gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αφυδατωμένος μικρούλης...

+14
Debbie4ever
Anatoli
doremi
kat-cats
Fotoula
houlieta
tia
Osi
loulou
Δ²
vaso
Kikiriki
LAROGATA
Τζούλι το Κατσούλι
18 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από Osi Παρ Δεκ 14, 2012 5:14 pm

το ξερω βρε! μου το ειχες ξαναγραψει! απλα σε πειραζω..!!
Osi
Osi
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 4 ζωη να 'χουν...!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ηλιο και παλι ήλιο!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Goldene, Συλβεστρος και Ματίλντα!!!!
Motto : Soft kitty, warm kitty, little ball of fur... Happy kitty, sleepy kitty, pur pur pur....
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2012
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από natalouko Παρ Δεκ 14, 2012 5:23 pm

Τζουλίνω θα βρεθεί η άκρη και θα στρώσει ο μικρός. Και εγώ έτσι είμουν.. στα έγραψα άλλωστε. Θα βρεθεί το κατάλληλο φάρμακο και μετά τέρμα διάρροια!! Smile Smile
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Δεκ 14, 2012 6:20 pm

Κορίτσια μου... kissss kissss kissss kissss kissss
Αν συμβεί αυτό, Ναταλάκι μου, θα διοργανώσω το πιο εξαίσιο Πάρτυ της Σφικτής Θκατούλας που έγινε ποτέ! Veryhappy Άντε, μετά το δικό σας... happy2
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Κυρ Δεκ 16, 2012 4:47 pm

Μάλλον το σύμπαν αποφάσισε να με καλοπιάσει σήμερα, γιατί τα καλά νέα μου ήρθαν μαζί. Smile Λοιπόν που λέτε, χθες, συγχισμένη με τις διάρροιες του μικρού κι επειδή δεν είχα χρόνο/δυνατότητα να τον πάω σε γιατρό πριν την Τετάρτη, είπα να κάνω μια τελευταία απόπειρα με το σιρόπι που είπε ο ήδη υπάρχων γιατρός. Ωστόσο αυτή τη φορά δεν το έβαλα σε φαγητό, αλλά, παρά τις εντονότατες αντιδράσεις του μικρού και με βοήθεια τρίτου, κατάφερα και του το έδωσα με σύριγγα. Δεν πίστευα στα μάτια μου όταν το πρωί στην άμμο του βρήκα 2 σφικτές θκατούλες και τίποτα άλλο!!! Και τώρα πριν λίγο που ξαναπήγε πάλι το ίδιο!!! Veryhappy
Ίσως έκανα εγώ μλκια που το έβαζα το φάρμακο στο φαγητό και δεν έκανε σωστή απορρόφηση, τι να πω; Και το φαγητό αντιδιαρροϊκό ήταν υποτίθεται, ποιος ξέρει... Τέλος πάντων, αφού φαίνεται να τον πιάνει θα κάνουμε όλη τη θεραπεία έτσι (όσο και να χτυπιέται σαν το ψάρι στη στεριά ο μικρός όταν του το δίνουμε..) και βλέπουμε. Πάντως ότι κάτι τον πιάνει είναι υπερανακουφιστικό! manysmiles manysmiles manysmiles

Σπόιλερ:
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από Δ² Κυρ Δεκ 16, 2012 4:49 pm

Αχ και είναι και υπερκούκλος!! heart heart
Μπράβο βρε Τζούλι, άντε επιτέλους να σας γυρίσει και λίγο!!
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Κυρ Δεκ 16, 2012 4:50 pm

Δ² έγραψε:Αχ και είναι και υπερκούκλος!! heart heart
Μπράβο βρε Τζούλι, άντε επιτέλους να σας γυρίσει και λίγο!!


filaki filaki filaki filaki filaki filaki filaki filaki
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από Osi Κυρ Δεκ 16, 2012 5:10 pm

Μπραβο ρε Τζουλι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Veryhappy Veryhappy Veryhappy
Αστον να χτυπιεται!! θα το πιει και θα πει και ενα τραγουδι! γατισιο εννοειται!!!

Καλα ε!! ειναι πολυ ζουζουνης!!! κουκλος!!!!!!!!!!!!!!!!! φτου φτου!!!
Osi
Osi
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 4 ζωη να 'χουν...!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ηλιο και παλι ήλιο!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Goldene, Συλβεστρος και Ματίλντα!!!!
Motto : Soft kitty, warm kitty, little ball of fur... Happy kitty, sleepy kitty, pur pur pur....
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2012
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Κυρ Δεκ 16, 2012 5:14 pm

Όσιιι! kissss
Και τραγούδι και ποίημα και Σαίκσπιρ θα απαγγείλει μη σου πω, θέλει δε θέλει! Madd Αν σταματήσει όντως έτσι η διάρροια και δεν επανέλθει με το πέρας τη θεραπείας, θα κάνω ένα πάρτυ από δω ως το χωριό του Άι-Βασίλη!!! fancat happy2
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από Osi Κυρ Δεκ 16, 2012 5:19 pm

Τζούλι το Κατσούλι έγραψε:Όσιιι! kissss
Και τραγούδι και ποίημα και Σαίκσπιρ θα απαγγείλει μη σου πω, θέλει δε θέλει! Madd Αν σταματήσει όντως έτσι η διάρροια και δεν επανέλθει με το πέρας τη θεραπείας, θα κάνω ένα πάρτυ από δω ως το χωριό του Άι-Βασίλη!!! fancat happy2


happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
Osi
Osi
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 4 ζωη να 'χουν...!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ηλιο και παλι ήλιο!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Goldene, Συλβεστρος και Ματίλντα!!!!
Motto : Soft kitty, warm kitty, little ball of fur... Happy kitty, sleepy kitty, pur pur pur....
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2012
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από natalouko Τετ Δεκ 19, 2012 2:05 pm

Τέλεια τα νέα σας!! Smile Smile
Εγώ δεν βάζω ποτέ φάρμακο μέσα στο φαγητό τους γιατί θέλω να είμαι σίγουρη οτι παίρνουν όλη την δοσολογία που παίρνει. Προτιμώ σίγουρα τα χάπια και αν δεν υπάρχει σε χάπι κάποιο φάρμακο ,σιρόπι όπου το δίνω με σύριγγα. Laughing Laughing
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Τετ Δεκ 19, 2012 5:54 pm

Ναταλάκι μου... grouphug grouphug grouphug Μωρέ, ολόκληρη την ποσότητα έπαιρνε, φρόντιζα να γλύψει ως και την τελευταία υποψία φαγητού, αλλά μάλλον δε γινόταν σωστά η απορρόφηση έτσι. Αυτό με το φαγητό το χρησιμοποιώ πιο πολύ για τα έξω που είναι πιο άγρια και δύσκολα τα αρπάζεις να τους χώσεις σιρόπι στο στόμα... Κατά τα άλλα, τα νέα μας είναι σχετικά ενθαρρυντικά, ο μικρός παίρνει το σιρόπι με τη σύριγγα και τα κακάκια είναι σφιχτά και ελάχιστα μαλακά προς το τέλος 1-2 φορές τη μέρα. Το μόνο κακό είναι ότι προχτές μου έκανε έναν εμετό (τον οποίο λύσσαξε να φάει επιτόπου, ευτυχώς που τον πρόλαβα... vomit ), αλλά ίσως φταίει που έφαγε λαίμαργα και έβγαλε τις κροκετούλες αμάσητες... Τέλος πάντων, το σιρόπι για τη διάρροια τον πιάνει, ανησυχώ ωστόσο για μετά το τέλος της θεραπείας... Scared Πάντως, θα κανονίσω να τον δει γιατρός συντόμως...
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Δεκ 21, 2012 3:50 pm

Ο μικρούλης παίρνει τις τελευταίες δόσεις του σιροπιού σήμερα, τα κακάκια συνεχίζουν να είναι όπως προανέφερα, μέχρι 2 φορές τη μέρα. Από όρεξη για φαγητό και παιχνίδι άλλο τίποτα, θα φάει κι εμένα, αφού κατέβει βέβαια από το κεφάλι μου. happy2 Έκλεισα επίσης ραντεβού με μία γιατρό που μου σύστησαν στην περιοχή (σε μακρινές περιοχές ήξερα ήδη 2 πολύ καλούς, αλλά η αλήθεια είναι ότι η απόσταση με απασχολεί αν είναι να πηγαίνουμε σε μόνιμη βάση) την Πέμπτη το πρωί για γενικό έλεγχο. Επειδή σκέφτομαι να κάνω και τεστ για τις ανίατες, έχω την εξής απορία: Για να πάρουν αίμα για το τεστ (και γενικά εξετάσεις αίματος) πρέπει να γίνει μέθη ή κάτι τέτοιο;; (γιατί το διάβασα εδώ μέσα σε άλλες δημοσιεύσεις και ανησύχησα) pale Γιατί όποτε έχουμε κάνει στο Γιόντα, δεν έγινε τίποτα τέτοιο, κανονικά του πήρε, εν ψυχρώ. Να σας πω επίσης ότι ανησυχώ ιδιαίτερα πώς θα τον βρει γενικά η γιατρός στην εξέταση, μην έχει και τίποτα σοβαρό το μωρό μου γενικά. pale Τον έχω λατρέψει αυτό το γάτο, έχω πάθει την πλάκα μου. Sad heart
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από natalouko Παρ Δεκ 21, 2012 3:52 pm

Τζουλίνω, ηρέμηση κάνουν μόνο αν το γατί δεν κάθεται. Αν είναι είναι ήρεμος θα του πάρουν κανονικά!! Smile Smile
Όλα καλά θα πάνε!! Laughing Laughing
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Δεκ 21, 2012 3:57 pm

natalouko έγραψε:Τζουλίνω, ηρέμηση κάνουν μόνο αν το γατί δεν κάθεται. Αν είναι είναι ήρεμος θα του πάρουν κανονικά!! Smile Smile
Όλα καλά θα πάνε!! Laughing Laughing

Αχ, ωραία, ευχαριστώ για την απάντηση Ναταλάκι μου. filaki Έχεις πείρα εσύ. oksmily3 Μακάρι να πάνε όντως όλα καλά, έχει ταλαιπωρηθεί αρκετά αυτός ο μικρός, ελπίζω να είναι υγιής και να ζήσει κοντά μας πολλά χρόνια απολαμβάνοντας τις ανέσεις του "μέσα". heart
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από tia Παρ Δεκ 21, 2012 4:19 pm

όλαα καλαα θα πάνεε!!!
και θα ζήσετε πολλα πολλα ομορφα χουρχουριστά χρόνιααα μαζιι!!!
kissss kissss
tia
tia
Gatus Xenitemenus
Gatus Xenitemenus

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Ιταλία
Αριθμός γατουνίων : 4 ζουζούνια σπίτι: τον Othello την Luna τον καρπό του έρωτα τους τον Liu και την Brighitta + 2 τσουτσουκάκια τον Luther και την Goldene που ζούνε με τους γονείς μου!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμώνας κρύοο παγωνιαααά
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Freddochino amore mio ti voglio solo mio!!
Motto : La felicita' puo' essere misurata in gatti...piu' gatti hai,piu' felice sei!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 M_tour10

http://www.walkurepersians.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Δεκ 21, 2012 4:32 pm

tia έγραψε:όλαα καλαα θα πάνεε!!!
και θα ζήσετε πολλα πολλα ομορφα χουρχουριστά χρόνιααα μαζιι!!!
kissss kissss

filaki filaki filaki filaki filaki filaki filaki
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Πεμ Δεκ 27, 2012 12:57 pm

Καλησπέρα σας και μιάου από εμάς!!! Laughing Προ ολίγου γυρίσαμε από τη νέα γιατρό μας και έχουμε πάμπολλα νέα! Αφενός έχω να δηλώσω ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΗ από τη συγκεκριμένη γιατρό, καμία σχέση με τον προηγούμενο. Μου εξήγησε τα πάντα, υπήρξε πολύ προσεκτική και αναλυτική, μου είπε και πράγματα που δεν ήξερα και δεν είχα διαβάσει ούτε εδώ και ήταν πάρα πολύ καλή στο χειρισμό του μικρούλη, το ίδιο και ο βοηθός της. Και φοβερό σύστημα επίσης. Κατόπιν αυτών τον μικρούλη θα τον πηγαίνω εκεί, μου είναι και εξαιρετικά κοντά. Αλλά φυσικά το θέμα μας είναι ο μικρός, τον οποίο, με βάση την εξέταση στο ιατρείο, βρήκε πολύ καλά! Καρδιά τέλεια, μάτια, αυτιά όλα εντάξει, στο στόμα απειροελάχιστη ουλίτιδα, την οποία όμως δικαιολογεί απόλυτα γιατί τώρα βγαίνουν πλήρως τα ενήλικά του δόντια και δε χρειάζεται να κάνουμε κάτι. Για τις διάρροιες μου είπε πως κρίνοντας από τη μορφή είναι ξεκάθαρα κολίτιδα (να σημειωθεί ότι ο μικρός πλέον κάνει πλήρως σχηματισμένα, λίγο μαλακά προς το τέλος) και σε περίπτωση που ξαναγίνει μου σύστησε κάποια άλλη τροφή της hills. Πιθανόν η κολίτιδα προκλήθηκε από απανωτές ιώσεις, κάτι που έφαγε έξω, οτιδήποτε. Σχετικά με τα φάρμακα που μας έδωσε ο άλλος γιατρός, για το ερσέ... μου είπε ότι δεν κάνει τίποτα ιδιαίτερο στην κολίτιδα (όντως την ουσιαστική βελτίωση την είδα μετά από αυτό, ειδικά 2 μέρες μετά τη λήξη της θεραπείας) και ότι το άλλο αντιβιωτικό γενικά έχει κάποιες παρενέργειες στα μάτια και το αποφεύγουν, αλλά εντάξει, καλά τα είδε τα ματάκια του. tongueout Το πολύ ευχάριστο είναι ότι ο μικρούλης μου έχει πάει 3,150 ενώ πριν ένα μήνα ήταν με το ζόρι 2,500!!!! Veryhappy Και μάλιστα με διαιτητική τροφή, αν έτρωγε κανονική θα είχε πάρει κι άλλο μου είπε! Μου είπε σταδιακά να την αλλάξω με άλλη της ρόυαλ και μάλιστα για ενήλικες γάτες, στην ηλικία του αυτό προτείνει, δεν ξέρω γιατί. Και τον βρήκε και πλήρως έτοιμο για στείρωση, αλλά θα κάνουμε πρώτα το επαναληπτικό εμβόλιο τον άλλο μήνα και θα το συζητήσουμε τότε. Επίσης πήραμε αίμα για να κάνουμε εξετάσεις για λευχαιμία, aids και τελικά πήραμε και για την ξηρή και την οφθαλμική μορφή της περιτονίτιδας. Στην αρχή έλεγα να μην το κάνουμε το τελευταίο, αλλά μου είπε ότι γενικά, αφού παίρνουμε που παίρνουμε αίμα, ας έχουμε έστω μια γενική ιδέα και είπα οκ. δε θα ανησυχήσω πάντως ιδιαίτερα για το τελευταίο, αφού ξέρω ότι είναι μυστήρια τα πράγματα με τον ιό αυτό, τα δύο πρώτα με αγχώνουν. Scared Μάλιστα θα κάνει πλήρη εξέταση και για τα τρία, όχι απλό τεστ για aids και λευχαιμία, γι' αυτό ίσως αργήσουν λίγο τα αποτελέσματα. Αλλά, αφού τον βρήκε κλινικά σε εξαίρετη κατάσταση, κάναμε και το πρώτο μας εμβόλιο (το τετραπλό)! Veryhappy Και επίσης έχω να σας πω το καταπληκτικό ως η πιο περήφανη γατομάνα του κόσμου: Το παιδί μου έκατσε και του πήρε η γιατρός αίμα από το λαιμουδάκι του αφού τον ξύρισε ΧΩΡΙΣ να του κάνει ηρέμηση! Κι εκείνη και ο βοηθός της εντυπωσιάστηκαν πόσο ήρεμος και καλός ήταν. "Πρώτη φορά" μου λέει "παίρνω τόσο αίμα από γάτα χωρίς ηρέμηση"! Αχ, μακάρι να είναι καλά το παιδί μου, τουλάχιστον από λευχαιμία και aids, φοβάμαι πάρα πολύ. pale Κατόπιν αυτών είμαστε σπίτι και ο μικρός από τότε που γυρίσαμε, αφού έφαγε, ήπιε και έπαιξε, κοιμάται στα πόδια μου. Ανησυχώ για τις εξετάσεις, να σας πω, την αλήθεια και θα εκτιμούσα ιδιαίτερα τη θετική σας γατοενέργεια. prosefxi Α, φυσικά και θα ανοίξουμε και θέμα σύντομα. Laughing
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από kat-cats Πεμ Δεκ 27, 2012 1:03 pm

Μπράβο Τζούλι, τα νέα σας υπέροχα και χαίρομαι πολύ!!! Smile
Μην ανησυχείς...όλα θα είναι καλά...τι στο καλό όλα πάνω στο γατούλη θα πέσουν;;; όχι, θα είναι μια χαρά και το πολύ πολύ να χρειαστεί ειδική τροφή και όλα θα είναι μια χαρά!! περαστικά σας και να μας γράψεις τα νεότερα από τις εξετάσεις!!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Πεμ Δεκ 27, 2012 1:10 pm

Κατερίνα μου, για άλλη μια φορά σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ. filaki filaki filaki filaki filaki Η ειδική τροφή και οτιδήποτε αντιμετωπίσιμο δε με πειράζει καθόλου, αφού είχα την τύχη να μπορώ να τον κρατήσω, έχω κάθε πρόθεση να κάνω το καλύτερο του καλύτερου γι' αυτόν. Για ανοσοανεπάρκεια και ειδικά για λευχαιμία φοβάμαι πιο πολύ, που μου είπε πως είναι το χειρότερο, αφού ζούσε έξω, αν και δεν υπάρχει καμία ένδειξη πάνω του για κάτι τέτοιο. Το νωρίτερο που μπορώ να περιμένω πάντως είναι αύριο το απόγευμα για τα πρώτα αποτελέσματα...
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από Osi Πεμ Δεκ 27, 2012 3:56 pm

Τζούλι το Κατσούλι έγραψε:Καλησπέρα σας και μιάου από εμάς!!! Laughing Προ ολίγου γυρίσαμε από τη νέα γιατρό μας και έχουμε πάμπολλα νέα! Αφενός έχω να δηλώσω ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΗ από τη συγκεκριμένη γιατρό, καμία σχέση με τον προηγούμενο. Μου εξήγησε τα πάντα, υπήρξε πολύ προσεκτική και αναλυτική, μου είπε και πράγματα που δεν ήξερα και δεν είχα διαβάσει ούτε εδώ και ήταν πάρα πολύ καλή στο χειρισμό του μικρούλη, το ίδιο και ο βοηθός της. Και φοβερό σύστημα επίσης. Κατόπιν αυτών τον μικρούλη θα τον πηγαίνω εκεί, μου είναι και εξαιρετικά κοντά. Αλλά φυσικά το θέμα μας είναι ο μικρός, τον οποίο, με βάση την εξέταση στο ιατρείο, βρήκε πολύ καλά! Καρδιά τέλεια, μάτια, αυτιά όλα εντάξει, στο στόμα απειροελάχιστη ουλίτιδα, την οποία όμως δικαιολογεί απόλυτα γιατί τώρα βγαίνουν πλήρως τα ενήλικά του δόντια και δε χρειάζεται να κάνουμε κάτι. Για τις διάρροιες μου είπε πως κρίνοντας από τη μορφή είναι ξεκάθαρα κολίτιδα (να σημειωθεί ότι ο μικρός πλέον κάνει πλήρως σχηματισμένα, λίγο μαλακά προς το τέλος) και σε περίπτωση που ξαναγίνει μου σύστησε κάποια άλλη τροφή της hills. Πιθανόν η κολίτιδα προκλήθηκε από απανωτές ιώσεις, κάτι που έφαγε έξω, οτιδήποτε. Σχετικά με τα φάρμακα που μας έδωσε ο άλλος γιατρός, για το ερσέ... μου είπε ότι δεν κάνει τίποτα ιδιαίτερο στην κολίτιδα (όντως την ουσιαστική βελτίωση την είδα μετά από αυτό, ειδικά 2 μέρες μετά τη λήξη της θεραπείας) και ότι το άλλο αντιβιωτικό γενικά έχει κάποιες παρενέργειες στα μάτια και το αποφεύγουν, αλλά εντάξει, καλά τα είδε τα ματάκια του. tongueout Το πολύ ευχάριστο είναι ότι ο μικρούλης μου έχει πάει 3,150 ενώ πριν ένα μήνα ήταν με το ζόρι 2,500!!!! Veryhappy Και μάλιστα με διαιτητική τροφή, αν έτρωγε κανονική θα είχε πάρει κι άλλο μου είπε! Μου είπε σταδιακά να την αλλάξω με άλλη της ρόυαλ και μάλιστα για ενήλικες γάτες, στην ηλικία του αυτό προτείνει, δεν ξέρω γιατί. Και τον βρήκε και πλήρως έτοιμο για στείρωση, αλλά θα κάνουμε πρώτα το επαναληπτικό εμβόλιο τον άλλο μήνα και θα το συζητήσουμε τότε. Επίσης πήραμε αίμα για να κάνουμε εξετάσεις για λευχαιμία, aids και τελικά πήραμε και για την ξηρή και την οφθαλμική μορφή της περιτονίτιδας. Στην αρχή έλεγα να μην το κάνουμε το τελευταίο, αλλά μου είπε ότι γενικά, αφού παίρνουμε που παίρνουμε αίμα, ας έχουμε έστω μια γενική ιδέα και είπα οκ. δε θα ανησυχήσω πάντως ιδιαίτερα για το τελευταίο, αφού ξέρω ότι είναι μυστήρια τα πράγματα με τον ιό αυτό, τα δύο πρώτα με αγχώνουν. Scared Μάλιστα θα κάνει πλήρη εξέταση και για τα τρία, όχι απλό τεστ για aids και λευχαιμία, γι' αυτό ίσως αργήσουν λίγο τα αποτελέσματα. Αλλά, αφού τον βρήκε κλινικά σε εξαίρετη κατάσταση, κάναμε και το πρώτο μας εμβόλιο (το τετραπλό)! Veryhappy Και επίσης έχω να σας πω το καταπληκτικό ως η πιο περήφανη γατομάνα του κόσμου: Το παιδί μου έκατσε και του πήρε η γιατρός αίμα από το λαιμουδάκι του αφού τον ξύρισε ΧΩΡΙΣ να του κάνει ηρέμηση! Κι εκείνη και ο βοηθός της εντυπωσιάστηκαν πόσο ήρεμος και καλός ήταν. "Πρώτη φορά" μου λέει "παίρνω τόσο αίμα από γάτα χωρίς ηρέμηση"! Αχ, μακάρι να είναι καλά το παιδί μου, τουλάχιστον από λευχαιμία και aids, φοβάμαι πάρα πολύ. pale Κατόπιν αυτών είμαστε σπίτι και ο μικρός από τότε που γυρίσαμε, αφού έφαγε, ήπιε και έπαιξε, κοιμάται στα πόδια μου. Ανησυχώ για τις εξετάσεις, να σας πω, την αλήθεια και θα εκτιμούσα ιδιαίτερα τη θετική σας γατοενέργεια. prosefxi Α, φυσικά και θα ανοίξουμε και θέμα σύντομα. Laughing

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Μονο εγω πηρα τον ταρζαν και την τσιτα μαζι σε γατο???

Μπραβο Τζουλι και μικρε αφυδατωμενε!!!!!!!! Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy
υπεροχα νεα!!!
Μη φοβασαι για τις εξετασεις ολα καλα θα πανε! τιποτα δεν θα εχει! θα δεις!
kissss kissss kissss kissss
Osi
Osi
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 4 ζωη να 'χουν...!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ηλιο και παλι ήλιο!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Goldene, Συλβεστρος και Ματίλντα!!!!
Motto : Soft kitty, warm kitty, little ball of fur... Happy kitty, sleepy kitty, pur pur pur....
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2012
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Πεμ Δεκ 27, 2012 4:01 pm

Osi έγραψε:
Τζούλι το Κατσούλι έγραψε:Καλησπέρα σας και μιάου από εμάς!!! Laughing Προ ολίγου γυρίσαμε από τη νέα γιατρό μας και έχουμε πάμπολλα νέα! Αφενός έχω να δηλώσω ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΗ από τη συγκεκριμένη γιατρό, καμία σχέση με τον προηγούμενο. Μου εξήγησε τα πάντα, υπήρξε πολύ προσεκτική και αναλυτική, μου είπε και πράγματα που δεν ήξερα και δεν είχα διαβάσει ούτε εδώ και ήταν πάρα πολύ καλή στο χειρισμό του μικρούλη, το ίδιο και ο βοηθός της. Και φοβερό σύστημα επίσης. Κατόπιν αυτών τον μικρούλη θα τον πηγαίνω εκεί, μου είναι και εξαιρετικά κοντά. Αλλά φυσικά το θέμα μας είναι ο μικρός, τον οποίο, με βάση την εξέταση στο ιατρείο, βρήκε πολύ καλά! Καρδιά τέλεια, μάτια, αυτιά όλα εντάξει, στο στόμα απειροελάχιστη ουλίτιδα, την οποία όμως δικαιολογεί απόλυτα γιατί τώρα βγαίνουν πλήρως τα ενήλικά του δόντια και δε χρειάζεται να κάνουμε κάτι. Για τις διάρροιες μου είπε πως κρίνοντας από τη μορφή είναι ξεκάθαρα κολίτιδα (να σημειωθεί ότι ο μικρός πλέον κάνει πλήρως σχηματισμένα, λίγο μαλακά προς το τέλος) και σε περίπτωση που ξαναγίνει μου σύστησε κάποια άλλη τροφή της hills. Πιθανόν η κολίτιδα προκλήθηκε από απανωτές ιώσεις, κάτι που έφαγε έξω, οτιδήποτε. Σχετικά με τα φάρμακα που μας έδωσε ο άλλος γιατρός, για το ερσέ... μου είπε ότι δεν κάνει τίποτα ιδιαίτερο στην κολίτιδα (όντως την ουσιαστική βελτίωση την είδα μετά από αυτό, ειδικά 2 μέρες μετά τη λήξη της θεραπείας) και ότι το άλλο αντιβιωτικό γενικά έχει κάποιες παρενέργειες στα μάτια και το αποφεύγουν, αλλά εντάξει, καλά τα είδε τα ματάκια του. tongueout Το πολύ ευχάριστο είναι ότι ο μικρούλης μου έχει πάει 3,150 ενώ πριν ένα μήνα ήταν με το ζόρι 2,500!!!! Veryhappy Και μάλιστα με διαιτητική τροφή, αν έτρωγε κανονική θα είχε πάρει κι άλλο μου είπε! Μου είπε σταδιακά να την αλλάξω με άλλη της ρόυαλ και μάλιστα για ενήλικες γάτες, στην ηλικία του αυτό προτείνει, δεν ξέρω γιατί. Και τον βρήκε και πλήρως έτοιμο για στείρωση, αλλά θα κάνουμε πρώτα το επαναληπτικό εμβόλιο τον άλλο μήνα και θα το συζητήσουμε τότε. Επίσης πήραμε αίμα για να κάνουμε εξετάσεις για λευχαιμία, aids και τελικά πήραμε και για την ξηρή και την οφθαλμική μορφή της περιτονίτιδας. Στην αρχή έλεγα να μην το κάνουμε το τελευταίο, αλλά μου είπε ότι γενικά, αφού παίρνουμε που παίρνουμε αίμα, ας έχουμε έστω μια γενική ιδέα και είπα οκ. δε θα ανησυχήσω πάντως ιδιαίτερα για το τελευταίο, αφού ξέρω ότι είναι μυστήρια τα πράγματα με τον ιό αυτό, τα δύο πρώτα με αγχώνουν. Scared Μάλιστα θα κάνει πλήρη εξέταση και για τα τρία, όχι απλό τεστ για aids και λευχαιμία, γι' αυτό ίσως αργήσουν λίγο τα αποτελέσματα. Αλλά, αφού τον βρήκε κλινικά σε εξαίρετη κατάσταση, κάναμε και το πρώτο μας εμβόλιο (το τετραπλό)! Veryhappy Και επίσης έχω να σας πω το καταπληκτικό ως η πιο περήφανη γατομάνα του κόσμου: Το παιδί μου έκατσε και του πήρε η γιατρός αίμα από το λαιμουδάκι του αφού τον ξύρισε ΧΩΡΙΣ να του κάνει ηρέμηση! Κι εκείνη και ο βοηθός της εντυπωσιάστηκαν πόσο ήρεμος και καλός ήταν. "Πρώτη φορά" μου λέει "παίρνω τόσο αίμα από γάτα χωρίς ηρέμηση"! Αχ, μακάρι να είναι καλά το παιδί μου, τουλάχιστον από λευχαιμία και aids, φοβάμαι πάρα πολύ. pale Κατόπιν αυτών είμαστε σπίτι και ο μικρός από τότε που γυρίσαμε, αφού έφαγε, ήπιε και έπαιξε, κοιμάται στα πόδια μου. Ανησυχώ για τις εξετάσεις, να σας πω, την αλήθεια και θα εκτιμούσα ιδιαίτερα τη θετική σας γατοενέργεια. prosefxi Α, φυσικά και θα ανοίξουμε και θέμα σύντομα. Laughing

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Μονο εγω πηρα τον ταρζαν και την τσιτα μαζι σε γατο???

Μπραβο Τζουλι και μικρε αφυδατωμενε!!!!!!!! Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy
υπεροχα νεα!!!
Μη φοβασαι για τις εξετασεις ολα καλα θα πανε! τιποτα δεν θα εχει! θα δεις!
kissss kissss kissss kissss

happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
Όχι, μωρέ, φυσιολογικό είναι να αντιδρά όταν τον ζορίζεις, δεν το περίμενα κι εγώ με τίποτα να καθίσει να του πάρουν αίμα από λαιμό έτσι χωρίς να φρικάρει. Ο Γιόντα μόνο από το πόδι έχει καθίσει, λαιμό ποτέ. Ακόμα και οι γιατροί απόρησαν εκεί, έλεγαν τι φοβερός γάτος που είναι ο μικρούλης. happy2 (Τι χάπατο που είναι έπρεπε να λένε βέβαια μάλλον... happy2 happy2 happy2 happy2 ) Μωρέ, δεν ξέρω για τις εξετάσεις, έχω τρομάξει ιδιαίτερα με τα διάφορα που ακούω και διαβάζω αλλά θα δούμε...
Εσείς πώς πάτε; happy2
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από kat-cats Πεμ Δεκ 27, 2012 4:13 pm

Υπάρχω και εγώ εδώ....η Κίρα, το μαρσουπιλαμί είναι όνομα και πράγμα.... Laughing

Δεν θα έχει τίποτα, θα είναι μια χαρά!!! Smile
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Πεμ Δεκ 27, 2012 4:20 pm

kat-cats έγραψε:Υπάρχω και εγώ εδώ....η Κίρα, το μαρσουπιλαμί είναι όνομα και πράγμα.... Laughing

Δεν θα έχει τίποτα, θα είναι μια χαρά!!! Smile

;;; Εχμ, θα ομολογήσω ότι δεν κατάλαβα το νόημα αυτής της φράσης στο σημείο τούτο, αν και είμαι και λίγο αργής καύσεως. happy2 Αν φάνηκε ότι αγνόησα κάποιο ποστ, ουδέποτε το αγνόησα, απλώς απάντησα στην προηγούμενη σελ. Laughing kissss Αν το νόημα της φράσης ήταν ότι και η Κίρα είναι επίσης η τσίτα και ο ταρζάν μαζί, τότε πάω πάσο. Μάλλον εγώ έπεσα στο πιο βαριεστημένο για οποιαδήποτε αντίδραση πλάσμα της ζούγκλας, τι να πω. happy2
Έντιτ: Ευχαριστώ και πάλι ΠΟΛΥ για την υποστήριξη!
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από kat-cats Πεμ Δεκ 27, 2012 4:51 pm

χαχαχαχαχαχαχα ε ναι κοριτσάκι μου αυτό ακριβώς εννοούσα....me tarzan, you jane!! χαχαχαχα έτσι για να μην έχουν κάποιοι μοναξιές και κάποιοι άλλοι να εκτιμούν την ηρεμία των γατουδίων τους!!! Smile
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από Osi Πεμ Δεκ 27, 2012 5:10 pm

χαχαχαχαχαχαχα!!!
Τοτε Kat-cats ειμαστε στα φυσιολογικα πλαισια ε???

Τζουλακι το μαρσουπιλαμι ειναι παιδικο κινουμενο σχεδιο! πολυ πλακα! αλλα αμα του μοιαζει... με γεια σας...!!! happy2

Εμεις μια χαρα! φτου να μην τον ματιασω! mati mati mati
πηδαει σαν το κατσικι, οταν δεν κοιμαται... και γκρινιαζει και φωναζει αμα θελει να παιξει και δεν τον παιζουμε... γιατι τρωμε μεσημεριανο για παραδειγμα... αυτος ομως δεν πτοειται και συνεχιζει να παιζει μονος του!
Η γουνα του εχει γινει πιο μεταξενια απο ποτε, ο πωπος του εστρωσε και απο κακα ενταξει ειμαστε! Αυτα τα νεα μας!
Osi
Osi
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 4 ζωη να 'χουν...!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ηλιο και παλι ήλιο!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Goldene, Συλβεστρος και Ματίλντα!!!!
Motto : Soft kitty, warm kitty, little ball of fur... Happy kitty, sleepy kitty, pur pur pur....
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2012
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Πεμ Δεκ 27, 2012 5:29 pm

kat-cats έγραψε:χαχαχαχαχαχαχα ε ναι κοριτσάκι μου αυτό ακριβώς εννοούσα....me tarzan, you jane!! χαχαχαχα έτσι για να μην έχουν κάποιοι μοναξιές και κάποιοι άλλοι να εκτιμούν την ηρεμία των γατουδίων τους!!! Smile

Α, ωραία, με τη δεύτερη τουλάχιστον το κατάλαβε το "αργής καύσεως". happy2 Η ηρεμία του ήταν αυτό που κατέστησε το έδαφος πρόσφορο ώστε να μείνει μέσα ο μικρός. Ωστόσο και τέρας ζωηράδας να ήταν (που είναι κάποιες φορές) και πάλι θα τον λάτρευα. Veryhappy

Osi έγραψε:χαχαχαχαχαχαχα!!!
Τοτε Kat-cats ειμαστε στα φυσιολογικα πλαισια ε???

Τζουλακι το μαρσουπιλαμι ειναι παιδικο κινουμενο σχεδιο! πολυ πλακα! αλλα αμα του μοιαζει... με γεια σας...!!! happy2

Εμεις μια χαρα! φτου να μην τον ματιασω! mati mati mati
πηδαει σαν το κατσικι, οταν δεν κοιμαται... και γκρινιαζει και φωναζει αμα θελει να παιξει και δεν τον παιζουμε... γιατι τρωμε μεσημεριανο για παραδειγμα... αυτος ομως δεν πτοειται και συνεχιζει να παιζει μονος του!
Η γουνα του εχει γινει πιο μεταξενια απο ποτε, ο πωπος του εστρωσε και απο κακα ενταξει ειμαστε! Αυτα τα νεα μας!

Το ξέρω το μαρσουπιλαμί με την τεράστια ουρά, για την ακρίβεια από δω μέσα το έμαθα προσφάτως. happy2 Ευτυχώς του μικρούλη δεν του μοιάζει, από καμία άποψη για την ώρα. Αν μακρουλέψει και ζωηρέψει στο μέλλον δεν ξέρω. happy2 ΤΕΛΕΙΑ τα νέα σας, φτου φτου φτου και ξαναφτού, έτσι κι ακόμα καλύτερα να συνεχίσετε! mati

kissss kissss kissss Και στις δύο!

Και κάτι από τα νέα του μικρούλη, το κακό είναι ότι μόλις μου έκανε ένα μικρό εμετό. Με είχε προειδοποιήσει η γιατρός όμως ότι μπορεί να κάνει εμετό, όπως και διάρροια, από το εμβόλιο, και να είναι άκεφος για 24-48 ώρες και να κάνει και πυρετό. Πήγε όμως πριν λίγο στην άμμο του και έκανε τα πιο σχηματισμένα και σφιχτά κακάκια που τον έχω δει να κάνει ποτέ. tongueout Τι να πω, ελπίζω να είναι παροδική αδιαθεσία λόγω του εμβολίου, κατά τα άλλα η διάθεσή του ήταν εξαιρετική ως τώρα.
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Δεκ 28, 2012 6:54 pm

ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ ΣΕ AIDS ΚΑΙ ΛΕΥΧΑΙΜΙΑ Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy
ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy
ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy
ΑΡΝΗΤΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ!!!! Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy
elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από Osi Παρ Δεκ 28, 2012 7:10 pm

Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy
happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
εγω παλι γιατι ημουν σιγουρη οτι θα βγει αρνητικος?????????
Osi
Osi
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 4 ζωη να 'χουν...!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ηλιο και παλι ήλιο!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Goldene, Συλβεστρος και Ματίλντα!!!!
Motto : Soft kitty, warm kitty, little ball of fur... Happy kitty, sleepy kitty, pur pur pur....
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2012
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Δεκ 28, 2012 7:26 pm

Όσι μου filaki filaki filaki Εντάξει μωρέ, ποτέ δεν ξέρεις, ειδικά όταν υπάρχει μεγάλος γατοπληθυσμός, τα λοιμώδη αυξάνονται. pale Αυτό που μου έδινε ελπίδα γενικώς ήταν ότι ενώ έχουμε γάτες έξω 10 ετών και 6 ετών (εκτός από τις νεαρές) και γενικά αρκετά μεγάλες σε ηλικία και ανεμβολίαστες και κυκλοφορούν κάμποσες αστείρωτες πάλι μεγαλούτσικες, δεν είχαμε τίποτα ύποπτες απώλειες ή κάποια να φαίνεται βαριά άρρωστη. Τώρα για την περιτονίτιδα, να σου πω την αλήθεια, ένα ποσοστό το ψιλοπεριμένω να βγει ίσως θετικός, δε θα πανικοβληθώ, αφενός είναι θέμα εργαστηρίου, αφετέρου στην ομάδα ιών δεν είναι και τόσο δύσκολο να εκτεθεί και δε νομίζω ότι μπορεί να προσδιοριστεί με σιγουριά αν είναι όντως ο συγκεκριμένος. Και τόσες γατούλες έχω ακούσει που έχουν και δεν έχουν νοσήσει, οπότε, ό,τι και να βγει (από βδομάδα το περιμένουμε) θα προσπαθήσω να φανώ ψύχραιμη. Α, και με χαροποιεί ιδιαίτερα το γεγονός ότι αφού είναι αρνητικός ο μικρός, λογικά θα είναι αρνητική και η μαμά Ίσιδα! Veryhappy Και κάποιες από τις υπόλοιπες λογικά...
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από SophiCat Παρ Δεκ 28, 2012 7:37 pm

τελεια τα νεακια σας,ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣΣΣΣΣ!!!!! oksmily3
SophiCat
SophiCat
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 113
Αριθμός γατουνίων : 04
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : PHILIA,LIU,
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/11/2012
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 544072g5obtyyvgi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Δεκ 28, 2012 7:40 pm

SophiCat έγραψε:τελεια τα νεακια σας,ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣΣΣΣΣ!!!!! oksmily3

Ευχαριστούμε πάρα πολύ SophiCat με τα υπέροχα γατομωρά!!! kissss kissss kissss
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από Osi Παρ Δεκ 28, 2012 7:58 pm

Η πρωτη μου σκεψη βασικα ηταν αυτη... οτι αν ειχε κατι σοβαρο θα ειχαν και τα υπολοιπα της αυλης οποτε κατι θα καταλαβαινες εστω με τα χρονια... Το θεμα ειναι οτι ο αφυδατωμενος ειναι υγιεστατος!!! οι γενικες βγηκαν? ολα οκ φανταζομαι ε?

Η εξεταση για περιτονιτιδα ειναι ξεχωριστη? εμεις δεν καναμε! ισως επειδη ειχε κανει τα εμβολια... Suspect
Osi
Osi
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 4 ζωη να 'χουν...!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ηλιο και παλι ήλιο!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Goldene, Συλβεστρος και Ματίλντα!!!!
Motto : Soft kitty, warm kitty, little ball of fur... Happy kitty, sleepy kitty, pur pur pur....
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2012
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Δεκ 28, 2012 8:09 pm

Γενικές μου είπε η γιατρός ότι δε χρειάζεται να κάνουμε ακόμα, δε θα της πουν λέει κάτι σε αυτή τη φάση, αφού η κλινική του εικόνα είναι ικανοποιητική. tongueout Δεν επέμεινα, καθώς μου είπε πως στα λοιμώδη πρέπει να δώσουμε έμφαση τώρα. Και γενικά μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη ως γιατρός. Θα τη ρωτήσω βέβαια μήπως πριν τη στείρωση πρέπει να κάνουμε τίποτα προληπτικές εξετάσεις ή και κατά τη στείρωση αν κρίνει πως τότε πρέπει να γίνουν και γενικές. Για περιτονίτιδα ξεχωριστή εξέταση κάνει (πάλι από το αίμα) αλλά άλλου τύπου, που πάντα αργεί να βγει (νομίζω βιοχημικές). Πάντως διάβασα ότι πολύ δύσκολα μια γάτα (ειδικά από αυτές που ζουν έξω) βγαίνει εντελώς αρνητική στην περιτονίτιδα, σημασία έχει ο βαθμός/το ποσοστό. Μου το είπε και η γιατρός ότι στην Ελλάδα είναι πολύ συχνή η εμφάνιση αυτής της ομάδας ιών. Δεν πολυήθελα να την κάνω, αλλά επειδή αφενός υπάρχει ήδη άλλος γάτος στο σπίτι, αφετέρου στο απώτερο μέλλον θα ήθελα να πάρω κι άλλο γατούνι, δεν είναι κακό να δω τι παίζει στο περίπου, αφού κι εκείνη το πρότεινε.
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από Osi Παρ Δεκ 28, 2012 8:17 pm

και εμεις καναμε βιοχημικες αλλα στα χαρτια που μου εδωσε δεν ειδα κατι!! μονο τις γενικες εχω νομιζω.. ουτε θυμαμαι να μου ειπε κατι γι αυτο... Suspect
Osi
Osi
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 4 ζωη να 'χουν...!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ηλιο και παλι ήλιο!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Goldene, Συλβεστρος και Ματίλντα!!!!
Motto : Soft kitty, warm kitty, little ball of fur... Happy kitty, sleepy kitty, pur pur pur....
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2012
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 Empty Απ: Αφυδατωμένος μικρούλης...

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Δεκ 28, 2012 8:32 pm

Να σου πω την αλήθεια, δεν έχω ιδέα και όσο πιο πολύ διαβάζω γι' αυτό το σιχαμένο τον κορονοϊό, τόσο πιο πολύ σκέφτομαι ότι τζάμπα το ψάχνουμε εντέλει... Τίποτα δεν είναι απολύτως σίγουρο, καθώς μόνο ένας ιός από την ομάδα των κορονοϊών μπορεί να υποστεί μετάλλαξη στο σώμα της γάτας (αν υποστεί) και να νοσήσει. Αν έχει εκτεθεί στην ομάδα, πράγμα που αποκαλύπτουν οι εξετάσεις με βάση κάποιες παραμέτρους και όχι με απόλυτη βεβαιότητα, μπορεί να έχει αυτόν ή οποιονδήποτε άλλο της ομάδας. Οποισδήποτε άλλος ιός της ομάδας προκαλεί συνήθως μια ελαφριά διάρροια. Και ακόμα κι αν, ω μη γένοιτο, έχει το συγκεκριμένο ιο, αν το περιβάλλον είναι ευνοϊκό, το ανοσοποιητικό του γατιού χωρίς κάποια καταστολή και κυρίως αν περάσει την ηλικία των 3ετών, δε νοσεί συνήθως. Τώρα για τις βιοχημικές δεν ξέρω ακριβώς τι είναι, απλώς κάπου είχα διαβάσει ότι τον ιό αυτό τον ανιχνεύεις από βιοχημικές. tongueout
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Αφυδατωμένος μικρούλης... - Σελίδα 4 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης