gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Διατροφή και πάχος!

+14
XIONIS
Πούπσυ
Fairy dogmother
NiaR
flokatoula
aporw
Chouzouris
Kikiriki
vanilia cat
SuperCatz
Anatoli
natalouko
moukelis
NourNazar
18 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από NourNazar Τρι Ιαν 18, 2011 1:15 am

Καλησπέρα!
Αν είναι εύκολο θα ήθελα πολύ να με βοηθήσετε! Αρχικά η τροφή που χρησιμοποιώ για τα γατάκια μου είναι η Whiskas η ροζ και την πέρνω χύμα από ένα pet shop της γειτονιάς μου. Ο βασικός λόγος που πέρνω αυτή είναι διότι είναι οικονομική και τα έξοδα μου το μήνα,λόγω του ότι είμαι φοιτήτρια, είναι πολύ περιορισμένα.Παρατήρησα όμως ότι παχαίνει αρκετά. Και επειδή η μητέρα μου κάθε φορά που γυρνάω αθήνα έχει την τάση να τα μπουκώνει στο φαι με την δικαιολογία ότι είναι πετσί και κόκκαλο(!) γυρνάμε διπλοί πίσω!
Το θέμα μου είναι ότι ο μεγάλος γάτος μου είνα στειρωμένος (η Νάζαρ είναι μικρή ακόμα για στείρωση) και παρόλο που βγαίνει έξω και γενικά τρέχει (η κτηνίατρος μου είπε ότι είναι αρκετά γυμνασμένος) κρέμετε λίγο η κοιλίτσα του απο κάτω.Παρόλα αυτά δεν έχω παρατηρήσει κανένα άλλο πρόβλημα με αυτή την τροφή,ίσα ίσα που όσοι τον βλέπουν μου λένε ότι το τρίχωμα του μοιάζει με ψεύτικο και τα ίδια αποτελέσματα έχει και στην μικρή μου.
Επιπλέον του έχω μειώσει τη μερίδα φαγητού διότι δεν θέλω να παχύνει και άλλο,για την ακρίβεια θέλω να αδυνατήσει, αλλά δεν φαίνεται να συμβαίνει κάτι τέτοιο και το θεωρώ αδιανόητο να του μειώσω τα 3/4 μπολάκι την ημέρα(ειδικά λόγω του οτι είναι στειρωμένος κλαίει για φαγητό όλη την ημέρα και όταν ξεχνάω κάτι στον πάγκο της κουζίνας το τρώει ακόμα και αν είναι ψωμί).
Θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει μια τροφή σχετικά οικονομική που να μην παχαίνει ιδιαίτερα και να μπορούν να την καταναλώνουν και τα 2 γατάκια μου?(4 μιση χρονών και 7 μηνών)Καταναλώνουν περίπου 2 κιλά ανα 1μιση ή 2 βδομάδες αν δεν κάνω λάθος.
Δεν ρωτάω κτηνίατρο διότι στη Μυτιλήνη δεν τους εμπιστεύομαι.
NourNazar
NourNazar
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Athina-Mytilini
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/01/2011
Mood : Διατροφή και πάχος! M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από moukelis Τρι Ιαν 18, 2011 8:48 am

Kaλημερα.
Μπορεις να δοκιμασεις Orijen,τα 7 κιλα κοστιζουν 48 ευρω και τρωνε πολυ πολυ λιγοτερο απο οτι με τη Whiskas,σχεδον το μισο.Ειναι πολυ πιο υγιεινη και θα φυγει σιγουρα το λιπακι τους.
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Διατροφή και πάχος! M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από natalouko Τρι Ιαν 18, 2011 10:56 am

Θα συμφωνήσω και εγώ για την οριτζεν και επίσης θα μπορούσες να πάρεις ακάνα που τα 7 κιλά κοστίζουν 43 ευρώ!!! Διατροφή και πάχος! 134150 Διατροφή και πάχος! 134150 Εμεις πάντως είχαμε πολύ καλά αποτελέσματα!!! Διατροφή και πάχος! 270712 Διατροφή και πάχος! 270712 Διατροφή και πάχος! 270712
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Διατροφή και πάχος! M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από Anatoli Τρι Ιαν 18, 2011 11:54 am

Ναι, η Γουισκας τα παχαινει και δεν τα χορταινει γιατι εχει μεσα ελαχιστη πρωτεινη με αποτελεσμα να θελουν συνεχεια να τρωνε. Κι εγω εχω δοκιμασει πολλες τροφες. ειδα ουσιαστικη διαφορα με την Οριτζεν που σου ειπαν τα κοριτσια. Σταματησαν να γκρινιαζουν συνεχεια για φαγητο. Η τιμη της μπορει να ακουγεται μεγαλη αλλα φαντασου οτι σε μενα με δυο γατια ο ενας γυρω στα 6 κιλα και ο αλλος γυρω στα 5 μας κραταει σχεδον 2μιση μηνες. Και η ακανα ειναι της ιδιας περιπου κατηγοριας και λιγο πιο φθηνη. Ο λογος που σου προτειναν να παρεις το 7κιλο ειναι γιατι τα 2μισακιλα που βγαζουν δεν συμφερουν καθολου αφου το 2μισακιλο της Οριτζεν στοιχιζει 28 ευρω και της ακανα λιγο πιο φθηνα. Οτι τροφη κι αν παρεις τελικα πρεπει να κανεις την αλλαγη σιγα σιγα βαζοντας περισσοτερη τροφη απο την παλια στην αρχη και σιγα σιγα να αυξανεις την καινουργια.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Διατροφή και πάχος! Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από NourNazar Τρι Ιαν 18, 2011 12:42 pm

Καλημέρα,

Ευχαριστώ πολύ! Απ ότι φαίνεται θα δοκιμάσω την όριτζεν κοίταξα και το site της και την παρουσιάζουν τουλάχιστον πολύ καλή!
NourNazar
NourNazar
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Athina-Mytilini
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/01/2011
Mood : Διατροφή και πάχος! M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από NourNazar Τρι Ιαν 18, 2011 11:50 pm

Έψαξα στα περισσότερα pet shop εδώ και δεν έχουν ούτε την όριτζεν ούτε την ακάνα...Πφφφ το κακό του να σπουδάζεις επαρχία.Θα κοιτάξω και σε κτηνιάτρους ως τελευταία λύση αλλιώς ή θα πρέπει να μου τις στέλνει η μητέρα μου από αθήνα ή θα πρέπει να βρω άλλη.Μου είπε μια κοπέλα στο ένα pet shop ότι έχει κάποιες άλλες τροφές αντίστοιχες της όριτζεν αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ ονόματα τώρα...Γνωρίζεται αν υπάρχουν αντίστοιχες και αν αξίζει να τις δοκιμάσω?
NourNazar
NourNazar
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Athina-Mytilini
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/01/2011
Mood : Διατροφή και πάχος! M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από SuperCatz Τρι Ιαν 18, 2011 11:53 pm

H Acana είναι της ίδιας φιλοσοφίας με την Orijen, απλά έχει λίγο λιγότερη πρωτεΐνη από την orijen.
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Διατροφή και πάχος! M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από Anatoli Τετ Ιαν 19, 2011 11:51 am

Και η Arden Grange θεωρειται καλη τροφη. Αν την βρεις παρε η την σολωμο-ρυζι (τα 7.5 κιλα γυρω στα 41 ευρω) ή την sensitive (ειναι πιο ακριβη αλλα δεν θυμαμαι ποσο)
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Διατροφή και πάχος! Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από natalouko Τετ Ιαν 19, 2011 12:10 pm

Anatoli έγραψε:Και η Arden Grange θεωρειται καλη τροφη. Αν την βρεις παρε η την σολωμο-ρυζι (τα 7.5 κιλα γυρω στα 41 ευρω) ή την sensitive (ειναι πιο ακριβη αλλα δεν θυμαμαι ποσο)
Η sensitive τα 7,5 κιλά κοστίζουν 51 ευρώ!!! Διατροφή και πάχος! 134150 Διατροφή και πάχος! 134150 Διατροφή και πάχος! 134150
Από τις arden grange μόνο η sensitive είναι grain free όπως η όριτζεν και η ακάνα. Οι υπόλοιπες έχουν σιτηρά.. Διατροφή και πάχος! 134150 Διατροφή και πάχος! 134150
Της ίδιας φιλοσοφίας τροφές είναι και η blue buffalo και η oliver's!!! Διατροφή και πάχος! 270712 Διατροφή και πάχος! 270712
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Διατροφή και πάχος! M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από vanilia cat Τετ Ιαν 19, 2011 4:10 pm

Πάντως να προσθέσω και εγώ κάτι στη συζήτηση που το έχω πει και σε φίλους που είχαν χοντρή γάτα, πλέον δεν έχουν...

Ακόμα και τα whiskas που έδινα και εγώ στη Βανίλια μου, λένε πάνω καθαρά: 60 gr την ημέρα, αυτό για γάτα 4-5 κιλά, κάποιες άλλες τροφές λένε ανάλογα το βάρος αλλά γενικά δεν ξεφεύγουν πάνω από τα 75 gr για μία γάτα 7 κιλών.

Το ερώτημα είναι πόσο της δίνεις?

Ξέρεις πόσο είναι 60 γραμμάρια?

Είναι όσο μία μέτρια χούφτα για ΌΛΗ την ημέρα. Είναι πάρα πολύ λίγο, ειδικά σε σχέση με το πόσο βάζουμε εμείς οι χαζογονείς που βλέπουμε μία το πιατάκι το μισοάδειο και μία τα ματάκια της γατούλας που ζητάει κιάλλο και νιώθουμε ότι είμαστε κακοί άνθρωποι...

Οι φίλοι μου έβαζαν 3 φορές τη μέρα πάνω από το μισό μπολ της και την είχαν κάνει σαν σκύλο. Όταν τους είπα "Ξέρετε το γατί σας είναι χοντρό. Και αυτό θα είναι πρόβλημα." , μειώσαν τη δόση σε αυτό που λέει. Ε, πλέον έχουν μία πολύ φιτ κεραμιδόγατα, έστω και στειρωμένη και αποκλειστικά μέσα στο σπίτι.

Εγώ στη Βανίλια μου δίνω purina και κλαίει ζητώντας περισσότερο. Επειδή με ρίχνει αρκετές φορές έχει και αυτή τα μικρά παχάκια της αλλά λίγο πράγμα...
vanilia cat
vanilia cat
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΒΥΡΩΝΑΣ
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γαταχείμωνο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΤΗΝ ΑΡΓΥΡΩ ,το ΛΟΎΣΙΦΕΡ , το ΣΕΙΡΙΟ , την ΚΕΝΤΡΑ και τον ΛΙΝΟ
Motto : live your life on paws.....!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Διατροφή και πάχος! Hellos11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από natalouko Τετ Ιαν 19, 2011 4:21 pm

Εγώ δίνω 70γρ την ημέρα στο καθένα τους και τίποτα παραπάνω!!! Διατροφή και πάχος! 134150 Διατροφή και πάχος! 134150
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Διατροφή και πάχος! M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από NourNazar Τετ Ιαν 19, 2011 11:37 pm

Περίπου αυτό που είπες βάζω,λίγο λιγότερο κάθε φορά ή λίγο περισσότερο. Μερικές φορές βέβαια για να μην γκρινιάζουν χωρίζω αυτή την ποσότητα σε πρωί και βράδυ.
Το θέμα μου εμένα είναι ότι όταν γυρνάω σπίτι μου στην αθήνα επειδή λείπω αρκετές ώρες από το σπίτι τα ταίζω μια φορά την ημέρα αλλά μετά δεν μπορώ να ελέγχω τι γίνεται.Το λέω αυτό γιατί η μητέρα μου έχει ακόμα ένα γατάκι (το γατάκι δεν της κολλάει ακριβώς βασικά) το οποίο είναι αρκετά παχύ,διότι το ταίζει 3 φορές την ημέρα.Έχουμε καταλήξει μετά από άπειρους τσακωμούς και για τον Νουρ και την Νάζαρ αλλά και για την Πιπίτσα να μην τα ταίζει τόσο και να ακολουθεί τις δικές μου μερίδες φαγητού,κάτι που πραγματικά δεν πιστεύω ότι κάνει.Και μάλιστα χρησιμοποιεί την δικαιολογία ότι ήταν αδύνατα και σχόλια του τύπου-κοίτα τα καημένα κλαίνε-που ειδικά τον γατο προσπαθώ να τον κρατήσω σε φόρμα με νύχια και με δόντια.Συγνώμη για τον μονόλογο αλλά η μητέρα μου αρνείται κατηγορηματικά να κατανοήσει σοβαρά πράγματα για την υγεία των γατιών και αυτό μου ανεβάζει το αίμα στο κεφάλι.
NourNazar
NourNazar
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Athina-Mytilini
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/01/2011
Mood : Διατροφή και πάχος! M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από vanilia cat Πεμ Ιαν 20, 2011 2:09 pm

χαχα ο Νουρ και η Νάζαρ έχουν την πάθηση των ανθρώπων, "τα κιλά των γιορτών" ! happy2

Εντάξει μην αγχώνεσαι τόσο, θα παίρνουν λίγο και θα μπαίνουν σε δίαιτα μετά. Δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς...

Είναι η αθάνατη Ελληνίδα μάνα! Τα βλέπει όλα αδύνατα και ασθενικά! psari
vanilia cat
vanilia cat
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΒΥΡΩΝΑΣ
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γαταχείμωνο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΤΗΝ ΑΡΓΥΡΩ ,το ΛΟΎΣΙΦΕΡ , το ΣΕΙΡΙΟ , την ΚΕΝΤΡΑ και τον ΛΙΝΟ
Motto : live your life on paws.....!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Διατροφή και πάχος! Hellos11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από Anatoli Πεμ Ιαν 20, 2011 2:30 pm

vanilia cat έγραψε:χαχα ο Νουρ και η Νάζαρ έχουν την πάθηση των ανθρώπων, "τα κιλά των γιορτών" ! happy2

Εντάξει μην αγχώνεσαι τόσο, θα παίρνουν λίγο και θα μπαίνουν σε δίαιτα μετά. Δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς...

Είναι η αθάνατη Ελληνίδα μάνα! Τα βλέπει όλα αδύνατα και ασθενικά! psari

happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 oksmily3
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Διατροφή και πάχος! Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από Kikiriki Παρ Ιαν 28, 2011 3:28 pm

Δεν ανοίγω άλλο τόπικ γιατί μια χαρά μπορεί να μου λυθεί η απορία και εδώ ( αν γίνεται )
Μέχρι πρότινος έδινα στα γατάκια μου Purina kitten & για κερασματάκι royal canin kitten.
Μίλησα με την πετσοπίνα & με έπεισε να πάρω royal kitten για στειρωμένα & για τα 2 και ας μην είναι ακόμη η Λιλού στειρωμένη. Ρώτησα και τον κτηνίατρο και είπε πως δεν υπάρχει πρόβλημα.
Τρελαίνονται για τη καινούργια τους γατοτροφή & παρατήρησα πως τα κακάκια τους είναι πιο , πως να το πω ... καλοσχηματισμένα , και δεν βρωμάνε πολύ. ( τώρα καλό είναι αυτό ? κακό? )
Τέσπα το πρόβλημα είναι πως με τίποτα δεν χορταίνουν με τη συνιστώμενη ποσότητα. Θέλουν περίπου 1.5 φορά πάνω . Και το πάχος δεν είναι ακόμη πρόβλημα γιατί τρέχουν όλη την ημέρα πάνω κάτω αλλά το θέμα είναι δυστυχώς οικονομικό....
Εσείς τους δίνετε ακριβώς τη συνιστώμενη?
Και η origen υπάρχει σε μια πιο μικρή συσκευασία από 7 κιλά γιατί δε λέει να δώσω 48 ? και να μην την τρώνε
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Διατροφή και πάχος! M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από Chouzouris Παρ Ιαν 28, 2011 3:37 pm

Δεν με παίρνει να μιλήσω.... tafos

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Διατροφή και πάχος! 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Διατροφή και πάχος! Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Διατροφή και πάχος! Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Ιαν 28, 2011 3:50 pm

Με την οριτζεν εμενα τρωνε τη συνιστωμενη ποσοτητα. και χορταινουν μια χαρα. Επειδη υπηρχε ελειψη του πηρα την Αρντεν και προς μεγαλη μου εκπληξη χορταινουν με ακομη λιγοτερη απο την οριτζεν.
Με τις ρογιαλ ζητιανευαν συνεχεια. αλλα μπορει να εχει να κανει και με το γατι.
Η οριτζεν βγαινει και σε 2μισακιλο αλλα δεν συμφερει καθολου αφου εχει 28 ευρω.Πιο μικρη συσκευασια δεν ξερω εαν υπαρχει, ας μας πει η ασπα που τα ξερει.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Διατροφή και πάχος! Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από moukelis Παρ Ιαν 28, 2011 3:51 pm

Το οτι ειναι πιο αοσμα τα κοπρανα ειναι φυσικο,και λογω των δημητριακων που εχει η τροφη.Εγω με την Orijen δεν τους δινω τη συνιστωμενη,και κανενα δεν εχει παραπανω βαρος απο οτι το κανονικο.Υπαρχει και σε συσκευασια 2,5 κιλων.
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Διατροφή και πάχος! M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από Kikiriki Παρ Ιαν 28, 2011 3:58 pm

Chouzouris έγραψε:Δεν με παίρνει να μιλήσω.... tafos

γιατί Βικτωρία ?

Nαι Τέτα , 2 κιλά 28 ? δε λέει με τπτ.
Θα ψάξω μήπως έχει καμιά του 1/2 κιλού να δοκιμάσουμε.
Δώρα όμως και η πουρίνα έχει δημητριακά & βρωμούσανε πολύ και πολλές φορές δεν ήταν σχηματισμένα. Τι να πω...
Εν τω μεταξύ σκέφτομαι πως η Μπόνυ & ο Μαγιούλης τρώγανε καθημερινά 1.5 κονσέρβα + λιχουδιές από τα πιάτα μας (ΟΚ τώρα ξέρω πως δεν είναι το καλύτερο , κυρίως για τα δόντια τους αλλά τότε νόμιζα πως η κονσέρβα είναι το καλύτερο που μπορώ να τους δώσω) και σκέφτομαι πως σε σημερινά λεφτά είναι 70 ? το μήνα και λίγα λέω. Έχω λοιπόν την εντύπωση πως οι γατοτροφές έχουν παρα ακριβύνει τον τελευταίο χρόνο Sad


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Kikiriki στις Παρ Ιαν 28, 2011 4:02 pm, 1 φορά
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Διατροφή και πάχος! M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Ιαν 28, 2011 4:00 pm

Τελικα υπαρχει σε συσκευασια 400 γρ και κανει περιπου 4,8.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Διατροφή και πάχος! Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από Chouzouris Παρ Ιαν 28, 2011 4:02 pm

Kikiriki έγραψε:
Chouzouris έγραψε:Δεν με παίρνει να μιλήσω.... tafos

γιατί Βικτωρία ?

Nαι Τέτα , 2 κιλά 28 ? δε λέει με τπτ.
Θα ψάξω μήπως έχει καμιά του 1/2 κιλού να δοκιμάσουμε.
Δώρα όμως και η πουρίνα έχει δημητριακά & βρωμούσανε πολύ και πολλές φορές δεν ήταν σχηματισμένα.

Διότι στα δικά μου έχω συνεχώς ξηρά και είναι.... τοφαλάκια. tafos

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Διατροφή και πάχος! 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Διατροφή και πάχος! Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Διατροφή και πάχος! Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από aporw Παρ Ιαν 28, 2011 4:04 pm

Chouzouris έγραψε:
Kikiriki έγραψε:
Chouzouris έγραψε:Δεν με παίρνει να μιλήσω.... Διατροφή και πάχος! 56971

γιατί Βικτωρία ?

Nαι Τέτα , 2 κιλά 28 ? δε λέει με τπτ.
Θα ψάξω μήπως έχει καμιά του 1/2 κιλού να δοκιμάσουμε.
Δώρα όμως και η πουρίνα έχει δημητριακά & βρωμούσανε πολύ και πολλές φορές δεν ήταν σχηματισμένα.

Διότι στα δικά μου έχω συνεχώς ξηρά και είναι.... τοφαλάκια. Διατροφή και πάχος! 56971

Ε να μην εχεις συνεχεια διαθεσιμη τροφη! Διατροφή και πάχος! 734572 Διατροφή και πάχος! 734572 Διατροφή και πάχος! 734572
aporw
aporw
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 2 μεγάλες αγάπες!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Λίνο & Χουζούρη
Motto : Χαμογέλα , λίγη τρέλλα θέλει η ζωή...!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2009
Mood : Διατροφή και πάχος! M_malakia-sto-tetragono-1

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Ιαν 28, 2011 4:05 pm

Κι εγω συνεχεια τους εχω, αλλα δεν ειναι τοσο τοφαλακια! saint
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Διατροφή και πάχος! Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από aporw Παρ Ιαν 28, 2011 4:06 pm

Ρε παιδια δεν πρεπει!! Διατροφή και πάχος! 734572 Διατροφή και πάχος! 734572 Διατροφή και πάχος! 734572 Διατροφή και πάχος! 734572
aporw
aporw
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 2 μεγάλες αγάπες!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Λίνο & Χουζούρη
Motto : Χαμογέλα , λίγη τρέλλα θέλει η ζωή...!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2009
Mood : Διατροφή και πάχος! M_malakia-sto-tetragono-1

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Ιαν 28, 2011 4:08 pm

Οταν ειχα δοκιμασει να τρωνε 3 φορες την ημερα, με το που επεφτε στο μπωλ η τροφη την καταβροχθιζαν ολη και μετα απομια ωρα κλαιγανε angry2
Και τελικα ετρωγαν περισσοτερο.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Διατροφή και πάχος! Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από Chouzouris Παρ Ιαν 28, 2011 4:09 pm

aporw έγραψε:Ρε παιδια δεν πρεπει!! Διατροφή και πάχος! 734572 Διατροφή και πάχος! 734572 Διατροφή και πάχος! 734572 Διατροφή και πάχος! 734572

Αμα καναμε πάντα ό,τι πρέπει, ο κόσμος θα ήταν βαρετός... Laughing

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Διατροφή και πάχος! 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Διατροφή και πάχος! Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Διατροφή και πάχος! Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από aporw Παρ Ιαν 28, 2011 4:10 pm

Chouzouris έγραψε:
aporw έγραψε:Ρε παιδια δεν πρεπει!! Διατροφή και πάχος! 734572 Διατροφή και πάχος! 734572 Διατροφή και πάχος! 734572 Διατροφή και πάχος! 734572

Αμα καναμε πάντα ό,τι πρέπει, ο κόσμος θα ήταν βαρετός... Διατροφή και πάχος! 270712

Διατροφή και πάχος! 986261 Διατροφή και πάχος! 986261 Διατροφή και πάχος! 986261 Διατροφή και πάχος! 986261 Διατροφή και πάχος! 986261 Διατροφή και πάχος! 986261 Διατροφή και πάχος! 986261

Μετα αντε μαζεψε την κωλαρα του Χουζουρη! Διατροφή και πάχος! 339558 Διατροφή και πάχος! 339558
aporw
aporw
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 2 μεγάλες αγάπες!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Λίνο & Χουζούρη
Motto : Χαμογέλα , λίγη τρέλλα θέλει η ζωή...!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2009
Mood : Διατροφή και πάχος! M_malakia-sto-tetragono-1

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από Chouzouris Παρ Ιαν 28, 2011 4:11 pm

aporw έγραψε:
Chouzouris έγραψε:
aporw έγραψε:Ρε παιδια δεν πρεπει!! Διατροφή και πάχος! 734572 Διατροφή και πάχος! 734572 Διατροφή και πάχος! 734572 Διατροφή και πάχος! 734572

Αμα καναμε πάντα ό,τι πρέπει, ο κόσμος θα ήταν βαρετός... Διατροφή και πάχος! 270712

Διατροφή και πάχος! 986261 Διατροφή και πάχος! 986261 Διατροφή και πάχος! 986261 Διατροφή και πάχος! 986261 Διατροφή και πάχος! 986261 Διατροφή και πάχος! 986261 Διατροφή και πάχος! 986261

Μετα αντε μαζεψε την κωλαρα του Χουζουρη! Διατροφή και πάχος! 339558 Διατροφή και πάχος! 339558


"Κωλάρα"? angry2

Μίλα καλύτερα! Madd Madd Madd

Ή μήπως έκανες ορθογραφικό λάθος? Cool

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Διατροφή και πάχος! 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Διατροφή και πάχος! Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Διατροφή και πάχος! Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από Kikiriki Παρ Ιαν 28, 2011 4:19 pm

Anatoli έγραψε:Οταν ειχα δοκιμασει να τρωνε 3 φορες την ημερα, με το που επεφτε στο μπωλ η τροφη την καταβροχθιζαν ολη και μετα απομια ωρα κλαιγανε angry2
Και τελικα ετρωγαν περισσοτερο.

Τέτα αυτό γίνεται & εδώ ! Ειδικά το βράδυ τα πιάνει η μέγαλη η λιγούρα , τρέχουν πάνω κάτω γκρινιάζουν & ηρεμούν μόνο όταν δουν τροφή στα πιάτα την οποία και καταπίνουν ! Sad
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Διατροφή και πάχος! M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από moukelis Παρ Ιαν 28, 2011 4:21 pm

Κι εγω αν εβλεπα οτι παχαινουν θα τους την εσπαζα σε τρια γευματα.Ο Σειριος εχει τη συνηθεια να τρωει λιγο αρκετες φορες,κι αν την παρω απλα δεν τρωει.
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Διατροφή και πάχος! M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από flokatoula Παρ Ιαν 28, 2011 4:29 pm

Εμείς έχουμε την 7κιλη Όριτζεν με μεγάλο οικονομικό κέρδος αλλά τρώνε ελάχιστη σε σχέση με αυτό που με έχουν συνηθήσει και δεν ζητιανεύουν καθόλου σε σημείο να ανησυχώ Διατροφή και πάχος! 270712 Διατροφή και πάχος! 300270
flokatoula
flokatoula
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Γαλλήνη
Αριθμός γατουνίων : 2 που πεινάνε για 1000
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κατακαλόκαιροοοοοοοοοοο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την pupa, τον Snow και τον Shaggy...!!
Motto : ποτέ μην εμπιστεύεσαι κάποιον που μπορεί να γλύψει τον κ@λο του
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/08/2009
Mood : Διατροφή και πάχος! Collec11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από aporw Παρ Ιαν 28, 2011 4:50 pm

Chouzouris έγραψε:
aporw έγραψε:
Chouzouris έγραψε:
aporw έγραψε:Ρε παιδια δεν πρεπει!! Διατροφή και πάχος! 734572 Διατροφή και πάχος! 734572 Διατροφή και πάχος! 734572 Διατροφή και πάχος! 734572

Αμα καναμε πάντα ό,τι πρέπει, ο κόσμος θα ήταν βαρετός... Διατροφή και πάχος! 270712

Διατροφή και πάχος! 986261 Διατροφή και πάχος! 986261 Διατροφή και πάχος! 986261 Διατροφή και πάχος! 986261 Διατροφή και πάχος! 986261 Διατροφή και πάχος! 986261 Διατροφή και πάχος! 986261

Μετα αντε μαζεψε την κωλαρα του Χουζουρη! Διατροφή και πάχος! 339558 Διατροφή και πάχος! 339558


"Κωλάρα"? Διατροφή και πάχος! 734572

Μίλα καλύτερα! Διατροφή και πάχος! 339558 Διατροφή και πάχος! 339558 Διατροφή και πάχος! 339558

Ή μήπως έκανες ορθογραφικό λάθος? Διατροφή και πάχος! 442890

Διατροφή και πάχος! 56971 Διατροφή και πάχος! 56971 Διατροφή και πάχος! 56971 Διατροφή και πάχος! 56971 Διατροφή και πάχος! 56971 Διατροφή και πάχος! 56971 Διατροφή και πάχος! 56971 Διατροφή και πάχος! 56971 Διατροφή και πάχος! 56971 Διατροφή και πάχος! 56971
aporw
aporw
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 2 μεγάλες αγάπες!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Λίνο & Χουζούρη
Motto : Χαμογέλα , λίγη τρέλλα θέλει η ζωή...!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2009
Mood : Διατροφή και πάχος! M_malakia-sto-tetragono-1

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από NiaR Παρ Ιαν 28, 2011 5:30 pm

whistle
NiaR
NiaR
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Τόπος : where the wild roses grow....
Αριθμός γατουνίων : Έκτορας + Παρις
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη - Φθινόπωρο
Motto : Μην φοβάσαι να χαλασεις τα παπούτσια σου κυνηγώντας τα πιο τρελα όνειρα σου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/01/2008
Mood : Διατροφή και πάχος! M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από Fairy dogmother Τρι Φεβ 01, 2011 2:41 pm

Μας πείσατε! Θα το γυρίσουμε κι εμείς σε Acana, αρκεί να βρω την pacifica σε 7κιλο. Γιατί τρώει 2 γεύματα την ημέρα μετρημένα και πάλι έχει τα παχάκια του... tongueout
Fairy dogmother
Fairy dogmother
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Στο μαζοχιστάν, ανάμεσα στους ανόητους...
Αριθμός γατουνίων : 2, ένα που νομίζει ότι είναι αμφίβιο και μία γιαγιάκα για όπερα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Πρωτοβρόχια...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τα δικά σου!
Motto : Η βλακεία είναι ανίκητη!
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/07/2009
Mood : Διατροφή και πάχος! M_violi

https://www.facebook.com/Othello.fans

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διατροφή και πάχος! Empty Απ: Διατροφή και πάχος!

Δημοσίευση από Πούπσυ Τρι Φεβ 01, 2011 3:25 pm

εγω εχω μεγάλο θεμα με το τζερυ. δεν ξέρω πώς να του κάνω δίαιτα. η πούπσυ τρώει λίγο πια. αλλά ο τζέρυ όταν πειναει χαλάει τον κόσμο. και εχει γίνει τοφαλάκι. όταν λείπω για λίγες μέρες και τους αφήνω τροφή στα μπωλ, φοβάμαι ότι θα τη φάει όλη σε μια μέρα. μην ακούσει ήχο απο τη σακούλα φαγητού, πετάγεται και τρέχει φωνάζοντας.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Διατροφή και πάχος! M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης