gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ερεθισμός στο αυτάκι

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Ερεθισμός  στο αυτάκι Empty Ερεθισμός στο αυτάκι

Δημοσίευση από Serenata Σαβ Ιουλ 16, 2011 9:08 pm

Καλησπέρα γατόφιλοι! Μόλις παρατήρησα στην Καραμέλα ότι η περιοχή εξωτερικά του αυτιού της είναι ερεθισμένη, έχει κοκκινήσει δηλαδή. Την προηγούμενη Δευτέρα που πήγα για εμβόλια στο γιατρό τους έκανε και μία ένεση για τ αυτιά τους (είχαν ψώρα μικρά και κατά καιρούς επανέρχεται κάτι σαν ωτίτιδα αν έχω καταλάβει καλά). Επιπλέον μου έδωσε κάτι σταγόνες Dexoryl να τους βάζω μέχρι να τελειώσει το μπουκαλάκι, στην Αμελί που έχει μεγαλύτερο πρόβλημα 2 φορές την ημέρα και στην Καραμέλα 1 φορά (περισσότερο προληπτικά μου είπε). Το μπουκαλάκι δεν έχει τελειώσει ακόμα κι αυτό επειδή δυστυχώς γίνεται μάχη στο σπίτι και δεν τα καταφέρνω να τους βάλω κάθε μέρα. Στην Καραμέλα έβαλα τελευταία φορά προχθες το βράδυ και τώρα πριν λίγο παρατήρησα αυτό τον ερεθισμό........ (Α,Δεν την πονάει όταν την ακουμπάω. )
Μπορώ να κάνω κάτι εγώ ????? Αύριο φεύογυμε όολες μαζί για Πύργο για διακοπές , οπότε μπορώ να την παώ εκεί σε γιατρό τη Δευτέρα. Μέχρι τότε τι λέτε, να μην ξαναβάλω dexoryl ε????
Serenata
Serenata
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Χαλάνδρι
Αριθμός γατουνίων : Αμελί, Καραμέλα, Σερενάτα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γαταχείμωνο
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/05/2010
Mood : Ερεθισμός  στο αυτάκι M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ερεθισμός  στο αυτάκι Empty Απ: Ερεθισμός στο αυτάκι

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Σαβ Ιουλ 16, 2011 11:33 pm

Ένα τηλεφώνημα στο γιατρό σας θα βοηθούσε πολύ.Πάντως αφού σου έχει δόσει το συγκεκριμένο σκεύασμα και για τις δύο γατούλες και είσαι σίγουρη ότι πρόκειται ακόμα για την πάθηση για την οποία σου το έδωσε, δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα να της βάλεις ξανά.Πάντως, να ξέρεις ότι όταν τα γατάκια στρεσάρονται (με τη μετακίνηση πχ), πέφτει λίγο το ανοσοποιητικό τους οπότε μπορεί να επανέλθει η πάθηση αν δεν το προσέξεις. Καλό σας ταξίδι και καλή ανάρρωση! Smile
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Ερεθισμός  στο αυτάκι M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης