gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

+25
m.kat
ladycat
otz
ChocolateCat
ROZALIA78
natalouko
loulou
marie aristocat
Smokys
XIONIS
Πούπσυ
mpoulaalekoula
alex..niaou
Φωτεινή
flokatoula
doremi
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
kat-cats
hardtrier
marina289
Anatoli
Chouzouris
alexandrakicat
houlieta
funambolo
29 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από Smokys Κυρ Απρ 08, 2012 8:49 pm

Δεν θέλει κόπο, τρόπο θέλει, και ο κάθε ενας πρέπει να βρεί το δικό του τρόπο που θα βολεύει το ζωάκι του και εκείνον.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από alex..niaou Κυρ Απρ 08, 2012 8:55 pm

συμφωνω με ασπα κ δημητρη,εγω πλεον δε δυσκολευομαι,το πολυ πολυ η σουσι να μου το φτυσει μια φορα(ναι,η σουσι,περιεργως το εργαλειο η μπαριλλα καθεται πιο ευκολα σε κατι τετοια,κ στο κοψιμο νυχιων κ σε τετοια σχετικα tongueout ) αλλα κατα τ'αλλα καμια σχεση με περυσι που βασανιζμουν ωρες...!

αφου περυσι το καλοκαιρι που τις πηγα για τσεκ απ στο γιατρο κ ειχαν ερθει κ οι μερες να κοψουμε κ νυχακια κ να δωσουμε χαπι αποπαρασιτωσης -οποτε ειπα να τα κανει ο γιατρος αφου θα της πηγαινα ετσι κ αλλιως-,ειχε εκει μια φοιτητρια κτηνιατρικης(ειναι υποχρεωμενοι οι φοιτητες στο 3ο ετος να κανουν 1 μηνα ασκηση σε κτηνιατρειο)..κ πανω που θα εκοβε τα νυχια κ θα εδινε το χαπι,χτυπαει το τηλεφωνο...κ της λεει ο γιατρος,κοψε τα νυχια που ειναι το ευκολο..παει η κακομοιρα να πιασει τη μπαριλλα,κ με το πρωτο χνιαου της αφηνει τρομαγμενη! happy2 τη σβερκωνω εγω,χραπ χραπ τα εκοψα εγω τα νυχια...με βλεπει ο γιατρος κ μου λεει "ωραια,τωρα δειξε της κ το χαπι γιατι εχω μια δουλιτσα κ ερχομαι!!!!" happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
η φοιτητρια με ρωτησε αν ειμαι κ γω κτηνιατρικη,της λεω "οχι,για νομκη εχω βαλει μπρος!" happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
alex..niaou
alex..niaou
Γατοπαγίτης
Γατοπαγίτης

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσσαλονικη feat.Ηρακλειο Κρητης!
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα διδυμακια,την Sushi και Barilla!μισό νορβηγάκι,την Eλίκη και άλλο μισό τον Ράμσον!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη-Καλοκαιρακι!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Phyllia, Ηλένια, Λιλου, Ninja
Motto : i've been putting out the fire with gasoline..!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2009
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από funambolo Κυρ Απρ 08, 2012 9:15 pm

Σίγουρα, τρόπο θέλει, κι όχι κόπο, αλλά εγώ ομολογώ ότι δεν τον έχω βρει. ¨Η μάλλον δεν καταφέρνω το σβέρκωμα καλά, γιατί άπαξ και ακινητοποιηθεί το δίνω αμείλικτα το χάπι. Απλώς αντιλαμβάνεται (προφανώς γιατί εκπέμπω εγώ το άγχος) ότι ετοιμάζεται χάπι και εξαφανίζεται και πρέπει γύρω γύρω να τον κυνηγαω κλπ κλπ...Οι μόνες φορές που τα κατάφερα αξιοπρεπώς ήταν όταν είχε κρυφτεί μέσα στην αμολεκάνη ( fight3 vomit ) κι εκεί κανονικότατα του άνοιξα το στόμα, το έριξα μέσα και το κράτησα κλειστό μέχρι να το καταπιεί (και φυσικά όλη αυτήν την ώρα καθόταν πάνω στη χρησιμοποιημένη άμμο... vomit ).
Άσπα καταλαβαίνεις ότι αν συνεχίσεις να εκθειάζεις την ευκολία με την οποία δίνεις κάθε μέρα χάπι σε δύο γάτες, θα αρχίσω να σε καλώ σπίτι, καθότι και γειτόνισα, για τα δέοντα στον προκομμένο ε? whistle whistle whistle
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από Anatoli Κυρ Απρ 08, 2012 10:14 pm

alex..niaou έγραψε:συμφωνω με ασπα κ δημητρη,εγω πλεον δε δυσκολευομαι,το πολυ πολυ η σουσι να μου το φτυσει μια φορα(ναι,η σουσι,περιεργως το εργαλειο η μπαριλλα καθεται πιο ευκολα σε κατι τετοια,κ στο κοψιμο νυχιων κ σε τετοια σχετικα tongueout ) αλλα κατα τ'αλλα καμια σχεση με περυσι που βασανιζμουν ωρες...!

αφου περυσι το καλοκαιρι που τις πηγα για τσεκ απ στο γιατρο κ ειχαν ερθει κ οι μερες να κοψουμε κ νυχακια κ να δωσουμε χαπι αποπαρασιτωσης -οποτε ειπα να τα κανει ο γιατρος αφου θα της πηγαινα ετσι κ αλλιως-,ειχε εκει μια φοιτητρια κτηνιατρικης(ειναι υποχρεωμενοι οι φοιτητες στο 3ο ετος να κανουν 1 μηνα ασκηση σε κτηνιατρειο)..κ πανω που θα εκοβε τα νυχια κ θα εδινε το χαπι,χτυπαει το τηλεφωνο...κ της λεει ο γιατρος,κοψε τα νυχια που ειναι το ευκολο..παει η κακομοιρα να πιασει τη μπαριλλα,κ με το πρωτο χνιαου της αφηνει τρομαγμενη! happy2 τη σβερκωνω εγω,χραπ χραπ τα εκοψα εγω τα νυχια...με βλεπει ο γιατρος κ μου λεει "ωραια,τωρα δειξε της κ το χαπι γιατι εχω μια δουλιτσα κ ερχομαι!!!!" happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
η φοιτητρια με ρωτησε αν ειμαι κ γω κτηνιατρικη,της λεω "οχι,για νομκη εχω βαλει μπρος!" happy2 happy2 happy2 happy2 happy2

happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 Hμαρτον!

funambolo έγραψε:Σίγουρα, τρόπο θέλει, κι όχι κόπο, αλλά εγώ ομολογώ ότι δεν τον έχω βρει. ¨Η μάλλον δεν καταφέρνω το σβέρκωμα καλά, γιατί άπαξ και ακινητοποιηθεί το δίνω αμείλικτα το χάπι. Απλώς αντιλαμβάνεται (προφανώς γιατί εκπέμπω εγώ το άγχος) ότι ετοιμάζεται χάπι και εξαφανίζεται και πρέπει γύρω γύρω να τον κυνηγαω κλπ κλπ...Οι μόνες φορές που τα κατάφερα αξιοπρεπώς ήταν όταν είχε κρυφτεί μέσα στην αμολεκάνη ( fight3 vomit ) κι εκεί κανονικότατα του άνοιξα το στόμα, το έριξα μέσα και το κράτησα κλειστό μέχρι να το καταπιεί (και φυσικά όλη αυτήν την ώρα καθόταν πάνω στη χρησιμοποιημένη άμμο... vomit ).
Άσπα καταλαβαίνεις ότι αν συνεχίσεις να εκθειάζεις την ευκολία με την οποία δίνεις κάθε μέρα χάπι σε δύο γάτες, θα αρχίσω να σε καλώ σπίτι, καθότι και γειτόνισα, για τα δέοντα στον προκομμένο ε? whistle whistle whistle
Αθηνα, προσπαθησε αν χρειαστει να του ξαναδωσεις χαπι (που το απευχομαι) να μην το κανεις οταν ειναι μεσα στην αμμολεκανη. Το εδειχνε και στο βιντεο που εβαλες να μην το κανουμε γιατι μπορει να συνδυασει τη λεκανη με φοβο και να αρχισει να μην μπαινει και να στα αμολαει απεξω.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Απρ 08, 2012 10:27 pm

funambolo έγραψε:Άσπα καταλαβαίνεις ότι αν συνεχίσεις να εκθειάζεις την ευκολία με την οποία δίνεις κάθε μέρα χάπι σε δύο γάτες, θα αρχίσω να σε καλώ σπίτι, καθότι και γειτόνισα, για τα δέοντα στον προκομμένο ε? whistle whistle whistle
Kανενα προβλημα! Οποτε θες πες μου να ερθω να σου δειξω. Laughing
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από Πούπσυ Κυρ Απρ 08, 2012 10:28 pm

XIONIS έγραψε:
funambolo έγραψε:Άσπα καταλαβαίνεις ότι αν συνεχίσεις να εκθειάζεις την ευκολία με την οποία δίνεις κάθε μέρα χάπι σε δύο γάτες, θα αρχίσω να σε καλώ σπίτι, καθότι και γειτόνισα, για τα δέοντα στον προκομμένο ε? whistle whistle whistle
Kανενα προβλημα! Οποτε θες πες μου να ερθω να σου δειξω. Laughing
και να χουφτώσεις, πες το!! Laughing
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Απρ 08, 2012 10:33 pm

Ε ναι λοιπον! Και να χουφτωσω!!! Τα ευκολως εννοουμενα παραλειπονται!!!! tongueout
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από marie aristocat Κυρ Απρ 08, 2012 10:40 pm

εγω βαζω το γατουνι αναμεσα στα ποδια μου και ετσι την κραταω θελει δεν θελει....μετα ανοιγω το στοματακι το ριχνω πισω πισω οπως μου εδειξε ο γιατρος της κλεινω το στομα την χαιδευω το καταπινει και ειμαστε τζετ......ευκολο ειναι δοκιμαστε το και ετσι.....
marie aristocat
marie aristocat
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 36
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αριθμός γατουνίων : 1 και καμια 4-5 στην αυλη αδεσποτα που τα φροντιζω...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χιονι και καλοκαιρι.....με τιποτα βροχη....μπλιαχ!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΤΟΝ OTHELLO KAI THN LUNA THΣ TIA!!!!!!!!!!!!!
Motto : ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΑ ΖΩΑ ΣΙΧΑΘΗΚΑ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!!!Τα ζωα ειναι πολυ καλυτερα απο τους ανθρωπους....με λιγο φαι και χαδι σε εχουν θεο τους ενω οι ανθρωποι σε πληγωνουν και σε πατανε ουτε ευχαριστω δεν ακους....ενω τα ζωακια σε αγαπανε και αν ειχαν στομα θα σου ελεγαν εκατομμυρια ευχαριστω!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/02/2011
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από funambolo Δευ Απρ 09, 2012 3:40 pm

Anatoli έγραψε:
Αθηνα, προσπαθησε αν χρειαστει να του ξαναδωσεις χαπι (που το απευχομαι) να μην το κανεις οταν ειναι μεσα στην αμμολεκανη. Το εδειχνε και στο βιντεο που εβαλες να μην το κανουμε γιατι μπορει να συνδυασει τη λεκανη με φοβο και να αρχισει να μην μπαινει και να στα αμολαει απεξω.


Kaι που να το δώσω πια για να μην έχει παιδικά τραύματα? angry2 Στη λεκάνη θα πάθει ψυχολογικό, όταν τρώει θα πάθει ψυχολογικό, όταν κοιμάται θα πάθει ψυχολογικό, όταν κοιτάει έξω από το παράθυρο θα πάθει ψυχολογικό, όταν με αερομπιιιιιπ θα πάθει ψυχολογικό! angry2 angry2 angry2 Θα τον πάω και στον ψυχίατρο να τελειώνουμε!! angry2


XIONIS έγραψε:Ε ναι λοιπον! Και να χουφτωσω!!! Τα ευκολως εννοουμενα παραλειπονται!!!! tongueout

Έλα, έλα, ένα χάπι-ένα τέταρτο χούφτωμα!! oksmily3 oksmily3

marie aristocat έγραψε:εγω βαζω το γατουνι αναμεσα στα ποδια μου και ετσι την κραταω θελει δεν θελει....μετα ανοιγω το στοματακι το ριχνω πισω πισω οπως μου εδειξε ο γιατρος της κλεινω το στομα την χαιδευω το καταπινει και ειμαστε τζετ......ευκολο ειναι δοκιμαστε το και ετσι.....

Ωραία αυτά αν είναι "γατούνι" με "στοματάκι"... Αν είναι 5,5 κιλά (συν την τρίχα), είναι πολύ βίαια διαδικασία... Μία φορά την έκανα κι έπαθα εγώ φρίκη να τον έχω να σπαρταράει ανάμεσα στα γόνατά μου και χτυπιέται σαν χταπόδι... Δεν το ξαναδοκιμάζω με τίποτα.. tafos
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από loulou Δευ Απρ 09, 2012 8:50 pm

Μήπως έχει καμμιά προηγούμενη δυσάρεστη εμπειρία και γι'αυτό αντιδρά έτσι? Είναι θέμα εμπιστοσύνης μου φαίνεται... Suspect
loulou
loulou
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Αριθμός γατουνίων : 2++
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιράκι-μπανάκι-
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Δεν ξέρω ποιά να διαλέξω... όλες ίσως;
Motto : Το μέλλον ανήκει σε κείνους που ξέρουν να περιμένουν...
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/04/2008
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από natalouko Τρι Απρ 10, 2012 11:45 am

loulou έγραψε:Μήπως έχει καμμιά προηγούμενη δυσάρεστη εμπειρία και γι'αυτό αντιδρά έτσι? Είναι θέμα εμπιστοσύνης μου φαίνεται... Suspect
Συμφωνώ για το θέμα εμπιστοσύνης!! Smile Smile
Εμείς για να δώσουμε στην Ηλέκτρα χάπι, την κράταγαν 3 άτομα και κάποιος έκανε το σταυρό του για να τις ανοίξει το στόμα και να βάλει μέσα το χάπι!!! happy2 happy2
Προχθές όμως, πώς μου ήρθε και εμένα, εκεί που ήταν πάνω στον πάγκο, την έπιασα από πίσω, της άνοιξα το στόμα και της έβαλα μέσα το χάπι.. Shocked Shocked Δεν λέω οτι κάθεσαι, χτυπιόταν σαν χταπόδι και με καταδάγκωσε, αλλά το χάπι το πήρε τουλάχιστον με μικρή προσπάθεια!! Smile Smile
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από ROZALIA78 Τρι Απρ 10, 2012 12:11 pm

Ναι η προσέγγιση από πίσω θα βοηθήσει πολύ αλλά και το να είναι σε ένα ψιλό σημείο όπως πάγκος κουζίνας ή τραπέζι για να μπορείς να τον πιάσεις καλά luck
ROZALIA78
ROZALIA78
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Χανιά
Αριθμός γατουνίων : Τη Ροζαλία και τον Ορφέα , και ένα doggy τον Τόμμυ!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γατοκαλόκαιρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Αιμιλιώνης, Pupa, Shaggy!!!
Motto : Η ζωή είναι μία
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από ChocolateCat Τρι Απρ 10, 2012 3:16 pm

Διαλέγω το λιγότερο πικρό χαπάκι(μικρό και κόκκινο),και το βάζω ολόκληρο μέσα σε κομματακι τόνο.Αποστολή εξετελέσθη Veryhappy
ChocolateCat
ChocolateCat
Prime Cat
Prime Cat

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Παλλήνη
Αριθμός γατουνίων : 2 τη Νάταλιιιιιιιιιιιιιιιιι και την μικρή Άριαααααα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρινή γατοβροχή
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τώρα πια κανένα.Είμαι υπερπλήρης
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/03/2012
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από otz Τρι Απρ 10, 2012 3:22 pm

https://youtu.be/0NGBpFfgStM

Εγώ πάντως... δεν το 'χω με το χάπι
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από funambolo Τρι Απρ 10, 2012 3:26 pm

otz έγραψε:https://youtu.be/0NGBpFfgStM

Εγώ πάντως... δεν το 'χω με το χάπι

happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2

Ναι, ναι, αυτό αυτό!! Δικός μου άνθρωπος ο τύπος στο βίντεο!!! geek
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από Πούπσυ Τρι Απρ 10, 2012 4:16 pm

otz έγραψε:https://youtu.be/0NGBpFfgStM

Εγώ πάντως... δεν το 'χω με το χάπι
happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από hardtrier Παρ Απρ 13, 2012 3:40 am

XIONIS έγραψε:Δεν ειναι καθολου δυσκολο τελικα ουτε χρειαζεται να εχεις δυναμη για να το κανεις. Εξασκηση χρειαζεται! Δινω εδω κι 1.5 μηνα χαπι για το θυροειδη στον Πιπη και τον Χιονη και καθε μερα ειναι και πιο ευκολο! Ειδικα με τον Χιονη που τρομαζα να του δωσω το Milbemax για τα σκουλικια καθε 3 μηνες εχω εκπλαγει ποσο ευκολα του το δινω το χαπι καθημερινα! Εμενα μ εχουν βοηθησει τα λαστιχενια γαντια μια χρησης. Πιανω το χαπι στο ενα χερι σβερκωνω με το αλλο και χωνω τα 2 δαχτυλα )δεικτη και αντιχειρα) βαθια στο λαρυγγι απο το πλαι του στοματος που εχουν κενο τα δοντακια. Piece of cake!!!! oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3


τελικα,οσο ζεις μαθαινεις,το να χρησιμοποιω γαντι,δεν το σκεφτηκα και πραγματικα μου εδωσες λυση.η μονη δυσκολια που υποθετω οτι θα εχω ειναι οτι φορωντας γαντι,θα μου γλυστραει το χαπακι[δυστυχως,εχω χερουκλες χαχααχαχαχα],παντως αξιζει τον κοπο να το δοκιμασω.

Veryhappy
hardtrier
hardtrier
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αριθμός γατουνίων : 2,ενα στο ουρανιο τοξο και στις καρδιες μας και ενα στη ζωη μας
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ολες τις εποχες,ειμαστε χαδιαριδες
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/03/2012
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M_tour10

http://www.pantastaisia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Απρ 13, 2012 9:34 am

Το χαπι το φοραω γιατι μου το ειπε ο γιατρος για να μη μεταφερετε η δραστικη ουσια του φαρμακου για το θυροειδη σ εμενα που δεν εχω θυροειδη και μου δημιουργησει προβλημα. Τελιακ ομως με βολευει καλυτερα διοτι αντιθετα απ οτι πιστευεις και πιστευα κι εγω ΔΕΝ γλυστραει το χαπι και δε σου λιωνει στο χερι! Πραγματικα εμενα μ εχει βοηθησει και μου φαινεται πιο ευκολη η διαδικασια! Ασε που δεν σκιζω τον ουρανισκο των μωρων μου με τα νυχια με αυτο τον τροπο!
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από doremi Παρ Απρ 13, 2012 9:38 am

XIONIS έγραψε:Το χαπι το φοραω γιατι μου το ειπε ο γιατρος για να μη μεταφερετε η δραστικη ουσια του φαρμακου για το θυροειδη σ εμενα που δεν εχω θυροειδη και μου δημιουργησει προβλημα. Τελιακ ομως με βολευει καλυτερα διοτι αντιθετα απ οτι πιστευεις και πιστευα κι εγω ΔΕΝ γλυστραει το χαπι και δε σου λιωνει στο χερι! Πραγματικα εμενα μ εχει βοηθησει και μου φαινεται πιο ευκολη η διαδικασια! Ασε που δεν σκιζω τον ουρανισκο των μωρων μου με τα νυχια με αυτο τον τροπο!
Shocked happy2 τοσο πολύ δοσμένη!
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από mpoulaalekoula Παρ Απρ 13, 2012 4:43 pm

Είμαι υπερβολικά χαρούμενη!!!
Ίσως λίγο περισσότερο από το φυσιολογικό χαχαχα!!
Έδωσα χάπι στην Αλέκα Veryhappy Veryhappy Veryhappy
Η Αλέκα είναι ένα σωστό αγρίμι και βγάζει πολύ νύχι και δόντι εάν χρειαστεί, όταν την τσιτώνεις!!
Αλλά εγώ της το έδωσα, ολόκληρο και χωρίς προσπάθεια! Το μόνο που χρειάστηκε ήταν να την έχω σε χώρο όπου δεν υπάρχει διαφυγή (πχ μπάνιο) και να την πιάσω από το σβέρκο.
Όλα τα άλλα έγιναν πολύ εύκολα και απλά!!!
rollers
mpoulaalekoula
mpoulaalekoula
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Motto : Fly free...
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2012
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Απρ 13, 2012 4:50 pm

Eιδες; Δε θελει κοπο θελει τροπο!!!! blinking
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από mpoulaalekoula Παρ Απρ 13, 2012 4:54 pm

XIONIS έγραψε:Eιδες; Δε θελει κοπο θελει τροπο!!!! blinking

Όντως!
Και το έκανα όπως το περιέγραψες, από το πλάι!!! Smile
Και "γκλουκ" το κατάπιε!!!! Smile
Το είχα πασαλείψει και με λίγο βουτυράκι για να γλιστράει blinking

Το βράδυ θα δοκιμάσω πάλι που έχει τη βραδινή δόση..
mpoulaalekoula
mpoulaalekoula
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Motto : Fly free...
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2012
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Απρ 13, 2012 5:01 pm

mpoulaalekoula έγραψε:
XIONIS έγραψε:Eιδες; Δε θελει κοπο θελει τροπο!!!! blinking

Όντως!
Και το έκανα όπως το περιέγραψες, από το πλάι!!! Smile
Και "γκλουκ" το κατάπιε!!!! Smile
Το είχα πασαλείψει και με λίγο βουτυράκι για να γλιστράει blinking

Το βράδυ θα δοκιμάσω πάλι που έχει τη βραδινή δόση..
Θα σε βολεψει καλυτερα αν ειναι καπου ψηλα και δε χρειαστει να σκυψεις π.χ. τραπεζι, παγκος κουζινας κλπ. Laughing

doremi έγραψε:
XIONIS έγραψε:Το χαπι το φοραω γιατι μου το ειπε ο γιατρος για να μη μεταφερετε η δραστικη ουσια του φαρμακου για το θυροειδη σ εμενα που δεν εχω θυροειδη και μου δημιουργησει προβλημα. Τελιακ ομως με βολευει καλυτερα διοτι αντιθετα απ οτι πιστευεις και πιστευα κι εγω ΔΕΝ γλυστραει το χαπι και δε σου λιωνει στο χερι! Πραγματικα εμενα μ εχει βοηθησει και μου φαινεται πιο ευκολη η διαδικασια! Ασε που δεν σκιζω τον ουρανισκο των μωρων μου με τα νυχια με αυτο τον τροπο!
Shocked happy2 τοσο πολύ δοσμένη!
Εντελως ομως!!! veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από alex..niaou Παρ Απρ 13, 2012 6:41 pm

doremi έγραψε:
XIONIS έγραψε:Το χαπι το φοραω γιατι μου το ειπε ο γιατρος για να μη μεταφερετε η δραστικη ουσια του φαρμακου για το θυροειδη σ εμενα που δεν εχω θυροειδη και μου δημιουργησει προβλημα. Τελιακ ομως με βολευει καλυτερα διοτι αντιθετα απ οτι πιστευεις και πιστευα κι εγω ΔΕΝ γλυστραει το χαπι και δε σου λιωνει στο χερι! Πραγματικα εμενα μ εχει βοηθησει και μου φαινεται πιο ευκολη η διαδικασια! Ασε που δεν σκιζω τον ουρανισκο των μωρων μου με τα νυχια με αυτο τον τροπο!
Shocked happy2 τοσο πολύ δοσμένη!
happy2 happy2 happy2 veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny
alex..niaou
alex..niaou
Γατοπαγίτης
Γατοπαγίτης

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσσαλονικη feat.Ηρακλειο Κρητης!
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα διδυμακια,την Sushi και Barilla!μισό νορβηγάκι,την Eλίκη και άλλο μισό τον Ράμσον!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη-Καλοκαιρακι!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Phyllia, Ηλένια, Λιλου, Ninja
Motto : i've been putting out the fire with gasoline..!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2009
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από ladycat Παρ Απρ 13, 2012 8:27 pm

Πως θα δώσετε το χάπι στη γάτα σας!


Πάρτε τη γάτα στο αριστερό σας χέρι σαν να κρατάτε ένα μωρό. Χρησιμοποιήστε το δεξί σας αντίχειρα και το δείκτη και ασκήστε ελαφριά πίεση στο στοματάκι της γάτας, μέχρι αυτή να το ανοίξει. Σπρώξτε μέσα το χάπι και αφήστε τη γάτα να κλείσει το στόμα της.
Μαζέψτε το χάπι από το δάπεδο και μαζέψτε τη γάτα πίσω από τον καναπέ. Ξαναπάρτε τη στο χέρι και επαναλάβετε τη διαδικασία.
Φέρτε τη γάτα από το υπνοδωμάτιο και πετάξτε το σαλιωμένο χάπι.
Βγάλτε ένα καινούριο χάπι από τη συσκευασία του, ξαναπάρτε τη γάτα στο χέρι και κρατήστε της σφιχτά τα πόδια. Ανοίξτε της τα σαγόνια με δύναμη και σπρώξτε μέσα το χάπι μέχρι το πίσω μέρος του στόματος. Κλείστε το και μετρήστε μέχρι το 10.
Ψαρέψτε το χάπι από τη γυάλα του χρυσόψαρου και τη γάτα από την ντουλάπα. Φωνάξτε τον άντρα σας από τον κήπο.
Γονατίστε στο δάπεδο και σφηνώστε τη γάτα ανάμεσα στο γόνατά σας. Κρατήστε της σφιχτά τα μπροστινά πόδια. Αγνοήστε το γρύλισμα της γάτας. Παρακαλέστε τον άντρα σας να κρατήσει σφιχτά το κεφάλι της γάτας και να της βάλει ένα χάρακα στο στόμα. Αφήστε το χάπι να κυλήσει κατά μήκος του χάρακα και τρίψτε το λαιμό της.
Ξεκολλήστε τη γάτα από την κουρτίνα. Πάρτε ένα καινούριο χάπι από τη συσκευασία. Σημειώστε να αγοράσετε ένα νέο χάρακα και να μπαλώσετε την κουρτίνα.
Τυλίξτε τη γάτα σε μία μεγάλη πετσέτα. Βάλτε το χάπι στο πίσω μέρος από ένα καλαμάκι. Παρακαλέστε τον άντρα σας να κρατήσει τη γάτα κάτω από τη μασχάλη του έτσι ώστε να κοιτάει έξω μόνο το κεφάλι της. Ανοίξτε της το στόμα και φυσήξτε μέσα το χάπι.
Ελέγξτε τις οδηγίες προφύλαξης τους χαπιού για να βεβαιωθείτε ότι το χάπι είναι ακίνδυνο για τον άνθρωπο. Πιείτε ένα ποτήρι νερό για να απαλλαχτείτε από την άσχημη γεύση. Δέστε το χέρι του άντρα σας και απομακρύνετε το αίμα από το χαλί με κρύο νερό και σαπούνι.
Φέρτε τη γάτα από την αποθήκη του γείτονα. Πάρτε ένα καινούριο χάπι. Χώστε τη γάτα σε μία ντουλάπα και κλείστε το φύλλο στο ύψος του λαιμού, έτσι ώστε να κοιτάει προς τα έξω το κεφάλι της. Ανοίξτε της το στόμα με ένα κουταλάκι του γλυκού και εκσφενδονίστε μέσα το χάπι με τη βοήθεια ενός λάστιχου.
Φέρτε το κατσαβίδι από το γκαράζ και ξαναβιδώστε το φύλλο της ντουλάπας. Τοποθετήστε μία κρύα κομπρέσα στο πρόσωπό σας και ελέγξτε πότε κάνατε για τελευταία φορά αντιτετανικό εμβόλιο. Πετάξτε το αιματοπιτσιλισμένο μπλουζάκι σας και φορέστε ένα καινούριο.
Φωνάξτε την Πυροσβεστική για να κατεβάσει τη γάτα από το δέντρο του απέναντι πεζοδρομίου. Ζητήστε συγγνώμη από το γείτονα, ο οποίος συγκρούστηκε με το φράχτη προκειμένου να μην πατήσει τη γάτα με το αυτοκίνητο. Βγάλτε το τελευταίο χάπι από τη συσκευασία.
Δέστε μεταξύ τους τα μπροστινά και πισινά πόδια της γάτα και κατόπιν δέστε τη στο πόδι του τραπεζιού. Φορέστε τα γάντια κηπουρικής, ανοίξτε το στόμα της γάτας με τη βοήθεια ενός γρύλου, χώστε μέσα το χάπι και αμέσως μετά ένα μεγάλο κομμάτι φιλέτο. Κρατήστε το κεφάλι της γάτας κάθετα και ποτίστε τη νερό για να ξεπλύνει το χάπι.
Αφήστε κάποιον να σας πάει στον νοσοκομείο. Καθίστε ήσυχα ενώ ο γιατρός θα ράβει το δάχτυλο και το χέρι σας καθώς και όταν σας απομακρύνει το χάπι από το δεξί μάτι. Γυρνώντας στο σπίτι, σταματήστε στο επιπλάδικο για να παραγγείλετε ένα νέο τραπέζι
ladycat
ladycat
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : πειραιας εδω εκει περα παραπερα σαν αλανιαρα γατα απο την Χιο
Αριθμός γατουνίων : ΕΥΑ ,ΖΥΛΙΤΟ ,ΠΙΣΣΑΣ ,ΛΑΜΠΗΣ,ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ, ΦΕΛΙΞ,ΤΙΓΡΑΚΗΣ ,ΠΟΚΥ ΟΛΟΔΙΚΑ ΜΟΥ!!!! ΦΟΙΒΟΣ, ORLANDO ΤΙΑ , ΜΠΕΜΠΑ ΤΑ ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΑ .ΚΑΡΑΜΟΥΖΑΣ ΠΑΤΟΥΝΟΣ ΦΕΛΙΤΣΙΑ ΧΑΙΤΑΚΙΑΣ, ΑΝΩΝΥΜΟΣ, ΚΛΠ...............ΤΑ ΕΞΩ
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ανοιξη,φθινοπωρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΤΟΝ ΧΟΥΖΟΥΡΙ ΤΗΣ ΑΝΤΜΙΝ
Motto : Να είχα 2 χειροβομβίδες να τα κάνω όλα βίδες σπίτια αυτοκίνητα κινητά κ ακίνητα να είχα άλλη μια για μένα να κάνω χάρη κ σε εσένα Νότης σφακιανάκης
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M_tears

https://darkstoriesbyef.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από mpoulaalekoula Σαβ Απρ 14, 2012 1:01 am

happy2 happy2 happy2


Πάντως δεύτερη φορά που το δοκίμασα και τα πήγαμε περίφημα..Εντομεταξύ, είναι τελικά πολύ συνεργάσιμο το κοριτσάκι μου!!! Smile
mpoulaalekoula
mpoulaalekoula
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Motto : Fly free...
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2012
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από ROZALIA78 Σαβ Απρ 14, 2012 2:36 pm

happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
Μπράβο Αλέκα μου που πίνεις το χαπάκι σου....

Σήμερα κατάφερα να το δώσω και εγώ στον γάτο που ταΐζω στην πυλωτή, με λίγη δυσκολία βέβαια αλλά τα κατάφερα, σε μια άλλη γατούλα όμως που είναι και αποστεωμένη η καημένη δεν τα κατάφερα και με κατάφαγε κιόλας, πιστεύω να μην πάθω πράμα που λέμε εδώ στην Κρήτη, για να μην πάει χαμένο βρήκα μια άλλη ποιο βολικιά και της το έχωσα στο στόμα και όλα οκ, θα ξαναπροσπαθήσω με την άλλη σε λίγες μέρες πάλι και ο Θεός βοηθός...
ROZALIA78
ROZALIA78
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Χανιά
Αριθμός γατουνίων : Τη Ροζαλία και τον Ορφέα , και ένα doggy τον Τόμμυ!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γατοκαλόκαιρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Αιμιλιώνης, Pupa, Shaggy!!!
Motto : Η ζωή είναι μία
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από XIONIS Σαβ Απρ 14, 2012 9:15 pm

Εξελισομαστε βλεπω ως φορουμ στο γατοχαπακωμα!!! happy2 happy2 happy2 Παλια την ετρεμα την ωρα που θα επρεπε να τους δωσω χαπι κι ας ηταν μια φορα στο τριμηνο... Τωρα εχω γινει expert!!! Ολα τελικα ειναι θεμα εξασκησης!!! oksmily3
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από hardtrier Δευ Απρ 16, 2012 8:31 am

ladycat έγραψε:Πως θα δώσετε το χάπι στη γάτα σας!


Πάρτε τη γάτα στο αριστερό σας χέρι σαν να κρατάτε ένα μωρό. Χρησιμοποιήστε το δεξί σας αντίχειρα και το δείκτη και ασκήστε ελαφριά πίεση στο στοματάκι της γάτας, μέχρι αυτή να το ανοίξει. Σπρώξτε μέσα το χάπι και αφήστε τη γάτα να κλείσει το στόμα της.
Μαζέψτε το χάπι από το δάπεδο και μαζέψτε τη γάτα πίσω από τον καναπέ. Ξαναπάρτε τη στο χέρι και επαναλάβετε τη διαδικασία.
Φέρτε τη γάτα από το υπνοδωμάτιο και πετάξτε το σαλιωμένο χάπι.
Βγάλτε ένα καινούριο χάπι από τη συσκευασία του, ξαναπάρτε τη γάτα στο χέρι και κρατήστε της σφιχτά τα πόδια. Ανοίξτε της τα σαγόνια με δύναμη και σπρώξτε μέσα το χάπι μέχρι το πίσω μέρος του στόματος. Κλείστε το και μετρήστε μέχρι το 10.
Ψαρέψτε το χάπι από τη γυάλα του χρυσόψαρου και τη γάτα από την ντουλάπα. Φωνάξτε τον άντρα σας από τον κήπο.
Γονατίστε στο δάπεδο και σφηνώστε τη γάτα ανάμεσα στο γόνατά σας. Κρατήστε της σφιχτά τα μπροστινά πόδια. Αγνοήστε το γρύλισμα της γάτας. Παρακαλέστε τον άντρα σας να κρατήσει σφιχτά το κεφάλι της γάτας και να της βάλει ένα χάρακα στο στόμα. Αφήστε το χάπι να κυλήσει κατά μήκος του χάρακα και τρίψτε το λαιμό της.
Ξεκολλήστε τη γάτα από την κουρτίνα. Πάρτε ένα καινούριο χάπι από τη συσκευασία. Σημειώστε να αγοράσετε ένα νέο χάρακα και να μπαλώσετε την κουρτίνα.
Τυλίξτε τη γάτα σε μία μεγάλη πετσέτα. Βάλτε το χάπι στο πίσω μέρος από ένα καλαμάκι. Παρακαλέστε τον άντρα σας να κρατήσει τη γάτα κάτω από τη μασχάλη του έτσι ώστε να κοιτάει έξω μόνο το κεφάλι της. Ανοίξτε της το στόμα και φυσήξτε μέσα το χάπι.
Ελέγξτε τις οδηγίες προφύλαξης τους χαπιού για να βεβαιωθείτε ότι το χάπι είναι ακίνδυνο για τον άνθρωπο. Πιείτε ένα ποτήρι νερό για να απαλλαχτείτε από την άσχημη γεύση. Δέστε το χέρι του άντρα σας και απομακρύνετε το αίμα από το χαλί με κρύο νερό και σαπούνι.
Φέρτε τη γάτα από την αποθήκη του γείτονα. Πάρτε ένα καινούριο χάπι. Χώστε τη γάτα σε μία ντουλάπα και κλείστε το φύλλο στο ύψος του λαιμού, έτσι ώστε να κοιτάει προς τα έξω το κεφάλι της. Ανοίξτε της το στόμα με ένα κουταλάκι του γλυκού και εκσφενδονίστε μέσα το χάπι με τη βοήθεια ενός λάστιχου.
Φέρτε το κατσαβίδι από το γκαράζ και ξαναβιδώστε το φύλλο της ντουλάπας. Τοποθετήστε μία κρύα κομπρέσα στο πρόσωπό σας και ελέγξτε πότε κάνατε για τελευταία φορά αντιτετανικό εμβόλιο. Πετάξτε το αιματοπιτσιλισμένο μπλουζάκι σας και φορέστε ένα καινούριο.
Φωνάξτε την Πυροσβεστική για να κατεβάσει τη γάτα από το δέντρο του απέναντι πεζοδρομίου. Ζητήστε συγγνώμη από το γείτονα, ο οποίος συγκρούστηκε με το φράχτη προκειμένου να μην πατήσει τη γάτα με το αυτοκίνητο. Βγάλτε το τελευταίο χάπι από τη συσκευασία.
Δέστε μεταξύ τους τα μπροστινά και πισινά πόδια της γάτα και κατόπιν δέστε τη στο πόδι του τραπεζιού. Φορέστε τα γάντια κηπουρικής, ανοίξτε το στόμα της γάτας με τη βοήθεια ενός γρύλου, χώστε μέσα το χάπι και αμέσως μετά ένα μεγάλο κομμάτι φιλέτο. Κρατήστε το κεφάλι της γάτας κάθετα και ποτίστε τη νερό για να ξεπλύνει το χάπι.
Αφήστε κάποιον να σας πάει στον νοσοκομείο. Καθίστε ήσυχα ενώ ο γιατρός θα ράβει το δάχτυλο και το χέρι σας καθώς και όταν σας απομακρύνει το χάπι από το δεξί μάτι. Γυρνώντας στο σπίτι, σταματήστε στο επιπλάδικο για να παραγγείλετε ένα νέο τραπέζι


χαχαχαχα,η αναρτηση σου,ειναι ολα τα λεφτα,πως σου ηρθε τετοια εμπνευση και απο σεναριο?ουτε ο τζον γου να εισουνα.

παντως παιδια,υπαρχουν στα κτηνιατρεια,κατι ειδικα εργαλεια για ευκολη χορηγηση χαπιου,διχως να υπαρξει κινδυνος τραυματισμου,ουτε σε εμας ουτε στα γατουνια μας.θα επικοινωνησω με τον κτηνιατρο και θα σας πω.
hardtrier
hardtrier
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αριθμός γατουνίων : 2,ενα στο ουρανιο τοξο και στις καρδιες μας και ενα στη ζωη μας
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ολες τις εποχες,ειμαστε χαδιαριδες
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/03/2012
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M_tour10

http://www.pantastaisia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από XIONIS Δευ Απρ 16, 2012 12:02 pm

hardtrier έγραψε:
παντως παιδια,υπαρχουν στα κτηνιατρεια,κατι ειδικα εργαλεια για ευκολη χορηγηση χαπιου,διχως να υπαρξει κινδυνος τραυματισμου,ουτε σε εμας ουτε στα γατουνια μας.θα επικοινωνησω με τον κτηνιατρο και θα σας πω.
Εννοεις τον εκτοξευτηρα χαπιων. Εμενα προσωπικα δε με βολεψε καθολου No
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από hardtrier Δευ Απρ 16, 2012 12:20 pm

ναι σωστα,δεν θυμομουν την ονομασια του εργαλειου,δηλαδη δεν εχει 99,9%επιτυχια οπως ισχυριζονται πολυ κτηνιατροι!!!!!!! Shocked Suspect
hardtrier
hardtrier
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αριθμός γατουνίων : 2,ενα στο ουρανιο τοξο και στις καρδιες μας και ενα στη ζωη μας
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ολες τις εποχες,ειμαστε χαδιαριδες
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/03/2012
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M_tour10

http://www.pantastaisia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από ROZALIA78 Δευ Απρ 16, 2012 3:29 pm

happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
Εκτοξευτήρα happy2 happy2 happy2 happy2
Εδώ δεν καταφέρνουμε να ανοίξουμε το στόμα.... τι να τον κάνουμε τον εκτοξευτήρα?
ROZALIA78
ROZALIA78
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Χανιά
Αριθμός γατουνίων : Τη Ροζαλία και τον Ορφέα , και ένα doggy τον Τόμμυ!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γατοκαλόκαιρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Αιμιλιώνης, Pupa, Shaggy!!!
Motto : Η ζωή είναι μία
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από loulou Δευ Απρ 16, 2012 4:49 pm

veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny
Α τι φοβερή εμπνευση ήταν αυτή. Μην μου πεις ότι έχεις δοκιμάσει όλες αυτές τις μεθόδους που περιέγραψες!!! πέθανα στα γέλια. Να είσαι καλά kissss
loulou
loulou
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Αριθμός γατουνίων : 2++
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιράκι-μπανάκι-
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Δεν ξέρω ποιά να διαλέξω... όλες ίσως;
Motto : Το μέλλον ανήκει σε κείνους που ξέρουν να περιμένουν...
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/04/2008
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από m.kat Δευ Ιουν 25, 2012 5:24 pm

Δεν ξέρω πως θα τα καταφέρω.. tongueout

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα να τον συγκρατήσω και να του ανοίξω το στόμα. Αυτό είναι το εύκολο κομμάτι. Το δύσκολο είναι η άρνηση του να το καταπιεί!!!
Και που του κράταγα για ώρα το στόμα κλειστό, αυτός δεν το κατάπινε! Και το λαιμό του έτριβα, δεν το κατάπινε με τίποτα!
Και τελικά άρχισε να αφρίζει σαν ανθρακούχο αναψυκτικό που το έχεις ταρακουνήσει πριν το ανοίξεις.. Sad

Είδα και το βίντεο..
Ίσως να βοήθαγε το φυστικοβούτυρο..

Να μην κόψω το χάπι δεν μπορώ ακόμα, γιατί είναι πολύ μεγάλη η ποσότητα για αυτόν. Πρέπει να πάρει το μισό.

Τι εννοείτε ότι το βάζετε σε κάψουλα? Υπάρχουν καψουλίτσες που μπορούμε να προμηθευτούμε κι αφού κόψουμε το χάπι να το βάλουμε μέσα??
φαντάζομαι η κάψουλα είναι πιο εύκολο να γλιστρήσει στον λαιμό.
m.kat
m.kat
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 σπίτι + 2 στον κήπο
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ουφφ.. δεν μπορώ πια να αποφασίσω πια πρωτοθέλω!
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/02/2012
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 Empty Απ: "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"...

Δημοσίευση από enoplos Δευ Ιουν 25, 2012 6:29 pm

ειναι ενα πονεμενο θεμα δυστηχος,εγω παω στον κτηνιατρο και του το δινει γιατι ειναι ζορικος σε αυτο το θεμα,οποτε εχω το κεφαλι μου ησυχο.
enoplos
enoplos
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 46
Τόπος : ΒΟΙΩΤΙΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 τον JUINOR
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΟΛΟΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΤΟΝ ΤΖΟΥΝΙΟΡ ΜΟΥ.
Ημερομηνία Εγγραφής : 05/09/2011
Mood : "Πώς να δώστε το ρημαδοχάπι"... - Σελίδα 2 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης