gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

+23
houlieta
YNL
marina289
Smokys
tzelacat
Chouzouris
loulou
ladycat
Kikiriki
SuperCatz
otz
ΚουκουΒάγια
tsili
Πούπσυ
natalouko
MouSouDa
funambolo
moukelis
LAROGATA
Anatoli
doremi
alex..niaou
ralou
27 απαντήσεις

Σελίδα 9 από 11 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από ralou Τρι Μάης 01, 2012 1:16 pm

Περιμενε λιγακι Αθηνα!
Εχουμε πολλές φωτο ακομα απο το ταξιδι.

Χαχα! Ειδες που η Φρεγια μου όλο και μας εκπλησσει??!!! Laughing Laughing
Οσο για την Εριεττα μας, καλως να μας ορίσει. Αν δε μας ερθει και χρειαστει εκτός απο εισιτηριο και καμια φορτωτικη για το περιεχόμενο... Τι να πω?
prosefxi prosefxi prosefxi elephantrun elephantrun elephantrun
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από doremi Τρι Μάης 01, 2012 4:02 pm

Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy μα τί συμπεθέρα έχω γω! grinning4 worship grinning4 worship grinning4 worship
Δώρα σταμάτα να γκρινιάζεις για την κουκλάρα μας angry3
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από ralou Τρι Μάης 01, 2012 8:55 pm

Ανθισμένη αυλή στο σπίτι της συζύγου του Σέξπιρ
Εδώ είμαστε στο σπίτι της κυρίας Σέξπιρ στο Στρατφορντ. Ααα! Θα σου άρεσε πολύ. Οι κήποι του ήταν γεμάτοι λουλούδια και ο Πιπης μου πόσο χάρηκε! Μύριζε τόσες μυρωδιές και ένα σωρό ζουζουνια πέταγαν από πάνω και έκανε έτσι μια με το χέρι του και τα κατέβαζε κάτω!
Αλλά δεν τα σκότωνε όμως να το ξέρεις!
Μπορεί στο σπίτι του να είναι καταπληκτικός μυγοκυνηγός αλλά εδώ είμαστε σε ξένη χώρα και δεν θέλαμε να δημιουργήσουμε κανένα διπλωματικό επεισόδιο!
Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Pf_a_g11
...
Μπαθ
Εδώ είμαστε σε μια πόλη που την λένε Μπαθ. Έχει ποτάμι και μερικά λουτρά που τα έχουν φτιάξει από τα πολυυυυυ παλιά χρόνια. Και κοίτα τι άλλο ανακάλυψα σε ένα τοίχο εκεί:
Ναι καλέ μαμά! Ειναι μια επιγραφή που γράφει Ελληνικά και μάλιστα ο Πιπης την ψηλάφισε με τα πατούσα του, δεν μπορούσε να το πιστέψει τι είχαμε βρει!
Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Pf_a_b10
Φυσικά γράψαμε τα ονόματα μας στην γέφυρα του ποταμού, είναι παράδοση τα ερωτευμένα ζευγάρια να το κάνουν αυτό!
Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Pf_e_b10
Και στο τέλος δεν αντιστάθηκα στον πειρασμό και έριξα και μια ωραία βουτιά στην πισίνα. Ο Πιπης δεν έπεσε γιατί κάπως του μύριζε το νερό αλλά και ο κόσμος που ήταν γύρω γύρω φώναζε μόλις με είδε ότι είναι βρώμικα. Εγώ πάντως δεν χαμπάριασα και την έριξα την βουτιά μου, αφου το ξέρεις... το νερό είναι το στοιχείο μου!
Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Pf_a_b11

Λιοντάρια Τραφάλγκαρ
Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Pf_a_l11
Σου είχα πει ότι εδω έχουν κάτι τεράστια λιοντάρια σε μια μεγάλη πλατεία. Είναι ωραία και γυαλιστερά και προσπαθήσαμε να κάτσουμε ανάμεσα στα πόδια τους αλλά κάθονταν άνθρωποι εκεί. Φαίνεται τους αρέσει να δείχνουν ευάλωτοι στα πατουσια του μακρινού συγγενή μας. Τέλος πάντων τα καταφέραμε να ανέβουμε και βγάλαμε και εμείς κάποιες φωτο

Στοουνχετζ
Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Pf_a_s10
Εδώ ο Λαρυ μας πήγε σε κάτι πέτρες που είναι λέει αρχαίες. Κανένας δεν επιτρέπεται να τις πλησιάσει αλλά ο Λαρυ έβαλε μέσον, μην ξεχνάς ότι είναι ο επισήμος γάτος της πρωθυπουργικής κατοικίας, και εμάς μας άφησαν και πλησιάσαμε πολύ κοντά. Μέχρι και μια σκάλα μας βρήκαν και ανεβήκαμε στα ψηλά. Ωραία θέα μαμά από εκεί επάνω, καταπράσινη εξοχή και ένα σωρό κοράκια να πετάνε στον ουρανό, πάνω απο τα χωράφια.
Δεν ξέρω γιατί αλλά αισθάνθηκα περίεργα εκεί πάνω... λες και ήταν φορτωμένο με μάγια αυτό το μέρος... ανατρίχιασα! Λένε και κάτι περίεργα πράγματα γι αυτό...
Πάντως, δεν ξέρω αν το βλέπεις εκεί στην βάση της μιας κολόνας, εμείς πήγαμε και αφήσαμε μια Ελληνική κατρουλα γιατί είχαμε πιει και κάτι μπίρες το μεσημέρι και κοντέψαμε να σκάσουμε. Και ο Λαρυ κατούρησε βέβαια και σε βεβαιώνω μαμά ότι και οι Άγγλοι γάτοι κατουράνε ίδια με εμάς... Χαχαχα!

Χαιντ παρκ
Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Pf_a_p10
Να! Εδώ είναι που όλοι λιάζονται ξαπλωμένοι στο γρασίδι. Τι να σου πω καλέ μαμά... δεν θα μπορούσα να ζήσω ποτέ σ αυτή την χώρα. Εγώ το ήλιο που έχουμε στην αυλή μας δεν το αλλάζω με τον δικό τους! Σαν δυσαρεστημένος δημόσιος υπάλληλος που κάνει με το ζόρι την δουλεία του ήτανε! Διόλου δεν ζέσταινε τις γούνες μας...
Σ αυτή την φωτογραφία είναι που καθόμαστε σε ένα παγκάκι με τον Λαρυ και τον Πιπη να ξεκουραστούμε από την τεράστια διαδρομή που είχαμε κάνει.
(Η Φρεγια σκύβει στο αυτί μου και μου ψιθυρίζει
- Ξαφνικά εκεί που καθόμαστε έρχεται δίπλα μας και κάθεται μια άλλη γάτα, μάλλον τουρίστρια ήταν!)

...Ο Πιπης ρουθούνισε δυνατά γιατί μύρισε το άρωμα (της) και μου είπε
-Ο Λαρυ φοράει αυτό το άρωμα ορτανσία μου?? Άπαπα! Το παράκανε σήμερα
Διότι ο Λαρυ ως γνωστόν είναι λιγάκι εεεε... χμ... πως να το πω... λιγάκι θηλυπρεπής, με την καλή έννοια βέβαια. Γι αυτό πήγε το μυαλό του του Πιπη μου σ αυτόν. Το θυμόταν από τότε στον βασιλικό γάμο που τον είχα βοηθήσει να το σκάσει και τον έφερα στο σπίτι μας μέσα σε μια σαμσοναιτ και ο Πιπης είχε οργανώσει το σχέδιο!
-Εεεε... ναι Πιπη μου! Ο Λαρυ είναι! είπα εγώ...
(γιατί το μάτι μου την είχε γνωρίσει την κιουρία που κάθισε δίπλα μας.
Ήταν εκείνη η περσίδα που την είχα συναντήσει όταν είχα πάει στο Χόλιγουντ –θυμάσαι μαμά- και είχαμε παίξει μαζί σε μια διαφήμιση που εγώ ήμουν τάχα άσχημη γιατί έτρωγα τζανκ φουντ και αυτή όμορφη γιατί έτρωγε τάχα μου εκείνες τις κινέζικες γατοτροφές που διαφημίζαμε!
Και σιγά μην έλεγα τίποτα εγώ στο αγόρι μου. Η κιουρία ήταν από τότε πολύ σνομπ, τέλος πάντων, μπορεί να είναι όμορφη αλλά ε! δεν είναι και η Αφροδίτη της Μήλου!!!)

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Ph_com10



Και εδω τελειωνει το Αλμπουμ της Αγγλιας.
Αυριο με το καλο θα δουμε και το αλμπουμ της Ιταλίας που το ζευγος συνόδευε ο Μπιζάρ με την Εριεττα!
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από otz Τρι Μάης 01, 2012 9:02 pm

ralou έγραψε:
Στοουνχετζ
Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Pf_a_s10

happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από marina289 Τρι Μάης 01, 2012 9:10 pm

ralou έγραψε:
Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Ph_com10
veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny
Δεν μπορώ!!
veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny
Τί έχεις κάνει βρε Ραλλού στο κορίτσι σου;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από LAROGATA Τρι Μάης 01, 2012 9:17 pm

Τι ωραία βρε Ρουλιτσα τα καμαρια μας τους κατουρησαν τους κρυοκ@λους τους Εγγλέζους,πολυ το χαρηκα.
Υπεροχες οι φωτοσουπιες και η αφηγηση υπεροχη ,το εχουμε πει είσαι απίθανη grinning4 grinning4 grinning4 worship worship worship
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από ralou Τρι Μάης 01, 2012 9:39 pm

Είδατε βρε παιδια μεχρι που εφτασε η χαρη τους?!!!!!!!
Και που να δειτε στην Ιταλια.

Μαρινα, εγω δεν έκανα τιποτα στο κοριτσι μου.
Αυτη η φωτο ήταν απο τότε που το ειχε σκάσει και πηγε στο Χολυγουντ για να γινει Σταρ γιατι ειχε θυμωσει που καμια γατομαμα εδω δεν ειχε γραψει ότι θέλει να την κλέψει.
Ηθελε να γινει Πατουσα στη θέση της Πατουσας!
Εκανε διάφορες προσπάθειες αλλά τελικα λιγα πράγματα καταφερε και στο τέλος εριξε τα μουτρα της και μας πηρε τηλέφωνο να παμε να την μαζέψουμε.
Ουτε λεφτα για τα ναυλα της δεν της ειχαν μεινει...
Αυτη η φωτογραφία ειναι απο μια διαφημιση που ειχε κάνει εκει στο Αμέρικα... ξέρεις... οι σταρλετς ότι βρουν μπροστά τους το κάνουν στην αρχη μέχρι να γινουν γνωστες.
Αν γινουν ποτε...tongueout
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από funambolo Τρι Μάης 01, 2012 9:55 pm

Εγώ περιμένω να δω την εικονογράφηση και το βιβλίο της Φρέγιας, λέμε!! secret secret blinking blinking blinking prosefxi prosefxi meleti meleti
Αλλά μέχρι τότε..... ξανανα-υποκλίνομαι Ρούλα grinning4 grinning4 grinning4 grinning4 grinning4
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από ralou Τρι Μάης 01, 2012 10:14 pm

Aθηνουλα μου... ξερω γω... δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξη για τα σχέδια της...
Ενθουσιάζεται καμια φορά αλλά συντομα της περνάει.
Υποθέτω ότι αν το κάνει θα το επεξεργαστει στα κρυφα όσο θα ειμαι στο νοσοκομειο τωρα στην αρχη του καλοκαιριου. Δεν θέλει να ειμαι πανω απο το κεφαλι της όταν συγκεντρωνεται γιατι τότε απλά... δεν συγκεντρωνεται! Laughing
Ειναι αληθεια ότι και εμένα με εχει πιάσει τρελη περιέργεια για το τι μπορει να γραψει.
Οσο για την εικονογραφηση... μπααα! Δεν πιανει το χέρι της καθόλου μωρε! Smile Smile Smile
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από houlieta Τρι Μάης 01, 2012 11:04 pm

Εγώ ξερω ότι όλες μόλις παντρεύονται αρχίζουν και νερώνουν το κρασί τους!..
Καθόλου δεν με ευχαριστεί αυτό κυρία Φρέγια...
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από ralou Τρι Μάης 01, 2012 11:22 pm

Θεια Χουλιετα, γιατι το λες αυτο?
Ποτε νερωσα το κρασι μου δηλαδη?
Απο την πρωτη φορα που γνωρισα τον Πιπη μου δεν δηλωσα ότι ειναι ο γατος της ζωης μου? Δεν τον ακουγα και τον συμβουλευομουνα σε ότι μου συνέβαινε?
Γιατι το λες τωρα αυτο?
Αφου ο Πιπης μου ειναι ενας γατος με πυγμη, απόψεις, λογικη τετραγωνη, ψυχραιμία, σταθερότητα!
Εχω αφεθει στα χέρια του δν λέω... Ειναι που ειμαι ερωτευμένη μαζι του.
Αλλά να ξέρεις εγω δεν επεσα με τα μουτρα στον ερωτα. Ξερεις πόσο καιρο μας πηρε να γνωριστουμε, να μάθουμε ο ένας τον άλλον, να τα βρουμε και να ταιριάξουν τα χνωτα μας?
Α! Εμεις δεν ειμαστε σαν αυτα τα ζευγάρια που τα φτιάχνουν σε μια στιγμη, μια ωραια πατουσα, ενα γυριστο μουστάκι, μια φουντωτη ουρα, ενα αφρατο γουναρικο, δεν ειναι καθοριστικά στη δικη μας σχέση.
Ζηλειες (υπερβολικές) πισωγυρίσματα, υστερίες, καυγάδες για το τίποτα και μουτρα χωρις λογο δεν ειναι στο δικο μας οπλοστάσιο.
Να, δες!
Ο Πιπης μου ηταν στο πλευρο μου σαν δοκιμασα την τυχη μου στο Χολυγουντ.
Ηταν εκει όταν παραλιγο να δημιουργηθει διπλωματικο επισόδειο τοτε που βοηθησα τον Λαρυ να το σκάσει απο την Αγγλικη Πρωθυπουργικη κατοικία.
Στο Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων θα ήμαστε όλοι στα πατουσια της Ηλέκτρας αν ο ίδος δεν εβαζε τα πραγματα στη θέση τους και δεν κρατουσε ισορροπίες ζηλευτες και σοφές.
Ακομα και τωρα στο γαμηλιο ταξιδι αυτος ηταν που με μανατζάρισε και φροντισε να κάνω μια αξιοπρπεη εμφάνιση στην οντισιον.
Αυτος ειναι και πάλι τωρα που με προτρέπει να κάνω συγγραφικη καριέρα. Καλα... δεν το έχω αποφασισει καλα καλα, ειναι νωρις ακόμα αλλά ειναι στο πλάι μου και με βοηθάει κα με ενθαρρυνει!
Ετσι ειναι η δικη μας σχέση θεια Χουλιετα!
Και αν φαίνεται ότι κάνω πισω και ζηλευω μερικές φορές και ρωταω την γνωμη του...
... ειναι που τον αγαπαω καλε θεια!
Τον αγαπάω σου λέω!!!

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Hearts
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από funambolo Τρι Μάης 01, 2012 11:51 pm

ralou έγραψε:Aθηνουλα μου... ξερω γω... δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξη για τα σχέδια της...
Ενθουσιάζεται καμια φορά αλλά συντομα της περνάει.
Υποθέτω ότι αν το κάνει θα το επεξεργαστει στα κρυφα όσο θα ειμαι στο νοσοκομειο τωρα στην αρχη του καλοκαιριου. Δεν θέλει να ειμαι πανω απο το κεφαλι της όταν συγκεντρωνεται γιατι τότε απλά... δεν συγκεντρωνεται! Laughing
Ειναι αληθεια ότι και εμένα με εχει πιάσει τρελη περιέργεια για το τι μπορει να γραψει.
Οσο για την εικονογραφηση... μπααα! Δεν πιανει το χέρι της καθόλου μωρε! Smile Smile Smile

Νομίζω ότι αυτήν τη φορά έχει αρχίσει να στριφογυρίζει σοβαρά την ιδέα στο μυαλό της... Εξάλλου, θα έχει την αμέριστη συμπαράσταση και βοήθειά σου για να εμπνευστεί... blinking
Σπόιλερ:
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από houlieta Τετ Μάης 02, 2012 12:19 am

Μα δε λέω ότι φταίει σε τίποτα ο Πίπης, ο οποίος είναι ενας σωστός ΚΥΡΙΟΣ!
Με εσας τις θηλυκές θυμώνω που ξεκινάτε με όνειρα και φιλοδοξίες, που θέλετε να αλλάξετε τον κόσμο, και μόλις δεσετε τον γαιδαρό σας (συγνώμη Πίπη μου) ξυπνάει μέσα σας η ταπεινή νοικοκυρά και μάνα...
Μετά σας φταίνε οι άντρες σας που ψάχνουν αλλού αγάπη!
Πως να του κάνουμε;
Σε κανέναν δεν αρέσει να κοιμάται με την Μποβουάρ και να ξυπνάει με την Βέφα!...
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από funambolo Τετ Μάης 02, 2012 12:21 am

houlieta έγραψε:Μα δε λέω ότι φταίει σε τίποτα ο Πίπης, ο οποίος είναι ενας σωστός ΚΥΡΙΟΣ!
Με εσας τις θηλυκές θυμώνω που ξεκινάτε με όνειρα και φιλοδοξίες, που θέλετε να αλλάξετε τον κόσμο, και μόλις δεσετε τον γαιδαρό σας (συγνώμη Πίπη μου) μετά θέλετε να γίνετε ταπεινές νοικοκυρές...
Μετά σας φταίνε οι άντρες σας που ψάχνουν αλλού αγάπη!
Πως να του κάνουμε;
Σε κανέναν δεν αρέσει να κοιμάται με την Μποβουάρ και να ξυπνάει με Βέφα!...

Φοβάμαι ότι σε κανέναν δεν αρέσει να κοιμάται με την Μποβουάρ γενικώς... Προτιμάται η Σκλεναρίκοβα (που λέγαμε και στο άλλο ποστ). tafos tafos
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από SuperCatz Τετ Μάης 02, 2012 12:41 am

funambolo έγραψε:
Σπόιλερ:

Σπόιλερ:
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από Anatoli Τετ Μάης 02, 2012 12:49 pm

Πω πω τι γινεται εδω!Τι ιστορις ,τι φωτογραφιες! ωραιες αναμνησεις για τον Πιπη και την Φρεγια! flower
Σπόιλερ:
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από natalouko Τετ Μάης 02, 2012 3:03 pm

Τέλεια περάσανε τα παιδιά!!! Laughing Laughing Laughing
Και εμείς μαζί τους με τις περιγραφές σου!! grinning4 grinning4

Όσο για το άλλο θέμα, όλα καλά θα πάνε Ραλλού μας!! blinking blinking blinking
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από doremi Τετ Μάης 02, 2012 5:18 pm

Ρούλα μου! grinning4 worship grinning4 worship grinning4 worship grinning4 worship πόσο ζηλεύω τα παιδάκια μας, τόσα ταξίδια τόσα μεγαλεία! και να μη πουν ελάτε και σεις καλέ! arrogant καλά δεν λέω ότι θα πηγαίναμε οπωσδήποτε αλλά ποτέ δεν ξέρεις. arrogant
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από marina289 Τετ Μάης 02, 2012 6:37 pm

ralou έγραψε:Είδατε βρε παιδια μεχρι που εφτασε η χαρη τους?!!!!!!!
Και που να δειτε στην Ιταλια.

Μαρινα, εγω δεν έκανα τιποτα στο κοριτσι μου.
Αυτη η φωτο ήταν απο τότε που το ειχε σκάσει και πηγε στο Χολυγουντ για να γινει Σταρ γιατι ειχε θυμωσει που καμια γατομαμα εδω δεν ειχε γραψει ότι θέλει να την κλέψει.
Ηθελε να γινει Πατουσα στη θέση της Πατουσας!
Εκανε διάφορες προσπάθειες αλλά τελικα λιγα πράγματα καταφερε και στο τέλος εριξε τα μουτρα της και μας πηρε τηλέφωνο να παμε να την μαζέψουμε.
Ουτε λεφτα για τα ναυλα της δεν της ειχαν μεινει...
Αυτη η φωτογραφία ειναι απο μια διαφημιση που ειχε κάνει εκει στο Αμέρικα... ξέρεις... οι σταρλετς ότι βρουν μπροστά τους το κάνουν στην αρχη μέχρι να γινουν γνωστες.
Αν γινουν ποτε...tongueout
happy2 happy2 happy2
ΡΟΥΛΑ ΕΙΣΑΙ ΑΠΙΘΑΝΗ!!!! grouphug
Θα ψάξω να την βρω την Χολυγουντιανή περιπέτεια της Φρέγιας!

Και βέβαια θα πάνε όλα καλά με το χειρουργείο! flower


υγ μάλλον αυτό είναι ε;;; oksmily3
http://www.gatospito.com/t7676-topic

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από ralou Παρ Μάης 04, 2012 11:05 am

Άντε να δούμε και τις υπόλοιπες φωτογραφίες για να τελειώσει πια αυτό το θέμα του γάμου της Φρεγιας, τόσο καιρό το παλεύω!

Άλμπουμ Ιταλίας

Φοντάνα ντι τρεβι
Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Pf_a_f14
Εδώ είναι η Φοντάνα ντι Tρεβι, γνωστή παγκοσμίως γιατί η Αλίκη Βουγιουκλάκη έχασε μέσα στο νερό το γοβάκι της.
Από τότε δεν αφήνουν κανένα να πλατσουρίσει αλλά εμείς τα καταφέραμε γιατί ο Σοκολατιός, ο αδελφός του Καζανόβα έβαλε κάτι μέσα στην RAI και μας επέτρεψαν να ανέβουμε στα αγάλματα και να κάνουμε ότι θέλαμε! Ο κόσμος εκει γύρω όλο μας τραβούσε φωτογραφίες χαχα! Αλίκη Βουγιουκλάκη φαε την σκόνη μου!!!
Να δες εδώ, είμαι και κούκλα σʼ αυτή την φωτο παρ όλο που δεν φοράω γοβάκια, αν και η γούνα μου κατσάρωσε μετά από την πολλή υγρασία... αλλά χαλάλι! Άξιζε τον κόπο!

Villa Borghese –ναός
Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Pf_a_v10
Εδώ είμαστε στην Βίλα Μποργκέζε. Δεν μπήκαμε μέσα γιατί είχε όλο αγάλματα γυμνών κυριών και μάλιστα αφρατούτσικων! Ε! Δεν ήθελα να σκέφτομαι συνειρμικά τον εαυτό μου, ούτε ήθελα ο Πιπης μου να τις χαϊδεύει με τα πατουσια του! Αλλά πήγαμε στους κήπους που είναι φανταστικοί και εδώ με βλέπεις στον ναό της Άρτεμης που με έβγαλαν τα παιδιά μια φωτογραφία. Της μοιάζω κάπως μου είπαν... Είναι πολύ ευγενικά παιδιά η Εριέττα και ο Μπιζάρ!

Villa Borghese –λίμνη
Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Pf_a_v11
Μέτα κάναμε και βαρκάδα με τον Πιπη μου στην Λίμνη με του κύκνους. Δες πόσο υπέροχο είναι αυτό το μέρος... Πολύ ρομαντικό!
Οι κύκνοι ήταν πολύ ευγενικοί και μόλις έμαθαν ότι είμαστε νιόπαντροι μας ευχήθηκαν να ζήσουμε. Ξέρεις ότι είναι μονογαμικά πλάσματα οι κύκνοι ε? Όμορφοι και μονογαμικοί. Πολύ μ αρέσει όταν ακούω τέτοια!

Κατακόμβες
Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Pf_a_c11
Πωπω καλέ μαμά... τι το θέλαμε και πήγαμε σ αυτό το μέρος! Χωθήκαμε πολύ βαθιά μέσα στην γη και βλέπαμε κάτι θαυμαστά πράγματα που είχαν φτιάξει οι άνθρωποι πριν πολλά πολλά πολλά χρόνια. Κρατούσα σφιχτά το πατούσι του Πιπη γιατί ήταν ζοφερά και αγριευτικά εκεί μέσα, παρ όλο που υπήρχαν παντού φώτα... Και τι θα γίνει δηλαδή αν τα φώτα σβήσουν? Και αν κάνει κανένα –φτου μακριά από μας- σεισμό? Αχ μανουλίτσα μου εσένα σκεφτόμουν με την κλειστοφοβία σου... Θα είχες πάθει την πλάκα σου αν βρισκόσουν εκεί... Αλλά και εγώ είδα και έπαθα να συνέλθω και μόλις βγήκαμε άραξα στον ήλιο μετά για πολλή ώρα. Απαπα! είμαι κορίτσι του ήλιου εγώ!

Η τρατορια με τις πουτανέσκες
Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Pf_a_t11
Εδώ μας βλέπεις με την Εριέττα να τρώμε και να πίνουμε σε μια κλασσική Ρωμαϊκή τρατορία. Είχε κάτι πουτανέσκες και κάτι πίτσες εκεί, γιαμμυυυυ,
πεντανόστιμες! Ευτυχώς τα παιδιά δεν μας άφησαν να πληρώσουμε τίποτα! Όλο αυτοί πλήρωναν, δεν ξέρω, έχω την εντύπωση ότι ο Μπιζάρ είναι από πλούσια οικογένεια και δεν έχει οικονομικό πρόβλημα και είναι και γαλαντόμος γάτος! Στα λέω αυτά για να μην νομίζεις ότι χαλάσαμε λεφτά εκεί στο ταξίδι. Όχι! Όχι! Είμαστε πολύ προσεκτικοί και εγώ και ο Πιπης μου!

Βατικανό
Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Pf_a_t10
Στο Βατικανό πήγαμε για να δούμε τα μουσεία. Αχ! Πολύ θα σου άρεσε να είσαι και συ, είδαμε απίστευτα πράγματα παρ όλο που δεν μας άφησαν να ξαπλώσουμε σε κάτι ωραία υφάσματα που τα λέγανε «ταπισερι» για να μην χαλάσουν. Εγώ πάντως πρόλαβα και έκανα λιγάκι τα νύχια μου σε μια γωνίτσα!
Χαχαχα! Ευτυχώς δεν με είδε κανένας!!!

Ευχές σε ζώα στον άγιο Φραγκίσκο της Ασίζης
Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Pf_a_a10
Α! Εδώ έχει ενδιαφέρον. Στην Ιταλία υπάρχει λέει μια γιορτή που πάνε όλα τα ζωάκια στην εκκλησία και τα ευλογούν οι ιερείς. Μάλιστα ο Άγιος Φραγκίσκος της Ασίζης είναι ο προστάτης τους. Μπροστά σε μία εκκλησία αφιερωμένη σ αυτόν λοιπόν, είχαν συγκεντρωθεί ένα σωρό κόσμος με σκύλους, κότες, καναρίνια, χαμστεράκια, χελώνες και πολλά άλλα ζώα και ο ιερέας τα ευλογούσε. Παραδόξως ελάχιστες γάτες είδαμε κι αυτές κλεισμένες σε γατοφόρους και παρόλο που ο Μπιζάρ είπε να πάμε να πάρουμε και εμείς ευλογία απ τον ιερέα εγώ δεν πήγα. Φοβήθηκα τόσο πολύ καλέ μαμά πως θα με έβαζαν και μένα στη γατοφόρο, μου σηκώθηκε η τρίχα κάγκελο και έφυγα τρέχοντας από εκεί, δεν το διακινδύνευσα!

Άγιος Πέτρος
Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Pf_a_p11
Σε αυτή την μεγάλη εκκλησία μας πήγαν η Εριέττα και ο Μπιζαρ γιατί λέει δεν μπορεί να παει κάποιος στην Ρώμη και να μην την δει από κοντά. Είναι μαστ!
Ωραία ήτανε δεν λέω, κόσμος πολύς και είχαμε πιαστεί χεράκι χεράκι με τον Πιπη μου μην τυχόν και χαθούμε. Είδες τι ωραίοι είμαστε εδώ με το φουλάρι που μου χάρισε η Εριέττα και ο Πιπης με τον κομψό παναμά του?!
Ο Μπιζάρ είπε ότι από ένα φουγάρο εκεί δίπλα, λέει, κάποιες μέρες βγαίνει μαύρος καπνός και ο κόσμος κάθεται γύρω γύρω και κοιτάει πότε θα γίνει άσπρος.
Χαχα! Τι περίεργοι που είναι οι Ιταλοί καλέ μαμά! Γιατί δεν φωνάζουν τον κυρ-Θόδωρο τον καλοριφερατζή που μας φτιάχνει και το δικό μας καλοριφέρ? Με 40 ευρώ το χρόνο θα το είχανε λύσει το πρόβλημα και δεν θα ξεροσταλιάζανε να περιμένουν!!!

Κολοσσαίο
Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Pf_a_c10
Εδώ είναι το Κολοσσαιο! Πολύ μεγάλο μπφχμμ... κο-λοσ-σι-αί-ο θα έλεγα! Κάτι περίεργοι τύποι με στολές αρχαίων Ρωμαίων κάθονταν απ έξω και βγάζαμε φωτογραφίες με τους τουρίστες. Στηθήκαμε και εμείς μαζί τους, μας έδωσαν και κάτι αξεσουάρ και βγάλαμε φωτογραφίες.
Το Κολοσσαιο μαμά, δεν κατάλαβα ακριβώς τι το χρειάζονταν αλλά από κάτι κουβέντες που άκουσα μάλλον το είχαν για ρεστοράν για λιοντάρια! Χαχα! Φαίνεται τους είχαν σε μεγάλη υπόληψη τους μακρινούς συγγενείς μας τότε. Τους φρόντιζαν πολύ!

Ρωμαϊκά ερείπια
Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Pf_a_r10
Ουφ... ατέλειωτα ήταν τα χιλιόμετρα που περπατήσαμε στην Ρώμη. Έχει τόσα πολλά να δεις και ταυτόχρονα να περιγράψεις και στον Πιπη. Εδώ έχουμε εξαντληθεί τελείως και αράζουμε όλοι μαζί σε κάτι αρχαία. Ούτε που θυμάμαι πια τι ήταν. Από κάποια στιγμή και ύστερα όλα τα ερείπια μοιάζουν ακριβώς με αυτό που είναι: Αρχαίες πέτρες!
……
…….
……..

Κλείσαμε τα άλμπουμ για να πάμε για φαγητό. Πέντε ώρες είμαστε πάνω τους με την Φρεγια να μας διηγείται ιστορίες από κάθε μια από τις φωτογραφίες.
Για να πω την αλήθεια υπήρχαν και άπειρες ακόμα. Αλλά άμα τις έβαζα όλες εδώ δεν θα τελείωνα ούτε του χρόνου.

Ελπίζω να καταλάβατε πόσο πολύ όμορφα πέρασαν τα δυο γατιά μας, έμαθαν ένα σωρό πράγματα, μύρισαν Ευρώπη και όσο να ναι αυτό είναι καλό.
Δεν λένε ότι τα ταξίδια διευρύνουν την σκέψη και μεγαλώνουν την καρδιά?
Ε! Το τερπνόν μετά του ωφελίμου
Και ταξίδι του μέλιτος και επιμορφωτικού! blinking

Από αύριο, τα γατιά μας αρχίζουν την κοινή ζωή τους στην καθημερινότητα και εμείς ξανά στην ρουτίνα.
Ήταν μια όμορφη περίοδος της ζωής μου αυτή που πέρασε, παρ όλες τις δυσκολίες τις έννοιες και τα τρεχάματα.
Τέλος καλό όλα καλά!




Μαμααα! Ειναι να ψηφίσουμε την Κυριακή ε? Εμείς γι αυτό ήρθαμε πιο νωρίς από το ταξίδι μας!
Ρε συ Φρέγια... τι να σου πω... εγώ όπως ξέρεις δεν ψηφίζω, αλλά άμα θέλεις εσυ...
Οχι! Δεν θέλω αλλά όσο ναναι μια εμφάνιση αλαμπρατσέτα με τον Πίπη μου, Κυριακη με λιακάδα Μαγιάτικη, πολυ την γουστάρω.
Τι να σου πω κούκλα μου... Μεγάλη γάτα είσαι πια, κάνε ότι πιστευεις εσυ καλύτερο! tongueout
Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Pf_ekl10
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από otz Παρ Μάης 04, 2012 11:17 am

veryfunny veryfunny veryfunny Ποια φωτογραφία να πρωτοσχολιάσω; Με τις μακαρονάδες; Την άλλη στον Άγιο Πέτρο; Στο Βατικανό; Στο Κολοσσαίο;
Πέθανα στο γέλιο, λέμε!

Δεν υπάρχεις! grinning4
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Μάης 04, 2012 11:38 am

Mα τι κριμα να μην τρωνε οι γατες μακαροναδες!Ευτυχως ο Πιπης και η Φρεγια εσπασαν αυτη την προκαταληψη! oksmily3

Οσο για τις εκλογες, το ειπα δεν το ειπα?Θελουν να ψηφισουν! Αντε βρε, να μου πειτε κι εμενα τι θα ψηφισετε μηπως και βγαλω κι εγω ακρη toixo

Υπεροχο το ταξιδι Ρουλιτσα υπεροχες και οι φωτοσουπιες! grinning4
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από natalouko Παρ Μάης 04, 2012 11:40 am

Όντως περάσανε τέλεια τα παιδιά στην Ιταλία!!! kissss kissss kissss
Άντε τώρα και στο επόμενο ταξίδι τους!! Smile Smile Έχουν πολλές ευρωπαικές χώρες να επισκεφτούν ακόμα....και εμείς μαζί τους blinking blinking
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από natalouko Παρ Μάης 04, 2012 11:40 am

Anatoli έγραψε:Mα τι κριμα να μην τρωνε οι γατες μακαροναδες!Ευτυχως ο Πιπης και η Φρεγια εσπασαν αυτη την προκαταληψη! oksmily3

Οσο για τις εκλογες, το ειπα δεν το ειπα?Θελουν να ψηφισουν! Αντε βρε, να μου πειτε κι εμενα τι θα ψηφισετε μηπως και βγαλω κι εγω ακρη toixo

Υπεροχο το ταξιδι Ρουλιτσα υπεροχες και οι φωτοσουπιες! grinning4
Και ο Λούσιφερ τρελαίνεται για μακαρόνια!! Laughing Laughing
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από ralou Παρ Μάης 04, 2012 11:44 am

otz έγραψε: veryfunny veryfunny veryfunny Ποια φωτογραφία να πρωτοσχολιάσω; Με τις μακαρονάδες; Την άλλη στον Άγιο Πέτρο; Στο Βατικανό; Στο Κολοσσαίο;
Πέθανα στο γέλιο, λέμε!

Δεν υπάρχεις! grinning4
Αμ, αυτη που αποφασισαν να ψηφισουν και έχουν και το φακελάκι έτοιμο στο χέρι σαν τις γιαγιαδες...?
Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Pf_ekl10
Τι να πω... tongueout tongueout

Τετα, για κάποιο λόγο το φυλάει επτασφραγιστο μυστικο το τι θα ψηφισει.
Ειναι η πρωτη της φορά και όσο ναναι νομίζει ότι θα κάνει κάτι πάρα πολυ σημαντικο.
Τωρα, το ποιος την καπέλωσε και της εδωσε το φακελάκι στο χέρι... δεν ξέρω... Θα μάθω όμως!

Νικόλααααα! Πάλι πλυση εγκεφαλου έκανες στην γατα????!!!! Madd

Ε! να τον στειλουμε και τον Λουσιφερ στην Ιταλία γαμηλιο ταξιδι βρε Ναταλία μου!
Να τα φαει στην ... πηγη!

ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από natalouko Παρ Μάης 04, 2012 11:56 am

ralou έγραψε:
otz έγραψε: veryfunny veryfunny veryfunny Ποια φωτογραφία να πρωτοσχολιάσω; Με τις μακαρονάδες; Την άλλη στον Άγιο Πέτρο; Στο Βατικανό; Στο Κολοσσαίο;
Πέθανα στο γέλιο, λέμε!

Δεν υπάρχεις! grinning4
Αμ, αυτη που αποφασισαν να ψηφισουν και έχουν και το φακελάκι έτοιμο στο χέρι σαν τις γιαγιαδες...?
Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Pf_ekl10
Τι να πω... tongueout tongueout

Τετα, για κάποιο λόγο το φυλάει επτασφραγιστο μυστικο το τι θα ψηφισει.
Ειναι η πρωτη της φορά και όσο ναναι νομίζει ότι θα κάνει κάτι πάρα πολυ σημαντικο.
Τωρα, το ποιος την καπέλωσε και της εδωσε το φακελάκι στο χέρι... δεν ξέρω... Θα μάθω όμως!

Νικόλααααα! Πάλι πλυση εγκεφαλου έκανες στην γατα????!!!! Madd

Ε! να τον στειλουμε και τον Λουσιφερ στην Ιταλία γαμηλιο ταξιδι βρε Ναταλία μου!
Να τα φαει στην ... πηγη!

Φοβάμαι πώς αν πάει Ιταλία, δεν θα ξαναγυρίσει.. tafos tafos Μακαρόνια, πίτσες και ωραία κορίτσια...τι περιμένεις? Να επιστρέψει?? angry2 angry2
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από ralou Παρ Μάης 04, 2012 11:59 am

Θα στειλουμε και την Ηλεκτρα μαζι να τον προσέχει!
Εχει σιδηρα πυγμη η Ηλέκτρα, απο το αυτι θα τον φερει πισω, αν κολλησει στην ντολτσε βιτα! Laughing
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από natalouko Παρ Μάης 04, 2012 12:09 pm

ralou έγραψε:Θα στειλουμε και την Ηλεκτρα μαζι να τον προσέχει!
Εχει σιδηρα πυγμη η Ηλέκτρα, απο το αυτι θα τον φερει πισω, αν κολλησει στην ντολτσε βιτα! Laughing
Θα τον συμμαζέψει ή θα ξεσαλώσει και εκείνη?? Laughing Laughing Laughing
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από moukelis Παρ Μάης 04, 2012 1:22 pm

Μαρη Εριεττα ασε κατω τη μακαροναδα!Μη μου τσαμπουνας οτι δε θες να γινεις μανα για να μη χαλασεις τη σιλουετα σου,που εχεις γινει σαν πιθαρι της Πομπηιας δε σε πειραζει! Madd
Να ζησουν τα παιδια να πανε πολλα ακομη ταξιδια,να χαιρομαστε κι εμεις με τις χαρες τους.
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από funambolo Παρ Μάης 04, 2012 1:29 pm

moukelis έγραψε:Μαρη Εριεττα ασε κατω τη μακαροναδα!Μη μου τσαμπουνας οτι δε θες να γινεις μανα για να μη χαλασεις τη σιλουετα σου,που εχεις γινει σαν πιθαρι της Πομπηιας δε σε πειραζει! Madd
Να ζησουν τα παιδια να πανε πολλα ακομη ταξιδια,να χαιρομαστε κι εμεις με τις χαρες τους.

happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2

Αχ Ρουλίτσα, με τσάκισες, τη λατρεύω τη Ρώμη!!! Respect για πολλοστή φορά worship worship worship worship worship worship worship worship worship worship worship worship worship worship
Να σας ζήσουν τα παιδιά και καλό βόλι!!! (Άντε και του χρόνου στη Νέα Υόρκη, που έχει και πολύ σούσι για να διατηρείται η σιλουέτα geek geek geek )
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από marina289 Παρ Μάης 04, 2012 1:34 pm

Ρούλα......
δεν έχω λόγια....
Να είσαι καλά, να είσαι γερή , χαίρομαι που νιώθω ότι υπάρχουν -και- τέτοιοι άνθρωποι ανάμεσά μας!


kissss

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Μάης 04, 2012 2:02 pm

Πυθαρι της Πομπηιας!!! happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από doremi Παρ Μάης 04, 2012 5:45 pm

Ρουλίτσα μας, ευχαριστούμε για τη χαρά που μας έδωσες και για το γέλιο που μας χάρησες! happy2 grinning4 happy2 grinning4 τα γατιά μας πέρασαν υπέροχα και μαζί τους εμείς! filaki
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από ralou Παρ Μάης 04, 2012 8:18 pm

Συμπεθέρα, να μας ζησουν και να τα χαιρόμαστε τα παιδια.
Νοιωθω ότι όλη αυτη η ιστορία τους με την αλληλοαπαγωγη και το γαμο και το γαμηλιο ταξίδι τους έκανε καλο και τα έκανε να πατησουν γερα στα πατουσια τους.
Παντα τετοια να έχουμε, αντε και στα αλλά δυο σου παιδια! luck luck
Για την μικρη, οταν ερθει η ωρα της θα την στείλουμε ταξίδι του μέλιτος στην Νεα Υορκη!

Οποτε, Αθηνα, θα γινει πραγματικοτητα η ευχη σου γιατι να ξέρεις το δικο μου όνειρο ειναι να πάω ακριβως στην Νεα Υόρκη.
Αν παντρευτει κανένα άλλο γατοζευγαρι θα πάω και γω μαζι του, ως... ξερω γω... ως αμπιγιεζ ίσως ή ως κροκετοκουβαλητης.
Κατι θα βρω! Δεν πρόκειται να χάσω την ευκαιρία! Και δεν ειναι το σουσι που ποθω...όχι!
Ειναι τα μουσεια... αχ αυτα τα μουσεια... Sad

Δωρα, βρισκω εδω την ευκαιρία να ευχαριστησω την κόρη σου και τον γαμπρό σου για την υπέροχη φιλοξενία που επεφυλαξαν στα γατιά μας.
Αμα ειναι λαρτζ οι γατες...!
Και ΟΧΙ! δεν υπαινισσομαι ότι η Εριεττα ειναι λαρτζ σαν πυθάρι της Πομπηιας! Madd
Αυτα τα λες εσυ.
Το ποσο κομψη ειναι η Εριεττα το ειδαμε στην φωτο της έξω απο τα Μπερμπερις. Μια φινα Ιταλιδα όλο ομορφια κα χαρη!

Τελος Ναταλία νομίζω ότι εγω ξέρω την θυγατέρα σου κάπως καλυτερα απο σένα. Μπορει να ειναι κι αυτη κατα βάθος εκφυλοφατσα -όλα τα πρόσωπα της εξουσίας ειναι κάπως εκφυλα- αλλά όταν έχει μια αποστολη να φερει σε πέρας, όλα αυτα τα παραμερίζει.
Το τι κάνει βεβαια στον ελευθερο χρόνο της δεν το ξέρω.
Ελπιζω πάντως να φυλάγεται απο τους παπαρατσι και... και τους μυωδεις καμαριέρους! Laughing Laughing Laughing
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από funambolo Παρ Μάης 04, 2012 8:24 pm

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 Nyc_logo_fa_small_colour

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 9 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 9 από 11 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης