gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η φροντίδα της μικρής γάτας

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Η φροντίδα της μικρής γάτας Empty Η φροντίδα της μικρής γάτας

Δημοσίευση από Γωγώ99 Σαβ Οκτ 29, 2011 8:22 am

Γεια σας,
Πριν από καμιά εβδομάδα βρήκα πίσω από κάδους σκουπιδιών ένα μικρό γατάκι να ψαχουλεύει κάτι σακούλες. Το λυπήθηκα έτσι κοκαλιασμένο και αδύναμο που ήτανε και το πήρα. Στο σπίτι οι γονείς μου το δέχτηκαν μόνο και μόνο επειδή δεν ήταν σε καλή κατάσταση. Υποσχέθηκα στος γονείς μου ότι θα το φροντίζω εγώ και θα αναλάβω όλα τα έξοδα της τροφής, των πραγμάτων του και της ιατρικής του περίθαλψης. Έχουμε άλλα δύο σκυλιά και μια νεροχελώνα κι έτσι δεν μπορούσα να τους φορτώσω τη φροντίδα κι άλλου ζώου. Το τάισα, το φρόντισα, χωρίς πολλές πολλές γνώσεις επάνω στο θέμα "γάτες", του πήρα άμμο για γάτες, το ειδικό λεκανάκι, γατοτροφή και απ΄ ότι φαίνεται, έχει θρέψει!! oksmily3 Η τροφή που του πήρα είναι φθηνή και δεν είναι και πολύ καλής ποιότητας. Θα ήθελα γνώμες για το τη ξηρά τροφή να προτιμήσω. Είμαι δώδεκα χρονών και όπως καταλαβαίνετε δεν έχω μεγάλες οικονομικές δυνατότητες... Sad Αγαπάω πάρα πολύ τα ζώα και θέλω το καλύτερο γι' αυτά... heart Επείσης χρειάζομαι πληροφορίες για τη φροντίδα του: π.χ. Πόσες φορές τη μέρα να το ταϊζω και σε τι ποσότητα?? Σε ποια ηλικία πρέπει να αλλάξω την τροφή από kitten σε τροφή για ενήλικες?? κ.τ.λ κ.τ.λ
Ευχαριστώ.

Γωγώ99
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 25
Αριθμός γατουνίων : Ένα θηλυκό γατούνι!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2011
Mood : Η φροντίδα της μικρής γάτας Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η φροντίδα της μικρής γάτας Empty Απ: Η φροντίδα της μικρής γάτας

Δημοσίευση από Chouzouris Σαβ Οκτ 29, 2011 12:54 pm

Περιηγήσου λίγο στα θέματα του φόρουμ, θα βρεις όλες τις πληροφορίες που ψάχνεις.

Γενικά προτίμησε τροφή από petshop και όχι από σούπερ μάρκετ. Υπάρχει ειδική weaning τροφή για τα μικρά μικρά γατάκια. Μετά υπάρχει η kitten και μετά τον πρώτο χρόνο μπορείς να δώσεις adult.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Η φροντίδα της μικρής γάτας 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Η φροντίδα της μικρής γάτας Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Η φροντίδα της μικρής γάτας Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης