gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

+23
houlieta
YNL
marina289
Smokys
tzelacat
Chouzouris
loulou
ladycat
Kikiriki
SuperCatz
otz
ΚουκουΒάγια
tsili
Πούπσυ
natalouko
MouSouDa
funambolo
moukelis
LAROGATA
Anatoli
doremi
alex..niaou
ralou
27 απαντήσεις

Σελίδα 7 από 11 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από doremi Δευ Απρ 23, 2012 6:44 pm

Όχι μωρέ, δεν είναι ζηλιαρόγατο το γατί μου No (εμένα μου λεςblinking
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από ralou Δευ Απρ 23, 2012 9:10 pm

Δεν το πιστευω... μολις τα καταφερα και έσβυσα ενα τεράστιο κειμενο με απαντησεις σε όλους...
Sad Sad pc
Ασπετατε! Το ξαναγραφω!
spast
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από ralou Δευ Απρ 23, 2012 9:55 pm

Ολα ξεκινησαν απο αυτο το σχόλιο που ειχε βάλει η Αθηνα στην αρχη του θέματος
funambolo έγραψε:http://www.nuovitalenti.rai.it/dl/NuoviTalenti/Page-d8ce18a1-f74a-40ea-8042-a5ddf2bb67a3.html tafos
(Δεν έχει αγγλικό μενού, καθότι οι Ιταλοί έχουν ένα θεματάκι με τα αγγλικά, αλλά είναι το site της RAI για τα νέα ταλέντα tafos )
Μετα με παρακινησε η Τετα
Τετα το έχω παρατηρησει ότι ποτε δεν θεωρεις ότι τελειωσε μια ιστορία της Φρεγιας αλλά πάντα πιστευεις ότι έχει και συνέχεια Smile Smile Smile
Ετσι ξεκινησε αυτη η ιστορία με την Τσινεσιτα αλλά βεβαια δεν θα ειχε καταφερει να συμβει αν...
...Η Δωρα δεν μιλουσε στον Καζανοβα,
ο οποιος μιλησε στον αδελφό του τον Σοκολατένιο,
ο οποίος μιλησε στον μπαμπά του , παρουσιαστη της RAI
o οποιος μιλησε στον διεθυντη του οργανισμου
... και έτσι κατορθωσαν τα κορίτσια να τολμησουν και να πετυχουν στο εγχειρημα!
Οποτε, Αθηνα, Τετα και Δωρα, ναι! ναι! ψαξτε απο τωρα να βρειτε τουαλέτα, διότι οποτε τα κορίτσια γινουν Σταρ και πάνε να παραλάβουν το Οσκαρ θα σας έχουν εξασφαλίσει θέσεις στην πρωτη σειρα του Kodak Thearte για να σας τιμησουν!

Ειρηνη, μπορω να φανταστω την Ιριδα στα πατωματα!
Να την περιορίσεις λιγακι την μικρη σου. Ενος χρονου γατι ειναι ακομα, αν δεν ενηλικιωθει να πηξει το μυαλο της, μην την αφηνεις να κάνει όνειρα και μην την εκθέσεις στην σοου μπιζ μέχρι να εισαι σιγουρη ότι ξερει να το διαχειριστεί!
Οσο για τον Τσιλι μας, δεν εχω καμια αμφιβολία για την χαρα του. Ειναι αδελφες ψυχές μωρε με την Φρεγια μου, η φιλία τους ηταν πάντα μια σταθερα στην ζωή της. Σιγουρα θα τα έχουν συζητησει στο τηλέφωνο με τον Πιπη και την δικιά μου και ειμαι βεβαιη ότι και εκεινος θα την συμβουλεψε σωστα απο την μεριά του!

Ουτε κι εγω πιστευω Μαρία ότι θα ζηλέψει ο Πιπης μας!
Ο Πιπης ειναι ότι πιο καλο συνέβη στην ζωή της Φρεγιας ποτε.
Ειναι το μοναδικο πλάσμα που την γνωρίζει καλυτερα ακομα και απο εμάς.
Να κοιταχτε! Ακομα και όταν η Φρεγια το ειχε σκάσει και πηγε στο Χολιγουντ να κάνει καριέρα και να γινει Σταρ, ο Πιπης το γνωριζε. Ηταν επίσης ο μοναδικος αναμεσα μας που δεν αγωνιουσε ουτε ότι θα της συμβει τίποτα ουτε ότι δεν θα την ξαναδουμε στην Ελλάδα!
Δεν ηταν ότι δεν ειχε εμπιστοσυνη στο τελέντο της.
Ειναι πως ηξερε ότι το κορίτσι του θα προσπαθουσε μόνο με ευπρεπη μέσα να πετυχει και απο ότι φαινεται αυτα δεν πιάνουν εκει στο Χολιγουντ...
Και δειτε τωρα ότι όχι μονο ειναι γνωστης όλων των κινησεων της αλλά την βοηθάει, την συμβουλευει και την συγκρατει στα δυσκολα!
Α! ναι! Ειναι ευτυχης ο συνδυασμος.
Συζυγος και Ατζέντης... δυο σε ενα!
Ως μανα ειμαι ευτυχης για αυτο

Ναταλια, παργματικα τετοια τελέντα δεν πρεπει να μένουν κρυφα...
Πάντως, θα την πω την αμαρτία μου... δεν ξέρω τι θα κάνει η Βαγια αλλά για την δικιά μου θα πάρω μετρα να εεε... χμ... βάλω κάποια φραγη σ όλο αυτο.
Ειναι ενθουσιασμένη τωρα, πλέει σε πελάγη ευτυχίας αλλά απο εκει μέχρι τελικά να γινει Σταρ... ξερω γω... ειναι μακρυς ο δρομος και γεμάτος παγιδες.
Μην σας πω ότι ο μπαμπα Νικόλας δεν βλέπει με καθόλου καλο μάτι όλα αυτα και προβλέπω...
Α-μαν! Βρε λέτε να μας προκυψει Τουρκος Πατριάρχης πατέρας που κλεινει την κορη του στο σπιτι γιατι παρακουσε τις εντολές του και έκανε του κεφαλιου της.
Αχ Φρεντά μου... εεε.. Φρεγια μου ήθελα να πω... δυσκολα τα πράγματα τα βλέπω κι ας εισαι παντρεμένη γατα!

Η... τελευταία φραση απανταει και σε σένα Ειρηνάκι μου που αναρωτιέσαι " μα βρε Ρούλα, πως σου ήρθαν όλα αυτά στην γκλάβα???"
Αργία μητηρ πάσης κακίας (και μ@λ@κι@ς θα ελεγα εγω)
Ειμαι εναμιση χρόνο άνεργη, δεν μπορω να περπατησω ουτε μέχρι το φουρνο να πάρω ψωμι κάθε μέρα και το μονο που μένει ειναι να βλέπω Τουρκικα σηριαλ στην Του βου!
Ε! για να μην ξεπεσω εντελως, βαζω το μυαλο μου να γραφει αυτες τις σαχλαμαρουλες που thank God σας φτιαχνουν το κέφι -και χαίρομαι τόσο πολυ γι αυτο!!!
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από ralou Δευ Απρ 23, 2012 10:03 pm

Οσο για την Χιονάτη Βαγια...
Για να πω την αληθεια δεν πιστευα στα μάτια μου όταν διάβαζα την επιστολη!
Ποτε γινανε κολλητες αυτες, ποτε τα ειπανε, ποτε τα κανονισανε... δεν πηρα ειδηση.
Την Χιονάτη πάντως την ειχα για μια αριστοκρατισσα γατα που θα ηθελε ίσως να διακριθει στην συγγραφη εμβρυθων κειμενων, επιστημονικών κατα προτιμηση, και οι δαφνες που θα διεκδικουσε να ήταν περισσοτερο του πνευματος και λιγότερο του θεάματος.
Αλλά βεβαια με τετοια εμφάνιση θεικη που έχει ίσως αυτο να την αδικουσε... η λαμψη της πρέπει να φανει στην παγκοσμια σκηνη, η ποιότητα της να γοιητευσει την Σφαιρα!
Γιατι ειμαι σιγουρη ότι μπορει να το κάνει...
Αλλωστε, το μηλο κάτω απο την μηλιά θα πέσει και η Χιονάτη μπορει να ακολουθησει την ποιοτικη καριέρα στης γατομαμας της
Αντιθετως η Φρεγια τι μπορει να κάνει δηλαδη?
Αν πεσει κάτω απο την δικια της μηλιά, το πολυ πολυ να γραφει εκτενη κειμενάκια σε ενα φορουμ το μέλλοντος με τιτλο
"Γατοσπιτο, η Δευτερη Γενια"
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από LAROGATA Δευ Απρ 23, 2012 10:04 pm

Ρουλίτσα η φαντασία σου δεν έχει όρια .Τη μυθοπλασία την παίζεις στα δάχτυλα!!Χίλια μπράβο!! grinning4 grinning4 grinning4 grinning4 grinning4 worship Όσο για τα κορίτσια μας ,στρώστε τα κόκκινα χαλιά!! Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από funambolo Δευ Απρ 23, 2012 10:50 pm

ralou έγραψε:
Αργία μητηρ πάσης κακίας (και μ@λ@κι@ς θα ελεγα εγω)
Ειμαι εναμιση χρόνο άνεργη, δεν μπορω να περπατησω ουτε μέχρι το φουρνο να πάρω ψωμι κάθε μέρα και το μονο που μένει ειναι να βλέπω Τουρκικα σηριαλ στην Του βου!
Ε! για να μην ξεπεσω εντελως, βαζω το μυαλο μου να γραφει αυτες τις σαχλαμαρουλες που thank God σας φτιαχνουν το κέφι -και χαίρομαι τόσο πολυ γι αυτο!!!

Εγώ θα σταθώ σ' αυτό το κομμάτι.
Ρούλα δεν ξέρω τι δουλειά έκανες πριν την κακιά ώρα της ανεργίας, επειδή όμως εγώ λόγω δουλειάς αναγκαστικά διαβάζω καθημερινά πολλές δεκάδες κείμενα θα ήθελα να πω τα εξής: τα δικά σου ξεχειλίζουν από αγάπη κι από πραγματική ευαισθησία, με ό,τι αυτό συνεπάγεται: εγνοια, ελπίδα, φόβο, παράπονο, ανασφάλεια, γλυκύτητα, συμπαράσταση, ενδιαφέρον για τους συνανθρώπους σου (και τα συν-ζώα φυσικά) είναι μόνον μερικές λέξεις που μου έρχονται στο μυαλό. Και πάνω απ ΄όλα από αλήθεια. Οι ιστορίες σου έχουν τη δική σου αλήθεια κι αυτό από μόνο του θα αρκούσε να τις κάνει τόσο ξεχωριστές, αλλά γίνονται ακόμη πιο ξεχωριστές από τον τρόπο της γραφής σου. Έχω δει πολλές φορές να γράφεις ότι δεν θα είχε κανένα νόημα να εκδώσεις τέτοιες ιστορίες, νομίζω όμως ότι θα έπρεπε να το ξανασκεφτείς. Είμαι σίγουρη ότι ακόμη κι αν δεν είναι ιστορίες για τις γάτες μας, θα είναι ιστορίες για τις καρδιές μας.
Έχω ζήσει στο πετσί μου το τι σημαίνει να μη μπορείς να πας ούτε στο μπάνιο από τον πόνο, κι έχω μείνει ακίνητη επτά μήνες με επέμβαση στο νωτιαίο μυελό, στον αυχένα, με την απειλή της παράλυσης (δύο μήνες η αναμονή για το χειρουργείο, τρεις μήνες η ανάρρωση κι επιπλέον άλλοι δύο ανάρρωσης γιατί τινάχτηκε στον αέρα όταν έπαθε παράλληλα εγκεφαλικό ο πατέρας μου και χρειάστηκε να τρέξω, χωρίς ουσιαστικά να μπορώ). Νομίζω ότι μπορώ να νιώσω το τι βιώνεις. Και νομίζω ότι ίσως γι΄αυτό μπορώ να πω με περισσότερη βεβαιότητα ότι αυτά που γράφεις δεν είναι επ΄ουδενί σαχλαμαρούλες. Είναι η μετουσίωση της αγωνίας σε ψυχή και σε δύναμη, κι αυτό είναι από τα δυσκολότερα πράγματα που μπορεί να επιτύχει ένας άνθρωπος... flower
Με συγχωρείτε αν το βάρυνα, αλλά ήθελα εδώ και καιρό να τα πω αυτά στη Ρούλα και μου βγήκαν αυθόρμητα Embarassed
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από moukelis Δευ Απρ 23, 2012 11:05 pm

Μαρη συμπεθερα απο ποτε το γυριζεις απο το αερομπιπ στο σοβαρο...
Ραλλουκα ραβομαστε οικογενειακως,πηραν και της Μόιρας τα μυαλα αερα και θα παει στην πρωτη μαμα της στην Κωνσταντινουπολη λεει να περασει οντισιον!
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από LAROGATA Δευ Απρ 23, 2012 11:08 pm

funambolo έγραψε:
ralou έγραψε:
Αργία μητηρ πάσης κακίας (και μ@λ@κι@ς θα ελεγα εγω)
Ειμαι εναμιση χρόνο άνεργη, δεν μπορω να περπατησω ουτε μέχρι το φουρνο να πάρω ψωμι κάθε μέρα και το μονο που μένει ειναι να βλέπω Τουρκικα σηριαλ στην Του βου!
Ε! για να μην ξεπεσω εντελως, βαζω το μυαλο μου να γραφει αυτες τις σαχλαμαρουλες που thank God σας φτιαχνουν το κέφι -και χαίρομαι τόσο πολυ γι αυτο!!!

Εγώ θα σταθώ σ' αυτό το κομμάτι.
Ρούλα δεν ξέρω τι δουλειά έκανες πριν την κακιά ώρα της ανεργίας, επειδή όμως εγώ λόγω δουλειάς αναγκαστικά διαβάζω καθημερινά πολλές δεκάδες κείμενα θα ήθελα να πω τα εξής: τα δικά σου ξεχειλίζουν από αγάπη κι από πραγματική ευαισθησία, με ό,τι αυτό συνεπάγεται: εγνοια, ελπίδα, φόβο, παράπονο, ανασφάλεια, γλυκύτητα, συμπαράσταση, ενδιαφέρον για τους συνανθρώπους σου (και τα συν-ζώα φυσικά) είναι μόνον μερικές λέξεις που μου έρχονται στο μυαλό. Και πάνω απ ΄όλα από αλήθεια. Οι ιστορίες σου έχουν τη δική σου αλήθεια κι αυτό από μόνο του θα αρκούσε να τις κάνει τόσο ξεχωριστές, αλλά γίνονται ακόμη πιο ξεχωριστές από τον τρόπο της γραφής σου. Έχω δει πολλές φορές να γράφεις ότι δεν θα είχε κανένα νόημα να εκδώσεις τέτοιες ιστορίες, νομίζω όμως ότι θα έπρεπε να το ξανασκεφτείς. Είμαι σίγουρη ότι ακόμη κι αν δεν είναι ιστορίες για τις γάτες μας, θα είναι ιστορίες για τις καρδιές μας.
Έχω ζήσει στο πετσί μου το τι σημαίνει να μη μπορείς να πας ούτε στο μπάνιο από τον πόνο, κι έχω μείνει ακίνητη επτά μήνες με επέμβαση στο νωτιαίο μυελό, στον αυχένα, με την απειλή της παράλυσης (δύο μήνες η αναμονή για το χειρουργείο, τρεις μήνες η ανάρρωση κι επιπλέον άλλοι δύο ανάρρωσης γιατί τινάχτηκε στον αέρα όταν έπαθε παράλληλα εγκεφαλικό ο πατέρας μου και χρειάστηκε να τρέξω, χωρίς ουσιαστικά να μπορώ). Νομίζω ότι μπορώ να νιώσω το τι βιώνεις. Και νομίζω ότι ίσως γι΄αυτό μπορώ να πω με περισσότερη βεβαιότητα ότι αυτά που γράφεις δεν είναι επ΄ουδενί σαχλαμαρούλες. Είναι η μετουσίωση της αγωνίας σε ψυχή και σε δύναμη, κι αυτό είναι από τα δυσκολότερα πράγματα που μπορεί να επιτύχει ένας άνθρωπος... flower
Με συγχωρείτε αν το βάρυνα, αλλά ήθελα εδώ και καιρό να τα πω αυτά στη Ρούλα και μου βγήκαν αυθόρμητα Embarassed
πες της τα βρε Αθηνα γιατι εμας δεν μας πιστευει οταν της τα λεμε. oksmily3 Η Ρουλιτσα μας ειναι ολα αυτα που λες και ακομα περισσοτερα και αυτο αλλωστε το δειχνουν τα γραφτα της tafos
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από funambolo Δευ Απρ 23, 2012 11:10 pm

moukelis έγραψε:Μαρη συμπεθερα απο ποτε το γυριζεις απο το αερομπιπ στο σοβαρο...
Ραλλουκα ραβομαστε οικογενειακως,πηραν και της Μόιρας τα μυαλα αερα και θα παει στην πρωτη μαμα της στην Κωνσταντινουπολη λεει να περασει οντισιον!

Εχμμμ... υπάρχουν κάτι όροι στην ψυχιατρική γι αυτό, αλλά ας μην εμβαθύνουμε tafos geek crazy crazy
Μήπως να πω και στον Shaggy αν ενδιαφέρεται για ένα ριμέικ του "9,5 εβδομάδες"? geek geek geek
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από ralou Δευ Απρ 23, 2012 11:43 pm

Αχ! Αχ βρε Αθηνα! filaki filaki filaki
Σπόιλερ:
Ο Σαγκυ στις 9,5 βδομάδες ε?!!! χμ...
Καλο θα ητανε...
Αλλά δεν ξέρω μωρε... Δες πως καταντησε ο πρωτος πρωταγωνιστης της ταινίας. Δεν θέλουμε για το όμορφο αγόρι μας τετοια μοιρα! Θέλουμε??
Λενε ότι καποιες ταινίες σερνουν μια καταρα πάνω τους που περνάει στους ηθοποιους που παιξανε σ αυτες.
Μηπως να τον προωθουσαμε για το ρεμεικ του "Τιτανικου" που φερνει λιγο και στον Λεοναρντο ντι Καπριο???

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Saggy-10

Αχ βρε Δωρα!
Γιατι πάει Κων/πολη η Μοιρα για οντισιον???
Μηπως θέλει να παιξει σε Τουρκικο σηριαλ????? Shocked Shocked Shocked Shocked
Οχι μωρε το κοριτσι.
Σοβαρη γατα και μανα, με αντρα και σπιτι να ξεμυαλιστει και να τρεχει???!!!
Η μηπως προκειται για διαγωνισμο ομορφιάς ???!!!!
Αν ειναι έτσι μάλιστα!
Σ αυτες ις περιπτωσεις οι συμμετεχουσες δεν δειχνουν μονο ενα κομψο κορμακι ή ενα θεικο κεφάλι, αλλά ξαδιπλωνουν και την προσωπικοτητα τους. Δεν ειναι απλο πραγμα να το καταφέρει μια γατα αυτο!

Τελος πάντων, επειδη πάντα ενθαρρυνω τα πλάσματα γυρω μου να παίρνουν στα χέρια τους την ζωή τους... αμα το θέλει εκεινη ο.κ.! Να βοηθησουμε όσο μπορουμε!

Μαρακι μου!!!
filaki filaki filaki filaki

ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από SuperCatz Τρι Απρ 24, 2012 1:06 am

funambolo έγραψε:
ralou έγραψε:
Αργία μητηρ πάσης κακίας (και μ@λ@κι@ς θα ελεγα εγω)
Ειμαι εναμιση χρόνο άνεργη, δεν μπορω να περπατησω ουτε μέχρι το φουρνο να πάρω ψωμι κάθε μέρα και το μονο που μένει ειναι να βλέπω Τουρκικα σηριαλ στην Του βου!
Ε! για να μην ξεπεσω εντελως, βαζω το μυαλο μου να γραφει αυτες τις σαχλαμαρουλες που thank God σας φτιαχνουν το κέφι -και χαίρομαι τόσο πολυ γι αυτο!!!

Εγώ θα σταθώ σ' αυτό το κομμάτι.
Ρούλα δεν ξέρω τι δουλειά έκανες πριν την κακιά ώρα της ανεργίας, επειδή όμως εγώ λόγω δουλειάς αναγκαστικά διαβάζω καθημερινά πολλές δεκάδες κείμενα θα ήθελα να πω τα εξής: τα δικά σου ξεχειλίζουν από αγάπη κι από πραγματική ευαισθησία, με ό,τι αυτό συνεπάγεται: εγνοια, ελπίδα, φόβο, παράπονο, ανασφάλεια, γλυκύτητα, συμπαράσταση, ενδιαφέρον για τους συνανθρώπους σου (και τα συν-ζώα φυσικά) είναι μόνον μερικές λέξεις που μου έρχονται στο μυαλό. Και πάνω απ ΄όλα από αλήθεια. Οι ιστορίες σου έχουν τη δική σου αλήθεια κι αυτό από μόνο του θα αρκούσε να τις κάνει τόσο ξεχωριστές, αλλά γίνονται ακόμη πιο ξεχωριστές από τον τρόπο της γραφής σου. Έχω δει πολλές φορές να γράφεις ότι δεν θα είχε κανένα νόημα να εκδώσεις τέτοιες ιστορίες, νομίζω όμως ότι θα έπρεπε να το ξανασκεφτείς. Είμαι σίγουρη ότι ακόμη κι αν δεν είναι ιστορίες για τις γάτες μας, θα είναι ιστορίες για τις καρδιές μας.
Έχω ζήσει στο πετσί μου το τι σημαίνει να μη μπορείς να πας ούτε στο μπάνιο από τον πόνο, κι έχω μείνει ακίνητη επτά μήνες με επέμβαση στο νωτιαίο μυελό, στον αυχένα, με την απειλή της παράλυσης (δύο μήνες η αναμονή για το χειρουργείο, τρεις μήνες η ανάρρωση κι επιπλέον άλλοι δύο ανάρρωσης γιατί τινάχτηκε στον αέρα όταν έπαθε παράλληλα εγκεφαλικό ο πατέρας μου και χρειάστηκε να τρέξω, χωρίς ουσιαστικά να μπορώ). Νομίζω ότι μπορώ να νιώσω το τι βιώνεις. Και νομίζω ότι ίσως γι΄αυτό μπορώ να πω με περισσότερη βεβαιότητα ότι αυτά που γράφεις δεν είναι επ΄ουδενί σαχλαμαρούλες. Είναι η μετουσίωση της αγωνίας σε ψυχή και σε δύναμη, κι αυτό είναι από τα δυσκολότερα πράγματα που μπορεί να επιτύχει ένας άνθρωπος... Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 24219
Με συγχωρείτε αν το βάρυνα, αλλά ήθελα εδώ και καιρό να τα πω αυτά στη Ρούλα και μου βγήκαν αυθόρμητα Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 323663
Αθηνά, Ρούλα.. Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 952616 Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 193169
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από doremi Τρι Απρ 24, 2012 8:38 am

Αθηνά μου ελπίζω να καταλάβει η Ρούλα μας ότι τόσο καιρό που της μιλάμε για να κάνει κάτι με το ταλέντο της είχαμε δίκιο. kissss kissss kissss
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από marina289 Τρι Απρ 24, 2012 10:05 am

Aαααχχχχχ....
happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 (1000 ακόμα τέτοια εμοτικον )

grouphug

grinning4 grinning4 grinning4 grinning4 grinning4 grinning4 grinning4 (1000 ακόμα τέτοια εμοτικον )

Πώς καταφέρνεις να γράφεις τόσο πολύπλευρα, να βγάζεις -και- χιούμορ, -και- συναίσθημα , -και- μελαγχολία, και...,και..., και...,και... (τα είπε η Αθηνά πιο πάνω), tongueout είσαι απίστευτος πομπός συναισθημάτων και ενέργειας! Αυτή η πηγή εύχομαι πάντα να είναι έτσι αστείρευτη...

Επίσης, πώς τα κατάφερες και ανακάτεψες στο μίξερ την Έλλη Λαμπέτη, τη Ρία Αντωνίου,τον Σεφερλή και τον Ψάλτη, μαζί με φιλόδοξα τρελλόγατα, με studio cinecitta, ...δεν μπορώ...έχω πεθάνει στα γέλια, κάθετι που διάβαζα το έκανα εικόνα ...τη Χιονάτη να κάνει...γαργάρες και ασκήσεις φωνητικής, το τρελλόγατο τη Φρέγια να μπαίνει στο google translate... happy2 , να πίνουν στην πρωθυπουργική κατοικία το τσάι τους.... Τί σουρεαλισμός είναι αυτός!

Εκπληκτικό! Άσε που είσαι η ζωντανή απόδειξη ότι τα σεντόνια όχι μόνο βαρετά μπορεί να μην είναι , αλλά απολαυστικότατα, ανάλογα με τον γράφοντα... filaki

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από otz Τρι Απρ 24, 2012 2:13 pm

Συμφωνώ με τη Μαρίνα και έχω να συμπληρώσω ότι, αν έγραφες βιβλίο, θα το αγόραζα χωρίς καν να διαβάσω την περίληψη.
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από Anatoli Τρι Απρ 24, 2012 2:26 pm

Κι εγω πιστευω οτι η Ρουλα θα μπορουσε ανετα να γραψει εστω παραμυθακια για μικρα παιδια με γατες ή χωρις. Ισως με μια προσεγγιση για να φερει τα μικρα παιδια πιο κοντα στα ζωα.

Και ναι Ρουλα, εννοειται οτι οι ιστοριες της Φρεγιας δεν τελειωνουν ποτε! blinking
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από funambolo Τρι Απρ 24, 2012 2:46 pm

Anatoli έγραψε:Κι εγω πιστευω οτι η Ρουλα θα μπορουσε ανετα να γραψει εστω παραμυθακια για μικρα παιδια με γατες ή χωρις. Ισως με μια προσεγγιση για να φερει τα μικρα παιδια πιο κοντα στα ζωα.

Και ναι Ρουλα, εννοειται οτι οι ιστοριες της Φρεγιας δεν τελειωνουν ποτε! blinking

Αυτό είχα κι εγώ στο μυαλό μου ακριβώς!! Ιστορίες για παιδιά και ζώα!! Νομίζω ότι είναι ιδανικό θέμα για τη Ρούλα!! meleti meleti meleti

Τα "βαριά" δεν τα συνεχίζω εδώ, για να μην διαμαρτυρηθεί και η Φρέγια στο τέλος. Υπάρχουν πάντα τα πμ escape
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από moukelis Τρι Απρ 24, 2012 3:31 pm

Ραλλου θα παει στη μαμα της την πρωτη λεει,που μενει εκει,να περασει οντισιον για τουρκικο σηριαλ.Τι να πω,παραπονιεται οτι ολοι πανε στο εξωτερικο,τσιλιμπουρδιζουν,παντρευονται,και θελει κι αυτη να αναγνωριστει απο τους θαυμαστες της.Για καλλιστεια δεν ειναι,αυτο με την προσωπικοτητα δεν το'χουμε. happy2 Ηρθε ενας γατοφιλος θειος του Δημητρη τις προαλλες,χαϊδεψε ολες μας τις γατες,και η Μόιρα καθοταν στο γατοδεντρο (ουτε που πηρε χαμπαρι οτι ηρθε ανθρωπος) και κοιτουσε τον τοιχο.Την περιεργαστηκε καλα καλα ο ανθρωπος και μετα μας ρωτησε με τακτ:"Αυτο το καημενο ειναι αναπηρο,δεν ακουει;" happy2
Ενα βιβλιο για παιδακια θα ηταν ο,τι ομορφοτερο νομιζω.
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από funambolo Τρι Απρ 24, 2012 3:59 pm

moukelis έγραψε:Ραλλου θα παει στη μαμα της την πρωτη λεει,που μενει εκει,να περασει οντισιον για τουρκικο σηριαλ.Τι να πω,παραπονιεται οτι ολοι πανε στο εξωτερικο,τσιλιμπουρδιζουν,παντρευονται,και θελει κι αυτη να αναγνωριστει απο τους θαυμαστες της.Για καλλιστεια δεν ειναι,αυτο με την προσωπικοτητα δεν το'χουμε. happy2 Ηρθε ενας γατοφιλος θειος του Δημητρη τις προαλλες,χαϊδεψε ολες μας τις γατες,και η Μόιρα καθοταν στο γατοδεντρο (ουτε που πηρε χαμπαρι οτι ηρθε ανθρωπος) και κοιτουσε τον τοιχο.Την περιεργαστηκε καλα καλα ο ανθρωπος και μετα μας ρωτησε με τακτ:"Αυτο το καημενο ειναι αναπηρο,δεν ακουει;" happy2
Ενα βιβλιο για παιδακια θα ηταν ο,τι ομορφοτερο νομιζω.

happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από ralou Τρι Απρ 24, 2012 8:58 pm

Σας ευχαριστω όλες κοριτσουδες μου! filaki filaki filaki filaki filaki filaki
Καμια φορά θα σας βάλω ενα μικρο παραμυθάκι για παιδια που ειχα σκαρωσει ενα απογευμα, πριν δυο χρόνια. Το μοναδικο κείμενο που εχω γραψει κατα παραγγελία απο οικολογο φιλη μου, που η ομάδα της ηθελε να περασει στα παιδια το μηνυμα για την καταστροφη του Κορινθιακου Κολπου.
Ταξιδευει ακομα νομιζω στα σχολεια της περιοχης, μέσα σε ενα προγραμμα ενημερωσης.
Smile

Δωρα, πρεπει να μιλησουμε οπωσδηποτε στο Μοιράκι!
Μα... τουρκικο σηριαλ!!!
Δηλαδη, αν δω την Βασιλισσα να παιζει την αναξιοπαθουσα μεγαλοκοπέλα που ο καλος της την απατα με την ξαδέλφη του πατριου της...
... θα πεθάαααααανω! No
Η Μοιρα μπορει να γινει γνωστη ως επιστημονας! Εγω δεν τ΄ακουω αυτα περι κουφαμάρας. Η Μοιρα απλά δεν θέλει να συχρωτίζεται με τον χυδην όχλο ακόμα και αν ειναι ζωο/γατόφιλος.
Αν ειχε ρθει στο σπίτι σου κανένας Χοκινς, θα σου ελεγα εγω αν θα ειχε πιασει κουβεντουλα μαζι του για την μαθηματικη αποδειξη των μαυρων τρυπων και άλλα τετοια, που εμείς ουτε τα πλησιάσουμε απο μακρια δεν μπορουμε!!!
Αμ πως! Laughing
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από moukelis Τρι Απρ 24, 2012 9:25 pm

happy2 happy2 happy2 happy2
Καλα αυτο ηταν οτι πιο ακυρο εχω ακουσει για το μουμουρακι!Μια φιλη μου την αποκαλει Μαρια Κιουρι κοροϊδευτικα! happy2
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από doremi Τρι Απρ 24, 2012 9:39 pm

Ναι αλλά δεν μας λες επ'ακριβώς που στηρίζεται την άποψη αυτή! angry2 Τί κάνει το κορίτσι και την λέτε ούφο δηλαδής! Madd

στο θέμα της περικαλώ πολύ Laughing
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από ralou Τρι Απρ 24, 2012 9:39 pm

moukelis έγραψε: happy2 happy2 happy2 happy2
Καλα αυτο ηταν οτι πιο ακυρο εχω ακουσει για το μουμουρακι!Μια φιλη μου την αποκαλει Μαρια Κιουρι κοροϊδευτικα! happy2
χα!
Τοσα ξέρει τόσα λέει! arrogant arrogant arrogant
Αντε μην κάτσω και γραψω την πληρη ιστορία της Μοιρα με όλες τις -καλα κρυμμένες- λεπτομέριες της επιστημοσυνης της!
Και την ιστορία, όπου παρα τριχα έχασε το Νομπελ απο τον κυριο που αναφέρω παραπάνω!!!

Εγω ρε σεις γνωρίζω όλα τα γατιά σας καλυτερα απο τον καθένα!
Μου λένε τα πάντα εμένα και αποκαλυτουν τις μυστικές σκέψεις τους και ξεδιπλωνουν τα ταλέντα τους και ...
Τελος πάντων... ας μην πω άλλα και σας κάνω να ντραπειτε!
Μπφφχμμμμ! Madd
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από Kikiriki Τετ Απρ 25, 2012 12:26 pm

Α ρε Ρούλα με την σταρ κόρη!!!
Πάντως Ρούλα, μη το γελάς για το βιβλίο με τις γατοιστορίες! Σκέψου πως και ο Γουολτ Ντίσνευ έγινε, όχι απλά διάσημος, δίνοντας ανθρώπινη συμπεριφορά σε σε ζώα!!!!
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από ralou Τετ Απρ 25, 2012 12:29 pm

Κορη μας ειναι Κικη!
Κορη μας!
Χωρις εσένα δεν θα ειχα στα χέρια μου αυτο το υπέροχο κοριτσι. kissss
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από houlieta Τετ Απρ 25, 2012 3:30 pm

Αυτο το thread το διαβάζω καιρό και δεν ξέρω από που να πιαστώ να γράψω..
Και ξέρεις τι παθαίνω;
Αυτο που παθαίνω όταν το σπίτι είναι πολύ ακατάστατο ας πουμε, ή οι αυλές έχουν πολλά φύλλα και σκουπιδάκια και λάσπες επειδή έβρεξε ενώ ταυτόχρονα τα εξω γατόνια πλατσούριζαν στα χώματα...


ΠΕΛΑΓΩΝΩ


suicide suicide suicide suicide suicide
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από ralou Τετ Απρ 25, 2012 10:01 pm

Xαχαχα!
Σε καταλαβαίνω!
Το παθαινω κι εγω σε πολυσέλιδα threads. Embarassed
Το καθαρο κειμενο με τις περιγραφες του γάμου κτλ να φανταστεις, ήταν 33 σελίδες του γουρντ.
Ειναι αληθεα ότι τα πραγματα περιπλέκονται κάπως, γιατι η Φρεγια δεν θα δεχόταν να παντρευτει στο Δημαρχειο της γειτονιάς με νοικιασμένο νυφικο και δυο μαρτυρες.
Ειναι μερικές φορές που αυτη η γάτα παθαίνει κρισεις μεγαλειου!
Χωρις απαγωγη, πλοιο, ελικοπτερα, διασημους κομπάρσους, δεξιωσεις, φιλους εκλεκτους μαζί της, ενα γατομπαμπα να λειωνει στα ποδια της και μια γατομανα στα προθυρα υστερίας, δεν το φχαριστιέται blinking

Μετα, με πιάνουν και τα συναισθηματικα και το ανοιγω το πράγμα.
Ετσι κι αλλιως μια κορη μου έλαχε κι αυτη γουνινη... να μην της κάνω ενα μεγαλοπρεπη γάμο??!!

Και ξέρεις κάτι houlieta... ομολογω ότι και το μυαλο μου ειναι τις περισσοτερες φορες
"σπίτι πολύ ακατάστατο , οι αυλές έχουν πολλά φύλλα και σκουπιδάκια και λάσπες επειδή έβρεξε ενώ ταυτόχρονα τα εξω γατόνια πλατσούριζαν στα χώματα..."
Οποτε αυτο βγαίνει στο thread!
Laughing Laughing Laughing Laughing

filaki filaki

ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από doremi Τετ Απρ 25, 2012 10:29 pm

kissss
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από ladycat Πεμ Απρ 26, 2012 12:09 am

funambolo έγραψε:
Anatoli έγραψε:Κι εγω πιστευω οτι η Ρουλα θα μπορουσε ανετα να γραψει εστω παραμυθακια για μικρα παιδια με γατες ή χωρις. Ισως με μια προσεγγιση για να φερει τα μικρα παιδια πιο κοντα στα ζωα.

Και ναι Ρουλα, εννοειται οτι οι ιστοριες της Φρεγιας δεν τελειωνουν ποτε! blinking

Αυτό είχα κι εγώ στο μυαλό μου ακριβώς!! Ιστορίες για παιδιά και ζώα!! Νομίζω ότι είναι ιδανικό θέμα για τη Ρούλα!! meleti meleti meleti

Τα "βαριά" δεν τα συνεχίζω εδώ, για να μην διαμαρτυρηθεί και η Φρέγια στο τέλος. Υπάρχουν πάντα τα πμ escape
εγω διαβαζω στην δεσποινα καθε βραδυ ενα κομματι απο ιστορια της γυναικας μου της ραλλους να μην ξεχνιομαστε κιολαςκ ετσι την χαλαρωνω εαν μπορουσα να διαβασω κ ετσι οπως διαβαζουν οι παραμυθουδες μας θα ηταν ακομα καλυτερα
ladycat
ladycat
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : πειραιας εδω εκει περα παραπερα σαν αλανιαρα γατα απο την Χιο
Αριθμός γατουνίων : ΕΥΑ ,ΖΥΛΙΤΟ ,ΠΙΣΣΑΣ ,ΛΑΜΠΗΣ,ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ, ΦΕΛΙΞ,ΤΙΓΡΑΚΗΣ ,ΠΟΚΥ ΟΛΟΔΙΚΑ ΜΟΥ!!!! ΦΟΙΒΟΣ, ORLANDO ΤΙΑ , ΜΠΕΜΠΑ ΤΑ ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΑ .ΚΑΡΑΜΟΥΖΑΣ ΠΑΤΟΥΝΟΣ ΦΕΛΙΤΣΙΑ ΧΑΙΤΑΚΙΑΣ, ΑΝΩΝΥΜΟΣ, ΚΛΠ...............ΤΑ ΕΞΩ
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ανοιξη,φθινοπωρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΤΟΝ ΧΟΥΖΟΥΡΙ ΤΗΣ ΑΝΤΜΙΝ
Motto : Να είχα 2 χειροβομβίδες να τα κάνω όλα βίδες σπίτια αυτοκίνητα κινητά κ ακίνητα να είχα άλλη μια για μένα να κάνω χάρη κ σε εσένα Νότης σφακιανάκης
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M_tears

https://darkstoriesbyef.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από houlieta Πεμ Απρ 26, 2012 1:23 am

ralou έγραψε:Xαχαχα!
Σε καταλαβαίνω!
Το παθαινω κι εγω σε πολυσέλιδα threads. Embarassed
Το καθαρο κειμενο με τις περιγραφες του γάμου κτλ να φανταστεις, ήταν 33 σελίδες του γουρντ.
Ειναι αληθεα ότι τα πραγματα περιπλέκονται κάπως, γιατι η Φρεγια δεν θα δεχόταν να παντρευτει στο Δημαρχειο της γειτονιάς με νοικιασμένο νυφικο και δυο μαρτυρες.
Ειναι μερικές φορές που αυτη η γάτα παθαίνει κρισεις μεγαλειου!
Χωρις απαγωγη, πλοιο, ελικοπτερα, διασημους κομπάρσους, δεξιωσεις, φιλους εκλεκτους μαζί της, ενα γατομπαμπα να λειωνει στα ποδια της και μια γατομανα στα προθυρα υστερίας, δεν το φχαριστιέται blinking

Μετα, με πιάνουν και τα συναισθηματικα και το ανοιγω το πράγμα.
Ετσι κι αλλιως μια κορη μου έλαχε κι αυτη γουνινη... να μην της κάνω ενα μεγαλοπρεπη γάμο??!!

Και ξέρεις κάτι houlieta... ομολογω ότι και το μυαλο μου ειναι τις περισσοτερες φορες
"σπίτι πολύ ακατάστατο , οι αυλές έχουν πολλά φύλλα και σκουπιδάκια και λάσπες επειδή έβρεξε ενώ ταυτόχρονα τα εξω γατόνια πλατσούριζαν στα χώματα..."
Οποτε αυτο βγαίνει στο thread!
Laughing Laughing Laughing Laughing

filaki filaki

Είναι σίγουρα καλό που είναι έτσι το μυαλό σου ειδικά αφού μπορείς και το βάζεις τόσο γρήγορα σε τάξη και γράφεις αυτές τις ιστορίες...
Είσαι μια αστείρευτη πηγή έμπνευσης...
oksmily3
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από ralou Πεμ Απρ 26, 2012 1:06 pm

Φροσι, συζυ-γατα μου filaki filaki filaki
Πολυ χαίρομαι που το Δεσποινάκι ακουει τις ιστορίες μου.
Ελπιζω πάντως να τις λογοκρίνεις κάπως... Ειναι μικρουλα μωρε ακόμα, μην παιρνει παραδειγματα απο την Φρεγια και έχεις αλλα όταν σου μεγαλωσει το κοριτσάκι σου!

Ηoulieta, τωρα που εισαι και συ μια γαταμυθου, περιμένω με αγωνία μια καλη ροζ ιστορία!
Α στο καλο... ηταν πολυ μοναχικα τόσο καιρο να ειμαι μονάχη μου στα ΡΟΖ.
Αντε! Καιρος ειναι να ανασκουμπωθείς για να σκαρωσεις και συ και η εταιρη των νέων γαταμυθουδων η Αθηνα, καμια ιστορία!
Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από Kikiriki Κυρ Απρ 29, 2012 10:39 am

Ρούλα , άσχετο - σχετικό με τη Φρέγια.
Στη γειτονιά έχουν κάνει ομάδα η Ασπρούλα ( μαμά τη Φρέγιας) η κόρη της και ο εγγονός της. Αυτά τα 3 πάνε παντού μαζί με αρχήγό την γιαγια - φαμίλια Ασπρούλα.
μαφία κανονική!
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από ralou Κυρ Απρ 29, 2012 12:47 pm

χαχαχαχα!
Τρεις γενιές δηλαδη στη σπείρα!!!!!
Ημουν σίγουρη Κικη...
Αυτα τα γονιδια παιδι μου δεν ειναι τυχαία!!! tongueout




Να σας ενημερωσω ότι Φρεγια και Πιπης επέστρεψαν απο το γαμηλιο ταξίδι (επιτελους)...

Μπαμπας Νικόλας: party2 fancat fancat Veryhappy Veryhappy Veryhappy doing
Μαμα Ραλου: elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun
...και το βραδυ θα σας βάλω τις εντυπωσεις τους και φωτογραφικο υλικο απο τα ταξίδια τους!
pleksimo pleksimo pleksimo
Οχι! Δεν έβαλα λάθος εμοτικον!
Αλλά τι άλλο μου μένει να κάνω πια τωρα που πάντρεψα την γατα μου???
Να πλέξω τα ζιπουνάκια των -υιοθετημένων- μωρων τους... tongueout
Εκτος αν το μέλλον μου επιφυλάσει τιποτα καινουριες εκπληξεις pale pale


ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από tsili Κυρ Απρ 29, 2012 1:01 pm

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ, υιοθετήσαν μωράκια??????????????

Γύρισαν?????!!!!
tsili
tsili
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Γατογλυφάδα
Αριθμός γατουνίων : 3 σπίτι, 2 αγαπημένα στον ουρανό και πολλά αδεσποτάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ZENTA, ZENTA, ZENTA
Motto : keep walking
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/03/2009
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από doremi Κυρ Απρ 29, 2012 1:02 pm

Μωρά μου ,αγάπες μου, Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy συμπεθέρα θέλεις να αλλάξουμε υπογραφή; να βάλεις τώρα εσύ την γαμήλια του Πίπη και Φρέγιας;
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 Empty Απ: Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους...

Δημοσίευση από marea Κυρ Απρ 29, 2012 1:56 pm

Χριστος και Παναγια!!! Παντρευτηκαν τα παιδια???!!! Εμ βεβαια...τοσον καιρο που ελειπα σιγα μη περιμεναν την αφεντια μ!!!
Να ζησουν!!! Βιον ανθοσπαρτον!!!
Συμοεθερες να τα χαιρεστε!!! Να τα δειτε οπως επιθυμειτε!!! Και συντομα οι (υιοθετημενοι) απογονοι!!!!!
marea
marea
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : π
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Στελλιτσα, την Ιριδα, τη Φρεγια, τα Χιονατακια, τον αδερφοξαδερφο χαλαρααα!!!!!
Motto : Δεν ειναι οι καταστασεις που μας αναστατωνουν αλλα η ερμηνεια μας για αυτες...
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/05/2011
Mood : Πιπης και Φρεγια. Οταν οι γατες παιρνουν την ευτυχια τους στα πατουσια τους... - Σελίδα 7 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 7 από 11 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης