gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι...

+2
Δ²
funambolo
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι... Empty 30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι...

Δημοσίευση από funambolo Σαβ Οκτ 13, 2012 7:55 pm

Aντιγράφω από το Φέισμπουκ την αγγελία της ΜΚΟ Γατοομάδας Θεσσαλονίκης...

"ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΥΙΟΘΕΤΗΣΤΕ Η ΦΙΛΟΞΕΝΗΣΤΕ ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝ
---ΠΟΛΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΙΑΜ--
Εδώ βλέπετε τις 35 περιπου γατουλες πουμια ηλικιωμενη κυρια μαζεψε και δεν μπορεσε να στειρωσει και κατέληξαν συλλεκτική κατάσταση. Ο Δήμος Θεσσαλονίκης που ευχαριστουμε, θα στειρωσει τις γατες, μερικες ειναι και εγγυες με την βοήθεια της κτηνιατρικής και ολες πρεπει να δωθουν εκτός απο τις πιο μεγαλες που θα κρατησει η ιδια γιατι δεν δινονται ευκολα.
Τώρα εθελοντες τη βοηθουν να καθαρίσει και να φτιάξει οσο μπορει το σπίτι της μια και ειναι και ηλικιωμένη και επειγει να βρεθουν φιλοξενιες για τα γατακια η υιοθεσιες γιατι η κατασταση αυτη ενοχλει παρα πολυ απο μυρωδια και δυσοσμία πολύ εντονη την πολλυκατοικια και τους ενοικους καθως δεν χρησιμοποιουνταν αμμος ή πελλετ.
Ευχαριστουμε τα σωματεια τον Δημο και την Κτηνιατρική ΑΠΘ για την βοήθεια (Μία πρωτοφανής συνεργασία) και ελπιζουμε να βοηθησετε ολοι που βλεπετε.
ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΜΙΑ?

Δίνονται με την εκπαιδευτική διαδικασία υιοθεσίας μας και ειδική προσαρμογή.Τα δίνουμε μόνο ήδη στειρωμένα, εφόσον κριθείτε κατάλληλος.

Διαβάστε εδώ αρθρα να σας βοηθησουν στη προσαρμογη του νεου γατιου που πηρατε http://www.thessalonikicatgroup.org/newcatathome.htm
ΜΚΟ ΓΑΤΟΟΜΑΔΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Thessaloniki Cat Group NGO
Αρ.Πρωτ.Θεσ/νίκης 47320/2/9/2010
Τηλ. 6979780445 (2-4μμ) και SMS
thessalonikicatgroup@gmail.com
www.thessalonikicatgroup.org

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ
- ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΤΕ ΣΟΒΑΡΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΤΕ ΜΗΝΎΜΑΤΑ ΕΔΩ, ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ."

Το αυθεντικό λινκ στο Φέισμπουκ είναι:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.470158829672228.103979.161825510505563&type=1

Βάζω και μερικές ενδεικτικές φωτογραφίες (στο Φέισμπουκ είναι πάνω από 50)

30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι... 602429_471382076216570_2118147578_n

30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι... 577367_471384246216353_1602976421_n

30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι... 527407_471383726216405_1369979598_n

30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι... 229420_471381576216620_2094445398_n
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : 30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι... M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι... Empty Απ: 30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι...

Δημοσίευση από Δ² Σαβ Οκτ 13, 2012 8:00 pm

Την είδα κι εγώ εχθές την αγγελία...Μπράβο Αθηνά που την ανέβασες κι εδώ. Μακάρι να δοθούν όλα, αλλά με λυπεί πολύ που παίρνουν την απόφαση να κάνουν εκτρώσεις. Τελοσπάντων...tafos
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : 30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι... M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι... Empty Απ: 30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι...

Δημοσίευση από funambolo Σαβ Οκτ 13, 2012 8:11 pm

Εγώ σήμερα την είδα, για να είμαι ειλικρινής. Τόσα πολλά και τόσο όμορφα πλάσματα, σε τόσο τραγικές συνθήκες από άποψη υγιεινής και καθαριότητας, να ζούνε μέσα σε "σπίτι", χωρίς άμμο, μέσα στις ακαθαρσίες τους... Για το ποιόν της κυρίας δεν σχολιάζω τίποτα, γιατί δεν ξέρω τίποτα.
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : 30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι... M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι... Empty Απ: 30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι...

Δημοσίευση από f.m123 Κυρ Οκτ 14, 2012 1:25 pm

Shocked
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : 30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι... M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι... Empty Απ: 30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι...

Δημοσίευση από marina289 Κυρ Οκτ 14, 2012 1:36 pm

Shocked
Πολλά Σιελάκια μαζεμένα! love
Καλή τύχη να έχουν τα πλασματάκια....

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : 30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι... M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι... Empty Απ: 30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι...

Δημοσίευση από funambolo Κυρ Οκτ 14, 2012 3:08 pm

Επειδή προφανώς αναπαράγονταν μεταξύ τους, οι συνδυασμοί τύπου Σιέλ που έχουν προκύψει, έχουν δημιουργήσει πραγματικά ξεχωριστά και πανέμορφα πλάσματα... Με γαλάζια μάτια, απίστευτα χρώματα και συνδυασμούς "μπαλωμάτων", που ακόμη και φωτογραφημένα σε ένα τόσο άσχημο περιβάλλον, μοιάζουν με αναγεννησιακούς πίνακες...
Μακάρι έστω κάποια απ΄αυτά να έχουν καλύτερο μέλλον απ΄ότι παρελθόν...
Όσοι έχτε Φέισμπουκ κι ενδιαφέρεστε, κάντε έναν κόπο να δείτε το αυθεντικό λινκ, κι αν θέλετε προωθήστε.

ΥΓ. Υπάρχει κι ένα ημίαιμο περσο-σιαμεζάκι, αλλά ξέχασα να το βάλω εδώ... tafos
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : 30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι... M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι... Empty Απ: 30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι...

Δημοσίευση από Δ² Κυρ Οκτ 14, 2012 3:49 pm

funambolo έγραψε:
ΥΓ. Υπάρχει κι ένα ημίαιμο περσο-σιαμεζάκι, αλλά ξέχασα να το βάλω εδώ... tafos

Ό,τι θέλεις, πες μου να το προσθέσουμε...blinking
Έχω προωθήσει κι εγώ, είναι σημαντικό δε να προωθήσουν όσοι είναι πάνω προς Θεσσαλονίκη μεριά...
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : 30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι... M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι... Empty Απ: 30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι...

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Κυρ Οκτ 14, 2012 4:44 pm

Είναι Π-Α-Ν-Ε-Μ-Ο-Ρ-Φ-Α!!! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Ειδικά αυτοί οι απίθανοι τύπου πόιντ συνδιασμοί.... lipothymia lipothymia lipothymia lipothymia lipothymia Μακάρι να βρουν όλα ένα όμορφο σπίτι που θα τους χαρίσει τη μέγιστη αγάπη και φροντίδα που πρέπει όλα να απολαύσουν!!! mati mati mati mati mati
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : 30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι... M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι... Empty Απ: 30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι...

Δημοσίευση από natalouko Δευ Οκτ 15, 2012 12:42 pm

Την έχω δει την αγγελία και την έχω προωθήσει!!! salia salia salia
Πολλά σιελάκια μαζεμένα!!!! Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy

Μακάρι να βρουν όλα καλές οικογένειες και γρήγορα!!! Smile Smile Smile Smile
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : 30 Γάτες Συλλέκτριας αναζητούν καλό σπιτάκι... M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης