gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

+41
AngelNonh
Kiara!
.fofula.
Gatoplikti
ZACHARIAS
Αννα Μαρια
funambolo
tia
Osi
SophiCat
gigi&nala
purina
Maskotaki
69cats
Τζούλι το Κατσούλι
SuperCatz
Karamela
houlieta
MONDRIAN
Fotoula
Μαυρογατος
cyberkill
alexandrakicat
aporw
otz
Dreamer
vaso
Debbie4ever
mpoulaalekoula
ΒρουκοΜπετινόσπιτο
Дanae
kat-cats
natalouko
koneko
Anatoli
nikos_x
doremi
Gogo Valentinou
Δ²
f.m123
Mary-Fish
45 απαντήσεις

Σελίδα 25 από 29 Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από nikos_x Τετ Μαρ 20, 2013 8:22 am

Σε πολλα ζωα ισως? Και δουλευει μια χαρα.
Την εχω ταισει σε κουταβι 1 μηνα,μουλιασμενη και διαρροιες δεν ειχα.Ας ειναι κ δευτερατζα. Tην σκυλισια ακομα και σε μωρα γατακια την εχω δωσει μουλιασμενη επισης χωρις θεμα (χαχααχαχα δεν θελω σχολια για την σκυλοτροφη σε γατακια)
Οσοι φιλοι κ γνωστοι την χρησιμοποιουν επισης δεν ειχαν θεμα.Εγω σε ολα μου τα ζωα επισης δεν ειχα θεμα.
Να τον βαλω να παρει καμια 10αρια τσουβαλια απο διαφορες και να αποφασισει? Μακαρι,αλλα δεν υπαρχει χρημα για λελουδια, γι αυτο στα πιο safe. happy2
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 33
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από ban13 Τετ Μαρ 20, 2013 11:33 am

Να ρωτησω,ε γω δινω στην δικια μου Royal canin persian kitten, εννοειται δεν εχω παραπομο και ξερω οτι θεωρειται απο τις καλυτερες τροφες, η τιμη της ειναι τσιμπιμενη αλλα καλη μιας και εχω μονο μια γατα, διαβαζοντας εχω πεσει πανω στην Equilibrio για την οποια εχω ακουσει πολυ καλα σχολια και η οποια βγαζει και αυτη για περσιας ανω των 12 μηνων συν οτι ειναι και αυτη super premium μαι με την μιση τιμη απο τη RC, λεω αργοτερα να την δοκιμασω, εχει κανεις αποψη-γνωμη για την εταιρια ?
ban13
ban13
Prime Cat
Prime Cat

Άντρας
Σκύλος
Ηλικία : 41
Αριθμός γατουνίων : 1
Motto : demonio para unos angel para otros
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Bounia

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από otz Τετ Μαρ 20, 2013 1:12 pm

Είναι πολύ καλή τροφή για τα λεφτά της. Βέβαια, είναι να ταιριάξει και στο γατί σου. Οι δικοί μου δεν είχαν πρόβλημα.
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από nikos_x Τετ Μαρ 20, 2013 2:09 pm

Συγκρινε αναλυτικα ολα τα συστατικα των δυο τροφων για αρχη.Μετα ποσοστα φωσφορου,μαγνησιου κτλ μιας κ ειναι σημαντικα για τα περσικα που εχουν ευαισθητα νεφρα.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 33
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από ban13 Τετ Μαρ 20, 2013 3:03 pm

Συγκριτικα με την RC persian μιας και οι δυο απευθυνονται σε 12+ μηνων, παντως πολυ κοντα ειναι στα συστατικα......

Royal Canin persian
πρωτεινη 30%
λιπαρα 22%
φωσφορος 0,72%
μαγνησιο 0,05%

Equilibrio persian
πρωτεινη 32%
λιπαρα 20%
φωσφορος 0,90%
μαγνησιο 0,09%
ban13
ban13
Prime Cat
Prime Cat

Άντρας
Σκύλος
Ηλικία : 41
Αριθμός γατουνίων : 1
Motto : demonio para unos angel para otros
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Bounia

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από nikos_x Τετ Μαρ 20, 2013 3:06 pm

Ναι μοιαζουν πολυ. Μονο η δοκιμη μενει για να πειστεις. Τουλαχιστον 1μιση μηνα ταισμα -σαφως χωρις διαρροιες και εμετους.

Εγω δεν θα πω την γνωμη μου γιατι θα πουν παλι οτι παιρνω ποσοστα happy2
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 33
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από houlieta Τετ Μαρ 20, 2013 7:14 pm

nikos_x έγραψε:Ναι μοιαζουν πολυ. Μονο η δοκιμη μενει για να πειστεις. Τουλαχιστον 1μιση μηνα ταισμα -σαφως χωρις διαρροιες και εμετους.

Εγω δεν θα πω την γνωμη μου γιατι θα πουν παλι οτι παιρνω ποσοστα happy2
Εγω είμαι σίγουρη πάντως!
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από ban13 Τετ Μαρ 20, 2013 7:19 pm

nikos_x έγραψε:
Εγω δεν θα πω την γνωμη μου γιατι θα πουν παλι οτι παιρνω ποσοστα happy2
Μμμμμ μιλας με γριφους γεροντα tafos Suspect
ban13
ban13
Prime Cat
Prime Cat

Άντρας
Σκύλος
Ηλικία : 41
Αριθμός γατουνίων : 1
Motto : demonio para unos angel para otros
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Bounia

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από houlieta Τετ Μαρ 20, 2013 7:20 pm

ban13 έγραψε:
nikos_x έγραψε:Εγω δεν θα πω την γνωμη μου γιατι θα πουν παλι οτι παιρνω ποσοστα happy2
Μμμμμ μιλας με γριφους γεροντα tafos Suspect
O Nίκος προτείνει παντού και πάντα προϊόντα purina..
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από ban13 Τετ Μαρ 20, 2013 7:43 pm

houlieta έγραψε:
ban13 έγραψε:
nikos_x έγραψε:Εγω δεν θα πω την γνωμη μου γιατι θα πουν παλι οτι παιρνω ποσοστα happy2
Μμμμμ μιλας με γριφους γεροντα tafos Suspect
O Nίκος προτείνει παντού και πάντα προϊόντα purina..
Nαι ε δεν το ηξερα, λοιπον οσον αφορα την Proplan εχει kitten αλλα νομιζω τα 40% πρωτεινη ειναι πολυ για περσιας ετσι δεν ειναι ?
ban13
ban13
Prime Cat
Prime Cat

Άντρας
Σκύλος
Ηλικία : 41
Αριθμός γατουνίων : 1
Motto : demonio para unos angel para otros
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Bounia

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από f.m123 Τετ Μαρ 20, 2013 9:27 pm

ban13 έγραψε:
houlieta έγραψε:
ban13 έγραψε:
nikos_x έγραψε:Εγω δεν θα πω την γνωμη μου γιατι θα πουν παλι οτι παιρνω ποσοστα happy2
Μμμμμ μιλας με γριφους γεροντα tafos Suspect
O Nίκος προτείνει παντού και πάντα προϊόντα purina..
Nαι ε δεν το ηξερα, λοιπον οσον αφορα την Proplan εχει kitten αλλα νομιζω τα 40% πρωτεινη ειναι πολυ για περσιας ετσι δεν ειναι ?
http://schesir.com/it/prodotti/gatto/dry-line/hairball
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από koneko Τετ Μαρ 20, 2013 10:46 pm

εδω και πολυ καιρο ακουω για περσικα και ευαισθητα νεφρα και συνεπως τροφη χαμηλη σε πρωτεινη. Που ειναι βασισμενο ολο αυτο; Περισσοτερο για μυθος μου κανει παρα για πραγματικοτητα. Ναι, τα περσικα εχουν προβληματα με πολυκυστικα νεφρα (κληρονομικη παθηση), αλλα αυτο ουδεμια σχεση εχει με την τροφη.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από houlieta Τετ Μαρ 20, 2013 10:51 pm

koneko έγραψε:εδω και πολυ καιρο ακουω για περσικα και ευαισθητα νεφρα και συνεπως τροφη χαμηλη σε πρωτεινη. Που ειναι βασισμενο ολο αυτο; Περισσοτερο για μυθος μου κανει παρα για πραγματικοτητα. Ναι, τα περσικα εχουν προβληματα με πολυκυστικα νεφρα (κληρονομικη παθηση), αλλα αυτο ουδεμια σχεση εχει με την τροφη.
Πιστευω ότι είχες αργήσει πάρα πολύ να μπεις σε αυτό το θέμα και έχουν ξεφυγει εδω μέσα! happy2
Που είσαι βρε πολύπαθη (Ναρουτόπαθη) Ηρω; Στα gourmet θέματα σε περιμένω πως και πως να βάζεις τάξη!
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από f.m123 Πεμ Μαρ 21, 2013 12:26 am

koneko έγραψε:εδω και πολυ καιρο ακουω για περσικα και ευαισθητα νεφρα και συνεπως τροφη χαμηλη σε πρωτεινη. Που ειναι βασισμενο ολο αυτο; Περισσοτερο για μυθος μου κανει παρα για πραγματικοτητα. Ναι, τα περσικα εχουν προβληματα με πολυκυστικα νεφρα (κληρονομικη παθηση), αλλα αυτο ουδεμια σχεση εχει με την τροφη.
Και να έχει κάποια σχέση με την τροφή αυτό, νομίζω ότι με αρκετή υγρασία δεν υπάρχει λόγος τόσης ανησυχίας. Δε γνωρίζω βέβαια κατά πόσο επηρεάζονται tongueout
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από nikos_x Πεμ Μαρ 21, 2013 2:34 am

Για να ξεφυγουμε απ'το ...purin-ικο θεμα(χωρις να χρειαζομαστε ταξη happy2 ).. Μεταξυ των δυο εγω θα διαλεγα Royal canin. Για γνωστους λογους. Smile
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 33
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Μαυρογατος Πεμ Μαρ 21, 2013 3:37 am

nikos_x έγραψε:Σε πολλα ζωα ισως? Και δουλευει μια χαρα.
Την εχω ταισει σε κουταβι 1 μηνα,μουλιασμενη και διαρροιες δεν ειχα.Ας ειναι κ δευτερατζα. Tην σκυλισια ακομα και σε μωρα γατακια την εχω δωσει μουλιασμενη επισης χωρις θεμα (χαχααχαχα δεν θελω σχολια για την σκυλοτροφη σε γατακια)
Οσοι φιλοι κ γνωστοι την χρησιμοποιουν επισης δεν ειχαν θεμα.Εγω σε ολα μου τα ζωα επισης δεν ειχα θεμα.
Να τον βαλω να παρει καμια 10αρια τσουβαλια απο διαφορες και να αποφασισει? Μακαρι,αλλα δεν υπαρχει χρημα για λελουδια, γι αυτο στα πιο safe. happy2
Αφου ειναι βρε Νικο τοσο καλη και δοκιμασμενη γιατι εσυ ταιζεις τον σκυλο σου Αrden? oksmily3
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από koneko Πεμ Μαρ 21, 2013 4:30 am

houlieta έγραψε:Πιστευω ότι είχες αργήσει πάρα πολύ να μπεις σε αυτό το θέμα και έχουν ξεφυγει εδω μέσα! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 986261
Που είσαι βρε πολύπαθη (Ναρουτόπαθη) Ηρω; Στα gourmet θέματα σε περιμένω πως και πως να βάζεις τάξη!

τα εχω δει, αλλα πνιγομαι στις δουλειες και δεν απανταω Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 56971

f.m123 έγραψε:
Και να έχει κάποια σχέση με την τροφή αυτό, νομίζω ότι με αρκετή υγρασία δεν υπάρχει λόγος τόσης ανησυχίας. Δε γνωρίζω βέβαια κατά πόσο επηρεάζονται Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 43833

το κοβω περισσοτερο για μυθο γιατι πολλα περσακια φερουν το γονιδιο των πολυκυστικων νεφρων οποτε και εγινε ο συσχετισμος τροφης με νεφρα. Δεν πιστευω οτι τα νεφρα των περσικων ειναι διαφορετικα παντως απο τις υπολοιπες γατες. Πιο πολυ θα πιστευα τις στομαχικες διαταραχες στα περσακια, παρα την νεφρικη ανεπαρκεια Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 43833
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από nikos_x Πεμ Μαρ 21, 2013 7:29 am

Στοιχιζει η αρντεν 30ευρω το 15κιλο?
ξεκαθαριστε τι ειδους ``καλη`` τροφη θελετε.Καλη και οικονομικη η καλη κ ας κανει οσο οσο. Η τονους για τα λεφτα της ειναι οτι καλυτερο σχεση τιμης-αποδοσης οσο και να μην σας αρεσει Veryhappy

Επισης να συγκρινετε ομοια προιοντα,οχι τη μερα με τη νυχτα.

καλημερουδια!
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 33
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Μαυρογατος Πεμ Μαρ 21, 2013 10:48 am

Νικο, νομιζω οτι το μπερδεμα εχει αρχισει πολυ πιο πριν. Ξερεις πως? Οταν σε καθε αναφορα που γινεται για τροφη μας λες για την Τοnus (που ξερει καλα οτι βαση συστατικων δεν θα επρεπε να κανει πανω απο 20 ευρω το 15) τοτε εσυ το εχεις μπερδεψει! Ειναι πιστευω απο τις χειροτερες επωνυμες (ισως οχι η χειροτερη γιατι υπαρχουν και τα αλλα σκουπιδια της Purina που και αυτα την ιδια τιμη εχουν!) και το οτι εκατσε στο δικο σου ζωο δεν λεει απο μονο του τιποτα. Οταν εγω την ειχα δωσει στην γατα μουετρεχα με τα μωρομαντηλα να την ξεσ*&^ιζω απο την διαρροια. Το οτι την βγαζει η Purina δεν λεει τιποτα απο μονο του,ειδικα μετα τις απειρες στραβες που εχει κανει σαν εταιρια. Για πες μας ενα λογο που ειναι οτι καλυτερο. Ξερεις για παραδειγμα οτι η Britt εχει κατσει μια χαρα στο 90+ % των ζωων που την τρωνε.Ξερεις ποσο εχει η premium σειρα της? Οσο εχει η tonus! Eχεις διαβασει συσταση? Σαφως καλυτερη! Ημερησια ποσοτητα? Πολυ μικροτερη! Το ιδιο ισχυει και με αλλες τροφες που αναφερθηκαν πιο πριν. Καλο ειναι λοιπον να μη κολαμε στην λογικη του τυπου ''αφου την ταιζω εγω τοτε ειναι η καλυτερη!'' Ουτε το μεγεθος της Νestle- Purina εγγυαται την ποιοτητα της τροφης. Το αντιθετο θα ελεγα. Ειναι τυχαιο οτι οι καλυτερες τροφες βγαινουν απο πολυ μικροτερες φιρμες? Αυτη ειναι η γνωμη μου χωρις καμια διαθεση παρεξηγησης ενοειται. Και φυσικα ουτε και εγω εχω ποσοστα απο κανεναν. No
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από houlieta Πεμ Μαρ 21, 2013 11:07 am

nikos_x έγραψε:Στοιχιζει η αρντεν 30ευρω το 15κιλο?
ξεκαθαριστε τι ειδους ``καλη`` τροφη θελετε.Καλη και οικονομικη η καλη κ ας κανει οσο οσο. Η τονους για τα λεφτα της ειναι οτι καλυτερο σχεση τιμης-αποδοσης οσο και να μην σας αρεσει Veryhappy

Επισης να συγκρινετε ομοια προιοντα,οχι τη μερα με τη νυχτα.

καλημερουδια!
Λοιπόν, επειδή το έθιξες...
Η αδελφή μου αγόρασε την tonus του σκύλου 36? τα 15 κιλά.
Να μία τροφή..
εδώ, που συνδιάζει ποιότητα και τιμή πολύ περισσότερο από την tonus..
Και έχω κι άλλες να σου πω!...
Απλά, είπαμε, έχει ξετρελαθεί με την πωλήτρια! happy2
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Μαυρογατος Πεμ Μαρ 21, 2013 11:19 am

Το θεμα δεν ειναι αν υπαρχει ΜΙΑ τροφη με καλυτερη σχεση τιμης-ποιοτητας απο την Tonus αλλα το οτι σχεδον ΟΛΕΣ οι αλλες τροφες σε αυτα τα λεφτα εχουν καλυτερα συστατικα! Απλα σε αυτες δεν πληρωνεις τις διαφημησεις της Purina.
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Mary-Fish Πεμ Μαρ 21, 2013 1:29 pm

Μαυρογατος έγραψε:Ειναι πιστευω απο τις χειροτερες επωνυμες (ισως οχι η χειροτερη γιατι υπαρχουν και τα αλλα σκουπιδια της Purina που και αυτα την ιδια τιμη εχουν!) και το οτι εκατσε στο δικο σου ζωο δεν λεει απο μονο του τιποτα. Οταν εγω την ειχα δωσει στην γατα μουετρεχα με τα μωρομαντηλα να την ξεσ*&^ιζω απο την διαρροια.
Μe2... tafos Kαι πήγαινε και για το no2, 3 φορές τη μέρα. Φοβερή παραγωγή.
Mary-Fish
Mary-Fish
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/05/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Karamela Πεμ Μαρ 21, 2013 1:44 pm

Μαυρογατος έγραψε:Νικο, νομιζω οτι το μπερδεμα εχει αρχισει πολυ πιο πριν. Ξερεις πως? Οταν σε καθε αναφορα που γινεται για τροφη μας λες για την Τοnus (που ξερει καλα οτι βαση συστατικων δεν θα επρεπε να κανει πανω απο 20 ευρω το 15) τοτε εσυ το εχεις μπερδεψει! Ειναι πιστευω απο τις χειροτερες επωνυμες (ισως οχι η χειροτερη γιατι υπαρχουν και τα αλλα σκουπιδια της Purina που και αυτα την ιδια τιμη εχουν!) και το οτι εκατσε στο δικο σου ζωο δεν λεει απο μονο του τιποτα. Οταν εγω την ειχα δωσει στην γατα μουετρεχα με τα μωρομαντηλα να την ξεσ*&^ιζω απο την διαρροια. Το οτι την βγαζει η Purina δεν λεει τιποτα απο μονο του,ειδικα μετα τις απειρες στραβες που εχει κανει σαν εταιρια. Για πες μας ενα λογο που ειναι οτι καλυτερο. Ξερεις για παραδειγμα οτι η Britt εχει κατσει μια χαρα στο 90+ % των ζωων που την τρωνε.Ξερεις ποσο εχει η premium σειρα της? Οσο εχει η tonus! Eχεις διαβασει συσταση? Σαφως καλυτερη! Ημερησια ποσοτητα? Πολυ μικροτερη! Το ιδιο ισχυει και με αλλες τροφες που αναφερθηκαν πιο πριν. Καλο ειναι λοιπον να μη κολαμε στην λογικη του τυπου ''αφου την ταιζω εγω τοτε ειναι η καλυτερη!'' Ουτε το μεγεθος της Νestle- Purina εγγυαται την ποιοτητα της τροφης. Το αντιθετο θα ελεγα. Ειναι τυχαιο οτι οι καλυτερες τροφες βγαινουν απο πολυ μικροτερες φιρμες? Αυτη ειναι η γνωμη μου χωρις καμια διαθεση παρεξηγησης ενοειται. Και φυσικα ουτε και εγω εχω ποσοστα απο κανεναν. No

ο κτηνιατρος μου μετα απο σοβαρο προβλημα που μας εχει τυχει αυτες τις μερες ειναι καθετα αντιθετος με τη nestle οταν του ειπα οτι ταιζω προπλαν..ο συγκεκριμενος εχει κολλημα με τη κτηνιατρικη σειρα της royal, την εμπορικη τη θεωρει απλα marketing..απο κει και περα λεει οχι σε μεγαλες εταιριες..
Karamela
Karamela
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/06/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Μαυρογατος Πεμ Μαρ 21, 2013 1:49 pm

Ο κτηνιατρος μας (ο γνωστος στο Φαληρο) απο την αλλη παρολο που πουλαει κτηνιατρικες της Purina μου συνεστησε να ταιζω μονο grain free τροφες!
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Karamela Πεμ Μαρ 21, 2013 1:58 pm

Μαυρογατος έγραψε:Ο κτηνιατρος μας (ο γνωστος στο Φαληρο) απο την αλλη παρολο που πουλαει κτηνιατρικες της Purina μου συνεστησε να ταιζω μονο grain free τροφες!

ο κτηνιατρος μου δεν πουλαει τιποτα..απλα αυτη ειναι η γνωμη του Smile
Karamela
Karamela
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/06/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Πεμ Μαρ 21, 2013 3:32 pm

Μαυρογατος έγραψε:Νικο, νομιζω οτι το μπερδεμα εχει αρχισει πολυ πιο πριν. Ξερεις πως? Οταν σε καθε αναφορα που γινεται για τροφη μας λες για την Τοnus (που ξερει καλα οτι βαση συστατικων δεν θα επρεπε να κανει πανω απο 20 ευρω το 15) τοτε εσυ το εχεις μπερδεψει! Ειναι πιστευω απο τις χειροτερες επωνυμες (ισως οχι η χειροτερη γιατι υπαρχουν και τα αλλα σκουπιδια της Purina που και αυτα την ιδια τιμη εχουν!) και το οτι εκατσε στο δικο σου ζωο δεν λεει απο μονο του τιποτα. Οταν εγω την ειχα δωσει στην γατα μουετρεχα με τα μωρομαντηλα να την ξεσ*&^ιζω απο την διαρροια. Το οτι την βγαζει η Purina δεν λεει τιποτα απο μονο του,ειδικα μετα τις απειρες στραβες που εχει κανει σαν εταιρια. Για πες μας ενα λογο που ειναι οτι καλυτερο. Ξερεις για παραδειγμα οτι η Britt εχει κατσει μια χαρα στο 90+ % των ζωων που την τρωνε.Ξερεις ποσο εχει η premium σειρα της? Οσο εχει η tonus! Eχεις διαβασει συσταση? Σαφως καλυτερη! Ημερησια ποσοτητα? Πολυ μικροτερη! Το ιδιο ισχυει και με αλλες τροφες που αναφερθηκαν πιο πριν. Καλο ειναι λοιπον να μη κολαμε στην λογικη του τυπου ''αφου την ταιζω εγω τοτε ειναι η καλυτερη!'' Ουτε το μεγεθος της Νestle- Purina εγγυαται την ποιοτητα της τροφης. Το αντιθετο θα ελεγα. Ειναι τυχαιο οτι οι καλυτερες τροφες βγαινουν απο πολυ μικροτερες φιρμες? Αυτη ειναι η γνωμη μου χωρις καμια διαθεση παρεξηγησης ενοειται. Και φυσικα ουτε και εγω εχω ποσοστα απο κανεναν. No

Μαυρόγατε (ναι το έμαθα το γένος, σε είχα μπερδέψει με τον "Μαύρο Γάτο" που νομίζω ότι είναι κοπέλα, συγνώμη Embarassed ), μήπως γνωρίζεις κάποιος ηλ/κό κατάστημα που να διαθέτει την οικονομική σειρά της britt να τη δοκιμάσω; Δεν την έχω βρει πουθενά αυτή την τροφή και θα με ενδιέφερε.
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Μαυρογατος Πεμ Μαρ 21, 2013 4:11 pm

Δεν ξερω καποιο αλλο μαγαζι εκτος απο της Κτηνηατρικης που ειναι και ο αντιπροσωπος. Μπορεις ομως να παρεις ενα τηλεφωνο και να ρωτησεις.
http://www.gr.brit-petfood.com/trophe-gia-skulous-kai-gates-epikoinonia
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Πεμ Μαρ 21, 2013 4:20 pm

Μαυρογατος έγραψε:Δεν ξερω καποιο αλλο μαγαζι εκτος απο της Κτηνηατρικης που ειναι και ο αντιπροσωπος. Μπορεις ομως να παρεις ενα τηλεφωνο και να ρωτησεις.
http://www.gr.brit-petfood.com/trophe-gia-skulous-kai-gates-epikoinonia

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Smile
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Gatoplikti Πεμ Μαρ 21, 2013 4:36 pm

Και γω την britt δεν την έχω δει πουθενά αλλου. Εν τω μεταξύ πηγα στην κτηνιατρικη γιατι έχω διαβάσει οτι έχει πολλά πράγματα σε καλές τιμές, ακομα και ονυχοδρομια πχ αλλα πολύ μιζέρια ! Μονο britt και ελάχιστα πράγματα. Πηγα στο περιστέρι δεν ξέρω αν τα άλλα μαγαζια ειναι μεγαλύτερα και επισης δεν στέλνουν. Οσο για την τιμή δεν μπορεσα να καταλάβω ποια ειναι διοτι οταν ρώτησα μου ειπαν οτι ολες θα πάνε 2,9 το κιλο αλλα ρωτοντας για συσκευασιες μου έλεγαν πολύ παραπανω. Δεν ξέρω με το τσιγκελι μου τα λεγαν.
Παρεμπιπτώντος δεν βλέπω να έχει την outdoor καθολου στο site.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Μαυρογατος Πεμ Μαρ 21, 2013 5:16 pm

Mηπως ενοουσαν 2,90 το κιλο στην μεγαλυτερη συσκευασια? Υποψην οτι η σειρα στις ασπρες σακουλες (care) ειναι η super premium και ειναι πιο ακριβες.Η αληθεια ειναι οτι στο Περιστερι βαριουνται καμια φορα. Απο οτι μου εχει πει φιλος που ψωνιζει απο το μαγαζι του Κορυδαλλου δεν ειχε ποτε προβλημα.
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από f.m123 Πεμ Μαρ 21, 2013 5:55 pm


Μαυρογατος έγραψε:Νικο, νομιζω οτι το μπερδεμα εχει αρχισει πολυ πιο πριν. Ξερεις πως? Οταν σε καθε αναφορα που γινεται για τροφη μας λες για την Τοnus (που ξερει καλα οτι βαση συστατικων δεν θα επρεπε να κανει πανω απο 20 ευρω το 15) τοτε εσυ το εχεις μπερδεψει! Ειναι πιστευω απο τις χειροτερες επωνυμες (ισως οχι η χειροτερη γιατι υπαρχουν και τα αλλα σκουπιδια της Purina που και αυτα την ιδια τιμη εχουν!) και το οτι εκατσε στο δικο σου ζωο δεν λεει απο μονο του τιποτα. Οταν εγω την ειχα δωσει στην γατα μουετρεχα με τα μωρομαντηλα να την ξεσ*&^ιζω απο την διαρροια. Το οτι την βγαζει η Purina δεν λεει τιποτα απο μονο του,ειδικα μετα τις απειρες στραβες που εχει κανει σαν εταιρια. Για πες μας ενα λογο που ειναι οτι καλυτερο. Ξερεις για παραδειγμα οτι η Britt εχει κατσει μια χαρα στο 90+ % των ζωων που την τρωνε.Ξερεις ποσο εχει η premium σειρα της? Οσο εχει η tonus! Eχεις διαβασει συσταση? Σαφως καλυτερη! Ημερησια ποσοτητα? Πολυ μικροτερη! Το ιδιο ισχυει και με αλλες τροφες που αναφερθηκαν πιο πριν. Καλο ειναι λοιπον να μη κολαμε στην λογικη του τυπου ''αφου την ταιζω εγω τοτε ειναι η καλυτερη!'' Ουτε το μεγεθος της Νestle- Purina εγγυαται την ποιοτητα της τροφης. Το αντιθετο θα ελεγα. Ειναι τυχαιο οτι οι καλυτερες τροφες βγαινουν απο πολυ μικροτερες φιρμες? Αυτη ειναι η γνωμη μου χωρις καμια διαθεση παρεξηγησης ενοειται. Και φυσικα ουτε και εγω εχω ποσοστα απο κανεναν. No
Συμφωνώ απόλυτα. Το marketing κάνει φοβερή δουλειά tafos

Μαυρογατος έγραψε:Το θεμα δεν ειναι αν υπαρχει ΜΙΑ τροφη με καλυτερη σχεση τιμης-ποιοτητας απο την Tonus αλλα το οτι σχεδον ΟΛΕΣ οι αλλες τροφες σε αυτα τα λεφτα εχουν καλυτερα συστατικα! Απλα σε αυτες δεν πληρωνεις τις διαφημησεις της Purina.
Επίσης καλό να το σκεφτόμαστε!
Και όσο για το τι δουλειά κάνει η tonus, me3. Το τρίχωμα μαγικά έγινε ένα μαύρο χάλι και μη σχολιάσω το ότι μου έβγαινε πιο ακριβή από τις grain free μηνιαίως, και δε χόρταιναν με καμία κυβέρνηση τα γατιά. Επίσης τα κακά τους ήταν συχνά πιο μαλακά από το συνηθισμένο και η ενέργεια καμία σχέση με τώρα.
Εγώ θέλω τις blue ρεεεε Sad Sad Sad Sad

Μαυρογατος έγραψε:Δεν ξερω καποιο αλλο μαγαζι εκτος απο της Κτηνηατρικης που ειναι και ο αντιπροσωπος. Μπορεις ομως να παρεις ενα τηλεφωνο και να ρωτησεις.
http://www.gr.brit-petfood.com/trophe-gia-skulous-kai-gates-epikoinonia
Τη brit care την έχω βρει με 4.00 ? τη μικρή συσκευασία σε επαρχία που οι τιμές..ξεφεύγουν. Την απλή brit δεν την έχω βρει πουθενά, αλλά φαντάζομαι κάποιο pet shop που συνεργάζεται με την εταιρία θα μπορεί να φέρει κατόπιν παραγγελίας..
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Μαυρογατος Πεμ Μαρ 21, 2013 7:01 pm

H απλη brit αρχισε να εισαγεται σχετικα προσφατα. Για δοκιμη (σε ενα γατουλη που ειχε μαζεψε ενας φιλος) πηρα μια συσκευασια kitten (800γρμ 4ευρω) και την λυσαξε! Ετρωγε με 2 μασελες και δεν ειχε και κανενα προβλημα.
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από cyberkill Πεμ Μαρ 21, 2013 7:33 pm

Αυτή την Brit δεν έχω βρει πουθενά στην Θεσσαλονίκη.
Μόλις έστειλα μαιλ στην Κτηνιατρική Ο.Ε
Για να δούμε
cyberkill
cyberkill
Prime Cat
Prime Cat

Άντρας
Ηλικία : 123
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Σαν το Ελληνικό καλοκαίρι δεν έχει...
Motto : be fuckin polite,is a good start...
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Δ² Πεμ Μαρ 21, 2013 11:55 pm

Εμείς έχουμε δοκιμάσει μόνο κονσερβάκια της Brit, η Δημη έφαγε μία με κοτόπουλο/τυρί και την τσάκισε ολόκληρη (ποτέ δεν έχει ξαναφάει μια ολόκληρη κονσέρβα την ίδια μέρα χωρίς να κάνει εμετό) ενώ η Λίλυ περιφρόνησε επιδεικτικά τη δική της την Kitten (με φιλετάκια κοτόπουλου) και την έφαγαν τα αδέσποτα....

Επίσης παλιά έπαιρνα κάτι λιχουδιές, "Let's Bite" λέγονταν και ήταν υποτίθεται 100% κρέας ή 95% κοτόπουλο, όμως τις έκοψα γιατί διάβασα άσχημα πράγματα για ημι-νωπές τροφές που συντηρούνται σε φακελάκια και η συγκεκριμένη λιχουδιά δεν έγραφε και πολλά στο πίσω μέρος της συσκευασίας...

Αυτό που είναι καταπληκτικό αναφορικά με τη Brit είναι η άμμος της (έχω βαρεθεί να το λέω).
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από otz Πεμ Μαρ 21, 2013 11:59 pm

Την έχουμε δοκιμάσει τη brit την ξηρά, αλλά δεν θυμάμαι αν τους άρεσε. Έχει περάσει καιρός. Πάντως διάρροιες και εμετούς δεν έκαναν.
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 25 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 25 από 29 Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης