gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τσιμπλούλες γιατι?

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Τσιμπλούλες γιατι? Empty Τσιμπλούλες γιατι?

Δημοσίευση από racmoon Τετ Οκτ 31, 2012 12:02 pm

Γειά σας έχω ένα γατάκι 1.5 μηνών το έχω πάει στον κτηνίατρο για αμπούλα και κρέμα για τα σκουλήκια και για εμβόλιο μου είπε σε δυο εβδομάδες.Όμως εδώ και δυο μέρες έχει τσίμπλες περισσότερο στο ένα ματάκι και φταρνίζεται, όχι συνέχεια, στην διάρκεια τησ μέρας 5 - 10 φορές. Του πλένω με χαμομήλι το ματάκι αλλά δεν υποχωρεί. Ξέρει κάποιος τι άλλο να κάνω? ευχαριστώ και κάποια στιγμή θα ανεβάσω φωτογραφίες για να γνωρίσετε και το δικό μου κουκλάκι!

racmoon
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 31/10/2012
Mood : Τσιμπλούλες γιατι? M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τσιμπλούλες γιατι? Empty Απ: Τσιμπλούλες γιατι?

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Τετ Οκτ 31, 2012 6:26 pm

Καλησπέρα, ίσως το γατάκι έχει πάθει κάποια ελαφριά ρινοτραχειΐτιδα, καλό θα ήταν να το δει άμεσα ο γιατρός μήπως εξελιχθεί σε πιο βαριά. Εφόσον δεν έχει εμβολιαστεί ακόμα, κινδυνεύει από οτιδήποτε.Πολύ πιθανό ο γιατρός να συστήσει κάποιο κολλύριο για το ματάκι και αν όντως έχει ρινοτρ/δα, να δώσει αντιβίωση πριν προχωρήσει στον εμβολιασμό. Όσο πιο μικρό όμως το γατάκι, τόσο πιο ευάλωτο είναι, οπότε καλό θα ήταν να το πάτε το συντομότερο ή να πάρετε έστω ένα τηλ το γιατρό. Smile
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Τσιμπλούλες γιατι? M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τσιμπλούλες γιατι? Empty Απ: Τσιμπλούλες γιατι?

Δημοσίευση από racmoon Τετ Οκτ 31, 2012 10:55 pm

ευχαριστω για το ενδιαφερον αυριο θα μιλησω με τον γιατρο να μου πει τι να κανω γιατι τελευταια ταλαιπωρηθηκα με τα γατουνια και σε αυτο θελω να δωσω μεγαλη προσοχη

racmoon
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 31/10/2012
Mood : Τσιμπλούλες γιατι? M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης