gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

+31
γατογατούλα
Silmaril
Sisy
zaharitsa
gary942012
alexandrakicat
houlieta
mpoulaalekoula
Barba Ben
Kikiriki
doremi
Helenitsa
Rupi
hardtrier
melinakef
Tsouki
polina4smile
eirinaki84
BokSurat
enoplos
Chouzouris
Λιλούκι
ladycat
Anatoli
funambolo
Πούπσυ
catandie
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
vanilia cat
Smokys
AngelNonh
35 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από AngelNonh Τετ Μαρ 21, 2012 9:57 am

Ζητάω προκαταβολικά συγνώμη για την τεράστια αφήγηση αλλά όλα έγιναν με τέτοιο τρόπο που δε ξέρω τι θα μπορούσα να παραλείψω. Η ουσία ξεκινά από την 7η παράγραφο, οπότε μπορεί κάποιος να παραλείψει τα προηγούμενα όπου έξηγώ πως χάσαμε και την αδερφούλα της. Αν δε μπορεί να δημοσιευτεί σας παρακαλώ πείτε μου να το μικρύνω. Μένω σε ένα μικρό χωριό έξω απʼ τη Λάρισα. Όταν εδώ δεν υπήρχαν παιδιά εγώ είχα για παρέα μου γατούλες. Μεγαλώνοντας πήγα δημοτικό, γυμνάσιο, λύκειο….μεγάλωσαν και οι παρέες…μεγάλωνε όμως και η αγάπη μου σʼ αυτά τα πλασματάκια. Ψιψίνα, Μπακάκος, Έυη, Πόπη, Μύριαμ…..και άλλα πόσα….όμως η μεγάλη μου αγάπη ήταν η Κλέλια. Την Κλέλια μου την έχασα όταν πήγαινα στη Β Λυκείου από δηλητήριο είπε ο μπαμπάς που τη βρήκε. Δε την είδα, δε τη χαιρέτησα, έκλαιγα απαρηγόρητη για μέρες. Θυμάμαι έδινα πανελλήνιες και δε μπορούσα να διαβάσω καθόλου. Του χρόνου σκεφτόμουν, τώρα πονάω. Τέλειωσα το λύκειο και έφυγα φοιτήτρια. Αυτό συνέβαλε στο να μην έχω γάτα. Όταν έχασα την Κλέλια αποφάσισα πως δε θα ξαναδεθώ με κανένα γατάκι. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ ΑΛΛΟ ΠΟΝΟ.

Τα χρόνια πέρασαν κι εγώ μπορεί να τάιζα αδέσποτα ή να κοίταζα τις πόρτες των κτηνιατρείων και να ονειρευόμουν ένα γατάκι αλλά δεν έκανα το βήμα. Μέχρι που ήρθε ο Σεπτέμβριος του 2010. 5 Σεπτεμβρίου, 1 ημέρα μετά τα γενέθλια μου και ένα πανέμορφο γατάκι έκανε την εμφάνιση του στο μαγαζί μας. Γίναμε αμέσως αυτοκόλλητες!!! Την πήρα σπίτι, της έδωσα φαγάκι, τη χάιδεψα για ώρες και ήλπιζα ότι το πρωί θα ξυπνήσω και θα τη βρω έξω να με περιμένει. Έτσι κι έγινε!!! Δύο μέρες μετά έφυγα για διακοπές και όταν γύρισα το Δωράκι μου δεν ήταν εκεί. Ψάξαμε όλο το χωριό με τα πόδια και με το αμάξι….τίποτα. ΄Έπεσα για ύπνο απαρηγόρητη. Την άλλη μέρα το κορίτσι μου γύρισε! Την πήρα αγκαλιά και της είπα να μην τολμήσει να ξαναφύγει ποτέ. Έκλεισα ραντεβού σε εκείνο το κτηνιατρείο που είχα σταμπάρει στην πόλη από χρόνια. Όλα τώρα θα ήταν διαφορετικά. Τώρα ήμουν μεγάλη, θα τα πρόσεχα, θα τα εμβολίαζα, θα τα φρόντιζα και δε θα πάθαιναν τίποτα.

5 μηνών είναι και υγιέστατη μου είπε ο κτηνίατρος. Σε 2 μήνες να κανονίσουμε να τη στειρώσεις. Όχι. Θα την αφήσω να γεννήσει μια φορά είπα αποφασιστικά!!! Ήθελα να έχει παρέα το κοριτσάκι μου. Και έτσι κι έγινε. Μου έκανε 2 παίδαρους. Να μεγαλώσουν τα γατάκια λίγο και μετά θα τη στειρώσω συμφωνήσαμε. Και πριν καλά καλά το καταλάβω ξαναγέννησε…4 αυτή τη φορά. Με πήρε η μαμά μου τηλ στο μαγαζί και δε το πίστευα. Μα ούτε κοιλιά δεν είχε!!! Πήγα σπίτι και την είδα απίστευτά ταλαιπωρημένη, ίσως λόγω ζέστης αλλά τρόμαξα. Όταν έφτασα είχε 3, το 4ο το έκανε λίγο αργότερα. Όλα αυτά Ιούλιο του 2011. Τι θα τα κάνω τόσα γατάκια σκέφτηκα? Πάντως να τα δώσω αλλού αποκλείεται. Ίσως να δώσω τα 2 στο μπαμπά στο κτήμα μόλις μεγαλώσουν λίγο.

Ο καιρός πέρναγε κι αυτά άρχισαν να κάνουν τις πρώτες τους βόλτες. Μένανε στην αποθήκη γιατί το σπίτι μας το καλοκαίρι είναι φούρνος! Σεπτέμβριο ξαναέφυγα για διακοπές. Γυρίζω και η Χαρούλα μας ( εκείνη που γεννήθηκε τελευταία) έλειπε! Στην αρχή μου λέγανε κάπου εδώ θα είναι και τέτοιες βλακείες! Στο τέλος το παραδέχτηκαν, την είχαν βρει στην αυλή νεκρή. Πως? Πότε? Γιατί? Στο τελευταίο δεν πήρα ποτέ απάντηση. Ο πατέρας μου την πήρε και την πέταξε. Δεν είχε αίματα λέει, ούτε δηλητηριασμένη έμοιαζε…δεν ήξερε….δεν έδωσε σημασία…Τρελάθηκα. Αυτό της άξιζε ούρλιαζα? Τι να κάνω ρε κορίτσι μου, λες και προλάβαινα, όλα απʼ τα χέρια μου περνάνε. Εντάξει αυτό είναι αλήθεια, άλλα μια μικρή γουρνίτσα για το μικρό μας? Που να πάω εγώ να της αφήσω ένα λουλουδάκι? Τα άφηνα εκεί που μου έδειξαν ότι τη βρήκανε….Τα ερωτήματα αναπάντητα. Ούτε 2 μηνών γατάκι, ένα κουκλί απίστευτα ζωηρό!!!!

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! 1005954m


Η ΧΑΡΟΥΛΑ ΜΑΣ.....ΟΥΤΕ 2 ΜΗΝΩΝ ΓΑΤΑΚΙ.......

Με το που πέρασαν τα υπόλοιπα τους 2 μήνες, πήγα τη μαμά τους για στείρωση. Φοβόμουν πολύ. Δεν είχα ξαναστειρώσει γατούλα. Ευτυχώς όλα πήγαν τέλεια. Το κοριτσάκι μου μετά το πρώτο 24ωρο χοροπηδούσε, έκανε τα νάζια της….ακόμα και τα ράμματα τράβαγε. Δε της άρεζαν μάλλον άλλα ο γιατρός είπε να μην ανησυχώ και όντως όλα ήταν ΟΚ! Με το χαμό της Χαρούλας αποφάσισα να μη στείλω κανένα στο κτήμα. Ήταν 2 κοριτσάκια που έπαιζαν πολύ μεταξύ τους και 2 αγοράκια που κάνανε το ίδιο. Τώρα όμως το κοριτσάκι θα έμενε μόνο του…. Όχι θα μείνουν όλα μαζί μας!!! Τέλος!!! Η προσοχή μου έπεσε κατευθείαν στο άλλο κοριτσάκι, στη Νόνη μου. Κοπελάρα μου της έλεγα, τελικά δε θα πας στο κτήμα να γεννοβολάς και να κινδυνεύεις…θα μείνεις εδώ μαζί μας!!!

23 Φεβρουαρίου του 2012. Τα παιδάκια μου γίνονται 7 μηνών και αρχίζουν να έχουν ορμές. Συζητήσαμε για πρώτη φορά να τη στειρώσουμε 21/02 αλλά εγώ θα έλειπα 26-27 και ο κτηνίατρος συμφωνεί να μην αφήσω τη φροντίδα της αλλού. Σημειωτέον ότι το 2ήμερο που έλειπα απαγόρευσα στους δικούς μου να τα βγάλουν έξω για να μην κινδυνέψουν αφού δε θα τα επιβλέπω. Κανονίζουμε για 29/02. Αρρωσταίνω και το ακυρώνω. Η αλήθεια είναι ότι αυτό ήταν η αφορμή. Η αιτία ήταν ότι την έβλεπα έτσι αδυνατούλα και μικρή και τη λυπόμουν. Και μετά σκεφτόμουν ας χαρεί λίγο, σιγά μη μείνει έγκυος με τη μία (γιατί γατάκια δε θα άντεχα να πετάξω). Σάββατο 03/03 το πρωί ξεχνάω να πάρω τηλ τον κτηνίατρο. Δουλεύω όλη μέρα άλλα την έχω έξω γιατί ήδη είχε εμφανιστεί ο γαμπρός που την πρόσεχε και δεν έκανε βήμα από εκεί. Γυρίζω 9 το βράδυ. Όλα με περίμεναν έξω απʼ το σπίτι, εκείνη άφαντη. Θα ακολούθησε το γάτο μου λέει η μάνα μου αλλά που να ηρεμήσω. Έρχεται ο φίλος μου και ψάχνουμε για ώρες. Τίποτα. Εγώ φταίω που δε τη στείρωσα λέω μέσα στους λυγμούς μου, τώρα δε θα είχε φύγει. Ξαπλώνω και βάζω ξυπνητήρι στις 6, να ψάξω με το φως της μέρας. Ξυπνάω μόνη στις 5. Ανοίγω την πόρτα και ήταν εκεί, τεντωνόταν στο πλατύσκαλο και ο γάτος από κάτω τη χάζευε. Που είσαι ρε σουρτούκο? Που γυρνάς? Το ξέρεις πως με τρόμαξες? Σε όλα της έμοιασες της μάνας σου? (Όντως μοιάζανε πολύ, ίδιο βλέμμα, ίδιο νάζι, ίδιες αντιδράσεις. Μόνο το χρώμα πήραμε απʼ το μπαμπά. Έσκυψα και τη χάιδεψα. Άντε έλα μέσα. Δεν ήθελε. Την άφησα. Άντε κάτσε να χαρείς σκέφτηκα, αφού γύρισες όλα καλά και Δευτέρα πρωί πρωί τηλέφωνο στον κτηνίατρο γιατί δεν αντέχω να φεύγεις και να κινδυνεύεις.

Κανονίζουμε τη στείρωση για 06/03. Στη διαδρομή για να μη γκρινιάζει την αφήνω να σουλατσάρει στο αμάξι και εγώ χαζομαμά βγάζω το αγγελούδι μου φωτογραφίες. Φτάνουμε, δεν ήθελε να ξαναμπεί στο κλουβί. Έλα αγαπούλα μου της λέω, θα κάνεις το χειρουργείο που έκανε και η μαμά και μετά θα γυρίσουμε σπίτι μας! Την αφήνω και παίρνω τηλ στις 9 να δω τι έγινε. Δεν προλάβαμε μου λένε, είχαμε έκτακτο περιστατικό, θα τη στειρώσουμε αύριο το πρωί μου είπαν. Όσο το φέρνω στο μυαλό μου είναι λες και η μοίρα δεν ήθελε να γίνει αυτό το χειρουργείο. Μωρέ είναι νηστικό το καημένο όλη μέρα….Μόλις έφαγε μην ανησυχείς, μέχρι αύριο θα είναι εντάξει μου είπανε. Το μικρούλη μου…..γιατί να μείνει εκεί τη νύχτα μόνο του? Η μαμά της όταν την πήγα είχε ξαναμείνει εκεί λόγω μιας ευτυχώς ασήμαντης ασθένειας και ήταν εξοικειωμένη. Εκείνη όμως όχι. Τόση αγωνία για τη μπουμπού μου…..τελικά της είχα αδυναμία ή κάποιο κωλοένστικτο προσπαθούσε να με προειδοποιήσει?

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! 0009wyl


Η ΚΟΠΕΛΑΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΣΤΕΙΡΩΣΗ.....ΜΙΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ......ΕΔΕΙΧΝΕ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ....

Τετάρτη απόγευμα κανονίζω να πάω να την πάρω. Στο τηλ μου λένε ότι είναι ακόμα ζαλισμένη από τη νάρκωση και ότι όλα πήγαν καλά και δεν υπάρχει πρόβλημα να μετακινηθεί. Φεύγουμε και στο δρόμο νιαουρίζει έντονα και προσπαθεί να βγει απʼ το κλουβί. Σταμάτα φωνάζω στο φίλο μου γεμάτη αγωνία. Σταματάει, τη χαϊδεύω και ηρεμεί. Το κοριτσάκι μου είναι ταλαιπωρημένο αλλά θα πάμε σπίτι και θα ηρεμήσει. Πάμε σπίτι και την κρατάω μακριά από τα άλλα, στο δωμάτιο μου. Ενώνω καρέκλες, σκαμπό, κουτιά, φτιάχνω έναν προστατευμένο χώρο γιατί δεν πρέπει να κάνει μεγάλα άλματα. Όσο περνάει η ώρα μοιάζει να συνέρχεται. Προσπαθεί και να φάει αλλά τα βγάζει. Δε με ανησυχεί όμως. Το ίδιο έκανε και η μαμά της. Είναι λογικό μετά από χειρουργείο. Τώρα είμαι έμπειρη, ξέρω, έτσι νομίζω. Μετά από λίγο έρχεται στο κρεβάτι παραπατώντας και ξαπλώνει δίπλα μου. Τη χαϊδεύω και γουργουρίζει. Όλα καλά σκέφτομαι. Μαζεύομαι στην άκρη και της δίνω πολύ χώρο να είναι άνετα. Μέσα στο βράδυ ξυπνάω κάποιες φορές για να τη δω και άλλες γιατί νιώθω την ανάσα της στο πρόσωπό μου. Έρχονταν και τρίβονταν πάνω μου, ήθελε χάδια και παιχνίδια. Την άλλη μέρα ήθελε να βγει και έξω. Πήγαινε στην πόρτα και τεντώνονταν όρθια για να της ανοίξω. Όχι κοριτσάκι μου, δε θα πας πουθενά μέχρι να βγάλουμε τα ράμματα, κάνε λίγη υπομονή μικρή. Το μόνο που με ανησυχούσε λίγο είναι που δεν έτρωγε, άλλα ποτέ δεν ήταν πολύ λαίμαργη όποτε έλεγα άντε θα περιμένω λίγο ακόμα. Πέμπτη βράδυ δείχνει λίγο πιο κακόκεφη, το ίδιο και Παρασκευή πρωί. Ούτε κροκέτες, ούτε κονσέρβα , ούτε γάλα. Της μαγειρεύω κοτόπουλο, τίποτα πάλι. Παίρνω μια φορά το γιατρό το μεσημέρι που γύρισα απʼ τη δουλειά αλλά δε το σηκώνει. Μπορεί να είχε φύγει. Θα πάρω το απόγευμα στο άνοιγμα και θα την πάω να τη δει κιόλας. Δε γίνεται να συνεχίσει να μην τρώει. Κάθομαι μαζί της και την χαϊδεύω για πολύ ώρα. Δείχνει χαρούμενη και ευτυχισμένη. Έχω δουλειά αλλά την αναβάλω. Κάθομαι μαζί της. Καταραμένο ένστικτο. Σηκώνεται απ΄ το κρεβάτι και πάει να πιει νεράκι. Πίνει 2 γουλιές και στέκεται ακίνητη μπροστά απʼ το μπολάκι να το κοιτάζει. Νόνη? Νονούλα μου τι έπαθες φωνάζω. Γυρίζει με κοιτάει και με αργές κινήσεις ξαπλώνει κάτω στη φλοκάτη. Πλησιάζω και τη χαϊδεύω. Δείχνει κουρασμένη, χαμηλώνει τα ματάκια της σα να θέλει να κοιμηθεί. Κοιμήσου αγγελούδι μου της λέω, ξεκουράσου. Να εγώ εδώ θα είμαι, αν θες έλα να ξαπλώσουμε μαζί.

Δεν πρόλαβαν να περάσουν λίγα λεπτά και το αγγελούδι μου ανέβηκε στο κρεβάτι νιαουρίζοντας δυνατά. Μου ζητούσε βοήθεια. Είχε ταχυπαλμία και δύσπνοια. Πήρα τηλ το γιατρό στο κινητό να μου πει τι να κάνω αλλά πάλι δε το σήκωνε. Δεν είχε νόημα να κάθομαι να την κοιτάζω. Μέχρι να φτάσω θα άνοιγε. Ετοιμάστηκα και έφυγα. Στο δρόμο ούρλιαζε και χτυπιόταν μέσα στο κλουβί της. 2 φορές μπήκα σχεδόν στο άλλο ρεύμα προσπαθώντας να την ηρεμήσω. Κοριτσάκι μου σε παρακαλώ ηρέμησε, θα τρακάρουμε. Δε με νοιάζει για εμένα, εσύ να μην πάθεις τίποτα μωράκι μου. Πρέπει να αντέξεις, να φτάσουμε στο γιατρό.

Φτάνουμε και ο γιατρός δείχνει να μην πιστεύει στα μάτια του. Της κάνει μια ένεση για την καρδιά και μια για την αναπνοή. Στο τσακ την προλάβαμε. Βγάλαμε ακτινογραφία. Διογκωμένος πνεύμονας που είχε μαζέψει υγρό. Πριν την ένεση είχε φτύσει σάλιο μαζί με αίμα. Κινδυνεύει η ζωή της? Αυτή τη στιγμή όχι μου απάντησε αλλά δε σου κρύβω ότι αυτές οι ενδείξεις είναι πολύ ανησυχητικές. Είναι αρχή πνευμονικού οιδήματος. Χριστέ μου! Πεθαίνουν άνθρωποι απʼ αυτό μέσα σε λίγες ώρες……Έχω φρικάρει. Ο γιατρός λέει ότι πρέπει να ηρεμήσει, ότι χρειάζονται λεπτοί χειρισμοί και ότι μια απότομη κίνηση στην κατάσταση που είναι μπορεί να φέρει ανακοπή. ΓΙΑΤΙ??? ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΠΑΘΕ ΑΥΤΟ? Υποψιάζομαι οργανικό πρόβλημα μου απαντά αλλά ας περιμένουμε να πάρει λίγο τα πάνω της… μήπως είναι κάποια λοίμωξη και περάσει. Όταν μίλησε για οργανικό πρόβλημα, το μυαλό μου πήγε κατευθείαν στη Χαρούλα που χάσαμε τόσο ξαφνικά. Αν η Χαρούλα είχε φύγει από κάτι οργανικό? Το είχα ξανασκεφτεί αλλά αφού δε μπορούσα να μάθω… Πολύ πιθανό μου είπε ο γιατρός. Δε δικαιολογείται τέτοια κατάσταση σε τόσο μικρό γατάκι. Μετά έφερα στο μυαλό και τη μανούλα τους που είχα καταλάβει ότι είχε ζοριστεί στη γέννα και όλα άρχισαν να συνδέονται στο μυαλό μου με τον πιο δυσοίωνο τρόπο.

Έφυγα για να ηρεμήσει αλλά πήρα τηλ. Σταθερή κατάσταση μου είπανε. Την άλλη μέρα αν και Σάββατο πήρα τηλ και πήγα να τη δω. Ορκίστηκα ότι θα πηγαίνω κάθε μέρα μέχρι να γίνει καλά. Ορκίστηκα ότι θα της κάνω την αποκλειστική αν χρειαστεί αρκεί να ζήσει. Όταν τη είδα ήταν ελάχιστά καλύτερα προφανώς λόγω των ενέσεων. Κοριτσάκι θα το ξεπεράσεις έτσι? Είσαι δυνατή! Σε αγαπάμε όλοι και σε περιμένουμε σπίτι….Την Κυριακή πήγα πάλι να την δω, είχα κανονίσει την ώρα απʼ το Σάββατο και δεν πήρα τηλ. Δεν άντεχα να ακούσω ότι είναι στα ίδια. Κι όμως δεν ήταν με το που πέρασα το κατώφλι του δωματίου και με είδε σηκώθηκε και νιαούρισε χαρούμενα. Της είχαν βάλει και τροφή και πήγαινέ και τη μύριζε. Ορό δε χρειάστηκε, δεν είχε αφυδατωθεί. Άνοιξα την πόρτα και τη χάιδευα κι αυτή γουργούριζε ασταμάτητα και οι χτύποι της καρδιάς της έμοιαζαν πιο φυσιολογικοί. Ο γιατρός είχε ένα άλλο έκτακτο να φροντίσει και έμεινα πολύ ώρα μαζί της. Όταν πήγα να φύγω γύρισα και την κοίταξα λέγοντας της άντε κοιμήσου τώρα και αύριο θα είσαι εντελώς καλά και θα πάμε σπίτι μας. Νιαούρισε και με κοίταξε τόσο έντονα με τις ματάρες της σα να μου λέει να μη φύγω. Χριστέ μου, αν μπορούσα να κοιμηθώ στο κτηνιατρείο θα το έκανα. Το κοριτσάκι μου, δεν ήθελα να μένει μόνο του, δεν ήθελα να πιστεύει ότι την παρατάω, ότι δε με νοιάζει. Που να ξέρει ότι δε μπορώ να είμαι εκεί συνέχεια?

Τη Δευτέρα δεν πήρα τηλ. Ήθελα να πάω και να τη δω εντελώς καλά. Και ενώ όλη τη μέρα το ευχόμουν και το πίστευα, όταν έφτασα έξω απʼ το κτηνιατρείο με έπιασε ένας κόμπος στο στομάχι. Η Νονούλα μου δεν έδειχνε χαρούμενη, δε μου νιαούριζε και έδειχνε να έχει χειροτερέψει. Έβαλα τα κλάματα. Κοριτσάκι μου, μας λείπεις…βαλε τα δυνατά σου να γυρίσουμε σπίτι, ε καρδούλα μου? Τη χάιδευα και κάθε τόσο της έδινα φιλιά στο μέτωπο. Έδειχνε να μην έχει άλλες δυνάμεις…. Μετά από ένα τέταρτο περίπου η κατάσταση έτεινε να μοιάζει με εκείνη πριν φύγουμε απʼ το σπίτι. Και ενέσεις που της κάνανε, τίποτα δεν έγινε. Λεπτό με το λεπτό χειροτέρευε. Ρωτάω τον κτηνίατρο για χιλιοστή φορά τι πιστεύει. Πλέον είμαι σίγουρος ότι είναι οργανικό μου λέει. Την κοιτάζει, φωνάζει και τον άλλο γιατρό και λέει «ρε μήπως έπαθε αυτόματη ρήξη θωρακοπνεύμονα?» Δε ξέρω γιατί δεν τρόμαξα. Μάλλον γιατί πίστευα πώς αν βρουν τι είναι, θα μπορέσουν να το γιατρέψουν κιόλας. Θα της κάνουμε παρακέντηση να δούμε συνεννοούνται. Της κάνουνε και τα πνευμόνια της έβγαζαν αίμα. Ακούω τον έναν να λέει ρε παιδιά η γάτα πεθαίνει και την ίδια στιγμή τη βλέπω να τινάζεται και να βγάζει αίμα απʼ το στόμα. Θεέ μου το κοριτσάκι μου. Φρικάρω, ουρλιάζω, αρχίζω να χτυπιέμαι. Με βγάζουν έξω για να μη τη βλέπω έτσι λένε.

Κάνω προσευχές αλλά δεν πιάνουν. Ξέρω ότι έχει έρθει το τέλος αλλά δε θέλω να το δεχτώ. Απʼ την ώρα που πήγα το είχα καταλάβει γιʼ αυτό δεν έφευγα. Δε μπορώ να σʼ αφήσω μόνη σου της έλεγα. Βγαίνει ο γιατρός και μου λέει αυτό που δεν ήθελα να ακούσω ούτε στο χειρότερο μου εφιάλτη. «Το ζωντανό υποφέρει. Πρέπει να πάρεις μια απόφαση, να της κάνουμε ευθανασία». ΟΧΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΣΚΟΤΩΣΕ ΤΗΝ. «Δε θα μου πεις σκότωσε την, κοίμισε την θα μου πεις».
Γυρνάω στον άλλο γιατρό που πίστευα ότι με καταλαβαίνει περισσότερο και του λέω «Δε μπορεί να γίνει ένα θαύμα? Κάνε κάτι σε παρακαλώ!» Θα κάνω αλλά είναι δύσκολο μου είπε τρέχοντας μέσα. Αμφιβάλλω αν πρόλαβε να περάσει ένα λεπτό όταν βγήκε να μου ανακοινώσει ότι το κοριτσάκι μου έχει ξαπλώσει και πεθαίνει και με ρώτησε αν αντέχω να την δω. Έτρεξα γρήγορα μέσα αλλά δε θυμάμαι τίποτα από εκείνα τα δευτερόλεπτα. Ο φίλος μου λέει ότι όταν μπήκαμε μέσα ανάσαινε ακόμη. Εγώ στην ταραχή μου νόμιζα ότι είχε ήδη σβήσει. Ελπίζω να έχει δίκιο ο φίλος μου. Δε γίνετε το κοριτσάκι μου να πέθανε μόνο του, δε γίνετε να πίστεψε ότι την παράτησα και έφυγα στην πιο δύσκολη στιγμή της. Δε γίνεται να μην άκουσε το Νονούλα μου σʼ αγαπώ πολύ. Γιατί βγήκα έξω, γιατί τους άκουσα? Τι χειρότερο θα μπορούσα να δω?


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Natasa_Larisa στις Τετ Μαρ 21, 2012 10:55 am, 1 φορά
AngelNonh
AngelNonh
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΛΑΡΙΣΑ
Αριθμός γατουνίων : 5 σπιτογατουλίνια, 6 που κάνουν διακοπές στο κτήμα, 1 αδεσποτoύλα, τη Νονούλα, τη Χαρούλα, το Γκριζάκη και άλλα αγγελούδια στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΑΝΟΙΞΗ!!!!!!!!!
Motto : Οι άνθρωποι που δεν αγαπάνε τις γάτες, σε προηγούμενη ζωή τους ήταν ποντίκια!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/03/2012
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! M_icecream

https://www.facebook.com/kosmhmanatasa

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από AngelNonh Τετ Μαρ 21, 2012 10:09 am


Της κάναμε νεκροψία. Αυτόματη ρήξη πνευμονοθώρακα. Με απλά λόγια ο πνεύμονας είχε σκιστεί και είχε μαζέψει κάτι σαν αφρό, όχι πύων ακριβώς αλλά κάτι τέτοιο. Ούτε στη νεκροψία με άφησαν να είμαι μέσα. Ναι ήμουν ράκος, για να με προστατέψουν το κάνανε αλλά εγώ το έχω μετανιώσει και μέσα στη θλίψη μου βάζω διάφορα με το μυαλό μου. Όταν βγήκαν μου εξήγησαν τι είναι και είπαν αν δεν αντέχω, να μπει ο φίλος μου να το δει. Όμως μπήκα. Ήταν το λιγότερο που μπορούσα να κάνω τώρα πια. Αν με έβλεπε από εκεί πάνω, ήθελα να ξέρει ότι η μανούλα δε την παράτησε, ούτε σιχαινόταν απλώς πίστεψε ότι βγαίνοντας θα διευκόλυνε τους γιατρούς να τη σώσουν.

Τη ράψανε, τη βάλανε σε ένα κουτί και ήρθε η ώρα να γυρίσουμε σπίτι μας. Μόνο που εγώ ήθελα να γυρίσεις όρθια σπίτι μας, γερή και δυνατή. Το βράδυ την κράτησα στο αυτοκίνητο γιατί οι δικοί μου λέγανε ότι στο σπίτι θα μύριζε. Πήγα μερικές φορές και της χάιδεψα τα όμορφα μαλλάκια της. Έκοψα και μια τουφίτσα και την κράτησα για να έχω κάτι από εκείνη. Θα ήθελα περισσότερες αλλά ήδη ήταν σε πολλά σημεία ξυρισμένη (για να της πάρουν αίμα, για τον ορό που τελικά της είχαν βάλει τη Δευτέρα, για τη νεκροψία). Πως το είχαν κάνει έτσι το κοριτσάκι μου? Όχι δε θα την πείραζα άλλο, έπρεπε να ταξιδέψει στον ουρανό όμορφη αν και κούκλα ήταν όπως και να ήταν.

Τις ελάχιστες ώρες που ξάπλωσα μέχρι να ξημερώσει, τα αδέρφια της κοιμήθηκαν γύρώ μου απίστευτά ήσυχα σε σχέση με άλλες μέρες. Λες και τα είχαν καταλάβει όλα. Την επόμενη μέρα ήρθε το θλιβερό καθήκον. Διάλεξα ένα σημείο που έπαιζε συχνά, τη φίλησα και τη χάιδεψα για τελευταία φορά, της έβαλα μαζί τα αγαπημένα της παιχνίδια (και μάλιστα το ένα στο ποδαράκι της σα να πρόκειται να σηκωθεί και να παίξει), μία φωτογραφία μου να μη με ξεχάσει και ένα γράμμα που της εξηγούσα πως νιώθω. Τέλος της υποσχέθηκά ότι μια μέρα θα ξανασυναντηθούμε.

Πάνω στη θλίψη μου ξέχασα ίσως να αναφέρω το σημαντικότερο. Οι γιατροί μου είπαν πως ήταν καταδικασμένη, ότι ο πνεύμονας της ήταν μια ωρολογιακή βόμβα έτοιμη να σκάσει ανά πάσα στιγμή. Όμώς η νάρκωση στη στείρωση ήταν λογικά αυτή που επιβάρυνε την κατάσταση.

Νονούλα μου…….κορούλα μου…..συγνώμη ματάκια μου…..δεν ήξερα, δεν ήθελα……δε θα μου συγχωρέσω ποτέ ότι η επιλογές μου έφεραν πιο γρήγορα το προδιαγεγραμμένο, όπως μου λένε, τέλος. Δεν είμαι κατά της στείρωσης, ούτε θέλω να περάσω τέτοιο μήνυμα αλλά στην περίπτωση μας δε μπορώ να πάψω να νιώθω τύψεις. Αν δεν έμπαινε στο χειρουργείο λογικά θα ήταν ακόμα ανάμεσα μας και θα διάλεγε η μοίρα πότε θα φύγει και όχι εγώ.
Βρήκα δύο δίδυμα αδεσποτάκια κοριτσάκια και έστειλα αυτά στο κτήμα και οι κούκλες μου είναι καλά και πολύ ευχαριστημένες στο νέο τους περιβάλλον. Ίσως αν σε είχα στείλει εκεί κοριτσάκι να ζούσες περισσότερο.....
Ο κτηνιάτρος στο άκουσμα αυτών μου απάντησε ότι αν ζούσες παραπάνω θα είχα δεθεί πιο πολύ και θα πονούσα ακόμα χειρότερα.......
Κι εγώ του απάντησα ότι το θέμα θα ήταν να ζήσεις και να χαρείς εσύ παραπάνω και όχι πόσο θα πονέσω εγώ.
Πέρα απ' το χαμό της, πονάω και γιατί βασανίστηκε πολύ το μανάρι μου και δεν της άξιζε.....'Ηταν ένα αγγελούδι. Αγγελουδάκι μου τη φώναζα σύχνα.......Μάλλον ζήλεψε ο Θεός και σε ήθελε κοντά του...Τώρα κοριτσάκι μου θα κλείσω το pc και θα ανοίξω την πόρτα να μπουν μέσα τα αδερφάκια σου που τα παραμελώ λίγο επειδή μου λείπεις απίστευτα.....Θα τα κάνω μια μεγάλη αγκαλιά και όλοι μαζί θα κοιτάξουμε ψηλά και θα σου πούμε καλημέρα!!!!! Σε λατρεύω μπουμπού, μη το ξεχάσεις ποτέ!!!! Και σε ευχαριστώ για κάθε στιγμή που περάσαμε μαζι!!!!!!!!!!!
Κοριτσάκι μου σʼ αγαπώ και θα σʼ αγαπώ για πάντα, ελπίζω αν με βλέπεις να μʼ αγαπάς κι εσύ και να με συγχωρέσεις.
Και να με περιμένεις ε… Κάποια μέρα θα ʽρθω να σε βρω.
Και να μου προσέχεις τη Χαρούλα και να παίζεται μαζί όπως κάνατε το καλοκαίρι.
12/09 έφυγε η Χαρούλα μας…..12/03 έφυγες εσύ αγάπη μου. Έξι μήνες μετά…..Μάλλον σου έλειπε η αδερφούλα σου μάτια μου….Εμένα να δεις πόσο μου λείπεις…..πόσο μου λείπετε και οι δύο
Εις το επανιδείν κοριτσάρες μου, δε θα σας ξεχάσω ούτε για μια στιγμή μέχρι να ξαναβρεθούμε!!!!!


Υ.Γ.: Συγνώμη αν σας κούρασα με τόσες λεπτομέρειες αλλά νιώθω ότι της το χρωστάω. Ευχαριστώ όλους όσους μπήκατε στον κόπο να το διαβάσετε. Ξέρω ότι εδώ θα βρω πραγματική συμπαράσταση. Δε ντρέπομαι να κλάψω και να μιλήσω για εκείνη. Δε ντρέπομαι να πω ότι κάθομαι κάθε μέρα πάνω απʼ τον τάφο της, της μιλάω και της αφήνω λουλούδια. Για το μόνο που ντρέπομαι είναι γιʼ αυτούς που με κρίνουν. Έχω ακούσει ότι χαζομάρα μπορείτε να φανταστείτε….πως κάνεις έτσι ζώο ήταν…. αφού έχεις κιʼ άλλα….έχεις παρέα, δεν είσαι μόνη….το ζώο δεν έχει υποχρεώσεις….Και τώρα πείτε μου τι να κάνω? Να τους λυπηθώ γιατί με όλα αυτά δείχνουν ότι δε ξέρουν να αγαπάνε ή «αγαπάνε» με βάση το συμφέρον….ή να αρχίζω να ρίχνω σφαλιάρες? Διάβασα κάτι κάπου αυτές τις μέρες το δανείζομαι και το υπογράφω: ΑΝ Ο ΘΕΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΗ, ΤΟΤΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ. Ευτυχώς όχι όλοι!!! Υπάρχουν και οι πραγματικά φιλόζωοι, εκείνοι που ξέρουν να δίνονται σε ένα αθώο πλασματάκι, να το αγαπάνε για πάντα και να μη ντρέπονται να φωνάξουν πόσο τους λείπει……….
AngelNonh
AngelNonh
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΛΑΡΙΣΑ
Αριθμός γατουνίων : 5 σπιτογατουλίνια, 6 που κάνουν διακοπές στο κτήμα, 1 αδεσποτoύλα, τη Νονούλα, τη Χαρούλα, το Γκριζάκη και άλλα αγγελούδια στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΑΝΟΙΞΗ!!!!!!!!!
Motto : Οι άνθρωποι που δεν αγαπάνε τις γάτες, σε προηγούμενη ζωή τους ήταν ποντίκια!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/03/2012
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! M_icecream

https://www.facebook.com/kosmhmanatasa

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από Smokys Τετ Μαρ 21, 2012 10:15 am

rainbow

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από AngelNonh Τετ Μαρ 21, 2012 10:16 am

Δημοσίευσα την ιστορία απ' το κοριτσάκι μου και χωριστά, πέρα απ' το θέμα της παρείτσας του ουράνιου τόξου γιατί θέλω όλοι να αποχαιρετήσουν το αγγελούδι μου και να του ευχηθούν να περνάει όμορφα μαζί με τα δικά τους αγγελούδια........Χίλια συγνώμη αν σας κούρασα αλλά όσοι έχετε πονέσει όπως εγώ ξέρω πως θα με νοιώσετε.....

ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠ' ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΕΣ ΣΤΙΓΜΟΥΛΕΣ ΜΑΣ............
ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! 1007161w



ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! 1007157



ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Aaavoa

AngelNonh
AngelNonh
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΛΑΡΙΣΑ
Αριθμός γατουνίων : 5 σπιτογατουλίνια, 6 που κάνουν διακοπές στο κτήμα, 1 αδεσποτoύλα, τη Νονούλα, τη Χαρούλα, το Γκριζάκη και άλλα αγγελούδια στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΑΝΟΙΞΗ!!!!!!!!!
Motto : Οι άνθρωποι που δεν αγαπάνε τις γάτες, σε προηγούμενη ζωή τους ήταν ποντίκια!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/03/2012
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! M_icecream

https://www.facebook.com/kosmhmanatasa

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από vanilia cat Τετ Μαρ 21, 2012 10:49 am

rainbow rainbow rainbow
vanilia cat
vanilia cat
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΒΥΡΩΝΑΣ
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γαταχείμωνο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΤΗΝ ΑΡΓΥΡΩ ,το ΛΟΎΣΙΦΕΡ , το ΣΕΙΡΙΟ , την ΚΕΝΤΡΑ και τον ΛΙΝΟ
Motto : live your life on paws.....!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Hellos11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ Τετ Μαρ 21, 2012 10:56 am

Το λάτρεψες το αγγελούδι σου λυπάμαι τόσο πολύ καλό ταξίδι μικρό γατουνάκι Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Μυτιλήνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : ένα λατρεμένο αγόρι , το μπεμπέ μου , το αγγελούδι,ο Μέρλυν,η Άνθια και η Αγγελίδα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχή και μόνο βροχή
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : την Μάγια τον Ντακίρι και τον Χιόνη
Motto : Δεν ύπάρχει κανείς που να γεννήθηκε με άσχημο αστέρι.Είναι που δεν ξέρει να διαβάσει τον ουρανό!
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/04/2008
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από AngelNonh Τετ Μαρ 21, 2012 11:19 am

Το λάτρεψα το παιδάκι μου αλλά δεν έφτασε η αγάπη για να το σώσει. Sad Sad Sad SadSad Sad Sad Sad Σας ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση. Να 'στε καλά κι εσείς και τα γατουλίνια σας!!!!!! thanks
AngelNonh
AngelNonh
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΛΑΡΙΣΑ
Αριθμός γατουνίων : 5 σπιτογατουλίνια, 6 που κάνουν διακοπές στο κτήμα, 1 αδεσποτoύλα, τη Νονούλα, τη Χαρούλα, το Γκριζάκη και άλλα αγγελούδια στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΑΝΟΙΞΗ!!!!!!!!!
Motto : Οι άνθρωποι που δεν αγαπάνε τις γάτες, σε προηγούμενη ζωή τους ήταν ποντίκια!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/03/2012
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! M_icecream

https://www.facebook.com/kosmhmanatasa

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από catandie Τετ Μαρ 21, 2012 2:20 pm

Ακομα κλαιω....... πολυ λυπαμαι, πραγματικα................. Sad pale Sad
catandie
catandie
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Μελισσια
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μπεν, Παττυ, Νεφελη
Motto : Ο σκυλος σκεφτεται για τον ανθρωπο που τον φροντιζει: Πω!Πω! Πρεπει να ναι Θεος!...Η γατα.....Πρεπει να ειμαι μια Θεα!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/02/2012
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από AngelNonh Τετ Μαρ 21, 2012 2:48 pm

Σ' ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου! Δε ξέρετε τι κουράγιο μου δίνετε. Και το κοριτσάκι μου θα είναι πολύ συγκινημένο που τόσοι άνθρωποι το συμπονούν.......Πάντα ήθελε αγάπη το μικρό μου "αλεπουδάκι".... θα είναι ευτυχισμένη που ούτε τώρα δε τη στερείται Sad Sad Sad

Υ.Γ.: Να χαίρεσαι τα ζουζούνια σου και να 'ναι πάντα γερά!!!!!!!
AngelNonh
AngelNonh
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΛΑΡΙΣΑ
Αριθμός γατουνίων : 5 σπιτογατουλίνια, 6 που κάνουν διακοπές στο κτήμα, 1 αδεσποτoύλα, τη Νονούλα, τη Χαρούλα, το Γκριζάκη και άλλα αγγελούδια στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΑΝΟΙΞΗ!!!!!!!!!
Motto : Οι άνθρωποι που δεν αγαπάνε τις γάτες, σε προηγούμενη ζωή τους ήταν ποντίκια!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/03/2012
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! M_icecream

https://www.facebook.com/kosmhmanatasa

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από Πούπσυ Τετ Μαρ 21, 2012 3:02 pm

αχ, μωρε.... Sad Sad Sad Πόσο στενοχωρήθηκα... Κουράγιο, είναι δύσκολο το ξέρω..
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από AngelNonh Τετ Μαρ 21, 2012 3:05 pm

Να 'σαι καλά όμορφη Πούπσυ και η υπόλοιπη παρέα...... η Νονούλα σας ευχαριστεί.........
AngelNonh
AngelNonh
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΛΑΡΙΣΑ
Αριθμός γατουνίων : 5 σπιτογατουλίνια, 6 που κάνουν διακοπές στο κτήμα, 1 αδεσποτoύλα, τη Νονούλα, τη Χαρούλα, το Γκριζάκη και άλλα αγγελούδια στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΑΝΟΙΞΗ!!!!!!!!!
Motto : Οι άνθρωποι που δεν αγαπάνε τις γάτες, σε προηγούμενη ζωή τους ήταν ποντίκια!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/03/2012
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! M_icecream

https://www.facebook.com/kosmhmanatasa

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από funambolo Τετ Μαρ 21, 2012 3:07 pm

Mη φοβάσαι... Το ξέρει ότι την αγάπησες και ότι ήθελες το καλό της... Δεν σε κατηγορεί... Απλώς θέλει να μην την ξεχάσεις και να την σκέφτεσαι σαν να είναι δίπλα σου... Καληνύχτα μικρούλα... Όνειρα γλυκά να ΄χεις.... rainbow rainbow rainbow gatoula gatoula
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από AngelNonh Τετ Μαρ 21, 2012 4:06 pm

Αχ τι γλυκό μνμ......Φυσικά και δε θα τη ξεχάσω! Καληνύχτα της λέω κάθε βράδυ και καλημέρα κάθε πρωί....... και όλη μέρα σκέφτομαι τα νάζια. τις ζαβολιές και τα παιχνίδια της....... fancat τόσο ζωηρή ήτανε, εμένα κρεμόταν από τον Αγ. Βασίλη τα Χριστούγεννα και έτρεχε σαν παλαβή γύρω απ' τον εαυτό της όταν στριφογύριζα γύρω γύρω ένα κορδόνι από παπούτσια...... Κοριτσάκι μου ούτε εσύ να με ξεχάσεις, θα έρθω κάποια μέρα να σε βρω μη το ξεχνάς και μετά δε θα μας χωρίσει κανείς!!!!!!! Κανείς και ποτέ!!!!! Και θα σε λέω πάλι γκρινιάρα μου και σκατιάρα μου κι εσύ θα με κοιτάς αθώα με τις υπέροχες ματάρες σου.....ξέρεις εσύ πότε...... Κι αν αργήσω στο ραντεβού μας να με περιμένεις ε??? Πάντα αργώ θα το θυμάσαι...... εσύ μου ήσουν πάντα βιαστικούλα και έτρεχες πρώτη στην πόρτα.......Απίστευτη ενέργεια για ζωή......Γι' αυτό είμαι σίγουρη, κάπου ζεις και μας βλέπεις και παίζεις και χαίρεσαι που σ΄αγαπάμε!!!!!!! gatoula
AngelNonh
AngelNonh
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΛΑΡΙΣΑ
Αριθμός γατουνίων : 5 σπιτογατουλίνια, 6 που κάνουν διακοπές στο κτήμα, 1 αδεσποτoύλα, τη Νονούλα, τη Χαρούλα, το Γκριζάκη και άλλα αγγελούδια στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΑΝΟΙΞΗ!!!!!!!!!
Motto : Οι άνθρωποι που δεν αγαπάνε τις γάτες, σε προηγούμενη ζωή τους ήταν ποντίκια!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/03/2012
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! M_icecream

https://www.facebook.com/kosmhmanatasa

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από Anatoli Τετ Μαρ 21, 2012 4:59 pm

Πολυ κριμα...τοσο μικρη γατουλα Sad Sad Sad Sad
Καλο της ταξιδι και πολυ κουραγιο σε σενα rainbow
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από ladycat Τετ Μαρ 21, 2012 5:51 pm

καλο ταξιδι κ καποια στιγμη να εισαι σιγουρη θσ ξαναβρεθειτε
ladycat
ladycat
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : πειραιας εδω εκει περα παραπερα σαν αλανιαρα γατα απο την Χιο
Αριθμός γατουνίων : ΕΥΑ ,ΖΥΛΙΤΟ ,ΠΙΣΣΑΣ ,ΛΑΜΠΗΣ,ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ, ΦΕΛΙΞ,ΤΙΓΡΑΚΗΣ ,ΠΟΚΥ ΟΛΟΔΙΚΑ ΜΟΥ!!!! ΦΟΙΒΟΣ, ORLANDO ΤΙΑ , ΜΠΕΜΠΑ ΤΑ ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΑ .ΚΑΡΑΜΟΥΖΑΣ ΠΑΤΟΥΝΟΣ ΦΕΛΙΤΣΙΑ ΧΑΙΤΑΚΙΑΣ, ΑΝΩΝΥΜΟΣ, ΚΛΠ...............ΤΑ ΕΞΩ
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ανοιξη,φθινοπωρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΤΟΝ ΧΟΥΖΟΥΡΙ ΤΗΣ ΑΝΤΜΙΝ
Motto : Να είχα 2 χειροβομβίδες να τα κάνω όλα βίδες σπίτια αυτοκίνητα κινητά κ ακίνητα να είχα άλλη μια για μένα να κάνω χάρη κ σε εσένα Νότης σφακιανάκης
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! M_tears

https://darkstoriesbyef.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από Λιλούκι Τετ Μαρ 21, 2012 6:09 pm

Κι εγώ ακόμα κλαίω.. Μόλις προχθές έφτασα στο τσαφ να την χάσω κι εγώ και ακόμα με πονάνε αυτές οι στιγμές παρόλο που την έχω μαζί μου, αν και ταλαιπωρημένη.. Καλό ταξίδι στη μικρή Νονούλα..
Λιλούκι
Λιλούκι
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γατακαλοκαιρο
Motto : we don't need no thought control....
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/03/2012
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από Chouzouris Τετ Μαρ 21, 2012 6:47 pm

Αχ λυπάμαι τόσο πολύ... Κουράγιο και καλή αντάμωση.............. Sad

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από enoplos Τετ Μαρ 21, 2012 10:52 pm

Sad Sad Sad Sad κουραγιο δεν υπαρχουν λογια σε τετοιες στιγμες Sad Sad Sad Sad
enoplos
enoplos
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 46
Τόπος : ΒΟΙΩΤΙΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 τον JUINOR
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΟΛΟΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΤΟΝ ΤΖΟΥΝΙΟΡ ΜΟΥ.
Ημερομηνία Εγγραφής : 05/09/2011
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από BokSurat Τετ Μαρ 21, 2012 11:35 pm

Natasa_Larisa μόλις διάβασα την ιστορία από τις μικρούλες σου!
καλό κουράγιο και καλή δύναμη! δεν ξέρω τι να πω! όταν δίνεις αγάπη σε ένα ζωάκι για εμένα έιναι το καλύτερο πράγμα που μπορείς να κάνεις...

καλό ταξίδι στις μικρούλες rainbow
BokSurat
BokSurat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 108
Τόπος : Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου
Αριθμός γατουνίων : 1γάταρο, 1 γάτα, 1 σκύλα, + το Στριγγλοαγγελουδάκι μου στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ουτε πολύ κρυο ούτε πολύ ζέστη... φθηνόπωρο θα έλεγα που βρέχει!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Κίρκη
Motto : ωρα μηδεν στα Ζωνιανα, ωρα μηδεν στη Κρητη που ξεπατωσαν τα ΕΚΑΜ ολο το Ψηλορειτη
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/04/2008
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Parta10

http://www.gate21.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από eirinaki84 Πεμ Μαρ 22, 2012 12:02 am

μερικές φορές πιστεύω ότι όσοι αγαπημένοι μας φεύγουν πάνε κάπου καλύτερα.......και μας περιμένουν!!!!! μακαρι ναναι έτσι!!!!
eirinaki84
eirinaki84
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Τόπος : αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Χιονάτη κερατσινίου, Τούλη, Οθέλλο, Σιέλ
Motto : keep dreaming
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/11/2011
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από polina4smile Πεμ Μαρ 22, 2012 9:47 am

eirinaki84 έγραψε:μερικές φορές πιστεύω ότι όσοι αγαπημένοι μας φεύγουν πάνε κάπου καλύτερα.......και μας περιμένουν!!!!! μακαρι ναναι έτσι!!!!

Το ιδιο ελπιζω κι εγω....
Λυπαμαι πολυ για το κοριτσακι σου.... Σε καταλαβαινω απολυτα....Πριν 2 χρονια εχασα κι εγω την ''κορουλα'' μου, απο λαθος, οπως ειπες κι εσυ, επιλογη.... Εκανα μια επεμβαση που ηταν για το καλο της, ομως αποδειχτηκε πως θα ηταν καλυτερα αν δεν την ειχα κανει.... Ξερω πως κατηγορεις τον εαυτο σου....αλλα δεν μπορουσες να ξερεις....δεν μπορουσα να ξερω.... Ομως μην ανησυχεις και πλεον ειμαι σιγουρη πως απο ψηλα που μας βλεπουν τα μωρακια μας ξερουν πως μονο το καλο τους θελαμε, πως παλεψαμε γι αυτα και πως δεν βγαινουν στιγμη απο το μυαλο μας και δεν θα φυγουν ΠΟΤΕ απο τη καρδια μας!
Να την θυμασαι παντα με αγαπη και μην φοβασαι γιατι η Τοσοδουλα μου θα ειναι διπλα της.....
polina4smile
polina4smile
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 34
Τόπος : Ροδος
Αριθμός γατουνίων : Ο Αρθουρος μου, η Ζιζελ και ενα σκυλάκι η Μαγιά!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από Tsouki Πεμ Μαρ 22, 2012 3:15 pm

Καλό τους ταξίδι Sad rainbow
Tsouki
Tsouki
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1 γαταγγελουδακι ο Τιγρης μου
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2011
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Collec11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από melinakef Πεμ Μαρ 22, 2012 3:51 pm

Ειλικρινά λυπάμαι πολύ... Sad Sad
Καλό ταξίδι.... rainbow
melinakef
melinakef
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα/ Ζάκυνθος
Αριθμός γατουνίων : 1 την Νεφερτίτη!!!!!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο και Άνοιξη!!! Ή κρύο και χουχούλιασμα!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : όλα αν μπορούσα.....
Motto : Αν δεν καώ εγώ, Αν δεν καείς εσύ ,Αν δεν καούμε εμείς ,Πώς θα γενούν τα σκοτάδια λάμψη;
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/10/2011
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από hardtrier Σαβ Μαρ 24, 2012 11:06 am

δεν ντρεπομαι να πω οτι διαβαζοντας το μηνυμα σου,αρχισαν τα δακρυα,να τρεχουν και να μην εχουν τελειωμο.
βλεπεις,αυτες τις μερες,παιρναμε μια εξαιρετικα δυσκολη φαση με τον τζερυ μας και δεν σου κρυβω οτι στο μυαλο μου ερχονται ιδεες οτι ισως τον χασουμε,τρομαζω με την σκεψη.στην συζυγο δεν λεω τιποτα διοτι ειναι πιο ευαισθητη και κοιταζω να ειμαι εγω αυτος που θα δινει δυναμη,που να ξερε ομως και καλυτερα να μην μαθει ποτε.

ευχομαι οσο ζεις να την αγαπας και να την θυμασαι,ειμαι βεβαιος οτι ετσι θα σε κοιταζει απο ψηλα και θα ειναι ευτυχισμενη.δεν ξερω τι αλλο να πω,δεν γνωριζω τι αλλο να εκφρασω.

οσο για τους ανεγκεφαλλους που σου λενε βλακειες,μην δινεις σημασια,πολλες φορες ο ανθρωπος μεταμορφωνετε σε ενα στυγνο και ακαρδο τερας,ολοι μας ουτε λιγο ουτερ πολυ,ακουσαμε περιπτωσεις εγκαταλειψης παιδιων,ακομα και νεογεννητων,για κακοποιησεις ζωων κ.ο.κ.

σκεψου οτι υπαρχει μια παρεα εδω που σε στηριζει και γραψε τους ανεγκεφαλλους εκει που δεν πιανει μελανι.

καλο παραδεισο Νονουλα,ειμαι βεβαιος οτι κοιταζεις απο ψηλα και εισαι ολο χαρα και ναζια.
hardtrier
hardtrier
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αριθμός γατουνίων : 2,ενα στο ουρανιο τοξο και στις καρδιες μας και ενα στη ζωη μας
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ολες τις εποχες,ειμαστε χαδιαριδες
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/03/2012
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! M_tour10

http://www.pantastaisia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από Rupi Κυρ Μαρ 25, 2012 12:28 am

Kαλό της ταξίδι....
Τουλάχιστον έζησε τη μικρή ζωούλα της με αγάπη.
Rupi
Rupi
Kitten
Kitten

Άντρας
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Αριθμός γατουνίων : 1+7
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/02/2012
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από Helenitsa Κυρ Μαρ 25, 2012 2:59 am

Δεν μπορώ να σταματήσω να κλαίω..

Μπράβο σου για την αγάπη που της έδειξες, το νοιάξιμο και τη φροντίδα μέχρι την τελευταία στιγμή..
Να έχεις δύναμη! Ο χρόνος είναι γιατρός. Σκέψου ότι σε κοιτάει από εκεί ψηλά και σίγουρα δεν θα θέλει η μαμά της να στεναχωριέται..

Να είσαι καλά! Να χαίρεσαι τα γατούνια σου και να θυμάσαι με αγάπη τις δυο κοριτσάρες σου που, όπως είπες, είναι κάπου εκεί ψηλά και παίζουν όπως κάποτε...

Helenitsa
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 34
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4 άκρως ερωτεύσιμα πλάσματα και 3 γλυκά γατο-μωρουλίνια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλα τα γατόνια του κόσμου!
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/01/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από AngelNonh Δευ Μαρ 26, 2012 2:12 am

Σας ευχαριστώ όλους τόσο μα τόσο πολύ!!!!! Και δεν το λέω από ευγένεια αλλά απ' τα βάθη της ψυχής μου γιατί ξέρω ότι κι εσείς δε μου γράφετε όλα αυτά έτσι για να πείτε κάτι αλλά γιατί κατανοείτε τι περνάω, λατρεύετε αυτά τα πλασματάκια και ξέρετε τι αξίζουν! Και δυστυχώς οι περισσότεροι έχετε βιώσει τον πόνο του αποχωρισμού. Εύχομαι με όλη μου τη δύναμη να είστε όλη καλά και να είναι καλά και τα γατούνια σας και τα υπόλοιπα ζωάκια σας όσοι έχετε, μέχρι τα βαθιά τους γεράματα. Και μια μέρα θα συναντηθούμε όλοι μαζί εκεί ψηλά και θα κάνουμε όλοι μαζί παρέα όπως κάνουν και εκείνα τώρα!!! Νιώθω πολύ καλά εδώ μαζί σας αλλά δυστυχώς η καθημερινότητα με κράτησε μέρες μακριά.... Έπρεπε να επιστρέψω στην καθημερινότητα, να δουλέψω.....να βάλω τη μάσκα και να δείχνω καλά ενώ δεν είμαι. Όχι από ντροπή όπως έχω ξαναπεί αλλά γιατί λίγοι θα με καταλάβουν..... Νονούλα μου.....έσυ ξέρεις ότι σε σκέφτομαι κάθε στιγμή όπου και να 'μαι και νιώθω άσχημα που πρέπει να ζήσω αυτό που λέμε "η ζωή συνεχίζεται". Κοριτσάκι μου πρέπει να κάνω όλα αυτά για να ζήσω και να φροντίζω τα αδελφάκια σου...... Κάθε μέρα τους μιλάω για 'σένα..... Το πρωί έβαλα πάλι τα κλάματα κρατώντας τη φωτογραφία σου και το διδυμάκι σου, ο Έντι ήρθε δίπλα μου και σε κοίταζε.....Και σε εκείνον λείπεις μωρό μου, σε όλους μας λείπεις....... Sad Sad Sad Sad Sad
AngelNonh
AngelNonh
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΛΑΡΙΣΑ
Αριθμός γατουνίων : 5 σπιτογατουλίνια, 6 που κάνουν διακοπές στο κτήμα, 1 αδεσποτoύλα, τη Νονούλα, τη Χαρούλα, το Γκριζάκη και άλλα αγγελούδια στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΑΝΟΙΞΗ!!!!!!!!!
Motto : Οι άνθρωποι που δεν αγαπάνε τις γάτες, σε προηγούμενη ζωή τους ήταν ποντίκια!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/03/2012
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! M_icecream

https://www.facebook.com/kosmhmanatasa

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από AngelNonh Δευ Μαρ 26, 2012 2:21 am

Helenitsa έγραψε:Δεν μπορώ να σταματήσω να κλαίω..

Μπράβο σου για την αγάπη που της έδειξες, το νοιάξιμο και τη φροντίδα μέχρι την τελευταία στιγμή..
Να έχεις δύναμη! Ο χρόνος είναι γιατρός. Σκέψου ότι σε κοιτάει από εκεί ψηλά και σίγουρα δεν θα θέλει η μαμά της να στεναχωριέται..

Να είσαι καλά! Να χαίρεσαι τα γατούνια σου και να θυμάσαι με αγάπη τις δυο κοριτσάρες σου που, όπως είπες, είναι κάπου εκεί ψηλά και παίζουν όπως κάποτε...

Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!! Αυτή είναι η μόνη μου παρηγοριά, ότι θα είναι παρέα με τη Χαρούλα μας και δε θα φοβήθηκε όταν έφτασε εκεί και τώρα θα παίζουν μαζί..... Sad Sad Sad
AngelNonh
AngelNonh
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΛΑΡΙΣΑ
Αριθμός γατουνίων : 5 σπιτογατουλίνια, 6 που κάνουν διακοπές στο κτήμα, 1 αδεσποτoύλα, τη Νονούλα, τη Χαρούλα, το Γκριζάκη και άλλα αγγελούδια στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΑΝΟΙΞΗ!!!!!!!!!
Motto : Οι άνθρωποι που δεν αγαπάνε τις γάτες, σε προηγούμενη ζωή τους ήταν ποντίκια!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/03/2012
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! M_icecream

https://www.facebook.com/kosmhmanatasa

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από AngelNonh Δευ Μαρ 26, 2012 2:30 am

Λιλούκι έγραψε:Κι εγώ ακόμα κλαίω.. Μόλις προχθές έφτασα στο τσαφ να την χάσω κι εγώ και ακόμα με πονάνε αυτές οι στιγμές παρόλο που την έχω μαζί μου, αν και ταλαιπωρημένη.. Καλό ταξίδι στη μικρή Νονούλα..

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!! Να το αφήσεις πίσω σου μόνο σαν κακή ανάμνηση. Εύχομαι να πάνε όλα καλά με το κοριτσάκι σου από εδώ και πέρα και να' ναι πάντα υγιής, ζωηρή και πολύ, πάρα πολύ ευτυχισμένη!!!!!! oksmily3
AngelNonh
AngelNonh
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΛΑΡΙΣΑ
Αριθμός γατουνίων : 5 σπιτογατουλίνια, 6 που κάνουν διακοπές στο κτήμα, 1 αδεσποτoύλα, τη Νονούλα, τη Χαρούλα, το Γκριζάκη και άλλα αγγελούδια στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΑΝΟΙΞΗ!!!!!!!!!
Motto : Οι άνθρωποι που δεν αγαπάνε τις γάτες, σε προηγούμενη ζωή τους ήταν ποντίκια!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/03/2012
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! M_icecream

https://www.facebook.com/kosmhmanatasa

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από AngelNonh Δευ Μαρ 26, 2012 2:36 am

polina4smile έγραψε:
eirinaki84 έγραψε:μερικές φορές πιστεύω ότι όσοι αγαπημένοι μας φεύγουν πάνε κάπου καλύτερα.......και μας περιμένουν!!!!! μακαρι ναναι έτσι!!!!

Το ιδιο ελπιζω κι εγω....
Λυπαμαι πολυ για το κοριτσακι σου.... Σε καταλαβαινω απολυτα....Πριν 2 χρονια εχασα κι εγω την ''κορουλα'' μου, απο λαθος, οπως ειπες κι εσυ, επιλογη.... Εκανα μια επεμβαση που ηταν για το καλο της, ομως αποδειχτηκε πως θα ηταν καλυτερα αν δεν την ειχα κανει.... Ξερω πως κατηγορεις τον εαυτο σου....αλλα δεν μπορουσες να ξερεις....δεν μπορουσα να ξερω.... Ομως μην ανησυχεις και πλεον ειμαι σιγουρη πως απο ψηλα που μας βλεπουν τα μωρακια μας ξερουν πως μονο το καλο τους θελαμε, πως παλεψαμε γι αυτα και πως δεν βγαινουν στιγμη απο το μυαλο μας και δεν θα φυγουν ΠΟΤΕ απο τη καρδια μας!
Να την θυμασαι παντα με αγαπη και μην φοβασαι γιατι η Τοσοδουλα μου θα ειναι διπλα της.....

Μακάρι κορίτσια.......κι εγώ σ' αυτό ελπίζω!!!!!!!!!!! Το ξέρω ότι δε μπορούσαμε να ξέρουμε αλλά αυτό το αν.....πονάει πάρα πολύ!!!!!! Sad Εννοείται ότι δε θα τις ξεχάσουμε ποτέ και σίγουρα θα κάνουν πάρεα τα αγγελουδάκια μας! Έχουν να μοιράστουν την αγάπη που πήραν.......Καλή αντάμωση κουκλίτσες..... rainbow
AngelNonh
AngelNonh
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΛΑΡΙΣΑ
Αριθμός γατουνίων : 5 σπιτογατουλίνια, 6 που κάνουν διακοπές στο κτήμα, 1 αδεσποτoύλα, τη Νονούλα, τη Χαρούλα, το Γκριζάκη και άλλα αγγελούδια στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΑΝΟΙΞΗ!!!!!!!!!
Motto : Οι άνθρωποι που δεν αγαπάνε τις γάτες, σε προηγούμενη ζωή τους ήταν ποντίκια!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/03/2012
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! M_icecream

https://www.facebook.com/kosmhmanatasa

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από AngelNonh Δευ Μαρ 26, 2012 2:46 am

hardtrier έγραψε:δεν ντρεπομαι να πω οτι διαβαζοντας το μηνυμα σου,αρχισαν τα δακρυα,να τρεχουν και να μην εχουν τελειωμο.
βλεπεις,αυτες τις μερες,παιρναμε μια εξαιρετικα δυσκολη φαση με τον τζερυ μας και δεν σου κρυβω οτι στο μυαλο μου ερχονται ιδεες οτι ισως τον χασουμε,τρομαζω με την σκεψη.στην συζυγο δεν λεω τιποτα διοτι ειναι πιο ευαισθητη και κοιταζω να ειμαι εγω αυτος που θα δινει δυναμη,που να ξερε ομως και καλυτερα να μην μαθει ποτε.

ευχομαι οσο ζεις να την αγαπας και να την θυμασαι,ειμαι βεβαιος οτι ετσι θα σε κοιταζει απο ψηλα και θα ειναι ευτυχισμενη.δεν ξερω τι αλλο να πω,δεν γνωριζω τι αλλο να εκφρασω.

οσο για τους ανεγκεφαλλους που σου λενε βλακειες,μην δινεις σημασια,πολλες φορες ο ανθρωπος μεταμορφωνετε σε ενα στυγνο και ακαρδο τερας,ολοι μας ουτε λιγο ουτερ πολυ,ακουσαμε περιπτωσεις εγκαταλειψης παιδιων,ακομα και νεογεννητων,για κακοποιησεις ζωων κ.ο.κ.

σκεψου οτι υπαρχει μια παρεα εδω που σε στηριζει και γραψε τους ανεγκεφαλλους εκει που δεν πιανει μελανι.

καλο παραδεισο Νονουλα,ειμαι βεβαιος οτι κοιταζεις απο ψηλα και εισαι ολο χαρα και ναζια.

Σ' ευχαριστώ πολύ!!!! Αυτό άρχισα να κάνω με τους ανεγκέφαλους αφού έχω πάρει μεγάλη δόση κατανόησης και συμπόνιας από όλους όσους αγαπάνε πραγματικά αυτές τις ψυχούλες και ξέρουν να μοιράζονται την αγάπη τους ανιδιοτελώς.
Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά με τον Τζέρυ σας και να το ξεπεράσει πολύ γρήγορα ότι και να 'ναι!!!!!!!!!!!! luck
AngelNonh
AngelNonh
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΛΑΡΙΣΑ
Αριθμός γατουνίων : 5 σπιτογατουλίνια, 6 που κάνουν διακοπές στο κτήμα, 1 αδεσποτoύλα, τη Νονούλα, τη Χαρούλα, το Γκριζάκη και άλλα αγγελούδια στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΑΝΟΙΞΗ!!!!!!!!!
Motto : Οι άνθρωποι που δεν αγαπάνε τις γάτες, σε προηγούμενη ζωή τους ήταν ποντίκια!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/03/2012
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! M_icecream

https://www.facebook.com/kosmhmanatasa

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ Δευ Μαρ 26, 2012 7:32 am

Πραγματικά λυπάμαι για την γατούλα σου έχω 10 γατόνια και είναι ο παράδεισος της ψυχής μου ... μην ακούς κανένα αυτό το πλάσμα είναι μοναδικό για σένα και έχεις κάθε δικαίωμα να νιώθεις έτσι. θα αναφέρω περιστατικό που αφορούσε άνθρωπο τον αγαπημένο πατέρα μου έφυγε πριν 13 μήνες και 19 μέρες την τέταρτη μέρα ( που έφυγε ) συνάντησα στον δρόμο τον πρώτο του ξάδελφο ξέρεις τι μου είπε ?? τι να κάνουμε αυτά συμβαίνουν απο αυτό μπορείς να καταλάβεις τους περισσότερους ανθρώπους.
Κάνε κουράγιο δεν θα φύγει ποτέ άπό την σκέψη σου rainbow rainbow
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Μυτιλήνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : ένα λατρεμένο αγόρι , το μπεμπέ μου , το αγγελούδι,ο Μέρλυν,η Άνθια και η Αγγελίδα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχή και μόνο βροχή
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : την Μάγια τον Ντακίρι και τον Χιόνη
Motto : Δεν ύπάρχει κανείς που να γεννήθηκε με άσχημο αστέρι.Είναι που δεν ξέρει να διαβάσει τον ουρανό!
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/04/2008
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από doremi Δευ Μαρ 26, 2012 9:02 am

ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ έγραψε:Πραγματικά λυπάμαι για την γατούλα σου έχω 10 γατόνια και είναι ο παράδεισος της ψυχής μου ... μην ακούς κανένα αυτό το πλάσμα είναι μοναδικό για σένα και έχεις κάθε δικαίωμα να νιώθεις έτσι. θα αναφέρω περιστατικό που αφορούσε άνθρωπο τον αγαπημένο πατέρα μου έφυγε πριν 13 μήνες και 19 μέρες την τέταρτη μέρα ( που έφυγε ) συνάντησα στον δρόμο τον πρώτο του ξάδελφο ξέρεις τι μου είπε ?? τι να κάνουμε αυτά συμβαίνουν απο αυτό μπορείς να καταλάβεις τους περισσότερους ανθρώπους.
Κάνε κουράγιο δεν θα φύγει ποτέ άπό την σκέψη σου rainbow rainbow
gatoula gatoula
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από polina4smile Δευ Μαρ 26, 2012 9:27 am

Natasa_Larisa έγραψε:
polina4smile έγραψε:
eirinaki84 έγραψε:μερικές φορές πιστεύω ότι όσοι αγαπημένοι μας φεύγουν πάνε κάπου καλύτερα.......και μας περιμένουν!!!!! μακαρι ναναι έτσι!!!!

Το ιδιο ελπιζω κι εγω....
Λυπαμαι πολυ για το κοριτσακι σου.... Σε καταλαβαινω απολυτα....Πριν 2 χρονια εχασα κι εγω την ''κορουλα'' μου, απο λαθος, οπως ειπες κι εσυ, επιλογη.... Εκανα μια επεμβαση που ηταν για το καλο της, ομως αποδειχτηκε πως θα ηταν καλυτερα αν δεν την ειχα κανει.... Ξερω πως κατηγορεις τον εαυτο σου....αλλα δεν μπορουσες να ξερεις....δεν μπορουσα να ξερω.... Ομως μην ανησυχεις και πλεον ειμαι σιγουρη πως απο ψηλα που μας βλεπουν τα μωρακια μας ξερουν πως μονο το καλο τους θελαμε, πως παλεψαμε γι αυτα και πως δεν βγαινουν στιγμη απο το μυαλο μας και δεν θα φυγουν ΠΟΤΕ απο τη καρδια μας!
Να την θυμασαι παντα με αγαπη και μην φοβασαι γιατι η Τοσοδουλα μου θα ειναι διπλα της.....

Μακάρι κορίτσια.......κι εγώ σ' αυτό ελπίζω!!!!!!!!!!! Το ξέρω ότι δε μπορούσαμε να ξέρουμε αλλά αυτό το αν.....πονάει πάρα πολύ!!!!!! Sad Εννοείται ότι δε θα τις ξεχάσουμε ποτέ και σίγουρα θα κάνουν πάρεα τα αγγελουδάκια μας! Έχουν να μοιράστουν την αγάπη που πήραν.......Καλή αντάμωση κουκλίτσες..... rainbow

Αχ αυτο το...αν.... μονο να'ξερες ποσες φορες το εχω σκεφτει, κι ακομη το σκεφτομαι... ομως ΔΥΣΤΥΧΩΣ οι καταστασεις δεν αλλαζουν και σκεφτομενες το ..αν.. μονο την ψυχουλα μας ταλαιπωρουμε....
polina4smile
polina4smile
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 34
Τόπος : Ροδος
Αριθμός γατουνίων : Ο Αρθουρος μου, η Ζιζελ και ενα σκυλάκι η Μαγιά!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! Empty Απ: ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευση από Kikiriki Δευ Μαρ 26, 2012 5:14 pm

τι κρίμα... Λυπάμαι...
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : ΝΟΝΟΥΛΑ ΘΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!! M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης