίγες φωτογραφίες.
3 μηνών τώρα πια το μαυράκι.
Εδώ υπό τη φροντίδα της Ζοζεφίνας .
μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Picture292c



μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Picture313e



μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Picture295t



μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Picture296



μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Picture289h



Παιχνίδια, παιχνίδια, παιχνίδια ..............

μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Picture308m



mairou
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 61
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : όλες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/07/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Empty Απ: μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Ιαν 30, 2013 1:08 pm

ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑ!!! τι νάζια είναι αυτά....κουκλάκια και τα δύο!!! παίζουν τόσο όμορφα....εγώ πιστεύω ότι όταν η συμβίωση μεταξύ των ζώων είναι καλή, τότε και εμείς περνάμε καλά!!! και αφού αυτά τα δύο δείχνουν τόσο όμορφα μεταξυ τους....δεν πρέπει να το χαλάσεις!!!! και εγώ θα ήθελα 2ο αλλά συναντώ σθεναρή αντίδραση από τον άντρα μου...πιστεύω όμως ότι αν βρω κάποιο σε ανάγκη και του το φέρω στο τέλος απλά θα το λατρέψει όπως έχει κάνει και με την Κίρα!!!
Να του βγάλεις ονοματάκι....τόσο όμορφο γατάκι πρέπει να έχει όνομα!!! να σου ζήσουν!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Empty Απ: μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Τετ Ιαν 30, 2013 4:04 pm

Ειναι πανεμορφο! Ευχομαι καλη τυχη να εχει ειτε μεινει στο σπιτι σας ειτε βρει νεα οικογενεια! Παντως τα μαυρα γατακια δυστυχως υιοθετουνται πολυ πιο δυσκολα.Για εμενα ομως ειναι τα πιο ομορφα και τα πιο εκφραστικα! Τα λατρευω! heart
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Empty Απ: μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε

Δημοσίευση από mpoulaalekoula Τετ Ιαν 30, 2013 6:08 pm

Πωπω τι τρομερές εικόνες είναι αυτές?!?!?Αχ πόσο σας ζηλεύω!!!!!
Τι χαρούμενη που δείχνει η Ζοζεφίνα με το νέο της παρεόνι!!

Επίσης, ο μαυρούκος, ή που θα γίνει ΓΑΤΑΡΟΣ ή που δεν είναι τριών μηνών μόνο..5 μηνών μου κάνει εμένα!

Πάντως, προσωπικά έχω αναλάβει να βρω σπίτι σε 8 γατάκια τα τελευταία 2 χρόνια! Και όντως είναι πολύ δύσκολη υπόθεση..Πολύ ψυχοφθόρο και αγχωτικό!
Αλλά με πολύ επιμονή κάαατι βρίσκεται στο τέλος!
Αλλά πουουου να ταλαιπωρείσαι μωρε??? Μια χαρά δεν την έχει βρει ο μπεμπάκος εκεί πέρα?!?!?!? Laughing blinking
mpoulaalekoula
mpoulaalekoula
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Motto : Fly free...
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2012
Mood : μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Empty Απ: μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε

Δημοσίευση από nosyparker Τετ Ιαν 30, 2013 6:27 pm

mairou, είσαι πολύ τυχερή που το μαυρόγατο τα πάει τόσο καλά με τη Ζοζεφίνα. Συνήθως περνάνε μήνες μέχρι να προσαρμοστούν το ένα με τ' άλλο και ν' αρχίσουν να παίζουν.
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Empty Απ: μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε

Δημοσίευση από mairou Πεμ Ιαν 31, 2013 10:16 am

mpoulaalekoula έγραψε:Πωπω τι τρομερές εικόνες είναι αυτές?!?!?Αχ πόσο σας ζηλεύω!!!!!
Τι χαρούμενη που δείχνει η Ζοζεφίνα με το νέο της παρεόνι!!

Επίσης, ο μαυρούκος, ή που θα γίνει ΓΑΤΑΡΟΣ ή που δεν είναι τριών μηνών μόνο..5 μηνών μου κάνει εμένα!

Πάντως, προσωπικά έχω αναλάβει να βρω σπίτι σε 8 γατάκια τα τελευταία 2 χρόνια! Και όντως είναι πολύ δύσκολη υπόθεση..Πολύ ψυχοφθόρο και αγχωτικό!
Αλλά με πολύ επιμονή κάαατι βρίσκεται στο τέλος!
Αλλά πουουου να ταλαιπωρείσαι μωρε??? Μια χαρά δεν την έχει βρει ο μπεμπάκος εκεί πέρα?!?!?!? Laughing blinking

Ο γάταρος είναι κορίτσι αν και δεν της φαίνεται!! Ο γιατρός που την πήγα την πρώτη κιόλας ημέρα που τη βρήκα
μου είπε πως είναι κάπου 2 μηνών. Ισως έκανε λάθος κι αυτός.
Για τη Ζοζεφίνα νομίζω πως ναι είναι το καλύτερο τελικά, ίσως γι αυτό κι εγώ δεν το πάλεψα και πολύ να του βρω σπίτι, ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα που θα είχα.
Και σα να έχεις δίκιο, που να ταλαιπωρούμαι τώρα ???? -θα το πληρώσω κάποια στιγμή αυτό- Laughing

mairou
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 61
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : όλες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/07/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Empty Απ: μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε

Δημοσίευση από mairou Πεμ Ιαν 31, 2013 10:26 am

nosyparker έγραψε:mairou, είσαι πολύ τυχερή που το μαυρόγατο τα πάει τόσο καλά με τη Ζοζεφίνα. Συνήθως περνάνε μήνες μέχρι να προσαρμοστούν το ένα με τ' άλλο και ν' αρχίσουν να παίζουν.

Ναι και δεν το περίμενα, στην αρχή ψιλοτρόμαξα γιατί η Ζοζεφίνα είχε αγριέψει πάρα πολύ. Εκεί που άρχιζε
τα κχχχχ ομως, το μαυράκι -εκτός από λίγες στιγμές που κι αυτό φοβήθηκε-, της έκανε παιχνίδια. Μια, δύο, τρεις
και σταδιακά τα έφερνα σε επαφή και τελικά αφού έπαιξαν αρκετό ξύλο βέβαια, τα βρήκαν. Το προσπάθησα
όσο μπορούσα γιατί φοβόμουν πολύ και είδα και μια γρατζουνιά στο αυτί της μικρής, αλλά ευτυχώς τελικά
είναι τέλεια μαζί. Εχτές είχαν μπερδευτεί μεταξύ τους και έγλυφε ταυτόχρονα το ένα το άλλο happy2

mairou
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 61
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : όλες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/07/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Empty Απ: μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε

Δημοσίευση από Ηρακλένια Πεμ Ιαν 31, 2013 10:44 am

Γλύκα είναι μαζί με τη Ζοζεφίνα σου!! love love love love love love love love
Συμφωνώ για τα μαυρόγατα Μαύρε Γάτε, είναι τέλεια, υπέροχα, λατρεμένα!!!! Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy και δυστυχώς πολύ παρεξηγημένα τα καημένα και μένουν πίσω στις υιοθεσίες No
Τώρα επιβάλλεται θα έλεγα να της βγάλεις ένα όνομα blinking δε λέει να τη φωνάζεις ψιψιψι... Laughing
Ηρακλένια
Ηρακλένια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : δώθε, κείθε, πέρα...
Αριθμός γατουνίων : 3: τον Ηρακλή τον άρχοντα το μοσχοαναθρεμένο, τη Μελίτα τη χαδιάρα την πρώην αλανιάρα και τη Ρίτα, το Ριτάκι - κανέναν δε φοβάσαι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : είμαστε γατός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιοδήποτε τετράποδο, γουνιστό, που κάνει μάου
Motto : Cats do care! For example they know instinctively what time we have to be at work in the morning and they wake us up twenty minutes before the alarm goes off...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012
Mood : μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Empty Απ: μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε

Δημοσίευση από mairou Πεμ Ιαν 31, 2013 10:49 am

kat-cats έγραψε:ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑ!!! τι νάζια είναι αυτά....κουκλάκια και τα δύο!!! παίζουν τόσο όμορφα....εγώ πιστεύω ότι όταν η συμβίωση μεταξύ των ζώων είναι καλή, τότε και εμείς περνάμε καλά!!! και αφού αυτά τα δύο δείχνουν τόσο όμορφα μεταξυ τους....δεν πρέπει να το χαλάσεις!!!! και εγώ θα ήθελα 2ο αλλά συναντώ σθεναρή αντίδραση από τον άντρα μου...πιστεύω όμως ότι αν βρω κάποιο σε ανάγκη και του το φέρω στο τέλος απλά θα το λατρέψει όπως έχει κάνει και με την Κίρα!!!
Να του βγάλεις ονοματάκι....τόσο όμορφο γατάκι πρέπει να έχει όνομα!!! να σου ζήσουν!

Δυστυχώς η αντίδραση και του δικού μου είναι σθεναρή και ήδη το έχω ένα μήνα και συνεχίζει να
αντιδρά, αλλά στο τέλος ξέρω πως δε θα μου χαλάσει το χατήρι. Κι εγώ δεν ήθελα να του χαλάσω το
χατήρι στην αρχή, γι αυτό έβαλα και την αγγελία, αλλά περνάει τόσο καλά η Ζοζεφίνα και κακά τα
ψέματα, είμαστε 4 άτομα μεσα στο σπίτι αλλά λείπουμε αρκετά, τα παιδιά σχολείο, διαβάσματα , δεν
μπορείς να ασχοληθείς πάρα πολλές ώρες . Δεν είναι μόνη της τώρα, αν και μου κακοφαίνεται λίγο που
έπαψε να με ακολουθεί συνέχεια όταν επιστρέφω στο σπίτι Sad
Τη Ζοζεφίνα την αγαπάει-κι ας μη το δείχνει πολύ, -το δείχνει η Ζοζεφίνα σ'εκείνον-, αλλά τη μικρή την αγνοεί συστηματικά.
Και το όνομα αυτής ... "Μελίσσα". Νομίζω πως δεν της πάει καθόλου γιατί το γατί αυτό φέρνει λίγο σε
πιο .... άγριο, αλλά η κόρη μου (17 χρόνων) κάνει πάντα όλα τα "βαφτίσια" και βρίσκει ονόματα και ότι αντιρήσεις και να φέρω, ... πάντα περνάει το δικό της !!!! Smile
Είδα κι έπαθα να συνηθίσω το "Ζοζεφίνα", άντε τώρα και το ΄"Μελίσσα".



mairou
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 61
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : όλες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/07/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Empty Απ: μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε

Δημοσίευση από mairou Πεμ Ιαν 31, 2013 10:52 am

Σας ευχαριστώ όλους και όλες πολύ για τη στάση σας και τα σχόλιά σας Smile
Μάλλον κλειδώνετε την αγγελία έτσι?

mairou
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 61
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : όλες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/07/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Empty Απ: μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε

Δημοσίευση από FROGK Πεμ Ιαν 31, 2013 10:59 am

Θελεις να κλειδωθει η αγγελια?
FROGK
FROGK
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Ladenburg
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova
Motto : Μοιρασμένη λύπη είναι μισή λύπη, αλλά η ευτυχία, όταν μοιράζεται, διπλασιάζεται.
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/10/2011
Mood : μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Empty Απ: μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε

Δημοσίευση από kat-cats Πεμ Ιαν 31, 2013 11:00 am

Σε καταλαβαίνω!!! αλλά εντάξει ο καιρός είναι για όλους μας "γιατρός". Θα δεις ότι αφού και τα κορίτσια περνάνε όμορφα και οι γατούλες είναι και "εύκολες" στη συμβίωση ότι όλα θα εξελιχθούν πολύ ωραία για όλους σας!!! Να σας ζήσουν η Ζοζεφίνα και η Μελίσσα!! μια χαρά είναι το όνομα....ταιριάζει στο κορίτσι!!! και αν προσπαθήσεις να το αλλάξεις....θα δεις ότι τελικά δεν θα σου αρέσει η αλλαγή!!! χαχαχα η νονά αποφάσισε!!!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Empty Απ: μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε

Δημοσίευση από mairou Πεμ Ιαν 31, 2013 12:07 pm

Ναι, θα ήθελα να κλειδωθεί η αγγελία. Σιγά μην μπορέσω τώρα να το
δώσω !!!
Σας ευχαριστώ πολύ !!!!

mairou
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 61
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : όλες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/07/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε Empty Απ: μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε

Δημοσίευση από FROGK Πεμ Ιαν 31, 2013 2:42 pm

Οκ λοιπον! Να σας ζησει η Μελισσα!
FROGK
FROGK
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Ladenburg
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova
Motto : Μοιρασμένη λύπη είναι μισή λύπη, αλλά η ευτυχία, όταν μοιράζεται, διπλασιάζεται.
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/10/2011
Mood : μαυράκι 2 μηνών ζητάει σπίτι -Υιοθετηθηκε M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης