gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας

+29
Gatoplikti
Buddylove
tsili
ZIZIKOS
thanoschris1
Τζούλι το Κατσούλι
kat-cats
calliope g.
Ηρακλένια
zeledaki
LAROGATA
f.m123
Gogo Valentinou
Δ²
Πούπσυ
alex..niaou
doremi
Dreamer
ρενακι 13
eirinaki84
ladycat
Smokys
Fotoula
marina289
mpoulaalekoula
purina
Helenitsa
SuperCatz
YNL
33 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Empty Απ: Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας

Δημοσίευση από YNL Πεμ Νοε 24, 2016 3:08 pm

Σας ευχαριστώ όλες
Ξέρετε, είναι άλλο πράγμα να είσαι φιλόζωος και να μην έχεις κατοικίδιο στο σπίτι κι άλλο να έχεις κάποιο για να σου ομορφαίνει την ζωή
Στην πρώτη περίπτωση περνάει κάπως φευγαλέα η ιδέα (παρ όλο που το ξέρεις) πως τα ζωάκια αυτά περνούν όλη τη ζωή τους μέσα στις βροχές, το κρύο και στους δυνατούς ανέμους
Στην δεύτερη περίπτωση εγώ προσωπικά  βλέποντας την Πατσαβουρίτσα μου να ξαπλώνει όπου γουστάρει, να κάνει ψοφόκρυο έξω, να βρέχει καταρρακτωδώς και να μην την νοιάζει καθόλου σκέφτομαι πόσα εκατομ γατάκια, σκυλάκια δεν έχουν την δική της πολυτέλεια κι εξοργίζομαι .......
Γι αυτό θυσίασα μια έξοδο σε ταβέρνα (από τις πάμπολες που πάω geek geek ) για να πάρω τα σπιτάκια αυτά.
YNL
YNL
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 73
Τόπος : Αμφιάλη Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 1. Την Χιονάτη Κερατσινίου
Motto : ΦΟΠΛΟΧΟ ΟΝΑΡ LORD ΧΟΥΛΙΟ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/09/2011
Mood : Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 M-help

https://www.youtube.com/user/YNLAMP/videos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Empty Απ: Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας

Δημοσίευση από ZIZIKOS Πεμ Νοε 24, 2016 3:44 pm

Πόσες φορές κάνω κι εγω την ίδια σκέψη μ' εσας.
Καμμιά φορά το λέω κιόλας στα δικά μου happy2 μπας και το καταλάβουν.




Θάθελα να τους φτιάξω από κανένα χαρτοκουτο καμμιά φωλίτσα ....αλλά δεν αφήνουν τίποτα δυστυχώς Embarassed
ακόμα και το μπωλάκι του νερού που τους βάζω μου πετάνε No
Ευτυχώς που υπάρχουν και τα ακατοίκητα απέναντι και κουρνιάζουν εκεί το βράδυ






Πόσο τυχερά είναι τα δικά σας που τα σκέφτεστε και τα φροντίζετε
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Empty Απ: Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας

Δημοσίευση από LAROGATA Πεμ Νοε 24, 2016 4:01 pm

ZIZIKOS έγραψε:Πόσες φορές κάνω κι εγω την ίδια σκέψη μ' εσας.
Καμμιά φορά το λέω κιόλας στα δικά μου happy2 μπας και το καταλάβουν.




Θάθελα να τους φτιάξω από κανένα χαρτοκουτο καμμιά φωλίτσα ....αλλά δεν αφήνουν τίποτα δυστυχώς Embarassed
ακόμα και το μπωλάκι του νερού που τους βάζω μου πετάνε No
Ευτυχώς που υπάρχουν και τα ακατοίκητα απέναντι και κουρνιάζουν εκεί το βράδυ






Πόσο τυχερά είναι τα δικά σας που τα σκέφτεστε και τα φροντίζετε
τα ποντικια και τους αρουραιους που θα κανουν παρτι δεν τα σκεφτονται οι ανεγκεφαλοι angry2 angry2και εμενα στην αρχη κατι πηγαν να μου πουν που ταιζα την τρελλη στην πυλωτη,αλλα τους τοιχοποιησα το νομο για τ΄αδεσποτα και εσκασαν.Τωρα προσπαθω να μαζεψω κανενα αδεσποτακι στη πυλωτη αλλα μετα την εξαφανιση της "τρελλης"μαλλον μας "αφησε"λογω ηλικιας,δεν σταυρωνω γατι κατω .Βαζω τροφη αλλα μαλλον τη τρωνε τα περιστερια.Μονο εδω και κανα δυο μερες αν κατεβω κατω αργα,βλεπω να τρεχει πανικοβλητο ενα πορτοκαλογατο.Μακαρι να καταφερω να το μαζεψω στη πυλωτη εχω και μια παλια γατοφορο κατω με ζεστα ρουχα μεσα πανω σε μια παλετα και τυλιγμενη με ενα χοντρο ναυλον.Η γιαγια μου την τιμωσε παντως....
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Empty Απ: Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας

Δημοσίευση από YNL Παρ Νοε 25, 2016 10:57 am

Κα Μαρία από μια πρόσφατη εμπειρία μου τα σπιτάκια σε πυλωτή ή οι γατοφόρες είναι λίγο επικίνδυνες για τις γάτες γιατί παρ όλο που οσμίζονται τα σκυλιά και το σκάνε αν καμιά γατούλα έχει και τα νεογένητά της μέσα εκεί η μάχη είναι χαμένη από την αρχή

Έτσι ζούσε μια γατούλα στη πυλωτή μας με τα 4 νεογέννητα Το πρωί τα βρήκα κυριολεκτικά ξεκοιλιασμένα τα δύστυχα στο πεζοδρόμιό μας και την μάνα με μια γερή δαγκωματιά στα πλευρά της.
YNL
YNL
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 73
Τόπος : Αμφιάλη Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 1. Την Χιονάτη Κερατσινίου
Motto : ΦΟΠΛΟΧΟ ΟΝΑΡ LORD ΧΟΥΛΙΟ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/09/2011
Mood : Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 M-help

https://www.youtube.com/user/YNLAMP/videos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Empty Απ: Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας

Δημοσίευση από LAROGATA Παρ Νοε 25, 2016 11:25 am

YNL έγραψε:Κα Μαρία από μια πρόσφατη εμπειρία μου τα σπιτάκια σε πυλωτή ή οι γατοφόρες είναι λίγο επικίνδυνες για τις γάτες γιατί παρ όλο που οσμίζονται τα σκυλιά και το σκάνε αν καμιά γατούλα έχει και τα νεογένητά της μέσα εκεί η μάχη είναι χαμένη από την αρχή

Έτσι ζούσε μια γατούλα στη πυλωτή μας με τα 4 νεογέννητα Το πρωί τα βρήκα κυριολεκτικά ξεκοιλιασμένα τα δύστυχα στο πεζοδρόμιό μας και την μάνα με μια γερή δαγκωματιά στα πλευρά της.
.Δικιο εχετε ,αλλα στη γειτονια μας δεν εχουμε αδεσποτα σκυλια και η πυλωτη εχει καγκελοπορτα που ειναι παντα κλειστη και δεν μπορουν να περασουν σκυλια.Τουλαχιστον 3-4 χρονια που κοιμοταν η προηγουμενη γατουλα σε μας δεν υπηρξε προβλημα.
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Empty Απ: Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Νοε 25, 2016 11:42 am

Τα σκυλια εχουν εξαφανιστει απο κάποιες περιοχες!! tafos tafos
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Empty Απ: Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας

Δημοσίευση από LAROGATA Παρ Νοε 25, 2016 1:02 pm

εμεις δεν εχουμε φολες ευτυχως,γενικα στα γυρω στενα ταιζουν γατουλες ,σκυλια υπαρχουν αλλα ειναι δεσποζομενα,μια περιπτωση φολας υπηρξε πριν πολυ καιρο που φολιαστηκε μια σκυλιτσα που φροντιζε ο υπαλληλος του δημου που καθαριζε τους δρομους μας,αλλα αυτα ηταν στη περιοχη πανω απο τον κεντρικο δρομο.
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Empty Απ: Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας

Δημοσίευση από YNL Πεμ Απρ 12, 2018 3:45 pm

Καιρό είχα να γράψω για τα φιλαράκια της Χιονάτης στο ποστ αυτό και με την ευκαιρία να ζητήσω την γνώμη σας
Τα γατάκια εξακολουθούν χρόνια τώρα να παραμένουν στον κήπο μου κι όταν πεινάσουν πάνε στον γείτονα μου που ξέρουν πως τους έχει τροφή από αυτή που του αφήνω κάθε εβδομάδα για να τα ταίζει

Η τριχρωμούλα Από πρόπερσι το καλοκαίρι έρχεται για φαγητό μόνο από την πίσω πλευρά Την εποχή εκείνη έβηχε πολύ και φταρνιζόταν. Με το βιμπραμισιν έγινε περδίκι κι είναι μια χαρά.
Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 9ka0cx

Η γύφτισσα εγγονή της Κανελίτσας μου στειρωμένη και μόνιμα φοβική. Ακόμα το θεωρώ θαύμα πως την γράπωσα και την έβαλα στο κλουβί για να της γίνει η στείρωση. Τώρα δέχεται το χάδι μόνο όταν τρώει τις κροκέτες της. Κατοικεί συνέχεια στον κήπο
Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 11aboz6

Ο Παππούλης ο Γκρινιάρης. Όταν έρχομαι στο εξοχικό δεν σταματά το νιαούρισμα Είτε με καλοσωρίζει είτε με βρίζει που άργησα να πάω. Κι αυτός μετά το φαί εξαφανίζεται και έρχεται πάλι μόνο την ώρα του φαγητού. Τον ακούω να νιαουρίζει από την γωνία του δρόμου σαν να μου φωνάζει να του ετοιμάσω το φαί Το βράδυ όταν είμαι στο εξοχικό πάντα κοιμάται στο τραπέζι της βεράντας.
Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 15ogztg

Και τελευταία η πιο παλιά ένοικος του κήπου μου Η αγαπημένη μου Κανελίτσα
Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 2ihrvk4

Στην Κανελίτσα λοιπόν τον Γενάρη που πήγαινα κάθε Κυριακή παρουσιάστηκε πρόβλημα στο δεξί της μάτι. Το είχε μισόκλειστο και δάκρυζε συνέχεια. ( αυτό κράτησε περίπου 3 βδομάδες) Της έβαζα κομπρεσούλες με χαμόμηλο και κάποια στιγμή ήταν μια χαρά

Όμως αυτές τις μέρες του πάσχα παρατήρησα με στεναχώρια πως το μάτι της αυτό φαινόταν πως ήταν θαμπό και λίγο προς το άσπρο.  Γιατρός δεν υπήρχε κείνες τις μέρες για να με συμβουλεύσει. Μήπως έχετε εμπειρία σε ποιες περιπτώσεις το μάτι μιας γάτας θαμπώνει. Τραυματισμό δεν έχει πάθει ποτέ από άλλη γάτα γιατί απλά δεν είναι καυγατζίδικο και σίγουρα θα δυσκολευτώ να την χώσω σε γατοφόρο για να την παω στον γιατρό Όταν είμαι στο εξοχικό και  κάθομαι στην βεράντα πάντα ανεβαίνει στα πόδια μου και συνέχεια γουργουρίζει, αλλά όταν δει γατοφόρο γίνεται Λούης.  Της έχει μείνει βίωμα από μικρή όταν την είχα πάρει για στείρωση

YNL
YNL
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 73
Τόπος : Αμφιάλη Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 1. Την Χιονάτη Κερατσινίου
Motto : ΦΟΠΛΟΧΟ ΟΝΑΡ LORD ΧΟΥΛΙΟ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/09/2011
Mood : Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 M-help

https://www.youtube.com/user/YNLAMP/videos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Empty Απ: Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας

Δημοσίευση από Lina Πεμ Απρ 12, 2018 5:34 pm

Αχ αυτά τα αγαπημένα πλάσματα που ζουν εκεί έξω!Ξέρουν και ανταποδίδουν με το τρόπο τους, είναι εκεί και είναι σίγουρο ότι δεν είναι μόνο για το φαγητό αλλά και το χάδι που τους λείπει.
Αδυναμία αυτά τα πορτοκαλόγατα, φαντάζομαι τον χαρακτήρα της Κανελίτσας.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Lina στις Πεμ Απρ 12, 2018 5:44 pm, 1 φορά
Lina
Lina
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαίρι για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2009
Mood : Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Empty Απ: Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας

Δημοσίευση από Gatoplikti Πεμ Απρ 12, 2018 5:35 pm

εστειλα πιμι
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Empty Απ: Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας

Δημοσίευση από ZIZIKOS Πεμ Απρ 12, 2018 11:23 pm

Αχ... κύριε Γιάννη πόσο μα πόσο γλυκά τα αφιερώματα και τα βιντεάκια για την παρείτσα εκεί στη Σαλαμίνα και τα φιλαράκια της Χιονάτης και τα δικά΄σας
Πόσο μας έχετε λείψει απ το φόρουμ... Embarassed

Τώρα για το μάτι δε ξέρω, το πιθανότερο είναι ότι θάπρεπε να τη δεί ένας γιατρος.
Αν συνεχίζετε με χαμομήλι βλέπετε ακόμα βελτίωση ή μπορεί να είναι κάτι άλλο ?
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Empty Απ: Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Απρ 13, 2018 4:19 pm

Τι ομορφη και συγκινητικη ιστορια της Κανελλιτσας. Μια φωτογραφια αν ειναι πολυ δυσκολο θεμα η μεταφορα της στον γιατρο θα βοηθούσε να την δει ο γιατρος. Το χαμομηλι ειναι λιγο αμφιλεγομενο το καλυτερο καθαρισμα με φυσιολογικο ορο ή και δάκρυα.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Empty Απ: Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας

Δημοσίευση από YNL Παρ Απρ 13, 2018 9:42 pm

Σας ευχαριστώ όλες σας για τα καλά σας λόγια. Το χαμόμηλο της το έκανα κάθε Σάββατο η Κυριακή τον Γενάρη. Τον χειμώνα πηγαίνω στο εξοχικό για να τα δω και να αφήσω φαί στον γείτονα να τα ταΐζει. Από τον Φλεβάρη το μάτι της δεν έτρεχε και είχε ανοίξει κανονικά. και επειδή το θέμα του χαμόμηλου το διάβασα σε αρκετά ποστ στο (ακατονόμαστο) άλλο φορουμ πριν από αρκετά χρόνια το θεώρησα σκόπιμο να της καθαρίζω το ματάκι με αυτό. Το θάμπωμα το παρατήρησα τώρα τις 4 μέρες που έμεινα στο εξοχικό για το Πάσχα.

Μη νομίζετε πως με άφηνε να το καθαρίζω για τα καλά γιατί επαναλαμβάνω ενώ συνέχεια θέλει να κάθεται στα πόδια μου όταν είμαι στην βεράντα και δέχεται τα χάδια μόλις έβλεπε το ποτήρι ήθελε να φύγει Το ίδιο κάνει κι όταν βλέπει την γατοφόρο . Την τελευταία την έχει πάρει τόσο πολύ σε φόβο που όταν βγάζω την Χιονάτη με την γατοφόρο μέχρι να καταλάβει πως η γατοφόρο έχει μέσα την χιονάτη απομακρύνεται και ύστερα από λίγο πλησιάζει για να μυρίσει την Χιονάτη μου.


Αθανασία μου ευχαριστώ για το πμ kissss
Κυρία Λίνα θα σας απαντήσω με πμ σε λιγη ώρα kissss
Χαρά kissss  οι λόγοι που χάθηκα εκτός από τις ετοιμασίες με τον γάμο της ανεψιάς μου εκεί που λέμε δόξα τον θεό, αρχίζουμε το "Βοήθα Παναγιά"
Το καλοκαίρι το είχα συνειδητοποιήσει αλλά και μερικές φίλες στην συνάντηση που είχαμε κάνει στο σπίτι της κυρίας Λίνας είχαν παρατηρήσει πως αδυνάτισα πολύ (έχασα 15 κιλά) ψαχνόμουν κι εγώ και τελικά μου βρήκαν θυροειδή κι άρχισα την θεραπεία.
YNL
YNL
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 73
Τόπος : Αμφιάλη Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 1. Την Χιονάτη Κερατσινίου
Motto : ΦΟΠΛΟΧΟ ΟΝΑΡ LORD ΧΟΥΛΙΟ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/09/2011
Mood : Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 M-help

https://www.youtube.com/user/YNLAMP/videos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Empty Απ: Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Απρ 13, 2018 11:44 pm

Ωχ περαστικά κ.Γιαννη μου mati mati mati
Είναι δύσκολο άμα φοβάται σίγουρα, σε τέτοιες περιπτώσεις βολεύουν αυτές που ανοίγουν από πάνω οι γατοφοροι και με τρόπο να μην την πάρει χαμπάρι.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Empty Απ: Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας

Δημοσίευση από belezza Σαβ Απρ 14, 2018 10:34 am

Καλημερα κ. Γιαννη ,ευχομαι να ξεπερασθει συντομα το θεμα της υγειας σας και να παρετε τις πιο καλες απαντησεις μετα τη διαρκεια της θεραπειας σας.
Σχετικα με το χαμομηλι ,εγω το χρησιμοποιησα για ενα αρκετο διαστημα ,οταν ηταν αρρωστος ο νιαουρελος και λογω εποχης διακοπων ,δεν εβρισκα γιατρο . Τον βοηθησε αρκετα .Μετα συνεχισαμε με κολλυριο απο το γιατρο και φυσικα την αναλογη αντιβιωση για την περιπτωση του. Εδω διαβασα οτι εχει ενοχοποιηθει κατα καποιο τροπο ,χωρις να εχω διαβασει βεβαια τα αρνητικα του . Σ έμας παντως λειτουργησε θετικα και δεν επεφερε προβλημα .Φανταζομαι οτι ο γιατρος σας ,θα εχει γνωμη σχετικα
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Empty Απ: Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας

Δημοσίευση από Gatoplikti Σαβ Απρ 14, 2018 11:39 am

Πέπη το χαμομηλι είναι βότανο και όπως όλα τα βότανα βοηθάει είναι μαλακτικό αντισηπτικό. ΔΕΝ ΘΕΡΑΠΕΥΕΙ τα προβλήματα στα μάτια δεν είναι φάρμακο χρησιμοποιείται για καθαρισμό των ματιων βοηθητικα. Μάτια που χρειάζονται  θεραπεία δεν θα γίνουν καλά  με χαμομηλι. Επειδή λοιπόν το χαμομήλι ΜΠΟΡΕΙ  να κάνει αλλεργία και να δημιουργησει αλλά προβλήματα  και εφόσον χρησιμοποιείται για καθαρισμό είναι πιο σωστο να χρησιμοποιείται φυσιολογικός ορός.

Εντιτ
Να συμπληρώσω ότι στο εμπόριο υπάρχουν ασφαλή σκευάσματα δάκρυα με χαμομήλι και αλόη που βοηθούν τα κουρασμένα ερεθισμένα ξηρά μάτια.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Empty Απ: Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας

Δημοσίευση από belezza Σαβ Απρ 14, 2018 12:55 pm

Eννοειται οτι τον λογο ,τον εχει ο γιατρoς ,αλλα μου κανει εντυπωση το χαμομηλι να προκαλει αλλεργια .Συστηνεται ως αντιαλλεργικο
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Empty Απ: Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας

Δημοσίευση από YNL Σαβ Απρ 14, 2018 2:26 pm

Ευχαριστώ Για το χαμόμηλο είχα την εντύπωση πως βοηθούσε να καθαριστεί το μάτι από τα ξεραμένα δάκρυα και να φύγουν οι τσίμπλες. Στην περίπτωση της Κανελίτσας της το έβαζα κάθε Σαββατοκύριακο μόνο και ευτυχώς είδα πως τα δάκρυα σταμάτησαν. Το πρόβλημα με το μάτι το παρατήρησα στις μέρες του Πάσχα που έκατσα μια βδομάδα εκεί.

Πριν από λίγο ήλθα από την Σαλαμίνα. Όπως πάντα με υποδέχθηκε η Κανελίτσα και μετά από λίγο που ήλθε να κάτσει στα πόδια μου με πολύ κόπο προσπάθησα να την ακινητοποιήσω για να δω το μάτι της. Δεν ξέρω αλλά η θαμπάδα μπορεί να μου φαίνεται πως μειώθηκε αλλά με ανησυχεί το μικρό κομμάτι άσπρου που έχε στο κέντρο του ματιού της Είναι τόσο άσπρο  τόσο όσο να σκεπάζει την ίριδα της η οποία φαίνεται παρ όλα αυτά κάπως αχνά πίσω από την ασπράδα.

Περισσότερα δυστυχώς δεν μπόρεσα να δω γιατί τσινούσε σαν άλογο να φύγει από την αγκαλιά μου.

Σας ευχαριστώ όλες σας για τις συμβουλές και το ενδιαφέρον σας filaki
YNL
YNL
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 73
Τόπος : Αμφιάλη Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 1. Την Χιονάτη Κερατσινίου
Motto : ΦΟΠΛΟΧΟ ΟΝΑΡ LORD ΧΟΥΛΙΟ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/09/2011
Mood : Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 M-help

https://www.youtube.com/user/YNLAMP/videos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Empty Απ: Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας

Δημοσίευση από Gatoplikti Σαβ Απρ 14, 2018 2:58 pm

Αυτό που λέω δεν το λέω από το κεφάλι μου, μου το τονισαν 3 γιατροί ο ένας κτηνίατρος οφθαλμιατρος. Συγκεκριμένα μου είπε ότι καλό το χαμομήλι το χρησιμοποιούσαμε παλιά αλλά το ίδιο το χαμομήλι μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα. Υπάρχουν άλλα σκευάσματα που μπορούν να χρησιμοποιηθούν και δεν υπάρχει λόγος να το βάζετε. Επειδή έχουμε χρόνιο θέμα και το ψάχνουμε για αυτό αναφέρω τις πληροφορίες αυτές. Το χω χρησιμοποιήσει και γω αρκετά στο παρελθόν και μάλιστα πριν πεμε στον οφθαλμίατρο κτηνίατρο βοηθούσε την αγάπη αρχικά και μετά μου χειροτέρεψε και πήγαμε σε αυτόν τον γιατρό. Έκτοτε βάζω άλλα σκευάσματα.
Από κει και πέρα υπάρχουν διαφορετικές απόψεις φαντάζομαι και στους γιατρούς ακόμα και ο καθένας πράττει αυτό που θεωρεί πιο σωστό.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Empty Απ: Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας

Δημοσίευση από YNL Σαβ Απρ 14, 2018 3:30 pm

Εντάξει Αθανασία μου.  cheers
Δεν θα σε κατηγορήσει κανείς που αναφέρεις τα τυχόν προβλήματα που ίσως δημιουργήσει το χαμομήλι Καλό είναι να έχουμε γενικές γνώσεις σε τέτοια θέματα. Δεν κάνει κακό η ενημέρωση. Κι εγώ στο μικρό του βίντεο παραπάνω (παιδί της Κανελίτσας) όταν ήταν μικρουλικο είχε κάποια εποχή καλοκαιριάτικα γεμίσει με δάκρυα το αριστερό ματάκι της και είχε κλείσει. Της το καθαριζα με χαμόμηλο κι ευτυχώς είχαμε καλό αποτέλεσμα.  Δεν γνώριζα τότε ότι τα τα φυσικά δάκρυα κάνανε και για τα ζωάκια. Ότι θυμόμουν από το (ακατονόμαστο) φόρουμ έκανα κι εγω Και στο φορουμ αυτό υπήρχε κτηνίατρος που απαντούσε στην οποιαδήποτε ερώτηση μας

Το στεναχωρο είναι που μιλάμε για ένα αδεσποτάκι που ίσως κινδυνεύει να χάσει το ματάκι του.
Δεν είναι BillOfLanding devil3 για να παρουσιάσουμε αντίγραφο για να γλυτώσει τις ξυλιές ένα άτακτο κοριτσάκι elephantrun elephantrun  rollers  rollers
Αντίγραφα ματιών δυστυχώς δεν υπάρχουν στην ζωή geek geek
flower flower kissss kissss fight1 fight1

Και πάλι σας ευχαριστώ όλες σας για το ενδιαφέρον σας και την βοήθειά σας hithere hithere
YNL
YNL
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 73
Τόπος : Αμφιάλη Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 1. Την Χιονάτη Κερατσινίου
Motto : ΦΟΠΛΟΧΟ ΟΝΑΡ LORD ΧΟΥΛΙΟ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/09/2011
Mood : Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 M-help

https://www.youtube.com/user/YNLAMP/videos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Empty Απ: Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας

Δημοσίευση από Gatoplikti Σαβ Απρ 14, 2018 4:15 pm

Κε Γιάννη απλά εξήγησα τις δικές μας εμπειρίες στην συζήτηση που ανοίξαμε με την Πέπη. Φυσικα οι συζητήσεις εδώ μέσα έχουν σκοπο την πληρέστερη ενημέρωση για αυτό τις κάνουμε. Smile Ελπιζωη ε την καννελιτσα με κάποιο τρόπο πραγματικά και να μην έχει θεμα
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Empty Απ: Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας

Δημοσίευση από belezza Σαβ Απρ 14, 2018 6:37 pm

Δεν υπαρχει περιπτωση να ερθει ο κτηνιατρος στο σπιτι? Εκτος και αν μολις δει ξενο κρυβεται. Καποιοι γιατροι κανουν επισκεψη χωρις
εξτρα χρεωση. Εγω το κανω με τη 2η κτηνιατρο που εχω (Τον baccarat σπιτι τον εμβολιασα)
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Empty Απ: Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας

Δημοσίευση από YNL Σαβ Απρ 14, 2018 11:54 pm

Δυστυχώς μόλις βλέπει ξένο κόσμο πάει στο γειτονικό σπίτι κι από τα κεραμίδια μας παρακολουθεί. Τα έχω σκεφτεί όλα. Η μόνη λύση όταν θα παω για το καλοκαίρι στην Σαλαμίνα θα αφήσω έξω μόνιμα την γατοφόρο για να συνηθίσει την θέα της και κάποια στιγμή θα την γραπώσω για τα περαιτέρω
YNL
YNL
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 73
Τόπος : Αμφιάλη Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 1. Την Χιονάτη Κερατσινίου
Motto : ΦΟΠΛΟΧΟ ΟΝΑΡ LORD ΧΟΥΛΙΟ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/09/2011
Mood : Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 M-help

https://www.youtube.com/user/YNLAMP/videos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Empty Απ: Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας

Δημοσίευση από YNL Παρ Δεκ 31, 2021 9:49 pm

Καλή Χρονιά στο Γατόσπιτο και στα αδεσποτάκια μας
flower flower

Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Adespo11
YNL
YNL
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 73
Τόπος : Αμφιάλη Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 1. Την Χιονάτη Κερατσινίου
Motto : ΦΟΠΛΟΧΟ ΟΝΑΡ LORD ΧΟΥΛΙΟ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/09/2011
Mood : Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 M-help

https://www.youtube.com/user/YNLAMP/videos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Empty Απ: Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας

Δημοσίευση από Lina Σαβ Ιαν 01, 2022 1:39 pm

Χρόνια Πολλά Καλή Χρονιά σε όλους μας να έχουμε υγεία και
κανείς άστεγος, κανένα αδεσποτάκι στο δρόμο πια!


Και μια μικρούλα αγαπημένη που παραλίγο να τη "χάσουμε" στέλνει τις δικές της ευχές εκεί από την μικρή αυλή που θα βρίσκει πάντα καταφύγιο!

Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 00525
Lina
Lina
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαίρι για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2009
Mood : Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Empty Απ: Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας

Δημοσίευση από belezza Σαβ Ιαν 01, 2022 6:20 pm

Καλη χρονια και παντα με υγεια σε ολους τους φιλους μας απο το γατοσπιτο
Καλη χρονια Λινα μου ,κ.Γιαννη  .Ευχομαι η καινουρια χρονια να ειναι απελευθερωτικη για ολους και για ολα.Να μπορεσουμε να ξαναβρεθουμε.
Σε ολα τα αδεσποτακια ,ευχομαι να βρισκουν ανθρωπους να τα φροντιζουν. flower  flower  kissss

Σπόιλερ:
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 Empty Απ: Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας

Δημοσίευση από Lina Σαβ Ιαν 01, 2022 6:51 pm

belezza έγραψε:Καλη χρονια και παντα με υγεια σε ολους τους φιλους μας απο το γατοσπιτο
Καλη χρονια Λινα μου ,κ.Γιαννη  .Ευχομαι η καινουρια χρονια να ειναι απελευθερωτικη για ολους και για ολα.Να μπορεσουμε να ξαναβρεθουμε.
Σε ολα τα αδεσποτακια ,ευχομαι να βρισκουν ανθρωπους να τα φροντιζουν. flower  flower  kissss

Σπόιλερ:
kissss
Lina
Lina
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαίρι για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2009
Mood : Τα φιλαράκια μας της Σαλαμίνας - Σελίδα 3 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης