gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

+54
alex..niaou
Debbie4ever
vaso
Smokys
Mary-Fish
Δ²
funambolo
Karamela
otz
nikos_x
marea
Λιλούκι
f.m123
Naerdiel
kat-cats
Μαυρογατος
Bijoux743
mpoulaalekoula
zaharitsa
houlieta
polina4smile
koneko
Dreamer
my kristi
marsy-mona
Maskotaki
Sisy
flokatoula
za(cat)istas
LAROGATA
Πούπσυ
tralala
lamprini
uptight
vickypop
Kikiriki
nelly 's mother
alexia54
Λιαννα
kounelaki
alexandrakicat
aiorasky
doremi
Chouzouris
aporw
crescent_moon
NiaR
Anatoli
XIONIS
moukelis
natalouko
dianna.claudia
SuperCatz
Φωτεινή
58 απαντήσεις

Σελίδα 6 από 29 Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Anatoli Τετ Ιαν 12, 2011 6:13 pm

Τελικα αξιζει η Αρντεν σαν εναλλακτικη οταν δεν βρισκουμε Οριτζεν?Ιδου η απορια!Η Σενσιτιβ τι διαφορα εχει με την σολωμο-ρυζι της Αρντεν?
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από alexia54 Τετ Ιαν 12, 2011 6:30 pm

nelly 's mother έγραψε:
alexia54 έγραψε:emena eutuxws einai litodiaito to fountoukaki opote einai enas akoma logos pou de lupamai ta lefta gia trofi..

Ναι, και μένα ο Γκίσμο μου...7 κιλά τροφή την εβδομάδα...χώρια οι κονσέρβες...ε, και πού και πού κοτοπουλάκι, μοσχαράκι βραστό, να μην πάθει το καημένο. Καλύτερα να τον έντυνα λέμε... geek

Shocked Shocked Shocked happy2 happy2 happy2 happy2 happy2

NiaR έγραψε: οοοολα αυτα ειναι ζαλουρα κοριτσια....
Τι ισχει και τι οχι δεν μπορουμε να ξερουμε, οποτε τζαμπα τρελαινομαστε και ψαχνουμε....
εχω δει γατα φιλης να εχει φτασει αισιως τα 17 (Αγκυρας) μενει σε σπιτι με κηπο μεσα-εξω και τρωει ανθρωπινο τονο και οτι αλλο βρεθει στο διαβα της...
Επισης γατες στην αυλη γιαγιας , υγιεστατες ζησαν 15-17 χρονια και τρωγαν τροφες απο σουπερ μαρκετ.....
τρεχα βρες...!!!!!!!!!

καλα οντως ποσα και ποσα παραδειγματα εχει ο καθενας στη μνημη του, απλα το θεμα ειναι να βρεις κατι που να μην πειραζει το γατι και να του αρεσει!
alexia54
alexia54
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 34
Τόπος : Αλεξανδρούπολη (και Γατ-άβυσσο)
Αριθμός γατουνίων : Hazel aka fountoukaki (k kapoies akoma sto patriko mou..)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : μια γατοσ-πίτα γάτο απ'όλα!!!
Motto : in the end everything's gonna be ok. if it's not ok, it's not the end..
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/06/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από XIONIS Τετ Ιαν 12, 2011 6:33 pm

Anatoli έγραψε:Τελικα αξιζει η Αρντεν σαν εναλλακτικη οταν δεν βρισκουμε Οριτζεν?Ιδου η απορια!Η Σενσιτιβ τι διαφορα εχει με την σολωμο-ρυζι της Αρντεν?
H Sensitive απευθυνεται σε γατια (και σκυλια η αντιστοιχη σκυλοτροφη) με ευαισθητο πεπτικο και/ή ευαισθητο δερμα. Επισης βοηθαει στο να βγαινουν πιο ευκολα οι τριχομπαλλες. http://www.ardengrange.com/pet-food/adult-cat-food.asp Laughing
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από SuperCatz Τετ Ιαν 12, 2011 7:16 pm

XIONIS έγραψε:
moukelis έγραψε:Eσυ πολυ μ'αρεσεις που συμφωνεις και δε μου φερνεις αντιρρησεις,στο εχω πει;Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 986261 Οχι σαν την αλληνε τη σουρπουϊτσα... Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 339558
Απορια!!!! Ποια ειναι η σουρπουϊτσα????? Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 703780

moukelis έγραψε:Αυτη η παλιοΒικυ.

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 690518 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 690518 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 690518 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 690518 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 690518 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 690518 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 690518 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 690518 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 690518 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 690518 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 690518

XIONIS έγραψε:
Φωτεινή έγραψε:Ρώτησα για την πρωτεϊνη επειδή παλιά η Ασπασία μου είχε πει ότι αν τρώνε μεγαλύτερη ποσότητα από Όριτζεν π.χ. από αυτή που τους αναλογεί, δημιουργείται πρόβλημα στο συκώτι. Ναι μεν στα δικά μου δίνω μικρότερη ποσότητα από ό,τι με την RC, αλλά καθότι πάντα στο μπολάκι υπάρχει τροφή και το καθένα τρώει όποτε θέλει, ανησύχησα.. Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 703780
Αυτο μου το ειχε πει ο γιατρος μας!!! Απο την αλλη απο την εταιρεια εισαγωγης το αρνουντε κατηγορηματικα!!!! Μου εφεραν κατεβατα απο βιβλιογραφια κι ερευνες που γραφουν το αντιθετο. Τι να πω κι εγω η ερμη??? Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 998686

Η εταιρεία δεν είναι περίεργο να τ' αρνηθεί..

NiaR έγραψε: οοοολα αυτα ειναι ζαλουρα κοριτσια....
Τι ισχει και τι οχι δεν μπορουμε να ξερουμε, οποτε τζαμπα τρελαινομαστε και ψαχνουμε....
εχω δει γατα φιλης να εχει φτασει αισιως τα 17 (Αγκυρας) μενει σε σπιτι με κηπο μεσα-εξω και τρωει ανθρωπινο τονο και οτι αλλο βρεθει στο διαβα της...
Επισης γατες στην αυλη γιαγιας , υγιεστατες ζησαν 15-17 χρονια και τρωγαν τροφες απο σουπερ μαρκετ.....
τρεχα βρες...!!!!!!!!!

Συμφωνώ! Άλλωστε ό,τι ισχύει για μια γατούλα, δεν σημαίνει ότι ισχύει και για μια άλλη.. Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 43833

nelly 's mother έγραψε:
alexia54 έγραψε:emena eutuxws einai litodiaito to fountoukaki opote einai enas akoma logos pou de lupamai ta lefta gia trofi..

Ναι, και μένα ο Γκίσμο μου...7 κιλά τροφή την εβδομάδα...χώρια οι κονσέρβες...ε, και πού και πού κοτοπουλάκι, μοσχαράκι βραστό, να μην πάθει το καημένο. Καλύτερα να τον έντυνα λέμε... Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 300270

7 κιλά? Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 71431 Καλά τί κάνουν όταν δεν κοιμούνται? Μόνο τρώνε?? Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 71431

alexia54 έγραψε:καλα οντως ποσα και ποσα παραδειγματα εχει ο καθενας στη μνημη του, απλα το θεμα ειναι να βρεις κατι που να μην πειραζει το γατι και να του αρεσει!

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 742497 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 270712
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από nelly 's mother Τετ Ιαν 12, 2011 7:36 pm

Όταν κοιμάται ο Γκίσμο, μυρίζει τον αέρα για να δει αν είναι έτοιμο το κοτοπουλάκι του. Όταν δεν κοιμάται τρώει. Το αυτό και η Ξανθοπουλάρα. Απλώς ο Ξανθόπουλος τρώει μετά το Γκίσμο, που είναι το κυρίαρχο αρσενικό του σπιτιού, μην αφρίσω. Και τρώει ο μαυρούμπας και ντροπαλά - ντροπαλά. Είναι ένα γατί μαύρη κωμωδία. Μόνο η Νέλλυ κρατάει χαρακτήρα, αλλά έχει πολύ μεγάλη πλάκα γιατί κρυφοτρώει. Κι αν τη δω την ώρα που τρώει την πιάνει το παράπονο. Τα υπόλοιπα τα κορίτσια είναι κανονικά, αν και η μάτζικα έχει κάνει πιασίματα, πάκια, κοιλούμπες, σβερκάκια, μπουτάκια και μια μπουμπούνα να... Laughing Στα πρακτικά εγώ εδώ δεν έχω πολλές επιλογές, δεν έρχονται τα πάντα. Πρέπει να πάω Κόρινθο και δεν είναι εύκολο. RC παίζει και Hill s. Αλλά δεν πολυπαίρνω κονσέρβες. Παίρνω, αλλά λίγες. Γιατί τρελαίνονται με τα βραστά που τους κάνω. Οπότε και πιο ελεγχόμενο είναι, και καθαρή πρωτεϊνη και να πω και την αλήθεια βγαίνει πιο οικονομικό ενώ είναι σαφώς ποιοτικά καλό, είναι η ίδια ποιότητα που παίρνω από το χασάπη ή τον ψαρά για εμάς. Προτιμώ να δίνω τη διαφορά σε ποιοτικά συμπληρώματα, ας πούμε ιχθυέλαιο που είναι όντως χρήσιμο, ειδικά στη Νέλλυ που μιλάμε δεν είχε βιταμίνη μέσα της ούτε για δείγμα το δόλιο. Τώρα βέβαια είναι τούρμπο. Και μου έχει πει η γιατρός να τους βάζω ένα κουταλάκι ηλιέλαιο με την τροφή, είτε κονσέρβα είτε βραστό. Τσεκαρισμένα γυαλίζει η τρίχα. Και για να κλείσω, ναι, περίπου 7 κιλά την εβδομάδα φεςύγουν. Με μια υποσημείωση: Επειδή έχω και στα μπαλκόνια ταϊστρες, ξέρω ότι έχω τουλάχιστον ένα μπαγάσα επισκέπτη, ο οποίος μας ήρθε κόκαλο κι έχει γίνει καπόνι. Αλλά είναι κούκλος και δεν μπορώ να τον διώξω...θα σας τον βγάλω φωτογραφίες, αλλά είναι πολύ αγριμάκι. cheers
nelly 's mother
nelly 's mother
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Γατήνα
Αριθμός γατουνίων : 6 , πάντα 6 Μαστοράκι μου...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Πριν
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και μια αφέγγαρη νύχτα θα πάρω τη σκοτεινή Λιλού να τσαρκάρουμε σύριζα στα στηθέα
Motto : Η ζωή δεν είναι πρόβα, είναι παράσταση
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/08/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Spasti10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από moukelis Τετ Ιαν 12, 2011 8:07 pm

Καλυτερα αλλαξε το σε ελαιολαδο,ειναι πιο υγιεινο και κανει την ιδια δουλεια. blinking
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από nelly 's mother Τετ Ιαν 12, 2011 8:13 pm

moukelis έγραψε:Καλυτερα αλλαξε το σε ελαιολαδο,ειναι πιο υγιεινο και κανει την ιδια δουλεια. blinking

Το ελαιόλαδο έχει παρενέργειες. Τα Κ ελαϊκά οξέα που είναι καλά για εμάς οξειδώνουν τα γατούδια και τους δημιουργούν ελεύθερες ρίζες. Και πολλές φορές δεν το μεταβολίζουν καν καλά και κάνουν διάρροια. Embarassed Τους βάζω ηλιέλαιο ή σπορέλαιο, που δεν το χρησιμοποιώ στη δική μας διατροφή. Αλλά από ό,τι έχω διαβάσει είναι ασφαλές για τα γατούδια. Suspect
nelly 's mother
nelly 's mother
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Γατήνα
Αριθμός γατουνίων : 6 , πάντα 6 Μαστοράκι μου...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Πριν
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και μια αφέγγαρη νύχτα θα πάρω τη σκοτεινή Λιλού να τσαρκάρουμε σύριζα στα στηθέα
Motto : Η ζωή δεν είναι πρόβα, είναι παράσταση
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/08/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Spasti10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από moukelis Τετ Ιαν 12, 2011 8:21 pm

Αυτο δεν το εχω ακουσει.Κοιτα τι μαθαινει κανεις!
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από nelly 's mother Τετ Ιαν 12, 2011 8:31 pm

moukelis έγραψε:Αυτο δεν το εχω ακουσει.Κοιτα τι μαθαινει κανεις!

Κι όμως. Γκουγκλάρισέ το. Κι εγώ παλιά τους έβαζα λαδάκι, με τη λογική ότι είναι το καλύτερο που μπορώ να κάνω, άσε που το έχω και τζάμπα γιατί το λάδι είναι δικό μου. Τελικά επλανήθην πλάνην οικτρά και το έκοψα με διαταγή γιατρού. Smile
nelly 's mother
nelly 's mother
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Γατήνα
Αριθμός γατουνίων : 6 , πάντα 6 Μαστοράκι μου...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Πριν
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και μια αφέγγαρη νύχτα θα πάρω τη σκοτεινή Λιλού να τσαρκάρουμε σύριζα στα στηθέα
Motto : Η ζωή δεν είναι πρόβα, είναι παράσταση
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/08/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Spasti10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από natalouko Τετ Ιαν 12, 2011 10:24 pm

XIONIS έγραψε:
Anatoli έγραψε:Τελικα αξιζει η Αρντεν σαν εναλλακτικη οταν δεν βρισκουμε Οριτζεν?Ιδου η απορια!Η Σενσιτιβ τι διαφορα εχει με την σολωμο-ρυζι της Αρντεν?
H Sensitive απευθυνεται σε γατια (και σκυλια η αντιστοιχη σκυλοτροφη) με ευαισθητο πεπτικο και/ή ευαισθητο δερμα. Επισης βοηθαει στο να βγαινουν πιο ευκολα οι τριχομπαλλες. http://www.ardengrange.com/pet-food/adult-cat-food.asp Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 270712
Να συμπληρώσω ότι είναι η μόνη από όλες τις arden grange που είναι grain free!!! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 134150 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 134150 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 134150
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από vickypop Παρ Ιαν 14, 2011 8:31 pm

Καλησπέρα παιδιά... cheers
Έχω το εξής θέμα με τον ψιψίνο μου. Έχω γνωστοποιήσει το.."προφίλ" του σε άλλο thread αλλά θα τα ξαναπώ κι εδώ γιατί είναι σημαντικό. Είναι 10 χρονών και μόλις ήρθε σπίτι μου (μετακόμοισε). Όσο καιρό έμενε στο άλλο σπίτι έτρωγε μόνο friskies κονσέρβες. Με το που ήρθε σπίτι μου μαζί με την πραμάτια του τις πρώτες 1-2 μέρες του έβαλα friskies και την έτρωγε σαν τρελός. Με την πρώτη ευκαιρία πήγα σε ένα pet shop και με τις λίγες γνώσεις που απέκτησα απο εδώ του αγόρασα μια ξηρή τροφή Orijen και κάτι κονσερβούλες applaws και schesir. Επειδή όμως μάλλον είχε μάθει με την κονσέρβα δεν ενθουσιάστηκε και πολύ με την ξηρή τροφή geek. Παρόλα αυτά εγώ του έβαλα στο μπολάκι του όσο έλεγε στη δοσολογία και κάτι κουτσοτρώει. Επειδή όμως νομίζω οτι δεν τρώει αρκετά του έβαλα και αυτές τις κονσερβούλες στις οποίες κάνει το εξής. Με το που τις ανοίγω κάνει σαν παλαβός και μου το που του βάζω να φάει..πάει..τη μυρίζει και φεύγει αδιάφορος. Μήπως κάνω κάτι λάθος?? Του πήρα 3-4 γεύσεις και μόνο μία έφαγε και πάλι όχι με την όρεξη που έτρωγε τις friskies...Πω πω πολλά έγραψα sorry..

ΥΓ Σήμερα του αγόρασα κάτι άλλα φακελάκια:
royal canin
science plan
schesir (μια άλλη γεύση)
και μια sheeba(που δεν την ήξερα και λύσσαξε η πωλήτρια οτι είναι τέλεια) και μετά που την έψαξα στον internet είδα οτι είναι της whiskas Madd
ΥΓ2 Sorry για το μεγάλο post!!
vickypop
vickypop
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Τόπος : Γατυμηττός
Αριθμός γατουνίων : Ένας και μοναδικός ο άρχοντας του σπιτιού, ο Ψι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τα θέλω όλααα!!!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/05/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Spasti10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Ιαν 14, 2011 8:50 pm

Τα καλυτερα του πηρες!Μπραβο σου!
Κοιτα, δεν θα βρεις πιο παραξενα πλασματα απο τις γατες. Μην αγοραζεις μεγαλες ποσοτητες μεχρι να βρεις τι του αρεσει. Για παραδειγμα, κι εγω τους παιρνω κονσερβες Applaws. Tρωνε ομως μονο αυτες με τον τονο. Τις αλλες με το κοτοπουλο και με ψαρια ωκεανου ουτε που να τις μυρισουν. Γι αυτο μαλλον θα αρχισεις κι εσυ τις δοκιμες. Για να συνηθισει και τις κροκετες, δοκιμασε να του βαζεις λιγες μεσα στην κονσερβα και δες πως θα τα παει. Αν τις τρωει σιγα σιγα βαλτες του χωρια. Μπορες να τις περιχυσεις και με λιγο ζουμακι απο την κονσερβα για να τον δελεασει. Σιγα σιγα θα βρεις τα χουγια του και ολα θα ειναι μια χαρα.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από moukelis Παρ Ιαν 14, 2011 9:06 pm

Καταρχην,πρεπει να του κανεις σταδιακα την αλλαγη για να τη συνηθισει και να μην κανει διαρροιες.Ειναι τεραστιο βημα να αλλαξει την friskies σε orijen,πρεπει να γινει πολυ αργα,ειδικα στην ηλικια του.Επισης κοιταξε ποσα γραμμαρια orijen πρεπει να τρωει καθημερινα,γιατι ειναι λογικο να σου φαινεται λιγη σε σχεση με την ποσοτητα της friskies.
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Ιαν 14, 2011 9:17 pm

Ειναι σαν να εχει μαθει να τρωει συνεχεια Mc Donalds και ξαφνικα να του δωσεις φιλετο... Θα του φανηκε ανοστο. Η Orijen και οι Shezir δεν εχουν καθολου αλατι οποτε ειναι πολυ πιο υγειηνη τροφη για τον γατουλη. Οι Friskies ειναι οτι χειροτερο κυκλοφορει ... Ενταξει... Υπαρχουν και χειροτερες τροφες π.χ. οι διαφορες τροφες που παραγουν τα super markets. Πρεπει λοιπον η μεταβαση απο το fat food στο φιλετο να γινει σταδιακα γιατι κινδυνευει να τον πιασει καμια διαροια...
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από doremi Παρ Ιαν 14, 2011 9:23 pm

βλέπε Ορφέα.
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Ιαν 14, 2011 9:29 pm

doremi έγραψε:βλέπε Ορφέα.
tafos mallias gatoula
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από uptight Τρι Ιαν 18, 2011 3:27 pm

Κουράγιο Βικάκι, ο αγώνας για τη διατροφή του κούκλου είναι σκληρός, αλλά το fna-club σε στηρίζει! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 197555

Προσωπικά στον δικό μου (που ευτυχώς τρώει τ α π α ν τ α , εκτός από το χοιρινό κρέας που δεν τρελαίνεται... μουσουλμάνο γατο μάζεψα! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 134150 ), και επειδή δεν έχω κοντά στο σπίτι μου pet shop της προκοπής, εκτός από applaws και schesir (τις τελευταίες σημειωτέον τις βρίσκω στον Πειραιά μόνο στο CosmoZoo που ναι, πουλάει και ζωάκια... Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 236755 αλλά τις έχει και 0,89 ρε γμτ τις μισές γεύσεις... Και περνάω από εκεί γυρνώντας από Αθήνα... Πειρασμός!) του παίρνω από το market τις Gourmet Gold ή Diamond. Είχα διαβάσει σε κάποιο τόπικ εδώ πως δεν είναι κακές, κι έτσι κι αλλοιώς κονσέρβα θα φάει 1 στα 6-8 γεύματα.

Την Orijen επίσης δεν την έχουμε δοκιμάσει, διότι ΚΑΝΕΝΑ μαγαζί στον Πειραιά δεν έχει! (Γι'αυτό λέω ότι θέλω να επισκεφθώ την Ασπασία να πάρω τα ημερολόγια! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 442890 )

Μαμά της Νέλλυ, σας παρακαλούμε come again πληζ σε ό,τι αφορά τα υγιεινά συμπληρώματα, διότι αυτό με τα βραστά το ξαναξεκινάω από αυτήν την εβδομάδα... Τί τους δίνεις; Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 156989
uptight
uptight
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Πειραιάς (and proud of it!)
Αριθμός γατουνίων : 1! Ο (Μπαμπα)Τσίκο μας!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Συννεφιά, κατά προτίμηση με κρύο και χιόνι... αλλοιώς, γλυκός ανοιξιάτικος ήλιος. Πάνω από 30 βαθμούς μόνο αν φοράω μαγιώ ΚΑΙ βρίσκομαι κοντά σε παραλία!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ.... ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ... ΒΑΣΙΚΑ ΟΛΑ!!! :-D
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/05/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Parta10

http://some-beans.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Φεβ 25, 2011 2:43 pm

Ναταλια, πως πατε με την Αρντεν σενσιτιβ? Την τρωνε? Σκεφτομαι να τους παρω ενα μικρο σακουλι να την δοκιμασουν και εαν την φανε να παρω το 7,5κιλο. Θα κανω πρωτα δοκιμη γιατι με τα ψαρια ωκεανου εχουμε ενα θεμα.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από natalouko Παρ Φεβ 25, 2011 2:45 pm

Anatoli έγραψε:Ναταλια, πως πατε με την Αρντεν σενσιτιβ? Την τρωνε? Σκεφτομαι να τους παρω ενα μικρο σακουλι να την δοκιμασουν και εαν την φανε να παρω το 7,5κιλο. Θα κανω πρωτα δοκιμη γιατι με τα ψαρια ωκεανου εχουμε ενα θεμα.
Τέτα μου την σταμάτησα την arden γιατί τρώγανε τα 70γρ που τους έβαζα και δεν χόρταιναν με τίποτα... Όλη την ώρα γκρίνιαζαν για φαγητό και πήρε βάρος ο Λινάκος και η Ηλέκτρα.. Γυρίσαμε στην Ακάνα πάλι.. Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 742497 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 742497
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Φεβ 25, 2011 2:49 pm

Σοβαρα?
Αυτη που εχω παρει εγω δλδ η σολωμο ρυζι, παρολο που δεν ειναι grain free εχω παρατηρησει οτι τρωνε οσο με την οριτζεν και λιγο λιγοτερο.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από SuperCatz Παρ Φεβ 25, 2011 2:51 pm

Εμένα πάντως, δοκίμασαν την Blue - πάντα μαζί με την κτηνιατρική Hill's που τρώνε και τους αρέσει - και φαινόταν ότι την τρώγανε..

Μόλις σκάσαμε 30 ευρώ να τους πάρουμε το σακούλι των 3,7 κιλών, την φτύνουν επιδεικτικότατα..

Πάλι τρώνε τις κροκέτες της Hill's και μένουν τα κροκετάκια της Blue, όπως έκαναν και με την Acana.. Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 731743
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από natalouko Παρ Φεβ 25, 2011 2:51 pm

Anatoli έγραψε:Σοβαρα?
Αυτη που εχω παρει εγω δλδ η σολωμο ρυζι, παρολο που δεν ειναι grain free εχω παρατηρησει οτι τρωνε οσο με την οριτζεν και λιγο λιγοτερο.
Τι να σου πω??? Και εγώ έκπληκτη έμεινα, δεν το περίμενα τέτοιο χαλασμό να κάνουν.. Μέχρι και η Ράισα που είναι λιτοδίαιτη πείναγε συνέχεια.. Αφού τα δικά σου με την arden σολωμό ρύζι είναι μια χαρά δεν χάνεις τίποτα να τους δοκιμάσεις και την sensitive!!! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 134150 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 134150
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Φεβ 25, 2011 2:52 pm

SuperCatz έγραψε:Εμένα πάντως, δοκίμασαν την Blue - πάντα μαζί με την κτηνιατρική Hill's που τρώνε και τους αρέσει - και φαινόταν ότι την τρώγανε..

Μόλις σκάσαμε 30 ευρώ να τους πάρουμε το σακούλι των 3,7 κιλών, την φτύνουν επιδεικτικότατα..

Πάλι τρώνε τις κροκέτες της Hill's και μένουν τα κροκετάκια της Blue, όπως έκαναν και με την Acana.. Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 731743

happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
Ελεος!
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από natalouko Παρ Φεβ 25, 2011 2:53 pm

SuperCatz έγραψε:Εμένα πάντως, δοκίμασαν την Blue - πάντα μαζί με την κτηνιατρική Hill's που τρώνε και τους αρέσει - και φαινόταν ότι την τρώγανε..

Μόλις σκάσαμε 30 ευρώ να τους πάρουμε το σακούλι των 3,7 κιλών, την φτύνουν επιδεικτικότατα..

Πάλι τρώνε τις κροκέτες της Hill's και μένουν τα κροκετάκια της Blue, όπως έκαναν και με την Acana.. Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 731743
Και εγώ θα ήθελα να τους δοκιμάσω την blue αλλά δεν βγαίνει σε μεγάλη συσκευασία... Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 734572 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 734572
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από SuperCatz Παρ Φεβ 25, 2011 2:59 pm

Nαταλία, θα κρατήσω λίγη σε ένα σακουλάκι και θα την δώσω στη Σιμώνη να στην δώσει για να την δοκιμάσετε..

Άπατη πάει και η Blue σ' εμάς.. Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 731743
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από natalouko Παρ Φεβ 25, 2011 3:03 pm

SuperCatz έγραψε:Nαταλία, θα κρατήσω λίγη σε ένα σακουλάκι και θα την δώσω στη Σιμώνη να στην δώσει για να την δοκιμάσετε..

Άπατη πάει και η Blue σ' εμάς.. Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 731743
Σε ευχαριστώ Βίκυ μου, αλλά έχω πάρει δείγμα και την τρώνε μια χαρά... Παμφάγα είναι τα δικά μου!!! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 986261 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 986261
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από SuperCatz Παρ Φεβ 25, 2011 3:15 pm

Για να καταλάβεις μυστήρια γούστα, τώρα που δίνουμε την Growth της Royal Canin στον Snow για να πάρει λίγο βάρος, στήνονται στη σειρά Gizmo και Tesoro για να φάνε, όταν τελειώσει ο Snow..
Η Πατούσα, ούτε που να μυρίσει αν και μ' αυτή την τροφή μεγάλωσε..

Άσε όταν βγάζω υγρή τροφή της Royal Canin..
Σφάζονται τ' αρσενικά πιο θα πρωτοφάει, σνομπάρει η μικρή..
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από natalouko Παρ Φεβ 25, 2011 3:22 pm

SuperCatz έγραψε:Για να καταλάβεις μυστήρια γούστα, τώρα που δίνουμε την Growth της Royal Canin στον Snow για να πάρει λίγο βάρος, στήνονται στη σειρά Gizmo και Tesoro για να φάνε, όταν τελειώσει ο Snow..
Η Πατούσα, ούτε που να μυρίσει αν και μ' αυτή την τροφή μεγάλωσε..

Άσε όταν βγάζω υγρή τροφή της Royal Canin..
Σφάζονται τ' αρσενικά πιο θα πρωτοφάει, σνομπάρει η μικρή..

Και εμένα στην κονσέρβα γίνεται πόλεμος από τα αγόρια... Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 71431 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 71431 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 71431 Μέχρι που για να την αρπάξουν από το χέρι μου με έχουν δαγκώσει κιόλας... Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 602370 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 602370
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από lamprini Παρ Φεβ 25, 2011 3:31 pm

εμας πάντως ο γιατρός μας είπε να της δίνουμε κροκετούλες.δεν χρειάζονται να εχουν ποικιλία στη διατροφή τους.επίσης,αν μάθει να τρώει μόνο κονσέρβες ή μαγειρευτο, δεν θα θέλει τίποτα άλλο. εμείς purina παίρνουμε,αλλα μάλλον θα ξεκινήσουμε hill's μολις τελειώσει
lamprini
lamprini
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 41
Τόπος : θεσσαλονικη
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιρακι!!!βραδυνο μπανακι λα λα λα λα λα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ολεεεεεςςςςς
Motto : υγεία να έχουμε και όλα καλά θα πάνε
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/02/2011
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από SuperCatz Παρ Φεβ 25, 2011 3:37 pm

natalouko έγραψε:
SuperCatz έγραψε:Για να καταλάβεις μυστήρια γούστα, τώρα που δίνουμε την Growth της Royal Canin στον Snow για να πάρει λίγο βάρος, στήνονται στη σειρά Gizmo και Tesoro για να φάνε, όταν τελειώσει ο Snow..
Η Πατούσα, ούτε που να μυρίσει αν και μ' αυτή την τροφή μεγάλωσε..

Άσε όταν βγάζω υγρή τροφή της Royal Canin..
Σφάζονται τ' αρσενικά πιο θα πρωτοφάει, σνομπάρει η μικρή..

Και εμένα στην κονσέρβα γίνεται πόλεμος από τα αγόρια... Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 71431 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 71431 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 71431 Μέχρι που για να την αρπάξουν από το χέρι μου με έχουν δαγκώσει κιόλας... Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 602370 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 602370

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 71431 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 71431 Έλα ρεεε!!! Τί τερατάκια που είναι! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 986261 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 986261 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 986261
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από SuperCatz Παρ Φεβ 25, 2011 3:46 pm

lamprini έγραψε:εμας πάντως ο γιατρός μας είπε να της δίνουμε κροκετούλες.δεν χρειάζονται να εχουν ποικιλία στη διατροφή τους.επίσης,αν μάθει να τρώει μόνο κονσέρβες ή μαγειρευτο, δεν θα θέλει τίποτα άλλο. εμείς purina παίρνουμε,αλλα μάλλον θα ξεκινήσουμε hill's μολις τελειώσει

Εμείς την Hill's την βολευτήκαμε, ευτυχώς.. Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 742497
Αρέσει σε όλα και δεν έχουμε πια γαστρεντερολογικά προβλήματα με τον Gizmo.. Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 270712


Απλά να κάνετε σταδιακή μετάβαση στην τροφή, μην της δώσετε απότομα τη Hill's.
Ανακατεύετε την υπάρχουσα τροφή με λίγη Hill's και σιγά σιγά μειώνετε την purina και προσθέτετε Hill's, μέχρι που να τρώει μόνο τη Hill's.

Η σταδιακή αλλαγή τροφής υπολόγισε να πάρει μια εβδομάδα περίπου.
Αν δεν την κάνεις, είναι πολύ πιθανό να έχει ενοχλήσεις στο στομαχάκι της με διάρροιες και εμετούς.
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από NiaR Παρ Φεβ 25, 2011 4:08 pm

εγω παλι ειμαι υπερ του να χουν ποικιλια...
το δειχνουν οταν καμια φορα ακομα και την αγαπημενη τους τροφη την βαρεθουν και δεν θελουν να φαν, οποτε τους πέρνω αλλη για λιγο καιρο Embarassed
NiaR
NiaR
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Τόπος : where the wild roses grow....
Αριθμός γατουνίων : Έκτορας + Παρις
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη - Φθινόπωρο
Motto : Μην φοβάσαι να χαλασεις τα παπούτσια σου κυνηγώντας τα πιο τρελα όνειρα σου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/01/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από doremi Παρ Φεβ 25, 2011 4:15 pm

και εμένα θέλουν ποικιλία γι αυτό τρώει το ένα του αλλουνού.
το ουροποιητικό μας και το αντερό μας μέσα angry3
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Φεβ 25, 2011 7:07 pm

Kι εγω ειμαι υπερ της ποικιλιας αλλα γι αλλους λογους. Σκεφτομαι οτι εαν κατι ειναι σε βαθος χρονου κακο, τουλαχιστον να μην το τρωνε συνεχεια.Βεβαια τωρα με τις grain free τροφες που θελω να τους δινω δεν ειναι και τοσο ευκολο να το πετυχω γιατι δεν υαρχουν και πολλες.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 6 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από tralala Τρι Μαρ 15, 2011 5:07 pm

Hello , εγώ στην αρχη οταν ηταν γατι της επαιρνα απο lidl (μεγα λαθος)
αμεσως μετα friskies μετα wishkas (δεν μυριζαν τα κοπρανα και τ ρελαινοταν να τα φαει) και τα εκοψα οταν αρχισε εμετους .

οποτε περασα σε μια ιταλικη μαρκα απο pet shop που οπως μου ειπαν εκει , ηταν καλυτερη απο wishkas , μετά ακουσα για τις brit για να μη πεφτει τοσο το τριχωμα ,
δεν τις δοκιμασα ιδιεταιρα αφου ηταν δυσκολο να τις προμηθευτω στη παρουσα φαση ,

οποτε κατεληξα με καποια μαρκα που δεν θυμαμαι τωρα , αλλα ειναι σειρας premium , διπλασια τιμη απο ολες τις αλλες , στην αρχη εκανε διαρροια και πανω που ηταν να αποφασισω αμα εφταιγε το κρυο ή η τροφη .. η διαρροια κοπηκε μαχαιρι . Τώρα το τριχωμα κραταει παραπανω , η γατα δεν τρελαινεται να φαει βεβαια , αλλα αμα ειναι καλυτερο γι'αυτην...

Όλες οι τροφές ηταν ξηρας μορφής , btw τις κονσερβουλες δεν τις συμπαθει , ακυρο ε;

Any γνώμες?


tralala
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/04/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 6 από 29 Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης