gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

απορίες...

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

απορίες... Empty απορίες...

Δημοσίευση από Helenitsa Παρ Δεκ 30, 2011 2:45 am

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά!

Τα τρία γατούνια μου είναι αρρωστούλικα.
Πριν 2 μέρες στην 1 γάτα μου έδωσα κατά λάθος διπλή δόση αντιβίωσης. Μετά, για να το "διορθώσω" την επόμενή της δόση την παράλειψα. Θα ήθελα να μου πείτε αν είναι επικίνδυνη η διπλή δόση (1 μόνο φορά) και αν έκανα καλά που παράλειψα την επόμενη.
Η γατούλα αυτή μετά από αυτό το λάθος στην αντιβίωση δεν εμφάνισε κανένα αρνητικό σύμπτωμα. Το μόνο περίεργο που εμφάνισε είναι ότι σήμερα (αν θυμάμαι καλά, όλη την ημέρα) οι τρίχες στην ράχη της ήταν μονίμως ανεβασμένες (όχι εντελώς όρθιες, αλλά ούτε και "κάτω" όπως είναι συνήθως). Θα ήθελα να μου πείτε αν μπορεί να σχετίζεται αυτό με τη διπλή δόση αντιβιωτικού και αν όχι σε τί μπορεί να οφείλεται.
Θα ρωτούσα την κτηνίατρό μου, όμως τις τελευταίες ημέρες την έχω πάρει πάρα πολλά τηλέφωνα για τα γατούνια μου και δεν θέλω άλλο να την ενοχλώ! Άλλωστε πιστεύω εδώ στο φόρουμ έχετε τόση εμπειρία που θα μπορούσατε να με διαφωτίσετε!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Helenitsa
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 34
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4 άκρως ερωτεύσιμα πλάσματα και 3 γλυκά γατο-μωρουλίνια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλα τα γατόνια του κόσμου!
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/01/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

απορίες... Empty Απ: απορίες...

Δημοσίευση από SuperCatz Παρ Δεκ 30, 2011 9:17 am

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Με βάση τις ανθρώπινες οδηγίες στα φάρμακα, λογικά δεν υπάρχει πρόβλημα με ό,τι συνέβη με την αντιβίωση.

Όπως και να 'χει όμως, αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να ρωτήσεις την κτηνίατρο, ανεξάρτητα απ' το πόσες φορές της έχεις τηλεφωνήσει, είναι η μόνη αρμόδια και ειδική ν' απαντήσει.

Περαστικά στα γατούνια σου!
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : απορίες... M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης