τριχομοναδες!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

τριχομοναδες!!!

Δημοσίευση από afroditoula Την / Το Τρι Φεβ 07, 2012 5:31 am

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΕΝΑΝ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΓΑΤΟΥΛΗ...ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑΚΙΑ ΤΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΑΙΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΩΠΟΥΛΗ ΤΟΥ..Η ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΕΙΔΙΚΗ ΤΡΟΦΗ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΤΟΥ ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΑΓΑ ΞΑΝΑ ΕΒΓΑΖΕ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΧΑΠΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ!!!ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΞΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΓΑΤΕΣ... ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΚΑΙ ΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΛΙΓΕΣ ΤΡΙΧΟΜΟΝΑΔΕΣ.Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΖΩΟ!!ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΙΔΙΚΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΕΙ ΤΙΣ ΤΡΙΧΟΜΟΝΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΓΑΤΟΥΛΗΣ ΜΟΥ???ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΝ ΜΕ ΞΑΝΑ ΚΟΛΛΗΣΕΙ...ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ.... oksmily3
afroditoula
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/02/2012
Mood :

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απ: τριχομοναδες!!!

Δημοσίευση από moukelis Την / Το Τρι Φεβ 07, 2012 9:38 am

Οι εξετασεις για τριχομοναδες ειναι αρκετα ακριβες,οχι απολυτα σαφεις,και το φαρμακο,το οποιο δεν κυκλοφορει στην Ελλαδα,εχει αρκετες παρενεργειες σε περιπτωση που το ζωο δεν εχει τελικα τριχομοναδες.
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood :

http://www.elvenstar.gr

Δημοσίευση από afroditoula Την / Το Τρι Φεβ 07, 2012 8:58 pm

ΕΓΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ????? Sad ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΑΤΟΥΛΗ ΜΟΥ ΘΑ ΜΕ ΚΟΛΛΑΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩΣΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΑΠΟΧΩΡΙΣΤΩ...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΝ ΕΧΕΙ ΠΙΑ ΤΡΙΧΟΜΟΝΑΔΕΣ????
afroditoula
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Mood :

Δημοσίευση από alex..niaou Την / Το Τρι Φεβ 07, 2012 9:03 pm

χαιρεται κ καλωσηρθες...μεταξυ μας,πιο πιθανο ειναι να κολλησεις απο ανθρωπο παρα απο τον γατο σου,αν με καταλαβαινεις...κ γω ειχα σχετικο προβλημα περυσι κ η γιατρος δεν ειπε τιποτα για τα γατια μου...

εγω ρε παιδια στη βιολογια του λυκειου εμαθα οτι οι τριχομοναδες ειναι σεξουαλικως μεταδιδομενο νοσημα...πως γινεται να κολλησεις απο ζωο??? scratch
alex..niaou
Γατοπαγίτης
Γατοπαγίτης

Θηλυκό
Μαϊμου
Τόπος : Θεσσαλονικη feat.Ηρακλειο Κρητης!
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα διδυμακια,την Sushi και Barilla!μισό νορβηγάκι,την Eλίκη και άλλο μισό τον Ράμσον!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη-Καλοκαιρακι!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Phyllia ,Elvenstar's Ιris, Casanova, Ηλένια, Λιλου, Ninja
Motto : i've been putting out the fire with gasoline..!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2009
Mood :

Δημοσίευση από Πούπσυ Την / Το Τρι Φεβ 07, 2012 9:08 pm

κι εγώ έτσι ήξερα!
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood :

Δημοσίευση από vanilia cat Την / Το Τρι Φεβ 07, 2012 9:12 pm

κι εγώ αυτό ξέρω, αλλά τι να πω δεν είμαι και γιατρός Suspect
vanilia cat
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Χοίρος
Τόπος : ΒΥΡΩΝΑΣ
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γαταχείμωνο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΤΗΝ ΑΡΓΥΡΩ ,το ΛΟΎΣΙΦΕΡ , το ΣΕΙΡΙΟ , την ΚΕΝΤΡΑ και τον ΛΙΝΟ
Motto : live your life on paws.....!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood :

Δημοσίευση από Anatoli Την / Το Τρι Φεβ 07, 2012 9:17 pm

Διαβασε και αυτο http://www.medlook.net/article.asp?item_id=2117
και γενικα ψαξτο λιγο στο νετ.
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I don’t care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood :

Δημοσίευση από moukelis Την / Το Τρι Φεβ 07, 2012 9:28 pm

Δεν εχω ιδεα αν κολλαει απο γατα σε ανθρωπο και τουμπαλιν,ξερω ομως οτι οι γατες μπορει να εχουν.Βεβαια πολλοι γιατροι βρισκουν την ευκολη λυση "το κολλησες απο το ζωο",πολλες φορες ομως αυτο δεν ισχυει,δες και το λινκ που εβαλε η Τετα πιο πανω και ψαξτο.
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood :

http://www.elvenstar.gr

Δημοσίευση από Πούπσυ Την / Το Τρι Φεβ 07, 2012 9:42 pm

Anatoli έγραψε:Διαβασε και αυτο http://www.medlook.net/article.asp?item_id=2117
και γενικα ψαξτο λιγο στο νετ.
κι εγώ ακριβώς αυτό διάβαζα πριν απο λίγο! πουθενά δε λέει για ζώα.
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Mood :

Δημοσίευση από XIONIS Την / Το Τρι Φεβ 07, 2012 10:16 pm

alex..niaou έγραψε:
εγω ρε παιδια στη βιολογια του λυκειου εμαθα οτι οι τριχομοναδες ειναι σεξουαλικως μεταδιδομενο νοσημα...πως γινεται να κολλησεις απο ζωο??? scratch
Kι εγω αυτο ξερω γι αυτο μου εκανε τρομερη εντυπωση οταν διαβασα τον τιτλο του θεματος στο "Αρρωστησαμε"! Shocked
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood :

Δημοσίευση από afroditoula Την / Το Τρι Φεβ 07, 2012 10:25 pm

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΚΟΛΛΗΣΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΖΩΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΩ ΟΠΟΤΕ ΘΕΩΡΗΣΑ ΠΙΘΑΝΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΑΤΟΥΛΗ ΓΙΑΤΙ Κ ΕΓΩ Κ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΓΑΤΟ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ....ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΧΑ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΥΝΕΛΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑ Η΄ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ...ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΓΑΤΟΥΛΗΣ ΒΓΑΖΕΙ ΑΙΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΩΠΩ ΤΟΥ ΘΕΩΡΗΣΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟΝ...ΣΤΟ ΙΝΕΡΝΕΤ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΜΕΤΑΔΙΔΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ Κ ΑΠΟ ΣΚΥΛΟΥΣ,ΓΑΤΕΣ,ΠΑΠΑΓΑΛΟΥΣ,ΙΝΔΙΚΑ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΑ Κ.Α...ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!!ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ...
afroditoula
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Mood :

Δημοσίευση από ΜΙΛΛΕΝΙΑ Την / Το Τρι Φεβ 07, 2012 10:52 pm

Ο κτηνίατρος σου είπε ότι αν μια γάτα έχει τριχομονάδες (που εγώ προσωπικά δεν έχω ξανακούσει αυτό το παράσιτο να συνδέεται με γάτες) , τα συμπτώματα είναι αίμα από τα κόπρανα; Πάντως θεωρητικά από τα ζώα μπορούμε να κολλήσουμε διάφορα , πρακτικά όμως, οι πραγματικοί ένοχοι είναι χίλια δυο άλλα πράγματα εκτός από τα κατοικίδιά μας. Απλά είναι οι συνήθεις ύποπτοι. Κι εγώ νοσηλεύτικα πέρσι με πνευμονία και στο νοσοκομείο κατέληξαν ότι μάλλον ήταν μυκόπλασμα. Ένας από τους πολλούς που εκείνο τον καιρό έλεγαν το μακρύ τους και το κοντό τους είπαν ότι μπορεί να το κόλλησα από τη γάτα μου. Οι γιατροί μου είπαν απλά ήταν μάλλον άπλυτα χέρια στο στόμα πχ βγαίνοντας από κανένα λεωφορείο.Ψάξε βρες...Μπορείς να ενοχοποιήσεις κάτι συγκεκριμένο;Μάλλον όχι.
Τριχομονάδες κολλάς και από βρώμικη πετσέτα, θάλασσα, σεξουαλική επαφή, βρώμικα χέρια, γιατί να φταίει ντε και καλά η γάτα; Ρώτα και κανένα άλλο γιατρό και επίσης τον κτηνίατρό σου, αυτοί είναι οι ειδικοί.
Πάντως από την εμπειρία μου οι γιατροί μεταξύ άλλων χωρίζονται σε 2 επιπλέον κατηγορίες. Στους φιλόζωους και στους μη.Αν έπεσες στη δεύτερη περίπτωση, εξηγείται γιατί κατέληξε ανεύθυνα κατά τη γνώμη μου σε αυτό το συμπέρασμα.
Και από ό,τι ξέρω θεραπεία πρέπει να κάνει και ο σύντροφός σου γιατί εκείνος μπορεί να σε ξανακολλήσει.
ΜΙΛΛΕΝΙΑ
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Άλογο
Τόπος : Π.Φάληρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/10/2011
Mood :

Δημοσίευση από afroditoula Την / Το Τρι Φεβ 07, 2012 11:51 pm

Η ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΑΙΜΑ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΚΟΥΛΗΚΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΟΥ Ο ΓΑΤΟΥΛΗΣ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΘΕΩΡΗΣΑ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ...ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ ΓΤ ΗΤΑΝ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΟΙ ΤΡΙΧΟΜΟΝΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ...ΘΑ ΤΟΝ ΞΑΝΑ ΠΑΩ ΤΟΝ ΓΑΤΟΥΛΗ ΣΕ ΑΛΛΗ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟ ΜΗΠΩΣ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΣ ΠΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΡΙΧΟΜΟΝΑΔΕΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ..!!! Smile Smile Smile Smile Smile
afroditoula
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Mood :

Δημοσίευση από natalouko Την / Το Τετ Φεβ 08, 2012 10:14 am

afroditoula έγραψε:Η ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΑΙΜΑ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΚΟΥΛΗΚΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΟΥ Ο ΓΑΤΟΥΛΗΣ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΘΕΩΡΗΣΑ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ...ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ ΓΤ ΗΤΑΝ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΟΙ ΤΡΙΧΟΜΟΝΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ...ΘΑ ΤΟΝ ΞΑΝΑ ΠΑΩ ΤΟΝ ΓΑΤΟΥΛΗ ΣΕ ΑΛΛΗ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟ ΜΗΠΩΣ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΣ ΠΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΡΙΧΟΜΟΝΑΔΕΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ..!!! Smile Smile Smile Smile Smile
Το οτι συνεχίζει να έχει αίμα στα κόπρανα του (αν κατάλαβα καλά) ο γατούλης σου μπορεί να ευθύνεται και σε κάποια κολίτιδα..
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood :

Δημοσίευση από afroditoula Την / Το Πεμ Φεβ 09, 2012 11:14 am

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΤΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!! Smile ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΑΤΟΥΛΗ ΣΤΟΝ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΑ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΟΥ!!!! Smile
afroditoula
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Mood :

Δημοσίευση από alexandrakicat Την / Το Παρ Φεβ 10, 2012 1:02 pm

τι εγινε τελικα με εσενα καιτον γατουλη?
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Δυστυχώς κανένα εκτός αν γυρίσει ..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood :

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Δημοσίευση από afroditoula Την / Το Παρ Φεβ 10, 2012 10:48 pm

ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟ...ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΩ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑΣ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ...
afroditoula
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Mood :

Δημοσίευση από alexandrakicat Την / Το Σαβ Φεβ 11, 2012 11:48 am

περαστικα του!
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Δυστυχώς κανένα εκτός αν γυρίσει ..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood :

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Δημοσίευση από nosyparker Την / Το Σαβ Φεβ 11, 2012 2:15 pm

afroditoula έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΕΝΑΝ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΓΑΤΟΥΛΗ...ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑΚΙΑ ΤΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΑΙΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΩΠΟΥΛΗ ΤΟΥ..Η ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΕΙΔΙΚΗ ΤΡΟΦΗ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΤΟΥ ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΑΓΑ ΞΑΝΑ ΕΒΓΑΖΕ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΧΑΠΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ!!!ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΞΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΓΑΤΕΣ... ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΚΑΙ ΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΛΙΓΕΣ ΤΡΙΧΟΜΟΝΑΔΕΣ.Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΖΩΟ!!ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΙΔΙΚΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΕΙ ΤΙΣ ΤΡΙΧΟΜΟΝΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΓΑΤΟΥΛΗΣ ΜΟΥ???ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΝ ΜΕ ΞΑΝΑ ΚΟΛΛΗΣΕΙ...ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ.... oksmily3

Θεωρώ πραγματικά απίθανο να σου είπε ο γυναικολόγος ότι κόλησες τριχομονάδες από γάτα! Εφόσον έκανες τεστ ΠΑΠ, είσαι σεξουαλικά ενεργή, άρα το κόλησες από την επαφή. Σε όσα sites έψαξα στο νετ, αυτό λέει. Η μόλυνση αυτή οφείλεται σε ένα κινούμενο πρωτόζωο την τριχομονάδα του κόλπου. Σπανιότερα μπορεί να μεταφερθεί από πισίνες & υγρές πετσέτες, όχι από γάτα.
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood :

Δημοσίευση από Πούπσυ Την / Το Σαβ Φεβ 11, 2012 4:32 pm

επισης μου κάνει εντύπωση που σου ειπε ότι δεν χρειάζεται θεραπεία ο σύντροφός σου. παντα κάνουν θεραπεία και οι δύο με αποχή όσο κρατάει η θεραπεια!!
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Mood :

Δημοσίευση από afroditoula Την / Το Κυρ Φεβ 12, 2012 4:06 pm

ΜΙΛΗΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΘΕΡΑΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΕΧΩ ΤΡΙΧΟΜΟΝΑΔΕΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ...ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΑΤΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ...ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Ο ΓΑΤΟΥΛΗΣ.!!!
afroditoula
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Mood :

Δημοσίευση από nosyparker Την / Το Κυρ Φεβ 12, 2012 6:27 pm

afroditoula έγραψε:ΜΙΛΗΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΘΕΡΑΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΕΧΩ ΤΡΙΧΟΜΟΝΑΔΕΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ...ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΑΤΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ...ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Ο ΓΑΤΟΥΛΗΣ.!!!

Δύο στους δύο γυναικολόγους σου είπανε βλακείες, μετά συγχωρήσεως! Το σωστό είναι να έχετε επαφές μόνο με προφυλακτικό, όσο κάνετε θεραπεία κι εσύ κι ο σύντροφός σου, και μετά το τέλος της θεραπείας να ξανακάνεις μια εξέταση να δεις αν έφυγε η μόλυνση. Τι θα πει "αν συνεχίσεις να έχεις τριχομονάδες;" Πειράματα θα κάνετε;
nosyparker

Θηλυκό
Σκύλος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood :

Δημοσίευση από afroditoula Την / Το Δευ Φεβ 13, 2012 1:44 pm

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΑΦΗ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ ΘΕΡΑΠΕΙΑ...ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΠΙΒΑΡΥΝΘΕΙ ΚΑΙ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ...ΜΠΟΡΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ!!1
afroditoula
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Mood :

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης