gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

epi-otic ear cleanser

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

epi-otic ear cleanser Empty epi-otic ear cleanser

Δημοσίευση από BokSurat Δευ Αυγ 01, 2011 10:16 pm

παιδιά μαζί με το σκύλο που παράτησε αυτός στους γονείς μου και τώρα τον φιλοξενώ, άφησε και ένα καθαριστικό αυτιών που το λένε "epi-otic" της virbac... έχει κανείς ιδέα ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ, και πως χρησιμοποιείτε?

είναι λέει και για σκύλους και για γάτες, και επίσης γράφει επάνω (στα αγγλικά) ότι δεν είναι φάρμακο και μπαίνει πριν μπει οποιαδήποτε αντιβίωση στον ακουστικό πόρο... αλλά είναι αγορασμένο καινούργιο... πρέπει να το βάζω? χρησιμεύει κάπου? μπας ασπρίζει τις τρίχες εκεί γύρω γύρω από τα αυτιά που λόγω του κεριού έχουν μια καφετιά απόχρωση; αυτό το σκυλί είναι ολόκληρο κάτασπρο εκτός από τις πατούσες που επειδή βγαίνει στον κήπο έχουν γεμίσει χώματα και χόρτα... κάθε μέρα τον χτενίζω και κάθε μέρα γίνεται σα πατσαβούρα Sad

τέσπα στο θέμα μας... όποιος ξέρει τι είναι αυτό το "ear clenser" που έχω στα χέρια μου... κάθε συμβουλή και βοήθεια απαραίτητη!!!

Σας ευχαριστώ!

υγ: δεν ξέρω αν έπρεπε να το ανοίξω εδώ αλλά νομίζω πιο καλά από όλα τα υπόλοιπα επειδή έχει σχέση με "σκεύασμα" και ας μην είναι φάρμακο, αν δεν είναι για εδώ αν μπορείτε μεταφέρτε το!
BokSurat
BokSurat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 108
Τόπος : Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου
Αριθμός γατουνίων : 1γάταρο, 1 γάτα, 1 σκύλα, + το Στριγγλοαγγελουδάκι μου στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ουτε πολύ κρυο ούτε πολύ ζέστη... φθηνόπωρο θα έλεγα που βρέχει!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Κίρκη
Motto : ωρα μηδεν στα Ζωνιανα, ωρα μηδεν στη Κρητη που ξεπατωσαν τα ΕΚΑΜ ολο το Ψηλορειτη
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/04/2008
Mood : epi-otic ear cleanser Parta10

http://www.gate21.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

epi-otic ear cleanser Empty Απ: epi-otic ear cleanser

Δημοσίευση από XIONIS Δευ Αυγ 01, 2011 10:19 pm

Δες εδω http://www.virbac.gr/p-virbacgrpubgr/display.aspx?srv=p-virbacgr&typ=pub&lang=gr&cmd=view&style=styles/specie.xsl&select=PRODUCT%5B@ID$eq$PRODUCT_10%5D&affp=&
Εχω δει το γιατο στο μαγαζι να χρησιμοποιει οχι αυτο αλλα αντιστοιχο σκευασμα. Βαζει πρωτα το υγρο απευθειας στο αυτι ειτε σε βαμβακι ή γαζα και μετα το καθαριζει. ΠΡΟΣΟΧΗ οχι μεσα στο τυμπανο μη κανεις ζημια
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : epi-otic ear cleanser M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

epi-otic ear cleanser Empty Απ: epi-otic ear cleanser

Δημοσίευση από BokSurat Δευ Αυγ 01, 2011 10:26 pm

Αχα... μάλιστα!!!
άρα δεν είναι και απαραίτητο λόγω ράτσας ας πούμε... δεν μυρίζουν τα αυτιά του του τυπάκου... αλλά έχει σίγουρα κερί γιατί οι τρίχες των αυτιών εκεί γύρω γύρω έχουν γίνει καφετιές...
ουφ... μάλλον πρέπει να πάρω να ρωτήσω την κτηνίατρο που τον πήγα να τον εξετάσει κ τον βρήκε υγιέστατο...

σε ευχαριστώ πολύ xionis Smile
BokSurat
BokSurat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 108
Τόπος : Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου
Αριθμός γατουνίων : 1γάταρο, 1 γάτα, 1 σκύλα, + το Στριγγλοαγγελουδάκι μου στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ουτε πολύ κρυο ούτε πολύ ζέστη... φθηνόπωρο θα έλεγα που βρέχει!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Κίρκη
Motto : ωρα μηδεν στα Ζωνιανα, ωρα μηδεν στη Κρητη που ξεπατωσαν τα ΕΚΑΜ ολο το Ψηλορειτη
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/04/2008
Mood : epi-otic ear cleanser Parta10

http://www.gate21.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης